Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion - rady, tipy, zkušenosti

bergmann (45)|24.3.2005 08:08
[QUOTE="Flynt"]Zdravím, nevím to nastavení hlášení rychlosti, nemůže mít souvislost s nastavením záložky Driving v Alturionu ( i v PDA)? Na této záložce si nastavíš rychlosti pro jednotlivé typy silnic.

Nezkoušel jsem to, pouze jako námět. Příjemný den.[/QUOTE]

Dík za tip, ale tahle záložka se mi ani v PDA ani na PC nezobrazuje .... Jinak by to bylo přesně to, co hledám. ????
bergmann (45)|24.3.2005 08:56
Pro pobavení ostatních (a pro mně asi k zamyšlení)
Alturion je docela adrenalinová záležitost ...... alespoň pro mně. Pořád zkouším nové a nové trasy, nové a nové výpočty ........ a zřejmě toho chci moc a hlavně asi moc rychle. Včera jsem absolvoval na základě enormních požadavků na rychlost (zřejmě pro program - anebo Pocket PC- Acer N30 ??) již druhý HARD RESET během 14 dnů ....... prostě jsem se snažil vypnout Acera "ihned" poté, co jsem zavřel Alturion (objevilo se klasické denní okno). Protože používám i Battery Pack vím, že data jsou v operační paměti ještě asi 5 vteřin po zobrazení tohoto okna. Pokud vystupujete z auta a potřebujete rychle vypnout PDA a jít zařizovat (a nepočkáte těch cca 5 vteřin na uzavření programu), výsledkem je kompletně zablokované Pocket PC (aspoň u mně), kdy nepomáhají žádné soft resety, obrazovka svítí na plný pecky ....... a člověk jen bezradně v hlavě sumíruje, o co všechno vlastně přijde......
Ale protože to včera nebylo poprvé, mám zazálohováno........ jen se mi hlavou míhají hříšné myšlenky ........ s Tom Tomem jsem taky prováděl všelicos ....... na hard reset to ale nikdy nestačilo ;)
Medved_ce4you (200)|24.3.2005 10:14
Tohle nevypada na problem samotneho Alturionu, ale kombinace nainstalovanych programu. Treba prave ten Battery Pack se hada s docela dost aplikacema...
bergmann (45)|25.3.2005 08:37
[QUOTE="Medved"]Tohle nevypada na problem samotneho Alturionu, ale kombinace nainstalovanych programu. Treba prave ten Battery Pack se hada s docela dost aplikacema...[/QUOTE]

... nevím, je sice fakt, že můj ACER to nemá se mnou lehký. Ale nikdy se mi "nesekl" tak, aby ho nebylo možný znovu rozjet. Už teď mám v PDA o polovinu míň aplikací, než na co jsem byl navyklý (a chybějí mi). Pokud by u Alturionu přetrvávaly problémy, mrzelo by to dvojnásob, protože "pokud jede", navigace je (aspoň pro mou potřebu) perfektní. Ale byl bych donucenej k tomu, najít něco stejně dobrýho ..... ale funkčního :-).
Mimochodem včera jsem se nechal navigovat 150 km (i s Battery Packem) ........ naprosto v pohodě (asi se dobře vyspal ...... a teplota i vlhkost byly OK :-)
Berg..
RadimK_ce4you (223)|29.3.2005 15:49
Tak jsem udelal prvni maly test Alturionu. Vse bylo celkem v poradku, navigace se mi libila, i hlasova vcetne hlasitosti (n35). Ale cestou zpet jsem umyslne odbocil z trasy a nastal problem, program nejak zblbnul, na mape byla odbocka vpravo, ale hlasove navigoval vlevo a neustale opakoval tentyz prikaz...
petr22_ce4you (454)|30.3.2005 09:36
Verze 6.1 se nekouse, takhle magori jen neupdatovana cerstve nainstalovana verze 6.0
bergmann (45)|30.3.2005 12:11
[QUOTE="petr22"]Verze 6.1 se nekouse, takhle magori jen neupdatovana cerstve nainstalovana verze 6.0[/QUOTE]

