Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion - rady, tipy, zkušenosti

Medved_ce4you (200)|11.3.2005 11:14
Veru zasluzny cin. Diky :-) Jdu to testnout...
Nechces jeste "upravit" i stolni verzi DLLek?
Krpas (1)|14.3.2005 13:23
[QUOTE="Myrek"]Mel jsem problem s ceskou diakritikou v Alturionu 6 - nektere znaky (Č, Ř, Ď apod.) se stale zobrazovaly nespravne, tak jsem projel soubory LS-Lang_005.dll a Lang_005.dll a tyto znaky jsem odhackoval :)
Zde jsou - ty puvodni v adresari na Pocket PC, kde je nainstalovany Alturion, si nekam zazalohujte, a temito prepiste.
[/QUOTE]

Good work moc diky za ty knihovny hned je to zase o neco lepší :o)
MilanSu (823)|14.3.2005 19:04
Jak je na tom Alturion s mapou ČR. Hoďte se někdo screenshot třeba Sušice u Klatov (pro porovnání). Díky.
Medved_ce4you (200)|14.3.2005 19:26
Pokryti stale roste a navic by behem mesice mel vyjit update map (vcetne CR). SS ti ted udelat nemuzu, sle silnice a vesnice tam jsou vsechny. S vesnicema na morave je to horsi (nemaji "vnitrni" ulicni sit) ale jsou tam opravdu vsechny...
trubka_ce4you (32)|14.3.2005 21:34
Zdravíčko,
Už to někdo prodává v ČR ???? - (potřebuju to na fakturu a za Kč)
Má už někdo verzi 6.1 a co je v ní hlavně vychytáno ???

jinak osobně si myslím, že i verze 6.0 bez autoupdate je přes spousta chyb díky mapové základně ČR naprosto super - jak tu někdo píše, že zlatej TOMTOM - tak to ani náhodou - nejsou v něm ani některá okresní města - natož města s 10tis. obyvatel a v Alturionu - světe div se - i s nazvy ulic, dokonce i malé díry s polními cestami - prostě super, už aby se to tady prodávalo.

díky za odpovědi.
Medved_ce4you (200)|15.3.2005 08:38
V CR to bude distribuovat CEDA, ale porad oddaluji uvedeni na trh. Posledni zprava je zacatek dubna...
haplm (29)|15.3.2005 08:50
[QUOTE="Medved"]V CR to bude distribuovat CEDA, ale porad oddaluji uvedeni na trh. Posledni zprava je zacatek dubna...[/QUOTE]

K tehle diskuzi je to sice trochu off-topic, nicmene mame se na co tesit:

Navigon 5:
http://www.navigon.de/site/int/en/mobile_navigation/mobile_navigator

TomTom 5:
http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=75&Language=1

Uvedeni obeho v kvetnu, u Navigonu se celkem dobre da vysledovat ze podrobnejsi mapy cech tam budou (flash demo, veta "The map data for 27 European countries..") a pravdepodobne ve vetsi kvalite nez ted - podivejte se na:
http://coverage.digi-map.de/

Uz posledni release (Q4/2004) vypada pro cechy dobre, a to verim tomu ze do kvetna s tim jeste pohnou.

Co se tyka TomToma tak tam tezko rict, pokud nezapomneli aktualizovat popisek k pokryti tak nic (i kdyz kdo vi).

V kazdem pripade ten Navigon|5 vypada VELMI dobre. Takze pokud to bude CEDA dal oddalovat muze mit problem (anebo by mohla zkusit prejit na distribuci neceho lepe napsaneho jako je Navigon :) ).

Zaverem se administratorovi omlouvam za umisteni prispevku ;).

M.
elit (168)|15.3.2005 09:02
Kdeze se nastavuje viditelnost nazvu ulic? V nastaveni to zaskrknute mam, ale stejne to nevidim. Jak tu byly ke stazeni ty jazykove knihovny, meli opravit i diakritiku pri vybirani trasy, nebo jen tu uzivatelskeho rozhrani?
Myrek_ce4you (188)|15.3.2005 09:40
[QUOTE="MilanSu"]Jak je na tom Alturion s mapou ČR. Hoďte se někdo screenshot třeba Sušice u Klatov (pro porovnání). Díky.[/QUOTE]
Viz priloha z centra Susic.
00054228_Screen001_ZWwc.png
elit (168)|15.3.2005 09:42
[QUOTE="elit"]Kdeze se nastavuje viditelnost nazvu ulic? V nastaveni to zaskrknute mam, ale stejne to nevidim. Jak tu byly ke stazeni ty jazykove knihovny, meli opravit i diakritiku pri vybirani trasy, nebo jen tu uzivatelskeho rozhrani?[/QUOTE]

