Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

Ondrej1 (5)|10.3.2010 13:30
Mam stejny problem jako carbik s cernym pruhem, velikost pruhu se pouzivanim telefonu zvetsuje a objevuje se to v menu sense. Po restartu Sense to zmizi, ale nevim co to zpusobuje
mam nainstalovanu X Sense 2.5
JK007_ce4you (31)|10.3.2010 20:56
Nevím jesli se to tady řešilo, ale mám problém s taskbarem. Po instalaci Taskbaru a to jakéhokoli mi vždy animovonaou baterku po restartu nahradí původní grafické zobrazení. ( hodiny a procenta baterie)
Nemáte někdo recept ......
00342092_Screen01_2vh8.jpg
Albi_ce4you (31)|10.3.2010 21:20
řešilo se to tady asi 1000x + 1, stačí trochu hledat

pro ty, co to nezvladnou, stačí odstranit zástupce styluslock z adresáře Windows - Po spuštění a poté softreset
beesee (46)|10.3.2010 21:44
Neví nějaká chytrá hlava co a jak upravit v Eržice X Sense 2.5, aby se mi standardně otevírala Opera mini (viz https://www.ce4you.cz/news/detail.asp?n=814) místo klasické Opery mobile? Opera mini je daleko svižnější a doporučuji všem, kteří ještě nevyzkoušeli. V poslední verzi navíc nepotřebuje javu, ale je nativně pro Windows Mobile :-) Díky za každou radu.
JK007_ce4you (31)|10.3.2010 22:06
[quote=Albi]řešilo se to tady asi 1000x + 1, stačí trochu hledat

pro ty, co to nezvladnou, stačí odstranit zástupce styluslock z adresáře Windows - Po spuštění a poté softreset[/quote]

Omlouvám se.. Nejsem tak častým čtenářem.... díky.:)

Ondrej1 (5)|11.3.2010 08:56
[quote=carbik]S maily snad poradi nekdo, kdo je pouziva.

Me cerny pruh, ktery je videt o par prispevku vyse na karte prizpusobeni povazlive roste... jsem jediny? (Sense 2.5)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Dik[/quote]

Vypnul jsem Manila Locker a cerny pruh se neobjevuje

jakoubecek (21)|11.3.2010 15:07
hola, krom výše zmíněných dotazů ještě jeden, nejdou mi odstranit oblíbené z domovské obrazovky, normálně je zaškrtnu, potvrdím, ale zůstanou viset, nějaký tip?
díky...
_Amos_ (368)|11.3.2010 15:48
jakoubecek: Věřím, že to pořeší Adow až se vrátí z dovolené. jde ti odstranit pouze šest odkazů a zbytek ne. Tedy někde je nějaká chyba a zůstalo tam podle mě něco z nastavení 3x2, když půjdeš v tématu výše, tak ale najdeš, jak Adow popisuje kde si to odmazat v registrech a udělat to pole čisté... (předtím si smaž aspoň jeden z těch co jde, aby jsi viděl, jak to má být v registru zapsané, když tam nic není) a nebo chvilku počkej:)

konkrétně to popisuje tady
carbik_ce4you (132)|11.3.2010 16:50
[quote=Ondrej1]Vypnul jsem Manila Locker a cerny pruh se neobjevuje[/quote]

Máš pravdu. Zámek Manial se mi ovšem líbí, takže jsem ho záhy zapnul a černý pruh jsem zatím nezaregistroval.
(povypínal jsem všechny volby a pak zapnul až na 3)
vypnuto mám: Zamknout při odpojení nabíjení, Snížit jas, Animované pozadí

EDIT: tak to nepomohlo... během používání se zase začal objevovat a rozrůstat černý pruh - Manila zámek mám zapnutý
jakoubecek (21)|11.3.2010 19:57
zatím díky, vyzkouším i počkám...:)

edit: jo a taky mi nejde tlačítko napsat(odpovědět) sms na záložce lidé - zprávy, kde je výpis komunikace s kontaktem,prostě nereaguje na stisk, bug nebo moje chyba?

