Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA2 Wiki 1.72.666 updates

beecher (9270)|6.9.2004 17:24
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="beecher"]1.72.777 ROMky pro Eurotel DataPhone II jsou na světě...
Vice zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=374[/QUOTE]

... seš si jistý správností toho linku? :))

PavelR.[/QUOTE]

Už jo... :D
Díky.
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2004 01:54
!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
Scythe_ce4you (130)|3.10.2004 12:07
[QUOTE="xp"]!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
[/QUOTE]

Tak tak Mda2 je mrtve ja turisticka sezona v Rusku. Bude nas to pravdepodobne stat este vela snahy aby sme ho rozchodili , pokial to nebudu nakoniec robit v servise - a to len koli nasej "myslim mojej a Xp-ho" nevedomosti ohladne bootloadru a ich verziach. Nechcem byt zbytocne kriticky - som tu novy a nemam skusenosti z flaschovanim - ale pokial niekto da flasch na verejne pristupne miesto kde ho ospevuju mnohy ludia co podla mojho nazoru dalsich novych ludi nadchne mal by tam dat aj upozornenie na rizika , ktore s toho vznikaju . Hlavne pokial je skuseny a VIE O TYCHTO SKUTOCNOSTIACH. Nebyt bezhranicnej ochoty XPho ktoremu tymto verejne dakujem som s tymto problemom uplne sam . Myslim si ze Vetu ON-LINE help by si mal dat do profilu niekto ,kto je ochotny 2 noci nespat a cez ICQ navigovat a radit pre neho takmer neznamemu cloveku . Tomu hovorim ON-LINE HELP. Pokial toto budu citat "pokial sa to nerozhodne admin. vymazat " ludia zo slovenska pozrite si verziu uploaderu a kedze prepokladam ze vela z vas ma ver.1.03 ako ja mozete sa len modlit ze sa objavy novy update vyssi verzii 1.72 ktory by prezmenu pracoval...........
beecher (9270)|3.10.2004 12:45
Tak moment! Jelikož vidím, že se tady někdo do mne naváží, přitom bezdůvodně, mám k tomu pár připomínek:
1. U každého oznámení se svým updatem na ce4you mám jasně napsáno, že update je poskytován "tak jak je" a bez záruky viz část Legal notice. Tzn. rozhodnutí o flashnutí je pouze na osobě, která tak učiní a je zodpovědná za své problémy.
2. Je tomu tak napsáno také hned na začátku mého návodu na flashování.
3. Jasně a tučně mám napsáno: neflashovat do zařízení QTek 2060 a Orange SPV M1000.
4. O tom, že máš problémy se svou Himalayou, jsem se dozvěděl oklikou přes XPa.
5. Nikde nemám napsáno, že poskytuji "servis", tedy v mém případě pomoc 24 hodin, 7 dní v týdnu. "On-line" je zde ve smyslu přes e-mail, ICQ, fóra konference. Pro Pražáky jsem ochoten udělat to, že k nim zajedu nebo oni ke mne, a spravíme to.
6. Návod na to, jak to opravit (tedy problém s Bootloaderem 1.03 a jeho nechotou nechat zařízení flashnout), jsem ti poslal.
7. Dále jsem ti navrhoval, že nevíš-li co s tím, máš to zabalit a poslat, že se na to podívám.

Co mám tedy podle tebe ještě víc udělat? :sarcastic:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.10.2004 13:22
Jestli dovolíte, já bych přidal svou zkušenost. Já prostě neumím vařit, resp. nemám čas se tomu věnovat. Se zájmem jsem prostudoval návod JirkyP, četl jsem i další příspěvky a rady, zejména od XP. Souběžně jsem na Pandoře sledoval vývoj tamní diskuze. Ale i tak jsem do toho nešel, pro laika to bylo v některých částech nesrozumitelné, je tam prostě předpoklad alespoň základní orientace v programování, resp. nastavení, u kterých bylo v mém případě možné riziko chyby. Na srazu v Beneticích jsem do toho trochu pronikl a potom jsem našel na Wiki kompletní postup a program a tak jsem to podle nastudovaných postupů (materiál JirkyP a Beechera) vyzkoušel. Asi mou vinou se to ale kouslo a jako laik jsem nevěděl jak dál. Beecher mne navigoval (ICQ), nakonec přijel a do půlnoci to rozchodil. Druhé vaření (na 777) bylo již jen mojí záležitostí, předem jsem ale postup konzultoval s Beecherem. Upozornění od XP na možné problémy při downgrade je dobrá informace, ale rádoby neadresná kritika Beechera od Miroslava Lovíška není na místě, on skutečně na možná rizika upozornil a v mém případě jako on line help fungoval a jak jsem napsal, dokonce osobně pomohl, pokud vím, nebyl to jediný případ jeho pomoci........
Wuffi (1599)|3.10.2004 13:57
Mno myslim si ze:

- kdo by nejel pomoci kdyz by alespon z casti citil odpovednost za vznikle problemy
- od nekterych se to ale opravdu ocekavat neda, Beecher ale asi neni jednim z nich a zaslouzi si uznani
- XP si zaslouzi uznani za snahu pomoci
- za problemy si mohou sami uzivatele
- zase vsichni sli jako blbi do jedne verze ROMky protoze to bylo "v mode" aniz by to poradne uvazili (ala modni A30.09 u puvodniho MDA/DataPhone)
Scythe_ce4you (130)|4.10.2004 14:41
[QUOTE="beecher"]Tak moment! Jelikož vidím, že se tady někdo do mne naváží, přitom bezdůvodně, mám k tomu pár připomínek:
1. U každého oznámení se svým updatem na ce4you mám jasně napsáno, že update je poskytován "tak jak je" a bez záruky viz část Legal notice. Tzn. rozhodnutí o flashnutí je pouze na osobě, která tak učiní a je zodpovědná za své problémy.
2. Je tomu tak napsáno také hned na začátku mého návodu na flashování.
3. Jasně a tučně mám napsáno: neflashovat do zařízení QTek 2060 a Orange SPV M1000.
4. O tom, že máš problémy se svou Himalayou, jsem se dozvěděl oklikou přes XPa.
5. Nikde nemám napsáno, že poskytuji "servis", tedy v mém případě pomoc 24 hodin, 7 dní v týdnu. "On-line" je zde ve smyslu přes e-mail, ICQ, fóra konference. Pro Pražáky jsem ochoten udělat to, že k nim zajedu nebo oni ke mne, a spravíme to.
6. Návod na to, jak to opravit (tedy problém s Bootloaderem 1.03 a jeho nechotou nechat zařízení flashnout), jsem ti poslal.
7. Dále jsem ti navrhoval, že nevíš-li co s tím, máš to zabalit a poslat, že se na to podívám.

Co mám tedy podle tebe ještě víc udělat? :sarcastic:[/QUOTE]

Do nikoho sa nenavážam len som chcel vyjadrit svoj nazor.
1. ano to je pravda netvrdím že si ma do toho nútil alebo ze som to robil na tvoje nariadnenie - bol to vyložene pokus skusit zlepsit chod zariadenia - tvoja romka tu bola celkom ospevovana - co musis uznat - ovplyvnuje nazor neskusenych ako som ja. Ale opakujem ty ziadnu zodpovednost skutocne nenesies , to je fakt

3. To je tiež sice pravda ale...Toto je tvoja veta cez ICQ - Qtek je uplne totožné zariadenie s MDA2 dokonca mi bude chodit aj IMEI protected cestina a na moju otazku ktory tam mam teda flaschnut bola tvoja odpoved jasna - flaschni tam ten pre MDA2 -T-Mobile

4. Ano to bola jeho inciatíva a snaha pomoct mi - predpokladam ze by zavolal aj komukolvek len aby mi pomohol........

6. Vies velmi dobre ze to NEFUNGUJE povedal som ti to.

7. Ano to je pravda dnes mi XP posiela svoju kartu z flashom - a pokial to nepojde putuje moj Qtek Do ciech

napisat upozornenie o ver. bootloadrov - nikdo tu netvrdi ze sa v tom orientuje tak ako ty ale upozornenie pred flaschom je myslim dolezitejsie ako veta - Prace kvapna.... -po nom:disgusted:
Wuffi (1599)|4.10.2004 14:55
Oki takze ted uz ale dost vymeny nazoru a pojdte se zamerit na to jak to zarizeni rozchodit :!:
mvata (64)|5.10.2004 01:41
Ahoj, mam 1.72.00 wwe, radio 1.12.00, extrom 1.72.104, chtel bych jen to radio 1.17.00, jak to udelat a bude mi to chodit s cestinou leng 3775?
dik, martin
Miloš Strouhal (3997)|5.10.2004 02:20
[QUOTE="mvata"]Ahoj, mam 1.72.00 wwe, radio 1.12.00, extrom 1.72.104, chtel bych jen to radio 1.17.00, jak to udelat a bude mi to chodit s cestinou leng 3775?
dik, martin[/QUOTE]

