Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339

beecher (9270)|12.9.2005 10:41
Trochu podrobneji (mam ji od patku)...
Ten GPS Info, co jsem si nainstaloval do PDA?
Lada Dekany (130)|12.9.2005 10:42
Kdyz uz jsme u toho, ma FW s WAAS ?
Lada
taja_ce4you (127)|12.9.2005 10:43
[QUOTE="beecher"]Trochu podrobneji (mam ji od patku)...
Ten GPS Info, co jsem si nainstaloval do PDA?[/QUOTE]
A taky dělá tohle?:
" No, tak muzu rict, ze jsem zatim z BT-338 mirne rozladen..
K plusu de to, ze je fakt dost citliva, ma 4 satelity tam, kde se Nemerix nechytne. Ale tam kde je dobry signal, jsou si prakticky rovny.
Nicmene to je zatim jediny kladny. Nejvic mi vadi, ze neukazuje stabilni pozici. Kdyz je na miste, tak i kdyz ma 8 druzic ukazuje v rozmezi +-20m
. Nemerix v klidu na miste, +-2m. Kdyz s 338 jdu, mam trasu klikatou caru, samej zub. S Nemerixou GPS krasne hladka cara."
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 10:44
GPS info verze pro stolni komp - spustit - Coldstart a pak v logu (cast po Coldstartu) je verze fw
beecher (9270)|12.9.2005 10:50
No, zvladnul to i ten PDAckovy...

--->> $PSRFTXT,Version:GSW3.0.2-GS_3.0.00.03-C5P1.02b
--->> $PSRFTXT,Version2:F-GPS-03-0505041
--->> $PSRFTXT,TOW: 0
--->> $PSRFTXT,WK: 1305
--->> $PSRFTXT,POS: 6378137 0 0
--->> $PSRFTXT,CLK: 96250
--->> $PSRFTXT,CHNL: 12
--->> $PSRFTXT,Baud rate: 38400 System clock: 0.000MHz

Z toho neco pochopite? :D

Pokud jde o WAAS, tak v GPS Info na PDA sviti WAAS s moznosti zaskrtnuti...

To taja: To nevim, kdyz jsem sel se SM na nejvetsi priblizeni mapy, tak to nikam neskakalo... Pravda je, ze ja ale chodim rychlosti 6 km/h...
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 10:53
Version:GSW3.0.2
taja_ce4you (127)|12.9.2005 10:59
[QUOTE="Striker"]Version:GSW3.0.2[/QUOTE]
Ale jestli jsem to dobře pochopil, to je vlastně špatně?!
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 11:01
ja proboha nerikam, ze je to spatne - je to jen FW ;)
FW 3.0.2 mel pry problemy pri rychlosti pod 4 km/h a nejake dalsi musky
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 11:03
[QUOTE="taja"]A taky dělá tohle?:
" No, tak muzu rict, ze jsem zatim z BT-338 mirne rozladen..
K plusu de to, ze je fakt dost citliva, ma 4 satelity tam, kde se Nemerix nechytne. Ale tam kde je dobry signal, jsou si prakticky rovny.
Nicmene to je zatim jediny kladny. Nejvic mi vadi, ze neukazuje stabilni pozici. Kdyz je na miste, tak i kdyz ma 8 druzic ukazuje v rozmezi +-20m
. Nemerix v klidu na miste, +-2m. Kdyz s 338 jdu, mam trasu klikatou caru, samej zub. S Nemerixou GPS krasne hladka cara."[/QUOTE]

O we jsem se vice venoval zjistovani informaci o ty GPS a proc dela to co dela. Je to trochu kompikovanjesi nez jsem myslel. Zkracene:
Chipset SIRFstarIII je vysoce vykonny a poskytuje sirokou skalu nastaveni. Program SIRFdemo to ukazuje nejlepe, jen je skoda, ze k tomu neni poradna dokumntace, nasel jsem jen tohle (DOPORUCUJU) (na danem foru a vubec celem serveru lze najit mnoho dalsich zajimavych informaci a zkusenosti). Vyrobce to nastavil jak by melo nejvic vyhovovat koncovemu uzivateli. Proc v klidu signal lita, primo nevysvetlim, ale jesli jsem to dobre pochopil, tak proste GPSka poskytuje do co nameri a to "litani" je proste "featura" GPS systemu. Da se to eliminovat nastavenim Static Navigation->On (popsany na vyse ovedneme odkazu). Dale natavenim filtru DOP a mozna i zapnutim Track Smooth, ale s temito dvema paramtery jsem si jeste nehral. GPS receivery, ktere signal v klidu udrzi v nizkem rozptylu pravdepodobne uz nejak filtruji data. BT-338 to defaultne necha na uzivatelskem sw.
Testoval jsem ji v aute (SN off) a trasa byla pekne hladka.. Dalsi pesi vylet jsem zatim nedelal, protoze na to zatim nemam cas, ten predtim byla kratka cesta od metra k bytovce..
taja_ce4you (127)|12.9.2005 11:05
[QUOTE="taja"][QUOTE="Striker"]Version:GSW3.0.2[/QUOTE]
Ale jestli jsem to dobře pochopil, to je vlastně špatně?![/QUOTE]
Ale jestli je to vlastně převlečená BT338 a ta už má FW 3.1.1,
potom to rozhodně není nejlepší a asi by měl být upgrade!
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 11:09
Souhlasim

