Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Yakuma Delta 300 GPS - zkušenosti, tipy a triky...

landys_ce4you (119)|29.9.2005 17:47
Tak to je fajn, ze ti Bluemedia slape jak ma a doufam, ze mas do nej i lokalizaci.
Yakumo nijak nepiska, ale ty nejnovejsi serie maji problem pri nahravani (zaznamnik), kde se v mikrofonu objevuje sum. Na to Yakumo poskytuje patch-je to problem firmware...
[QUOTE="GiZMoSK"]caute,
minuly tyzden som kupil PDA Bluemedia 255, totozny s yakumo delta 300gps.
mam taky maly problem. pda ticho piska - a nie stale. podla pozorovani to robi asi procesor ked zacne pracovat naplno, napr. ked sa zacne spustat aplikacia a potom prestane. mal/ma niekto podobny problem?
thanx
GiZMo[/QUOTE]
Vlada165 (676)|30.9.2005 12:50
Mam Yakumo DeltaX a je desne pomaly s PocketKim 3 na trasach delsich nez cca 200 km (ukazuje krizovatku az kdyz jsem davno za ni), ale na kratsi vzdalenosti funguje docela dobre, az na posledni upozorneni na krizovatku, ktere take byva bez ohledu na nastaveni dost pozde.
Je to malo vykonnym CPU,anebo malo RAM, anebo cim ?
Celkove pri zapnutem GPS reaguje pomalu i v menu a jde to az kdyz uz je trasa kratsi, nebo ji kus ujedu - da se to prosim nejak resit ?
Dekuju ...
Vlada165 (676)|30.9.2005 17:05
Jake prosim pouzivate pouzdro na Yakumo DeltaX, nejlepe nejake tuhe a na opasek "nalezato" ?
Hodilo by se to napsat jako nove tema, ale bohuzel na to nemam pravo :-(.

Diky ...
George106 (111)|30.9.2005 17:18
[QUOTE="vladas"]Jake prosim pouzivate pouzdro na Yakumo DeltaX, nejlepe nejake tuhe a na opasek "nalezato" ?
Hodilo by se to napsat jako nove tema, ale bohuzel na to nemam pravo :-(.

Diky ...[/QUOTE]

Jen pro informaci na Yakumo DeltaX je zvlast tema viz. tady a pokud se jedna o pouzdro, tak jsem chtel jit do Krusellu, ale protoze stoji moc penez a neni to pro mne zase tak dulezite, koupil jsem si vcera pouzdro na fotak od Hamy viz. tady

Snad to pomuze.
Vlada165 (676)|30.9.2005 17:51
Diky, i za upozorneni na diskuzi DeltaX, kterou jsem bohuzel nenasel rovnou :-( ...
GiZMoSK_ce4you (13)|30.9.2005 19:37
[QUOTE="landys"]Tak to je fajn, ze ti Bluemedia slape jak ma a doufam, ze mas do nej i lokalizaci.
Yakumo nijak nepiska, ale ty nejnovejsi serie maji problem pri nahravani (zaznamnik), kde se v mikrofonu objevuje sum. Na to Yakumo poskytuje patch-je to problem firmware...
[/QUOTE]
slape ako ma az na to piskanie. lokalizaci nemam, da sa zohnat? existuje vobec? ja mam nemecke wince, no da sa s tym zit. anglicke by bolo lepsie. obcas zle zobrazuje diakritiku :( co uz
GiZMo
Jery_ce4you (65)|1.10.2005 09:46
Pískání v Yakumu vyřešíte instalaci patche zde
Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2005 15:20
Info pro majitele Yakumo Delta X GPS

Byla založena nová diskuze věnovaná jen tomuto PDA.

