Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

balabenka (33)|6.11.2009 09:14
Ahoj, HTC-LEO mám od včerejška z ofiko CZ distribuce - koupeno v ALZASOFTU (velkosklad v Říčanech)...Koupili jsme rovnou čtyři kousky, všechny jsou logicky bez CZ - známou úpravou v registrech se dá sense krásně bez viditelných chyb počeštit...Ale pak bohužel nastává již u HDčka popisovaný problém se zvukovým oznámením SMS...:((
Jinak ale - zatím - maximální spokojenost včetně ovládání prsty a povrch se zdá natolik tvrdý že folie asi nebude potřeba, ta rychlost je úchvatná...:))
cluzoe (37)|6.11.2009 09:14
[quote=MilaCzeque]cluzoe: Můžeš potvrdit/vyvrátit USB host?[/quote]
no zatial ju potvrdit a ani vyvratit nemozem nemam mys co mozem pripojit... :oops:
ani nic podobne takze neviem je tam micro usb takze zasa... treba kupovat nabijacku do auta alebo redukciu... :evil:
a tu ochrannu foliu si tam asi len predsa dam mne nazavadzia... :D

czbird (334)|6.11.2009 09:25
[quote=balabenka]Ahoj, HTC-LEO mám od včerejška z ofiko CZ distribuce - koupeno v ALZASOFTU (velkosklad v Říčanech)...Koupili jsme rovnou čtyři kousky, všechny jsou logicky bez CZ - známou úpravou v registrech se dá sense krásně bez viditelných chyb počeštit...Ale pak bohužel nastává již u HDčka popisovaný problém se zvukovým oznámením SMS...:((
Jinak ale - zatím - maximální spokojenost včetně ovládání prsty a povrch se zdá natolik tvrdý že folie asi nebude potřeba, ta rychlost je úchvatná...:)) [/quote]

na Alze maji porad stav Na ceste se vcerejsim datem, tak jenom doufam, ze jsi tema ctyrma kouskama nevybral celou dodavku :)
Lord Mystic (164)|6.11.2009 09:27
co to bylo za problém při tom počeštění s tím zvukem u sms?
balabenka (33)|6.11.2009 09:42
[quote=Lord Mystic]co to bylo za problém při tom počeštění s tím zvukem u sms?[/quote]
Podobně jako na většině "uvařených" ROMkách pro HDčko s WM 6.5 a manila 2.5 při úpravě v registrech na "češtinu" SMS sice normálně došla - ale bohužel bez okamžitého zvukového oznámení...V angličtině samozřejmě bez závad.
ihorak (107)|6.11.2009 09:47
@ll: No mě by stačila pouze CZ klávesnice, abych mohl psát CZ znaky. Musím to řešit např s Resco keyboard, nebo HD2 umí přepnout na CZ klávesnici nějakým způsobem?
Lord Mystic (164)|6.11.2009 09:59
no manilu si nechám anglicky v tom problém není ba naopak, počeštěné výrazy nemám rád. jen aby přijaté zprávy a e-maily měli diakritiku v pořádku zobrazenou.

jinak česky prý umí psát rovnou i eng romka, sice trochu hůř že se musí přepínat na klávesnici se spec. znaky, ale česká diakritika by tam měla být.
ihorak (107)|6.11.2009 10:48
Lord Mystic: To bude právě zdržovat - přepínat na spec. znaky. CZ klávesnice tam přímo asi není, co?
osch (1330)|6.11.2009 10:53
Ad. české znaky. Už jsem to tu jednou psal. https://www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=334853. Nikam se přepínat nemusí.
Lord Mystic (164)|6.11.2009 11:17
ad české znaky - omlouvám se má chyba, je to tam a pokud ano, tak není co řešit - mám objednáno :)
bjirka (380)|6.11.2009 12:01
To myslíte vážně? Tyto diskuze? Já jsem si myslel, že toto je odborné fórum. Když se zeptá začátečník tak OK. Ale, že i Lord Mystic? To mi hlava nebere! Neblbněte vždyť systém je přece standard WM!

