Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový navigační soft pro Čr a zbytek Evropy za dveřmi

hybo (3107)|18.5.2005 08:59
tak nevim, bud spatne ctu, nebo jsem to spatne pochopil, ale cena za CR je prece hodne pod 4000, nebo ne? 9800 je CR + evropa
RomanCE (105)|18.5.2005 09:03
A ČR by mělo být za 9800-2000=7800 což je imho příliš.
ipf (2136)|18.5.2005 09:15
A co DéPéHá? Nevyleze cena ještě kousek nahoru?
jan.honek (65)|18.5.2005 09:17
no nestraš... třeba jsme to blbě pochopili a je to cena včetně DPH a PDA k tomu....:D :D :D
xcrack (24)|18.5.2005 10:21
4 P.Koza: co ten Nav'n'Go - stale zadna odpoved?
hybo (3107)|18.5.2005 10:22
[QUOTE="RomanCE"]A ČR by mělo být za 9800-2000=7800 což je imho příliš.[/QUOTE]

ups, sorry, hold, spatne ctu :?
vladimirek_ce4you (22)|19.5.2005 05:31
Jen aby to nedopadlo s tim nav softwerem jako ..kdysi VHS a Video 2000 ..Zvitezi ten kdo bude mit mensi cenu ....
hybo (3107)|19.5.2005 08:27
jenze tak to vetsinou je, protoze zakaznici, tedy my vsichni, hledame to, co je levne a dobre, je jen malo lidi, co si muze dovolit chtit to nejlepsi bez ohledu na cenu, ale my normalni jsme duleziti pro vetsinu vyrobcu
richard2 (150)|19.5.2005 08:54
Na můj dotaz ohledně mapového pokrytí mi právě přišlo tohle:

" jednani o mapach Evropy jeste neni uzavreno, ale predpokladame, ze jestli Navteq v teto casti pokryti ma, bude ho mit i nase navigace. Vic v tuto chvili nejsem schopen, omlouvam se."

Ptal jsem se i na Chorvatsko (pro "peter.nr") :))

Přitom prodávat by chtěli už v červnu........
peter.nr (501)|19.5.2005 08:59
[QUOTE="richard2"]Na můj dotaz ohledně mapového pokrytí mi právě přišlo tohle:

" jednani o mapach Evropy jeste neni uzavreno, ale predpokladame, ze jestli Navteq v teto casti pokryti ma, bude ho mit i nase navigace. Vic v tuto chvili nejsem schopen, omlouvam se."

Ptal jsem se i na Chorvatsko (pro "peter.nr") :))

Přitom prodávat by chtěli už v červnu........[/QUOTE]

Díky :)
našrot (126)|19.5.2005 19:02
Chorvatsko od Navtequ je, ale velmi málo podrobné - Garmin má stejné podklady, tak můžu kdyžtak poslat screenshot nějaké oblasti.
F_L_Y_ce4you (0)|19.5.2005 22:57
Navigační systém pro Chorvatsko - bližší informace na www.mireo.hr/hr/viaGPS/
kopacek (466)|20.5.2005 14:34
[QUOTE="F_L_Y"]Navigační systém pro Chorvatsko - bližší informace na www.mireo.hr/hr/viaGPS/[/QUOTE]

Již asi měsíc je pro "garminí" produkty dostupná podrobná a routovatelná mapa, více info na:http://www.navigo-sistem.hr/adriaroute.php, kvalita mapového podkladu je velmi dobrá, bohužel má velkou nevýhodu - použití možné pouze v jednom přístroji :(
Mraky Mrak (21)|20.5.2005 15:42
Tak s Chorvatskem bych tedy na Navteq moc nespoléhal:( Viz http://coverage.digi-map.de/index.php4
ivanmart07 (88)|9.6.2005 15:44
Tak od prvého príspevku pomaly mesiac a ... Má niekto niečo nové ?
Petr Schinzel (84)|9.6.2005 17:02
No dnes mi přišel mail z CPA,kteří to nabízejí a prodavají a to bud v sadě s kompletní navigací do auta a mapou Čr a Polska za cca 15tis,nebo jen samotný soft za 4100.Špatný ale je,že funguje jen na linuxu,teda jestli sem to dobře pochopil:(
Peta_ce4you (314)|9.6.2005 17:12
[QUOTE="petr22"]Tak to jsem zvedavej, jak tohle bude prodavat Siemens, ktery uz ma vlastni navigacni soft :-) s velice podrobnymi mapami CR a SR[/QUOTE]

to je prosim ktery???
Pavlucha (1496)|9.6.2005 17:12
... tak ho za těmi dveřmi necháme, co? :D :D :D
Zase humbuk ...
Peta_ce4you (314)|9.6.2005 17:27
[QUOTE="Pavlucha"]... tak ho za těmi dveřmi necháme, co? :D :D :D
Zase humbuk ...[/QUOTE]

proc chtelo by to neco poradneho ne??
Telematix Software (289)|9.6.2005 23:50
Zdravíme Vás.

