Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Yakuma Delta 300 GPS - zkušenosti, tipy a triky...

yakumo 300 (3)|17.3.2005 12:04
To fakt nikdo neporadí kde se to dá přeflashovat
Jery_ce4you (65)|21.3.2005 14:46
Baharis_ce4you (95)|29.3.2005 10:10
For mirekkok: Mám TomTom Navigátor s mapami celé evropy a měl jsem jej možnost vyzkoušet teď o velikonocích cestou na Dachstein a zpět. Téměř to nemá chybu. Navíc jsem nechal 29 naváděcích WAVů přemluvit do češtiny(pro případné zájemce jsou k dispozici) a jsem maximálně spokojený. Naviguje do nejmenších dědin až k číslu ulice. Pokud je mají.
Pro česko používám PocketKIM a taky celkem dobré i když možnosti navigace jsou omezené na body křížících se hlavních ulic. Ale přesto mě, moraváka, dovedl kamkoliv v Praze, nebo Hr. Králové.
A ještě, co se týká citlivosti. Asi čtyři roky úspěšně používám námořní GPS Garmin. Na moři dobrá, v autě nepřehledná a hlavně ne-routovatelná. Ale za čelním sklem našeho nového auta naprosto bez signálu. Sklo obsahuje kovový filtr proti UV. Ale Yakumo Delta 300 GPSna tom samém místě na dálnici v pohodě 6-8 družic, v ulicích a úzkých kaňonech 3-4! Jen v tunelu zase nic:(( A dlouho trvá, než znovu najde ztracenou pozici.
Ufff. Už dlouho jsem nic tak dlouhého nenapsal. Na další dotazy rád odpovím.
Jirka007 (161)|29.3.2005 11:45
[QUOTE="Baharis"]For mirekkok: Mám TomTom Navigátor s mapami celé evropy a měl jsem jej možnost vyzkoušet teď o velikonocích cestou na Dachstein a zpět. Téměř to nemá chybu. Navíc jsem nechal 29 naváděcích WAVů přemluvit do češtiny(pro případné zájemce jsou k dispozici) a jsem maximálně spokojený. Naviguje do nejmenších dědin až k číslu ulice. Pokud je mají.
Pro česko používám PocketKIM a taky celkem dobré i když možnosti navigace jsou omezené na body křížících se hlavních ulic. Ale přesto mě, moraváka, dovedl kamkoliv v Praze, nebo Hr. Králové.
A ještě, co se týká citlivosti. Asi čtyři roky úspěšně používám námořní GPS Garmin. Na moři dobrá, v autě nepřehledná a hlavně ne-routovatelná. Ale za čelním sklem našeho nového auta naprosto bez signálu. Sklo obsahuje kovový filtr proti UV. Ale Yakumo Delta 300 GPSna tom samém místě na dálnici v pohodě 6-8 družic, v ulicích a úzkých kaňonech 3-4! Jen v tunelu zase nic:(( A dlouho trvá, než znovu najde ztracenou pozici.
Ufff. Už dlouho jsem nic tak dlouhého nenapsal. Na další dotazy rád odpovím.[/QUOTE]


O ty wavy namluvené do češtiny bych měl zájem.
Šlo by je někam dát na stáhnutí?
JIrka
Baharis_ce4you (95)|29.3.2005 19:03
Link na stažení českých zvuků pro TomTom Navigátor je http://home.tiscali.cz:8080/baharis/tt/
Pro omezení místa jej zde nechám 7 dní. Doufám, že víte kam je zkopírovat a že to bude i vám dobře fungovat. Pokud ne, ozvěte se. Jeden soubor přeložený není. Při jízdě jsem se s ním nesetkal a ani angličtináři, přestože znají význam slov neví, co jejich kombinace znamená.
Roger_25 (1)|29.3.2005 22:12
Plně spokojen. Všechno běhá tak jak má.
Baharis_ce4you (95)|30.3.2005 09:53
Jsem rád, že můžu nějak pomoct.
Ale mám dotaz: V prg. TomTom jsem nenašel možnost, na rozdíl od spousty jiných prg., uložit naplánovanou trasu. Špatně hledám, nebo to prostě TT neumí?
A ještě jeden. Zahlédl jsem v diskusi, že lze přehrávat projeté trasy. To jsem také nezjistil.
Můžete mi prosím někdo odpovědět?
Kocir (836)|31.3.2005 09:17
[QUOTE="Baharis"]Jsem rád, že můžu nějak pomoct.
Ale mám dotaz: V prg. TomTom jsem nenašel možnost, na rozdíl od spousty jiných prg., uložit naplánovanou trasu. Špatně hledám, nebo to prostě TT neumí?
A ještě jeden. Zahlédl jsem v diskusi, že lze přehrávat projeté trasy. To jsem také nezjistil.
Můžete mi prosím někdo odpovědět?[/QUOTE]