Jinak samozřejmě mohu i já potvrdit problémy s ovládáním (přes nepřesný kapacitní displej) v klasických WM aplikacích jako například TotalComander.

To balabenka: Samozřejmě zařízení nekoupil v Alze, ale v úplně jiném obchodě (máš to trochu pomotané - jediné co je správně, že to bylo v Říčanech u Prahy).
tomulinek (216)|6.11.2009 12:17
Snaha zakoupit HD2 z pozice firemního zákazníka u O2: Není skladem, snad za týden…
Lord Mystic (164)|6.11.2009 12:20
to že neznám sw klávesnici na anglické rom bude tím, že na asus p750 používám hw a min. rok jsem na sw klávesnici nesáhl, tak to jde zatím trochu mimo mě... :)

jinak mám objednáno u sunnysoftu, první várka pryč, druhá je ohlášena na začátek příštího týdne.
mahoni_ce4you (34)|6.11.2009 13:47
http://www.az-elektro.cz/pda/htc-touch-hd2-leo-t8585-eng
Lord Mystic (164)|6.11.2009 13:55
pěkná cena. myslím že htc jde opravdu hodně agresivně s modelem hd2 na trh, navíc stihli předvánoční s předstihem, navíc kladné ohlasy i recenze...
lnadeb (65)|7.11.2009 10:06
Zdravím přítomné, měl někdo už možnost vyzkoušet Igo 8 na HTC HD 2? Zajímalo by mě jaká je funkčnost, zda je nutné opravovat něco v registrech kvůli velikosti zobrazení atd. Děkuji za postřehy.
balabenka (33)|7.11.2009 23:51
[quote=lnadeb]Zdravím přítomné, měl někdo už možnost vyzkoušet Igo 8 na HTC HD 2? Zajímalo by mě jaká je funkčnost, zda je nutné opravovat něco v registrech kvůli velikosti zobrazení atd. Děkuji za postřehy.[/quote]
Normálně mi iGO 8.3.2.80621 chodí ve stejném nastavení co jsem používal na HDčku...Totéž se dá říci o Tom T.N. 7.915.9196.vga_black - ani mi to nijak nepřekvapilo, když používají stejné rozlišení...:)

trminek (88)|8.11.2009 01:19
musím se podělit o mé první dojmy a subjektivní pocity. Na Leo se těším několik měsíců a dnes jsem měl možnost celý večer si s ním pohrát..
1. Precizní až dokonalá konstrukce - jediná vada na kráse je zadní čočka od foťáku, je vystouplá a chromové lemování je na dotek ostré a podle mě se brzo "chrom" z rámečku ošoupe.
2. Naprosto krásný display.
3. Fyzická šířka zařízení mi přišla na držení v jedné ruce velká a při psaní v pozici "na výšku" jsem měl problém správně trefit poslední pravou stranu kláves (píšu levou rukou)
4. při psaní oběma rukama v pozici "naležato" je klávesnice dobrá, ať si říká a na videu pouští, kdo chce co chce, ale HW klávesnici nenahradí. Subjektivně se mi psalo lépe na klávesnici Iphone. U Iphone jsem neměl problém psát i při chůzi a to mi zde nešlo bez překlepů (obě zařízení jsem testoval přibližně stejnou dobu).
5. Rychlost zařízení je perfektní, ale to u mého Touch Pro s vyladěnou romkou také, takže až takový rozdíl jsem neviděl.
6. Display doteky. Asi je to o zvyku, ale měl jsem i po překalibrování problém správně trefovat místa na display. Jsem z rezistivního displaye zvyklý mačkat display spíše špičkou prstu (mezi "bříškem" a nehtem) a když jsem takto psal třeba na sw klávesnici tak mě display bral jakoby pozici bříška tedy cca o půl řady kláves níž. Ale toto je fakt asi jen o zvyku..
Jinak jak se tu někdo ptal, nebyl problém trefit buňku excelu při standardní velikosti (výchozí) zobrazení tabulky. Také jsem neměl problém trefovat standardní win mobilí rozbalovací nabídky (ty klasické malé). Co byl problém, trefit ikonky v totalcommanderu..
7. V kapse u džínů mě daleko více tlačil TouchPRO než HD2 - o něm jsem prakticky nevěděl.

