Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

Dzejms (3)|28.3.2010 14:41
Zdravím všechny.
Prosím o radu, dnes jsem nainstaloval Eržu X1.1 sense 2.5 a zjistil jsem,že od doby synchronizace se nepřetočily hodiny, jsou prostě seklé. Fungují pouze ty u ukazatele baterie, tušíte někdo, co s tím? Díky za odpovědi... Džejms

Edit1: Nefunguje ani telefonní aplikace. HR po flashi jsem udělal...
Edit2: Ted jsem přeflashoval na Sense 2.1 a problém je ten samý, jen volat už snad jde...
Dryha_ce4you (143)|28.3.2010 17:04
Budik: pratele velmi vrele doporucuji pouzivat Klaxon nebo GAlarm ... systemovy budik obcas umi pozlobit docela neskutecne. GAlarm mi funguje zatim nejlepe.

Problem se sync pres BT: - nechce se mi spojit pres BT WMDC, nekdy se to povede az po 5minutach treba ale Diamant hlasi pripojeno ale pri tapu na synchornizace se nic nedeje :( (W7 Ultimate x64 - cerstvy instal) - napada nekoho neco? Mam sync s exchange a pc na pozamky.
007ToMMaS (111)|28.3.2010 20:01
z hodinami mam taky isty problem.. nepretacaju sa... teda hej ale niekedy to sekne a nejdu pohnut... tak vzdy urobim reset.. a potom idu normalne.... z volanim problem nemam...
buckowski (39)|29.3.2010 16:00
[quote=carbik]Po Eržice X 1.0 se Sense 2.5 jsem zkusil i Sense 2.1 (kde mě iritovala chyba v seřazení SMS/MMS). Proto mám teď čerstvě Eržiku X 1.1 se Sense 2.5.

Poradíte mi nějaky trik na Operu? Té paměti je asi fakt tak málo, že se mi otevře a hned zavře. Programy běžící na pozadí vypínám a nic co zasahuje do systému jsem až na Autoflight (která umí automaticky nastavit zapínání a vypínání telefonu, BT a další) jsem neinstaloval.[/quote]

Mě se nejvíc osvědčilo řešení - před použitím Opery (ale i jiných náročnějších aplikací - jako třeba iGO) vypínám Sense (pomocí SiN RunTaskMng). Zástupce na inkriminované programy mám přímo v Nabídce start, abych se k nim rychle dostal.

Sice to není zrovna pohodlný, ale Diamond (MDA IV) má prostě paměti (na dnešní poměry a potřeby) málo.
Adow (1267)|29.3.2010 16:14
Jinak ta utilitka není jen na "hloupé" vypínání a zapínání Sense.. Umí všelijaké scripty - např. si nastavíš akci vypnout Sense - spustit iGo - zapnout Sense. Samozřejmě pak chvilku trvá než najede znovu Sense - to už je ale daň za novou aplikaci (Sense 2.5) na "starém železe" (Diamond). Divím se, že ještě nikdo chytrej nepřišel na to, jak ukousnout vnitřní úložiště na úkor zvětšení RAMky.. To by byla bomba :).
jakoubecek (21)|30.3.2010 09:45
ahoj, tak jsem přejel na eržiku x 1.1, a vzhledem k tomu, že jsem začínal na x 1.0, pozoruji "neuvěřitelné" zrychlení, sense běhá skoro stejně, jako na šéfově leu, pecka...
přesto mám jeden problém a jeden dotaz:
1) stejně jako carbikovi mi padá opera hned po spuštění, ještě včera večer jela v poho, pak jsem si vše nastavil podle svého a dnes jsem zjistil tuto nepříjemnou novinu:( je to skutečně nedostatkem paměti, když mám 30% volno a ještě včera to šlo? nějaké tipy?
2) neustále se tu zmiňuje absence manila lockeru? co všechno tahle věc umí? ve verzi 1.0 byl, že? zaregistroval jsem jen takový ten zámek po zhasnutí/rozsvícení, který jsem stejně hned vypnul, co dále to má jako umět?:)
díky
carbik_ce4you (132)|30.3.2010 14:54
[quote=buckowski]
Mě se nejvíc osvědčilo řešení - před použitím Opery (ale i jiných náročnějších aplikací - jako třeba iGO) vypínám Sense (pomocí SiN RunTaskMng). ....[/quote]