Umi:
Body na ceste zadejte do itinerare a potom se prepnete do ITINERARY, podrzte stylus na obrazovce a v kontextovem menu je SAVE, LOAD atd.

Obecne pokud neco neni v menu pak je to v kontextovem menu pri podrzeni stylusu.
Jery_ce4you (65)|13.4.2005 12:47
Něco jako Čeština do Megalith GPS Tuner

Soubor language_hun.txt zkopírujte do *\Megalith GPS Tuner\Languages. Tím se přepíše původní soubor.
Po zpuštění programu otevřete položku GPS, Setup, Language a zvolte Hungarian.
Mělo by to fungovat.

Nenadávejte mi já jsem Vám to říkal.......:D :D :D

>>Laffer<< (13)|19.4.2005 13:05
Všichni tady píšete, jak skvělou má toto zařízení výdrž na baterie. Mohl by jste někdo konkrétně napsat, jak dlouho vydrží při práci v terénu. Jestli je vhodný např. na cyklistické výlety nebo tak něco?

Dík za každý názor.
Jery_ce4you (65)|20.4.2005 07:58
[QUOTE="Laffer"]Všichni tady píšete, jak skvělou má toto zařízení výdrž na baterie. Mohl by jste někdo konkrétně napsat, jak dlouho vydrží při práci v terénu. Jestli je vhodný např. na cyklistické výlety nebo tak něco?

Dík za každý názor.[/QUOTE]

Jestli má skvělou výdrž těžko říct. Spíše v porovnání s ostatními PDA nijak nevybočuje. Z Vašeho příspěvku je patrné, že chcete Yakumo použít na turistiku (i cyklo). Co se týče výdrže v terénu, je toto značně diskutabilní, proto uvedu svou zkušenost. Při turistice nepotřebuji znát stále aktuální polohu, proto ho při delším výletu vypínám. Pokud chci nechat z nějakého důvodu aktivní GPS vypínám podsvícení. Při takové kombinaci mi vydrží na celodenní výlet.
Kocir (836)|23.4.2005 08:06
[QUOTE="Jery"][QUOTE="Laffer"]Všichni tady píšete, jak skvělou má toto zařízení výdrž na baterie. Mohl by jste někdo konkrétně napsat, jak dlouho vydrží při práci v terénu. Jestli je vhodný např. na cyklistické výlety nebo tak něco?

Dík za každý názor.[/QUOTE]

Jestli má skvělou výdrž těžko říct. Spíše v porovnání s ostatními PDA nijak nevybočuje. Z Vašeho příspěvku je patrné, že chcete Yakumo použít na turistiku (i cyklo). Co se týče výdrže v terénu, je toto značně diskutabilní, proto uvedu svou zkušenost. Při turistice nepotřebuji znát stále aktuální polohu, proto ho při delším výletu vypínám. Pokud chci nechat z nějakého důvodu aktivní GPS vypínám podsvícení. Při takové kombinaci mi vydrží na celodenní výlet.
[/QUOTE]

Ma 2x delsi vydrz baterie nez N35 !!!
George106 (111)|28.6.2005 14:43
Nemate nekdo zkusenosti, jak velka SD karta lze dat do Yakumo Delta 300? Chtel bych koupit 2GB, ale nikde jsem nenasel, zda ji vubec nacte.
Jery_ce4you (65)|30.6.2005 08:46
Já mám zkušenost pouze s 1 GB a chodí v pohodě.
ms_ce4you (364)|4.7.2005 06:41
[QUOTE="Baharis"]Link na stažení českých zvuků pro TomTom Navigátor je http://home.tiscali.cz:8080/baharis/tt/
Pro omezení místa jej zde nechám 7 dní. Doufám, že víte kam je zkopírovat a že to bude i vám dobře fungovat. Pokud ne, ozvěte se. Jeden soubor přeložený není. Při jízdě jsem se s ním nesetkal a ani angličtináři, přestože znají význam slov neví, co jejich kombinace znamená.[/QUOTE]

Dobry den,

mohl byste nekte jeste vystavit tu cestinu /zvuky/ pro TT5?