Celkově shrnuto, podle mě kdo nyní používá zařízení bez HW klávesnice bude spokojen hrozně moc.
Já osobně jsem teď na vážkách, protože hodně píšu a z té sw. klávesnice mám strach..

Znovu raději opakuji že toto všechno jsou moje naprosto subjektivní pocity po cca 3 hodinách hraní si ním :-)
Milan79_ce4you (0)|8.11.2009 10:11
Chci si koupit toto Leoška. Prosím, testoval už někdo citlivost GPS čipu, nebo srovnával ho někdo s Omnií?
A jak je to s citlivostí mobilu? Omnia 1 byla slabší. Omniu II si uživatelé chválí. Jka je to s Leošem?
Dík
tomulinek (216)|8.11.2009 10:56
No, jsem zvědav na USB host – zatím se o něm u Leoška člověk nic kloudného nedozví. ;) Takovou HW klávesnici bych k mobilu rád zkusil – i když výdrž baterie potom bude 0,000. ;)

Odlehčení: Vůbec si říkám, zda HTC HD2 (mám objednaný u O2, čili to asi bude ještě dlóoouhé) – v kombinaci s ext. klávesnicí (via Modrý zub) – nebudou žertovná náhrada za netbooky (pohotovostní web, mail, office). Hloupé je, kolik ext. bluetooth klávesnice s touchpadem stojí – viz třeba recenze na Keysonic zde: http://jdem.cz/chc28. A jít do totálních čínských náhražek (k nalezení na DealExtreme.com apod.) už je zase o zdraví a nervy.

PS: Zmenšené HW klávesnice opravdu nepovažuji za plnohodnotné pro delší psaní. Rozdíl zabudované HW klávesničky a SW klávesnice na tak velkém displeji je daleko menší, než rozdíl jejich komfortu pro delší psaní s běžnou klávesnicí. Idea každodenního vyřizování pracovní korespondence na pidi klávesnici mi tak přijde spíš jako zajímavá, než opravdu praktická.
Milan79_ce4you (0)|8.11.2009 11:31
Není mi jasné, jak bych provedl označení části textu a následné vložení např. z internetu do poznámkového bloku. Tento způsob často používám, ať už v souvislosti z wordem, excelem, SMS, atd. Lze toto provádět vůbec na kapacitním displeji? Stylusem je to hračka.
historik (19)|8.11.2009 11:35
No, neviem to určite, ale moja predstava je podržanie prstu nad vybraným textom (označí sa odstavec, prípadne cez menu), potom tapnutím na jeden okraj posúvaš začiatok na želanú pozíciu, tapnutím na dolný okraj detto. Potom podržaním zasa menu (copy, paste). Stylus je určite jednoduchší, ale dá sa to IMO i prstom.
SlaMar (33)|8.11.2009 11:43
Vložení textu: [youtube]http://www.youtube.com/v/lv7i-QWs1mw[/youtube]
Lord Mystic (164)|8.11.2009 12:02
to kopírování textu je docela dobře zvládnuto pomocí prstu, postupně doufám že předělají takto všechny funkce které potřebují titěrné ovládání, doufejme že wm7 to dotáhne.

jinak mám doma k htpc bluettoth klávesnici DiNovo (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42618) a super kousek, nabíjí se cca. 3 hodiny a vydrží víc jak měsíc. navíc luxusní provedení do obýváku, tak uvidíme jestli se podaří spojit s hd2.