Myslím, že mám taky neupdatovanou 6ku. Nechtěl jsem updatem přijít o profi verzi. Poté, co jsem odinstaloval Battery Pack a Pocket Informant, tak to "zatím jede". Pokud bude další Hard reset, ještě to zkusím updatnout ....... a pokud to nepomůže ....... asi celej Alturion vyletí oknem.. (ale nevím, co za něj. K Pocket Kimovi už se mně nějak nechce ....) ;)
petr22_ce4you (454)|30.3.2005 12:16
Updatuje se samozrejmne na verzi 6.1 Professional

To ze by se updatem zmenila verze jsem jeste nikdy nevidel :-)
bergmann (45)|30.3.2005 12:46
[QUOTE="petr22"]Updatuje se samozrejmne na verzi 6.1 Professional

To ze by se updatem zmenila verze jsem jeste nikdy nevidel :-)[/QUOTE]

Tak to asi zkusím - někde jsem se tady totiž dočetl o té změně z profi na standart - a proto jsem neudělal update. Možná i proto mám ty problémy, že i nejdou označit všechna místa na mapě.... atd.
romanx (69)|30.3.2005 12:50
Musite odlišit update od instalce pathu, ktery Vam udela z verze profi verzi PDA.
Update jde, pokud mate zakoupenou "krabicovou verzi" a v podstate se jen zaktualizuje program (a mapy) a odstrani chyby ...

romanx (69)|30.3.2005 12:51
Musite odlisit update od instalce pathu, ktery Vam udela z verze profi verzi PDA.
Update jde, pokud mate zakoupenou "krabicovou verzi" a v podstate se jen zaktualizuje program (a mapy) a odstrani chyby ...

Omlouvam se, ale nejak se to odeslalo dvakrat ... :(
paveluh_ce4you (300)|31.3.2005 17:32
Mám pár dotazů k Alturiuon.
1 - občas mi to vytuhne a pomůže jen SR.Proč to?
2 - jak nastavit aby home bylo moje město?
3 - jakým způsobem plánujete cestu od někud někam? Nebo jen stačí zadat město kam potřebuju a dát navigovat?Mám na mysli plánoví v PDA.
Dík za odpo.;)
petr22_ce4you (454)|31.3.2005 18:08
1. u verze 6.1 se mi to nikdy nestalo
2. jako home jde nastavit libovolne misto - u favorities je volba ze tohle je home
3. pokud ma GPS pozici, staci zadat cil. Jinak klasicky nahazet waypointy do seznamu, a podle jejich poradi to spocte trasu (musi byt minimalne dva)
bergmann (45)|5.4.2005 10:09
Poté, co jsem odinstaloval Battery Pack a Pocket Informant, jede Alturion (již týden !! :-) ) v pohodě a bez problémů. Děkuju za předchozí rady.
berg..
Ludek_ce4you (4)|6.4.2005 11:47
Dobrý den,
Alturion 6.0.1. Na PPC se nezobrazuje mapa. Nainstaloval jsem Alturion na Storage Card v češtině, angličtině - mapa se nezobrazí. Zkoušel jsem i FIX. Odinstaloval jsem program z PPC. Přeinstaloval do adresáře Program Files. Alturion se nespustí - v logu chyba - chybí soubory skins na Storage Card\Alturion GPS\... PPC si někde pamatuje minulou instalaci. Při instalaci se zobrazí hlášení: Program není kompatibilní se současným operačním systemem. nemusí pracovat správně. Po pokračování: Program, který jste nainstalovali nemusí zobrazovat správně protože byl vytvořen v předchozí verzi Windows Mobile.
Děkuji za radu Luděk
petr22_ce4you (454)|6.4.2005 11:52
1. pouzit autoupdate na PC
2. nainstalovat Alturion do pameti PDA
3. nakopirovat libovolne mapy na kartu
4. spustit Alturion a nacist mapy ktere se budou pouzivat

viz manual
haplm (29)|6.4.2005 12:00
[QUOTE="Ludek"]Dobrý den,
Alturion 6.0.1. Na PPC se nezobrazuje mapa. Nainstaloval jsem Alturion na Storage Card v češtině, angličtině - mapa se nezobrazí. Zkoušel jsem i FIX. Odinstaloval jsem program z PPC. Přeinstaloval do adresáře Program Files. Alturion se nespustí - v logu chyba - chybí soubory skins na Storage Card\Alturion GPS\... PPC si někde pamatuje minulou instalaci. Při instalaci se zobrazí hlášení: Program není kompatibilní se současným operačním systemem. nemusí pracovat správně. Po pokračování: Program, který jste nainstalovali nemusí zobrazovat správně protože byl vytvořen v předchozí verzi Windows Mobile.
Děkuji za radu Luděk[/QUOTE]

