Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion - rady, tipy, zkušenosti

Shadow74 (117)|2.6.2005 17:39
Pokud chci koupit Alturion Professional, je tento odkaz spravny ..... http://www.alturion.com/partners/?id=106 ?

Je to 3. polozka "Alturion™ GPS Professional 6 Software only 259 € (incl VAT)". Podle me uz mapy kupovat nemusim, je tam v popisu "Alturion™ GPS Major Roads of Europe a Alturion™ GPS detailed maps of Europe".

Je to tak spravne?
petr22_ce4you (454)|2.6.2005 18:19
Pokud ti staci 3 mesice update tak jo
Jan Hendrych (8)|5.6.2005 14:05
Docela by me zajimalo pokryti cech muzete nekdo vystavit nejaky screenshot napri Bystra u Semil je to mala vesnicka a tak by me zajimalo jak je zakreslena a zda vubec je ?. DIKY
richard2 (150)|5.6.2005 14:57
[QUOTE="Jan Hendrych"]..... nejaky screenshot napri Bystra u Semil je to mala vesnicka ............[/QUOTE]

V MapFactoru je takto, v Alturionu by měla být podobně, mají také mapy od TeleAtlasu, ale jistý si nejsem.
richard2 (150)|5.6.2005 15:15
.. a ještě Semily
00068145_semily_ZpG2.jpg
DK_ce4you (43)|5.6.2005 18:19
ahoj,
když už jste hoši u těch screenů, nemohli byste sem hodit Frýdek-Místek? Díky
richard2 (150)|5.6.2005 18:28
[QUOTE="DK"]ahoj,
když už jste hoši u těch screenů, nemohli byste sem hodit Frýdek-Místek? Díky[/QUOTE]

Frýdek-Místek je jenom tečka. Severní Morava je, co do pokrytí, nejhorší.
Jih Moravy už je na tom mnohem líp.


EDIT: Ale tyhle screeny jsou z MapFactoru, nikoli z Alturionu. Ale mapové podklady by měli být stejné.
pantata_ce4you (149)|5.6.2005 19:23
FM v Alturionu.
00068191_fma_pEH.jpg
tortoise (546)|10.6.2005 12:31
Mozna jsem blesk ale zjistil jsem ze do oblibenych nelze pridavat pouze v PDA. Pokud si oblibene vytvorim v PC aplikaci, normalne se mi sesynchronizuji do PDA a jdou tam pouzivat :-)
tortoise (546)|10.6.2005 12:37
Rad bych aby mi zkusenejsi poradili jak na to.
Pri navigaci do mensich obci v CR (napr. Bystre u Teplic nad Metuji), ackoliv tu obec zna a ackoliv k ni zna i cestu nakonec me to odnaviguje nekam uplne jinam (napr. misto do Bystreho do Vapenky). Bohuzel takovych mensich obci je cela rada. Muze mi nekdo poradit jak to udelat, aby me to dovedlo do te obce, kterou jsem zadal a ne nekam jinam?
Mozna to souvisi s tim ze vsechny cesty co vedou do te obce jsou bile a ne zlute, nevim. Dik moc za radu.
vichr_ce4you (47)|12.6.2005 01:13
Tak jsem podle toho zkusil jet a na VGA displeji jsou ty ulice strasne hubene. Boli z toho oci, neni to moc videt a nejdou precist nazvy. Je to ve verzi 6.1 lepsi?
Onen slavny novy cesky navigacni soft, o kterem je jina dlouha diskuse, ma take strasne hubene ulice (na tech VGA screen shotech). Chtelo by to s tim neco udelat.
pantata_ce4you (149)|12.6.2005 08:50
V 6.1 to je uplne stejne. Ja s tim jezdim s hlasovou navigaci a na displej v podstate nekoukam. Pokud me to smeruje nekam, kde odbocit treba nejde, tak to ignoruju a ono se to celkem okamzite prizpusobi a navrhne novou trasu ...
svobod3 (142)|12.6.2005 22:21
Zdravim, funguje vam hledani nejkratsi cesty na PDA korektne? Napr. pri hledani cesty z Prahy do Krasne Lipy (okres Decin) najde stolni verze nejrychlejsi cestu pres Liberec (169 km) a nejkratsi pres Melnik (120 km). Verze na PDA nabizi ale obe verze cesty stejne (pres Liberec). Nevite, kde muze byt problem?
jan.honek (65)|13.6.2005 09:52
používám verzi 6.0 a taky to občas najde nějakou ne úplně ideální trasu, ale nevím o softu, který by byl tak dokonalý a vždycky našel to uživatelsky správné. Problém bude asi v tom, že to tady známe a máme na něj vyšší požadavky než jako by měl "tápající turista".
svobod3 (142)|13.6.2005 10:30
[QUOTE="jan.honek"]používám verzi 6.0 a taky to občas najde nějakou ne úplně ideální trasu, ale nevím o softu, který by byl tak dokonalý a vždycky našel to uživatelsky správné. Problém bude asi v tom, že to tady známe a máme na něj vyšší požadavky než jako by měl "tápající turista". [/QUOTE]