beecher (9270)|12.9.2005 11:18
Tak ted nevim, jestli to je dobre nebo spatne, ze tam mam 3.0.2... :?
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 11:20
Kdyby tam bylo 3.1.1. tak je to o chlup lepsi ;)
taja_ce4you (127)|12.9.2005 11:22
[QUOTE="beecher"]Tak ted nevim, jestli to je dobre nebo spatne, ze tam mam 3.0.2... :?[/QUOTE]
U 338 existovaje upgrade
pietnik (73)|12.9.2005 11:26
Jak se meni to nastaveni, o kterem psal Saman? A kde sezenu GPS info pro PDA? Na CD k 338ce byla jen "stolni verze".
pietnik (73)|12.9.2005 11:27
[QUOTE="beecher"]Tak ted nevim, jestli to je dobre nebo spatne, ze tam mam 3.0.2... :?[/QUOTE]
V AHmobilu ti ji zdarma pres dodavatele upgraduji, staci ji tam dovezt do tohoto patku.
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 11:30
[QUOTE="pietnik"]Jak se meni to nastaveni, o kterem psal Saman? A kde sezenu GPS info pro PDA? Na CD k 338ce byla jen "stolni verze".[/QUOTE]
Saman v prispevku dal odkaz, kde to popsany :D. Ale ten program (SIRFdemo) je jen na desktop, na nastaveni na PDA je nejlepsi SP GPS View (attached)
GPS info stahnes z netu, ale jo takovy chudacek, moc to ho nerkne ;-)
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 11:33
TheMelin (1642)|12.9.2005 11:37
Nee ze by to bylo az tak dulezite, ale kolik vlastne kanalu ma ten iTec? Na webu AHmobile pisou sestnacti kanalova GPS, hned o kus nize v parametrech je Pocet kanalu: 20 a v tom vypisu co jsem dal Beecher je 12 :sarcastic: Jsem z toho volaky zmeteny :D
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 11:43
Me to tam taky pise ze 12 a ma jich mit 20 ;)
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 12:27
S tema kanalama se to ma tak, ze oficialne jich zvladne 20, ale momentalne je FW nastaven na max 12, protoze v soucasny konfiguraci GPS jich vic stejne videt nemuzes...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 12:52
No já se někde dočetl, že není závislost na počtu maximálně viditelných satelitů a počtu kanálů v GPS... bylo to něco o tom, že GPS zpracovává všechno, co najde, včetně odrazů.. kruci, kde to bylo publikováno, nerad plácám blbosti :oops:
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 12:57
To co jsem uvedl sdelil manik ze SIRFu na jednom foru...
taja_ce4you (127)|12.9.2005 13:11
[QUOTE="pietnik"]V AHmobilu ti ji zdarma pres dodavatele upgraduji, staci ji tam dovezt do tohoto patku.[/QUOTE]
Zjišťoval jsem to v AHmobilu, mluvil s p.Hruškou a je to složitější. BT339 mají od jiného dodavatele než 338 a tak mě slíbil, že zjistí, jak to s upgradem je. Určitě dám vědet
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 13:15
To Saman: No jasně, jen si trochu možná nerozumíme... maximální počet zobrazovaných satelitů je 12 kousků (zobrazují se s číselným označením), ale může nastat situace, že data např. k satelitu 33 to přijme na více kanálech (odrazy ?), soft GPS to zpracuje a správně zobrazí jen jako jeden satelit č. 33... tak jsem to z onoho vysvětlení satelity/kanály pochopil já...
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 14:13
2 Jarous: Rozumime si dobre, vim co myslis. Ono to v tomhle pripade je trochu slozitejsi: Termin "kanal" je obecny pojem, SIRFstarfIII, ale de-facto nic takovyho nema - ze by prijimal treba od 12 satelitu najednou. Na misto toho to dela tak, ze RF cast prijima data od satelitu sekvencne a dava je do bufferu, odkud si to sw (fw) cast bere a zpracovava. Kdyz je buffer plny prepne se najinej. Mezitim co se naplni druhej, predchozi se vycte A to cely se deje vcyklu hooodne rychle, hw je dost rychly na to aby stihal data od 22 sateltu. Momentalne se to dela mjen pro 12..
Napsal jsem to tak nejak srucne, tady je original, kdo to chce uplne presne ;):