Konec tajností. Produkt se již blíží reálné výrobě natolik, že si dovolíme odtajnit několik screenshotů a stručnou charakteristiku, která odpovídá poslední betaverzi (výsledná verze se ještě může v detailech lišit).

Název produktu je Dynavix Mobile 2005. Bude existovat zaím ve verzi
s podrobnou mapou ČR a průjezdní mapou Evropy. Jde o navigační systém pro kapesní počítače PDA a MDA s operačním systémem MS Windows Mobile 2003 a vyšším. Druhá verze bude s podrobnými mapami celé Evropy (bude
i možnost mapu Evropy dokoupit dodatečně).

Velmi stručný popis:

Dynavix Mobile je určený k aktivní hlasové a mapové navigaci do auta. Navigace probíhá pomocí hlasových instrukcí, podrobných schémat manévru a mapy okolí. Samozřejmostí je zobrazení Vaší aktuální polohy v mapě. K dispozici je i simulační režim pro pohodlné plánování tras.

Mezi nejdůležitější vlastnosti Dynavix Mobile 2005 patří:
- Nejkvalitnější dostupné mapové podklady TeleAtlas - mapa celé ČR s uliční sítí všech obcí - 124.600 km silnic! Obsáhlý katalog 37 000 zájmových bodů (restaurace, nemocnice, sportoviště, turistické cíle atd.), v některých městech i čísla domů
- Navigace "od domu k domu"
- Ovládání programu i hlasový výstup v češtině
- Hlasový výstup s lidským hlasem namluvený Ilonou Svobodovou
- Inteligentní navigace upozorňující pouze na důležité manévry
- Volba cíle pomocí části názvu, adresy, čísla domu či křižovatky ulic
- Možnost zadávání složitých tras pomocí průjezdních bodů
- Přidávání vlastních cílů, oblíbené a nedávné cíle
- Automatické přepočtení trasy po jejím chtěném či nechtěném opuštění
- Zjisťování polohy pomocí GPS, zobrazení kvality signálu GPS
- Nejlepší systém eliminace chyb GPS
- Využití dostupných aktuálních dopravních informací pro výpočet trasy přes RDS-TMC nebo GSM sítě (jakmile budou v ČR k dispozici)
- Zobrazení mapy se silnicemi, krajinnými prvky (les, pole, řeka), body zájmu (POI) aj.
- Otáčení mapy ve směru jízdy nebo stále na sever
- Ztlumení barev v nočním režimu, aby řidič nebyl oslněn za tmy + na některých PDA i změna intenzity podsvětlení
- Automatická změna měřítka mapy podle rychlosti jízdy
- Mnoho funkcí je možné ovládat prstem, aniž byste museli používat stylus
- Itinerář se seznamem manévrů na trase)
- Vyhledání nekjratší nebo nejrychlejší trasy
- Podpora PDA s VGA rozlišením

Možnost dokoupení map Evropy (připravujeme v 3Q 2005)
Vylepšení do doby uvolnění nové "velké" verze (plánujeme 1x ročně) zcela zdarma

Pro provoz Dynavix Mobile 2005 potřebujete:
- Kapesní počítač (PDA / MDA) s Operačním systémem Microsoft Windows Mobile 2003 a vyšší
- GPS (satlitní přijímač polohy) připojitelný k Vašemu kapesnímu počítači, podpora NMEA protokolu
- cca 20-25MB volné paměti pro běh aplikace
- 125 MB volného místa v počítači nebo např. na paměťové kartě pro uložení mapy

Mapy Evropy teprve zpracováváme. Zde jsou stručné informace o mapách:

Nejkvalitnější mapové poklady Navteq.

Celkové údaje:
Body zájmu (turistické cíle, nemocnice, restaurace, parkoviště, ...): více než 830.000
Silnice: 6.100.000 km