ještě dotaz, správců souborů pro wm mám spoustu, ale neznáte někdo nějaký upravený pro ovládání prstem? prostě aby měl velké nabídky bez titerných ikonek, jak výše zmiňovaný total commander pro wm?
lnadeb (65)|8.11.2009 12:05
Správce souborů určený k ovládání prsty je například Resco Explorer novějších verzí.
jirka25_ce4you (0)|8.11.2009 14:31
Co říkáte na fotky z HD2? Mě přijdou teda strašný :( Ten růžový nádech je opravdu markantní... Potom co mne přijemně překvapila výdrž baterie alespoň podle ohlasů z xda mě tohle opět naštvalo. No posuďte sami video a fotky ze zařízení:

Nejmarkantnejsi je to na tomto videu od 1:45 (si to zastavte to je des) pritom kvalita videa je vcelku dobra ale ta ruzova.. :((((
http://htc.hdblog.it/2009/11/07/htc-hd2-hdblog-video-e-foto-test-ecco-un-video-girato-interamente-con-hd2/


vetsi fotka

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.solopalmari.com%2Freview%2Frecensioni-hardware%2F7408-htc-hd2-recensione-gps-camera-wireless-confronto-con-iphone-esclusiva-parte-2

http://tomas.sejkora.org/HD2Leo/

wmpoweruser.com

Vsiml jsem si ze tenhle ruzovy nadech se objevuje tak u 80% mobilu. Dokazete nekdo rict cim to je zpusobeno?
htcjirka (1875)|8.11.2009 15:08
Nic noveho pod sluncem,fotky opět podprůměrné,ale naštěstí pro mě je foťák až to poslední co bych použil.
Mám stále zařízení více na práci než jako multimediální hračku,díky tomu koupě HD2 je pro mě vyloucena.
Pro mne dvě zásadní a nepřekousnutelná minus jsou
1.Kapacitni displej,
2.nema HW klavesnici.
S HD2 jsem si hrál dnes celý den, ale ani velký displej mě nenahradí komfort HW klávesnice a kapacitní displej opravdu nechci.
tomulinek (216)|8.11.2009 16:04
Tak, jednoduchá rada – kupte velmi slušnou Omnii Pro či počkejte, až bude něco s Androidem a opravdu srovnatelné (třeba vzhledem k softwarové bázi podpory). ;) Alespoň zbude více Leošků na ty, kteří bez HW klávesnice rádi přežijí, s kapacitním displejem se sžijí dříve (protože jemu patří budoucnost, ať se nám to líbí, či hodně ne) a ocení slušnou výkonově-multimediální podporu (která si s hard-core pracovním zápřahem ne vždy musí tykat).

HTC HD2 je králem konce letošního roku – to ale přece neznamená, že si jej musí pořídit všichni milovníci nadupaných komunikátorů. Nejpozději na jaře se určitě objeví další zajímavé kousky, které zase přinesou něco jiného i dalším zájemcům…
Zdenek Malinsky (9781)|8.11.2009 16:30
[quote=jirka25]Co říkáte na fotky z HD2? Mě přijdou teda strašný :( Ten růžový nádech je opravdu markantní... Dokazete nekdo rict cim to je zpusobeno?[/quote]link 1 - link 2
Poznej 7 rozdílů :D
Pokud poznáš alespoň jeden, tak ti myslím bude jasné. ;)
htcjirka (1875)|8.11.2009 16:52
[quote]HTC HD2 je králem konce letošního roku – to ale přece neznamená, že si jej musí pořídit všichni milovníci nadupaných komunikátorů.[/quote]