ODKAZ
GiZMoSK_ce4you (13)|4.10.2005 09:15
[QUOTE="Jery"]Pískání v Yakumu vyřešíte instalaci patche zde[/QUOTE]
VDAKA!
Myrek_ce4you (188)|4.10.2005 09:23
[QUOTE="vladas"]Mam Yakumo DeltaX a je desne pomaly s PocketKim 3 ...[/QUOTE]
Tak s PocketKim 3 je desne pomaly uplne vsechno ;) To ovsem neni chyba PDA :)
Vlada165 (676)|4.10.2005 09:58
Ja uz podezrival PDA, protoze tech 312 MHz neni na dnesni dobu zas moc a lekl jsem se, jestli jsem nesetril na "nepravem miste", kdyz jsem to chtel hlavne na pokud mozno co nejpresnejsi navigaci navigaci (i pesky).
Do tech ale asi 200km to jeste docela slo a asi tedy jedine rozdelit cestu pres 300km (kterou casto jezdim a rad "experimentuju", ze uz mne stejna trasa nudi...) na vic useku a nekde zastavit a prepnout, coz se mi moc nelibi, pokud se prave dobre jede, protoze mne muze predjet nejaky kamion, anebo dokonce kolona a uz je po "prejemne jizde" ;-( ...
Jinak mne ale PocketKim (zkousel jsem jej prvne) navedl celkem spolehlive, az na to, ze pri optimalizaci pro auto se mu nedaji zakazat dalnice a rad tam cpe treba Prahu (nechci kupovat dalnicni znamku) a pri nejkratsi mne chtel poslat na jednu polni cestu u hrbitova ;-(.
Asi je tedy nejlepsi predem tu cestu poradne zkontrolovat a trochu vic mu do te trasy "kecat" ;-) ...
Myrek_ce4you (188)|4.10.2005 10:04
Osobne se domnivam, po otestovani temer vseho, co je dostupne v autonavigacich, ze TomTom 5.1 je vcelku bezkonkurencni v mapach, cestine, uzivatelske privetivosti a rychlosti. Neco muze mit o neco lepsi mapy (treba cisla popisna v CR), neco treba nejakou ficurku navic (jako automaticke prepnuti do nocniho rezimu a zpet), ale v celkovem pohledu je to jasna jednicka.
Vlada165 (676)|4.10.2005 10:40
Jo jo - u tomtomu vim, ale zatim jsem jej v provozu nevidel a vim, ze je udajne nejlepsi, i kdyz nekdo pise, ze casto rad pada. V me DelataX uz mam ten ROM patch, takze by snad padat nemel.
landys_ce4you (119)|5.10.2005 08:29
Asi to nepatri do teto diskuze, ale TomTom je fakt velmi dobry a pro zacatek muzes prubnout i SmartMaps, jsou nejlevnejsi a pro pesi navigaci taky super. V Yakumu nepada vubec nic, zlobi vselijake ty Looxy, ale u Yakuma se nemusis bat :-)
Kocir (836)|6.10.2005 18:06
K PDA YAKUMO a TYPHOON se ted dodava DYNAVIX LTE (Limited Time Edition), ktery obsahuje kompletni CR jako plna verze a prodrazuje PDA asi o 400 korun.
Navic uzivatel pokud se rozhodne pro plnou neomezenou verzi ziska kupon na slevu.
tomas-x (8)|11.10.2005 14:29
Nevíte někdo jesli bude nabízen upgrade na WM2005 pro Yakumo delta 300 GPS?
Vlada165 (676)|11.10.2005 14:41
Nejspis ne, protoze tusim potrebuje 128MB RAM a budu si tedy asi muset nechat "zajit chut" i se svym DeltaX :-( ...
neooo666 (243)|12.10.2005 11:41
[QUOTE="Kocir"]K PDA YAKUMO a TYPHOON se ted dodava DYNAVIX LTE (Limited Time Edition), ktery obsahuje kompletni CR jako plna verze a prodrazuje PDA asi o 400 korun.
Navic uzivatel pokud se rozhodne pro plnou neomezenou verzi ziska kupon na slevu.[/QUOTE]