Aktuální pokrytí (%populace - orientačně):
Belgie: 100% kompletní podrobná mapa
Dánsko: 100% hlavní silniční síť, 88% silniční síť,35% kompletní podrobná mapa
Estonsko pouze nejzásadnější průjezdní silnice
Finsko: 100% hlavní silniční síť, 92% silniční síť, 1% kompletní podrobná mapa
Francie: 100% kompletní podrobná mapa
Chorvatsko: 23% hlavní silniční síť, 11% kompletní podrobná mapa
Irsko: 25% hlavní silniční síť, 7% kompletní podrobná mapa
Itálie: 90% hlavní silniční síť, 78% silniční síť, 58% kompletní podrobná mapa
Litva: 3% hlavní silniční síť
Lotyšsko: 3% hlavní silniční síť
Luxembursko: 100% kompletní podrobná mapa
Maďarsko: 38% hlavní silniční síť, 32% silniční síť, 7% kompletní podrobná mapa
Německo: 100% kompletní podrobná mapa
Nizozemsko: 100% kompletní podrobná mapa
Norsko: 100% hlavní silniční síť, 80% silniční síť, 2% kompletní podrobná mapa
Polsko: 100% hlavní silniční síť
Portugalsko: 50% hlavní silniční síť, 40% silniční síť, 28% kompletní podrobná mapa
Rakousko: 100% kompletní podrobná mapa
Řecko: 13% hlavní silniční síť, 12% kompletní podrobná mapa
Slovensko: 9% hlavní silniční síť, 4% kompletní podrobná mapa (Bratislava)
Slovinsko: 10% hlavní silniční síť, 7% kompletní podrobná mapa
Španělsko: 78% hlavní silniční síť, 60% silniční síť, 38% kompletní podrobná mapa
Švýcarsko: 100% kompletní podrobná mapa
Velká Británie+S.Irsko: 95% kompletní podrobná mapa

Na závěr několik screenshotů betaverze:



























Váš Telematix Software
www.telematix.cz

Výrobce navigačních systémů Dynavix
www.dynavix.com
Ivanm_ce4you (466)|10.6.2005 01:06
vypada to celkem pouzitelne, takze je to opet hooodne zavisle na cene.


Dale si myslim, ze to bude jeste vhodne otestovat v masovejsim nasazeni a ziskat nejaky feedback od pokrocilych a s navigaci seznamenych zakazniku. Uzivatele ce4you by napriklad jiste byli/y velmi vhodni/e k testovani tohoto bezesporu vyspeleho softu.
Napr. ja se hlasim. Za testovani nic nechci, dokonce bych byl ochoten se podilet na rezijnich nakladech, napr. zaplatit cenu media, na kterem je tento pokrokovy soft siren/šířen/.

EDIT: ;)
ElSoft (1244)|10.6.2005 02:08
Tak to vypada hodne dobre:yes:
dost by me zajimala predbezna cena:$:
Jinak pokud budete chtit testery, tak stejne jako kolega vyse se hlasim:D
Lubor_ce4you (0)|10.6.2005 09:06
Vypadá to zajímavě a hezky. Já osobně jsem zvyklý na 3D pohled ("ptačí"), takže mi tady docela chybí. V případě kvalitní hlasové navigace a zvětšeného detailu právě navigovaného úseku (jako je to v levém dolním rohu) by to ale nemuselo tak vadit.
Taky bych to docela rád otestoval.
Pavlucha (1496)|10.6.2005 10:11
[QUOTE="Pavlucha"]... tak ho za těmi dveřmi necháme, co? :D :D :D
Zase humbuk ...[/QUOTE]

Tak po přečtení "hrubé" charakteristiky beru zpět. :oops:

Lada Dekany (130)|10.6.2005 11:10
Bude li treba testovat a je li o to zajem, pridavam se take.

;)
pantata_ce4you (149)|10.6.2005 11:35
:O Ze by konecne muj splneny sen ;) . Evropa v jednom software .... No necham se prekvapit

Pokud to bude pouzitelne i na slabsich masinkach (n30) tak to objednavam hned, jak to bude k dispozici :yes:
ing.Ladislav Pinkava (9)|10.6.2005 12:32
Dovoluji se připojit do diskuze, pokud bude zájem o testování tohoto software, hlásím se také a mám velký zájem o jeho zakoupení. V současnosti používám PocketKim, ale tak nějak mě začíná "nevyhovovat"
ivanmart07 (88)|10.6.2005 13:45
Mám ešte otázku. Počíta sa aj so Slovenskom ? Alebo sme ešte stále banánová repoblika ?
svobod3 (142)|10.6.2005 14:52
dalsi zajemce na testovani:-)
Erikt68i (266)|10.6.2005 15:10
Obávám se, že testerů je dostatek, i zkušených, i z oboru hygieny práce a pod. odvětví, takže sorry.

Jinak pozor na tuto strohou větu:
- Využití dostupných aktuálních dopravních informací pro výpočet trasy přes RDS-TMC nebo GSM sítě (jakmile budou v ČR k dispozici)
Zajistí okamžitou reakci navigace na aktuální podmínky na Vámi zvolené trase a to jak dopravní situaci tak i meteo!!!! A to se mi fakt líbí nejvíc, protože když jsem viděl jak mě to (zatím bohužel jen v simulaci) protáhlo páteční odpolední špičkou přes město, tak klobouk dolů. A ať už konečně někdo tu službu spustí!