Toto jsem zkoušel i přes SiN RunTaskMng, viz screen. Btw: díky za tip Adow. Pro ostatní návod zde. (load.txt je přímo v adresáři Windows).
Ale i při vypnutém Sense se Opera ve většině případů po spuštění vypne. Vám Opera u Sense 2.5 jede alespoň na jedno okno?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Adow (1267)|30.3.2010 15:07
Asi zkusím nějakej jinej build Opery... Taky se mi někdy zdá, že padá ikdyž nemusí.
_Amos_ (368)|30.3.2010 16:01
Jojo Opera byl můj hlavní důvod přechodu zpět na X 1.0 a vypínat kvůli tomu Sense se mi zdá, že sloužím mobilu já a ne mobil mě:))))... Pokud by se našlo řešení, bylo by to SUPER:)
beesee (46)|30.3.2010 16:32
Používám finální verzi Opery Mobile 10 (je jiná než ta v Eržice X 1.1 - minimálně má jiné menu) a používám i poslední betu Opery Mini 5.0.3521 a obojí k mé spokojenosti. Nepamatuji, že by mi Opera spadla (používám každý den) - jen s tou pamětí občas je problém, ale stačí dočasně vypnout Sense. Obě verze lze samozřejmě stáhnout z domovské stránky Opery.
LiOn--- (11)|30.3.2010 22:28
Ahoooj.
V prvom rade chcem poďakovať Adow za úžasnú Romku Eržika X 1.1 Sense 2.5 je proste super :yes:

Ale mal by som jednu otázočku a to:
keď používam Operu občas mi spadne (sa jednoducho zavrie bez načítania stránky, ale to bude asi nedostatkom pamäte, to sa tu už riešilo....) to by nebol až taký problém, skôr to že zostáva aktívne pripojenie na internet aj po ukončení práve s Operou. Neviem či ja niečo robím blbo, alebo mám niečo zle nastavené (do nastavení Romky som sa nemiešal, všetko je tak ako som to nainštaloval). To pripojenie musím ručne vypínať cez Nastavenia-bezdrôtové_ovládacie_prvky-Dátové_pripojenie (prepnúť do polohy vypnuté)
Please neviem niekto radu čo s tým? nieje to problém len to dosť žerie baterku

