Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM6.1/6.5/6.5.x - CZ - EržikaD2 - pravá česká RÓMka - verze 1.1/2.2/3.1 - 12.3.2011

ondpet (71)|16.10.2010 19:49
aha,díky,to jsem vůl..ověřování jsem neměl zaškrtnutý,díky,takže super,ještě ta drobnost s tím wordem,word je moje druhá ruka..jinak teda samý pozitivní věci ohledně téhle ROM,rychlost supr,i výdrž baterky supr,dokonce to nenastartování displeje přestalo zlobit,když jsem celej systém prohnal přes SKTools..a líbí se mi kvalita přenosu hovoru,netušil jsem,že má HTC takhle slušný repráky :)
mobilik (21)|16.10.2010 20:18
Kua ja som hladac problemov... Zo stareho systemu som si zalohoval spravy, no prisiel som nato ze ich mam cez 300... Chcel som ich zmazat dal prepol som do klasickeho zobrazenia, dal vymazat, trvarilo sa ze maze, ale prd stale su tam a je jedno ci odoslane prijate ci kos... Daju sa spravy nejako inac vymazat? preco mi v zobrazeni v sence ukazuje pocet sprav len 25 ked je ich tam 300. Dikes inac nic nove s tym odpajanim zdiielania internetu?
celo (2)|16.10.2010 22:40
Potreboval by som radu. Eržiku D2 v2.0 pouzivm asi tyzden a som s nou celkom spokojny az na jednu malickost. Ked zapnem bluetooth tak sa mi vedla hodin nezobrazi ikonka bluetooth. Tym padom neviem ci ho mam zapnuty alebo nie. Vie mi niekto poradit cim to moze byt sposobene a ako to vyriesit. Dakujem.
schimi (65)|17.10.2010 11:04
Stejný problém jako uživatel [color=blue]Celo[/color], nezobrazuje se mi ve v2.0 ikonka Bluetooth. Ve v1.0 bez problému, při připojení HF ikonka Bluetooth se sluchátkem....
Adow (1267)|17.10.2010 12:25
mobilik: Zprávy mi mazat jdou, netuším teda kde může být problém u tebe. To číslo 25 je vlastnost Sense. Prostě ukazuje jen 25 posledních příchozích zpráv..

celo, schimi: Bude to novou telefonní aplikací, která asi nespolupracuje s použitou verzí TaskIconManageru. Všimnul jsem si a snad ještě dnes opravím..
ondpet (71)|17.10.2010 18:15
Tak i po instalaci verze 2.1 mám stále problém s wordem-nejde vytvořit nový dokument
Adow (1267)|17.10.2010 19:53
Nerad cituju sám sebe, ale mohl by sis to přečíst :). Verze Office je všude stejná. Ale můžeš zkusit ještě třeba Titanium :P..
[quote=Adow]odpet: ... Word vyladím - problém je s češtinou. Jestli chceš, vytvoř si v adresáři \My Documents v telefonu adresář Šablony - a je po problémech :D.[/quote]
stihacka (25)|17.10.2010 20:45
Ani v titanium verzi nejde ve wordu vytvořit nový dokument, to jen aby někdo zbytečně neflashoval tuto verzi. Jinak v titaniu se ikonka bluetooth zobrazuje korektně.

EDIT: Po vytvoření složky My Documents/Šablony absolutně v pohodě.
Adow (1267)|17.10.2010 21:12
Ta ikona BT je telefonní aplikací - je to chyba jen v Sense 2.5. Pro Office už mám hotovou opravenou češtinu. Dám ji k dispozici spolu s fixem na BT - tady se mi ještě nepodařilo odhalit jak na to (viníka mám, ale ještě ne opravu).
Prtik_ce4you (30)|17.10.2010 22:32
Stává se to jen mně, že XLSX soubor uložený v PC, změněný v HTC při snaze o uložení hlásí níže uvedenou hlášku?