A co si tam chceš tedy krom toho rádia nahrát?..
Leng 3775 ti chodit bude samozřejmě i s jinými verzemi ROM. Pouze občas blbne čeština u nastavení foťáku, ale to se dá snadno vyřešit změnou verze cabu pro foťák v konkrétní ExtROM jež bys tam měl..
Samozřejmě, než budeš zkoušet downgradeovat na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, ujisti se pomocí "opičího trojhmatu", že nemáš onu "špatnou" verzi bootloaderu 1.03 a výše...:!:
beecher (9270)|5.10.2004 07:50
Pokud je mi známo, Radio ROM se musí flashovat minimálně s OS ROM (možná celý update). Já vždycky upgradeoval rádio i se všemi ROMkami (1.14 s 1.72, 1.17 s mou ExtROM). Tudíž v adresáři s flashem bys měl mít ty 3 .exe soubory a pak NK.nbf a Radio_.nbf. Ale ještě to ověřím...
Ad čeština: samozřejmě, že to bude chodit, dle RIL rozhraní se neděje žádná textová výměna informací mezi Radio částí a PDA částí, která by se nějak projevovala v PDA a bylo ji tudíž nutné překládat.
A ad foťák: v .104 ExtROM je určitě ten správný, pokud se dobře pamatuji, tak jsem tu jeho dvou CABovou verzi poprvé viděl tam...
mvata (64)|5.10.2004 08:14
Já jsem zatím s romkou spokojen, tak jsem původně myslel jen tam nahrát radio část, ale podle vašich reakcí soudím, že to nejspíš nejde, v extrom mám navíc nějaké aplikace podle svých potřeb, tak jsem ani tu fashnout nechtěl. Tak teď nevím.
Martin
DaBa (78)|29.10.2004 17:34
Vcera jsem flashnul ROM ze stranek beechera. Diky za ne. Nastesti se to povedlo:) Nejde mi akorat fotak a to mi nevadi, stejne se na ty fotky nedalo koukat.
beecher (9270)|30.10.2004 00:03
[QUOTE="DaBa"]Vcera jsem flashnul ROM ze stranek beechera. Diky za ne. Nastesti se to povedlo:) Nejde mi akorat fotak a to mi nevadi, stejne se na ty fotky nedalo koukat.[/QUOTE] Jak nejde foťák? Jsou tam v ExtendedROM dva Camera*.CABy?
DaBa (78)|31.10.2004 21:16
[QUOTE="beecher"][QUOTE="DaBa"]Vcera jsem flashnul ROM ze stranek beechera. Diky za ne. Nastesti se to povedlo:) Nejde mi akorat fotak a to mi nevadi, stejne se na ty fotky nedalo koukat.[/QUOTE] Jak nejde foťák? Jsou tam v ExtendedROM dva Camera*.CABy?[/QUOTE]
Abych pravdu rekl, nevim. Do ExtROM jsem se nedostal. Pri zadani XOR klice mi to nahlasi nejakou chybu a nic se nizibrazi, takze jsem tam dal rovnou to co jsem stahnul. Jak rikam, nijak mi to nevadi, jenom mi to dneska udelalo z niceho nic HR. Coz me nepotesilo :(
beecher (9270)|31.10.2004 21:24
1. Vybral jsi v ER2003Editu "Extended ROM" jako typ souboru?
2. V mych ROMkach je automaticky ExtendedROMUnlocker... Start->Programy->ExtROM Tools->Unhide->soft-reset->Unlock... (tim budes mit videtelny adresar \Extended_ROM...)
DaBa (78)|31.10.2004 21:56
[QUOTE="beecher"]1. Vybral jsi v ER2003Editu "Extended ROM" jako typ souboru?
2. V mych ROMkach je automaticky ExtendedROMUnlocker... Start->Programy->ExtROM Tools->Unhide->soft-reset->Unlock... (tim budes mit videtelny adresar \Extended_ROM...)[/QUOTE]
Sakra, ctu to tady porad, ne autodetect, a stejne ho tam Budu zkouset co ho zrusi. Moc dekuju za pomoc.
DaBa (78)|31.10.2004 21:57
[QUOTE="beecher"][QUOTE="DaBa"]Vcera jsem flashnul ROM ze stranek beechera. Diky za ne. Nastesti se to povedlo:) Nejde mi akorat fotak a to mi nevadi, stejne se na ty fotky nedalo koukat.[/QUOTE] Jak nejde foťák? Jsou tam v ExtendedROM dva Camera*.CABy?[/QUOTE]
Abych pravdu rekl, nevim. Do ExtROM jsem se nedostal. Pri zadani XOR klice mi to nahlasi nejakou chybu a nic se nizibrazi, takze jsem tam dal rovnou to co jsem stahnul. Jak rikam, nijak mi to nevadi, jenom mi to dneska udelalo z niceho nic HR. Coz me nepotesilo :(
DaBa (78)|31.10.2004 21:59
[QUOTE="beecher"]1. Vybral jsi v ER2003Editu "Extended ROM" jako typ souboru?
2. V mych ROMkach je automaticky ExtendedROMUnlocker... Start->Programy->ExtROM Tools->Unhide->soft-reset->Unlock... (tim budes mit videtelny adresar \Extended_ROM...)[/QUOTE]
Abych pravdu rekl, nevim. Do ExtROM jsem se nedostal. Pri zadani XOR klice mi to nahlasi nejakou chybu a nic se nizibrazi, takze jsem tam dal rovnou to co jsem stahnul. Jak rikam, nijak mi to nevadi, jenom mi to dneska udelalo z niceho nic HR. Coz me nepotesilo :(