Vďaka za reakciu

PaTER_ce4you (69)|30.3.2010 22:37
Tož se s Vámi rozloučím. Adow - děkuji za všechny Eržiky! Bylo to super. Zítra MDA Compact IV odchází z domu a přichází HTC HD2. Tak budu laborovat někde jinde, ale doufám, že Adow si pořídí taky HD2 :D Nebo se najde jeho následeovník - maijetl právě uvedeného zaříézení. Panové a dámy, mějte se, bylo mi ctí v tomto vláknu s Vámi sdílet své zkušenosti. Ještě jednou Adow - díky.
Adow (1267)|31.3.2010 07:45
LiOn---: ROMka jako taková automatické odpojování neřeší. Určitě to jde nastavit někde v registrech, ale nepátral jsem po tom. Zkus třeba nějakou speciální utilitku - tady jsem jednu vygooglil, ale nezkoušel jsem. Mě se automaticky stahují maily, počasí, akcie..., takže jsem pořád online.
007ToMMaS (111)|31.3.2010 14:34
mne v tej romke strasne chyba JbedJava :( ked si ccem zahrat niaku java hru tak nemozem :( a niektore su celkom fajne :) :D nedala by sa tam niako dat? :)
beesee (46)|31.3.2010 20:09
Javu najdeš tady ve druhém příspěvku od Adowa (sekce Doplňkové CABy a modifikace) :-)
007ToMMaS (111)|31.3.2010 21:18
dik :)
_Amos_ (368)|1.4.2010 09:21
Tak jsem si včera ukuchtil svoji Eržiku X 1.1 (Adow dík, že jsi mě k tomu dokopal:) a mám k tomu dva poznatky:
Po instalaci bylo Sense super rychlé až do chvíle, kdy jsem nahrál zálohu sms a hovorů. Mých nepotřebných 500 sms způsobilo úplný kolaps rychlosti a až po odmazání se Sense zase super zrychlilo... Nevím jestli počet sms ovlivňuje hlavní paměť, ale dost mě to překvapilo, mohlo to být ale způsobeno také tím, že se smsky začali řadit ke kontaktům a vzalo si to své a já mšěl jen počkat:).
A pak z obavy z padání Opery jsem si vybral Operu 10 a příjemně mě překvapila svižností a bezproblémovým chodem (doposud). Jen když si dám zástupce na Internet tab, tak si to nepřevezme obrázek a zůstane tam ikona globusu... Předpokládám, že bych mohl ručně udělat zápis do registru, ale nevím jak, tak kdyžtak poraďte...
Adow (1267)|1.4.2010 10:27
Sense 2.5 je stavěný na Operu 9.7, takže nebude vše fungovat do posledního detailíku.
Jinak kontakty, SMS a další "PIM" věci jsou v jedné databázi - v rootu je PIM.VOL. Já ji mám např. cca 1MB. Čím víc věcí tam je, tím je větší. Tahle databáze je v podstatě neustále v pohotovosti a vůbec bych se nedivil, kdyby se válela v RAM. Vliv na rychlost telefonu to určitě má.
jaja01_ce4you (262)|1.4.2010 10:29
zkusil jsem ted smazat 400 sms a na rychlost to sice ma vliv, ale ne nijak dramaticky
vai_ce4you (10)|1.4.2010 20:10
Můžu úplně hloupý dotaz? Používám v tuto chvíli Eržiku 9 noTFL v kombinaci s SPB Mobile Shell a uvažují update. Má to význam? Jestli to dobře chápu tak touchflo i sense je v podstatě jiná podoba SPB Mobile Shell.
Adow (1267)|1.4.2010 21:13
Pokud nechceš používat TF nebo Sense, tak ti nová verze oproti v9 moc nového nepřinese..
jakoubecek (21)|2.4.2010 12:11
ahoj, tak jaká s tou operou? mám čekat na opravný cab s jiným buildem, jak jsi říkal nebo začít experimentovat? lze to vůbec nebo bude třeba kompletně nová rom? děkuji...
Adow (1267)|2.4.2010 12:15
Kvůli změně Opery není nutný dělat novou ROMku. Zatím jsem se k tomu ale nedostal. Možná o víkendu.
tomiskavac (14)|3.4.2010 14:33
[quote=LiOn---]Ahoooj.
V prvom rade chcem poďakovať Adow za úžasnú Romku Eržika X 1.1 Sense 2.5 je proste super :yes:

Ale mal by som jednu otázočku a to:
keď používam Operu občas mi spadne (sa jednoducho zavrie bez načítania stránky, ale to bude asi nedostatkom pamäte, to sa tu už riešilo....) to by nebol až taký problém, skôr to že zostáva aktívne pripojenie na internet aj po ukončení práve s Operou. Neviem či ja niečo robím blbo, alebo mám niečo zle nastavené (do nastavení Romky som sa nemiešal, všetko je tak ako som to nainštaloval). To pripojenie musím ručne vypínať cez Nastavenia-bezdrôtové_ovládacie_prvky-Dátové_pripojenie (prepnúť do polohy vypnuté)
Please neviem niekto radu čo s tým? nieje to problém len to dosť žerie baterku

Vďaka za reakciu

[/quote]
To automatické ukončování internetového připojení umí Diamond Tweak. Dá se tam nastavit po jaké době nečinnosti se má automaticky ukončit. Umí to i pár dalších věcí.
grigi_ce4you (8)|3.4.2010 18:38
zdravim. Jenom mi tak napadlo do Touch PRO by to asi nacpat neslo co?
LiOn--- (11)|3.4.2010 19:03
[quote=Adow]LiOn---: ROMka jako taková automatické odpojování neřeší. Určitě to jde nastavit někde v registrech, ale nepátral jsem po tom. Zkus třeba nějakou speciální utilitku - tady jsem jednu vygooglil, ale nezkoušel jsem. Mě se automaticky stahují maily, počasí, akcie..., takže jsem pořád online.[/quote]

