Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339

lee1 (5)|22.8.2005 13:13
http://www.navilock.de/files/BT-338%20UP-Date.pdf ???
Neumim nemecky, takze je to tak ze za upgrade chteji 9 Euro ? Otazka je zda by toto mohl zaridit (byl ochotny) nejaky tuzemsky distributor ktery ma s firmou kontakt. Urcite by to bylo lepsi nez to resit individuelne. Omlouvam se pokud jsou mepredstavy zcestne. Leos
hybo (3107)|22.8.2005 13:54
pokud bude vetsi zajem, muzu "sesbirat" GPSky a zaridit to, but primo, nebo pres ceskeho dovozce...
Petr50_ce4you (8)|22.8.2005 14:54
tak výzva je bezpředmětná, když jsem jim psal (15.srpna) tak tam ta informace o upgrade ještě nebyla. Stejně mohli poslat alespoň odkaz.

to hybo: mám zájem, dej nějaký termín do kdy se máme přihlásit a uvidíme kolik nás bude.
hybo (3107)|22.8.2005 21:57
dejte mi jeste par dnu, uz jsem to vykomunikoval s dovozcem do CR, oni se taky snazili pred par tydny zjistovat, ale prej jeste nic nebylo...pokud se nepovede to nejak zaridit v ramci CR, tak udelame sbirku, dame termin a pak to hromadne zaridim...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.8.2005 23:32
Mám dotaz a předesílám, že jsem v GPS laik.

Jaká podstatná vylepšení má nová verze fw u BT338? Co jsem se dočetl, tak to má opravit nějakou časovou chybu u nějakých jednotek... o co se jedná a jak se ona chyba a u kterých jednotek se projevuje u starší verze fw? Při jaké činnosti se tato chyba projevuje?

U nové verze má jít zapnout WAAS/EGNOS, ale jak se to zapíná, na to není žádný přepínač, tzn. že se bude jednat o soft řešení, je to tak? WAAS se nás v Evropě netýká, dnes jsem hledal novější poznatky k EGNOS a projektu GALILEO... no, vyjádření jsou zatím dost rozpačitá, stále je to ve stádiu testování (více zkušeností např. TADY), z toho, co jsem si dnes přečetl - stručně řečeno: v roce 2005 se stále testuje (údajně jde korekční signál z 33 a 44 ?? - pokud jsou právě viditelné), počátkem roku 2006 toho má být k dispozici více, plný provoz někdy od roku 2007. No a Galileo někdy kolem roku 2010...

Já jsem i při starém fw s citlivostí BT338 dost spokojen, např. na Jižní spojce to signalizuje i přejíždění z pruhu do pruhu, ale člověk má být připraven... ptám se proto, zda má v současné době nějaký smysl jít do nového fw, když to zvýšení přesnosti je zatím problematické a v době, kdy bude EGNOS plně využitelný, budu mít určitě jinou GPS. Dočetl jsem se mimo jiné, že při zapnutí EGNOS a nepřítomnosti korekčního signálu dojde u některých GPS ke zhoršení přesnosti... to by byl dost problém, softem vypínat a zapínat EGNOS podle toho, zda je právě přítomná družice s korekčním signálem a zda zrovna tento signál poskytuje...

Prosím nekamenovat, přistupte k příspěvku jako Saturnin, tzn. .. Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru..., rád se nechám poučit :D
lee1 (5)|24.8.2005 21:52
Nevim jestli jsem ten pravej, taky zacinam, ale zkusim napsat co jsem pochopil ja ohledne noveho firmware. Mela by tam byt opravena krivka pro urcovani nadmorske vysky (resilo by to vec diky ktere jsem zacal premyslet zda nemamvadnou). A mela by byt zmenena funkce pri rychlostech pod cca 4 km/h, tudiz pro turistiku. Zalezi zda urceni vysky je podstatne a jestli chces vyuzivat GPS jen v aute nebo i pro jine ucely. Ja kazdopadne jak auto tak turisticke mapy a geocaching takze predpokladam ze by mi to pomohlo. Pokud kecam, tak se omlouvam a urcite me nekdo znalejsi opravi.
Leos
Vava (105)|25.8.2005 11:41
Zajímaly by mne problémy s navázáním BT spojení mezi Compactem a BT338, o nějakých jsem již četl, ale zajímá mne která verze ROM nebo BT338 to dělá, případně vyřešení, které jsem nikde jednoznačně nenašel. Chtěl bycj si ji mkoupit - ale když se nespojí - tak to je mrtvý kus hmoty ...:))
Peta_ce4you (314)|26.8.2005 16:41
Zajimalo by me co je lepsi

jestli bt-318 + externi antena

nebo Bt-338 bez anteny

Co myslite??
Lada Dekany (130)|26.8.2005 16:50
Jest otazkou na co?
Pro turistiku - pesi, nebo pro cyklo se vnejsi antena tezko tahne.
Do nekterych aut je skoda vrtat diry :)

