Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

Miroslav Nezbeda (163)|10.11.2009 21:12
Jak moc je to složité?
janox (216)|10.11.2009 21:55
[quote=bjirka]
Všichni, kdo provedou úpravu v registrech, aby měli počeštěné Sense (Manila 2,5). Vinu na tom mají chybějící .xml soubory pro jinou verzi než 409 (angličtinu). Dá se vyřešit doplněním souborů.[/quote]

Predpokladám, že to isté sa asi týka aj Slovenčiny?
Aké súbory treba vložiť do Windows - má ich niekto, alebo tam môžu byť aj súbory z TP2 s novou ROM WM6.5 401.1?
Ktoré sú to konkrétne?
ihorak (107)|11.11.2009 16:27
Dostal jsem k HTC jen malé 8cm CD, kde je jen 40 stránkový stručný návod a všude se tam odkazují na uživatelksou příručku v PDF. Nic takového ale na tom CD není. Jak to tedy s tím velkým návodem je?
Milan79_ce4you (0)|11.11.2009 19:06
Na stránkách HTC je podrobný návod, který má 310 stran v pdf.
BADMOPAR_ce4you (85)|11.11.2009 21:09
HD2 mám od pondělka,koupil sem ho přes Sunnysoft.Mašinka je to super,lepší displej sem zatim neviděl,rychlost je taky velmi dobrá a provedení dělá výrobci čest.Velikost displeje mi max. vyhovuje hlavně kvůli navigaci.Pravdou ovšem zůstává,že ovládání prsty na tak velkým displeji je docela problém.Myslím,že joystik by aspoň usnadnil pohyb v menu,nebo v kontaktech.Já jich mám přes 300 a skrolovat celej telefonní seznam je pakárna a ta postrammí lišta mi moc nesedí.
Málem bych zapoměl,jedna věc mi v základu fakt chybí,a to přepínání vyzváněcích profilů.Buď na hlavní stránce,nebo pomocí HW tlačítka.

BTW: v tom hlasování mi chybí položka "Jsem Satanista a kapacitní displej je dílko Satanovo" :cool:
Thieri.H (1)|11.11.2009 21:17
ahoj chtěl bych se zeptat co to znamená to počeštění? a také "známou úpravou v registrech se dá sense krásně bez viditelných chyb počeštit"
mockrát děkuji když přidáte návod jak na to budu rád díky.
R@!s3r (80)|12.11.2009 00:08
Strašně rád bych věděl jak je na tom s displejem.Jestli bude mít taky spoustu vadných bodů jako HD.Já mám na mém HD tři vadné body dva svítivě bílé a jedenčerný a i když jsem vzdálenod VSP jako autorizovaného servisu zhruba 10 km a mám tam kamarády na reklamace již nemám sil.
triperko (17)|12.11.2009 00:19
[quote=Milan79]Na stránkách HTC je podrobný návod, který má 310 stran v pdf.
[/quote]

Kde jsi ho tam našel ???
ihorak (107)|12.11.2009 06:31
Přesně tak - na HTC stránky jsem se díval. O HTC HD2 tam není ani zmínka. Maximálně na mezinárodních HTC stránkách, ale návod není nikde.

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
elenka (18)|12.11.2009 09:30
Ahoj,
neví prosím někdo jak se dá překonfigurovat nový HTC Sense? Na TF3D fungovala spousta aplikací jako např. SSMaPa, Diamond TF3D Config, Advanced Configuration Tool. Teď už nefungují.
Potřebovala bych vyhodit několik naprosto zbytečných tabů (počasí, kurzy, Twitter) a aktivovat nějaké skryté.
ihorak (107)|12.11.2009 10:31
elenka: vyhodit vím - na Home obrazovce klikni dole na Menu a potom vyber Personalize Home Screen Tabs a odstraň si ty, který nechceš. Přidávání ale nevím.
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2009 11:05
Pro kandidáty bílé hole, pro ty, kteří hledat neumějí, nechtějí či jsou jen líní hledat:

user manual je v 1. příspěvku tohoto vlákna (link na stažení i pro jistotu samotný soubor).
cluzoe (37)|12.11.2009 11:43
[quote=elenka]Potřebovala bych vyhodit několik naprosto zbytečných tabů (počasí, kurzy, Twitter) a aktivovat nějaké skryté.[/quote]



- Go the file explorer
- Open "My Device/Windows"
- Find ...NAJDES CO TAM CHCES DAT... and press long on this file so the file menu opens and select copy.
- Go to "My Device/Windows/Startmenu/Programs.
- Go to menu and paste shortcut.
- Now you can also add the shortcut to your today screen.