je toho nějak více, tak zde adowovi a všem, kdo mají podobné problémy a rovněž je zajímá řešení nebo jejich řešení mají a mohli by poradit přikládám seznam problémů za prvních pár dní používání:):
1) nějaké elegantnější řešení zvonění budíku, než konverze mp3ky do wavu a nahrání do \windows?
2) jak vynulovat počítadlo délky hovorů v informacích o sw?
3) zřejmě bug: nejdou odstranit oblíbené s domovské obrazovky
4) zřejmě bug: nejde tlačítko napsat sms na záložce lidé - zprávy
5) konečně cituji předešlý příspěvek: "taková delikátnost, rád bych používal i emailového klienta v rámci Sense/Widlí, jak nastavit, aby mejly stahoval ale po vymazání ponechával na serveru, podobně, jako to umí třeba outlook? a ještě lépe, aby uměl stahovat jen nepřečtené a na serveru je označil jako přečtené... to už chci ale asi moc, co?:ú)))"

díky moc všichni (adowe:))

edit 2: 5. bod vyřešen, je třeba nastavit pop3 přístup přímo na serveru...
sejra (115)|11.3.2010 22:50
Nainstaloval jsem Erziku Sense 2.5 - na muj vkus pomale (oproti Erze v8). Tak zkousim 2.1. Diky, je to super rom!

Edit: Tak jsem nainstaloval Sense 2.1. Ta ROMka je uzasne rychla krom toho Sense. Sense jako takove svizne, pouze posuvy se sekaji a ja nemohu prijit na to, proc... Dale nevim zda tam maji ci nemaji byt ikonky baterky, signalu atd od Sense. Ja je mam klasicke od WM6.

Diky!
carbik_ce4you (132)|12.3.2010 13:17
Přesně to mám v plánu vyzkoušet - tedy teď mám Sense 2.5 a testnu ještě Sense 2.1.
Na Sense 2.5 mi vadí nebo jsem vypozoroval:
- určitě je pomalejší než předchozí Eržiky s Touch Flo,
- objevuje se mi černý pruh, který s používáním roste (zvětšuje se) v nabídkách nastavení, ale třeba i u zmeškaných hovorů,
- mám problémy s fontem, všechny ěščřžýýáíé mám tučně, obrázek jsem dával do vlákna Kitchen Eržika X,
- budík, nevím jak ho nastavit,
- odstranění rychlých odkazů na home (jak už ti je několikrát zmíněno) nefunguje.

Na druhou stranu vůbec nelituji, že jsem Sense 2.5 testnul. I přes zmíněné nedostatky je to použitelné a nedostatky počítám nejsou neodstranitelné.

Mám zkoušet Sense 2.1? Nebo je to to samé v bledě modrém.
sejra (115)|12.3.2010 15:16
Sense 2.1 mi prijde lepsi - je rychlejsi. Cela rom je velmi svizna. Krom toho, ze se shell drobne graficky seka pri posouvani a animacich. Jinak jsem navysost spokojen. Je to propracovanejsi, nez TouchFlo, super ovladani, zadne problemy s fonty atd atd. Asi si kvuli tomu konecne poridim datovy tarif :-D
JK007_ce4you (31)|14.3.2010 08:02
Mám takový malý problém s počasím na domovské stránce.
Aktualizuji počasí a vše proběhne jak má v aktualizaci se objeví stav který vidím i s okna !
( Podivín - Slabé sněžení) Vrátím se na domovskou stránku : ( Podivín - Přívalové deště ) tak nevím !!!!
00342337_Screen02_lgTr.jpg 00342337_Screen01_A6qG.jpg
_Amos_ (368)|14.3.2010 09:35
carbik: Jaký máš SPL??? Sense 2.1 jsem používal do teď, a zkoušl jsem před tím i sense 2.5 a utekl jsem od nich. Verze X 1.0 mě ale velice překvapila svižností a nepozoruji nic negativního v rychlosti ani při Sense 2.5, tak jsem u nich zůstal. Fakt je ten, že Sense 2.5 je už paměťově na hraně. Takže je důležité zavírat programy, tak aby ti neběželi současně. Nastavit si křížek tak, aby programy zavíral a ne jen minimalizoval. Pak se ti podle mě nebude ani zobrazovat černý pruh (ve skutečnosti se podle mě nedokresluje tapeta na screenu a vidíš část základní tapety, udělalo mi to jednou a měl jsem tam tu svoji trávu, místo černého pruhu).
Nastavení budíku je v sense 2.1 stejné, klepneš na budík a pak na čas a dostaneš se do nastavení dnů a času, kdy chceš budit...
Programy na Home screen Adow opraví, to je podle mě maličkost, jen vědět jak na to...
Ale rozhodně si zkus i Sense 2.1 ať můžeš porovnat, ale doporučuji udělat MTTY, aby jsi eliminoval problémy...