Tak uz jsem si to nasel zde...viz. stary forum https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4331&dd=0&fi=190

Zvlastni, ze to clovek musi spoustet jinym souborem, nez ktery k tomu byl urcen...
Myrek_ce4you (188)|15.3.2005 09:59
[QUOTE="elit"]Kdeze se nastavuje viditelnost nazvu ulic? V nastaveni to zaskrknute mam, ale stejne to nevidim. [/QUOTE]
To nezobrazovani ulic lze vyresit, ale ponekud zvlastnim zpusobem: standardne zastupce ve Start menu spousti LaunchGPS.exe.
Kdyz jsem to zmenil na Alturion GPS.exe, ulice se zobrazuji a vsechno funguje tak jak ma.
[QUOTE="elit"]Jak tu byly ke stazeni ty jazykove knihovny, meli opravit i diakritiku pri vybirani trasy, nebo jen tu uzivatelskeho rozhrani?[/QUOTE]
Jedina diakritika, ktera mi blbne, je v mape samotne u ulic, vybirani ze seznamu i ovladaci prvky uz jsou v pohode - viz obrazky:
00054230_Screen002_OVQd.jpg
elit (168)|15.3.2005 10:04
Tak to je divny...pri vyberu mest ci ulic mam stale problem s diakritikou. Misto treba "Ž" tam mam takovy to erko v krouzku co se pouziva u registrovanych znamek:) Jak si toho docilil, ze to mas Cesky? Jinak samotnej soft je v cestine.
elit (168)|15.3.2005 10:07
[QUOTE="Myrek"][QUOTE="elit"]Kdeze se nastavuje viditelnost nazvu ulic? V nastaveni to zaskrknute mam, ale stejne to nevidim. [/QUOTE]
To nezobrazovani ulic lze vyresit, ale ponekud zvlastnim zpusobem: standardne zastupce ve Start menu spousti LaunchGPS.exe.
Kdyz jsem to zmenil na Alturion GPS.exe, ulice se zobrazuji a vsechno funguje tak jak ma.
[QUOTE="elit"]Jak tu byly ke stazeni ty jazykove knihovny, meli opravit i diakritiku pri vybirani trasy, nebo jen tu uzivatelskeho rozhrani?[/QUOTE]
Jedina diakritika, ktera mi blbne, je v mape samotne u ulic, vybirani ze seznamu i ovladaci prvky uz jsou v pohode - viz obrazky:[/QUOTE]

Presne takhle to nemam
Myrek_ce4you (188)|15.3.2005 10:09
[QUOTE="elit"]Tak to je divny...pri vyberu mest ci ulic mam stale problem s diakritikou. Misto treba "Ž" tam mam takovy to erko v krouzku co se pouziva u registrovanych znamek:) Jak si toho docilil, ze to mas Cesky? Jinak samotnej soft je v cestine.[/QUOTE]
Podivej se do souboru logfile.txt v adreaseri Alturionu na Pocket PC - mas tam toto?
Application name: Alturion GPS.exe
Application version: 6.0.1.16
Application build: AGPS Standard.
elit (168)|15.3.2005 10:14
[QUOTE="Myrek"][QUOTE="elit"]Tak to je divny...pri vyberu mest ci ulic mam stale problem s diakritikou. Misto treba "Ž" tam mam takovy to erko v krouzku co se pouziva u registrovanych znamek:) Jak si toho docilil, ze to mas Cesky? Jinak samotnej soft je v cestine.[/QUOTE]
Podivej se do souboru logfile.txt v adreaseri Alturionu na Pocket PC - mas tam toto?
Application name: Alturion GPS.exe
Application version: 6.0.1.16
Application build: AGPS Standard.[/QUOTE]


Je tam toto:

**********************************************************************
Application Started at: Tuesday, March 15, 2005 (10:00:42)
Application name: Alturion GPS.exe
Application version: 6.0.1.10
Application build: AGPS Professional.
Processor: Samsung - Samsung S3C2440 - 305 Mhz
Total Memory available: 29704192 bytes.
Free Memory available: 8425472 bytes.
OS Platform: Pocket2003

A spousta erroru :) Mam nainstalovat tu zaplatu co mi to zmeni na verzi standard?
Myrek_ce4you (188)|15.3.2005 10:22
Hod tam jenom z te zaplaty jenom ten exac, to staci. Budes mit sice "jen" standard verzi, ale ja osobne jsem ty featurky navic stejne nevyuzil.
elit (168)|15.3.2005 10:28
Super, moc diky
Diesel_ce4you (19)|15.3.2005 19:14
[QUOTE="Myrek"]Mel jsem problem s ceskou diakritikou v Alturionu 6 - nektere znaky (Č, Ř, Ď apod.) se stale zobrazovaly nespravne, tak jsem projel soubory LS-Lang_005.dll a Lang_005.dll a tyto znaky jsem odhackoval :)
Zde jsou - ty puvodni v adresari na Pocket PC, kde je nainstalovany Alturion, si nekam zazalohujte, a temito prepiste.

[/QUOTE]

Kam to přesně instalovat nebo kde najdu ty původní ? V adresáři s programem nejsou ? Nebo jsem lama ?
elit (168)|15.3.2005 19:22
[QUOTE="Diesel"][QUOTE="Myrek"]Mel jsem problem s ceskou diakritikou v Alturionu 6 - nektere znaky (Č, Ř, Ď apod.) se stale zobrazovaly nespravne, tak jsem projel soubory LS-Lang_005.dll a Lang_005.dll a tyto znaky jsem odhackoval :)
Zde jsou - ty puvodni v adresari na Pocket PC, kde je nainstalovany Alturion, si nekam zazalohujte, a temito prepiste.

[/QUOTE]

Kam to přesně instalovat nebo kde najdu ty původní ? V adresáři s programem nejsou ? Nebo jsem lama ?[/QUOTE]


Jsou tady: Zde klikni

A kopiruj do hlavniho adresare aplikace Alturion na tvem PPC.
Diesel_ce4you (19)|15.3.2005 20:02
Dělám to takhle : Rozbalím knihovny, nakopíruju do adresáře Alturion GPS a nevidím žádné změny. Dělám něco špatně ?
elit (168)|15.3.2005 20:24
[QUOTE="Diesel"]Dělám to takhle : Rozbalím knihovny, nakopíruju do adresáře Alturion GPS a nevidím žádné změny. Dělám něco špatně ?[/QUOTE]

No pokud si vzpominam, tak jsem to delal naprosto stejne a slo to.
elit (168)|15.3.2005 20:28
Ted jsem to kontroloval a jsou vazne v hlavnim adresari Alturionu. Mimo jine jsou v nem i adresare routes, skins, weathers, bitmaps...atd, to jen pro upresneni, ze mame na mysli stejny adresar. Stejne pojmenovany soubory jsi tam musel mit i predtim, jen s jinym obsahem, takze je stacilo zamenit/ prepsat.
svobod3 (142)|15.3.2005 21:05
[QUOTE="haplm"] ...a pravdepodobne ve vetsi kvalite nez ted - podivejte se na:
http://coverage.digi-map.de/
[/QUOTE]

Tak ty mapy pro CR (tedy spis hlavne pro Cechy) uz vypadaji zajimave. Snad budou soucasti toho noveho Navigonu. Co sjem se koukal, tak ze vsechn ostatnich statu stredni a vychodni Evropy (samozrejme krome Rakouska) jsme na tom nejlip ...
Diesel_ce4you (19)|15.3.2005 21:57
[QUOTE="elit"]Ted jsem to kontroloval a jsou vazne v hlavnim adresari Alturionu. Mimo jine jsou v nem i adresare routes, skins, weathers, bitmaps...atd, to jen pro upresneni, ze mame na mysli stejny adresar. Stejne pojmenovany soubory jsi tam musel mit i predtim, jen s jinym obsahem, takze je stacilo zamenit/ prepsat.[/QUOTE]