P.S. V pondělí přidám nějaké nové obrázky
Lada Dekany (130)|10.6.2005 15:28
Aktualizace bude supr.
Ale pres co? TDA/RDS, (rozhlasove vysilani), nebo pres GPRS (jako Alturion)?
Peta_ce4you (314)|10.6.2005 17:10
[QUOTE="Erikt68i"]Obávám se, že testerů je dostatek, i zkušených, i z oboru hygieny práce a pod. odvětví, takže sorry.

Jinak pozor na tuto strohou větu:
- Využití dostupných aktuálních dopravních informací pro výpočet trasy přes RDS-TMC nebo GSM sítě (jakmile budou v ČR k dispozici)
Zajistí okamžitou reakci navigace na aktuální podmínky na Vámi zvolené trase a to jak dopravní situaci tak i meteo!!!! A to se mi fakt líbí nejvíc, protože když jsem viděl jak mě to (zatím bohužel jen v simulaci) protáhlo páteční odpolední špičkou přes město, tak klobouk dolů. A ať už konečně někdo tu službu spustí!

P.S. V pondělí přidám nějaké nové obrázky[/QUOTE]

Muzes se dat, prosim, screen kde by byl Frydek-mistek, vsetin a Valasske Mezirici??

Diky

Fakt nebude zadna moznost jak to vyzkouset nez to koupim??
Je mi jedno kolik to bude stat, ale nez to koupit tak po zkusenostech s poketkimem to chci vyzkouset...
libor_m (1026)|10.6.2005 17:20
Je pravda, že všechno je odvislé od ceny. I když v mém případě bych za řešení all-in-one dal i dost. Ale také bych si na to rád nějak "šáhnul". Vím a píše se to tu horem dolem, že je to velice obtížné, nechat to uživatele otestovat, než si to koupí, ale kór pokud už používám nějakej navigační soft (SmartMaps - Praha i ČR), tak bych rád věděl, o kolik je tento soft lepší a zda se mi vyplatí investovat další peníze do něčeho nového (myslím teď do doby, než k tomu bude i Evropa, popř. pro uživatele, který by o Evropu zájem neměl a i tací se mohou najít).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.6.2005 17:54
[QUOTE="Erikt68i"]Jinak pozor na tuto strohou větu:
- Využití dostupných aktuálních dopravních informací pro výpočet trasy přes RDS-TMC nebo GSM sítě (jakmile budou v ČR k dispozici)
Zajistí okamžitou reakci navigace na aktuální podmínky na Vámi zvolené trase a to jak dopravní situaci tak i meteo!!!! A to se mi fakt líbí nejvíc, protože když jsem viděl jak mě to (zatím bohužel jen v simulaci) protáhlo páteční odpolední špičkou přes město, tak klobouk dolů. A ať už konečně někdo tu službu spustí![/QUOTE]
Zrovna tento týden jsem o tom v autě poslouchal nějakou relaci, testovací provoz má údajně začít letos v létě, po postupném náběhu to má být plně funkční od roku 2007, začnou ale jen D1, jako zdroj informací mají být např. i hasiči, správa dálnic (nebo jak se jmenují), prostě bude snaha zapojit všechny, co se nějak motají kolem dopravy a silnic ... jsou na to uvolněny již nějaké prostředky, jen se obávám, že ty stovky milionů spolkne ministerstvo informatiky a min. dopravy, které to mají v gesci...
RomanCE (105)|10.6.2005 18:29
Jedna vec me vrta hlavou TOMTOM 5 ma nejnovejsi mapy od Teleatlas a CR je tam na 36%. Dynavix take pouziva nejnovejsi data od Teleatlas a tvrdi ze ma pokryty vsechny obce. Bude rozdil v pokryti v techto dvou produktech ? Pokud ano proc, kdyz pouzivaji stejny zdroj map ?
beecher (9270)|10.6.2005 19:44
Pokud ctu dobre, tak tam jsou podklady Navteq... ;)
Martin Nenička (25)|10.6.2005 21:47
No pokud čtu dobře já tak je uvedeno - ČR - Teleatlas / Evropa - Navteq. ( takže brouk v hlavě RomanaCE není bezpředmětný).
A co ta cena ???? stále avizovaná 9.800,- ( doufám že včetně DPH) nebo že by "nějaká akcička pro první zákazníky" ????
beecher (9270)|10.6.2005 22:20
Jo aha, tak blbe ctu... :D Teda spise jsou v tom velkem prispevku uvedeny zavadejici informace a totiz dva zdroje mapovych podkladu:[QUOTE]- Nejkvalitnější dostupné mapové podklady TeleAtlas...[/QUOTE][QUOTE]Nejkvalitnější mapové poklady Navteq.[/QUOTE]Tak nevim, co si z toho vybrat... :oops:

No ono u TomToma bude spise problem v tom, ze je orientovan spise na zapad od nasich hranic, takze kdyz sem nekdo zabloudi, tak mu staci, jak se hlavnimi tahy dostane do Prahy, pripadne do Brna... ;)
Telematix Software (289)|10.6.2005 23:10
Co se týče betatesterů, tak těch máme v tuto chvíli již dostatek.
Protože ale v dohledné době nebude jiná šance, jak si Dynavix Mobile 2005 vyzkoušet (nemůžeme poskytnout demoverze kvůli licencím na mapové podklady), dáme ji k otestování PDA serverům a jiným médiím. (ce4you.cz je prvním z nich - již si betaverzi nainstalovali). Budou mít šanci se s navigací podrobně seznámit v praxi a brzo se s Vámi podělí o získané zkušenosti.
Rádi by jsme uposřádali nějaké větší nezávislé srovnání s konkurencí, protože si myslíme, že součet kvalita navigace + kvalita a pokrytí mapy ČR je naprosto bezkonkurenční.

Zkusíme se s majiteli dat později domluvit na nějaké formě demoverze, ale úspěch není jistý a rozhodně to nebude v nejbližších týdnech a asi ani měsících.

K Vašim dotazům:

Nejčastější dotazy jsou na cenu: zatím můžeme říci jen toto:
Doporučená koncová cena včetně DPH je za navigaci s podrobnou mapou ČR + průjezdní sítí Evropy 7.950,- Kč. Verze s podrobnou mapou celé Evropy bude 9.800,- Kč (tato verze bude k dispozici až ve 3Q 2005). (Nejspíš dočasně) bude k dispozici i "upgrade" z české na Evropskou mapu.
Připravují se ale výhodné navigační sety. Zcela jisté jsou sety s Fujistsu Siemens PocketLoox 410 a s VGA PDA PocketLoox 718 - vždy včetně Bluetooth GPS a snad i držáku na PDA a SD karty (vzhledem k nejasnímu složení neznáme ani cenu). Další sety se snad připravují s Eurotelem a Dataphonem II či III (podrobnosti opět neznáme). Budeme jednat o dalších.
Nemohu zatím potvrdit žádné zaváděcí akce.
Těm z Vás, kterým cena přijde příliš vysoká, musím jen vysvětlit, že jsme nakoupili nejlepší možné mapy - proto máme data jak Navteq (pro mapy Evropy), tak Teleatlas (pro mapu ČR)- to bohužel dost zvýšilo cenu, ale výsledek je také o něčem jiném. Bohužel ani Mercedes nekopíme za cenu Žigulíka.

Další častý dotaz je termín zahájení prodeje a zajištění distribuce: Předpokládaný termín, kdy by měli být z výroby hotové první kusy je 20.6. Přednost dostanou objednávky pro navigační sety, takže je tu možnost, že si zájemci o samostatný program ještě pár dní počkají. Distribuční kanály nejsou zatím zcela jasné, ale snažíme se domluvit s předními distributory na trhu (Sunnysoft, AT Computers, SWS a další), aby zajistili možnost obstarat si Dynavix ve všech počítačových obchodech. Než buodu hotové definitivní stránky Dynavixu s eshopem, bude šance objednat si Dynavix přes objednávkový formulář, který se do doby zahájení prodeje objeví na www.dynavix.com.

3D pohled je v plánu, ale v této verzi nebude. Vyodnotili jsme to u našich konkurentů jako nepříliš použitelnou záležitost. Je pravděpodobné, že v případě velkého zájmu ho během několika měsíců připravíme a bude formou update k dispozici ZDARMA.

Výkonostní požadavky - software běží bez problému na všech PDA s Windows Mobile 2003 a vyšší včetně těch nejslabších. Testovali jsme se spousto PDA, jejich seznam zveřejníme. Zde mají šanci stát se betatestery ti Vás, kteří vlastní zatím neotestovanou řadu PDA. :)

Co se týče Slovenska, tak v původních informacích v diskuzi je v seznamu států Slovensko zmíněno. Bohužel pokrytí je žalostné (pouze Bratislava a napojení na okolní státy). Jakmile se některý z mapových providerů polepší, mapu zajistíme.

Dopravní informace - jsme velice blízko k projektu sběru dopravních dat i z "druhé strany", takže Vám je určitě rychle nabídneme. V jiných státech (Dubaj) již máme dynamickou navigaci v provozu více než rok. Infromace bude možné stahnovat přes GSM (GPRS, ...) nebo pomocí speciálních GPS a přijímačů i přes rádiové vysílání RDS-TMC. Aktualizace programu bude opět k dispozici ZDARMA formou updatu.