JK007: Počasí na home si bere hlášky z jiného souboru, než to v počasí. No a když Adow dělá překlady, tak neví jaká část je totožná z tou v druhém souboru, takže až provoz ukáže, kde je co nutné dopilovat. Takže můžeš klidně připravit seznam hlášek, které se neztotožňují a pomůžeš tak vývoji Eržiky:)
jakoubecek (21)|14.3.2010 11:44
jk007: mám ten samý "pbm", zřejmě jde o chybu překladu či nějaké vnitřní nastavení, kdy si to na home screenu bere jiný text, naštěstí jen v tomto případě (zatím:))...

edit: heh, oki, viz amos:)
JK007_ce4you (31)|14.3.2010 11:54
[quote=jakoubecek]jk007: mám ten samý "pbm", zřejmě jde o chybu překladu či nějaké vnitřní nastavení, kdy si to na home screenu bere jiný text, naštěstí jen v tomto případě (zatím:))...

edit: heh, oki, viz amos:)[/quote]

No ještě jsem zjistil chyby v lokalizaci, ale nejsem si jistý jestli za podivné lokalizování nejsem zodpovědný sám ....
Při naflašování jsem nechal lokalizovat počasí a automaticky a přesně lokalizoval Podivín i s názvem..
Po třech dnech se s Podivína stal pouze Jihomoravský kraj. Pak jsem použil lokalizaci v Břeclavi a výsledek byl že nestojím v Břeclavi ale v 15km vzdálených Kosticích! taky divné.
No nevěším hlavu vyzkouším Hardreset a třeba i přeflašování Rom a pak dám vědět....
spen_ce4you (0)|14.3.2010 17:36
No mne to pred chvilkou lokalizovalo misto: itaquaquecetuba ze je tam krasnych 31°C :) Mam Sense 2.1
grigi_ce4you (8)|14.3.2010 17:51
Chtěl bych se zeptat. Měl jsem chvíli klasické touch FLO 3D a ted pouzivam erziku sense 2.5 tezkou. Drive, kdyz jsem chtel priradit obrazek ke kontaktu primo na touch FLO, mohl jsem si vybrat jakoukoliv velikost a bylo. Nyni, kdyz si vyberu obrazek, ktery nema presne rozliseni, chce to po me vyrez. da se to nekde nastavit?
Dikes za rady



EDIT: uz sem na to prisel -> sem si to poplet
carbik_ce4you (132)|14.3.2010 21:50
[quote=_Amos_]carbik: Jaký máš SPL??? Sense 2.1 jsem používal do teď...[/quote]
Tak to nevím jak zjistím, asi jsem použil nějaké zde doporučované HardSPL, když jsem prvně zkoušel Eržiku. Ale můžu zkusit doporučovaou verzi k Eržice X, dík za tip. (MTTY jsem provedl)
[quote=_Amos_]Nastavení budíku...[/quote]
Jak nastavit čas vím, tam problém nemám, ale melodie mi dělá problém.

wambi_ce4you (9)|14.3.2010 21:57
Takovou vec mi počasí neudělalo ale ted kdyz chci aktualizovat počasí přidaném měste tak to hodí hlášku chyba spojení , nevíte někdo co stím. Dřív to makalo bez chyb.
Adow (1267)|14.3.2010 22:08
SykyB12: Na nevypínání displeje při hovoru zkus tento CAB. V Advanced Configu je nastavení pro starší dialer.
Na "výchozí klávesnici" se musím podívat. Popravdě - používám tu pidi Windowsáckou, takže jsem si nefunkčnosti nevšimnul - ve starší Eržice mi to jelo :(..