To bych chapal, ale zkusil jsem si najit jeste jine trasy a u vsech byly nejrychlejsi a nekratsi varianty stejne (a rovanly se te nejrychlejsi).
jan.honek (65)|13.6.2005 10:53
tak to nevím, já tam zkoušel dodat body abych si tu cestu upravil k obrazu svému, ale na těch mi to dost často umřelo a tak jsem to nechal a když mám pocit, že bych to zvládl lépe, tak si jedu podle sebe a ať si to pak dopočítá....:D
svobod3 (142)|13.6.2005 11:05
[QUOTE="jan.honek"]tak to nevím, já tam zkoušel dodat body abych si tu cestu upravil k obrazu svému, ale na těch mi to dost často umřelo a tak jsem to nechal a když mám pocit, že bych to zvládl lépe, tak si jedu podle sebe a ať si to pak dopočítá....:D [/QUOTE]

ale hlavne me udivilo, ze na PC to pocita spravne, zatimco na PDA ne ...
tortoise (546)|13.6.2005 14:07
Tak se zeptám ještě jednou a prosím zkušenější o radu. Proč mě Alturion při cestě z Prahy do Chotilska u Korkyně nevede přes Křížov (kudy normálně jezdím), ale nutí mě jet po silnici 102 a zajet si tak několik km?
Je to nezávisle na tom, zda volím cestu nejkratší nebo nejrychlejší.
Tuto cestu znám, takže Alturion ignoruju, ale představa, že když jedu někde, kde to neznám, mě to žene zbytečnejma objížďkama, se mi nelíbí.
svobod3 (142)|13.6.2005 16:28
[QUOTE="jirka.s"]Zdravim, funguje vam hledani nejkratsi cesty na PDA korektne? Napr. pri hledani cesty z Prahy do Krasne Lipy (okres Decin) najde stolni verze nejrychlejsi cestu pres Liberec (169 km) a nejkratsi pres Melnik (120 km). Verze na PDA nabizi ale obe verze cesty stejne (pres Liberec). Nevite, kde muze byt problem?[/QUOTE]

Muzete nekdo zkusit stejnou trasu na PDA? Zajimalo by me, zda se i u vas budou obe strasy shodovat nebo ne ... diky
pantata_ce4you (149)|13.6.2005 16:30
[QUOTE="tortoise"]... Proč mě Alturion při cestě z Prahy do Chotilska u Korkyně nevede přes Křížov ...[/QUOTE]
Trasa se počítá z mapových podkladů a ty nejsou dokonalé. Někde tam bude chyba, která znemožňuje softu "projet" nějakou křižovatkou, tak to najde objížďku. Zde je možné reportovat bug v mapě.
pantata_ce4you (149)|13.6.2005 16:44
[QUOTE="jirka.s"]
Muzete nekdo zkusit stejnou trasu na PDA? Zajimalo by me, zda se i u vas budou obe strasy shodovat nebo ne ... diky[/QUOTE]
Alturion ver. 6.105 - každá trasa je jiná, jedna je přes Liberec (170,7 km), druhá nevímkudy (119,7 km)
tortoise (546)|13.6.2005 17:04
[QUOTE="pantata"]Trasa se počítá z mapových podkladů a ty nejsou dokonalé. Někde tam bude chyba, která znemožňuje softu "projet" nějakou křižovatkou, tak to najde objížďku. [/QUOTE]

