Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia II (I8000) – Dostupnost, zkušenosti, rady

Zabza12 (87)|19.8.2009 20:40
Z toho čaje se dá vylovit dost věcí, protože naštěstí je tam spousta obrázků. Co jsem pochopil je, že DIVx přehraje dost v pohodě, ale na h264 příliš nestačí. To mi přijde OK.
Svestka_ce4you (20)|19.8.2009 23:51
Jo jsou tam super informace ono se to dá i počíst s využitím google překladače jen to chce trochu představivosti. Nevíte ještě někdo jak si stojí procesor v omnii II tedy S3C6410 oproti tomu snapdragonu ? Nebo alespoň nějaké benchmarky snapdragonu nejsou ? Jsem sice téměř rozhodnut pro Omnii (i když pro B7610 ale to je fuk) jen sháním co nejvíce informací, před tak velkou investicí bych se nerad unáhlil.

Dnes jsem zkusil to SDK od samsungu pro tvorbu widgetů no a docela mě překvapilo, že ty widgety nejsou nic jiného než html, css, javascript a xml pro definování projektu. Vytvořili i API v javascriptu například pro obsluhu sítě, systémová obsluha atd... Je nutno ale říci, že volba javascriptu není zase tak marná alespoň umožní tvorbu widgetů větší skupině lidí. Mě to ale trochu zamrzelo, javascript není příliš vhodný pro větší projekty nebo cokoli složitějšího a ještě k tomu ho nemám příliš v oblibě :))
tomulinek (216)|20.8.2009 09:15
Němci prý odsunou Omnii II [color=red]až na říjen[/color] a již s WinMobile 6.5. Snad to nenapadne i český Samsung – mít o měsíc navíc v Omnii WinMobile 6.1 by mi naprosto a opravdu nevadilo. ;)
Losos_ce4you (1147)|20.8.2009 10:49
Nechci ti brat iluze ale 6.5 oproti 6.1 nic duleziteho ani zavratneho neprinaseji , navic neni problem si 6.5 kdykoliv pak flashnout sam ........

Sikovna utilitka - "baterka" , zapne a vypne blesk , zaroven funguje jako vodovaha a meric osvetleni ...

oba soubory nainstalit do pameti telefonu

Torch 1

Torch2
Svestka_ce4you (20)|20.8.2009 11:36
*Co se týče ještě těch benchmarků mohl by přímo nějaký vlastník omnie nějaké udělat, jelikož na té stránce se jedná o předprodukční kus tak jestli došlo k nějakému zlepšení po odladění rom. Popřípadě bych poprosil projet to i VSBenchmark 2007.

*Ještě by mě zajímalo jestli jakýmkoli způsobem nejde odstranit ta šipka, která vytahuje boční panel touch wiz pro přidání nových widgetů? Ten panel lze přece vytáhnout i jedním klepnutím na volnou plochu tudíž by mi ta šipka zbytečně vadila a ubírala místo :) jelikož nevzhledně překrývá widgety.
Losos_ce4you (1147)|20.8.2009 13:16
Co se tyce benchmarku - praticky nevypovidaji o nicem - SPB optimalizovany nekdy pred 4 roky naposled absolutne neumi pracovat s procesory soucasnymi , vsbenchmark se u Samsungu vubec nespusti , CorePlayer to same co SPB , s novym procesorem od Samsungu si vubec nerozumi . Takze vysledky takovychto benchmarku jsou zcela k nicemu ...... V soucasne dobe neexistuje nic objektivniho srovnatelneho , krome vzit - vyzkouset , vzit dalsi zarizeni a to same .....
No a timhle zpusobem zjistis ze v soucasnosti jsou 3 zarizeni "nadstandardne" vykonne .... Samsung i780 , Omnia 1 , Omnia 2 a kraluje tomu Asus P565 (mozna jsem na neco zapomel , ale moc toho neni :-) ... zbytek je povetsinou vlastne stejne zarizeni osazene Qualcomy , od sebe se lisici pouze verzemi ruzne odladenych ROM , ktere sice pomohou v bezne reakci zarizeni , ale vykon zadny neprinesou (video,tabulky atd...) Pak jsou treba slusne bezici Asusu - krome posledniho modelu ktery se zaradil "zpet" k Touch HD, Diamondum a spol ....