jakoubecek: Vynulování provolaných minut jde jen přes MTTY, není to tak jednoduché. Co se týká věcí k outlooku - to je dotaz spíš na M$ :D. Na ty zástupce u Sense 2.5 se mrknu, ale nic neslibuju.. Nejsem programátor. No a nová zpráva SMS z karty Sense - tady nemůžu posoudit - momentálně mám Sense 2.1 a nemám tolik času na flashování a testování. Ale zaměřím se na to. Ostatním to funguje?

jankoudelka: Pokud zadáváš událost přímo z prostředí Sense (přes HTC prostředí), tak opakování je hned pod daty začátku a konce události.

sejra: Sense nijak nemění ikony taskbaru - takže to je OK..

JK007: Hlášky v počasí - chyba překladu. S češtinou u Sense 2.5 mi pomáhá jaja01, přesto jsme na strojový překlad HTC krátcí a sem-tam se chybka objeví. Opravím to. Co se týká určování pozice - to není podle GPS, ale jen podle buněk GSM. Nemusí to být úplně přesné..

spen: Ani lokalizační služba Google není asi úplně neomylná :D.

Sense 2.5 je přeportováno v nové verzi, takže je možné, že se pár věcí vyladí. Nové verzi Sense se chystám testnout - nesmíte na mě ale spěchat. Jako vždy - je to jen o volném čase.....
_Amos_ (368)|14.3.2010 22:51
Vítám z dovolené,doufám, že sis užil lyžovačku:)

Jen info k sms v Sense 2.5. Vše v pořádku funguje, odesílání z kontaktu v prostředí sense je v poho..., takže problém bude lokální...
Adow (1267)|15.3.2010 07:35
Tam šlo spíš o vytvoření nové SMS z karty Sense - zkus to prosím ;)..
jaja01_ce4you (262)|15.3.2010 08:40
s aktualizaci pocasi je problem od vcerejsiho vecera, za to adow a jeho vyborna erzika nemohou - chyba je v lokalizaci google potazmo accuweather.com
_Amos_ (368)|15.3.2010 09:03
Jakoubecek (Adow): já moc nechápu, přesně odkud ty sms nejdou. Napsal jsi:
[quote]jo a taky mi nejde tlačítko napsat(odpovědět) sms na záložce lidé - zprávy, kde je výpis komunikace s kontaktem,prostě nereaguje na stisk, bug nebo moje chyba?
[/quote]
Já zkusil snad všechny možností zasílání sms a odpovědí a vše mi funguje, tak nevím jestli existuje nějaká jiná možnost než ty co znám...