Dekuji
Jery_ce4you (65)|5.7.2005 08:54
No nejsem si jistý, ale ty české zvuky jsou pro verzi3. Verze 5 je "počeštěná" přímo od výrobce.
ms_ce4you (364)|5.7.2005 10:05
[QUOTE="Jery"]No nejsem si jistý, ale ty české zvuky jsou pro verzi3. Verze 5 je "počeštěná" přímo od výrobce.[/QUOTE]

Ale ja myslel ty zvuky, co si nechali namluvit sami. Treba neprekladali "Drzte se vlevo" jako "Jedte vlevo", coz je docela matouci.
George106 (111)|5.7.2005 11:17
Vracim se k tematu, na ktere jsem se ptal drive ohledne max. velikosti SD karty, jez se da pouzit v Yakumo Delta 300 GPS a dostal jsem od vyrobce odpoved: It was tested only until 1GB. Takze pokud by mel nekdo 2GB kartu, zkuste to.... 1GB kartu ma kdekdo.... Dik
Jery_ce4you (65)|5.7.2005 14:24
Pro ms:
No nevím jestli je to co jsi hledal (nebo nehledal?), ale je to tady https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=5658&dd=0&fi=60
poslední příspěvek.

Odkaz je funkční zkoušel jsem ho.
Baharis_ce4you (95)|5.7.2005 14:56
[QUOTE="ms"][QUOTE="Jery"]No nejsem si jistý, ale ty české zvuky jsou pro verzi3. Verze 5 je "počeštěná" přímo od výrobce.[/QUOTE]

Ale ja myslel ty zvuky, co si nechali namluvit sami. Treba neprekladali "Drzte se vlevo" jako "Jedte vlevo", coz je docela matouci. [/QUOTE]

Jak už psal Jery, jsou to zvuky pro TT v.2,XX. A jen nahrazovaly absenci CZ zvuků v této verzi. Nejsem si jistý, jestli to bude fungovat, protože jednotlivé namluvené WAVy se musely pojmenovat přesně jako originály - TT si šahá po přesných názvech souborů. Ale když to chcete vyzkoušet, jsou umístněné na FTTP serveru ZDE
Co se týká matoucích příkazů, není to tak úplně pravda. Pokud budete přijíždět po dálnici k velkému městu, nebo dálničnímu uzlu, stane se z dvouproudé dálnice postupně třeba čtyřproudá dálnice. Přitom dva a dva pruhy se budou rozjíždět na různé směry. Pokud bude velký provoz, těžko se budete dostávat na poslední chvíli z pravé strany na levou, nebo obráceně. Povel držte se vlevo, který uslyšíte několik km předem může zabránit velkým zmatkům.
ms_ce4you (364)|5.7.2005 15:30
no o to prave jde. V nove verzi neni Drzte se vlevo, ale Jedte vlevo, coz muze vyvolat pocit k odboceni doleva.

Ono to asi stejne nepujde, jelikoz TT5 ma jen jeden soubor.
HUgo.j (59)|6.7.2005 13:43
Mam Yakumo Delta 300 GPS skoro rok a nemám s ním problémy. Jediné co mi vadilo , jsou vystouplé tlačítka na přední straně a nejednou se mi stalo, že se mi PDA samo zapnulo a úplně vybilo. Přišel jsem tak třeba o zaznamenané trasy výletů na dovolené v Tunisku. Na druhou stranu potvrzuji jeden z příspěvků, jel jsem v autě kolegy s pokoveným předním sklem a pod trolejemi a jeho Gaminem iQue 3200 věčně bez signálu i s externí anténou a mé Yakumo položené jen tak na palubce jelo bez chyby.