K widgetum ..... nejlepsi je vcetne sipky vyhodit vsechno :-D ....... nee,sranda... pro bezneho uzivatele je to mozna i prinosem , ale sipka bez prepsani zadnym "vypnutim-zapnutim"asi nepujde vyhodit
tomulinek (216)|20.8.2009 15:13
Mně iluze vezme jen málo co. Opravdu jsem psal (asi moc šroubovaně v zápalu dne), že osobně se mi čekat na WinMobile 6.5 nevyplatí – a klidně skousnu 6.1 (s příslibem budoucího upgrade). :yes:
Svestka_ce4you (20)|20.8.2009 16:38
Děkuji lososu za pěknou odpověď. Ještě k těm widgetům rozhodně nemusí být naškodu alespoň z mého pohledu. Je sice fakt, že není problém si na today nasázet různé pluginy a jiné udělátka ale vzhledem k pěkně udělanému SDK si myslím, že nebude problém udělat během poměrně krátké doby podobné udělátka i jako widgety, které by mohly být vpodstatě i méně náročné než pluginya velice snadno upravovatelné přičemž spousta z nich by mohla být dodávaná přímo ve zdrojáku. Pokud se najde komunita, která se do widgetu pustí tak věřím, že touch wiz nebude k zahození.
Zabza12 (87)|21.8.2009 10:01
SWS ho už má v ceníku. Na dotaz "kdy bude" jsem dostal odpověď: "Dodavatel uvádí dostupnost na první zářijový týden…"
To by bylo fajnové.
mcm59 (47)|21.8.2009 11:15
V nabídce už ho má spousta českých internetových obchodů a uvádějí dostupnost začátek nebo v průběhu září. Já psal včera do Samsungu a dostal tuto odpověď:

[color=red]....dekuji, ze jste kontaktoval zakaznickou linku Samsung Electronics!
Bohuzel jeste nemame presne informace kdy pride (jestli pride) na nas trh mobilni telefon Omnia II. Doporucujeme si sledovat nase webove stranky www.samsung.cz kdyz bude oficialne v prodeji na strakach bude v portfoliu uvedeny telefon.
Máte –li jakykoliv dalsi dotaz, kontaktujte nás na bezplatné zákaznické lince 800 – 726786.
S pozdravem
Ladislav Varga [/color]