To je on, ale před tím tam žádné knihovny toho jména nebyly :?
Medved_ce4you (200)|16.3.2005 08:12
Pokud jsi nainstaloval anglickou verzi, tak tam tyto knihovny samozrejme nemas. Podivej se do toho adresare a soubory s podobnym nazvem tam budou, jen maji jine cislo na konci (v pripade andlicke verze 409). Staci, kdyz tyto soubory prejmenujes (nebo smazes) a ty nove prejmenujes na stejny nazev, tedy zmenis to cislo na konci z 005 na 409. Pak budes mit ceske rozhrani.
bergmann (45)|16.3.2005 11:15
Vyzkoušel jsem postup s přejmenováním dll souborů - napoprvé to jede, pohoda. Díky za návod i za knihovny, které jsem si stáhl.
Angličtina mi až tak nevadila, ale přece jenom při češtině se nemusí tolik používat hlava (a třeba překlady POI jsou famózní...)

bergmann::yes:
Diesel_ce4you (19)|16.3.2005 19:18
[QUOTE="Medved"]Pokud jsi nainstaloval anglickou verzi, tak tam tyto knihovny samozrejme nemas. Podivej se do toho adresare a soubory s podobnym nazvem tam budou, jen maji jine cislo na konci (v pripade andlicke verze 409). Staci, kdyz tyto soubory prejmenujes (nebo smazes) a ty nove prejmenujes na stejny nazev, tedy zmenis to cislo na konci z 005 na 409. Pak budes mit ceske rozhrani.[/QUOTE]

Aha, díky. A jak je zobrazím - ty knihovny? V průzkumníku nejsou vidět ( ani v PPC ani přes PC ), ale když je tam peru podruhý, tak už mi to dává vybrat, jestli je chci přepsat. Tím, že je nevidím, nevím, jak se jmenují a tím pádem je nepřejmenuju :oops:

Když tam nacpu ty přejmenované s číslem 409, tak se tam nakopčí a nic se nepřepisuje, samozřejmě bez efektu.

Sorry za blbej dotaz, ale prostě nevím.
Diesel_ce4you (19)|17.3.2005 18:11
Už vám se mnou došla trpělivost ? :sarcastic:
Myrek_ce4you (188)|18.3.2005 11:10
[QUOTE="Diesel"]
A jak je zobrazím - ty knihovny? V průzkumníku nejsou vidět ( ani v PPC ani přes PC ), ale když je tam peru podruhý, tak už mi to dává vybrat, jestli je chci přepsat. [/QUOTE]
Pouzij na PPC treba Total Commander (free).
Jinak to nezobrazovani v pruzkumnikovi je asi dano tim, ze v nastavenich pruzkumnika ve Winodws mas defaultni hodnoty pro Skryt pripony a Skryt chranene soubory operacniho systemu...
Diesel_ce4you (19)|18.3.2005 12:25
[QUOTE="Myrek"][QUOTE="Diesel"]
A jak je zobrazím - ty knihovny? V průzkumníku nejsou vidět ( ani v PPC ani přes PC ), ale když je tam peru podruhý, tak už mi to dává vybrat, jestli je chci přepsat. [/QUOTE]
Pouzij na PPC treba Total Commander (free).
Jinak to nezobrazovani v pruzkumnikovi je asi dano tim, ze v nastavenich pruzkumnika ve Winodws mas defaultni hodnoty pro Skryt pripony a Skryt chranene soubory operacniho systemu...[/QUOTE]

Díky, večer se nato vrhnu :yes:
Diesel_ce4you (19)|18.3.2005 19:08
Díky Myrkovi za knihovny i rady, už funguju taky česky :D :yes:
bergmann (45)|21.3.2005 10:07
Uživatelské otázky.

1. Ahojky, netušíte někdo jak se dají v Alturionu nastavit hodnoty rychlostí, při kterých Vás bude upozorňovat na jejich překročení? Docela mi vadí, že když jedu po dálnici 110, v jednom kuse mě "ta dáma" otravuje. Vím, že můžu "speed warning" vypnout natvrdo, ale to se mi nechce. A i když jsem pátral jak v desktopové verzi, tak ve verzi pro PPC, příslušné nastavení jsem nenašel.
2. Pokud naplánuju dlouhou trasu (např. Brno - České Budějovice), čas plánovaného příjezdu se liší i o 4 hodiny a přepočítávání trvá dlouhou dobu a realitě se přibližuje až když jsem tak 30 km od cíle. (vyjel jsem v 17.30 a první hodnota plán. příjezdu byla 23.55 Normálně tu trasu jedu cca 2a půl hodiny-ten rozdíl se mi zdá velkej). Říkám si, jestli to není tím, že PPC nestíhá přepočítávat takový množství map ....... Má někdo zkušenost?