Hlášky do TomTom3 jsem taky přemluvil (všechny), tak jestli má někdo zájem, můžu poslat.
nevron (5)|10.7.2005 10:50
Máte někdo zkušenost z provozem Dynavixu na vašich Yakumo Delta 300 GPS? Zajímá mě, jak to výkonnově zvládá.
jan.honek (65)|14.7.2005 11:51
ahoj, poradíte někdo jak dostat z Yakuma přes infra pokud možno všechny kontakty najednou do mobilu?
Kocir (836)|14.7.2005 11:54
[QUOTE="nevron"]Máte někdo zkušenost z provozem Dynavixu na vašich Yakumo Delta 300 GPS? Zajímá mě, jak to výkonnově zvládá.[/QUOTE]

Celkem v pohode.
landys_ce4you (119)|16.8.2005 16:51
Nabihani je ukrutne pomale, ale vzhledem k tomu, ze jde o nedodelanou verzi, lze ocekavat zlepseni i v tomto ohledu...
[QUOTE="nevron"]Máte někdo zkušenost z provozem Dynavixu na vašich Yakumo Delta 300 GPS? Zajímá mě, jak to výkonnově zvládá.[/QUOTE]
landys_ce4you (119)|16.8.2005 16:56
Yakumo se da bez problemu rozebrat, zkousel jsem poopravit ten joystick, ale bez vyrazneho uspechu. Povytahl jsem ten kolicek zespodu toho kulateho tlacitka a zakapl jej vterinakem, ale ai jsem to prepisknul.
Ostatni zavadicky taky potvrzuji, slozeny stylus (jinak super kvalitni a stale skvele teleskopicky) uvnitr PDA cvaka.
Na displeji mam od zacatku folii, ktera uz je skoro nepruhledna a na slunicku je PDA na nic :-)
Doporucte mi pls. nejakou vytecnou folii!
P.S.:Yakumo mam 16 mesicu a v pohode, kamarad poridil nove a musel aplikovat patch kvuli sumu repro a pritom jeste nema SE...
[QUOTE="roadmonster"]Totalne spokojen

...jojojo, se všemi uvedenými body bych souhlasil. Po třech měsících intenzivního provozu ale už objevuju i mouchy, např.:

- joystick (nebo spíš jeho čidla) je vyroben z čehosi velmi neodolného a už mi nefunguje - následek týdenní pařby Age of Empires (a to nejsem žádný brutalforce)...
- barva, kterou je natřen case přístroje, se začíná otírat
- teleskopický stylus taky moc nevydrží a původní "tuhost" zasouvání polevuje. Koupil jsem si kožené pouzdro (každého zájemce o delší fungování skoro povinnost), takže do jeho kapsičky jsem si pořídil pevný náhradní stylus.

Resumé - jinak výborný přístroj, který by si ovšem v některých bodech zasloužil kvalitnejší zpracování...
[/QUOTE]
Jery_ce4you (65)|17.8.2005 14:19
Mám stejnou zkušenost jako roadmonster.
Hrál jsem cca 10 dní Age of Empires a už mi joystick blbne. Není sice v takové fázi, že by nešel vůbec, jako roadmonsterovi, ale pohyb v levo dělá problémy. Tak jsem toho hraní pro jistotu nechal :((
No nevím možná by to mohl být důvod k reklamaci. Nebo?
henze77 (6)|18.8.2005 10:43
[QUOTE="jan.honek"]ahoj, poradíte někdo jak dostat z Yakuma přes infra pokud možno všechny kontakty najednou do mobilu?[/QUOTE]