Inak niečo ku výdrži ráno o 5.30 išiel dole z nabíjačky a teraz (11:35) ma 46% takže do večera ho budem musím nechať nabiť čo ma trocha zaráža...
cca 20 telefonátov dĺžka priemere 45s...
15 min iGO8...
1h prace so zariadením 2x reštart...
Miroslav Nezbeda (163)|12.11.2009 14:56
Poradí mi někdo jak prodloužit čas blikání signalizační diody po příchodu SMS a nepřijatém hovoru ?
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2009 17:03
Zkus Hujerův Dont Forget. Je sice za peníze, ale přispěješ na dobrou věc. :yes:
Losos_ce4you (1147)|12.11.2009 18:06
Nemate / nezkousel jste nekdo stylus pro kapacitni displaye ? Nevim jestli uz je k dispozici "original" od HTC nebo neco podobneho - treba pro iPhona ? Potrebuji dost casto delat nejake nakresy v terenu a prstem je to dost na "dve veci" :-)
tomulinek (216)|12.11.2009 20:22
Nezkoušel jsem, ale třeba na profláklém DealExtreme.com jich mají hned několik – a pokud nesháníte high-tech věci (a dáte si také pozor na plagiáty), ceny od nich (poštovné z Honk Kongu zdarma) i zasílání jsou v pohodě. Sám tam občas kupuji nějakou tu hloupost, u které mě nebude mrzet, když to se po chvíli rozpadne. ;) Třeba tyhle autíčka jsou fakt neodolatelný dárek pro každého chlapa od 10 do 80 let – http://jdem.cz/cjn44.

Jinak, zpět k tématu, třeba: http://jdem.cz/cjn58 nebo http://jdem.cz/cjn62.




t.prochazka (125)|12.11.2009 20:41
Hrot toho stylusu vypadá skoro tak tlustě jako prst :-(
Losos_ce4you (1147)|12.11.2009 21:12
Uz mam objednano .... zacinam totiz nabyvat dojmu ze bez stylusu (doufam ze bude fungovat) jsou nektere veci - programy temer neovladatelne . Jeste hledam kde zlikvidovat ten automaticky "lock" :-( poradi nekdo ??
cluzoe (37)|12.11.2009 21:20
[quote=Losos] Jeste hledam kde zlikvidovat ten automaticky "lock" :-( poradi nekdo ??[/quote]
skus tuto...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=581531

Losos_ce4you (1147)|12.11.2009 22:23
Tak HD2 mi zacina dost vytacet !!!

Nedokazal jsem vypnout autolock , je SKRYTE nastaveni ownera (jde jen pres registry !) a dalsi hodne velke zhovadilosti ..... !!

Hodne se povedla GPS , po dlouhe dobe HTC na kterem GPS dela co ma :-) ... ale ukrutna je uhlova viditelnost displaye a velice silne vyblite barvy ... dalsi dan za kapacitni display ...
Lord Mystic (164)|13.11.2009 09:42
Losos: to je divné, i dle prvních recenzí na předprodukčních vzorcích si nikdo na vyblité barvy nestěžoval, ba naopak... jestli nebude nějaký vadný kus, také je to možné.
Mystix_ce4you (24)|13.11.2009 10:10
Tak stále se rozhoduji jestli HTC HD2 ano či ne. Je to velké dilema. Teď jsem koukal ještě na SE U1i Satio. Co si o něm myslíte? Jsem na SE docela zvyklý.

