Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond II - ROM, flash a ladění...

Xfantasy (184)|26.11.2009 10:42
Tak jsem zkusil verzi NhatHoa Roms s wm 6.5.5.0 zde a vypadá funkčně.Hlavní věc je že MMS v ní chodí bez problémů.Jen není vybavená programy,neobsahuje anni PimBackub,či dokonce TotalComander.

V záloze mám ještě jednu ROMku takže si ještě pohraju...
porrky (1)|26.11.2009 19:58
Som novym uzivatelom Diamond 2. Chcel by som skusit niektoru z Duttyho romiek. Ale nikde som nenasiel aky je rozdiel medzi R0 - R8. Ktora z nich je podla vas najlepsia? Alebo nejaku inu?
Xfantasy (184)|29.11.2009 23:26
Tak malý update zkušeností.
Je venku další verze NhatHoa Rom 6.5.6.0 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ke stažení.Poznatky jsou velice pozitivní.Nevydržel jsem a znovu vyzkoušel EnergyRom Leo v nové verzi z 27.11 a škoda nefunkčních MMS a poměrně plné ROM paměti,které nepřispěje ani integrovaná Opera10 která je opravdu "nenažraná" (díky čemuž skolabují jiné spuštěné programy).
Bohužel oproti EnergyLeo tato NhatHoa neobsahuje celkem standartní programy.Není ovšem problém je doinstalovat.
Chybějící programy co by neměli chybět jsou : [color=red]TotalCommander[/color] ,[color=red]HDTweak[/color] ,[color=red]G-Config [/color](nepostradatelný na přidání rotace) ,[color=red]PimBackup[/color] ,[color=red]PocketRAR[/color] ,[color=red]HTCGPSTool[/color]

Jinak je možno přidat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] aplikaci pro videotelefon a konferenci (jako u EnergyLeo) a témata,přímo z diskuze NhatHoa

Dále mi tam pomohli vyřešit problém s nefunkční notifikací v horní liště, nezaznění melodie a vybrací při příchozí SMS u HTC Sense 2.5 pokud se v ní změní jazyk na CZ (405) v registrech.[color=red]Tato chyba je u všech ROMek s neoficiální Senze 2.5 (TouchFlo 3D)[/color]
Stačí stáhnout soubor zip od Starwalkera,rozbalit a přepsat vše 0407 na 0405 a soubory nakopírovat do složky Windows.Pak je vše korektní i při českym HTC Senze.

Z dosavadního testování mohu tuto ROMku jen doporučit.Pokud zkousnete nutnost doinstalování svích oblíbených aplikací. Nenarazil jsem na žádný zádrhel,vše chodí plynule a korektně.
Vypadá to že této verze asi zůstanu déle,nic mi nechybí.... :yes:
kamzikjardo (67)|29.11.2009 23:53
a daju sa neoficialne rom pocestit s tou lokalizaciou od sunnysoftu????
Xfantasy (184)|30.11.2009 23:26
Ne nedají.Pokud chceš češtinu,musíš jen orig. ROM od HTC.

Ale v podstatě není důvod trvat na českym Windows.HTC Senze si jednoduše přepneš na český.Měl jsem z toho taky obavy,ale je to v pohodě.Do samotných windows se prakticky nedostaneš,takže Eng verze tě nijak neomezuje.
greedyyy (104)|1.12.2009 12:34
2Xfantasy
prosim ta ako si na tom s baterkou pri tej rom?
ja soom doteraz bezal na duttyho holy grail rom ale posledne boli co sa tyka baterie uplne zufalstvo. vecer som si lahol bateria na 50% rano telefon mrtvy
Xfantasy (184)|1.12.2009 23:24
Popravdě ti nepovim jako má výdrž,protože mu dávám poměrně čočku,když si v práci surfuju :D ,takže to musim nabíjet každej den.
Ale jinak večer jdu spát a do rána zmizne jen několik málo procent.A to mám kontrolu emailů každý dvě hodiny.
Rozhodně mi to ale nepřijde více žravý než ROMky co jsem používal předtím.
Jedu na Rádio 4.49.25.17 a jsem s ním spokojený.Zlepšení úrovně signálu je znát.GPS také v pohodě (chytla se mi dokonce v paneláku,ve třetím patře,dva metry od okna s výhledem na další panelák),jinak fix satelitů je do sedmi vteřin.
greedyyy (104)|2.12.2009 07:42
musim potvrdit, jednoznacne zlepsenie spotreby oproti dutty R6
Sice stale ziaden zazrak a dobijam kazdy den, ale asi pri nej zostanem
Unite (159)|2.12.2009 10:29
mel jsem x-treme v7 a spotreba byla primo silena. Ted jsem dal Dutty R6 a je to podstatne lepsi. Tu novou rom NhatHoa Rom asi taky zkusim.
jinak jsem prepsal ty soubory do manily 2.5 z 407 na 405 a super, funguje to: kdyby to nekdo chtel, je to tu jiz prepsane, staci nahrat do win.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