Bohužel, taky se mi zatím nepodařilo sehnat žáden SW, resp. freeware, který by umožnil zálohu a přenos kontaktů mezi Yakumem a mobilem.
Ale snad se to dá vyřešit přes Outlook v PC/notebooku, bohužel však zprostředkovaně...
Ferrari_ce4you (2)|22.8.2005 19:40
Vlastním Yakumo celkem vpohodě funguje , ale mám jiný problém přemýšlel jsem jestli by bylo možné připojit PDA pomocí kabelu k FLASH DISC paměti .Jestli je to možné , nebo to někdo zkoušel dejte vědět . Dík
Ferrari_ce4you (2)|22.8.2005 19:42
Vlastním Yakumo celkem vpohodě funguje , ale mám jiný problém přemýšlel jsem jestli by bylo možné připojit PDA pomocí kabelu k FLASH DISC paměti .Jestli je to možné , nebo to někdo zkoušel dejte vědět . Dík
hybo (3107)|22.8.2005 20:42
ne, tomuhle se rika USB host a Yakumo ji nema....
boban1108 (72)|30.8.2005 07:56
Nevite nekdo jak dostat z Yakumo screenshot? Na PC udelam Ctrl+PrintScreen a mam to v Clipboardu. S tim uz pak mohu dal pracovat. Ale neznam zadny trik, jak to udelat na PPC a pote dostat do PC.
hybo (3107)|30.8.2005 08:15
yakumo je stejne pocketpc, windows mobile zarizeni, jako 100% ostatnich, takze stejne, jako na kazdem jinem...je potreba aplikaci, ktera uklada screeny at uz na PDA, nebo pres remote v PC...hledej pres hledat, nebo v sekci software...
Baharis_ce4you (95)|31.8.2005 15:02
Pánové, vracím se ke staré diskuzi. Ještě jste nikdo nevyzkoušeli tu 2 GB SD kartu? Já zatím nenatrefil na obchod, kde by ju měli skladem....
Celkem by mě bodla.
hybo (3107)|31.8.2005 15:20
muzete objednat pres net a kdyz nebude OK, vratit....
George106 (111)|31.8.2005 19:29
[QUOTE="Baharis"]Pánové, vracím se ke staré diskuzi. Ještě jste nikdo nevyzkoušeli tu 2 GB SD kartu? Já zatím nenatrefil na obchod, kde by ju měli skladem....
Celkem by mě bodla.[/QUOTE]

Taky by me zajimalo, zda by fungovala 2 GB karta. Sice je 2x drazsi, nez 1GB, ale to pohodli... Od vyrobce jsem tehdy dostal odpoved, ze Yakumo Delta 300 GPS neni na vice jak 1 GB SD kartu testovano. Bohuzel jsem si uz koupil 1 GB SD Sandisk.:oops:
hybo (3107)|31.8.2005 23:10
v principu proste neni duvod, aby to neslo...a to, ze je 2GB 2x tak draha, jako 1GB muzete brat jako vyhodu, byla dobra, kdy cena byla treba 6x tak vysoka a jen 2x tak velka kapacita...
Baharis_ce4you (95)|8.9.2005 13:57
Tak jsem poslal mail na Sunnysoft Brno, jestli tu 2GB kartu mají skladem a jestli by šla vyzkoušet do Yakuma a odpověděli jednou holou větou, že ji mají skladem. Možnost vyzkoušení neodmítli, ale ani nepotvrdili. Jak někdy pojedu do Brna, tak se tam stavím a uvidím. Pokud to někdo z Brna stihne dřív, dejte vědět, jinak se ozvzu já.
Baharis_ce4you (95)|13.9.2005 23:15
Tak jsem byl v tom Sunnysoftu, zasunul jsem do Yakuma 2GB SD kartu,něco na ni nakopíroval a funguje to.
pslany (130)|21.9.2005 16:17
Dobry den,

nemate nekdo zkusenost s SD pametovou kartou jez ma zaroven zabudovane i wifi. Jedna se mi o pripadne rozsireni Yakuma delta X ci N35 jejichz koupi zvazuji.Uvazoval jsem i o koupi PDa a externi BT GPS, ale pak prijdu o vyhodnejsi cenu Dynavixu, ktery v bundlu s Deltou vychazi podstatne levneji.