Jaja01: a já proč mi nejde aktualizovat počasí, američani udělaj někde chybu a mě se nezobrazuje co je za oknem:)
jakoubecek (21)|15.3.2010 09:09
adow: díky, že to bereš na zřetel, dej vědět, pokud by to bylo skutečně globální a ne jen u mě...
jinak pár dalších postřehů:
1) jj, s počasím od včerejšího večera problém, místní v poho, ale předdefinované nestáhne...
2) někde se tu řešilo, ale myslím, že nevyřešilo, že mi po bootu v naprosté většině nenaběhnou hodiny na homu a je třeba 1x-3x restartovat sense, než se chytnou, čím to může být?
3) ikony u kontaktů, ať už hlavní nebo ty informující, co za akci se provede někdy náhodně mizí, na homu i na lidé, příště se pak objeví, ale zmizí zase jinde...?
4) mám kontakty synchronizované s facebookem, stažené obrázky jsou fajn, ale když volám/někdo mi volá, neumí je to použít a objeví se stejně jen ten původní/ručně nastavený...?
5) mám radio 1.09.25.23 a baterka mi vydrží vážně zoufale málo, skutečně může se sense 2.1 vydržet déle? jsou to tak 3 hodiny čistého času používání, s téměř minimálním podstvícením, bez wifi... jako není to pomalu ani do večera, je mi jasné, že nemůžu chtít po 900mah zázraky, ale tohle?
díky všem za postřehy...
jakoubecek (21)|15.3.2010 09:11
amos: když máš přímo vybraný kontakt, dáš odeslat zprávu, objeví se ti historie komunikace s daným člověkem a je tam vpravo dole ikona napsat sms, která mi nic nedělá... všechny sms musím psát jako nové přímo ze zpráv, nelze prostě odpovídat...
jakoubecek (21)|15.3.2010 09:18
zřejmě zkusím mtty a sense 2.1, abych mohl porovnat, ty problémy jsou sice drobnosti, ale ve výsledku pěkně štvou...:(
jaja01_ce4you (262)|15.3.2010 09:26
[quote=jakoubecek]
1) jj, s počasím od včerejšího večera problém, místní v poho, ale předdefinované nestáhne...
[/quote]
ano, presne, mistni se po nekolika pokusech chyti, ale preddefinovane nikoliv
[quote=jakoubecek]
2) někde se tu řešilo, ale myslím, že nevyřešilo, že mi po bootu v naprosté většině nenaběhnou hodiny na homu a je třeba 1x-3x restartovat sense, než se chytnou, čím to může být?
[/quote]
hodiny nabehnou po nejake dobe, sensu nejakou chvilku trva, nez si vsechno natahne ... rozhodne sense nerestartuj, to se dostanes znovu na zacatek ... chvilku vydrz a uvidis, ze se hodiny chyti
[quote=jakoubecek]
5) mám radio 1.09.25.23 a baterka mi vydrží vážně zoufale málo, skutečně může se sense 2.1 vydržet déle? jsou to tak 3 hodiny čistého času používání, s téměř minimálním podstvícením, bez wifi... jako není to pomalu ani do večera, je mi jasné, že nemůžu chtít po 900mah zázraky, ale tohle?
díky všem za postřehy...
[/quote]
urcite pouzij radio v mem podpisu ... a taky zauvazuj nad tim, zda nepouzivat vybordelnou utilitku nueCPL-ClockSpeed, ktera ti pri behu na baterku procesor podtaktuje a docela vyrazne vydrz prodlouzi, 3 hodiny vydrze je opravdu malo, kor bez wifi

_Amos_ (368)|15.3.2010 09:38
[quote=jakoubecek]amos: když máš přímo vybraný kontakt, dáš odeslat zprávu, objeví se ti historie komunikace s daným člověkem a je tam vpravo dole ikona napsat sms, která mi nic nedělá... všechny sms musím psát jako nové přímo ze zpráv, nelze prostě odpovídat...[/quote]

Tak to mi bez problému funguje (dokonce přemýšlím, že tu šipku přebarvím na zeleno:))... Nezdá se mi, že podle toho co jsi popisoval jseš už zralej na MTTY, ty problémy jsou totiž jiné, většího rázu. Tohle mi spíš připadá, že jsi neudělal po instalaci hard reset. Někdy se totiž stane, že si to systém nějak neschroupne a to pak sem tam něco nefunguje... Mě takhle třeba nešla muzika a po hard resetu, bylo vše ok... Tak i tak Sense 2.1 zkus, když už budeš resetovat, tak je to o reset víc:) a tím pádem pro sichr MTTY je dobrá volba:)
grigi_ce4you (8)|15.3.2010 13:28

to jakoubecek

Cau. Ono to tlacitko normalne nic nedela. Musis nejprve do toho policka v levo od nej neco napsat a az potom kliknout na to talcitko. Je to podobny jako treba rychla odpoved v outloku nebo opere.



Albi_ce4you (31)|15.3.2010 22:26
2 Adow: jak to vypadá s klávesnicí? konečně jsem si Sense 2.5 odladil dle potřeby, ale klávesnice nejde přenastavit. Ani když si nainstaluji "jinou". MTTY před flashnutím samozřejmě proběhlo
wambi_ce4you (9)|16.3.2010 00:03
Tak to je super stím počasím a já si kvůli tomu přehrál znova erziku a přestalo mi makat tlačítko "home" :((
Adow (1267)|16.3.2010 10:37
Albi: Ještě jsem se k tomu nedostal. Teď si hraju s novou verzí Sense 2.5 ;)
Albi_ce4you (31)|16.3.2010 13:25
Adowe, Adowe, to u tebe nebývalo zvykem. Hraješ si s novou verzí a nemáš odladěnu tu starou ;)