A take to neznamena,ze je nejlepsi ;)
jirka25_ce4you (0)|8.11.2009 17:35
Ja jen ze touch HD 1 takovehle hnusne ruzove fotky nedela. nedla to ani moje omnia... Tak v cem je problem vzdyt ty fotky jsou nepouzitelne s takovym silnym ruzovym nadechem
Milan79_ce4you (0)|8.11.2009 18:29
Jak je to s citlivostí čipu GPS u HTC HD2 a GSM?
A lze synchronizovat kontakty s Outlookem?
Někde jsem se dočetl že s Exchange??? Není to překlep?
spigot_ce4you (130)|8.11.2009 18:31
Si robis srandu? Vsetky zariadenia s WM dokazu syn. s Outlookom aj Exchange srv. pomocou activesync, alebo MCC.

Necituj předchozí příspěvěk. admin
Teroo (15)|8.11.2009 20:45
Vlastnim Htc Kaiser a rozhodol som sa, ze ho vymenim za HD2, /pisem malo tak klavesnica hadam nebude chybat/ a teda dufam, ze nespravim zle touto vymenou.Chcem sa spytat ci nevie niekto o nejakom dobrom obchode /SR/ najlepsie v BB kde by ho bolo mozne aj vyskusat.Ak nie aspon spolahlivy e-shop za priaznivu cenu :)
tomulinek (216)|8.11.2009 22:59
Od uživatelů:

O výdrži baterie: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4897250&postcount=82 (jsem překvapen, čekal jsem, že bude hůř ;) )

O citlivosti GPS: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4898796&postcount=144 (GPS taky nezklamala)
cluzoe (37)|9.11.2009 10:28
jedna "blba" otazka... ako vypnem HTC sense?
osch (1330)|9.11.2009 16:03
Start - Settings - Today - karta Items - odškrtnout HTC Sense - OK
Pokud tě ikona Settings hodí na kartu Settings v Sense, pak v pravo dole Menu a Další (nevím co je tam v Eng, mám to česky)

A jinak. Kolega Mystix dostává ode mne, jako moderátora, černý bod za blbé řeči. Současně vše, co je mimo téma mažu.
cluzoe (37)|9.11.2009 16:34
dakujem za radu...
a mam otazku dalsiu... ako mozem zmenit farbu spodnej a vrchnej listy v HTC sense...
viem ze sa da menit vo win ale tam su farby no nic moc... na HD to slo upravovat ale tu ta ponuka chyba alebo je niekde inde...
Had_CB (29)|9.11.2009 18:18
měl jsem k dispozici od pátečního poledne do dnešního rána.

nebudu komentovat aktuální verzi ROM, šlo o neprodejní vývojový vzorek, ale co mě hodně mrzelo byla absence odkazu na task manager - v této ROM nebylo možné zobrazit spuštěné aplikace kliknutím na symbol v pravém horním rohu na domovské obrazovce, ani nebyl task manager zaintegrován jako program (tudíž nešel přidat do quick launch na home screen sense), ze sense byl dostupný až přes kartu nastavení - všechna nastavení - systém. to by se ale dalo vyřešit přes sw třetí strany.

co se nakonec ukázalo jako jeden ze dvou pro mne nepřekonatelných problémů bylo paradoxně to, kvůli čemu jsem si chtěl HD2 pořídt - velký displej.
pohodlné ovládání jednou rukou není možné, a to mám dlouhé, relativně tenké a hbité prsty - z jednoho konce na druhý je to prostě moc daleko, nutí to k přehmatávání a tím i méně jistému držení.
příliš nízko při spodním okraji umístěná tlačítka způsobují, že držení přístroje při probouzení je doslova za konečky, pokud by do vás někdo (nebo vy do někoho) v takové situaci drcnul, pravděpodobnost upuštění je velmi vysoká. tlačítka byla docela tuhá, ale to se může změnit.
pohodlnost skrytého nošení - ve velké přední kapse u kalhot se ztratí, při zastrkávání do pouzdra, kapsy vystupující objektiv krutě překáží :(
při vytahování z kapsy v sedě je ale velikost zatraceně na překážku a výstupek objektivu tomu taky nepřidá.

