Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 31 z 45 PrvníPrvní ... 21293031323341 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 451 až 465 z 672

Téma: ROM - WM6.1/6.5/6.5.x - CZ - EržikaD2 - pravá česká RÓMka - verze 1.1/2.2/3.1 - 12.3.2011

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Kdyz uz je tady rec o 6.1 Nebylo by to spatny. Jestli je jadro 6.1 na nasich strojich rychlejsi nez 6.5, tak bych byl taky pro romku na jadre 6.1. Prosim dvorniho kuchare Adow jestli by se na to nepodival okem znalce. Predem dekuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Taky budu celej netrpělivej sledovat ba jen zmínku a hlásím se dopředu jako tester:yes: )

Edit:Tak mi to nedalo a po pár měsících spokojenýho používání WM 6.1 právě tahám Eržiku 2.1 na jádře WM 6.5 které by mělo být rychlejší než 6.5.3. potom si tam natáhnu i poslední verzi na jádře 6.5.3. a potom zpátky WM 6.1 pro porovnání rychlosti. Budu si s tím chvilku hrát a až budu mít ucelené dojmy,dám vědět.

Edit: takže dojmy uceleny vyzkoušel jsem dvě ROM Eržika na jádře WM 6.5 a 6.5.3. které mně teda uchvátilo tím,že se dá hodně ovládat prstama, fakt super..ale..kurník..verze 2.1 na jádře 6.5 zámrz hned při pokusu se dostat na paměť kartu,v půlce průzkumník zamrz a vůbec celkově i senze bylo hodně zpomalený,po vypnutí..budiž,ale nějak mně rychlost nepřesvědčila..ale..tak jsem se vrhnul na verzi s jádrem 6.5.3. zdálo se mi,že tahle verze je rychlejší, svižnější ,měl jsem ji tam hodinu a půl, natáhnul pár programů,kontakty a zálohy..a všimnul jsem si,že už na začátku když jsem tel.uspal tak už nešel probudit, jedině když jsem ho bodnul stylusem pod krytem ale opět-zapnul jsem Senze a pocit,že věčně na něco čekám,i pár kroků zpět, když jsem tapnul na lidé tak telefon na půl minuty zamrznul..schválně jsem dal Senze vypnout a nainstaloval Mobile Shell..rychlost se zlepšila..tak jsem vypnul MS 3.5 a nainstaloval Pocket Plus a dal vlastně úplně stejný nastavení jako jsem měl ve WM 6.1 a telefon mi přišel prostě zpomalenější..ale poté, co jsem tam dal zpět jádro WM 6.1 tak to je prostě skok neskutečnej, takže jsem natáhnul zpět WM 6.1 a zálohu a teď budu jenom doufat,modlit se že by byla Eržika na jádře 6.1 protože opět jsem se přesvědčil,že pro Diamonda 2 nebyl systém WM 6.5 moc povedenej, zato WM 6.1 je prostě super,mimo foťáku,ten je lepší ve WM 6.5. Bohužel mám ještě v živé paměti zkušenosti s Energy Topaz ROM a s originál WM 6.5 i s Dutyho ROM.. Eržika je nejzlatější ROM s WM 6.5. Verze 2.1 mně moc nepřesvědčila, verze na jádře 6.5.3. už vcelku ano,kdyby nešlo o tu rychlost, asi bych ji tam nechal a nainstaloval všech 130 programů a her vč.cracků plus pět navigací znovu, to ovládání mně dostalo, kdyby to jen bylo rychlejší a stabilnější.

A nemůžu se zbavit dojmu že Eržika na jádře WM 6.1 by byla prostě nej ROM pro naše Diamondy 2. Já používám ROM 1.39.479.2 a musím říct, že je to to nejrychlejší co kdy v mém tel. bylo, kdyby byla Eržika postavena na tomhle jádře..mňam..otázkou je, co by do toho všechno šlo a s čím by to komunikovalo..Senze? Nebo překopat nějak TouchFlo..nevyznám se v tom tak dalece jako Adow, to je asi otázka na něj. Je fakt, že je D2 už výběhový typ, ale hodně uživatelů, včetně mně si tenhle typ oblíbilo a nebudou se ho jen tak zbavovat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Na Erzice 2.1 ted resim problem s vypinanim wifi pri uspani pda. Otestoval jsem Diamond Tweak, DontSleep wifi, Advanced Config, Wifi Profiles. Jak uspim pda, nebo pres app ScreenOff zhasne displej, vypne se i wifi. Nejsem schopen trvale zapnuti wifi. Nemate nekdo zkusenost s timto. Dekuji