Tak to vypadá, že prodejci ví víc jak české zastoupení Samsungu
tomulinek (216)|21.8.2009 12:31
Ono "jestli přijde na náš trh" je téměř komické – nejen, že by bez echa distributora nezařadili do předprodeje telefon korektní ("nešedí") prodejci v ČR, ale navíc mi jeho uvedení "v nejbližších týdnech" potvrdili ze zákaznické linky Samsungu už někdy v červenci. ;) Leda, že by nás chtěli v září vynechat v prvních várkách – a to bych jim jen tak neodpustil. ;)
mike-biker (41)|21.8.2009 15:22
Odpovídám na otázky:
2 losos: Redukce z MiniUSB na MicroUSB funguje - tedy nabíjení. Ikona GPS v Tray je nezbytná přinejmenším stejně jako ukazatel stavu baterie, ukazuje totiž stav připojení. Pokud budeš mít vyhledávání GPS jako úlohu na pozadí, tak vyšťavíš baterku cobydup!
Widgety jsem hned vyhodil, je to jen machrovinka - tedy alespoň zatím, než přibudou nějaké zajímavé, aby byly schopny nahradit klasickou obrazovku Today s Pluginy.:) .
Losos_ce4you (1147)|21.8.2009 15:40
Super , posli mi kdyztak odkaz na konkretni typ te redukce at nekoupim neco co zase nebude fungovat . Co se tyce ikony - nepotrebuji ji k nicemu , TomToma spoustim profilem "auto" a zaroven s nim se samozrejme pusti gate , no a s prepnutim do jineho profilu (dle potreby ) vypnu TomToma a zaroven i gate , takze zadne vystaveni nehrozi . Nicmene to ale vypada ze gate dela neco spatne pac TomTom misty dela pekne skopiciny - vypadavani signalu atd. .... iGo nebo Navigon je bez problemu takze chyba bude predpokladam v to presmerovani ..... neco je nastavene jinak nezli vyhovoje tomuhle chipu ... :-(
mike-biker (41)|21.8.2009 16:14
OK, já Gate Tray používám a jsem spokojen. Nastavoval jsem to dle návodu na netu.
Svestka_ce4you (20)|22.8.2009 12:24
Jak je to s USB-hostem pro omnii II ? Umožňuje tedy připojit například usb flash disk před kabel, klávesnici, myš a podobně? Nebo je Omnia II o tuto schopnost ochuzena?
Losos_ce4you (1147)|22.8.2009 13:02
Tak jako zadne jine zarizeni .... usb host nelze
Svestka_ce4you (20)|22.8.2009 13:25
Moc nechápu tu odpověď ale pochopil jsem, že usb host nemá což je škoda ale děkuji.
Zdenek Malinsky (9781)|22.8.2009 13:41
USB host mělo jen několik Looxů od FSC a myslím i nějaké Asus. Pak se to dalo spustit nějakým workaroundem v kolébce na nějakém E-tenu.
Ale jen mezi námi - je to zbytečné, jako vozit písek na Saharu. ;)
Svestka_ce4you (20)|22.8.2009 14:01
Zbytečné to není, například spousta lidí mívá důležité věci na flash discích takhle by stačilo připojit a překopírovat, je to drobnost, která může někdy docela chybět.

P.s. Nová toshiba TG01 usb host ma.
Zdenek Malinsky (9781)|22.8.2009 15:24
To už rovnou můžu mít místo PDA nějaký netbook.

OT
Důležité věci na flash discích? To je vtip nebo nerozum :sarcastic:

/OT
Svestka_ce4you (20)|22.8.2009 18:30
Samozřejmě, že je možné mít rovnou notebook ale notebook sebou všude neberu zatímco mobil (komunikátor) ano.

Nechápu co je vtipného na tom, mít data na flash disku. Popřípadě pokud se ti nelíbí důležitá lze to zaměnit za zajímavá jako jsou i například fotky atp.
mike-biker (41)|22.8.2009 19:13
Koukám, že díky specifické ROMce jsme ochuzeni o možnost být připojeni přes Active Sync, nebo Mass Storage a zároveň nenabíjet. Safra, všechny WM zařízení to mají a Omnie ne. :no:
Zdenek Malinsky (9781)|23.8.2009 15:11
A co je na tom špatného? :?
mike-biker (41)|23.8.2009 15:17
Hypoteticky se častým nabíjením zkracuje životnost baterie. Není to tragédie, jen nevím, proč to zrovna Samsungy mají? Stějně jako není možnost Chat SMS a nadefinování SMS textu pro případ odmítnutí hovoru! :?:
Losos_ce4you (1147)|23.8.2009 15:33
Zkracovani zivotnosti baterie je prakticky nesmysl , s tim si fakt starosti nedelej a co se tyce ostatniho .... sms lze nadefinovat v registru - resp.zapnout treba v AdvancedConfig (osobne vitam vypnuti defaultne :-) a co se tyce dialeru a moznosti ... co snazsiho nezli nainstalovat misto orezaneho dialeru v telefonu ktery opravdu moc zajimavy neni aplikaci od nekoho jineho (jako se vsim co chces prizpusobovat svym pozadavkum) treba Inesoft ... je to proste PPC resp.WM ..... takze resit co v zakladanim softwaru je nebo neni nemam moc vyznam
Zdenek Malinsky (9781)|23.8.2009 15:36
Kolikrát denně se připojuješ a zase odpojuješ? Opravdu se toho neboj a tímhle se vůbec netrap, moderní baterie něco vydrží a vyžadují spíše častější nabíjení než je nechávat vybíjet až k nule.
To spíš ta možnost leckomu přivádí utrpení, že jim to při zapnutém zařízení nenabíjí.

