Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

Adow (1267)|21.3.2010 11:18
[quote=Adow]_Amos_ a ostatní kteří chtějí starší verzi Menu Enhancement: stahujte zde ;) [/quote]
Beru zpět, muselo by se to uvařit - s něčím to hapruje :(..
lupolupolupo (24)|21.3.2010 11:46
Prosím ještě jednou o radu s nezobrazující se 4 GB internal storage. Pokoušel jsem se k tomuto tématu založit vlastní příspěvek dnes ráno ale nějak ho nemůžu najít??? Našel jsem však asi čtyři podobné příspěvky které řeší tentýž problém. Všude se více méňě radí udělat HW reset. Otázkou je zda ho vůbec umím, případně zda ho technicky umí provézt můj Diamond. Pokud stisknu tlačítko volume dolů a současně střední kulaté tlačítko a při držení těchto dvou tlačítek stisknu stylusem to zadní resetovací tak mi po chvilce Diamond zavibruje a objeví se fotka romky eržiky a následuje výpis třech oranžočervených řádků v pravo dole o typu rom a ty ostatní nevím co přesně znamenají a telefom prostě naběhne. Je otázkou zda je tohle HW reset??? Obávám se že ne. Když jsem chtěl provézt HW reset před dvěmi roky krátce po koupi tak mi v obchodě poradili ať jdu normálně do nastavení...systém..vymazat paměť a tam volím ze tří položek tu nejkomplexnější tedy vymazat pamět a formátovat úložiště. Novější eržiky zde už mají pouze vymazat paměť...tu položku týkající se úložiště tam již není. Nicméně včera jsem si přeflešoval z tohoto důvodu starší eržiku která tu volbu mám, ale napsalo mi to že nelze provézt protože k uložišti je odepřen přístup. Vše se točí kolem toho že mobil porstě nevidí 4 GB internal storage. Pokud můžete někdo poradit budu rád.
Adow (1267)|21.3.2010 12:09
To není HR. Držíš sice dobré klávesy, ale po stisknutí resetu stylusem musíš ty klávesy pořád držet!!! Měla by so objevit na chvilku trikolora (boot loader) a pak šedá obrazovka se 3 možnostmi.
BTW tady je to tvoje téma :D.
Adow (1267)|21.3.2010 15:00
Ještě než to Co0kie zaimplementuje sám, tak tu máme Manila Locker pro nové Sense 2.5 ;)... Není to ještě úplně ono, ale snad se to časem vychýtá...
spen (22)|21.3.2010 15:52
Tak jsem se vratil k predchozi verzi X 1 sense 2.5. Jako ta nova se mi moc libila, byla rychla, ale bohzel ten mail stale delal chybu a taky ta nabidka, ze nereagovala na posunuti. Ale jak rikam, moc dobra, treba se mi libilo, jak sly maily mazat primo pri zobrazeni v sense :) Bude se delat nejaka oprava, nebo to zustane tak? Jinak abych nekritizoval, Erzika je nej co do Diamonda muzete dostat a v kterekoliv verzi. Co jsem vyzkousel, tak vzdy max spokojenost. Dekuji
lupolupolupo (24)|21.3.2010 17:32
Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji a všem. Teprve dnes, po pořádném pročtení všech témat týkajících se HW resetu jsem ho poprvé ve svém životě poznal na vlastní oči a to Diamond vlastním už téměř dva roky :-)
Takže vše je vyřešeno, 4 GB Internal storage už vidím. Ještě jednou Adowe i všem ostatním kteří jste do téhle diskuze přispěli DÍKY!!!
_Amos_ (368)|22.3.2010 08:25
spenik (adow): Tak jsem díky tvému poslednímu příspěvku asi přišel na záhadu s maily. Já si totiž vůbec nevšimnul, že na hlavní nabídce přibila možnost odstranit mail rovnou. Takže jsem s radostí tuhle vychytávku začal používat. Jaké bylo mé překvapení, když mi odstraněná pošta přišla znovu. Pokud ji ale odstraním běžnou dřívější cestou, tak je to v pořádku a nestane se tak. Takže je někde problém s identifikací u tohoto tlačítka... Navíc mám pocit, že tomu je tak jen u IMAP (POP nemám), ale ne u exchange, tam se mi zpráva v pořádku odstranila (nemůžu ještě zaručit, uvidíme přes den)...
V porovnání se starší verzí je tato verze fakt o hodně svižnější, odezva je super. Takže já si ji už doladil podle svého a spokojenost:) (najít kde se zmenšuje text lokality a počasí u hodin na home screenu, to byla věc :)...)
spen (22)|22.3.2010 10:44
Tak alespon k necemu jsem prospesny ;) Tak to nekdo vyladte prosim....
Adow (1267)|22.3.2010 10:55
Tak já bych to uměl vyladit akorát tak, že vám tu možnost Odstranit e-mail prostě zruším :D
_Amos_ (368)|22.3.2010 11:06
No tak to ne:)))) na Exchange to funguje... Teď když jsem to objevil, naopak, ještě přidej přesunout:)))