Aha, když vložím Křížov jako vynucený bod na cestě, spočítá to správně. No vida.
Ještě bych se zeptal, zda nevíte, proč jako favority nemůžu mít jednotlivé obce. Ono mě to totiž nutí zadat ulici, což u obcí znamená místo někde v polích v okruhu tak 1-2km.
pantata_ce4you (149)|13.6.2005 18:56
[QUOTE="tortoise"]... proč jako favority nemůžu mít jednotlivé obce. Ono mě to totiž nutí zadat ulici, ...[/QUOTE]
:?: Najdu obec, kliknu do mapy na prislusne misto, vyberu ze zobrazeneho menu FAV -> tim se da dat do oblibenych v podstate libovolne misto na mape.
tortoise (546)|14.6.2005 11:11
[QUOTE="pantata"]Najdu obec, kliknu do mapy na prislusne misto, vyberu ze zobrazeneho menu FAV -> tim se da dat do oblibenych v podstate libovolne misto na mape.[/QUOTE]
Dík, přesně to jsem zkoušel na PC i PPC a naprosto bez šance. Zkus to např. u toho Křížova (Praha-západ).
Kliknu tam pravým čudlíkem a jako favorita mohu dát pouze body na silnici 102, které jsou vzdáleny od obce 650 a 880m vzdušnou čarou :-(
pantata_ce4you (149)|14.6.2005 12:26
[QUOTE="tortoise"] jako favorita mohu dát pouze body na silnici 102, které jsou vzdáleny od obce 650 a 880m vzdušnou čarou :-([/QUOTE]
Je to tak, asi je treba se smirit s tim, ze to nejde :disgusted: a pockat na neco dokonalejsiho ...
tortoise (546)|14.6.2005 12:54
[QUOTE="pantata"]Je to tak, asi je treba se smirit s tim, ze to nejde :disgusted: a pockat na neco dokonalejsiho ...[/QUOTE]
Já jsem se nesmířil, naopak jsem prozkoumal strukturu souboru Alturion GPS Favorites.cab a vyresil jsem to nasledovne:
1. V PC jsem si vytvoril favority na vsechny me oblibene lokace, vetsina bohuzel ukazovala "do poli".
2. Nasel jsem si realne koordinaty tech mist
3. Zkonvertoval jsem realne koordinaty do dvou DWORD hodnot a prepsal jimi ty puvodni v souboru
4. Protoze konverze neni trivialni, obcas jsem se netrefil a tak jsem jeste jednou opakoval bod 3.
5. Pak jsem to sesynchronizoval s PDA a je to.

Co je hodne zvlastni - kdyz v PC aplikaci vyberu takoveho upraveneho favorita, za nic na svete nejde dat jako bod do itinerare. V PPC aplikaci to vsak funguje naprosto bez problemu. Akorat je tenhle postup hrozna vopicarna, tak me zajimalo, zda jsem tak blbej a jde to udelat nejak snadno nebo ne. Diky za rady.
svobod3 (142)|14.6.2005 14:31
[QUOTE="pantata"]
Alturion ver. 6.105 - každá trasa je jiná, jedna je přes Liberec (170,7 km), druhá nevímkudy (119,7 km)
[/QUOTE]

Tak takhle by to melo byt, ale na PDA mi to vypocita pokazde tu samou (delsi) trasu. Mohl by toto vyzkouset nekdo s verzi 6.0?
bergmann (45)|16.6.2005 14:38
Vrátil jsem se z cesty po Rakousku a Itálii - naprostá spokojenost, Alturion ani jednou nevypadl, v pohodě mě vždy dostal k cíli.
Jenom v jedné věci se mnou nekomunikuje - když zadám itinerář několika bodů, kterými má vést cesta, není schopen začít mě navigovat. Obešel jsem to tím, že jsem si připravenou cestu uložil do paměti a v autě ji vždy otevřu a nechávám se navigovat po etapách postupně k jednotlivým bodům. Má někdo zkušenost s tím, jak donutit Alturion (verze 6) k tomu, aby navigoval po předem naplánované trase?
Suri_ce4you (117)|16.6.2005 18:03
[QUOTE="Myrek"]Mel jsem problem s ceskou diakritikou v Alturionu 6 - nektere znaky (Č, Ř, Ď apod.) se stale zobrazovaly nespravne, tak jsem projel soubory LS-Lang_005.dll a Lang_005.dll a tyto znaky jsem odhackoval :)
Zde jsou - ty puvodni v adresari na Pocket PC, kde je nainstalovany Alturion, si nekam zazalohujte, a temito prepiste.

[/QUOTE]

čus, nějak se mi to nedaří počeštit. Už to forum čtu po druhé a nic. Ten Update FIX co je tady mi nejde nainstalovat. To je pro PPC? Já teda zatím zápolím s češtinou na PC. Nahrál jsem tam i alt.zip od tebe ale stále stejné, viz. obr.
Suri_ce4you (117)|16.6.2005 18:04
[QUOTE="Myrek"]Mel jsem problem s ceskou diakritikou v Alturionu 6 - nektere znaky (Č, Ř, Ď apod.) se stale zobrazovaly nespravne, tak jsem projel soubory LS-Lang_005.dll a Lang_005.dll a tyto znaky jsem odhackoval :)
Zde jsou - ty puvodni v adresari na Pocket PC, kde je nainstalovany Alturion, si nekam zazalohujte, a temito prepiste.