Nejak se to neodeslalo vsechno co jsem napsal. Sory ze delam zmatek.
DaBa (78)|31.10.2004 22:01
[QUOTE="beecher"][QUOTE="DaBa"]Vcera jsem flashnul ROM ze stranek beechera. Diky za ne. Nastesti se to povedlo:) Nejde mi akorat fotak a to mi nevadi, stejne se na ty fotky nedalo koukat.[/QUOTE] Jak nejde foťák? Jsou tam v ExtendedROM dva Camera*.CABy?[/QUOTE]
Asi jsem blbej, proste svoji odpoved sem nedostanu, ale dekuju, po HR mi fotak jde.
ElSoft (1244)|13.1.2005 20:53
Zdravim,
chtel bych se zeptat zda je nutne pri flashovani mit v kolibce pripojenej napajeci kabel,
David
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|13.1.2005 20:56
[QUOTE="ElSoft"].. chtel bych se zeptat zda je nutne pri flashovani mit v kolibce pripojenej napajeci kabel,
[/QUOTE]

Ne.
PavelR. (2184)|13.1.2005 21:34
... minimalne je to doporuceno nebot programovaci napeti flash pameti je samozrejme vyssi nez kdyz z ni probiha cteni. I kdyz baterie alespon trochu ve slusnem stavu by pravdepodobne vymaz i nove naprogramovani celeho obsahu ROM zvladla, vetsina vyrobcu nezapomene v readme u jednotlivych updatu uvest, ze je dobre mit PDA na AC/DC adapteru a to i presto, ze nektere PDA umi dobijeni pres USB (ted si ale nejsem jist, zda funguje i pri flasovani) ...

PavelR.
ElSoft (1244)|13.1.2005 22:26
Tak jsem se dotoho vrhnul podle navodu na http://mda.epot.cz/index.php/Upgrade,
ale bohuzel hned pri prvnim otevreni ms_.nbf mi to pise "Error accessing image file!":(
tak nevim co s tim
Šeba_oldd (1184)|13.1.2005 23:58
Musis zvolit ze chces otevrit soubor ms to je v nabidce zvolit primo druh souboru ktery otviras.
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 06:13
[QUOTE="ElSoft"]Tak jsem se dotoho vrhnul podle navodu na http://mda.epot.cz/index.php/Upgrade,
ale bohuzel hned pri prvnim otevreni ms_.nbf mi to pise "Error accessing image file!":(
tak nevim co s tim[/QUOTE]
A víš ty vůbec co se chystáš si tam strčit za ROM?..:D

Četls vůbec tohle? A tohle?.......
ElSoft (1244)|14.1.2005 10:10
[QUOTE="xp"]
A víš ty vůbec co se chystáš si tam strčit za ROM?..:D

Četls vůbec tohle? A tohle?.......[/QUOTE]

Chystal jsem se tam strcit obrazy ROM "RUU172777_TMobile_CZ.zip" od Beechera, mluvim v minulim case protoze zhruba v pul treti rano se zadarilo:)) , jinak jsem tam prihodil nejaky soft a tematka plochy bez kterych bych si to nemohl ani predstavit:D. .
A muzu potvrdit ze se da Flashovat bez pripojenyho napajeciho kabelu.