Mám na dotaz na funkci Wi-Fi Routeru... v první verzi sense 2.1 verze0.9 se tato možnost objevila a docela mě to mile překvapilo. Teď už to v nabídce není. Bylo to náhoda čerstvé kuchyně a nebo záměr... Ze začátku jsem se vyvztekal s nastavením, ale pak mi to fungovalo a je to zajímavá možnost připojení přes mobil na net... Vím že to můžeš obsloužit bluethootem, ale to se musíš párovat atd... a když se někdo chce připojit přes tvůj mobil, tak toto je jednoduché. Využití je dobré pro zahraniční návštěvy:)
Blekota_ce4you (73)|22.3.2010 11:42
Adow: Tak jsem našel chybku v jinak vynikajíci ROMce a konečně celkem rychlém Sense 2.5. Používám HTC Start menu a chtěl jsem se dostat do klasického Nastavení ve WM. Proto jsem v Sense 2.5 najel na záložku "Nastavení", tapnul na "Nabídka" a pak na "Nastavení - ovládací panely", a nic se nestalo a neotevřelo. Že by ten příkaz nebyl správně nastaven, aby otevřel klasické WM "Nastavení"?
Adow (1267)|22.3.2010 11:53
_Amos_: Ve finále jsem to tam nedal - stejně tak jako ostatní detaily nastavení komunikace z LEA. Už takhle to paměťově nestíhá. V kitchen to je - zkus ji rozbalit, spustit a zjistíš, že to v pohodě zvládneš uvařit ;)

Blekota: Asi to bude tím HTC StartMenu - bez něj mi to jede OK.
buckowski (39)|22.3.2010 14:17
Zdravím uživatele Eržiky X.
Konečně jsem se dokopal k přechodu z E9.
Nahodil jsem Sense 2.5, ale našel jsem pár věcí, kde bych potřeboval poradit:
[s]1) album a prohlížení fotografií - strašně pomalý a chybně se zobrazuje menu (ale to mě tolika nepálí)[/s] - [color=red]vyřešeno po SR[/color]
2) StartMenu - při klidnutí na tlačítko start se mi zobrazuje prázdnej bílej obdélník - naštěstí jsem zjistil, že při zmáčknutí čehokoli se objeví obsah, ale dost to ruší
3) display sleep při hovoru - měl by to řešit CAB, kterej jsem tady našel asi 3 stránce, ale display se při hovoru stále vypíná - (v předchozích příspěvcích referované nastavení v Adv. Configu, jsem samozřejmě také zkoušel - i když posle slov Adowa by to stejně nemohlo fungovat - bylo určeno pro jinou verzi.)

Jinak zase musim pochválit - i ta 2.5 mi až na ty fotky šlape docela svižně, od rána od 7, kdy sem vypojil tel. z nabíječky tam mám 94% baterky, takže výdrž taky OK - i když včera mi teda při tom nastvování uskočilo 60% snad během hodiny...

Budu dál pozorovat, jak se to chová a dám vědět.

[color=green]Edit:
Pro ty, kdo mají stejné problémy, tak už se vyřešilo vše - popis o pár příspěvků níže.
[/color]
00342821_Screenshot_1_ZUGe.png
Adow (1267)|22.3.2010 16:39
1) už jsi škrtnul, ale jede mi OK
2) stejně tak start menu - nemám s tím problém
3) vyřešen zde
_Amos_ (368)|22.3.2010 17:42
buckowski: k bodu 2. připadá mi to jak kdyby jsi zatrhnul tapetu v nastavení - dnes - Použít obrázek jako pozadí.... Právě tady by jsi změnil černou barvu na něco jiného a jestli tam text je, tak je to o pozadí...
Dajce (41)|22.3.2010 17:50
Čau,
zkoušel někdo ten Manila Locker 2.5.2012 ? mě se ze začátku choval normálně ale pak se to celé začalo kousat ... spíše displej byl vždycky buď černo nebo tak zvané blechy na obrazovce ;-) ... musel jsem ho odebrat
Borija (29)|23.3.2010 11:26
Cao ADOW eržika x1 sense2.5 je super
mam len jednu otazku neda sa mi nastavit e-mail konto windowslive.com vo vsetkych predchadzajucich erzikach to bolo ok (nastavil som imap4, mena hesla su ok )
gmail som nastavil na prvy raz len ten windowslive ....
Ak ma niekto nejaky napad tak poprosim o radu
Adow (1267)|23.3.2010 11:32
Dajce: Je tam aktualizovaná verze, tak ji můžeš zkusit.. XDA-developers. Nenech se zmást datem - update je dnešní. Stáhni CHT update 3.
buckowski (39)|23.3.2010 13:34
K mým bodům 2 a 3