Když už jsi u těch nových verzí, co ty WM6.5? S těmi si hrej :D
jakoubecek (21)|16.3.2010 13:40
díky všem za reakce, radio 1.17 skutečně pomohlo, baterka drží znatelně lépe i když úplně podle mých představ to není, možná kouknu na ten podtaktovávač, každopádně krom toho se zlepšil i 3g signál a telefon se mi zdá rychlejší, může to ovlivňovat i výkon telefonu jako takového?
jinak hodiny se někdy opravdu zaseknou, čekal jsem půl hod a nic, restart sense naštěstí funguje...
a k sms tlačítku - skutečně je třeba nejdříve něco napsat, asi bych dlouho objevoval, že vedle něj je aktivní pole, díky:)
zbývají už akorát zmíněné problémy s obrázky u kontaktů, nikdo je nemáte?
Adow (1267)|16.3.2010 15:17
[quote=Albi]Adowe, Adowe, to u tebe nebývalo zvykem. Hraješ si s novou verzí a nemáš odladěnu tu starou ;)

Když už jsi u těch nových verzí, co ty WM6.5? S těmi si hrej :D[/quote]
Jak nemám odladěnou? Mě jede všechno OK a po restartu tam mám vždy svou oblíbenou (hnusnou) základní WM klávesnici :P. Takže jsem spokojenej :D.
WM6.5? To byl jen slib do budoucna.. Ale co vím, tak to asi budou WM6.5 (ne WM6.5.x - ty mě nijak nenadchly)..
jaja01_ce4you (262)|16.3.2010 16:47
[quote=jakoubecek]... každopádně krom toho se zlepšil i 3g signál ...[/quote]

jo, to je dalsi vec, kterou jsem zapomnel a ma vliv na vydrz - pokud nepotrebujes porad 3g, tak ho vypinej, za prve prodlouzis vydrz baterie a za druhe se vyhnes castym problemum s nedostupnosti - stava se, ze se telefon tvari, ze je standardne v siti, ale najednou prijde sms, ze se ti nekdo pokousel dovolat, pri vypnutem 3g se to nedeje a hlavne, setris baterii ... 3g zapinam opravdu jen kdyz potrebuju browsit, na maily a pocasi staci gprs

grigi_ce4you (8)|16.3.2010 19:53
Mel bych takovou obecnejsi otazku. Jsem novackem s WM prof. (pred tim jsem mel S710) a zkousel jsem vsechny Erziky X. touch FLO 1.1 se mi nelibi, Touch FLO 2.5 pouzivam. Pritelkyni se tel moc libil, tak si jeden taky objednala a chtela videt ostatni moznosti (ji jde primarne o vzhled). Vyzkousel jsem Sense 2.1 a prislo mi, ze je pomalejsi. Co se tyce napr. kliknuti na kontakty, odpovedet sms atd.., tak se ceka stejne dlouho jako u TouchFLO 2.5, ale napr, pri rychlem posunu na "liste" mi to TouchFLO 2.5 prijde sviznejsi.