Starousedlík SMob Avatar uživatele Adow
    Registrace
    Sep 2008

ondpet: Na WM6.1 bych dal určitě Sense 2.5 - tam není potřeba si nějak hrát s pamětí. Ani s rychlostí by neměl být problém.. S ovládáním je to ale na WM6.1 místy docela bída. Uvidíme .

sinco: Toto je normální chování WM zařízení... Pokud nefungují ani externí prográmky, nejspíš nebudou s D2 kompatibilní.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Hlásim sa ako záujemca pre Eržiku na 6.1. Vyskúšal som všetky verzie Eržiky a tiež som teraz skončil na oficiálnej ROM 6.1 a rýchlosť je neskutočná Reset som robil len pri konfigurácii zariadenia, resp. pri výmene náhradnej baterky. A aj výdrž šla rapídne hore.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Tak po dlouhodobějším používání Eržiky (hned, jak vyšla verze 3.0) se mi objevily 2 problémy

Na kartě s kontaktama (Lidé) mi samy od sebe mizí rychlý kontakty, případně se změní jméno ale fotka zůstane(ale volá se na správné číslo), u jednoho kontaktu se mi i stalo, že se změnilo číslo. Celkem nepříjemný.

Druhej problém je s oznamovací diodou/zobrazení nepřečtený zprávy. Ikdyž SMSku přečtu, smažu, tak furt mi to ukazuje nepřečtenou zprávu a ledka furt bliká. Pomůže jen restart sense. Nic hroznýho, ale je to naprd se takhle zdržovat .

HR se mi nechce moc dělat, kvůli nastavení a prográmkům ... doby , co jsem flashoval každý druhý den jsou pryč a teď si jen užívat nic nedělání .

každopádně 6.1 bych taky rád vyzkoušel ... někdy to je fakt voser čekat, až se D2 rozhejbe ...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Ohledně té nepřečtené smsky-stačí když v pravém horním rohu klikneš na to oznámení o zprávě a tam to po otevření odkřížkuješ, nemusíš restartovat celý Senze, aspoň u mně to tak fungovalo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Tam se mi bohužel žádný nový oznámení neukazuje .. to je ten problém .

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Tak po delší zkušenosti s Eržikou 2.1 Titanium mám několik poznatků, problém se zhasnutým displejem a nereagováním je pořád, nějak mi nefunguje krytka přes tlačítka při telefonování, někdy se mi při příchozím hovoru překlopí displej do landscape a ještě mi opravdu vadí Arkswitch a to jeho nezavírání aplikací, zbytečně žerou baterku. Zkoušel jsem si v kitchen udělat svoji Eržiku, ale nikdy mi romka nefungovala, vždycky něco nešlo... Jinak je to asi opravdu nejlepší rom pro D2 s minimem bugů.

Edit: Nainstaloval jsem misto arkswitche origo HTC taskmngr 2.1, sice funguje, ale je posunuta ikonka bliz k hodinam a pri tapnuti problikne i oznamovaci obrazovka, takze se tam perou dve plochy. Zkusim to jeste v kitchen, ale asi bude potreba slozitejsi uprava na kterou nemam znalosti.

Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od stihacka
    Tak po delší zkušenosti s Eržikou 2.1 Titanium mám několik poznatků, problém se zhasnutým displejem a nereagováním je pořád, nějak mi nefunguje krytka přes tlačítka při telefonování, někdy se mi při příchozím hovoru překlopí displej do landscape a ještě mi opravdu vadí Arkswitch a to jeho nezavírání aplikací, zbytečně žerou baterku. Zkoušel jsem si v kitchen udělat svoji Eržiku, ale nikdy mi romka nefungovala, vždycky něco nešlo... Jinak je to asi opravdu nejlepší rom pro D2 s minimem bugů.