Díky a zdravím,

Petr
DK_ce4you (43)|22.3.2005 16:58
Dobrý den, mohli byste mi prosím někdo poslat nějaký odkaz kde najdu screen shoty z tohoto prográmku? Na tom oficiální webu jsem nic mocnenašel.
Děkuji
Máte to ještě někdo vyzkoušeno s Dataphone II vs BT308 od navilocku
Navigon mi nechce fungovat :(

DK
elit (168)|22.3.2005 20:40
[QUOTE="bergmann"]Uživatelské otázky.

1. Ahojky, netušíte někdo jak se dají v Alturionu nastavit hodnoty rychlostí, při kterých Vás bude upozorňovat na jejich překročení? Docela mi vadí, že když jedu po dálnici 110, v jednom kuse mě "ta dáma" otravuje. Vím, že můžu "speed warning" vypnout natvrdo, ale to se mi nechce. A i když jsem pátral jak v desktopové verzi, tak ve verzi pro PPC, příslušné nastavení jsem nenašel.
2. Pokud naplánuju dlouhou trasu (např. Brno - České Budějovice), čas plánovaného příjezdu se liší i o 4 hodiny a přepočítávání trvá dlouhou dobu a realitě se přibližuje až když jsem tak 30 km od cíle. (vyjel jsem v 17.30 a první hodnota plán. příjezdu byla 23.55 Normálně tu trasu jedu cca 2a půl hodiny-ten rozdíl se mi zdá velkej). Říkám si, jestli to není tím, že PPC nestíhá přepočítávat takový množství map ....... Má někdo zkušenost?

Díky a zdravím,

Petr[/QUOTE]

Klikni v PDA na ikonu s autem a ozubenym kolem...a pak volby, zalozka Audio, tam neco takovyho je.
elit (168)|22.3.2005 20:44
[QUOTE="DK"]Dobrý den, mohli byste mi prosím někdo poslat nějaký odkaz kde najdu screen shoty z tohoto prográmku? Na tom oficiální webu jsem nic mocnenašel.
Děkuji
Máte to ještě někdo vyzkoušeno s Dataphone II vs BT308 od navilocku
Navigon mi nechce fungovat :(

DK[/QUOTE]

Neco najdes zde ve stare diskuzi:

TADY
bergmann (45)|23.3.2005 08:34
[QUOTE="elit"][QUOTE="bergmann"]Uživatelské otázky.

1. Ahojky, netušíte někdo jak se dají v Alturionu nastavit hodnoty rychlostí, při kterých Vás bude upozorňovat na jejich překročení? Docela mi vadí, že když jedu po dálnici 110, v jednom kuse mě "ta dáma" otravuje. Vím, že můžu "speed warning" vypnout natvrdo, ale to se mi nechce. A i když jsem pátral jak v desktopové verzi, tak ve verzi pro PPC, příslušné nastavení jsem nenašel.
2. Pokud naplánuju dlouhou trasu (např. Brno - České Budějovice), čas plánovaného příjezdu se liší i o 4 hodiny a přepočítávání trvá dlouhou dobu a realitě se přibližuje až když jsem tak 30 km od cíle. (vyjel jsem v 17.30 a první hodnota plán. příjezdu byla 23.55 Normálně tu trasu jedu cca 2a půl hodiny-ten rozdíl se mi zdá velkej). Říkám si, jestli to není tím, že PPC nestíhá přepočítávat takový množství map ....... Má někdo zkušenost?

Díky a zdravím,

Petr[/QUOTE]

Klikni v PDA na ikonu s autem a ozubenym kolem...a pak volby, zalozka Audio, tam neco takovyho je. [/QUOTE]

Výše uvedený postup mi dává možnost jenom vypnout nebo zapnout upozornění o překročení rychlosti - není tam možnost přenastavení hodnot ...... a to by mně právě zajímalo ;)
elit (168)|23.3.2005 08:38
[QUOTE="bergmann"][QUOTE="elit"][QUOTE="bergmann"]Uživatelské otázky.