[QUOTE]SiRFstarIII does have the ability to track up to 22 satellites at once. However, with the current constellation there will be more than 12 satellites visible much less than 0.01 % of the time, so the current implementation of the receiver's software only supports up to 12 satellites at once.

You asked an interesting question about the difference between a satellite and a channel. A channel typically represents a subdivision of the hardware dedicated to tracking a satellite, but that definition goes away in SiRFstarIII. In reality, SiRFstarIII has no channels. Rather it has a tracking engine that tracks whatever it is told to track at any given instant. Most receivers track in real time, meaning as the stream of 1s and 0s come in from the RF section, the hardware assigned to track a satellite compares that incoming stream with another stream created inside the receiver and adjusted to match what that satellite should be sending. When the streams match sufficiently, we have a track. SiRFstarIII operates in faster than real time, much faster in fact. But of course that means it must work in the past. It captures a snapshot of the streams of 1s and 0s in a buffer. When the buffer is full the receiving hardware switches to another buffer to collect the next samples while the tracking hardware starts processing the filled buffer. That tracking hardware repeatedly processes the buffer for each satellite it is tracking -- if it is tracking 8 satellites it processes the buffer 8 times, once for each satellite. The tracking hardware is fast enough that it could process the buffer up to 22 times before the other buffer was full and the receiving hardware would need to switch and start filling this buffer again.

Since there are only enough satellites visible at one time to justify 12 "channels" (areas in memory to collect processing results, really), and since currently defined SiRF messages only support 12 satellites, SiRF chose at this time to only implement 12 parallel tracks. When circumstances justify it, we will expand things. Note also, that as processes improve so that we could speed up the chip, that 22 satellite limit will also go up.

Carl - SiRF Customer Support[/QUOTE]
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 14:43
OK Samane, zase jsem o něco chytřejší, ale necháme tady toho, je to trochu OT v sekci o BT338... debaty na toto téma přesuneme raději do GPS - školení mužstva, což je právě ten zdroj mých poznatků ... ach ta skleroza, sám jsem to téma zakládal :oops: .. je tam dost podrobností kolem kanalů/satelitů... čus.
qwero (104)|12.9.2005 16:03
Takže pánové, na moj dotaz ako zistím firmware 338 ičky zo zapečatenej krabice, dozvedel som sa, že dobra varianta by bola i-tec 339. Zistujem ale, že tá má asi starý FW, ktorý pri pešej túre resp. pri státi "sa zubatí" alebo skáče, (Becheer - naozaj??) čiže robí to, čomu sa chceme vyhnúť pri upgrade 338ičky.
Je to skutočne tak a je tento handicap tak zásadný a dôležitý aj u tej 339, že nestojí za ten 1000 Kč rozdiel???

p.s. stále nikto neodpovedal na spôsob zistenia FW zo zapečatenej krabice
beecher (9270)|12.9.2005 16:33
Qwero: To asi nikdo nezjisti, pokud to tam neni napsane. Nevim, jak u 338, ale na krabici (ktera je uplne blbe, ale to je podradne, dulezite je to uvnitr ;) ) to napsano neni...

Pokud chapu dobre princip GPSky, tak skakani je bezna vec, preci je u GPS systemu rozptyl az 20 m (a na tom, jestli je tam SiRFI nebo SiRFIII ci Nemerix chipset, se nic nezmeni), takze pokud to nekoriguje sama GPSka (a jak to chapu, tak to asi dela Nemerix), tak to proste bude skakat.
Ve SmartMapach mi krouzi sipka kolem jednoho bodu pri maximalnim zvetseni mapy, v TT5 se sem tam obcas pohne, ale ten zase centruje na silnici, takze tady se tomu nedivim, ze to "stoji"...
U SM, kdyz jsem se rozesel, tak se vse uklidnilo a sipka ukazovala spravnym smerem a v rohu mou adekvatni rychlost 6 km/h.