[quote]Excel Mobile
Nepodporovaný obsah a formátování mohou být uložením tohoto sešitu ztraceny...[/quote]
A přitom jen doplním jen pár čísel do buněk.
Adow (1267)|17.10.2010 22:34
[h]EržikaD2 2.0 - opravy[/h]
Všechny verze - oprava šablon v Office (startování Wordu, výběr výchozí šablony ve Wordu a Excelu)
Verze se Sense 2.5 - oprava zobrazení ikony BT (update obsahuje kompatibilní verzi utility TaskBarIconManager)
pip_ce4you (9)|18.10.2010 08:14
Prosím o radu. po nainstalování Eržiky 2 titanium, nejsem schopen dostat resco explorer ani resco contact do češtiny, přitom na jiných nečeských romkách to jde v pohodě.doinstaloval jsem češtiny tak jako vždy a nic.v registrech jsem vše změnil na 1029, a stejne nic.dik za radu
Adow (1267)|18.10.2010 08:21
Pošli mi instalačky, já se mrknu čím by to mohlo být.
ondpet (71)|18.10.2010 12:59
Pokud stahuješ třeba z mobil-češtiny,tak musíš stáhnout správnej soubor pro lokalizaci svýho zařízení..pokud jsi měl předtím anglický ROM,tak Ti čeština pro českou ROM fungovat nebude,musíš stáhnout soubor pro českou lokalizaci zařízení.
Adow (1267)|18.10.2010 13:30
Já mám právě podezření, že kolega instaluje přeloženej *.*.0409.mui soubor. Ten v anglické ROM fungovat bude. Eržika je ale česká a potřebuje *.*.0405.mui. Stačí přejmenovat..
pip_ce4you (9)|18.10.2010 23:07
Děkuji za radu, instalace cz.mui samozdřejmě pomohla, celou dobu žiju v en Rom a tak jsem na tohle nějak nepomyslel
Adow (1267)|19.10.2010 15:21
Supr ;)
celo (2)|19.10.2010 19:45
Adow : dakujem za opravu BT ikony. Fix odskusany a funkcny.
Prtik_ce4you (30)|19.10.2010 20:08
Nikdo jiný problém s XLSX soubory nemá?
Adow (1267)|19.10.2010 21:47
[quote=Prtik]Stává se to jen mně, že XLSX soubor uložený v PC, změněný v HTC při snaze o uložení hlásí níže uvedenou hlášku?
[quote]Excel Mobile
Nepodporovaný obsah a formátování mohou být uložením tohoto sešitu ztraceny...[/quote]
A přitom jen doplním jen pár čísel do buněk.[/quote]
Já jsem si toho příspěvku nevšimnul... Nejde o to, co měníš, ale o to původní. Pocket Excel neumí tolik věcí jako velkej Excel - asi v tom souboru máš nějakou záludnost. Zkus si vytvořit jednoduchý soubor bez formátování, barev buněk atd., ten zkus v telefonu změnit a uložit..
Prtik_ce4you (30)|19.10.2010 21:58
[quote=Adow]Já jsem si toho příspěvku nevšimnul... Nejde o to, co měníš, ale o to původní. Pocket Excel neumí tolik věcí jako velkej Excel - asi v tom souboru máš nějakou záludnost. Zkus si vytvořit jednoduchý soubor bez formátování, barev buněk atd., ten zkus v telefonu změnit a uložit..[/quote]

Tak to jsem také udělal. Prázdný sešit, jen jsem do třech buněk dal čísla 1, 2, 3. Žádné vzorce, žádné formátování. Jen vložená čísla.
Chtělo to Uložit jako...
All.Os (75)|20.10.2010 09:07
Podle me jde o stejnou vec, jako u stolniho Excelu: kdyz ve starem Excelu (xls) otevres novy soubor (xlsx), neco upravis a das ulozit, tak te to upozorni, ze nektere prvky mohou byt nekompatibilni, protoze stary Excel neumi soubor ulozit do formatu xlsx, ktery muze obsahovat neco navic oproti formatu xls. Je to jen obecne upozorneni a neznamena, ze se ten konkretni soubor ulozi spatne.
