Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339

Geoffrey_ce4you (189)|19.6.2005 08:28
Radši to dám do této doskuze.

Mám MDAC s ROM Q TEK 1.11, BT Navilock 338 a ve SmartMap mám dost problémy s navázáním spojení a pak i s udržením spojení. Port je na COM5 ( napevno v nastavení jako odchozí, COM 4 jako příchozí ), a je zajímavé, že detekce GPS ve SmartMap mi ukazuje jak tečou data ( NMEA ), ale jinak mi to hlásí, že není nic připojeno. Zkouším různá nastavení, ale nic nepomáhá. Někdy musím dát třeba 3x detekovat port, aby se to chytlo. No k nas... ( upozorňuju, že toto se děje v klidu, bez pohybu) Vypozoroval jsem pak zajímavou věc. Jakmile jedu autem, tzn. mám nějakou vyšší rychlost ( při chůzi to taky padá a zase naskakuje) tak to šlape jak hodinky. Zkoušel jsem to včera asi 1,5 hodiny, bez problémů. Teď je otázka, kde je problém, jestli v softu, PDA či GPS. Kdybyste někdo něco vykoumal, bude to super.
Geoffrey_ce4you (189)|19.6.2005 08:31
Jinak přímo k tématu, citlivost BT 338 je fakt super, na mapě jedu naprosto přesně, nikam mi to neutíká a to ani ve městě ( 1 : 10 000 ). Ať jsem byl kdekoli ( běžný provoz v autě, BT pod ruční brzdou v kaslíku ) měl jsem vždy min. 3 satelity a stále přesnou polohu.
mdaco (19)|19.6.2005 12:32
[QUOTE="petrpan"]Nevim kolik stoji 338 u nas, ale na tehle strance http://store.yahoo.com/semsons-inc/glbtgpsrebts.html je za 155$ a pro majitele MDA II je dost vyhodny i pack s drzakem (http://store.yahoo.com/semsons-inc/noname8.html) za 199$.
Obchod zasila i k nam (v mem pripade na SK). Objednal jsem si ve ctvrtek drzak kombinovany s GPS (http://store.yahoo.com/semsons-inc/arcmpowgpsmo.html) a dneska mi to prislo. [/QUOTE]

chtel bych se zeptat,jaka byla vysledna cena? co se k te cene musi jeste pricist kdyz bych si to chtel koupit takhle z US a pres internet? Dik.
Lada Dekany (130)|19.6.2005 12:40
K cene je treba pripocitat naklady na zaslani (podle obchodu, kde se kupuje, cca USD 28) plus clo a DPH (clo je, nevim presne, kolem 5%, DPH + 19).
Geoffrey_ce4you (189)|19.6.2005 14:45
[QUOTE="mdaco"]
chtel bych se zeptat,jaka byla vysledna cena? co se k te cene musi jeste pricist kdyz bych si to chtel koupit takhle z US a pres internet? Dik.[/QUOTE]

Tady máš cenu ve VO, bez DPH, zdá se mi to jednodušší a je skladem.
kod 322368, Navilock GPS Bluetooth Receiver BT-338 3 824Kč 23/0 kusů
mdaco (19)|19.6.2005 15:05
tady znamena ve kterem VO? :) dik
Geoffrey_ce4you (189)|19.6.2005 22:54
V SWS Slušovice.
Lada Dekany (130)|21.6.2005 16:15
Dalsi pozitivni zkusenost s BT338.
GPS modul polozeny na predni palubce v aute a pak ulozeny v prihradce u spolujezdce, nebo v dalsi prihradce pod stredovym panelem.
Nestratili se zadne satelity, doslo jenom k celkovemu poklesu sily prijimaneho signalu o cca 20%.
Skutecne uzasna citlivost, kontrolni Garmin Geko 201 satelity stratil.
Lada
Lada Dekany (130)|21.6.2005 16:31
BT 338 jak se zda podporuje WAAS. Po zapnuti pristroje se da prikazy SiRF Command aktivovat. Po vypnuti pristroje ale BT 338 zapomene, ze mel WAAS aktivni.
Je treba, aby aktivace (jako moznost) byla zapnuta a vypnuta mapovym programem.
Co na to vyrobci? GPS s chipsety SirF III bude cim dale tim vice,a nic lepsiho neni.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.6.2005 22:05
WAAS/EGNOS bylo řešeno v "GSM - školení mužstva" a tam je i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] odkaz, kde je to vše "hezky česky" ;)
Geoffrey_ce4you (189)|22.6.2005 10:01
Jinak tady je dost zajímavá diskuze, řeší se tam několik zde zmiňovaných otázek.
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25575&whichpage=4
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.6.2005 10:40
Nooo, více se tam řeší problémy s programem SiRFDemo, tzn. s programem, který vzhledem k mým znalostem nebudu raději zkoušet ;) . Mám BT338, při statické navigaci se šipka sice otáčí, ale její hrot je prakticky na stejném místě, rotace mne proto nijak moc neirituje :D , no a WAAS/EGNOS je pro Evropu a silniční navigaci stále víceméně nepoužitelný a vzhledem k všeobecně vychvalované citlivosti BT338 nemám zatím potřebu tuto fci nějakým programem aktivovat... pokud jsem to dobře pochopil, tak je aktivace funkční jen do vypnutí GPS, při dalším zapnutí je potřebná nová aktivace a dále je tam poznámka, že zapnutí DGPS (aktivace EGNOS) není funkční pro SiRFStarIII... je to tak? Upozorňuji i na to, že program SiRFDemo může překopat konfiguraci GPS a tím padá záruka, tzn. laborovat s nejvyšší opatrností ...
mry (3)|25.6.2005 15:39
Ahoj, jaky mate dosah BT u tohoto prijimace (Navilock BT-338), me pada spojeni po cca 1 metru.