Díííík funguje :yes: :yes:
LiOn--- (11)|3.4.2010 19:12
tomiskavac Diiiik ;-)
_Amos_ (368)|4.4.2010 22:34
Děje se to jenom mě a nebo se lokátor počasí rozhodl neurčovat přesně pozici. Od čtvrtka se mi objevuje lokalita pouze South Bohemia, nebo Central Bohemia. Dřív mě to hlásilo každou vesnici:)
JK007_ce4you (31)|4.4.2010 23:07
[quote=_Amos_]Děje se to jenom mě a nebo se lokátor počasí rozhodl neurčovat přesně pozici. Od čtvrtka se mi objevuje lokalita pouze South Bohemia, nebo Central Bohemia. Dřív mě to hlásilo každou vesnici:)[/quote]

Taky stejný problém.... pořád South Moravia, ale stalo se mi to již dřív a po pár dnech se vše vrátilo zpět.
_Amos_ (368)|4.4.2010 23:18
Tak to bude u američanů:) a ne v našem diamondu, díky
JirkaPospa (5)|5.4.2010 13:22
Zdravim hledal jsem uz opravdu vsude, ale nikde jsem odpoved nenasel. Po instalaci erziky se mi neustale nastavuje defaultni klavesnice pri psani sms ci webovych adres. Nastavil jsem to uz asi 6x a vzdycky pri nove sms je tam zpatky ta normalni.
Druha vec pri jakemkoli nastaveni vyvazeni bile ve fotaku jsou fotky porad do modra. Vim ze nemuzu cekat zazraky od HTC 3,2 MPix, ale snad barvu by to mohlo mit normalni. Takze jestli je nejaky fix nebo popripade zasah do registu??? Diky moc

Jestli uz se tady neco takovyho resilo tak se opravdu velice omlouvam, ale opravdu jsem nenasel.
007ToMMaS (111)|5.4.2010 16:01
a urobil si po nainstalovani Eržiky HR?
JirkaPospa (5)|5.4.2010 16:55
jojo
Adow (1267)|5.4.2010 18:22
Nepíšeš, co máš za verzi - pokud 1.1, tak jdi do Start - Programy - Systémové nástroje - Výchozí klávesnice. Tam si nastav svou oblíbenou klávesnici a už ji budeš mít napořád. Pokud máš v 1.0, nainstaluj si nejprve update a pak postupuj stejně. S vyvážením bílé osobně nemám problém..
euro07 (33)|5.4.2010 20:37
Omlouvám se, ale ptal jsem se již při předchozích Eržikách - Odstraním po přečtení sms zprávu, přesune se mi do složky odstraněné a zustane tam, i když mám v nastavení nastaveno odstranit IHNED. Děkuji.
Adow (1267)|5.4.2010 21:17
euro07: Já to teď ani nemůžu najít - kde to nastavuješ??

All: Zkoumal jsem ty Opery. 9.7 se chová pořád stejně, ikdyž novější buildy jsou na tom o chloupek líp. Paměťově nejlepší je určitě Opera 10 - ta ale není provázaná do Sense - takže se vám nebudou zobrazovat náhledy stránek a taky není provázaná správa záložek - záložky v Opeře a záložky v Sense nebudou totožné - např. to co uložíte v Opeře se v Sense (HTC Bookmark) nezobrazí.
Download:
Opera 9.7.35964 (pouze upgrade pro Eržiku X 1.0 a 1.1!)
Opera 9.7.35758 (pouze upgrade pro Eržiku X 1.0 a 1.1!)
Opera 10 final - kompletní instalace vč. CZ a SK ;)
euro07 (33)|5.4.2010 21:30
Adow záložka Zprávy - Seznam zpráv - Nabídka - Nástroje - Možnosti - Úložiště - Vyprázdnit složku Odstraněné - IHNED
Adow (1267)|5.4.2010 21:47
Tohle se určitě netýká SMS, ale mailů..
JirkaPospa (5)|5.4.2010 22:29
Adow: Aaaa nechapu jak jsem si toho nemoh vsimnout. Uz to frci dik moc
stork_ce4you (1)|6.4.2010 06:11
Mám malý dotaz:)
V Eržice X 1.1 Sense 2.5 se mi zobrazují události 7dní dopředu.V Co0kies Home Tab Editoru mám nastaveno na 1den(u vlastní události upozornění 15min.).
Dělám chybu já, nebo je chybka v Eržice?
Díky za radu.
Kukin_ce4you (2)|7.4.2010 18:10
Zdravim vsechny a hlavne zakladatele Erziky X. Vcera jsem udelal konecne flash na ver X 1.1 Sense 2.5 - vse co jsem zatim zkousel mi bezi jak se da, ale mam problem z jednou veci - jde o to ze kdyz najedu na Start - Nataveni - Osobni - dnes - zalozka Polozky tak tu mam zaskrkle HTC Sense, ale kdyz se pokusim tam dam i dalsi, jako napr Dorucene, Ukoly atd a dam Ok tak se to neulozi a neprida se to na Plochu Dnes.
Prosim o radu jak to provest aby to slo, dik vsem za pomoc, Kukin
Lukas.Manak (169)|7.4.2010 18:20
to nepujde protože sence(a ostatní nádstavby) je sobecký a nic jinýho ti nedovolí přidat...musel bys požadovanou záložku integrovat do nádstavby
OBeeOne (3)|7.4.2010 20:35
Hrdě používám třetí den Eržiku X 1.1 sense 2.5 a narazil jsem na dva problémy:

1. Mam synchronizaci s Outlokem 2007, když chci zobrazit mail přímo ze sense nebo ze seznamu mailu - nic se nestane a pak chvili telefon nereaguje
mail se nezobrazí a nelze se vratit zpět na seznam mailů.

2. když zmením tapetu na pozadí a chci pak zpět původní - černou, nikde jsem nenašel tuto volbu..

a dnes mi 2x zamrzli hodiny jak se tady již řešilo.. pomaha jen restart sense
Kukin_ce4you (2)|7.4.2010 21:05
[quote=MaNi]to nepujde protože sence(a ostatní nádstavby) je sobecký a nic jinýho ti nedovolí přidat...musel bys požadovanou záložku integrovat do nádstavby[/quote]

Aha - tak to si me moc nepotesil - ale i tak dik za odpoved
Adow (1267)|7.4.2010 21:07
stork: Tohle je vyloženě věc Co0kie home tabu, ani ten nemusí být bez chyby ;)

OBeeOne: 1. Stačí se mrknout dolů sem..
2. Pravda, nové Sense to nenabízí.. Nevim proč ani to nejsem schopen ovlivnit - nejsem programátor.
OBeeOne (3)|7.4.2010 21:20
Adow: omlouvám se tu opravu mailu jsem přehlídl. děkuji

Tu tapetu jsem jednou změnil omylem a pak jsem si s tím nevěděl rady, pomohl výběr jiného skinu pro WM a pak zpět na skin HTC Black
007ToMMaS (111)|10.4.2010 21:39
Moj HTC diamond z Eržiku X 1.1 Sense 2.5. zrazu si robi co chce :( premenovalo mi 4GB pamet... povodne bolo internal Storage a teraz je internal storage 2 a tym padom nic nejde tak ako ma :( vsetky aplikacie co mam nainstalovane na 4gb pameti nejdu :( a este k zvoneniam mam nastavene zvonenie a prestavi si ho na ine :( neviete niekto pomost?
luckies (3)|11.4.2010 11:25
[quote=007ToMMaS]Moj HTC diamond z Eržiku X 1.1 Sense 2.5. zrazu si robi co chce :( premenovalo mi 4GB pamet... povodne bolo internal Storage a teraz je internal storage 2 a tym padom nic nejde tak ako ma :( vsetky aplikacie co mam nainstalovane na 4gb pameti nejdu :( a este k zvoneniam mam nastavene zvonenie a prestavi si ho na ine :( neviete niekto pomost? [/quote]

ja osobne bych asi vyzkousel MTTY a pak znovu flashnout...mel jsem taky problemy s tim ze si Diamond delal co chtel a MTTY pomohlo...
babaq (309)|11.4.2010 12:48
Vím, jak to napravit.
Stačí dostat do registrů přiložený soubor a provést reboot (jednou jsem to musel udělat dvakrát, asi tam ještě běžela nějaká aplikace).

Update: Místo REG souboru jsem tam dal ZIP s názvem bez mezer, ten už jde stáhnout.
Adow (1267)|11.4.2010 13:39
007ToMMaS: Tohle není věc ROM. Stává se to, když máš připojenej telefon k PC jako MassStorage. Když pak nějaká aplikace přistupuje do Internal Storage a nedostane se tam, tak založí Internal Storage2 a zapíše to do registru. Může to např. udělat Pocket Outlook, který ukládá do IS přílohy mailů.

luckies: MTTY je dobrá věc, ale není to univerzální řešení na všechno ;)