BTW Ja tak nejak nechapu, v cem je problem s tim upgradem? Pokud to vylepsuje funkce Navilocku 338, tak to vylepsi i funkce meho i-Tecu (pomalu a snad jeste zretelneji: i-Tec BT 339 je po strance elektroniky naprosto totozny s Navilock BT-338 stejne tak jako je Navilock BT-338 totozny s GlobalSat BT-338, proto NaviLock a i-Tec je proste prebrandovany GlobalSat, po obalove strance ma jiny predni kryt a obchodne je o 1000 Kc levnejsi, takze se zvysuje pomer cena/vykon. FCC ID je taktez totozne, navic patri GlobalSatu).
A pokud, jak to nekdo psal, nechavaji v AH upgradovat zdarma a zaridi to i pro i-Tec, tak v cem je problem?
Za usetrene penize si clovek muze koupit nejakou poradnou SD kartu na mapy. ;) Ale pokud chcete zbytecne utracet penize, prosim, proti gustu zadny disputat! :yes:

PS: Pokud se nekde pletu, tak mne prosim opravte. Dik! Fakt jsem v tomhle newbie a to od patku... ;)

EDIT: Ted jak se tak koukam tady, tak pisou, ze 338 podporuje WAAS...
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 17:01
Podporuje, ale az s verzi FW 3.1.1 ;)
beecher (9270)|12.9.2005 17:02
Coz chapu-li dobre, staci nechat tedy upgradnout. Fajn, aspon vim, ze na nejakou dobu se s ni budu muset rozloucit... ;)

EDIT: Qwero, i kdyby sis nechal tu i-Tecovskou upgradnout za nejaky peniz (hybo psal 99 Kc?), tak stale usetris... :yes:
Saman_ce4you (1451)|12.9.2005 18:48
Nicmene, ja to zapinat zkousel, zadny zpresneni jsem nepocitil. Takze pokud tam neni nejaka jina dalsi vec na vylepseni, tak bych se kvuli WASS/EGNOS netrapil.
beecher (9270)|12.9.2005 21:08
Njo, ani se nedivim, ze k zadnemu spresneni nedoslo, kdyz to tady v CR nefunguje, ze... ;)
qwero (104)|12.9.2005 21:37
Pravdu povediac, problemu WAAS/EGNOS neprikladám v súčasnosti váhu, lebo zdá sa mi logické, že s tým málom satelitov to asi nebude teraz bohvieaké. (dokonca sú názory, že vďaka malému počtu satelitov - ešte nepresnejšie ako klasické gps)
Upgrade resp. novší FW ma láka kvôli pomalej rýchlosti chôdze a neskákaniu ukazovateľa polohy. Druhá strana mince je úspora, lebo ak sú črevá zhodné, tak citlivosť bude rovnaká ako u 338 ( a to je to najdôležitejšie-aspoň pre mňa) a otázkou sa stane, či to tkz. skákanie-krúženie-čičotorobí je tak prekážajúce??? Preto tá otázka na Becheera, či to vôbec prekáža ?? (aj keď nie každý pochoduje 6km/h - čo to vlastne robí pri nižšej rýchlosti?)

2Hybo: myslíš, že upgrade bude možný aj na i-tec339???

Opravte ma prosím, ak som v niečom nepresný !!!
taja_ce4you (127)|12.9.2005 21:41
Tak tohle je odpověď p. Hrušky ohledně FW u BT339:

"Preji hezky den, tak mam konecne nejake info, pristi tyden by se mela dorazit zasilka ve ktere uz budou firmwary.
Jak se bude provadet update zatim nerekli, to budu vedet do konce tydne.
Milan Hruska, AH Mobile s.r.o."

Takže asi počkat do konce týdne
beecher (9270)|12.9.2005 22:14
Qwero: No, hlavne WAAS/EGNOS neni o satelitech, ale o pozemnich stanicich. ;)

Ale zpet k problemu. Za sebe muzu rict, ze mi to, ze sipecka ve SmartMaps krouzi kolem nejakeho bodu, vubec nevadi. Clovek snad vidi, kde je...
Co jsem mohl videt 338ky, tak citlivost 339ky je s nimi naprosto totozna, jak jsem jiz psal nekolikrat, je to stejne zarizeni.
Ad chuze: Jakmile jsem se pohnul, tak se sipka ve SM stabilizovala a ukazovala spravnym smerem. Spise je problem, kdyz clovek stoji, ale to je problem snad kazde GPSky, v GPS Tuneru to skace do par metru, ve SM se sipecka toci kolem bodu...