Michal
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.6.2005 17:53
Nemáš v podpisu identifikaci PDA a ani to v dotazu nepíšeš.... já jedu MDA2 a BT338 a v bytě padne spojení tak na 8 metrech a to je v cestě zeď, na stejné vzdálenosti padne i spojení HF/pecka, na volném prostoru mám dosah obou používaných BT zařízení kolem deklarované hranice, tzn. kolem 10 m ;)
mry (3)|25.6.2005 18:42
Drobne upresneni: spojeni se udrzi tak cca na 2 metry a pak padne, ale pri vice jak jednom metru nejde navazat a pokud je jiz navazane, je hodne slabe.
Testovano na 1) FSC Loox 720, 2) Nokia 6230, 3) iTec USB BT pripojeno k NB - vse plne ci temer plne nabito vcetne GPS.
Moje BT HandFree od Nokie ma daleko vetsi dosah :(

Michal
Lada Dekany (130)|25.6.2005 20:12
Jestli se vsim co pises funguje jine BT spokejeni a s GPS ne, je chyba jednoznacne v GPS.
Zaver: reklamovat.
pietnik (73)|29.6.2005 00:56
To Jarouš: At jsem v teto diskuzi patral jak jsem patral, nenasel jsem odpoved na ječdnu otazku zde polozenou, ma 338ka baterku z mobilu?
Pokud ano, zjistil uz nekdo z jakeho?

V AHmobilu mi rekli, ze ani jejich dodavatel to jeste nebyl schopen zjistit :) Mozna by stacilo vzit ji do prodejny ci servisu mobilu, kde maji nejake zkusene techniky a optat se - da se bez problemu/ztraty zaruky vyndat?

Dalsi dotaz: za jak dlouho se 338ma dobije na plnou?

Kazdopadne zitra si jedu poridit 338 do ÁHÁčka a nic me nezastavi :) Holux ma sice mini usb a vystup an ext. antenu, ale taky dvakrat mensi vydrz a to je udaj, ktery aspon pro mne prebiji zminene nedostatky 338my.:yes:

Jo Jarouši, jeste neco, proc mas v podpisu Diky, Jarous? Neni to jeste z dob, kdy ses vice ptal, nez odpovidal? :))
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.6.2005 09:38
I ty rejpale :D ... no máš pravdu, to "Díky, Jarouš" mohlo dávno vypadnout, zbytečně to natahuje stránky ;) .
Baterie BT338: Nikde jsem se nedočetl o možnosti záměny baterie z nějakého founu, proto předpokládám, že je nutný nějaký originál... snad ale nějaký ten čas vydrží a nebude to jako u baterie, co jsem zrovna minulý týden kupoval do miniDV kamery, kde je napsáno, že má životnost cca 300 dobíjecích cyklů (baterie Li-ion) a vypláznul jsem za ní litr :evil: . Baterie se dá z BT338 normálně vyndat po odsunutí spodního víka, jednou jsem tak učinil, nějak jsem nemohl nastavit spojení, resp. cihla se furt neviděla s BT338 a BT obou zařízení blikala, jako že je vše OK. Někde jsem se dočetl, že je dobré učinit něco jako HR GPS tím, že se vyndá baterie a vše se nově rozběhne... a ejhle, ono to skutečně pomohlo, po příčinách problému jsem dále nepátral. K tomu času nabití nevím podrobnosti, já to dám nabíjet vždy, když na mne začne blikat oranžová a jdu od toho, nabíjení se ukončí automaticky, cela BT se vypne, podle mne se čas pohybuje kolem hranice 2 hodin, možná to někdo měřil...
Myslím si, že s nákupem neprohloupíš, je to možná o něco dražší kousek, je to hold stále ještě novinka, ale patří k současné špičce a spokojenost je zatím všeobecná... Falco tu vyhrožoval nějakým odbornějším testem, ale zatím nic neprezentoval ;) .
pietnik (73)|30.6.2005 00:14
Tak jsem si ji dnes poridil a me dojmy bych shrnul jedinym slovem: Och! :) :yes: Je to uzasne prtavej broucek s neuveritelnou citlivosti. Dnes jsem s nim najezdil temer 200km a maximalni spokojenost, az na ten pocketKim:no: . Kdyz uz jsme od toho, lehounky off-topič - v AHmobilu me navnadili - pry se na trh gpskovych map vydal vyrobce, ktery dela navigaci pro skodovku a udelal komplet precizni ČR v 3D s hlasovou navigaci, pry parada. Casem by se pry ten zazrak mel vyskytnout v jejich nabidce...

K te baterce - v AHmobilu mi prave tvrdili, ze to je baterka z founu, nebo ze je zkratka kompatibilni, ale jeste se jim ani dodavateli nepodarilo zjistit z jakeho :/ Planuju se poptat v par servisech mobilu atd. Kdyztak dam vedet,
JoseFS (21)|1.7.2005 13:56
Kdyz jsem se dival na fotky toho akumulatoru, tak mne napadlo, zda by to nemohl byt akumulator do nejakeho dig. fotaku. Nepatral jste nekdo timto smerem?
beecher (9270)|1.7.2005 14:15
[QUOTE="pietnik"]Kdyz uz jsme od toho, lehounky off-topič - v AHmobilu me navnadili - pry se na trh gpskovych map vydal vyrobce, ktery dela navigaci pro skodovku a udelal komplet precizni ČR v 3D s hlasovou navigaci, pry parada. Casem by se pry ten zazrak mel vyskytnout v jejich nabidce...[/QUOTE] Jo, a tady se o ni pise, jinak viz GPS kategorie ve forech... ;)
pietnik (73)|2.7.2005 03:13
No tuhle recenzi jsem cet uz pred navstevou AHmobilu, ale tam mi tvrdili, ze to ma byt 3D navigator, takze jsem si to nespojil.:?
pietnik (73)|2.7.2005 03:17
[QUOTE="Josef Svoboda"]Kdyz jsem se dival na fotky toho akumulatoru, tak mne napadlo, zda by to nemohl byt akumulator do nejakeho dig. fotaku. Nepatral jste nekdo timto smerem?[/QUOTE]

Me to spis prijde jak z founu, idyz je pravda trochu baculata :) Meli bysme vypsat odmenu potencialnimu objeviteli jeji totoznosti :):$: :$:
Karm (365)|2.7.2005 06:04
Já nevím ale nějak se mi zdá na baterku z telefonu moc rozměrná....
JoseFS (21)|7.7.2005 14:06
V diskusich na inetu jsem se docetl, ze nektere firmware chipsetu SiRF III maji problemy s urcenim polohy v pripade velke zmeny vzdalenosti mezi dvemi zapnutimi, napr. pri ceste letadlem, ve vychozim letisti zapne gps, urci polohu, vypne a opet zapne az po pristani a gps neni schopna lokalizovat polohu. Setkal jste se s tim nekdo?
pietnik (73)|7.7.2005 14:36
Zni to divne, muzu to vyzkouset az poletim za 14 dni do Anglie. Myslis tim, ze se potom GPS vubec nechyti? Myslim, ze prinejhorsim by to vyresil HReset GPSky. Kde si k tomu prisel?
Lada Dekany (130)|7.7.2005 14:38
[QUOTE="Josef Svoboda"]V diskusich na inetu jsem se docetl, ze nektere firmware chipsetu SiRF III maji problemy s urcenim polohy v pripade velke zmeny vzdalenosti mezi dvemi zapnutimi, napr. pri ceste letadlem, ve vychozim letisti zapne gps, urci polohu, vypne a opet zapne az po pristani a gps neni schopna lokalizovat polohu. Setkal jste se s tim nekdo?[/QUOTE]

Muzes uvest zdroj?