Tak tak.
Peta_ce4you (314)|26.8.2005 19:22
[QUOTE="Lada Dekany"]Jest otazkou na co?
Pro turistiku - pesi, nebo pro cyklo se vnejsi antena tezko tahne.
Do nekterych aut je skoda vrtat diry :)

Tak tak.
[/QUOTE]

myslel jsem do auta,antena je magneticka...

Petr50_ce4you (8)|27.8.2005 12:12
používám bt 338, u mně jede v pohodě i položená na sedadle spolujezdce
Lada Dekany (130)|27.8.2005 13:43
Doporucil bych BT338. Sam jsem dlouho vahal, ale zvolil jsem dobre.:)
Lada
gevalim (86)|30.8.2005 08:33
Rád bych koupil BT338, ale s firmwarem 3.1.1. Můžete mi někdo doporučit, kde se dá sehnat a přitom mi protvrdí, že je to s novým FW? Třeba na patru to nejsou schopní zjistit...:(
frogale (447)|30.8.2005 08:51
Koupil jsem pred par dnama 338cku v patru a tvrdili mi, ze jsou to nove kousky prave dovezene do nemeckeho skladu. Bohuzel bez BT modulu do PC asi nezjistim verzi firmware, ale kdyz stojim na miste, tak sipka dost lita (jak jsem slysel tak to je diky staremu fw ?).

1) Je normalni, ze studeny start v budove, kde normalne gpska zameruje a urcuje polohu proste neprojde? Nekdy se mi stava ze i na miste kde mam bezne 7 satelitu trva studeny start i 10 minut.

2) Je normalni, ze se nekdy 338cka zblazni a zacne ukazovat o cca 10km dal? Satelity jsou najednou jen treba 3. Kdyz ji vypnu a zapnu tak je vse zase ok.
hybo (3107)|30.8.2005 09:19
my dodavame jiz s novou verzi, specialne pro zakazniky jsem to zjistoval u dovozce, vsechny nove dodane GPSKy jsou jiz s novym FW, maji "to spravne seriove cislo"...stejne tak je mozne, z epujde nejak hromadne pres dovozce zaridit update pro starsi FW...
Striker_ce4you (224)|30.8.2005 09:53
To frogale:
ad 1) nevim jestli ti dobre rozumim, ale myslim si, ze obecne je pro jakoukoli GPSku "jednodussi" udrzet signal pri spatnych podminkach nez ho znovu ziskat (kdyz mam signal a prijdu zvenku do mistnosti - tak ho mam i nadale, kdyz ji ale chci v mistnosti zapnout - tak musim bliz k oknu)
nicmene 10 minut mi prijde velmi dlouho, ja jsem nemeril, ale odhaduju tak 1,5 minuty (v mistnosti)
ad 2) nikdy se mi nestalo, zvazoval bych reklamaci

mam firmware 3.1.1
pietnik (73)|30.8.2005 09:56
Vážení 338ičkoví kolegové,

už se někomu podařilo vypátrat, jaká že baterie se ukrývá v našem miláčkovi? Myslím, že je to otázka zcela zásadní, uvážíme-li, že do o hodně lacinějšího nemerixu si můžete kdekoliv dokoupit náhradní baterku do nokie...:?

HYBO, ty by jsi to nemohl vymámit z dodavatele?
frogale (447)|30.8.2005 09:58
Myslim, ze takovouhle baterku nokia asi mit nikdy nebude :) Je tak 2x tlustsi nez jakakoliv baterie co jsem v mobilech videl.. 1700mAh je moc.
Striker_ce4you (224)|30.8.2005 10:03
Hele, chlapi, nechci bejt drzej, ale proc se porad pidite po silnejsi baterce? 15-20 hodin vydrzi GPSka - PDA pri navigaci 5-7 hodin - kdyz si nekde muzu dobit PDAcko tak si muzu i dobit GPSku ;)

Edit: Silnejsi nebo nahradni
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.8.2005 13:18
Již jsem to tu jednou psal, ale klidně to zopakuji :D, náhradní bateri je k mání za cca 20$ např. ZDE... až uvidím, že ta původní začne haprovat, tak jí teprve potom koupím, ale co můžu vědět, možná budu mít v té době již jinou GPS ... no chtěl jsem tím naznačit "nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko" ;)

