Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 32 z 45 PrvníPrvní ... 22303132333442 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 466 až 480 z 672

Téma: ROM - WM6.1/6.5/6.5.x - CZ - EržikaD2 - pravá česká RÓMka - verze 1.1/2.2/3.1 - 12.3.2011

Starousedlík SMob Avatar uživatele Adow
    Registrace
    Sep 2008

Llord: já jsem to dělal naposledy před půl rokem a nějak už nevím jakýma nástrojema.. Tady jsem každopádně našel něco, co by to mělo vyrobit docela samo..

Info ohledně EržikyD2 1.1 (WM6.1) - po dalším promarněném víkendu
    - verze bez Sense jede naprosto bez problémů (ještě jsem ji doladil), cca 150 MB volné RAM
    - verze se Sense 2.1 jede parádně, podle mě bez chyby - opravdu rychlá varianta, skoro 130 MB volné RAMky. Rychlost parádní, volná paměť taky..
    - verze se Sense 2.5 vyvolání telefonu je OK, Opera taky v pohodě, ale trápí mě YouTube - odmítá přehrávat videa.. Ještě proběhne pár pokusů, ale nehodlám tomu věnovat už víc než 2-3 večery (noci).. Volné RAM je cca 115 MB (oproti nějakým 80-85 MB u WM6.5)
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Moc díky......
    Info k Eržice 3.0....
    Po 24 hodinách používání jsem docela zklamaný. Problikávání displeje a občasné zatuhnutí systému-(pomohlo pouze vytažení baterie) a po dvou hodinách běhu systému pouze 40 MB RAM free. Škoda, jelikož se tváří velice přívětivě. Moc "fajných" prográmků opravdu využitelných....Jen ta stabilita.

Registrace
    Sep 2008

Udělal jsi po instalaci HR? Toto totiž není normální chování. Máš nějak málo RAM a mě 3.0 slouží docela stabilně..

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Samozřejmě. A dokonce několikrát. V předchozí verzi se toto nestávalo. A když jsem narazil na tuto novější verzi tak jsem neváhal a hned vyzkoušel...a ejhle....
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00352267_2011123_001_FAvK.png 
Zobrazení: 24 
Velikost: 321.0 KB 
ID: 11861  

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Ahoj, nainstaloval jsem EržikuD2 v.3.0 bez Senze a musím říct, že po asi dvou týdením provozu jsem velmi spokojen. Po instalaci se mi sice phone párkrát kousnul, že jsem musel vyndat baterku, pak jsem verzi ještě dost odlehčil přes kitchen ale ani to nepomohlo, zase kousanec. Pak to nějak přestalo a teď už jsem týden se zatuhnutím neměl problém. Verze s WM 6.5.x mi přijde dost povedená, ovládání prstem je skvělé a už bych zpět verzi 6.5 nebo 6.1 nechtěl. S RAMkou nemám problém, po resetu mám asi 130MB volných a to používám Iphone Today plugin. Celý systém s touto ROMkou je dle mého názoru velmi rychlý v porovnání s originální ROM s WM 6.5 a Sense. Až doteď jsem používal jen Sense, ale co jsem přešel na Iphone today, už Sense nechci ani vidět. Jen mě prosím za můj názor nekamenujte :-) Rychlost je nesrovnatelná. Takže verze Eržiky 3.0 bez Sense je pro mě number one. Ale žrout baterky tahle verze opravdu je, s originální ROM jsem vydržel o dost déle a s Energy Rom také, ale to není pro mě až tak důležité. Jinak má tahle verze samá plus. Díky Adow za dobře odvedenou práci, už se těším na verzi 3.1 ;-)
    Tom

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Uz se tesim na test 6.1 Bez senze. Ted jedu na Erzice3 taktez bez senze. Uz se nemohu dockat. Dik

Registrace
    Sep 2008

Všechny varianty EržikyD2 1.1 (WM6.1) jsou připravené na test. U varianty Sense 2.5 jsem nakonec YouTube nevyléčil - měla by to být ale jediná věc, která nejde. Kdo chce odkaz, pošlete SZ..

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Mám teď v tel cca 14 dní verzi 3.0 se Senze,které jsem ale vypnul,nějak jsem mu nepřišel na chuť.Rychlost se mi zdá v pořádku,vcelku i s výdrží baterky jsem spokojen..ale občas telefon zamrzne. Takže až testnu Eržiku na 6.1 podělím se o zkušenosti.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Taky se chystám testovat...