[/QUOTE]

čus, nějak se mi to nedaří počeštit. Už to forum čtu po druhé a nic. Ten Update FIX co je tady mi nejde nainstalovat. To je pro PPC? Já teda zatím zápolím s češtinou na PC. Nahrál jsem tam i alt.zip od tebe ale stále stejné, viz. obr.
00070454_Alturion_CZ_2CRx.jpg
Suri_ce4you (117)|21.6.2005 09:57
No tak mi tu nikdo nepomohl.... :-) (naštěstí vyjmečně)
Zkusil jsem už pkkima, smartmaps, tomtoma, route66 a teď tenhle alturion a jde z MDA pryč. Jediný (!) dobrý je jeho pokrytí...! Ale to vykreslování 3D je např. proti tomtomu děsný! Trhaný, nepřehledný.... hrůza. Těžce mi to připomíná letecký simulátory na C64, ale už si to moc nepamatuju, nerad bych commodore nějak urážel.
Zamotal jsem mu schválně hlavu na cestě z KV do Prahy (Hostivice a kol.) a naváděl těžce zmateně. Pletl si pravou a levou!!! :-) Ovládání za jízdy je sebevražda. No a o češtině raději mlčím. Názvy měst i ulic stále &@{}Łł]][Đđ\|€~ˇ^˘°˛`˙´....... Ulice na mapě nejsou vůbec. A český hlas :-))) no kdo slyšel CZ tomtoma tak se tomuhle musí hrozně smát. Ne je to fakt hrůza a nejhorší na tom je že jsem si raději chtěl zapnout angličtinu a to tam snad ani nejde. To jako když si vyměním na dálnici místo za volantem s kamarádem z ciziny, tak bez nové instalace celého programu tam anglicky mluvit nebudou? Volba jazyka při instalaci teda nebyla....


Nic - ALTURION nebrat. Total user unfriendly.
pantata_ce4you (149)|21.6.2005 11:03
[QUOTE="Suri"]...álně hlavu na cestě z KV do Prahy (Hostivice a kol.) a naváděl těžce zmateně. Pletl si pravou a levou!!! :-) Ovládání za jízdy je sebevražda. No a o češtině raději mlčím. Názvy měst i ulic stále &@{}Łł]][Đđ\|€~ˇ^˘°˛`˙´....... Ulice na mapě nejsou vůbec. A český hlas :-))) no kdo slyšel CZ tomtoma tak se tomuhle musí hrozně smát. Ne je to fa....[/QUOTE]
:D :D :D Ach ty piratské verze ;)
Suri_ce4you (117)|21.6.2005 11:15
ono je občas dobrý si něco zkusit.... Smartmaps mám třeba koupený jak cyklo/auto atlas, Prahu a několik turistických map, protože jsem si ho zkusil a líbil se mi. Tohle je věc, kterou jsem zkusil a už jí v PDA nikdy mít nebudu :))

Vidím to na tomtoma či ten novej CZ soft, ale chlapci se nám někde ztratili. Diskuze zamčená.....:sarcastic:
Lada Dekany (130)|21.6.2005 16:22
Myslim si, ze je vhodne neco zkusit, nez se rozhodne clovek utratit tisice.
Ja bych take rad zkusil, ale nemam kde (a co). Po precteni diskuze jsem si zakoupil SmartMaps. I kdyz mam k nemu spoustu pripominek, je (za tu cenu) dobry.
Jsem zvedav na Dynavix. Na jeho testy a ohlasy.
Ale pokud bude clovek stale jenom cekat na ohlasy, kdo pak si koupi prvni ten program aby ho vyzkousel?
mirekkok (3)|23.6.2005 08:54
[QUOTE="pantata"][QUOTE="jirka.s"]
Muzete nekdo zkusit stejnou trasu na PDA? Zajimalo by me, zda se i u vas budou obe strasy shodovat nebo ne ... diky[/QUOTE]
Alturion ver. 6.105 - každá trasa je jiná, jedna je přes Liberec (170,7 km), druhá nevímkudy (119,7 km)
[/QUOTE]
nevite někdo jak zrušit v PPC označení zakázané trasy ?
jan.honek (65)|23.6.2005 13:08
mě se to nepovedlo ani v PC takže jsem to raději přeinstaloval
bergmann (45)|24.6.2005 10:54
Vymazání zakázané trasy v PPC

Kliknout na "brýle" , vybrat STATICKÉ TMC UDÁLOSTI, zvolit STÁT kde chceš editovat danou událost, potom už podle nabídky UPRAVOVAT (vkládat, mazat, aktivovat deaktivovat ....)