EDIT: Díval jsem se na detailní informace k baterii na uvedeném linku a je tam uvedeno, že je určena výlučně pro BT338 a není možné jí užít v jiných GPS ... z toho odvozuji, že to platí i opačně, tzn. že v BT338 asi nebude možné užít baterie z jiných zařízení...
kmozis_ce4you (117)|31.8.2005 08:41
[QUOTE="gevalim"]Rád bych koupil BT338, ale s firmwarem 3.1.1. Můžete mi někdo doporučit, kde se dá sehnat a přitom mi protvrdí, že je to s novým FW? Třeba na patru to nejsou schopní zjistit...:( [/QUOTE]

Kupoval jsem na Patru ca před 14 dny a byla to již 3.1.1 ;)
hybo (3107)|31.8.2005 09:22
takze dobra zprava, krom toho, ze baterie jsou bezne k dodani v cenach cca 450 kc bez DPH, tak hlavne je mozne zaridit update FW...jeste zjistujeme postup, ale pujde pres oficialniho dovozce do CR, GPSky sesbiram a zaridim to, vytvorim na to pak nove tema hned, jak budu vedet posledni informace..
kopacek (466)|31.8.2005 09:37
[QUOTE="frogale"]...Bohuzel bez BT modulu do PC asi nezjistim verzi firmware...[/QUOTE]
Mam BT338 od minuleho patku (pres kasa.cz), dorazilo s nemeckym navodem a v nemecky popsane krabici a je to jiz 3.1.1 (ma uplne nove seriove cislovani, pred petimistnym ciselnym kodem jsou jeste tri pismena). Nahodne jsem zjistil, ze verzi firmwaru (ale zrejme prave jenom pro 3.1.1) lze zjistit dodanym softwarem pro PDA - GPS Info. Pokud zapnete volbu WAAS a pak hned provedete prikaz Stop GPS, tak v dolnim okne, kde se vypisuji udaje z GPSky se objevi jeden radek, ktery obshauje cislo firmwaru - zapnuti WAAS zrejme vyzaduje nejaky "reset", pri kterem GPSka odpovi i udaji "o sobe". IMHO je dost nestastne, ze pro kazdem zapnuti GPSky je potreba WAAS znovu zapinat, nezustane zapnuty.
frogale (447)|1.9.2005 09:00
Jo jeste me neco napadlo, mozna to tu nekdo uz rikal, ale u 338cky byla v krabici k normalni zasuvkove nabijecce i autonabijecka, ktera se krasne hodi k Looxovi 420 (predpokladam i k jinym PDA), ma takovy ten mensi konektor se zlutou spickou a leze z toho 5.15V (tak jako z nabijecky pro PDA)
schimanski_ce4you (0)|2.9.2005 14:29
Tento tyden jsem si zakoupil GPSku BT-338. Nicmene jsem z ni trochu rozladen. V pripade, ze jsem venku nebo uplne u okna, nedela ji problem najit polohu (blika zelana dioda) cca po 55 sekundach (v manualu je 42 s). V pripade, ze sedim u pocitace jsem hloubeji v mistnosti signal GPSka nenajde a zustane po celou dobu svitit zluta dioda a po deseti minutach se GPS vypne. Jelikoz jsem novacek v teto problematice chci se zeptatzda je toto normalni chovani kazde GPS nebo tohoto modulu?
Myrek_ce4you (188)|2.9.2005 14:36
[QUOTE="schimanski"]...zda je toto normalni chovani kazde GPS nebo tohoto modulu?
[/QUOTE]
V mistnosti se nechytne zadna GPSka. Taky moc nedej na tu dobu prvniho vyhledani satelitu, to se muze nekdy pohybovat i v radu minut (napr. pri zapnuti GPS za jizdy). Nicmene po ziskani fixu je to velkou vetsinou uz stabilni i v podminkach, kde bys ten prvni fix ani neziskal.
frogale (447)|2.9.2005 15:02
Mohu potvrdit, take me to zklamalo, ale je to opravdu asi normalni. V mistnosti se GPSka proste nechytne a kdyz 10 minut neni spojeni pres BT tak se vypne.
hybo (3107)|2.9.2005 15:49
princip GPS je v prime viditelnosti na satelity, coz mluvi za vse...
S474N (660)|2.9.2005 16:23
Presne tak, to neni chyba, to je vlastnost.
jsarson (11)|4.9.2005 11:50
Pro nektere mam urcite dobrou zpravu - baterie na BT-338 (440Kc). http://www.itrigon.cz/trigon/cze/produkty/navilock/?produktID=33263&kategorieID=MXI&hlkat=MXI#pro33263
Saman_ce4you (1451)|5.9.2005 15:38
[QUOTE="frogale"]Mohu potvrdit, take me to zklamalo, ale je to opravdu asi normalni. V mistnosti se GPSka proste nechytne a kdyz 10 minut neni spojeni pres BT tak se vypne. [/QUOTE]
Nemuzes obecne tvrdit, ze se v mistnosi nechytne. Velmi zalezi na konstrukci domu/zdi. Jestli to je zelezobeton tak je jasny, ze to bude problem. Na dovoleny v Chorvatsku jsem bydlel v apartmanu pod strechou a GPSka mi ukazovala signal po celym patre toho domu. Doma v byte ani tuk.
Saman_ce4you (1451)|8.9.2005 12:43
Tak mi tu vecicku dneska konecne kolega dovez'. Musim rict, ze me prijemne prekvapilo to pouzdirko na opasek. Sice nevim k cemu mi bude, ale je to pekne :D.