Kupoval jsem Yakumo před 3 týdny a zahlídl jsem nabídku DYNAVIX LIMITED EDITION asi u třech prodejců, nicméně ta byla aktuální teď nevím jestli začátkem nebo koncem srpna. Po objednání však místo potvrzení objednávky přišla negativní odpověď prodejce (nedostupnost zboží) s vyjádřením, že od srpna došlo ke "zbundlování" software a Yakumo se nyní dodává s tímto navigačním softem za cenu kolem Kč 17.000,- (11.000,- samotný přístroj), ale rozhodně ne vyšší pouze o 400,-.
Nebyl by link k prodejci kde je tato nabídka stále aktuální?
pslany (130)|12.10.2005 13:32
Zamenujes si pojmy Dynavix Limited Edition a Dynvix Time edition jsou rozdilne produkty. ten prvni je za zvyhodnenou cenu pristroje s navigaci proti samostanemu zakoupeni, v te druhe je Dynavix casove omezen.
neooo666 (243)|12.10.2005 14:03
Link na nějakého prodejce by byl? Nedaří se mi to najít ... :(
Kocir (836)|12.10.2005 15:37
[QUOTE="neooo"]Link na nějakého prodejce by byl? Nedaří se mi to najít ... :( [/QUOTE]

Vyjmenovani prodejci YAKUMO, TYPHOON, DYNAVIX

ALZASOFT
ALFA COMPUTERS
AT COMPUTERS
Partneri AT COMPUTERS
COMFOR
DYNAVIX.CZ


neooo666 (243)|12.10.2005 15:49
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="neooo"]Link na nějakého prodejce by byl? Nedaří se mi to najít ... :( [/QUOTE]

Vyjmenovani prodejci YAKUMO, TYPHOON, DYNAVIX

ALZASOFT
ALFA COMPUTERS
AT COMPUTERS
Partneri AT COMPUTERS
COMFOR
DYNAVIX.CZ


[/QUOTE]

Díky za odpověď a obsahlý seznam, ale ptám se proto (a z historie příspěvků to jasně plyne), že jsem měl na mysli spíše adresné URL (např.) na přístroj dodávaný přímo se zmiňovaným SW, tzn. (YAKUMO, TYPHOON) + (Dynavix Time edition). Ani u jednoho z výše jmenovaných jsem žádnou zmínku o Dynavix LTE neobjevil
Kocir (836)|12.10.2005 19:36
[QUOTE="neooo"][QUOTE="Kocir"][QUOTE="neooo"]Link na nějakého prodejce by byl? Nedaří se mi to najít ... :( [/QUOTE]

Vyjmenovani prodejci YAKUMO, TYPHOON, DYNAVIX

ALZASOFT
ALFA COMPUTERS
AT COMPUTERS
Partneri AT COMPUTERS
COMFOR
DYNAVIX.CZ


[/QUOTE]

Díky za odpověď a obsahlý seznam, ale ptám se proto (a z historie příspěvků to jasně plyne), že jsem měl na mysli spíše adresné URL (např.) na přístroj dodávaný přímo se zmiňovaným SW, tzn. (YAKUMO, TYPHOON) + (Dynavix Time edition). Ani u jednoho z výše jmenovaných jsem žádnou zmínku o Dynavix LTE neobjevil[/QUOTE]

Jeste jeden typ
http://www.nwt.cz/

a zadat ve vyhledavani DYNAVIX

=========================
[PDF] Akce říjenFormát souboru: PDF/Adobe Acrobat - HTML verze
PDAYAKUMO Delta X GPS WM2003SE, SIRF3, 96MB, (DYNAVIX demo) akce: 9 507 Kč* ... TYPHOON MyGuide 7000XL, PDAGPS, 416MHz, 128MB, (DYNAVIX demo), ...
www.nwt.cz/ceniky/akce_rijen.pdf - Podobné stránky
=========================
neooo666 (243)|12.10.2005 21:58
[QUOTE="Kocir"]Jeste jeden typ
http://www.nwt.cz/