Telefony co jsem zatím měl: Siemens C25, Nokia 3210, Nokia 3310, SE T68i, SE K700i, SE W810, SE W610, HTC Touch HD. SE znám velmi dobře i po HW sránce. Dělal jsem 5 let v autorizovaném servisu SE. Bohužél znám tedy i jeho negativní vlastnosti. U toho Satia mi ovšem nejvíce vadí operační systém, velká krytka foťáku, rozlišení LCD a konektor. Ikdyž používám BT sluchátka,tak bych u konektoru přihmouřil oči.
Lord Mystic (164)|13.11.2009 10:20
HD2 je model pro budoucnost - ovládání WM není ještě dotažené, ale WM7 by to mělo vylepšit a pokud koupíš rychlej HD2, je zde předpoklad, že ti vydrží poměrně dlouho. pokud ho tedy chceš pro běžné používání, ne na pracovní účely jako jsou remote desktop, atp.
Losos_ce4you (1147)|13.11.2009 14:06
[quote=Lord Mystic]Losos: to je divné, i dle prvních recenzí na předprodukčních vzorcích si nikdo na vyblité barvy nestěžoval, ba naopak... jestli nebude nějaký vadný kus, také je to možné.[/quote]

Kus bude v poradku , ale jako referencni zarizeni jsem vzal Samsunga i8000 - coz je barevne jine zarizeni nezli bezne WM :-)

K fotografiim ..... ten cerveny nadech je pekelny , ale to verim ze se podari odstranit , v nastaveni levelu . Jinak jsou snimky moc hezke , ostre , po uprave bile je z toho asi nejlepsi co u WM zarizeni doposud je !!!!
Lord Mystic (164)|13.11.2009 14:13
no je pravdou že displeje jsou lepší než má HD2, ale problém by to být neměl, až tak extrémní rozdíl tam nebude, koukal jsem na jiné omnie a nejsou tam extra výrazné rozdíly.

jinak s tím červeným nádechem na fotkách - mě to přijde jako hrůza, každou fotku ručně upravovat aby byla alespoň trochu použitelná... nejde o celkovou kvalitu, ale o tento výrazný rušivý element a že to bude při focení zdržovat vždy kontrolovat kompozici a pak ještě upravovat. bohužel ostatní podobné foťáky mají také červený nádech, zde je to jen markantní a těžko říct jestli to dokáže trochu eliminovat nějaký upgrade rom...
balabenka (33)|13.11.2009 15:57
Nevím jak ostatní ale moje HTC-Leo má fotky na denním světle bez růžového nádechu a pokud si někdo nastaví nevhodně vyvážení bílé pak se nemúže divit...Osobně bych řekl že fotí lépe než HTC-HD a dvojitá přisvětlovací dioda je velké plus...:)
t.prochazka (125)|13.11.2009 19:30
balabenka: zkus vyfotit bílou zeď nebo papír, popřípadě modrou oblohu (což se teď asi nepovedeú
Losos_ce4you (1147)|13.11.2009 19:36
ten červený nádech tam prostě je ...... ale už tak je to pokrok , jinak to fotí výborně a s červenou si umím poradit :-)

Ale další zádrhel .... v zařízení není "klasický" keyboard s funkcí "ctrl" , ještě jsem nepřišel na nějakou náhradu jak zprovoznit alespoň "paste/vložit" , třeba u fingerkeyboardu sice funkce je , nicméně na HD2 nefunguje :-( Nemáte někdo něco jak to , respektive čím to nahradit ???
tomulinek (216)|13.11.2009 20:14
Užitečné tipy a triky pro HD2 na jednom místě (zatím pár – třeba jméno vlastníka či task manager – ale asi budou přibývat):
http://pocketnow.com/tweaks-hacks/hd2-hints-and-tips-list
Losos_ce4you (1147)|13.11.2009 20:18
No na XDA jsou samozrejme o neco dal :-)
bagio (338)|13.11.2009 21:54
Kde nejlépe koupit HD2 ? Chci ho vyměnit za Iphone 3G. Vyplatí se to ?
tomulinek (216)|14.11.2009 11:03
Nemáte-li zkušenost s Windows Mobile komunikátory, tak při přechodu iPhone > HD2 pozor – můžete být zklamaný. Operační systém Microsoftu opravdu není typu "chytni, běž a nestarej se" (ale my jej právě proto občas máme rádi, protože se spoustou hraní si, ladění a laborování po večerech dokáže i nemožné ;) ).