Moc se mi to nezda. Mam vyzkouseno 1000 km a OK.
JoseFS (21)|7.7.2005 16:35
Cetl jsem to ve foru na Gpspassion bohuzel presne ten prispevek, ve kterem to bylo se mi znovu nepodarilo najit. Tak alespon neco podobneho zde
Lada Dekany (130)|7.7.2005 17:02
Jestli rozumm, ten problem se tykal GPSlim236 a ne BT338.
I kdyz obe GPS pouzivaji stejny GPS chipset, zalozeny na SiRF III, tak jejich implementace je rozdilna, delana na ruznem HW a ruznymi lidmi.
Z toho vypliva, ze jedno muze fungovat a druhe ne.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.7.2005 18:47
Tak jsem si pročetl ten odkaz do fora Gpspassion a jen doufám, že se to týká jen některých kusů GPSlim236, jak tu píše Lada Dekany a že se to netýká GPS se SiRF III všeobecně... proklikal jsem se i na různé odkazy, kde je mimo jiné nabízena možnost Holux GR-236 Firmware Update za 9 euro... ale narazil jsem i na program Winfast Navigator, po prohledání debaty na ce4you jsem zjistil, že je to zde již užívaný program, je to něco pro hračičky, lze z PDA zadat hot, warm i cold start GPS, zkušebně nastavovat parametry NMEA a SIRF, vše vrátit pomocí Factory, vše ale na vlastní nebezpečí :D ... někteří tímto programem (dle příspěvků) řeší i případný HR GPS, je "malej, ale šikovnej"...
vladahr (14)|7.7.2005 23:07
Help
Chci si vzit na dovolenou Navilock BT-338. Selhal mi dodavatel. Dejte mi tip kde by ji mohli mit v Praze, Plzni skladem. Diky. Vlada
jsarson (11)|8.8.2005 13:26
Ahoj, nekoukal nekdo na tuhle stranku http://store.yahoo.com/semsons-inc/glbtgpsrebts.html, maj tam 338 za $140 vcetne noveho firmware s WAAS. Za tuhle cenu uz by to docela slo, nema nekdo zkusenosti?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.8.2005 15:59
Jak upozornil honzik123, je venku firmware 3.1.1 pro BT338 a jako správný plašan jsem hned hledal podrobnosti... zatím nic pro nás, za cca 10$ poštovného v rámci USA to nahrají (podrobnosti ZDE)... ale pro Evropu zatím nedostupné... podle informací z evropských fór k GPS je poštovné do USA za jednu cestu cca 54 $, tzn. 108$ celkem a nová BT338 se dá již sehnat za 150$ :O , vyčkáme, zda se pro Evropu něco neobjeví, resp. to necháme při starém, neboť to pouze opravuje nějakou časovou chybu při nastavení některých (jakých?) jednotek a umí to aktivovat WAAS (o EGNOSu pro Evropu jsem se nic nedočetl), proto zatím klídek :D .
Saman_ce4you (1451)|8.8.2005 16:09
Ja budu mit presne tuhle, tak az se ke mne dostane tak muzeme porovnat co se vylepsilo ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.8.2005 16:15
To Saman: Jo dobrý, ale zajímavá je i informace o náhradní baterii pro BT338 za 20$ :yes:
tomvi_ce4you (2)|11.8.2005 14:02
Ahoj, vcera jsem si zakoupil 338ku. Testuji ji s Acern30 a hphx4700. Kdyz lezi PDA tesne (20cm) vedle GPS, tak to jakz/takz funguje, ale system hlasi slabou uroven signalu. Kdyz odejdu na 1m, tak to spadne na hubu a konec. Kdyz se mi to na vzdalenost 1m podari spojit, tak to funguje chvili (do 1 minuty) a pak to zase padne. Signal se podari udrzet pouze na notebooku s externim (MSI) BT adapterem. Ten samy problem je s mobilem - vidi gps pouze do vzdalenosti cca 2m.
Mate nekdo podobnou zkusenost? Je to s PDAckama tak mizerne? Asi ne, ze....
diky za kazdou reakci
tomas
Lada Dekany (130)|11.8.2005 16:15
Zkus jine PDA, nebo jine GPS. Nekde je s BT zrada. Vypada to ale na GPS. JA mam take 338 a super, i 5-8 metru bez problemu
k.karel_ce4you (147)|12.8.2005 18:06
Poradite jak z BT-338 vymamim informaci jakou v sobe ma verzi firmware ?
k.karel_ce4you (147)|13.8.2005 08:22
Tuto informaci jsem si také přečetl, ale rád bych jí ověřil.