a zadat ve vyhledavani DYNAVIX

[/QUOTE]

tohle jsem měl na mysli, dík!
henze77 (6)|20.10.2005 07:39
Mám problém s propojením "třístovky" s PC, resp. s noťasem a PC. Na obou mám Win XP Pro, na noťas se připojím a synchronizuji bez problémů, na PC se připojení zezelená ikona od ActiveSynk, hlásí to Connecting, ale po chvíli se na PDA vypne připojení, na PC je pořád aktivní (zelené), ale nepřipojí se do finále, kde je možno synchronizovat. Na PDA občas se občas hlásí "chyba na vzdáleném připojení 608".
Nevíte někdo, co s tím? Reinstalace na PC ani soft restart nepomohlo...
Díky předem za tipy!
landys_ce4you (119)|20.10.2005 09:27
Mas v PC v ActiveSync udelane partnerstvi a zaskrtnute Umoznit siti serverove pripojeni k tomuto pocitaci?
[QUOTE="henze77"]...na PC se připojení zezelená ikona od ActiveSynk, hlásí to Connecting, ale po chvíli se na PDA vypne připojení...[/QUOTE]
henze77 (6)|20.10.2005 09:37
[QUOTE="landys"]Mas v PC v ActiveSync udelane partnerstvi a zaskrtnute Umoznit siti serverove pripojeni k tomuto pocitaci?

No a v tom je ten problém - vůbec mě to nepustí do tohoto nastavení! Jinak bych si s tím samozřejmě pohrál. Ale ActiveSynk se kontaktujte, ale nedotáhne to do konce, protože mezitím se samovolně vypne Active na PDA...
landys_ce4you (119)|20.10.2005 10:31
[QUOTE="henze77"]...vůbec mě to nepustí do tohoto nastavení! Jinak bych si s tím samozřejmě pohrál. Ale ActiveSynk se kontaktujte, ale nedotáhne to do konce, protože mezitím se samovolně vypne Active na PDA...[/QUOTE]
Pokud mas v PC alespon MS ActiveSync 3.8.0, melo by to jit rozkliknout dole nekde vedle hodin i kdyz ikona neni zelena (neni spojeno) a veskere toto nastaveni provest v PC.
Ja mel jiny problem - nejak jsem si kliknul na "Umoznit IR pripojeni k COM1" a prestalo mi v PC COM fungovat. Nez jsem na to prisel...;-)
henze77 (6)|21.10.2005 09:27
Člověče, včera jsem si s tím hrál asi 2 hodiny a vůbec to nejde, pořád stejná situace - zelený koblih se točí, PC se snaží připojit, ale PDA se odpojí cca 2 sekundy po připojení. Přitom na jiných PC není žáden problém! Kdyby tě ještě něco napadlo - samozřejmě kromě pořízení nového PC - dej vědět.
Předem díííky!!!
Vladimír Synek (14)|30.10.2005 09:26
Neřešil prosím někdo výměnu křáplého displaye ??? Před cca rokem mě bylo řečeno, že displaye zatím nejsou ....

Díq
Vláďa
tomas-x (8)|15.11.2005 20:18
Koupil jsem si sync kolibku k delte 300 a narazil jsem na mensi problem, nemam ovladace. Nebyl by nekdo tak hodny a neposlal mi je na email, popr. poradil kde se daji stahnout. Moc diky
Kocir (836)|16.11.2005 10:45
Zadne ovladace nejsou potreba, jenom ActiveSync.
tomas-x (8)|16.11.2005 16:02
Kdyz tu kolibku pripojim k PC a nasadim do neho PDA tak mi tam vyskoci ze hleda novy software pro hardware USB Device. Tak podle toho jsem soudil ze jsou potreba nejake ovladace.