Tak mi to aspoň funguje u verze 6 (ani v PC není problém, je to popsáno i v originál návodu)
;)
petr22_ce4you (454)|26.6.2005 07:59
Me fascinuje, jak vsichni stahuji z netu tu nedodelanou betaverzi 6.0 a pak krici, jak to vubec nefunguje :-)))

Ano ten soft obsahuje chyby, ma nekompletni mapy, ale sakra hodnoti se podle plne funkcni nove verze

Jeste jsem nevidel, ze by plna verze (nebeta) delala takova kouzla jako ze by padala nebo dokonce cukala. Presne tim je znama ta kradena beta.

Neklamnou znamkou pochybne verze je nefunkcni cestina v nazvech :-)
pantata_ce4you (149)|26.6.2005 08:19
[QUOTE="petr22"]...Jeste jsem nevidel, ze by plna verze (nebeta) delala takova kouzla jako ze by padala nebo dokonce cukala ...[/QUOTE]
No ...me připadá, ze to je beta pořád... poslední update (036 z 24.6) se mi např. vůbec nepovedlo na PDA korektně nainstalovat. Po ručním zásahu jsem zjistil, ze sice opravili vyhledáváni měst (velká/malá písmena), ale pro změnu nefunguje výpočet trasy ... Na desktop verzi přestalo fungovat vyhledavani adres ...
A ta čeština v názvech sice funguje, ale názvy ulic a texty u zobrazených POI si s českým fontem poradit neumí ;)
Takže to tak velký rozdíl od té z netu stahované verze zase není, pravda, nepadá to a naviguje to velmi slušně :yes:
petr22_ce4you (454)|26.6.2005 10:10
Je prece jasny, ze 95% lidi tady ma to stazene DVD z netu

A na nem ci enni na co stezovat - je to nedodelana beta. A 95% lidi ma tu 6.0 bez moznosti jakehokoliv update.
mirgi (1)|27.6.2005 20:22
Chci se jenom zeptat, kde se daji sehnat nove mapy na Alturion? Hlavne my de o Cesko, Polsko a Slovensko.
Diiik za odpoved.
petr22_ce4you (454)|28.6.2005 08:03
Cesko a Polsko mas soucasti instalace

Slovensko neni
ANGELLO (7)|28.6.2005 13:30
nevíte nekdo kde se dá alturion6 koupit
petr22_ce4you (454)|28.6.2005 13:31
http://www.alturion.com/buy/?id=28

Tady
hybo (3107)|28.6.2005 14:49
uz mam oficialni ceny, prokladam JPG, nechce se mi to ted prepisovat.
00072985_alturion_DqtI.jpg
petr22_ce4you (454)|28.6.2005 14:55
Pekne

akorat ze ten odkaz na shop nefunguje (neni DNS zaznam)
ktinka (9)|7.7.2005 13:09
[QUOTE="petr22"]Me fascinuje, jak vsichni stahuji z netu tu nedodelanou betaverzi 6.0 a pak krici, jak to vubec nefunguje :-)))

Ano ten soft obsahuje chyby, ma nekompletni mapy, ale sakra hodnoti se podle plne funkcni nove verze

Jeste jsem nevidel, ze by plna verze (nebeta) delala takova kouzla jako ze by padala nebo dokonce cukala. Presne tim je znama ta kradena beta.

Neklamnou znamkou pochybne verze je nefunkcni cestina v nazvech :-)[/QUOTE]

Možná by bylo nejjednodušší kdyby jsi teda řekl jak se dá ta BETA zaktualizovat na funkční 6.1 a možná ,že by diskuze byla daleko plodnější o opravdovejch problémech - doposud se tady opravdu jen probírá jedno a to samé dokola
petr22_ce4you (454)|7.7.2005 13:17
No kde asi - normalne si to aktualizujes, ne ?

Pustis Alturion update, zadas registracni cislo, pripoji se to na net a update si to stahne

Pokud sis ten program nekoupil, tak samozrejmne zadne registracni cislo nemas a tim pades mas smulu
petr22_ce4you (454)|7.7.2005 13:20
A NE, aktualizaci na 6.1 nikdo na net neda, ani neposle emailem, ani postou ani nijak jinak. Ke stazeni volne nikde neni, pouze na ftp.alturion.com. Jako user/pass slouzi registracni adresa.



ktinka (9)|7.7.2005 16:13
Mě je to úplně jasné , jenom jsem měl pocit ,že ta diskuze už nikam nevede, protože se opravdu pořád točí kolem jednoho problému ,jak jsi sám dobře uvedl a tím je NELEGÁLNÍ sw a problémy s ním spojeny.