BTW mám dotaz na věc, co mi nejvíc znepříjemňuje přechod na jiný systém, a to nastavení mailů v nové instalaci. Jde o to, že mám tři mailové účty, což je celkem opruz pokaždé kompletně nastavovat. Když jsem se kdysi zběžně díval do tématu ke Kitchen, řešilo se tam, jak přímo do custom ROMky nastavit údaje k mailu atd. Nebylo by něco podobného možné v už nainstalované ROMce, např. pomocí nějakého skriptu, který by se spustil a který by údaje do systému nastavil?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Já mám taky dotaz-jsou všechny verze eržiky 6.1 postavený na jádře stejné ROM?Jedná se mi,že když testnu verzi se Senze nebo bez ní,nemusel bych snad tahat znova programy,ale mělo by stačit vyvolat zálohu.

Registrace
    Sep 2008

Ondrowicz: Jak je to popsáno v kitchen. Uděláš si (PROV)XML soubor.. Eržika umí UC - viz první post. XML se může při instalaci automaticky načíst. PROVXML by měl umět načíst i FDC Task Manager - v Systémových nástrojích.

ondpet: ROMky jsou až na Sense stejné.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Tak už do toho nastavení mailů začínám pronikat, nicméně se mi zatím nepodařilo do již nainstalovaného systému nové údaje přidat. I když vezmu vzorový soubor, přejmenuji příponu na .XML a ve FDC zadám Install provision.XML, tak mi to napíše, že soubor je "invalid or malformed"
    Tak nevím, kde je chyba..
    EDIT: Už to běhá. Nevím, kde byla chyba, možná v textu, co jsem upravoval (z debaty o Kitchen) - potom jsem zkusil ten z xda-dev, možná v kódování (unicode). Každopádně teď to FDC načte, není ani potřeba přidávat žádnou hlavičku, jen mít soubor s příponou xml

BTW jediné nastavení, které jsem v popisu parametrů nenašel, je "Při odstraňování zpráv - Odstranit je ze serveru/Ponechat je na serveru", ale to už je detail..

Registrace
    Sep 2008

Nějak jsem si už nevšimnul editu.. Tady je všechno co jde nastavit - třeba to tam najdeš taky..

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

tak prvních pár postřehů ve srovnání Eržika WM 6.1 vs Eržika 3

Provádím to v současné době tak, že mám telefon nastavenej na 100% na Eržice 3 a pro testování flashnu Eržiku WM 6.1 a vyvolám poslední zálohu,nějak mám málo času to nastavit najednou, tak to dělám po kouskách, ale musím říct, že co se týče uvedení telefonu do původního stavu s jinou ROM jsem skutečně neskutečně rychlej

U obou verzí mám nastavený resco today plugin a spb pocket plus, občas zapnu mobile shell nebo senze, spíš jen na test, běžně tyhle nástavby nepoužívám, potřebuju se ke všemu dostat co nejrychleji, na což mi vyhovuje kombinace pocket plus + RCM today plugin.

Bezkonkurenčně u mne zatím vede verze 6.5.3. má daleko menší spotřebu baterie a i bych si troufnul říct, že s rychlostí je na tom stejně jako verze 6.1. Už jsem si zvyknul na ovládání 6.5.3. i když mi to zpočátku dělalo problémy, teď je to v poho a naopak mi přijde WM 6.1 trošku ouvej. Co mně drobet štve je nekompatibilita WM 6.5.3. s mraky aplikacema a hrama, které spustím v Eržice WM 6.1 tak ve verzi 6.5.3. nespustím, třeba u hry ZRaid nebo Gotan mně to docela se*e, to že program sms filter při spuštění ve WM 6.5.3. má nějaký divný chování, ale funguje, jsem si zvyk, pár aplikací prostě ve WM 6.5.3. nespustím..ale..když uvedu telefon na noc do módu letadlo, v Eržice s 6.5.3. mám noční úbytek 0% !!! V Eržice 6.1 okolo 10% se stejnou baterkou. Ohledně volné RAM, tak to vyhrává 6.1, jenže rychlost je podle mně stejná, jediný, kdy ocením přes 120 MB RAM je, když mám zapnutý mobile shell a zapínám operu 10 nebo IGO, takže ve finále je to asi fuk, protože v WM 6.5.3. to běží takhle taky, i když volné RAM pravda moc nezbývá. Zpočátku Eržika 6.5.3. párkrát zamrzla a taky mi hlásila nějaký problém s frameworkem po skončení hovoru, ale to se dořešilo a už je to v cajku. Ohledně souboje Eržika 6.1 a Eržika 2 bych volil jistě Eržiku 6.1 ale srovnání Eržiky 3 a Eržiky s 6.1..no, jsem na vážkách, zatím je ale jazýček přikloněn k E3, čím dýl ji používám, tím se mi víc líbí, až na pár drobností jako nekompatibilita s některýma aplikacema..ale zas to ovládání 6.5.3. je super