[QUOTE="Kocir"]Zadne ovladace nejsou potreba, jenom ActiveSync.[/QUOTE]
GiZMoSK_ce4you (13)|17.11.2005 09:35
caute, mam taky maly problem s mojim pda pri synchronizacii s pc. synchronizacia prebehne na prvy krat vzdy ok, ale ke povedzme neskor, dalsi den idem znova synchronizovat tak to proste nejde. ide to az po tom co resetnem pdacko. toto sa stava na 90% pripadov, obcas to funguje.
mam taky pocit, ze to funguje vtedy ked sa po synchronizacii da ukoncit activesync, standardne sa ukoncit neda a vtedy ani nejde synchronizovat.
stretol sa uz s tym niekto?
GiZMo
tomas-x (8)|22.12.2005 11:23
Rád bych se zeptal jestli se dá do Delty 300 GPS koupit nová baterie a kolik stojí? Jo a taky jak se dá vyměnit. Musí se rozdělat celé PDA?
landys_ce4you (119)|22.12.2005 15:14
Yakumo se dá rozebrat celkem v pohodě a baterka je tam na konektoru.
Je to ale poměrně nový model a baterka snad ještě nikomu nezlobí, takže asi o ni nikde zatím nezakopneš!
[QUOTE="tomas-x"]Rád bych se zeptal jestli se dá do Delty 300 GPS koupit nová baterie a kolik stojí? Jo a taky jak se dá vyměnit. Musí se rozdělat celé PDA?[/QUOTE]
boban1108 (72)|22.12.2005 15:57
Ale někdo tu napsal tohle:

Baterie je přece uživatelsky dosažitelná / vyměnitelná, za 660,- se nechá koupit nová třeba tu.
http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=18154&stiplname=pda-yakumo-baterie-akumulator-deltax-gps
neooo666 (243)|22.12.2005 18:10
[QUOTE="Boban1108"]Ale někdo tu napsal tohle:

Baterie je přece uživatelsky dosažitelná / vyměnitelná, za 660,- se nechá koupit nová třeba tu.
http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=18154&stiplname=pda-yakumo-baterie-akumulator-deltax-gps[/QUOTE]

To jsem psal ja :D tady, ale to se týkalo DeltaX, Delta300 tuším uživatelsky přístupnou baterku nemá
tomas-x (8)|23.12.2005 18:26
landys: No zatím mě ještě nezlobí, ale chtěl jsem se informovat do budoucna až zlobit začne, jaké jsou možnosti :)
Zig (11)|27.12.2005 21:55
1800mAh baterie je k dostání třeba tady

(pokud se Vám link nezobrazí tak tohle je adresa přímo na shop http://stores.ebay.de/oege-energy-de ... maj i docela slušný hodnocení jako shop)

Jenom připomínám, že originální baterie má pouze 1350mAh, takže se jedná o dosti výrazný nárůst. Nemám vyzkoušené, ale do budoucna počítám s pořízením.
Graphics (11)|22.1.2006 16:21
O pametovych kartach uz tady bylo napsano celkem dost, ale chtel bych se jeste optat co je z vaseho pohledu optimalnejsi reseni. Zda koupit rychlejsi SD 512 MB nebo pomalejsi SD 1 GB. Cenove to vychazi nastejno. Jinak je asi jedno jakou znacku karty, protoze s tim ma kazdy jine zkusenosti.