Jinak, odpověď na vaši otázku možná zde: Head-to-Head: HTC HD2 versus iPhone 3GS.
tomulinek (216)|14.11.2009 11:12
[quote=Losos]No na XDA jsou samozrejme o neco dal :-)[/quote]
Díky – odkaz jsem raději přidal už do prvního příspěvku, ať se tu náhodní návštěvníci neptají stále na to samé.

Čili: Tipy a triky pro HTC HD2 najdete v prvním příspěvku tohoto vlákna (odkaz na XDA).
bagio (338)|14.11.2009 11:37
[quote=tomulinek]Nemáte-li zkušenost s Windows Mobile komunikátory, tak při přechodu iPhone > HD2 pozor – můžete být zklamaný. Operační systém Microsoftu opravdu není typu "chytni, běž a nestarej se" (ale my jej právě proto občas máme rádi, protože se spoustou hraní si, ladění a laborování po večerech dokáže i nemožné ;) ).

Jinak, odpověď na vaši otázku možná zde: Head-to-Head: HTC HD2 versus iPhone 3GS.[/quote]
To je v poho,já s WM docela umím.Začínal jsem s HTC Prophet a můj poslední byl HTC Diamond.Ale poslední dobou jsem chtěl spíše hračku a proto jsem zkusil IP,ale jakmile vyšel HD2,tak IP půjde do věčných lovišť:) .HD2 je přesně podle mých představ,stylus vůbec nemusím a hardwarovou klávesnici také ne,jsem na to zvyklí.
jirka25_ce4you (0)|15.11.2009 00:58
Presne tak, ja jsem z omnie take zvykly vse ovladat prstem... Nechapu nadavky na kapacitni diplej. V zivote jsem stylus nepouzil. (a to pouzivam treba oziexplorer na geocaching :) Ale zez zacatku (cca prvni 3 tydny to byl boj). Proto asi vsichni nadavate....
Ovsem dneska se tomu smeju. Holt clovek je tvor prizbusobivy a moje prsty jsou ted hbytejsi a presnejsi nez stylus :))) Uvidime jak to pujde na tom kapacitnim, ale nebojim se toho. Vzdyt je mnohem vetsi ten displej nez moje stara omnia :)
Losos_ce4you (1147)|15.11.2009 07:56
No bohuzel jsou situace kdy je mnohem presnejsi a pohodlnejsi ovladani PRSTEM prikladne na Omnii2 nez na HD2 :-) Reakce na Omnii2 (nebo treba na HD) diky velkemu display byla vynikajici a diky presnosti "nekapacitniho" :-) displaye a moznosti trefit se pri potrebe spickou prstu nebo i treba nehtem je ovladani lepsi . Vyber textu , oznaceni , ci prace v prgramech ktere nejsou stavene na "nepresnost" kapacitniho displaye je vetsina a prace pak je nekdy o nervy - staci krome prace s textem treba trefit pravy spodni roh u SPB shell a vybrat nabidku v nem :-D vysledek je tak 1:5 ze se netrefis :-D o kresleni nemuze byt prakticky rec ani se stylusem , to uz je lepsi briskem prstu takze je jasne jak to asi vypada :-D
Neni a nebude to holt PDA takove jake se ceka ale ma hromadu omezeni ...... Bud to clovek nepotrebuje (lepsi varianta :-) nebo se s tim smiri a nekterych oblibenych funkci se vzda - no a nebo s tim mrskne do kouta - u mne teda spise do supliku k ostanim "nepohodlnym" kouskum :-D