Prtik_ce4you (30)|20.10.2010 10:14
Jenže já ukládám XLSX do XLSX. Ten formát by měl být stejný.
Pokud XLSX neupravím v PC a neuložím ho tam, tak v mobilu se už ukládá bez upozornění.
Microsoft tak zjevně neumí dodržovat své vlastní standardy.
havy (18)|20.10.2010 15:52
Nevíte někdo, jak zrušit počasí podle funkce "Moje poloha", ale podle pevně nastaveného města?
Hodně často mi nejde určit polohu a nefunguje to pak. Díky.
All.Os (75)|20.10.2010 16:11
Vypnout určování polohy jde v nastavení, ale tobě jde předpokládám o to, aby se ti na home tabu zobrazovalo na pevno vybrané město, a to teda nevím, jestli vůbec jde - pokud, tak jedině úpravou registru.
havy (18)|20.10.2010 16:54
Našel jsem, jak nastavit Moje poloha na pevno.
Nastavení času - "hodiny ve světě" - místo "Moje poloha" vybrat požadované město. Tato defaultní poloha se přenáší i na počasí.
mobilik (21)|20.10.2010 19:30
Mne nap. moja poloha vobec nefunguje nikde... Neviete nahodov preco? mam vsetko zapnute a nejde, stale hlada...
havy (18)|20.10.2010 22:49
Co jsem kde googlil, tak je to prý kvůli rychlé výstavbě sítě BTSek, kvůli Googlu, který nemá aktuální databázi atd.. Tyhle příspěvky se oběvují i v Americe, takže asi nejde jen o náš problém. Proto jsem se snažil přenastavit "Mojí polohu" na pevnou pozici. Jen to ještě nějak vyhodit z tabu počasí a je klid ;-)
plzi (14)|21.10.2010 01:31
Rom je super ale problem s wordem jsem vyresil dopsanim sablony fix me nesel naistalovat a ted po chvilce zkouseni me po resetu stale pise ze: soubor smartresident nelze otevrit atd. co je to zac ten soubor?
stihacka (25)|21.10.2010 08:29
Tak ROMka je fakt supr, zatím jsem nebyl nucen resetovat kvůli nějakýmu záseku a rychlost je pořád slušná. Jen mám dotaz, je normální když se mi pokaždý minutu před půlnocí rozsvítí displej a potom se mi rozsvicí i při příchozí sms a přitom mám v BSB nastaveno nerozsvicení, možná to je způsobený S2U2.
Adow (1267)|21.10.2010 17:55
plzi: Fix na šablony si prosím znovu stáhni a nainstaluj. Dal jsem tam špatnej certifikát - teď jsem to opravil a mělo by to jet.
Ad "smartresident" - takovej soubor tam vůbec není - možná je z nějaké aplikace co jsi instaloval. Kdyžtak zkus sejmout obrazovku do obrázku a plácnout to sem na fórum. Možná pak budu chytřejší.

stihacka: Mě se foun neprobouzí ani před půlnocí, ani po půlnoci, ani při SMS.... :D. Jediný co ho probudí je připomínka události v kalendáři. Asi ti to bude dělat to S2U2 nebo něco jiného doinstalovaného..
plzi (14)|22.10.2010 01:02
Dik za pomoc. Vyresno nakonec hard reset. Nejaka aplikace to delala ale nevim jaka. Ale ted jsem zkousel kalender a kdyz chci zadat udalost treba na 3 dny (zaskrnout na cely den) tak se me nic neukaze. Jinak udalost od do casu jde a ukazuje.
Prtik_ce4you (30)|22.10.2010 09:08
Nova ROMka je fajn, ale zdá se mi, že mi divně užírá paměť.
Po resetu mám tak 74 MB volné RAMky. Za nějakých 24 hodin to klesne na 33 MB.