tím druhým důvodem byly potvrzené obavy z kapacitní snímací vrstvy. sice je displej jasnější, kontrastnější a nepoměrně snadněji se čistíí, když ale ovládám rezistivní displej svého HD nehtem na palci a ne upocenejma prstama, tak si ho na druhou stranu tolik nezasviním :)
přesnost - nebyl jsem zaboha schopen nakalibrovat displej tak, abych na něm mohl psát jednou rukou, nemluvě o přesném výběru v textu nebo z nabídek. neustále jsem buď při nechtěném letmém dotyku spouštěl něco jiného, naopak třeba při chůzi venku, byť nosím telefon v přední kapse displejem k sobě, telefon mnohokrát vůbec nereagoval na slider zámku/přijmutí hovoru a aktivovat se zadařilo až na několikátý pokus..
stylus, resp. možnost šmudlat po displeji párátkem nebo hrotem ze čtyřkombinace propiska/stylus/zvýrazňovač/mikrotužka prostě chybí - ať už na malování, psaní rychlých poznámek nebo nenápadné ovládání ležícího telefonu na nudných poradách.
multitouch - kromě (pravděpodobně budoucích) her prozatím úplně naprd, protože např zoom při ovládání v jedné ruce neuděláte, na to je třeba si vypomoci druhou, nebo telefon položit. ale když ho položíte, tak se díky oblým zádům příšerně kymácí :/
WM v tomto HW provedení nejsou na kapacitní displej zdaleka připravena. tečka.


vše ostatní - jednoznačné plus, rychlost, displej (myslím čitelnost a kvalita zobrazení), vybavení atd. bez komentáře.. ale za HD jej nevyměním. jo, kdyby někdo nabídl HD se stejným čipem a výbavou (a možná kdyby byla HW tlačítka skutečně HW a přibyla spoušť fotoaparátu a co já vím, alespoň jedno další po straně pro uživatelské namapování, a d-pad a HW klávesnice.. zlatý Qtek9100 - nostalgie/fňuk) - jednoznačná volba.

zkrátka HD2 mne zklamalo víc, než nadchlo, a to jsem mu, myslím, dal hodně velkou šanci, předsudky jsem se snažil potlačit a opravdu jsem se s ním chtěl sblížit.
cluzoe (37)|9.11.2009 20:07

aktivacia task managera na "the main screen"

-- Go the file explorer
- Open "My Device/Windows"
- Find Task manager (taskmgr) and press long on this file so the file menu opens and select copy.
- Go to "My Device/Windows/Startmenu/Programs.
- Go to menu and paste shortcut.
- Now you can also add the shortcut to your today screen.
janox (216)|9.11.2009 20:40
Mám dve otázky na majiteľov HD2
1. má otvor na šnúrku? (nosím MT vo vrecku na košeli zavesený na šnúrke)
2. ako je to s výdržou - TP2 má 1500mAh baterku a vydrží mi 2 dni. HD2 iba 1350 - vydrží tiež aspoň -2 dni?
Dikes za info
Milan79_ce4you (0)|9.11.2009 20:48
Prosím uživatele HD2, jak je to s citlivostí mobilu?
Omnia I byla katastrofa. V místech slabšího signálu jsem byl téměř bez spojení.
Omnia II je na tom mnohem lépe. Ale co HD2?
cluzoe (37)|9.11.2009 21:11

-Tak otvor na snurku nema!
-Vydrz dva dni asi nie ale den a pol hej ale to zalezi od uzivatela kolko surfuje a telefonuje
-Citlivost je dobra nema problem signal je vsade bez najmensieho problemu...
radekhulan (315)|10.11.2009 01:47
Máte někdo tip na držák do auta? Asi univerzální, na šířku, plus microUSB nabíječka do cigaretového zapalovače.