Jelikoz jsem jeste neprodal tu stavajici GPS s chipsetem Nemerix, tak kdyby nekdo chtel, muzu ucinit nejake porovnani..
Prvni kladny dojem zatim mam z krabicky. Pusobi bytelnejsim dojmem, ma lepsi tlacitko a lepsi indikatory. Ale je tezsi.
jsarson (11)|8.9.2005 12:58
Za kolik se da sehnat nejlevnejc BT 338 v CR? Ja jsem nasel 4326 Kč s DPH na gpsweb.cz. Nevite jeste o necem levnejsim?
S474N (660)|8.9.2005 13:14
Procital jsem tu diskuzi predtim, ale docela me udivilo, ze nema vstup pro externi antenu. Jelikoz mam v aute vepredu termosklo, tak musim davat GPS dozadu a docela me stve porad lezt dozadu na plato a schovavat ji. Proto uz mam objednanou externi antenu, kterou si napevno umistim na zadnim platu a vyvedu kabel az dopredu. Jenze koukam, ze tahle GPS nema vstup, coz je docela skoda.
Crusader_ce4you (624)|8.9.2005 13:24
Ono je to myslím pro tuto GPS i zbytečné. Mám ji v autě v přihrádce pod autorádiem a chytám lepší signál, než se starší GPS co jsem měl + externí anténa. Ten xtrack je prostě znát.
taja_ce4you (127)|8.9.2005 18:49
[QUOTE="honzik123"]Za kolik se da sehnat nejlevnejc BT 338 v CR? Ja jsem nasel 4326 Kč s DPH na gpsweb.cz. Nevite jeste o necem levnejsim?[/QUOTE]
http://www.pc-obchod.cz/product_info.php/cPath/1_59_551/products_id/110322368 dole na stránce je poznámka o nižší ceně, dali mě jí, navíc jsou z Prahy, což je pro mě kvůli případným reklamacím lepší
Saman_ce4you (1451)|9.9.2005 10:02
No, tak muzu rict, ze jsem zatim z BT-338 mirne rozladen..
K plusu de to, ze je fakt dost citliva, ma 4 satelity tam, kde se Nemerix nechytne. Ale tam kde je dobry signal, jsou si prakticky rovny.
Nicmene to je zatim jediny kladny. Nejvic mi vadi, ze neukazuje stabilni pozici. Kdyz je na miste, tak i kdyz ma 8 druzic ukazuje v rozmezi +-20m
:!: :!:. Nemerix v klidu na miste, +-2m. Kdyz s 338 jdu, mam trasu klikatou caru, samej zub. S Nemerixou GPS krasne hladka cara.
Dalsi vec je dosah BT. 338 ma, jako snad vsechny BT GPS, psanou tridu 2, dosah kolem 10m. U ty moji max 5.
Tak fakt nevim. Mam fw 3.1.1. Na tu nestabilni pozici uz si tu lidi stezovali, neni teba bug v tom novejsim fw?
taja_ce4you (127)|9.9.2005 11:05
Tak teď vůbec nevím: nejpre jsem byl přesvědčen, že koupím Nemerix, pak jsem četl, že BT-338 je ta fakt nejlepší a teď tase tohle. Co mě poradíte?
jsarson (11)|9.9.2005 11:13
Presne tak, taky jsem z toho uplne vedle, na gpswebu je srovnani ruznych gps a cara u 338 je naprosto krasna, hladka.
frogale (447)|9.9.2005 12:30
Ja jsem puvodne chtel taky koupit v www.pc-obchod.cz (tera computers), ale kdyz jsem to odbjednal, tak nebyli 3 dny sehnatelni.. jejich stranky nikdo nezaplatil, takze tam bylo 3 dny, ze neplatej... vypadalo to jako kdyz zkrachovali, tak jsem sel od valu.. to jsem risknout fakt nechtel.. Ale maj neco jako garanci nejnizsi ceny a nabidli mi gpsku asi o 20 korun levneji nez v patro.cz
qwero (104)|12.9.2005 09:28
Čítaním tohoto tématu som sa presvedčil, že tento gps príjmač bude to pravé orechové. Prosím ešte o radu, ako detekujem pri kúpe, že výrobok má nový 3.1.1. firmware, ak je krabica zapečatená a predavajúci mi ju nebude ochotný otvoriť?. Ide to vôbec zistiť?? Tie výrobné čísla lietaju dosť hore-dole. (ako a čím to vlastne zistím aj na "odpečatenom" výrobku?)
Chcem si 338ičku kúpiťv BA od firmy HEJ.SK resp. odporučí mi niekto lepšiu variantu?
beecher (9270)|12.9.2005 09:55
Jo, muzu jedine doporucit i-tec BT 339. Je to prebrandovana BT 338, jen je o 1000 Kc s DPH levnejsi. Vsechno je naprosto stejne (i prislusenstvi), jen je jiny predni kryt.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 10:13
I ty Brute, eee beechere? Koukám do tvého podpisu, že jsi také majitelem GPS :D... a hned novinka na trhu (nebo se pletu?), má to sice o několik kanálů méně, ale hlavně to má vstup pro extérní anténu... někdo s pokoveným čelním sklem se na to nedávno ptal, no vida, uteče pár dnů a řešení je tu...
beecher (9270)|12.9.2005 10:24
Jo jo uz i ja... :D
No za tu cenu, nevem to... A na to my bloudeni Prahou (a geocaching) je to fakt idealka. TT5 umi i navigovat pesi, takze je to v klidu...