Diky Slany
hybo (3107)|21.9.2005 16:27
Jeste nedavno prodavana karta Sandisk WiFi+256MB SD se jiz nedodava. Krom toho, 256MB je sakra malo na Dynavix. Pokud WiFi chces, tak radsi ozel nizsi cenu na Dynavix a kup si neco, co ma bud dva sloty, nebo rovnou WiFi integrovane.
landys_ce4you (119)|22.9.2005 09:22
Jo jo, taky nepouzivam Dynavix s WiFi, nepotrebuju za jizdy jeste monitorovat AP a Dynavix je pekna brzda :-)
Takze ta WiFi 256 MB uz se prestava dodavat? Kolega vyckava na snizeni ceny, tak to mu radsi reknu at si pospisi :-)
pslany (130)|22.9.2005 12:22
Zdravim,
nepotrebuju monitorovat za jizdy AP, jen mam doma i v praci wifi sit, tak jsem si pohraval s myslenkou pristupu na web a mail pres PDA. Asi vsak zustanu u notebooku. Co delta X, muzete mi ji obecne doporucit? Bude stacit 512mb karta pro Dynavix a jeste nejakou mapu Evropy (Nemecko, Rakousko, zatim nevim, zda to bude TOMOTOM, pro Chorvatsko snad VIA), nebo mam jit rovnou do 1G?

Dekuji Slany
hybo (3107)|22.9.2005 12:37
DeltaX v bundlu s Dynavixem je za dobrou cenu, kazdopadne ale doporucim prikoupit 1GB kartu, mozna bude brzo i to malo....co se tyce doporuceni, musim rict, ze ac nekdy se snazim vymluvit zakaznikum jeho zakoupeni, tak zatim se mi nestalo, ze by nekdo byl nespokojen. A ani nejsou problemy s poruchovosti, jako u AcerN35.
Kocir (836)|25.9.2005 18:21
[QUOTE="pslany"]Zdravim,
nepotrebuju monitorovat za jizdy AP, jen mam doma i v praci wifi sit, tak jsem si pohraval s myslenkou pristupu na web a mail pres PDA. Asi vsak zustanu u notebooku. Co delta X, muzete mi ji obecne doporucit? Bude stacit 512mb karta pro Dynavix a jeste nejakou mapu Evropy (Nemecko, Rakousko, zatim nevim, zda to bude TOMOTOM, pro Chorvatsko snad VIA), nebo mam jit rovnou do 1G?

Dekuji Slany[/QUOTE]

NEni potreba se bat ani Delta X ani Dynavixu.
Jeste je mozne popremyslet o zarizeni TYPHOON MyGuide 7000XL coz je opravdu bomba.
tomas-x (8)|26.9.2005 14:29
Mám doma zařízení Typhoon myguide 3500. Chci se zeptat jestli to není stejné jako yakumo delta 300. Jedná se mi hlavně o příslušenství jako je sync. kabel a kolíbka.
landys_ce4you (119)|26.9.2005 20:36
[QUOTE="pslany"]...mam doma i v praci wifi sit, tak jsem si pohraval s myslenkou pristupu na web a mail pres PDA....[/QUOTE]
K tomu prave tu kartu pouzivam :-)
Mam na PDA pouzdro s kapsickou, kam se vejde ta Wi-Fi karta i s tim dodavanym pouzdyrkem. Kdyz chci aktualizovat predpoved pocasi, TV programy, mrknout na www a stahnout postu, ICQ, Skype (atd.), na chvilku prohodim karty. Pak zase vratim tu dvougigovku. Ta Wi-Fi karta od Sandisku zvladne vsechno, vcetne WEP, kodovani a zadaneho klice, s cimz ma Acer n50 problemy :-)
GiZMoSK_ce4you (13)|28.9.2005 15:36
caute,
minuly tyzden som kupil PDA Bluemedia 255, totozny s yakumo delta 300gps.
mam taky maly problem. pda ticho piska - a nie stale. podla pozorovani to robi asi procesor ked zacne pracovat naplno, napr. ked sa zacne spustat aplikacia a potom prestane. mal/ma niekto podobny problem?
thanx
GiZMo
tomas-x (8)|28.9.2005 16:06
[QUOTE="GiZMoSK"]caute,
minuly tyzden som kupil PDA Bluemedia 255, totozny s yakumo delta 300gps.
mam taky maly problem. pda ticho piska - a nie stale. podla pozorovani to robi asi procesor ked zacne pracovat naplno, napr. ked sa zacne spustat aplikacia a potom prestane. mal/ma niekto podobny problem?
thanx
GiZMo[/QUOTE]

Neco podobneho dela i ten muj Typhoon, kdyz spoustim Navigator a natahuji mapy. Jeste jsem se s tim setka obcas i pri pripojeni na nabijecku. Nevim jestli to muze delat procesor, nebo treba nejaky nabijeci obvod.