Po ukončení všech aplikací a pročištění paměti programem cleanRAM. mi to přidá tak 12-17 MB, takže se dostanu na 45-50 MB.
Pořád mi tam chybí cca 20 MB, které byly volné po resetu.

Co s mobilem dělám? Telefon, WiFi, Gmail, RSS Hub, kalendář. To jsou nejčastější aplikace, které používám.
A když sednu do auta a potřebuji zapnout iGO8, tak těch 33 MB bývá málo.
joklad (66)|22.10.2010 09:57
To je pravda, mám taky nějakých 50MB a to používám minimum programů. Myslel jsem že bude místa víc v téhle ROMce než v originální, tam bylo 75-80MB při víc nainstalovaných programech.
Bassik (12)|22.10.2010 10:03
stihačka: Pokud máš nainstalovaný G-Alarm, tak rozsvícení telefonu bude mít na svědomí právě on. Mám stejný problém, ale protože G-alarm považuji za nenahraditelný, tak jsem se s tím naučil žít.
Adow (1267)|22.10.2010 10:05
Ono by to nemělo být ani víc, ani míň.. V Eržice je odebráno pár programů z oficiální ROM, na druhou stranu zase Eržika obsahuje docela dost utilit, které taky RAM ukousnou. Eržika teda není žádná vyzáblina - je to plnohodnotná, spíš koruplentnější rómka :D.
Těm, kteří chtějí ROM přesně podle svých požadavků, dávám k dispozici kitchen - každý si může zvolit aplikace a utility, které potřebuje a uvařit si to dle svého. Dá se udělat třeba už několikrát popsaná úprava s nepoužíváním skleněných ikon a hned je na světě až 14 MB RAM. Viz téma kitchen. Já IGO používám, ROM mám v podstatě stejnou jako vy, spíš tam mám pár věcí navíc (jako například phoneAlarm, který jede stále na pozadí).
Asi vyzkouším CleanRAM nebo podobnou utilitku - pokud to bude mít nějaké výsledky, můžu ji dát do ROMky..
joklad (66)|22.10.2010 10:29
Dobrá odpověď, ještě se zeptám, s IGO problémy nemáš? Dost často ho používám.
All.Os (75)|22.10.2010 10:40
Taky používám iGO 8 a na D2 jsem nikdy žádné problémy s pamětí neměl, ať jsem používal jakoukoli ROMku. CleanRAM je z mých zkušeností na hovno :-) Většinou mi uvolnil tak 1 - 3 MB.
Adow (1267)|22.10.2010 10:42
Používám cca 3 dny v týdnu a nikdy jsem kvůli němu nemusel ukončovat Sense nebo něco podobného. Čas od času mi akorát ukončí běžící ArkSwitch. iGo jako takové no problem. Mám nějakou verzi 8.3. iGo Amigo - nebo jak se jmenuje ta novější verze - má nároky na paměť ještě menší.
neobit (122)|22.10.2010 11:56
stíhačka&bassik:
To je známej efekt nainstalovanýho G-Alarmu...dělá to schválně kvůli nějaké reaktivaci alarmů nebo co...není problém to v registrech vypnout, i tak vše funguje jak má a já ještě nikdy nezaspal ;)
V registrech HKCU/Software/ageye/Galarm/ najděte položku "MidnighWakeUp" a pokud u ní najdete hodnotu "True" změňte ji na "False"...a je to vyřešeno ;)

Jinak při této příležitosti děkuju za výbornou českou ROMku ;) Zrovna ji testuju a třeba tu vyrukuju s nějakým dotazem nebo návrhem...ještě se rozkoukávám... ;)
Ondrowicz (32)|22.10.2010 14:00
Tak, po více než dvoutýdenním testování jsou moje dojmy z Eržiky výborné. Jsem opravdu rád, že mě pomalost originálního systému nakonec přiměla k odemčení telefonu a nahrátí této ROMky. Prozatím u mě panuje stoprocentní spokojenost. :yes:
A autorovi jsem poslal malý příspěvek "na pivo" za výbornou práci! Jen tak dál!
ondpet (71)|23.10.2010 08:01
Na uvolnění RAM je nejlepší asi SKTools,cleanRam není zlej,ale když on uvolní 5 MB,SKTools uvolní 15,pokud máte problém s volnou RAM,zkuste ho.