Tim nechci rici ze to je spatne zarizeni , vubec ne ! Ale nic neni dokonale a tohle dela zasadni zasah do uzivatelskych zvyklosti techhle zarizeni ....
bagio (338)|15.11.2009 10:03
Jde jen o zvyk.A taky hodně záleží kolik se objeví aplikací na ovládání jen prsty.Asi jen otázka času.
Losos_ce4you (1147)|15.11.2009 10:11
O zvyk ani tak nejde - pokud teda zvykem se nemysli ze si clovek zvykne ze nektere veci proste nedela :-D ... totiz i po rozsireni aplikaci uzpusobenych na ovladani pres kapacitni display se situace nijak zvlast nezmeni - proste to dopadne stejne jako u iphone - a bude prace take tak vypadat , takze k praci srovnatelou s rezistentnim displayem to nepovede .... proste to nelze .... to silene zoomovani a vybery a navraty jako u iphone nejsou k pouziti a jina cesta k "vykonu" pozadavku neni ...
fps (113)|15.11.2009 12:14
já jsem byl taky rozhodnutý že si koupim HD2 ale už jsem od toho upustil, skušenosti od uživatelů mně odradili,
- malá kapacita baterie max. jeden den, 1230 mAh
- ovládání vzdálené plochy, hrůzá http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=129&t=15935
- opravdu hodně veliké rozměry, nejde ovládat jednou rukou, daleko do rohu a spodní tačítka jsou hodně dole
- kapacitní displej bez stylusu je hodně nepřesný, nejde skoro ovládat programy jako jsou třeba Excel a Word
prostě komerční napodobenina iphonu, přístroj pro multimedia ale pro nic jiného
htcjirka (1875)|15.11.2009 12:53
Ano,presne jsi to popsal vcetne dovetku na konci.Multimedialni hracka.Presne takove pocity jsme mel take,kdyz jsem mel zarizeni ze zvedavosti pujcene.Doufam, ze to jen pokus a kapacitni displej nebude do budoucnosti nejak masivne osazovan.
Milan79_ce4you (0)|15.11.2009 14:51
Jsem nerozhodný ...
měl jsem možnost nějaký čas zkoušet HTC HD2 i SAMSUNG OMNII II.
Ale přesto jsem se nerozhodl. Přečetl jsem si všechna fóra, pro i proti a nerozhodnost trvá.
Velikost HD2, odolnost displeje, lepší oládání prstem, rychlejší odezva, GPS rychlá - do auta super, čitelnější-lepší pro internet

OMNIAII jasnější displej, větší baterie a o něco málo déle vydrží, použití stylusu, přidají se i postranní tlačítka, citlivost GSM o něco lepší, o něco levnější

Poraďte, uveďte prosím zkušenosti. Ovládat vzdálený počítač nemusím a WIN7mob bude už více přizpůsoben pro ovládaní prsty.
Losos_ce4you (1147)|15.11.2009 15:14
Prvni vlastovka :-) konecne nekdo odhalil jak odstranit "autolock" .....

A) jit do registru a tam zadat novy klic dle nize popisu (sice tam "pachatel" pise zmenit , ale takovy klic v reg vubec neni , takze vytvorit)

HKCU\ControlPanel\Keybd and change DeviceLockWhenSuspend to 0

pak nainstalovat S2U2 (to jsem udelal ja - HD2 bez locku by byla dost nestastna a S2U2 je vynikajici reseni)


B) stejne jako prvni krok vyse

pak jeste

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shell\LockSc reen:Enable 0

no a restartik a zarizeni se uz nezamkne .......
fps (113)|15.11.2009 15:14
[quote=Milan79]Jsem nerozhodný ...
měl jsem možnost nějaký čas zkoušet HTC HD2 i SAMSUNG OMNII II.
Ale přesto jsem se nerozhodl. Přečetl jsem si všechna fóra, pro i proti a nerozhodnost trvá.
Velikost HD2, odolnost displeje, lepší oládání prstem, rychlejší odezva, GPS rychlá - do auta super, čitelnější-lepší pro internet

OMNIAII jasnější displej, větší baterie a o něco málo déle vydrží, použití stylusu, přidají se i postranní tlačítka, citlivost GSM o něco lepší, o něco levnější