Kopírujete tam špatné mapy (staré). Ten exportér má v sobě bug a přestože používáte na PC mapy nové (adresář TeleAtlas MapData nebo tak nějak) instalace obsahuje i mapy staré (mapdata). Ty vám to nakopíruje na PPC. Řešení je smazat adresář mapdata. Pak to bude fungovat.
petr22_ce4you (454)|6.4.2005 12:36
Instalace zadne stare mapy neobsahuje

Obsahuje adresare Mapdata TeleAtlas (full mapy)
a Mapdata TeleAtlas Major (hlavni silnice, mensi soubory)

Oboje mapy jsou na PDA funkcni
haplm (29)|6.4.2005 12:44
[QUOTE="petr22"]Instalace zadne stare mapy neobsahuje

Obsahuje adresare Mapdata TeleAtlas (full mapy)
a Mapdata TeleAtlas Major (hlavni silnice, mensi soubory)

Oboje mapy jsou na PDA funkcni[/QUOTE]

Nechci se prit, mozna vase instalace. Instalace na mem a kamaradove stroji tenhle adresar obsahovala a v obou pripadech pomohlo az smazani. Priznaky byly presne ty popsane o par postu vyse. Snad to tomu cloveku pomuze a nestravi pul dne hledanim chyby jako ja...
petr22_ce4you (454)|6.4.2005 13:04
Instalace Alturionu 6.0 nikdy nic takoveho neobsahovala (je tam cca 2100 MB dat, zadny adresar MPADATA neni ani v instalacnich skriptech)

Jestli to neobsahuje ta nedodelana piratska betaverze co koluje po p2p sitich, to nevim

Kazdopadne je jednodussi napred nainstalovat Alturion do RAM a pak rucne prekopirovat mapy na kartu v PC
Ludek_ce4you (4)|6.4.2005 13:46
Děkuji za pomoc. Na PC jsem měl otevřenu mapu czech.ppm při exportu map data do PPC se zobrazí All data was extracted and copied succesfully. Nic se ale nezkopírovalo. Používal jsem tedy Select and export a geografical area to PPC. Mapa se nakopíruje, ale nezobrazuje. Jestliže na PC odpojím mapu czech.ppm a poté spustím Export map data do PPC mapa se zkopíruje a funguje OK.
Luděk
petr22_ce4you (454)|6.4.2005 13:53
Na PDA je potreba tu mapu taky nastavit (cestu k PPM souboru)
pantata_ce4you (149)|11.4.2005 12:02
Rozhoduji se, ktery nav. soft zakoupit. Otestoval jsem si dostupne a vyplyva z toho Navigon nebo Alturion.

Proto prosim legalni uzivatele nejnovejsiho Alturionu o info, zda a jak casto probiha aktualizace pres autoupdate a zda je videt nejaky pokrok v mapach.

Dik za ochotu.

LS.
Medved_ce4you (200)|11.4.2005 12:19
Update map zavisi na vyrobcich mapovych podkladu (konkretne TeleAtlas a Navteq). Ti vydavaji updaty co ctvrt roku, ale ne vzdy jsou tyto updaty zpracovane do novych podkladu (plati vseobecne). Alturion ma update map minimalne 1-2 do roka. Co vim, tak behem mesice nebo tak nejak by mela byt prave nova release.
Peta_ce4you (314)|11.4.2005 14:10
[QUOTE="pantata"]Rozhoduji se, ktery nav. soft zakoupit. Otestoval jsem si dostupne a vyplyva z toho Navigon nebo Alturion.

Proto prosim legalni uzivatele nejnovejsiho Alturionu o info, zda a jak casto probiha aktualizace pres autoupdate a zda je videt nejaky pokrok v mapach.

Dik za ochotu.