Pokrytí mapy - na přání přináším screenshoty z okolí Vsetína a Valmezu včetně vesničky mezi nimi. V této kvalitě je ÚPLNĚ CELÁ ČR.








Prosím mějte trpělivost, finišujeme přípravu finlání verze.

Na závěr ještě screenshot z terénu s reálnými údaji z GPS z pomezí středních a jižních Čech a dále z QVGA verze:









Váš Telematix

ipf (2136)|10.6.2005 23:49
[QUOTE="Telematix Software"]...zatím můžeme říci jen toto:
Doporučená koncová cena včetně DPH je za navigaci s podrobnou mapou ČR + průjezdní sítí Evropy 7.950,- Kč. Verze s podrobnou mapou celé Evropy bude 9.800,- Kč...
...3D pohled je v plánu, ale v této verzi nebude. Vyodnotili jsme to u našich konkurentů jako nepříliš použitelnou záležitost....[/QUOTE]

ad cena:
V prvním příspěvku neoficiální zdroj oficiálně tvrdil, že předpokládaná cena bude 4.000, takže jsme minimálně jednou tak podražili...

ad 3D pohled:
Vaši konkurenti vám sdělili, že je to nepoužitelné? Anebo to byl něčí nápad? Zkoušel někdo projet v noci půlku Německa a Itálie podle klasické mapy a v 3D zobrazení? Možná pro cestu z Prahy na Kladno je to zbytečnost, ale pro dlouhé cesty a zejména v noci, je 3D zobrazení neocenitelné. Apropó, zkuste si v noci projet Chomutov od hranic na Prahu? Kolikrát jste jeli dokola po kruháči, než jste zjistili, že má o jeden výjezd víc, než je uvedené na informační tabuli? Anebo výjezd z Mostu na Prahu?
Kocir (836)|11.6.2005 07:51
3D pohled je v plánu, ale v této verzi nebude. Vyodnotili jsme to u našich konkurentů jako nepříliš použitelnou záležitost. Je pravděpodobné, že v případě velkého zájmu ho během několika měsíců připravíme a bude formou update k dispozici ZDARMA.

POKUD VAM TO PORADILA KONKURENCE, TAK VAM PORADILA DOBRE, OVSEM PRO NE.

KVALITNE ZPRACOVANY 3D POHLED, TAK JAK JEJ NABIZI TOMTOM A NE TREBA ALTURION, JE VELICE PRIJEMNA ZALEZITOST. TROCHU SE ME ZDA ZE VYROBCE PRACUJE SPISE NA BAZI TEORETICKE NEZ PRAKTICKE A JE ZAMEREN NA VGA ZARIZENI. UZ TED BYCH MEL SPOUSTU PRIPOMINEK K ERGONOMII DESIGNU A TO NEJEN PRO VGA ALE PRO QVGA SCREENSHOTY ZDE PREDVEDENE.

ROZHODNE TO NEVYPADA SPATNE, ALE PUSOBI TO NA ME JAKO NAVIGACE OD NEMCU Z KONCERNU. PLOCHE STROHE. V POCKETPC SE OVSEM DOKAZI DELAT DALEKO LEPSI VECI. VIDELI JSTE NEKDY POLSKOU AUTOMAPU (TEN PRODUKT SE TAK JMENUJE). JE TO VE VEKTORU SE ZAKRESLENYMA DOMAMA A JE TO SESKLADANE SE VSECH KLADU KONKURENCNICH PROGRAMU. SAMOZREJME TAKY TO MA SVE MOUCHY.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.6.2005 08:17
[QUOTE="Telematix Software"]3D pohled je v plánu, ale v této verzi nebude.
[/QUOTE]

Velká škoda, protože kdo jednou viděl mapu z 3D pohledu nechce už jinak. ;)
Pavlucha (1496)|11.6.2005 09:20
Teda abych byl upřímný - mapa ČR za 8.000,- kaček - to je teda úlet! Neni to překlep? Mluvilo se tu o 4.000,- ... to bych si to do sbírky i koupil, ale takhle ...:sarcastic:
Telematix Software (289)|11.6.2005 09:48
Zkusíme tedy přehodnotit pohled na 3D pohled. Proč jej u nás ale oželíte je to, že na rozdíl od konkurentů (alepsoň českých) jsme nešlí cestou od mapy k navigaci, ale začali jsme navigací: zaměřili jsme se především na navigaci hlasem. Bez problémů s ním můžete bezpečně jezdit bez pohledu do mapy. Také opuštění trasy znamená automatické a rychlé přepočítání trasy - bez nutnosti studovat mapu. Náš navigační produkt zvítězil ve srovnávání navigací ve výovji Škoda auto, pro který už 2 roky také pracujeme (v nejedné disciplíně jsme výrazně překonali i těžkou navigaci, kterou prodávají).