// edit: asi vezmu tento: http://www.mnshop.cz/zbozi-452-univerzalni_drzak_do_auta_pro_mobil___pda.htm
Miroslav Nezbeda (163)|10.11.2009 11:50
[quote=balabenka][quote=Lord Mystic]co to bylo za problém při tom počeštění s tím zvukem u sms?[/quote]
Podobně jako na většině "uvařených" ROMkách pro HDčko s WM 6.5 a manila 2.5 při úpravě v registrech na "češtinu" SMS sice normálně došla - ale bohužel bez okamžitého zvukového oznámení...V angličtině samozřejmě bez závad.
[/quote]

Má někdo stejnou zkušenost s HTC HD2 ?
tomulinek (216)|10.11.2009 15:48
[quote=rADo2]Máte někdo tip na držák do auta? Asi univerzální, na šířku, plus microUSB nabíječka do cigaretového zapalovače.

// edit: asi vezmu tento: http://www.mnshop.cz/zbozi-452-univerzalni_drzak_do_auta_pro_mobil___pda.htm[/quote]

Počkám si na Brodit – s univerzálními držáky za 400 mám nehezké zkušenosti (rezonují, nedrží, mění polohu).
(U Broditu navíc měním jen vrchní díl – držák dle typu auto zůstane.)

janox (216)|10.11.2009 16:12
Ano - Brodit je pekný, ale napr. ja osobne som zástanca univerzálu na hrubom držiaku (nie ten "husí krk čo sa trase"). Samozrejme netreba kupovať lacné shity, ale niečo kvalitnejšie. Už som takto kupoval špeciál na Kaisera, TP1 a potom som to vždy dal k PDA pri predaji zdarma aby som sa toho zbavil. Pri HD1 a TP2 som si povedal koniec a kúpil som pevný kvalitný držiak s peknými chrómovými časťami bez zbytočných pohyblivých serepetičiek. Stál cca 25-30 EUR, ale po cca roku používania je super bez vôle a nič na ňom nehrkoce. Doteraz doňho sadli všetky PDA - aj Xperia s bočným USB a aj MT Nokia, Samsung atď - všetky čo som skúšal. Neviem čo to bolo za výrobcu (asi tiež dáka čína) ale dávam mu:yes: :yes: :yes: . Dúfam, že prežije ešte aj TP2 a HD2 ktoré je objednané - i keď chýbajúci otvor na šnúrku sa pre mňa javí ako vážny problém. Nemám veľké ruky (ako gynekológ asi) a už s HD1 som mal čo robiť aby mi nepadalo.
Nemáte dakto nápad ako tam uchytiť šnúrku??? Prilepiť a priklincovať nieeeee:D
rkalas (49)|10.11.2009 16:40
Jak je to s lokalizací? Všude vidím jen EN lokalizaci nebo bez informace.

Mám teď HTC Diamond a tam jsem sice FW s lokalizací Interwrite od Sunnysoftu dostal, ale nepadnul jsem do jakehosi kritéria Sunnysoftu, takže nemám nárok na jejich update pro nejnovější ROMku. To mi sice tak nevadí, protože jsem používal neorigo ROM, ale nechtěl bych to znovu takhle řešit.

Zajímá mě tedy, jestli je tam originální lokalizace z WM nebo zase dodělávka od sunnysoftu.
radekhulan (315)|10.11.2009 18:04
Brodit bude za 2-3 měsíce. Možná. Na to se mi čekat nechce, často měním telefony a univerzální držák bude praktičtější.
bjirka (380)|10.11.2009 21:09
[quote=Miroslav Nezbeda]Má někdo stejnou zkušenost s HTC HD2 ?[/quote]

Všichni, kdo provedou úpravu v registrech, aby měli počeštěné Sense (Manila 2,5). Vinu na tom mají chybějící .xml soubory pro jinou verzi než 409 (angličtinu). Dá se vyřešit doplněním souborů.