Edit: Nainstaloval jsem misto arkswitche origo HTC taskmngr 2.1, sice funguje, ale je posunuta ikonka bliz k hodinam a pri tapnuti problikne i oznamovaci obrazovka, takze se tam perou dve plochy. Zkusim to jeste v kitchen, ale asi bude potreba slozitejsi uprava na kterou nemam znalosti.
    To s tím nezapnutím vůbec nemám, takže ani nedokážu říct, čím by to mohlo být.. Krytka přes tlačítka tam být nemá (v téhle verzi tel. aplikace není - viz changelog). Překlápění telefonu do landscape si můžeš vypnout přes BsB Tweaks - Menu - Rotation. Já jsem si to tak nastavil, protože když mám telefon v autě v držáku, tak je to mnohem lepší než otáčet hlavu. Telefon mám v držáku naležato. ArkSwitch za zavírání aplikací nemůže - to je standardní chování Windows.. No a abys mohl používat ten TaskManager, tak bys musel disablovat NotificationEnhancement.

Registrace
    Sep 2008

Info ohledně EržikyD2 1.1 (WM6.1)

- verze bez Sense jede naprosto bez problémů
    - verze se Sense 2.1: nějak hapruje telefon - jako kdyby se nenačetl do paměti - často se nevyvolá tlačítkem. Pokud je nastavena ochrana PINem, tak je to OK a při startu se načte. Když je PIN vypnutý, tak je potřeba ukončit na chvilku Sense, telefon spustit, pak spustit Sense a už je to OK. Jinak se zdá, že všechno jede.
    - verze se Sense 2.5: momentálně jsem se do toho nějak zamotal a tahle ROM mi teď nechce vůbec najet. Ale jela a zase pojede. Měla stejné problémy s telefonem a navíc nešla spustit Opera (psala takovou tu chybu, že je buď špatnej certifikát nebo chybí soubory). S tou Operou je to ale dost divný, protože používám pořád tu samou ve všech verzích Eržiky a všude jinde mi jede. Takže záhadná chyba, která se dost blbě hledá.

Takže když to shrnu: pokud chce někdo vyzkoušet české WM6.1 bez Sense a hlouběji otestovat jestli všechno funguje, tak ji můžu dát k dispozici. Ostatní ještě zkusím poladit, ale popravdě - už jsem na tom strávil pár večerů a trochu mě to přestává bavit - raději bych dělal něco jinýho (nebo nejraději nic). Takový to zkoušení - uvaření - flashnutí - otestování je hrozně úmorný a nezáživný a každej takovej cyklus zabere min. 15 minut. Za takovej testovací večer flashnu tak 10x. Leze mi to na mozek . Na druhou stranu nevidím důvod proč bych to neměl rozchodit - na D1 mi všechno jelo..

Jo a ještě dodatek - vyvolávání nabídek systému je samozřejmě znatelně rychlejší, Sense jako takový až zas o moc rychleji nejede. Volné RAM je samozřejmě o poznání víc - odhadem kolem 20-25 MB. Pro mě osobně (ačkoliv jsem myslel, že bych taky přesedlal) toto asi nebude hrát významnou roli a zůstanu u pracovní optimalizované 3.1 s WM 6.5.x. U vlastní ROM mám oddělaných pár programů, trošku jsem zapracoval na velikosti grafiky a zmenšil hlavně ikony v nabídce start. Původní rozměr byl 128x128, vše jsem zkusil předělat na 96x96. Rozdíl není okem znatelný a ušetří se cca 7 MB RAM - což je docela příjemný. Tyhle změny budou v dalších verzích ROMek - 2.2 a 3.1.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Hlasim se na test verze 6.1 bez senze.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Díky Adow za odpovědi, zkusím si ještě něco uvařit v kitchen a uvidím, jen to nerozsvěcení displeje mě trápí, někdy to je zrovna v tu nejmíň vhodnou chvíli a čím dýl romku používám tím mi přijde výskyt častěji.

Jinak mě napadla myšlenka, nedá se uvařit rom 6.1 s Titaniem? Vím že Titanium je až od 6.5, ale tak mě to napadlo.

Registrace
    Sep 2008

Myslím, že Titanium do WM6.1 jen tak jednoduše narvat nepůjde. Můžeš to ale zkusit ..

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Já vás zdravím. Mám otázku, chtěl bych na BootScreen dát jiný obrázek, poradil by mi někdo jak na to? Eržika je sice hezká, ale chtěl bych si i přesto dát jiný obrázek.Moc díky za odpověď...Llord

Strana 31 z 45 PrvníPrvní ... 21293031323341 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 62
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 09:40
  2. Reakcí: 1635
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 10:47
  3. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-08-2011, 01:25
  4. Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-08-2011, 22:50
  5. Reakcí: 17