Co se týče ceny 4000: tak tato infromace byla čirá spekulace, která nepocházela od nás. V té době ještě ani nebyly nakoupeny mapy. Počkejte na recenze a uvidíte, že cena navigace odpovídá kvalitě.

Co se týče připomínek k ergonomii: produkt se vyvíjí již téměř 5 let. Toto je pro PDA již několikátá generace ovládání upravovaná dle připomínek uživatelů. Dynavix má slušné možnosti vzhled nastavit dle přání uživatele - skin, barvy, spodní informační řádky (nejen počet, ale i co na nich je), jak má vypadat schéma s dalším manévrem (malé, 1/4 obrazovky, celá obrazovka) atd. Navíc má Dynavix plně skinovatelný vzhled, takže pokud někdo vymyslí lepší rozvržení prvků na displeji, není problém udělat další skin (za běhu lze přepínat) Na screenshotech je navíc zachycena betaverze, takže k některým změnám vzhledu ještě možná dojde.
mraky_ce4you (19)|11.6.2005 10:17
[QUOTE="Telematix Software"]Zkusíme tedy přehodnotit pohled na 3D pohled. Proč jej u nás ale oželíte je to, že na rozdíl od konkurentů (alepsoň českých) jsme nešlí cestou od mapy k navigaci, ale začali jsme navigací: zaměřili jsme se především na navigaci hlasem. Bez problémů s ním můžete bezpeč.
.
.
.[/QUOTE]
panove smekam ;) Cena 9000 je podle me velmi dobra, protoze pri srovnani s tomtomem to vychazi podstatne levneji. Velmi se mi libi, ze u navigace se uz pocita i s tim, ze tlacitka MUSI byt VELIKE a ne aby clovek musel zastavit a mackat to stylusem - nedejboze na dalnici to delal pri rizeni, protoze zastavit nemuze a v aute je sam.
jene : jak uz tady bylo receno mnohokrate - 3d pohled. Neni to o pohodli, ale o rychlosti orientace. Koukat na mapu zvrchu jejako mackat mala tlacitka - jde to, ale dre to. Pokud mate zkusonsti(par tisicovek km najeto) s 3d mapou, tak uvidite, ze je to o necem jinem. Mapap prestane byt mapou, ale stane se takovym dalsim oknem/zrcatkem, ktere je velmi presne a pomaha pri bezpecnosti v jizde - neztracite cas pri orientaci na mape ( navic trebas pocketkim trpel, ze se mapa ne vzdy natocila spravnym smerem.
Ivanm_ce4you (466)|11.6.2005 10:23
I pro me je tato cena ponekud mimo realne hranice toho, co bych jeste byl ochoten investovat. A je celkem jedno, jestli na to nekdo nema, nebo to proste prijde moc. Myslim, ze to bude trochubranit vetsimu rozsireni mezi normalni lidi. Vetsina z nas uz nejaky SW ma. Mozna by slo udelat nejakou "zavadeci" cenu. Zni to trochu podbizive, ale uvedeni noveho a neznameho softu na trh...
Pokud to bude mit od zacatku dost uzivatelu a budou spokojeni/nadseni, jiste si to nenechaji pro sebe a SW se bude sirit.
JJ, urcit optimalne cenu produktu je kumst. Ono 5*10KKc je min, nez 20*4KKc. A naklady na ks jiz prilis nerostou.
Takze pri teto cene- tezko.
RomanCE (105)|11.6.2005 10:23
[QUOTE="Telematix Software"]Co se týče ceny 4000: tak tato infromace byla čirá spekulace, která nepocházela od nás. V té době ještě ani nebyly nakoupeny mapy. Počkejte na recenze a uvidíte, že cena navigace odpovídá kvalitě.[/QUOTE]

Co se tyce ceny, je tato informace silne zavadejici. 8000 Kc bych nedal ani za TOMTOMa s podrobnou mapou CR, ktery povazuji porad za spicku. Natoz za cokoliv jineho. Mapu Evropy nepotrebuji, staci me jen prujezdni mapa. Pozaduji kvalitni podrobnou mapu CR a za tu jsem osobne ochoten dat max 6000. I kdyz osobne si myslim ze realna "hodnota" by mela byt na 5kKc. A prodejni cena, ktera prilaka vice uzivatelu do 4kKC.