1. Ahojky, netušíte někdo jak se dají v Alturionu nastavit hodnoty rychlostí, při kterých Vás bude upozorňovat na jejich překročení? Docela mi vadí, že když jedu po dálnici 110, v jednom kuse mě "ta dáma" otravuje. Vím, že můžu "speed warning" vypnout natvrdo, ale to se mi nechce. A i když jsem pátral jak v desktopové verzi, tak ve verzi pro PPC, příslušné nastavení jsem nenašel.
2. Pokud naplánuju dlouhou trasu (např. Brno - České Budějovice), čas plánovaného příjezdu se liší i o 4 hodiny a přepočítávání trvá dlouhou dobu a realitě se přibližuje až když jsem tak 30 km od cíle. (vyjel jsem v 17.30 a první hodnota plán. příjezdu byla 23.55 Normálně tu trasu jedu cca 2a půl hodiny-ten rozdíl se mi zdá velkej). Říkám si, jestli to není tím, že PPC nestíhá přepočítávat takový množství map ....... Má někdo zkušenost?

Díky a zdravím,

Petr[/QUOTE]

Klikni v PDA na ikonu s autem a ozubenym kolem...a pak volby, zalozka Audio, tam neco takovyho je. [/QUOTE]

Výše uvedený postup mi dává možnost jenom vypnout nebo zapnout upozornění o překročení rychlosti - není tam možnost přenastavení hodnot ...... a to by mně právě zajímalo ;) [/QUOTE]


Asi zalezi na verzi. Ja vim, ze jsem to tam videl a od doby co jsem zmenil *.exe soubor na verzi standard tak to tam neni.
elit (168)|23.3.2005 09:00
Znovu jsem to cely prochazel a vazne zo zmizelo....
bergmann (45)|23.3.2005 09:19
[QUOTE="elit"][QUOTE="bergmann"][QUOTE="elit"][QUOTE="bergmann"]Uživatelské otázky.

1. Ahojky, netušíte někdo jak se dají v Alturionu nastavit hodnoty rychlostí, při kterých Vás bude upozorňovat na jejich překročení? Docela mi vadí, že když jedu po dálnici 110, v jednom kuse mě "ta dáma" otravuje. Vím, že můžu "speed warning" vypnout natvrdo, ale to se mi nechce. A i když jsem pátral jak v desktopové verzi, tak ve verzi pro PPC, příslušné nastavení jsem nenašel.
2. Pokud naplánuju dlouhou trasu (např. Brno - České Budějovice), čas plánovaného příjezdu se liší i o 4 hodiny a přepočítávání trvá dlouhou dobu a realitě se přibližuje až když jsem tak 30 km od cíle. (vyjel jsem v 17.30 a první hodnota plán. příjezdu byla 23.55 Normálně tu trasu jedu cca 2a půl hodiny-ten rozdíl se mi zdá velkej). Říkám si, jestli to není tím, že PPC nestíhá přepočítávat takový množství map ....... Má někdo zkušenost?

Díky a zdravím,

Petr[/QUOTE]

Klikni v PDA na ikonu s autem a ozubenym kolem...a pak volby, zalozka Audio, tam neco takovyho je. [/QUOTE]

Výše uvedený postup mi dává možnost jenom vypnout nebo zapnout upozornění o překročení rychlosti - není tam možnost přenastavení hodnot ...... a to by mně právě zajímalo ;) [/QUOTE]


Asi zalezi na verzi. Ja vim, ze jsem to tam videl a od doby co jsem zmenil *.exe soubor na verzi standard tak to tam neni.[/QUOTE]

Já jsem myslel,že mám plnou verzi ........ instaloval jsem všechno z Cdček, ale nepoužil jsem update (nevím, v čem je update lepší nebo co poskytuje navíc). Myslel jsem, že právě update změní plnou verzi na standart .... pletu se? Byl jsem spokojenej, že mi to "jede" a tak jsem dál jenom pozměnil knihovny z anglických na český .... ???? :-)
elit (168)|23.3.2005 09:22
Ja nevim...vim jen ze jsem to tam mel a ted to tam neni, tudiz se domnivam, ze to je "chybou" onoho updatu, ktery jsem ve snaze docilit ceske diakritiky provedl.