Pokaždé když flashnu na testování Eržiku s WM 6.1 jsem na rozpacích, jestli jsem zbytečně Adowa nepřipravil o čas, protože asi tuším, že u ní nezůstanu. Ostatní verze Eržiky mně nějakým způsobem zlobily, ale musím říct, že jedině verze 3.0 na jádře 6.5.3. je fakt pohodová ROM, zamrzne jen občas, hlavně při testování, v běžném provozu to nedělá, to se dá vydržet. Eržika WM 6.1 mi nezamrzá taky, musím říct, že je to taky stabilní ROM, což bohužel nemůžu říct o verzi 2. Budu ještě pár týdnů pokračovat v testování a postupném nastavení Eržiky WM 6.1 do finální podoby, jako mám teď Eržiku s jádrem 6.5.3. a potom provedu finální srovnání.

Registrace
    Sep 2008

Díky za postřehy. Podle mě by Eržika s WM6.1 měla být v pohodě stabilní ve verzi bez Sense a se Sense 2.1. Verze Sense 2.5 bohužel zlobí a podezřívám systém správy paměti ve WM6.1, že nedokáže udržet v běhu tolik věcí a služeb najednou. Jinak si totiž ty problémy nedovedu vysvětlit - balíčky kolem Sense používám pořád stejné (ať už je to WM6.1, WM6.5 nebo WM6.5.x). Verze se Sense 2.5 asi zůstane v beta fázi a už na ní pracovat nebudu. Pokud se neobjeví nějaké problémy na těch ostatních, tak tam jen přepíšu označení verze z 1.1b na 1.1 a můžou jít ven .

Dneska máme 2.2., což je moc pěkné datum - už kvůli tomu, že by mohla vyjít verze 2.2 .. Dneska to ale opravdu nebude. Navíc ani moc nevím co tam měnit. Sense 2.5 bude ve verzi 2019, pár balíčků bude v novějších verzích - funkčně to ale asi nikdo nepozná. Zredukoval jsem grafiku (hlavně nabídku start) a tím se u verzí 2.x a 3.x o něco navýší volná paměť. Verze 3.1 bude mít nový build systému, asi 23152. Zkoušel jsem ještě 23699, kterej mi přijde dost na stejno a 29007, ze kterého jsem neměl až tak úplně dobrej pocit (možná o pidikousek rychlejší, ale přijde mi míň stabilní). Pokud máte tip na build systému, napište.. Ještě bych chtěl něco udělat s tou rychlostí spouštění Sense po restartu. Zatím ale moje pátrání nikam nevedlo. Z nových verzí oddělám InCall Tweak - s CHT 2.0 prostě háže chyby a ani jeho autor neví co s tím (dám k dipozici jako CAB).

Takže pokud víte o nějakých dalších chybách všech verzí (1.1b - WM6.1, 2.1 - WM6.5 nebo 3.0 - WM6.5.x), tak prosím o jejich nahlášení. Ještě v únoru bych chtěl vydat novou verzi všech variant EržikyD2. Vzhledem k tomu, že už někteří začínají přecházet na jiné telefony a systémy a je tu docela mrtvo, bude to verze (pokud nebude obsahovat nějaké chyby) asi finální. Na WM6.x se totiž už nic moc nového neobjevuje...

Strana 32 z 45 PrvníPrvní ... 22303132333442 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 62
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 09:40
  2. Reakcí: 1635
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 10:47
  3. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-08-2011, 01:25
  4. Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-08-2011, 22:50
  5. Reakcí: 17