2) vyřešeno - nejednalo se o zapnutou tapetu, ale o to, že jsem v Adv. Configu (nejspíš v zatmění mysli) zaškrtnul - animované menu - animace neprobíhá a proto se zobrazoval prázdný bílý obdélník

3) Doinstaloval jsem Touch InCall Screen Tweak a testuju - co který nastavení dělá - snad to bude OK


Z jinéhou soudku:
Co0kie Home Tab Editor - je naprosto super

Kdo má u Sense 2.5 problémy s rychlostí, tak opravdu velkého zrychlení jsem dosáhl (v tom Co0kie Home Tab Editoru) vypnutím animace u počasí. Pokud nepotřebujete vidět stírající stěrač a odraz objektivu od slunce a vystačíte si ikonou, která se animuje jen, když se objevuje - tak je to způsob, jak paměti ulevit na pohodové zvládání Sense 2.5
007ToMMaS (111)|23.3.2010 15:41
ja mam taky problem... dnes rano sa mi mobil ani nenabil:( ostal na 59% tak ako som ho dal na nabijacku tak ostal a este ked si dam upozornenia tak tam ako ukazuje stav baterky tam tak ukazuje o niekolko % viac...
JK007_ce4you (31)|23.3.2010 16:39
Po nainstalování zámku Manila "Manila Locker 2.5.2012+CHT_1.6.1 update3.cab" a "Marzens Touch InCall Screen Tweak" pro vypínaní obrazovky běhen hovoru můžu říct, že zásadní problémy s Diamondem nemám.
Jediné co trochu otravuje je pomalé načítání Kalendáře " Program jednání " Kde musím čekat i 10 - 20sec na zobrazení události.
Taky si všímám , že často informace o stavu baterie neodpovídá stavu zobrazovaném na obrazovce. Po restartu je změna i víc jak 30% !!
To ale může byt i taskbarem, který používám.
Za ten Manila zámek.. díky moc.....
007ToMMaS (111)|23.3.2010 19:42
ked ho restartujem tak je to ine zas... ale pri spustani sa spotrebuje dost energie... ale zeby spotreboval az 20% alebo viac to neni mozne :(
JK007_ce4you (31)|23.3.2010 21:25
[quote=007ToMMaS]ked ho restartujem tak je to ine zas... ale pri spustani sa spotrebuje dost energie... ale zeby spotreboval az 20% alebo viac to neni mozne :( [/quote]

Já jen chtěl říct, že ukazatel stavu baterie a to grafický nebo procentuální neodpočítavá nebo nezobrazuje korektně.
Příklad - poslouchám MP3 a stav baterie je 81% po 40minutách poslechu stále 81% !!!!!!!
Restart Diamonda a hele hned jsem na 50%........
Tuto anomálii jsem vysledoval po instalaci Eržiky 1.1. S originální romkou od HTC byla koreknost stavu baterie taky nepřesná, ale bylo to + - 10%.
Baterií to nebude, neboť požívám jak 900 tak 1240 obě originál HTC.
Jedná se o korektnost průběhu stavu baterie... nic víc, nic míň.... Odhadem vím co Diamond vydrží...
Adow (1267)|23.3.2010 22:51
S tím bohužel neporadím... Ale mám jinou otázku na ty, kteří mají Eržiku X 1.1 s novým Sense 2.5.2012 - ozval se mi _Amos_, že mu telefon při příchozím hovoru nevyzvání. Já s tím mám momentálně taky problém. No a vy ostatní jste OK nebo se to bojíte přiznat??? :D
Blekota_ce4you (73)|23.3.2010 23:19
Adow: Mě sice Diamond zvoní s menším zpožděním, což je na WM normální, ale zvoní jak má ;) Mám Eržiku. X 1.1 Sense 2.5. Build 2012.
Adow (1267)|23.3.2010 23:48
OK, díky za zprávu. Tak to je zase záhada :sarcastic:
Pecura (1)|24.3.2010 00:08
Super. Tak už vím, proč jsem měl tolik nepřijatých hovorů. Evidentně zesilování hlasitosti nebude tím správným řešením :o) Mám Eržiku. X 1.1 Sense 2.5. Build 2012 a přiznávám se, taky nezvoní.
Adow (1267)|24.3.2010 07:34
Já jsem po několika pokusech se svou ROMkou flashnul "oficiální" Eržiku X 1.1 a zvonění mi teď funguje :).. Tak nevím jak to opravit, když to funguje - jak mám hledat chybu, když se mi teď neprojevuje? Evidentně to koliduje s něčím dalším, co není původně v ROM.
buckowski (39)|24.3.2010 08:22
K halsitosti vyzvánění:

já sem měl s něčím podobným problém už u minulé eržiky.

I když jsem měl nastaveno, aby se používala jen jedna hlasitost, tak občas vyzvánění zůstalo vypnuté. Při použití tlačítek vol +/- byly na horní straně obrazovky šipky, které přepínaly mezi celkovou hlasitostí a hlasitostí vyzvánění.

Taky jsem z toho byl zoufalej, než jsem to tam našel.

U Eržiky X jsem si zase nastavil volbu pro používání jen jedné hlasitosti a šipky nahoře nemám. Tak bych zkusil zkontrolovat tuhle volbu.

Je to záložka Nastavení v Sense - zvuky a displej - a hned první volba u hlasitosti.

EDIT: Teď jsem to ještě testoval - v Eržice X 1.1 - to funguje výborně - při zapnutí volby "jedna hlasitost" nenabízí obrazovka hlasitosti výběr, když se ta volba vypne, tak jsou u volby hlasitosti 2 záložky - systém a vyzvánění
spen (22)|24.3.2010 08:56
jj presne tak. Ted jsem to zkousel a zvoni dobre...
_Amos_ (368)|24.3.2010 10:40
Teď mě napadlo vypnout v Advance Configu možnost ztišit zvonění při obrácení telefonu a zatím v pohodě zvoním i při změnách režimu zvonění...

edit: potvrzuji, že celý den jsem bez problému zvonil, takže chybu bych hledal zde...
Prague77 (23)|24.3.2010 12:02
Ahoj,

mam verzi X 1.0 sense 2.1 a porad mi blbou hodiny. Ty hlavni mrznou a dobre jdou jen ty v liste.
Nekdy pomuze vypnuti stylus locku, hlavni hodiny se srovnaji, nekdy ne...

Setkal jste se nekdo s podobnou chybou? Diky
007ToMMaS (111)|24.3.2010 14:20
:) ok :P dik :)
Dajce (41)|24.3.2010 18:08
Ten Manila Locker i update 3 u mě nějak zlobí ... nevím jestli dělám něco blbě
1.) stáhnu Manila Locker 2.5.2012+CHT_1.6.1 update3.cab
2.) nainstaluji ...
3.) restartuji

Pak se to chová jako že to funguje .... po dvou hodinách si chci třeba zavolat a displej je zhasnutý a nejde zapnout ...

T-Mobile MDA Compact IV
R: 1.17.25.09 SPL: 1.93 Olinex, Eržika X Sense 2.5.2012
_Amos_ (368)|24.3.2010 21:43
Zkusil jsem zkouknout Manila locker update a myslím si, že pokud nebude manila locker součástí Co0kieho Home editoru, tak to zákonitě zlobit musí. Prostě si k sobě nesednou uplně dokonale a script pak neví co má dělat... Až to Co0kie zaimplementuje do svého home editoru, tak to bude fachat... Vždyť jen ten malej zámeček v pravo nahoře, nekoresponduje s tím, že je u Co0kiho home screenu užší horní pruh, manila locker je připraven na široky pruh atd...
spen (22)|25.3.2010 09:54
Tak k tem dalsim dvoum chybam co mi to delalo driv, pridavam jeste dve. Pri prichozi SMS se mi u obrazku SMS neukazuje pocet prichozich zprav a hlavni hodiny se zasekavaji :oops:

No a ted jsem restartoval mobil a napsalo mi to tam, ze tu jednu zpravu mam, cislo se objevilo, ale uz zase nechce zmizet, at delam co delam :(( Furt to jen blika....
Dryha_ce4you (143)|25.3.2010 12:12
Manila Locker dělá jednu príííma věc ... nevyzvání budík pokud je zhasnutý display. Nezkoušel jsem systémový ale GAlarm 2.12 nejde, pokud je rozsvícený display tak je to v pohodě ale jinak se nespustí, teprve po rozsvícení začne zvonit. Ještě že jsem se ráno probudil sám :)
Bez MLockeru je to ok.
buksa.jan (20)|25.3.2010 13:52
Dryha: tohle sem taky sledoval, protože sem 2x zaspal (jestě, že existuje pružná pracovní doba) :D
Adow (1267)|25.3.2010 14:12
A hned jedna záhada vyřešená :D.
carbik_ce4you (132)|26.3.2010 09:29
Po Eržice X 1.0 se Sense 2.5 jsem zkusil i Sense 2.1 (kde mě iritovala chyba v seřazení SMS/MMS). Proto mám teď čerstvě Eržiku X 1.1 se Sense 2.5.

Poradíte mi nějaky trik na Operu? Té paměti je asi fakt tak málo, že se mi otevře a hned zavře. Programy běžící na pozadí vypínám a nic co zasahuje do systému jsem až na Autoflight (která umí automaticky nastavit zapínání a vypínání telefonu, BT a další) jsem neinstaloval.
Albi_ce4you (31)|26.3.2010 10:22
Musím se vrátit k problému s outlookem. Nainstaloval jsem si Eržiku X 1.1. Nastavil jsem synchronizaci s Exchangem. Ta proběhla korektně. Ale když klikni na mail, a je jedno zda v Sense nebo v seznamu emailu, tak si mi email neotevře a stále vidím seznam. Na displeji se jen změní X na OK (tak jak se mění při otveření emailu). Když na OK kliknu, tak se to tváří jako že to právě ten email zavřelo a zase/pořád vidím jen seznam.
Adow (1267)|26.3.2010 10:41
Jj, to už se tu řešilo..
Oprava otevírání e-maillů na X 1.1
Albi_ce4you (31)|26.3.2010 11:15
Děkuji moc, pomohlo.

Hluboce se omlouvám, že jsem si neprošel několi posledních přízpěvků pořádně :(

Ještě jeden dotaz. Připadám si fakticky jako blbec. Po létech s WM si neumím nastavit ani budík. Jaký formát a kam jej nakopírovat aby jej přehrál? Zkoušel sjem WAV a do složky Windows. Budík sice soubor vidí, ale nepřehraje :( i když ve Windows Media Playeru soubor přehrát jde.

Pokud máte vyzkoušený nějaký zvuk, sem s ním. Díky
007ToMMaS (111)|26.3.2010 13:55
:( moj HTC diamond rano sam od seba resetnul... a cely sa vymazal... nesiel ani spustit potom priblizne o pol 1 sa to stalo znova... ale uz nesiel ani spustit iba bola uvodna obrazovka kde je napisana romka verzia radia..... a dalej nesiel.. tak som urobil HR a vsetko som vymazal.... aj 4gb pamet... teraz ide... a predtym hlasil niake chyby... v systeme... ale HR pomohol teraz to ide.... prestane robit samovolne HR ked urobim MTTY ?
Adow (1267)|26.3.2010 15:10
Ano, právě proto píšu, že se to má udělat preventivně rovnou před flashováním. Je to v postupu tučným červeným písmem :D.
007ToMMaS (111)|26.3.2010 16:36

007ToMMaS (111)|26.3.2010 16:36
hotovo:) uvidim ci to pomohlo :) ale dufam ze bude frcat ako ma :) a dik :)
jakoubecek (21)|26.3.2010 17:49
albi: jj, ten budík vážně nechápu, je to docela zásadní věc, každopádně wav do \win je dobře, ale musí to být wav v původním nekomprimovaném formátu, zkoušel jsem nějaké pokročilé varianty a ty pak wm neskousne, je jen ticho... takže abys zachoval rozumnou velikost wavu, srovnatelnou s mp3, musíš ořezat kvalitu alespoň o polovic (22k, 8bit, mono) a pak si užívat to šumnění... děsběs, ale na ten budík to stačí...
Adow (1267)|26.3.2010 18:30
Trošku nechápu, proč ještě HTC neudělalo vlastní budík s podporou MP3.. Taková základní věc :sarcastic:
spen (22)|27.3.2010 19:11
Dneska jsem chtel neco vyfotit a porad mi to hazelo chybu aplikace a pak to hlasilo nedostatecnou pamet :-( Nova X 1.1