Vzdyt ceny "konkurence" se pohybuji prave v tomhle rozmezi. A za 8kKc se uz mnohde da koupit bundle vcetne HW.
ipf (2136)|11.6.2005 10:38
[QUOTE="Telematix Software"]Zkusíme tedy přehodnotit pohled na 3D pohled. Proč jej u nás ale oželíte je to...zaměřili jsme se především na navigaci hlasem. Bez problémů s ním můžete bezpečně jezdit bez pohledu do mapy. ....

... produkt se vyvíjí již téměř 5 let. Toto je pro PDA již několikátá generace ovládání upravovaná dle připomínek uživatelů. ....[/QUOTE]

ad 3D:
Před necelým měsícem jsem jel podle TOMTOMa do Monaca přes Švýcarsko. Většinu cesty jsem opravdu vystačil s hlasovou navigací, ovšem jen do doby, než jsem ve Švajcu narazil na sérii kruhových objezdů. Ty úzké cestičky v noci vypadaly jak zapomenuté cesty bez svodidel, takže jsem se zpravidla netrefil a výjezd z kruháče hledal podle odbočovací šipky (zlaté kruháče ve Francii, které mají průměr několik desítek metrů). A když vidím, jak miniaturní kruháče se staví u nás (suoraj a další kamioňáci by mohl vyprávět o Náchodě, Ostrově u KV atd), spoléhat jen na hlasovou navigaci a vlastní úsudek, co je výjezd a co jen nezlikvidovaná původní stavební cesta, bude cestou do pekel.

ad 5let:
já jsem na scéně sice jen 2 roky, ale o vaší navigaci slyším prvně, takže by mne zajímaly ty připomínky uživatelů. Žeby podle připomínek cihláků z Německa? No vyvíjet navigaci pro dokonale značené české silnice s připomínkami uživatelů z Německa asi nebude to pravé ořechové, i když momentálně mluvíme o tom, co je na displeji. Osobně si myslím, že je tam naplácáno zbytečně moc údajů. Jo, pro spolujezdce, který má čas na prohlížení si ANO, ale řidič by měl přece jen koukat jinam. Takže krajinné prvky osobně považuji trochu za zbytečnost (i když někomu může pomoci v orientaci, kde že vlastně je), kompas je nanic, když stejně jedu kam vede silnice (nejsme letadla), názvy ulic a náměstí jsou užitečné pouze při průjezdu Prahou od Výtoně k Jiráskáči, což zabere i půl hodiny a šofér se nudí, atd. Trochu mi připadá, že tvůrci nikdy neřídili podle navigace.
beecher (9270)|11.6.2005 10:55
[QUOTE="Kocir"]...VIDELI JSTE NEKDY POLSKOU AUTOMAPU (TEN PRODUKT SE TAK JMENUJE)...[/QUOTE] No koukam tady http://automapa.com.pl/?pg=SS na to a nejake vektory a vubec 3D pohled nevidim... :oops:
A pokud porovnam podle nabidnutych obrazku (jinak to ani nejde), tak rozhodne na mne Dynavix pusobi daleko lepsim dojmem a bych rekl, ze ergonomii je na tom Dynavix na tom daleko lepe...
Erikt68i (266)|11.6.2005 11:40
Za úvodní cenu se všem omlouvám - moje hrubá chyba, špatně jsem si vyložil kalkulaci ceny a cenu za samotný program jsem zaměnil za komplet cenu včetně nákladů na mapové podklady! :oops: :oops: :oops: Takže vycucaná z prstu.

Mě osobně se taky cena zdá dost vysoká pro "normálního fandu" pro PDA, ovšem fakt je, že pro CR je to to nejlepší co existuje. A cena do 10k za celou Evropu je např. pro moji firmu naprosto vyhovující, ostatní adekvátní softy jsou mnohem dražší a nebo chybí kvalitní CR. A protože jsme servisní firma a obsluhujeme celý region Evropy a musíme v případě potřeby zajet i do míst, která zrovna nejsou na průjezdních mapách, tak není z našeho pohledu co řešit.
Připomínky k ergonometrii - můžete si nastavit plně obrazovku tak aby vyhovovala vašim potřebám. Já např. (snad proto, že jsem bývalý prof. pilot) dávám přednost mapě nepohyblivé a pohybující se šipce. Prostě horní okraj mapy je sever a když je to naopak tak jsem nesvůj. Proto mě ani 3D neuchvátilo (ovšem, to že tam chybí není mojí zásluhou :D :D :D o tom prý rozhodli konzultanti z oboru ergonometrie a hygieny práce z AV!). Ovšem je to pro ně jen drobná programová úprava a když to chcete,tak to tam určitě dají. A na rozumné připomínky budou též ihned reagovat, nemusíte mít obavy.