V programu SiRF DEMO je v menu položka sw version, nevraci nahodou ona verzi fw v GPS ?

Nemuže to někdo z majitelu oveřit , program se memusi instalovat a lze ho stahnout z :
http://www.usglobalsat.com/item.asp?itemid=82


Děkuji
Petr50_ce4you (8)|13.8.2005 14:12
dle tohoto programu mám verzi 3.0.2 :((
navilock BT338 sn 002005
mry (3)|14.8.2005 02:00
Me hlasi SIRFdemo verzi 3.1.1 (Navilock BT338 SN 028058)

Michal
Karm (365)|14.8.2005 06:54
moje BT338 S/N 4102 SW Version 3.0.2
k.karel_ce4you (147)|14.8.2005 21:36
mry: tak tomu říkám štěstím tvá GPS je 58 ks do kterého byla nahrána nová verze FW :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.8.2005 23:29
Jo jo, má opravdu štěstí :yes: , ale jeho sn u NaviLocku potvrzuje, že výrobce přiděluje sn bez ohledu na to, zda se jedná o dodávku pro NaviLock či GlobalSat.
Postřehl šťastivec nějaký výrazný rozdíl při zapnutí WAAS/EGNOS?
lee1 (5)|19.8.2005 08:50
Zdravim vsechny. Chci poprosit o info a nazory. Mame dve GPS - Navilock BT338 a Nemerix. Vzhledem k tomu ze o tomhle zatim moc nevim nas zarazi rozdil v urceni vysky (rozdil 10 az 30 m), dle znamych udaju je presnejsi nemerix. A poskakovani ukazatele pri pouziti 338 (ta je moje). Nemerix ukazuje ppozici stabilnejsi. Predpokladam ze je to moznou odchylkou pri urcovani pozice a poctem satelitu. Pristroje jsme zakoupili kvuli geocachingu (mimo jine) a pro tento ucel mi zatim bohuzel vychazi lepe nemerix :-(
Muze byt problem v pristroji nebo je jejich chovani normalni ? (doufam ze me nekdo uklidni) Proste 338 ma vetsi rozptyl pri urceni pozice. Na jednom miste ukazuje jak rychlost tak pohyb (pocital jsem s tim prave kvuli odchylkam) ale u nemerixu je to podstatne min. Dik za jakoukoli reakci a berte me jako zacatecnika. Dik, Leos
k.karel_ce4you (147)|19.8.2005 19:10
BT-338 skutečně poskakuje tak jak píšeš, mám jí dva dny, zatím jsem ji nezkoušel s WAAS/EGNOS, ale pokud ji doma položím za okno tak je rozptyl hodnot cca 10m což zhruba odpovídá chybě GPS. To která GPS je "přesnější nejde poznat podle toho, že BT-338 poskakuje a Nemerix ne, Nemerix muže mit implementovany algoritmus, který bez toho aby byla přesnejší jako by tuto chybu eliminuje (stačí průměrovat x měřeníi ).
Pokud máš obě je nejjednodušší najit si nejbližší geodetický bod o známé poloze a provést na tomto bodu několik desitek měrení. Vynesením naměřených dat do grafu , krásně uvidíš jaký je zozptyl (byl v okamžiku měřeni).

lee1 (5)|20.8.2005 23:35
To "poskakovani" beru a chapu, ostatne napr. v aute to nedela (vetsi rychlost pohybu), spis me zarazi rozdil nadmorske vysky kde i proti turisticke mape 338 ukazuje tak o 40m vyse, zatimco nemerix a jeste pujceny etrex jsou vicemene presne. Zase je pravda ze 338 vidi ve stejnem miste nejvice satelitu a vidi je i tam kde ty dalsi dva uz nevidi nic coz se urcite projevi i pri turistice v hlubsim lese a pod. Proste neco takoveo koupit a rozhodnout se neni zadna sranda.
Leos
Crusader_ce4you (624)|21.8.2005 14:08
Tak jsem dnes vyzkoušel SW verzi mého 14 dní starého přijímače a také mi to hlásí verzi 3.1.1. Při stání na místě jsem žádné klepání šipky nezaznamenal.
libor_m (1026)|22.8.2005 07:29
je to opravdu prozatím o štěstí. Já ho mám také 14 dni a mám verzi 3.0.2
hybo (3107)|22.8.2005 08:22
vcera jsem to zjistoval u dodavatele a jiz maji jen nove verze, takze vse uz je s novou verzi fw, GPSky jsou od ser. cisla 36756 a v nejblizsi dobe bude jiz nova dodavka...