Podivej se do logfile.txt v adresari Alturionu na Pocket PC. Tam by jsi se mel docist jakou verzi alturionu vlastne mas.
Medved_ce4you (200)|23.3.2005 09:33
Pokud jste si instalovali onen patch ze stranek Alturionu (stejny koluje i ruzne po netu), tak jste si z libovone verze Standard nebo Professional udelali verzi PDA, ktera toto nastaveni (jako spoustu jinych) neobsahuje, takze to hledate marne.
elit (168)|23.3.2005 09:42
[QUOTE="Medved"]Pokud jste si instalovali onen patch ze stranek Alturionu (stejny koluje i ruzne po netu), tak jste si z libovone verze Standard nebo Professional udelali verzi PDA, ktera toto nastaveni (jako spoustu jinych) neobsahuje, takze to hledate marne.[/QUOTE]

Dovoluji si oponovat a pro upresneni uvadim opis casti meho logu. Nic o vezi PDA se tam nepise.

Pred update:

Application Started at: Tuesday, March 15, 2005 (10:00:42)
Application name: Alturion GPS.exe
Application version: 6.0.1.10
Application build: AGPS Professional.

Po update:

Application Started at: Wednesday, March 23, 2005 (08:57:41)
Application name: Alturion GPS.exe
Application version: 6.0.1.16
Application build: AGPS Standard.
bergmann (45)|23.3.2005 09:43
[QUOTE="Medved"]Pokud jste si instalovali onen patch ze stranek Alturionu (stejny koluje i ruzne po netu), tak jste si z libovone verze Standard nebo Professional udelali verzi PDA, ktera toto nastaveni (jako spoustu jinych) neobsahuje, takze to hledate marne.[/QUOTE]

To bude možná ono ....... aspoň vím, že nemusím hledat. Dík.
Ale na druhou stranu se v instalaci Alturionu až tak nevyznám ..... a tak nevím :-)
Medved_ce4you (200)|23.3.2005 10:35
Tady jsou rozdily mezi jednotlivymi verzemi Alturionu. Je z toho patrne, ze verze PDA a Standard jsou oproti verzi Professional znacne oklestene, predevsim co se tyka moznosti nastaveni. Pokud mate nekdo verzi PDA nebo Standard, tak nektera nestaveni budete hledat opravdu marne (vlastni nastaveni HW tlacitek, nestaveni spodniho informacniho radku, nastaveni Quick Pane, ...)
bergmann (45)|23.3.2005 10:54
[QUOTE="Medved"]Tady jsou rozdily mezi jednotlivymi verzemi Alturionu. Je z toho patrne, ze verze PDA a Standard jsou oproti verzi Professional znacne oklestene, predevsim co se tyka moznosti nastaveni. Pokud mate nekdo verzi PDA nebo Standard, tak nektera nestaveni budete hledat opravdu marne (vlastni nastaveni HW tlacitek, nestaveni spodniho informacniho radku, nastaveni Quick Pane, ...)[/QUOTE]

Podle tabulky v odkazu mám opravdu verzi Profesional (HW tlačítka mám upraveny podle sebe, info řádek taky ...atd..) - a podle toho, co jsem z ní vyčetl, tak neumožňuje úpravu hodnot rychlostí ........ tak to nebudu asi dál řešit..... škoda. Ty nepřesnosti jsou možná dané neúplným zpracováním mapy ČR a nějakým defaultním nastavením Alturionu, které si bere hodnoty přímo někde z map (domněnka).
Flynt (57)|23.3.2005 11:52
Zdravím, nevím to nastavení hlášení rychlosti, nemůže mít souvislost s nastavením záložky Driving v Alturionu ( i v PDA)? Na této záložce si nastavíš rychlosti pro jednotlivé typy silnic.

Nezkoušel jsem to, pouze jako námět. Příjemný den.
Losos_ce4you (1147)|23.3.2005 16:09
Dá se v Čechách už Alturion koupit ??
elit (168)|23.3.2005 16:13
[QUOTE="Losos"]Dá se v Čechách už Alturion koupit ?? [/QUOTE]

Mozna zde
Medved_ce4you (200)|23.3.2005 16:21
Hmm. Jeste asi ne. Alespon pred ctrnacti dny jeste CEDA neumela rict cenu ani datum uvedeni na trh... Nicmene je to uz na spadnuti.
Losos_ce4you (1147)|23.3.2005 16:22
Zatim se nemohu dovolat ... tak uvidime ....