LS.[/QUOTE]

napis mi jak/kde jsi testoval navigon a alturion

takby bych rad vyzkousel nez koupim...
pantata_ce4you (149)|11.4.2005 17:06
[QUOTE="petrd"]

napis mi jak/kde jsi testoval navigon a alturion

takby bych rad vyzkousel nez koupim...[/QUOTE]

Pujcil jsem si Navigon i Alturion 6.0, nainstaloval a chvili jezdil s kazdym. Oba jsou dobre, Alturion ma vic dobrych napadu, ale Navigon ma mizernou CZ mapu. (Tretim zapujcenym byl PocketKim i s pda n35. Ten vypadl ihned, nema to zadnou navigaci).

Zatim z toho pro me vítezne vychazi Alturion, po pocatecnich problemech se zprovoznenim se to usadilo a navic, jak tady ctu, uzivatele hlasi, ze vetsina problemu je vyresena v novejsich verzich.

Jeste to muze zvratit Navigon verze 5, bude v kvetnu. Pokud bude mit stejne dobrou mapu CZ jak Alturion a k tomu aspon hlavni cesty Slovenska,Madarska Polska a Slovinska, tak pujdu do Navigonu. Do kvetna se budu rozhodovat a pak se uvidi ...


LS.
MilanSu (823)|11.4.2005 17:18
A Alturion má hlavní cesty Slovenska a Slovinska ?
pantata_ce4you (149)|13.4.2005 09:20
[QUOTE="MilanSu"]A Alturion má hlavní cesty Slovenska a Slovinska ?[/QUOTE]
Prave ze zatim to asi nema nikdo (netusim jak tomtom - stara verze to snad mela).

LS.
Peta_ce4you (314)|13.4.2005 09:33
[QUOTE="pantata"][QUOTE="MilanSu"]A Alturion má hlavní cesty Slovenska a Slovinska ?[/QUOTE]
Prave ze zatim to asi nema nikdo (netusim jak tomtom - stara verze to snad mela).

LS.[/QUOTE]
jeste mi rekni kde to pujcujou, taby bych rad vyzkousel..
elit (168)|13.4.2005 09:50
[QUOTE="petrd"][QUOTE="pantata"][QUOTE="MilanSu"]A Alturion má hlavní cesty Slovenska a Slovinska ?[/QUOTE]
Prave ze zatim to asi nema nikdo (netusim jak tomtom - stara verze to snad mela).

LS.[/QUOTE]
jeste mi rekni kde to pujcujou, taby bych rad vyzkousel..[/QUOTE]


...kamaradi?
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 11:23
Mám veliký problém. Nedaří se mi v PDA otevřít některé mapy, které v PC verzi Alturionu normálně fungují. Např. Itálie a Německo, které je pro mne dost důležité - prakticky mám navigaci právě kvůli Německu a Rakousku.
Nevíte někdo kde je problém?

Alturion mám v paměti, krom hlasové navigace a map, které jsou na SD kartě.

Mapy na kartu nahraju přes SD čtečku. PDA je vidí, ve Správci podkladů je přidám, ale když si z nich chci najít cíl cesty, mapa v nabídce vůbec není.

Mám verzi 6.0.1.10
Medved_ce4you (200)|14.4.2005 11:38
Jakym zpusobem je dostanes na tu kartu? Vyexportujes mapu ze stolniho Alturionu, nebo je tam nakopirujes naprimo z inst. adresare?
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 12:06
Normálně je tam nacpu přímo z instalačního adresáře.
Přes PDA těch 450MB trvá poněkud dlouho. :sarcastic:
Medved_ce4you (200)|14.4.2005 12:09
Tak je ze stolniho Alt. vyexportuj nekam na disk a az ty vyexportovene nakopituj na kartu.
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 12:10
Dá se nějak vyexportovat celá mapa, nebo se musí standardně přes MapExport a vyznačené oblasti?
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 12:13
Zkoušel jsem na v MapInstalleru vyznačit cca 5 oblastí a vyexportovat. Vše proběhlo OK, ale po zkopírování na kartu je výsledek stejný - mapu si přidám, ale v plánovači cest není v nabídce.