Poraďte, uveďte prosím zkušenosti. Ovládat vzdálený počítač nemusím a WIN7mob bude už více přizpůsoben pro ovládaní prsty.
[/quote]
bohužel já si nemam z čeho vybrat, tyto dva přístroje nejsou nic pro mně, a bohužel ani jiné značky nic nenabýzeji a HTC u mně za poslední dobu skončil úplně, kde jsou ty časy co jsem od nich mněl HTC Touch Cruise, no snad ASUS se nenechá zblbnou a udělají pořádné PDA! zůstávám u ASUS P565
bagio (338)|15.11.2009 16:24
A právě o to tady jde.Na práci nebo na hraní ? Já na hraní ! A pozkušeností s Iphonem ( né že by byli špatné ),si myslím,že HD2 bude přeci jenom o něco lepší než IP.
tomulinek (216)|15.11.2009 16:46
Již několik uživatelů – nezávisle na sobě – potvrdilo, že i když několik dnů s vlastnostmi ovládání prsty na HD2 občas bojovali, po zažití už by se ke stylusu nechtěli vracet (alespoň ne pravidelně a snad s výjimkou profi aplikací, jako je vzdálená plocha, kde se samozřejmě bojuje o každý pixel). Je proto dobré dívat se na to i z tohoto hlediska – každá změna trochu bolí. Sám vícedenní intenzivní zkušenost s HD2 nemám, proto nehodlám soudit tak lehce, jako mnozí jiní. ;)

PS: Do HD2 přesto půjdu – pozitivní [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (až na několik výtek, např. u foťáku) už nehraje v rozhodování roli. Co mě naštvalo, je chybějící USB host – na rozdíl od absentujícího TV výstupu či (podle mě oprávněně přebytečné) přední kamerky, na což si stěžují jiní.
bagio (338)|15.11.2009 19:42
Jo,přesně.Taky se mi z HTC Diamond moc dobře nepřecházelo na Iphone,ale zvyk jsem si rychle :))
jen poraďte kde ho zítra koupit ? Dnes jsem byl v Mobilpohotovosti a řekli mi že by je v pondělí měli mít,. Víte někdo ještě kde by se dal koupit ? Už to nemůžu vydržet.....:D
tomulinek (216)|16.11.2009 10:46
Pokus o uživatelský "service pack pro HD2" na XDA Developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584423
:bulb:
JecminekMaselnik (464)|16.11.2009 11:17
zajímavé sledovat, jak se různí názory na toto zařízení a jak se i různí názory na to, co je a není profi. Mám HD2 už pár dní a v zásadě souhlasím s tím, co napsal Radek Hulán. Čili vynikající zařízení s omezeními plynoucími z nemožnosti dosáhnout jednopixelové přesnosti tapnutí.
Rovněž si myslím, že vývoj jednoznačně směruje ovládání prsty, lobby výrobců náhradních stylusů asi není dost silná:-), takže věřím, že aplikace i nastavení budou stále častěji "finger friendly".
Jinak konkrétně k HD2 musím říct, že první dojmy byly kromě nadšení z displeje plné rozčarování z ovládání. Nepřesné, psaní na klávesnici displeje plné chyb, no hrůza. Po víkendu z valné části stráveném hraním můžu říct, že hodně z tohoto rozčarování je dáno nezvykem a dneska už slušně ovládám i total commander, ze kterého jsem byl, mírně řečeno, zoufalý.
Na závěr se vrátím k profi a neprofi: nevím, jestli se profi uživatel pozná podle používání remote desktopu, mně příjde spíše zoufalé, že HTC dost fláká agendu. Kalednář jakž takž, ale počet položek na homescreen bez možnosti nastavit si počet položek, velikost, či délku období, za které se mají zobrazit, mi vyloženě vadí. A že se vůbec nepočítá s úkoly, tzn. v touchflo na ně není pamatováno ani ovládání ani zobrazením, mi příjde vyloženě tristní. Ale to není problém jenom Lea.
Lord Mystic (164)|16.11.2009 11:31
je to tak, snaží se uměle rozdělovat kategorie zařízení, protože nevěřím tomu, že by htc neumělo udělat to samé jako hd2 ale s rezistivním kvalitním displejem stejně velkým jako je nyní, tím by odpadly problémy s ovládáním a prsty by to šlo téměř stejně tak dobře jako s kapacitou. k tomu přihodit jako bonus lépe zpracovaný foťák (jak jeho blbej výstupek, tak růžový nádech), přihodit usb host a tv-out - a měli by jsme tu zařízení, které by bylo dá se říci univerzální a dokonalé. pak by stačila udělat kopie s velikostí displeje 3,5" a jedna kopie s vysouvací qwerty a myslím že by nebylo už co jiného prodávat... ale zakopanej pes musí někde být a pořádnej, tohle by určitě u htc zvládli!