Osobne zvazuji: SanDisk 1GB SecureDigital Card
Baharis_ce4you (95)|22.1.2006 17:09
Podle mě je úplně nejlepší koupit rychlou 2 GB kartu!!! Já jsem se svojí naprosto spokojený. :D
Graphics (11)|22.1.2006 18:12
To já bych byl taky bral všemi deseti, ale musím brát ohled i na finance. V tomto ohledu jsem začátečník a tak nechci nakoupit to nejlepší a pak zjistit, že to vlastně ani nevyužiju. Ale i tak dík za radu.
Marixy (54)|22.1.2006 18:57
Mám s pomalou kartou velmi špatné zkušenosti. Koupil jsem kdysi nějakou SD kartu King něco (King Max nebo King Stone, nějak tak) a nejen, že práce s ní byla zdlouhavá ale co mne štvalo nejvíc, že vytváření složky trvalo asi 5 sekund. Nevím, co se s tou kartou dělo ale těch 5s se prostě nedělo nic. Nakonec jsem ji věnoval klukovi do telefonu a kouil si od SanDiscu Ultra II a je klid :-) Mluvím o 256MB, to ta ztráta nebyla zas tak velká :-)
landys_ce4you (119)|22.1.2006 20:44
Podle toho, co chces v PDA provozovat. Na mapy ti 512 MB nestaci, ale i obecne plati, ze kazde misto je po case vzdy male :-). PDA pri komunikaci zadnych extra rychlosti nedosahuje a tak doporucuji dle systemu pokud mozno vse instalovat na kartu a aplikace pozadujici vetsi rychlosti do pameti. Jen opravdu ta nejpomalejsi karta dokaze zpomalit PDA treba pri praci s mapami, ale vetsina ma uz dnes rychlost mimo tyto parametry a ultra rychle karty stejne nikdo naplno neumi rozjet.
[QUOTE="Graphics"]Zda koupit rychlejsi SD 512 MB nebo pomalejsi SD 1 GB. Cenove to vychazi nastejno. Jinak je asi jedno jakou znacku karty, protoze s tim ma kazdy jine zkusenosti.
Osobne zvazuji: SanDisk 1GB SecureDigital Card[/QUOTE]
Baharis_ce4you (95)|22.1.2006 21:08
Tak, tak. V podstatě vše, co tu bylo řečeno platí. Záleží, na co ji chceš. Znáš to: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci."? Určitě to neplatí pro všechno, ale já si k novému Yakumu kupoval 1GB kartu a myslel jsem kdoví, co nemám. Pak přišel TT5, spousta fotek, nějaké mp3 a neochota všecno neustále kopírovat, mazat a přesouvat. Opravdu jsem teď s 2 GB maximálně spokojený a doporučuji chvíli počkat, zaspořit a nedělat kompromisy.
oliver_ce4you (1)|1.3.2006 19:46
Mam problem Mam na 1GB karte nahrany data a po vypnuti a zapnuti nelze k temto datum pristupovat. Ale provedu meky reset a uz zas knim pristupoavt lze ale do te doby nez YAKUMO vypnu. Nevite nekdo cim by to mohlo byt?
Diky Oliver
landys_ce4you (119)|2.3.2006 14:58
Pri techto zahadach doporucuji jedine - data dat nekam jinam (treba pres ctecku na HDD v PC), kartu naformatovat v Yakumu a pak na ne data vratit.
Ja zase pouzivam SD kartu i ve fotaku a tomu se tento format taky nelibi. Hlavne, kdyz SD kartu naforatuju v tom fotaku, je 100% vyuzitelna, tedy prazdna nema zadne nevyuzitelne bajtiky :-)
[QUOTE="oliver"]Mam problem Mam na 1GB karte nahrany data a po vypnuti a zapnuti nelze k temto datum pristupovat. Ale provedu meky reset a uz zas knim pristupoavt lze ale do te doby nez YAKUMO vypnu. Nevite nekdo cim by to mohlo byt?
Diky Oliver[/QUOTE]
Krokodýlek (2)|10.4.2006 11:12
Ahojte, hledal jsem v diskuzi problém s nastavením YakumoAlpha GPS, ale nenašem jsem..tak to dávám tady. Jsem čerstvým majitelem tohoto přístroje, všechno mám snad správně nainstalované, všechno zaregistrované, ale nemůžu najít při GPS navigaci ani jeden satelit...prosím prosím pomozte někdo....
Krokodýlek (2)|10.4.2006 11:15
Ještě jsem nenapsal, že mám mapu ČR SmartMaps od Sunnysoftu....