Je na tom jeste neco nejasneho?

Osobne si myslim, ze dneska neni mozne koupit BT GPSku s lepsim pomerem cena/vykon nez je i-Tec BT 339. Se vsi uctou k majitelum 338ky, ja bych si 338ku za tu cenu nekoupil.

PS: Pisu se beecher. Diky. :yes:
qwero (104)|12.9.2005 22:44
už na to nezabudnem, a dám si na to pozor beecher. (što eto značit??)
p.s. diskusia tu slúži k vyjasneniu dojmov a napomáha osobnému výberu. Tá tisíckoruna za to stojí, takže beecher - díky.
p.p.s. WAAS - asi je to o satelitoch, ktorých je v súčasnosti málo. pozemné stanice už iba dorábajú výsledok
(20 tis. km a 36 tis. km je dosť podstatný rozdiel, keď už by sme nebrali v úvahu rozdiel medzi geostacionárnou a obežnou dráhou)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 22:46
Richarde, nemáš pravdu, WAAS/EGNOS je o satelitech a o pozemských stanicích ... osvěta proběhla v debatě GPS - školení mužstva
beecher (9270)|13.9.2005 07:09
To Qwero: Nestaci napoveda? EN->CZ/SK slovnik... :)
A hledej, smudlo! :D

To Jarous: Vzdyt rikam, ze mne nemate kamenovat... ;)
S474N (660)|13.9.2005 21:09
Tvrdis, ze jsou naprosto shodne, nicmene 338 je 20ti kanalova, kdezto 339 je pouze 16ti. :?
beecher (9270)|14.9.2005 07:38
SW je to samozrejme omezene (12 kanalu), ale to jsou omezeny vsechny SiRF III zarizeni (vsimnete si udaje CHNL na obrazku par stranek dozadu), protoze vic jak 12 satelitu budes mit v 0,1% pripadu pouzivani GPSky, a i tak je to stejne zbytecne pro civilni pouziti.
Vice kanalu (20) tam je pro pripad, ze by se pocet satelitu zvysil...
beecher (9270)|14.9.2005 10:23
Pokud mi jeste stale nekdo neveri:
iTrek M3 BlueTooth GPS - jinak zbarvena iTec BT 339
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.9.2005 11:02
Juknul jsem na ten odkaz, v podrobných údajích je psána baterie 1650 mAh, je to prkotina, já mám v BT338 1700 mAh, kolik máš ve své novince ty?
beecher (9270)|14.9.2005 11:07
Taky 1700 mAh...

Li-Ion Battery Pack
PartNo: LIN302
Voltage: 3.7V
Capacity: 1700mAh
Date Code: MX0525B
libor_m (1026)|14.9.2005 13:37
Prosím, abyste se drželi tématu, které je o zkušenostech s BT-338. To, že i-Tec GPS BT-339 = Navilock GPS BT-338 jsme si již snad vyjasnili, takže žádné další příspěvky na toto téma. Děkuji.
Milan Hubka (35)|14.9.2005 22:12
Tak dnes jsem pořídil BT-339. Na pohled super, s HP 2750 se spáruje naprosto v pohodě, ale zelená dioda na ni ani neblikne. Ať běhám kde běhám. Je chyba ve mě a nebo v ní?
Striker_ce4you (224)|14.9.2005 23:39
Nekde se tu psalo, ze pri prvnim spusteni to muze trvat dlouho (radove minuty az desitky minut). Vlez si doprostred louky a nebehej ;) , kdyz ani pak nechytnes signal, tak reklamuj
Milan Hubka (35)|14.9.2005 23:42
Snažím se stát, nebo spíš sedět;) , ale nic platné. A přeci jen dvacet minut a nic mi přijde divné. A ani jedno bliknutí... No vidím to na zítřek na návštěvu prodejce
Striker_ce4you (224)|14.9.2005 23:45
kdyz jsem mel 338 novou, tak jsem si stoupl pred barak a take nic. Musel jsem poodejit asi 5-7 metru a pak se asi po 2-3 minutach rozblikala jako diva. Asi bych sel za prodejcem :sarcastic:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.9.2005 23:53
Než půjdeš za prodejcem, otestuj zde již doporučenou fintu... vyndej na na chvilku baterii, možná se po vložení chytne ;)