Tudiz se ptam v cem je Sense 2.1 lepsi VS TouchFLO 2.5 (barevnejch ikonek jsem si vsimnul a pocasi na home taky)
Diky za reply.
Adow (1267)|17.3.2010 07:29
Asi myslíš Sense 2.1 vs TF3D 2.1. Tam těch rozdílů tolik není. Jednak je to ta animovaná tapeta počasí, jiná grafika, pak trošku pozměněný správce kontaktů (např. jde odesílat SMS na číslo dle výběru). Důležitou věcí je taky to, že TF3D 2.1 nemá ten bug řazení SMS v maniláckém prostředí. Jinak ještě pár maličkostí, ale nic významného. Osobně se mi zdá TF3D 2.1 trošku svižnější než Sense 2.1. Někdo hlavně nemůže žít s tou chybou řazení SMS. Proto dávám k dispozici obojí ;).
grigi_ce4you (8)|17.3.2010 07:58
Vyborne - to jsem potreboval vedet. Tak si necham Touch FLO 2.1 (sem si ty verze poplet) Diky za odp..
jakoubecek (21)|17.3.2010 08:04
ok, zkusím nepoužívat 3g, i když jsem četl, že by tel měl pod 3g mít lepší výdrž v pohotovosti, za to ale menší při hovoru, mno uvidíme...
jinak s WM6.5 bych to nehrotil, proto jsem si pořizoval starého diamonda, že užiji na nejnutnější věci prst díky touchflo, ale když chci dělat v systému, vytáhnu stylus a mám plnohodnotné pda, 6.5 už jsou optimalizované pro prsty, takový přechod k 7, které se mi tedy zatím vůbec nelíbí, to mohu jít rovnou do applu nebo googlu:(
marco69 (37)|17.3.2010 11:35
ahoj Adow... už som ti davno nepísal.... Eržika X je skvela.... sledoval som trochu debatu ohladom nejakých nedostatkov - hlavne ma zaujimalo, že pristroj počas hovoru zhasne... stiahol som si aj tvoj cab. na jeho opravu, ale žial.... ten nefunguje. Hm??? Nejaké ine riešenie? Pozeral som aj do nastavenia registrov, tam je to všetko O.K., ako aj Advanced config. tam je tiež vypnute.
Kalamahala (2)|17.3.2010 11:50
Chtel bych se podelit o sve zkusenosti s pouzivanim nove Erziky.

1 pokud vypnu automaticke nastaveni podsviceni displaye, pri kazdem zapnuti displaye je podsviceni nastaveno na nulu.
2 pokud posilam sms pomoci zalozky kontaktu, tak nedojde k odeslani zpravy. Predchozi komunikace je zobrazena spravne
3 obcas bezduvodne prestane fungovat zvuk prichozi SMS, Diamond pouze zavibruje a hekne(mp3)
4 nejvetsi problem nakonec, pokud si nastavim budik(G-Alarm), tak zacina hrat o cca 8 minut pozdeji nez je nastaveno
- dnes se mi stala jeste horsi vec. Na noc mam vypnute zvoneni a nastaveny budik. Rano me kolega probudil svym telefonatem(nastaven tichy rezim a telefon zvonil).Pote co jsem polozil hovor zacal hrat budik, ale nekde o pul pisnicky, takze pravdepodobne hral nekde na pozadi a nebyl slyset.

Drive jsem pouzival starou Erziku a k plne spokojenosti. Nove prostredi Sense se mi velice libi a nechtel bych se vracet k obycejnemu TF3D.
Doufam, ze se tato ROMka jeste vyladi a budu ji moc dale pouzivat.
Adow (1267)|17.3.2010 13:11
marco69: Nový dialer to má holt asi jinak - zatím jsem to nezkoumal, ale třeba to někde najdu..

Kalamahala: Co používáš za verzi Sense? Pokud Sense 2.5, tak 1. bude zámkem manila (manila lockerem), 2. momentálně mám jinou verzi Sense, ale funguje mi to, 3. záhady kdy někdy něco funguje a někdy jindy zase ne se bohužel špatně řeší :D, 4. netuším. Udělal jsi po instalaci HR?
Pijer_ce4you (36)|17.3.2010 16:29
Přešel jsem z klasické Erži na Xkovou a chová se mi nějak podivně napájení.
1, po celé noci na nabíječce jsem včera měl jen 74%, dnes už 100%.
2, v horní liště ukazuje v % kapacitu baterky a když si rozkliknu detail, tak se tenhle údaj liší.
3, před a po restartu se údaj o nabití liší třeba o 30%
Pozorujete někdo podobné chování?
007ToMMaS (111)|17.3.2010 21:42
mam taku otazku... stiahnem si : Erzika_X_1.0_WM61_21054_SK_Sense_2.1 a pri rozbalovani mi nahodi chybu :( stahoval som to snad 15x a stale to iste :(
Adow (1267)|17.3.2010 22:30
Stáhnul jsem a rozbalil OK..
007ToMMaS (111)|17.3.2010 22:35
ja neviem z akych dovodov mi to nejde rozbalit :( teda rozbaluje a potom v polke to napise chybu :( nemohol by si prosimta to kdesi inde upnut...?