Medved_ce4you (200)|14.4.2005 12:18
Export > Select and Export geographical area > Next > V seznamu Available areas zaskrtnout celou zemi > Enter (aby se vybrala - zezelena) > Next > Vybrat ktere POI chces > Next > Odskrtnout Copz to PPC > Zaskrtnout Copy to disk > Vybrat slozku na disku > Next > Finish

To je kompletni postup :-)
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 12:20
No ty seš třída!
Jestli to bude fachat, máš v Bzenci schovanýho panáka! :D :yes:
petr22_ce4you (454)|14.4.2005 12:41
Export = copy

Takze rucni kopirovani a export z Alturionu je naprosto to same

A neverim tomu ze Alturion 6.1 tohle dela

Falco_ce4you (311)|14.4.2005 12:44
Fakt že dělá. Už na tom sedím třetí den. :mad:

Verze 6.0.1.10
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 13:08
[QUOTE="Medved"]Export > Select and Export geographical area > Next > V seznamu Available areas zaskrtnout celou zemi > Enter (aby se vybrala - zezelena) > Next > Vybrat ktere POI chces > Next > Odskrtnout Copz to PPC > Zaskrtnout Copy to disk > Vybrat slozku na disku > Next > Finish

To je kompletni postup :-)[/QUOTE]

Tak nic.
Dodržel jsem postup na 100%, ale výsledek je naprosto stejný. Mapu nakopíruju na kartu, v Alturionu si ji přidám, ale jakmile chci napánovat trasu, nenabídne mi ji.
:dead: :dead: :dead:

Má někdo nějaký nápad co s tím?
Medved_ce4you (200)|14.4.2005 13:42
[QUOTE="petr22"]Export = copy

Takze rucni kopirovani a export z Alturionu je naprosto to same

[/QUOTE]

Nemas uplne pravdu. Je to trosku jinak nez pouhe kopirovani...
Medved_ce4you (200)|14.4.2005 13:47
[QUOTE="Falco"]
Má někdo nějaký nápad co s tím?[/QUOTE]

Problem bude asi nekde jinde. Me to beha OK a bez problemu.

Zkus jeste unloadnout vsechny ostatni mapy a nechat je tu, kde chces hledat. Jestli to nepude ani tak, tak asi posledni rada je reinstal...
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 13:52
Žádnou jinou mapu tam nemám. Už jsem zkoušel snad tisíc kombinací a fakt už nevím. Dokonce jsem nahrál Alturion Patch a stejně to nejede.
Nainstalovaný to je nově. Zkusím ještě jednou HR a na prázdné PDAčko to nalejt. Jinak fakt už nevím. :(( :(( :((
Medved_ce4you (200)|14.4.2005 14:34
[QUOTE="Falco"]Žádnou jinou mapu tam nemám. Už jsem zkoušel snad tisíc kombinací a fakt už nevím. Dokonce jsem nahrál Alturion Patch a stejně to nejede.
Nainstalovaný to je nově. Zkusím ještě jednou HR a na prázdné PDAčko to nalejt. Jinak fakt už nevím. :(( :(( :(( [/QUOTE]

Neco delas asi spatne, protoze to normalne jede v pohode... Kdyz to nevyjde ani po HR, tak se mi ozvi pres SZ nebo ICQ. Zkusim jeste popremyslet...
romanx (69)|14.4.2005 14:49
A mas zaplou GPS nebo to delas na "sucho" ?
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 14:56
Dělám to na sucho - GPSku mám vyndanou.

Udělal jsem teďka HR a zkusil nainstalovat na čistého Looxe - stále stejný problém. Nevidí ani originál Německo, ani to co jsem udělal dle Medvěda.
romanx (69)|14.4.2005 14:58
Takze ta nabidka na vybrani mapy se ti objevy, ty das pridat, najdes ji na SD karte a pak kdyz zadas vyber trasy cilovy bod a "ukazat na mape" to udela co ?

romanx (69)|14.4.2005 15:08
Jeste, jen doplnek tohle si asi cetl, ze ? Hlavne bod 11

http://www.alturion.com/support/details.php?id=349
Falco_ce4you (311)|14.4.2005 15:14
Mapu si normálně přidám, v pohodě ji vidí, vše OK. Pak dám plánovač trasy a nezvolím ani bod, protože ta mapa není v nabídce.

Co se týče SD karet, mám pochopitelně SanDisk. Takže by to tím mohlo být. Zaráží mě ale fakt, že jiné mapy jdou v poho - nejde Německo a asi 3 další. Na velikosti to nezáleží, protože Německo má cca 450MB (nevidí), další má 350MB (vidí) a další 150MB (zase nevidí).

Ach jo. mě z toho snad hrábne.