Adow (1267)|23.10.2010 17:58
[quote=plzi]Dik za pomoc. Vyresno nakonec hard reset. Nejaka aplikace to delala ale nevim jaka. Ale ted jsem zkousel kalender a kdyz chci zadat udalost treba na 3 dny (zaskrnout na cely den) tak se me nic neukaze. Jinak udalost od do casu jde a ukazuje.[/quote]
Trošku jsem tenhle příspěvek přehlídl... Teď jsem takovou událost zkusil vytvořit a funguje mi to. Zobrazuje se i v rámci CHT. Mám teda verzi Sense 2.5.
joklad (66)|24.10.2010 07:59
Chtěl jsem se zeptat jak je daleko CHT 2.0, a když jsem nainstalval Eržiku 2 , můžu ji přehrat těmi dvěma co jsi uvařil? A Hard Spl už nemusím dávat doufám.A za další, zkouším se už 2 dny dostat na tvé odkazy abych si stáhl Romky a neustále se čeká. Nemáš na stránkách nějaký zádrhel?
Adow (1267)|24.10.2010 15:43
Co0kie Home Tab 2.0.0 ještě nebyl vydán a v podstatě se ani moc neví kdy vyjde. Snad do týdne. Teď nevím co máš na mysli "můžu ji přehrat těmi dvěma co jsi uvařil" - jestli myslíš ty CABy s opravami, tak to tam samozřejmě nahrát můžeš. Stejně tak jakoukoliv jinou neoriginální ROM - HSPL se dělá jen jednou.
O problémech serveru melicher.eu jsem se dozvěděl včera. Dal jsem vědět majiteli serveru, tak to snad brzo vyřeší. Já ty ROMky nemám ani skladem doma, takže je nemůžu uploadnout :D. Vydrž - jestli to ani zítra nepojede, znovu je uvařím a upnu někam jinam..
joklad (66)|24.10.2010 15:55
Omlouvám se,špatně jsem to napsal, myslel jsem jestli můžu nahrát třeba Eržiku Titanium na Eržiku Sense 2.5, ty uvařené Eržiky mají stejné základy jako Eržika 2 , nemyslím sense 2.5
Adow (1267)|24.10.2010 15:57
Jasně, proč bys nemohl ;). Mimochodem, prostředí Titanuim obsahují i ostatní verze ROM - takže jestli chceš jen zkusit jak to vypadá, jdi Start - Nastavení - Dnes a na kartě položky vypni Sense a zapni Windows - výchozí..
joklad (66)|24.10.2010 16:03
TO mi je jasný, to jsem zkoušel, mě spíš zajímala velikost a rychlost. Protože to nemůžu porovnat když se nemůžu dostat na melichara, jaké používáš Igo8? Myslím žes psal Amigo, Já mám normální Igo 8 ale občas se mi stalo že mě to nahnalo někam jinam. Třeba v Praze to byl pěknej hnus. Pak jsem to nastavil znovu a už to bylo bezva. Nějakej odkaz na to Amigo uvařený přímo na D2 náhodou nemáš? Jsem trochu staršího data tak celkem vítám vyzkoušené programy.
Adow (1267)|24.10.2010 16:10
Používám iGo 8.3 - Amigo se mi nelíbilo. Odkazy dávat nebudu - je to warez (na tomto serveru mimo zákon). Ani uvařenou ROM s iGo nenajdeš - ze stejného důvodu. Eržika může obsahovat a obsahuje jen aplikace a utility, které jsou zadarmo. Google ti ale s iGo určitě pomůže ;).
joklad (66)|24.10.2010 16:13
Jasně , samozřejmě, díky za čas.