Ty popisky na AH Mobile jsou trochu mimo. Je to vazne Navilock BT-338, akorat to ma, jak jsem jiz psal, jiny pred ni kryt. A konektor na externi antenu tam neni. Pouze na nabijecku s gumovym prekrytem, ktery ma asi take i stejne chaby ten spoj.
BTW Se podivej na tu svoji a uvidis, ze tam mas FCC ID: RIDBT-338, ktery mam i ja na te sve GPSce. ;)
taja_ce4you (127)|12.9.2005 10:26
[QUOTE="Jarouš"]I ty Brute, eee beechere? Koukám do tvého podpisu, že jsi také majitelem GPS :D... a hned novinka na trhu (nebo se pletu?), má to sice o několik kanálů méně, ale hlavně to má vstup pro extérní anténu... někdo s pokoveným čelním sklem se na to nedávno ptal, no vida, uteče pár dnů a řešení je tu... [/QUOTE]
Má čipset SiRF star III? Nikde to tam není napsaný.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.9.2005 10:31
Má to ten čipset, já hned zadal v googlu BT339 a někde jsem našel specifikaci.. je fakt, že tam nebylo nic o extérní anténě ani výrazně více podrobností, ale ten SiRFIII je tam uveden... koukám jak vrána, oni tam nemají ani cenu a u nás se již prodává :yes:

EDIT: jojo beechere, potvrzuji FCC ID RIDBT-338 ;)
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 10:34
A kdyz je to 338 tak tak jaky ma firmware?
beecher (9270)|12.9.2005 10:34
Ano, ma to SiRFIII. Tak jeste jednou, pro nechapave:

i-Tec BT 339 = NaviLock BT-338 - 1000 Kc

EDIT: Ten FW zjistim jak?
beecher (9270)|12.9.2005 10:36
[QUOTE="Jarouš"]...koukám jak vrána, oni tam nemají ani cenu a u nás se již prodává :yes: [/QUOTE] To vis, AH Mobile... "Nesehnatelne mame skladem..." :D
Striker_ce4you (224)|12.9.2005 10:37
GPS info - spustit a na zacatku logu je verze FW

EDIT: GPS info spustit na PC

EDIT c.2: tak jsem kecal, musis spustit GPS info, pak dat Coldstart a pak tam teprve mas verzi FW :?