Co se tyce tech diskuzi tak na tyhle jsem nenarazil, snazil jsem se cist ty nejaktualnejsi a tyhle jsou vic jak devet mesicu stary, mozna by bylo dobry po skonceni diskoze vytahnout znich vsechny dulezity informace.

Jinak vsem dekuji na tomhle webu ze dobre odvadenou praci:yes:
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 10:16
[QUOTE="ElSoft"]Co se tyce tech diskuzi tak na tyhle jsem nenarazil, snazil jsem se cist ty nejaktualnejsi a tyhle jsou vic jak devet mesicu stary, mozna by bylo dobry po skonceni diskoze vytahnout znich vsechny dulezity informace.[/QUOTE]
:O Které jsou víc jak devět měsíců staré? Ty o Windows Mobile 2003 Second Edition jež jsou jen pár dnů staré?.. A nebo ty jež pojednávají o ROM1.60.00, tedy zřejmě nejspolehlivější a nejkorektněji chodící ROM pro MDA2? Ty jsou datovány na září-říjen 2004.. Moc ti nerozumim..
ElSoft (1244)|14.1.2005 10:21
[QUOTE="xp"]:O Které jsou víc jak devět měsíců staré? Ty o Windows Mobile 2003 Second Edition jež jsou jen pár dnů staré?.. A nebo ty jež pojednávají o ROM1.60.00, tedy zřejmě nejspolehlivější a nejkorektněji chodící ROM pro MDA2? Ty jsou datovány na září-říjen 2004.. Moc ti nerozumim..[/QUOTE]

:oops: to jsem ted asi trubka co, no asi budu muset dvakrat merit nez neco riznu :?
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 10:25
Jo, jo, raději měř..:D A doporučuji ti přečíst pozorně obě zmíněné diskuse. Celé pokud možno, ušetříš si pár nepříjemných překvapení..;)
beecher (9270)|14.1.2005 10:39
[QUOTE="ElSoft"]:oops: to jsem ted asi trubka co, no asi budu muset dvakrat merit nez neco riznu :? [/QUOTE] Nebo se taky stačí zeptat autora, že... ;)
ElSoft (1244)|14.1.2005 13:37
Tak co je tady nejlepsi tam narvat, ale zrejme se to dozvim az prelouskam konfery viz vyse
Miloš Strouhal (3997)|14.1.2005 13:53
Jo,přelouskej..:yes: Musíš si udělat svůj názor.
ElSoft (1244)|14.1.2005 14:33
[QUOTE="xp"]Jo,přelouskej..:yes: Musíš si udělat svůj názor.[/QUOTE]
no myslim ze na vlastni nazor jsem jeste dost nezkusenej, spis bych uvital nakopnuti
mmambo (118)|17.1.2005 14:26
[QUOTE="PavelR."]... minimalne je to doporuceno nebot programovaci napeti flash pameti je samozrejme vyssi nez kdyz z ni probiha cteni. I kdyz baterie alespon trochu ve slusnem stavu by pravdepodobne vymaz i nove naprogramovani celeho obsahu ROM zvladla, vetsina vyrobcu nezapomene v readme u jednotlivych updatu uvest, ze je dobre mit PDA na AC/DC adapteru a to i presto, ze nektere PDA umi dobijeni pres USB (ted si ale nejsem jist, zda funguje i pri flasovani) ...

PavelR.[/QUOTE]

Mne to funguje bez pripojeneho zdroje bez problemu (standartne se mi PDA pres USB dobiji), nicmene logiku vyse uvedeneho povazuji za jasnou :-).
JanHavlicek (635)|9.6.2005 12:14
Sháním původní Euroteláckou ExtRom, ROM a Radio, konkrétně ve verzi:

Eurotel CZ
ROM: 1.60.00WWE, 03.12.2003
Vysílací část: 1.10.00
Protokol: 1337.18
ExtROM: 1.60.49

Kdybyste věděli, kde to ještě stáhnout, pošlete mi PLS SZ, díky mockrát