To se dá vyřešit aplikacemi 3. stran (myslím i free), ale uznávám, že je lepší to mít defaultně přímo v ROM.
mcm59 (47)|23.8.2009 16:32
mike-biker: SMS Threaded & Email solutionn for OMNIA 2 koukni sem:
modaco
mike-biker (41)|23.8.2009 18:02
To je tak blbě popsaný, knihovny htmlnote.dll" a EmForm.dll tam nemám. Kromě toho je ta aplikace psaná na Omnii a už jsem jí zkoušel - nefunguje! :no:
tomulinek (216)|23.8.2009 18:05
Zajímavé, ale ve skutečnosti ne až tak průkazné video s porovnáním displejů mnoha komunikátorů (HTC, Omnie) na sluníčku: http://jdem.cz/byma7 (trošku je problém např. s úhly – displeje na krajích, snímané pod větším úhlem, budou odrážet okolí vždy více apod.).

PS: Zaznamenal jsem velké vášně okolo Omnie II a sluníčka – jsem asi poněkud mimo jádro sporů, protože kvůli odleskům (a ochraně) pravidelně investuji do dobré antireflexní fólie (i za cenu lehoulince zhoršeného ovládání a mírného utlumení jasu)… A když koupím špatnou fólii, jako se mi povedlo teď na HTC TyTN II (za 2 dolary vč. poštovného grátis z Honk Kongu), tak se leskne snad i to nejmatnější v mém okolí. ;)
Losos_ce4you (1147)|23.8.2009 18:37
[quote=mike-biker]To je tak blbě popsaný, knihovny htmlnote.dll" a EmForm.dll tam nemám. Kromě toho je ta aplikace psaná na Omnii a už jsem jí zkoušel - nefunguje! :no: [/quote]

Popsane je to myslim dobre ... knihovny jsou tam hnedle nekolikrat
SMStext , ReturnCall , vCard , VoiceNot
Note
MMS
MCQuestion
Post
Schedule ..... no proste vsude

Uz nevim ktere z nich bylo treba prepsat z "mms.dll" a "EmForm.dll" , ale ve vysledku jsou vsechny "htmlnote.dll"
mike-biker (41)|23.8.2009 19:41
No tak já teda v registrech takové soubory nemám. Ale pozor - mám Omnii 2!
Losos_ce4you (1147)|23.8.2009 20:11
pohov ..... co myslis ze mam ja ???? :-D

hkcu>software>microsoft>inbox>MsgTypes>IPM>SMStext>mms.DLL ... atd.misto SMStext viz.vyse
mike-biker (41)|23.8.2009 21:11
Tak jsem to rozchodil, trochu to chtělo se v tom pohrabat. Nicméně výsledek je kontraproduktivní. Sice Chat mod funguje, ale zato bezpečně nefunguje landscape mod, který btw. zlobil trochu i předtím. Takže plichta.
tomulinek (216)|24.8.2009 20:00
Samsung Omnia II již s Windows Mobile 6.5, aneb najděte 10 rozdílů: http://ai.rs/2009/08/samsung-omnia-ii-with-windows-mobile-6-5-pro/
mike-biker (41)|25.8.2009 10:06
Používáte někdo skript na TT7 s GPS Gate? Mě to chodí, jen se pak po ukončení TT7 nezavře Gate a vytlouká tak vesele baterku!:mad:
mcm59 (47)|25.8.2009 14:49
Předpokládám že myslíš Mortscript.
Já ho používám pro TT7 a externí GPS modul, protože mi TomTom v konfiguraci bez GPSGate nenabídne ten správný port.
Je to upravený script z modaco:

[color=blue]# run GPS Gate
if (ProcExists("GpsGateCE.exe") = 0)
Run("\Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE")
endif

# run TomTom
if (ProcExists("TomTom Navigator.exe") = 0)
Run("\Storage Card\Program Files\Navigator\TomTom Navigator.exe")
else
Show("TomTom Navigator")
endif

# wait for tomtom launched
sleep 5000

# loop/wait for TomTom exit
while (WndExists ("TomTom Navigator"))
sleep(1000)
endwhile

#Message("Tomtom exited")
sleep 1000

# kill GpsGate
if (ProcExists("GpsGateCE.exe"))
Run("\Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE")
sleep 500
SendUp
sleep 200
SendCR
endif[/color]

Jenom je potřeba upravit cestu k programům ve tvém zařízení.
Zavírání GPSGate probíhá tak, že se znova spustí, čímž se vyvolá nabídka menu, kde se naskroluje (SendUp) EXIT a aktivuje (SendCR).

Tady je ještě ukázka jak vypnout BT:

[color=blue]ThisScriptName = "BlueToothOFF.mscr"
AppDir = "\Windows"
App = "wrlsmgr.exe"
AppWindowName = "Wireless Manager"

Call ReadBTStatus

If (BTState = 0)
SleepMessage (5, "BlueTooth is already OFF... script will abort.", ThisScriptName, 1)
Exit
EndIf

If (WndExists(AppWindowName))
Show(AppWindowName)
Else
Run (AppDir \ App)
EndIf
WaitForActive( AppWindowName, 10 )
Sleep(1000)
MouseClick( AppWindowName, 180,50 )
Sleep (3000)

Close (AppWindowName)
#SendLeftSoft

Sub ReadBTStatus
BTState = RegRead("HKLM", "System\State\Hardware\BTRadio", "RadioState")
EndSub[/color]

To bude ale pro každé zařízení jinak, kvůli Wireless Manageru.
tomulinek (216)|25.8.2009 16:23
OT: O MortScriptu jsem dodnes neslyšel. Tedy díky. Zde zdroj: http://www.sto-helit.de/index.php?module=download&action=list&entry=18.
Jinak, kdo zná několik desítek knih dlouhou řadu Úžasná zeměplocha od Terryho Pratchetta, ten se asi usměje nejen nad "Mortem", ale i nad doménou Sto Helit. ;)
tomulinek (216)|25.8.2009 21:47
A je to v háji – prodejci v ČR [color=red]posunují dostupnost[/color] Omnie II u nás cca o měsíc. Například Sunnysoft: "Samsung i8000 Omnia II Rose Black očekáváme koncem září/začátkem října 2009." Takže se zřejmě stalo (spekulativně pojato), že:
a) ČR nebude v první várce v rámci EU,
b) i u nás se čeká až na várku s WinMobile 6.5,
c) a možná i oboje výše zmíněné.

Do neservisovatelné šedivky se mi přesto stále nechce…
mike-biker (41)|26.8.2009 00:14
Ušetřej za změnu na WM 6.5. :yes: . Mě to nevadí, poprvé jsem koupil ze zahraničí a jsem cool. :cool: .
Apropó - je servisovatelná, ale za škváru! :D
mike-biker (41)|26.8.2009 00:41
Problém S Tom Tomem vyřešen a popsán. :yes:

Zde:
Zabza12 (87)|28.8.2009 07:50
Tak Omnia II má i kompas! To mě fakt vždycky pobaví, když výrobce uvede na trh zařízení a zapomene se zmínit, že to umí tohle či tamto. Svého času HTC zapomělo upozornit na to, že v tom mají i rádio, jindy zapoměli dokonce na GPS.
K vidění je na videu zde: http://pocketnow.com/hardware-1/lcd-test
TheMelin (1642)|28.8.2009 08:40
Jde o to jak rychle zareagují výrobci softwaru. Pokud to jejich program nebude podporovat, je ti kompas k ničemu. To je jako u Nokií. Některé mají kompas, ale podporují to jen Nokia OVI maps, jinde kompas nefunguje.
Zabza12 (87)|28.8.2009 11:55
To máš jasný. Co nechápu, je že se o tom nikde nezmíní a že sami nespíchnou nějakou ptákovinu, která ho bude používat. Navíc samsung tam tu ptákovinu asi dal, ale řádně jí schoval pod názvem LCDTest.
TheMelin (1642)|28.8.2009 12:11
To tam asi nebude pro normálního smrtelníka. To někdo vyšťoural a bude to spíše sloužit pro servisní techniky, jako takovej rychlej náhled.
Zabza12 (87)|28.8.2009 12:40
To by nám mohl objasnit někdo, kdo ho už má.
tomulinek (216)|28.8.2009 12:44
Kompas je výborná věc, v praxi velmi použitelná (s podporou softwaru) – např. při geocashingu (kde hrajete o centimentry a přesný směr k cíli), navigaci (reálnější pozice při vjezdu do tunelu či chvilkové ztrátě GPS signálu). Takže doufejme, že podpora bude v rámci WinMobile 6.5 standardizovaná i pro návrháře aplikací. Sám bych jej na TyTN II občas použil i samotný, ale není tu. ;)
Losos_ce4you (1147)|29.8.2009 08:50
Na Modaco se objevila nova ROM , zatim není známo v čem jsou obměny takže jedině vyzkoušet :-) Šup tam s tím :-)

Dotaz na mistni "programatory" ... :-)
Potreboval nejak standardni PIM pretlouct tou aplikaci od Samsungu - alespon kalendar . Konkretne mi jde o to aby s PocketBreeze pri vytvareni nove udalosti nebo ukolu vyskocila ta Samsung aplikace misto standardni .............. Snad jsem se vyjadril dobre co chci :-)

Jeste dotazek :-)
nenasel jste nekdo moznost jak provest HR bez likvidace dat v "mystorage" ???? , to je docela uchylarna ....
Losos_ce4you (1147)|31.8.2009 10:04
[quote=mike-biker]Odpovídám na otázky:
2 losos: Redukce z MiniUSB na MicroUSB funguje - tedy nabíjení. Ikona GPS v Tray je nezbytná přinejmenším stejně jako ukazatel stavu baterie, ukazuje totiž stav připojení. Pokud budeš mít vyhledávání GPS jako úlohu na pozadí, tak vyšťavíš baterku cobydup!
Widgety jsem hned vyhodil, je to jen machrovinka - tedy alespoň zatím, než přibudou nějaké zajímavé, aby byly schopny nahradit klasickou obrazovku Today s Pluginy.:) .
[/quote]

Tak bohuzel jak jsem predpokladal redukce nefunguje , respektiva tam kde je potreba - pres redukci se s klasickym miniUSB da nabijet s PC,nebo noteboku - na externi USB nabijecky , do site nebo do auta to nechodi !!

Doporucuji vyhodit - resp.nepouzivat klavesku od Samsungu ale mnohem pohodlnejsi a ucelnejsi FingerKeyboard , krome toho ze je mnohem lepe reseny obecne ma u Omnia podstatnou vyhodu v implementaci smerovych klaves ktera perfektne nahradi chybejici cudliky u pristroje .
mike-biker (41)|31.8.2009 15:48
Tak to mám asi kliku, páč mě to chodí na noname nabíječku do zapalovače. :cool: . Tam jsou dva dráty, to se mi zdá jako nesmysl, na tom nejde nic zkazit, přece nejsou u Samsungů kreténi?! Cos to koupil za redukci?