to: Xfantasy
ma ta rom MS Office ????
Xfantasy (184)|2.12.2009 17:16
Koukám že si už ROMku vyzkoušel.V podstatě jsem večír baterku nabil (asi kolem 0:00) a v osm co jsem vstával byla na 98%,pak trochu surfování (tak pět-deset minut) a spadla na 87%.

Počasí sem i aktualizuje každou hodinu,ale mám za to že pokud je ve StandBy tak to neaktualizuje dokud ho neprobudim.Pak i to že mi kontroluje po třech hodinnách email,považuju tuhle spotřebu za celkem slušnou.Největší žrout baterie je jednoznačně displej.


To Unite: jj má World,Powerpoint,Exel...
Dlouho sem hleddal řešení jak opravit počeštění Senze 2.5,až mi právě poradili na tom fóru.Je to super když to funguje.Prozatim jsem spokojený a pravděpodobně u této ROMky zůstanu.
Velkým kladem je použití Opery 9.7 ,která je paměťově méně náročná.Při Opeře 10 se mi často stává že vypadnou ostatní programy (třeba Skype) protože systém uvolňuje RAMku pro nynější potřeby.
Unite (159)|2.12.2009 20:29
nevite nekdo , kde se nastavuje v manile 2.5 datum ? Nasel jsem si na XDA , ze by to melo byt v 2c89bd29_manila nebo 333c03cb_manila. Jenze kdyz si tam datum prepisu, aby byl treba ve formatu "středa 2.prosinec 2009" , tak tam stejne porad mam "st XII 2" .
Mam prepsane registry na cestinu v manile..
Pavlus_ce4you (125)|3.12.2009 06:16
Datum hlavní today je v 15739b59. Mám tam nastaveno >dddd dd. MMMM< , tj. čtvrtek 03. prosince. Rok tam nepotřebuju :)
Unite (159)|3.12.2009 08:20
O.K. dikes
edit:
kdyby jste nekdo chtel , tak jsem si udelal cab , kde je v jednom:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zimmi (68)|8.12.2009 13:56
To je asi soubor pro českou manilu, že? Nevíte někdo, jaký je homescreen soubor pro anglickou?

Edit: tak je to soubor 2c89bd29_manila ;)
vacan (76)|8.12.2009 15:19
Existuje nějaká romka, která by integrovala nejnovější HTC sense, jako má Leo? Hodně by se mi líbil ten upravený kalendář, který tam je. Díky
greedyyy (104)|9.12.2009 10:33
ale ano je ich hafo.
staci si vybrat na http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=486
ja pouzivam tuto http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=572833 a som spokojny.
vacan (76)|9.12.2009 13:30
Ok díky, testuju, zatím vypadá stabilní a fajn. :)
tosik (3)|11.12.2009 19:09
Zdravím. Mám nový HTC D2 a chtěl bych zkusit jinou ROM. Lze nějakým způsobem získat původní ROM z přístroje, než provedu přeflashování neorginální? Nebo kde můžu stáhnout ROM této verze: 2.1.1.3 Eng? Díky moc za radu.
vacan (76)|12.12.2009 16:30
Originál romky jdou normálně stáhnout z webu htc a češtinu k originální romce pak na stránkách sunnysoftu.
Unite (159)|17.12.2009 10:36
[quote=zimmi]To je asi soubor pro českou manilu, že? Nevíte někdo, jaký je homescreen soubor pro anglickou?

Edit: tak je to soubor 2c89bd29_manila ;)[/quote]

ten soubor je pro eng rom od Duttyho , kterou jsem pocestil pres registry....

kumstikf (4)|17.12.2009 14:26
Dále mi tam pomohli vyřešit problém s nefunkční notifikací v horní liště, nezaznění melodie a vybrací při příchozí SMS u HTC Sense 2.5 pokud se v ní změní jazyk na CZ (405) v registrech.[color=red]Tato chyba je u všech ROMek s neoficiální Senze 2.5 (TouchFlo 3D)[/color]
Stačí stáhnout soubor zip od Starwalkera,rozbalit a přepsat vše 0407 na 0405 a soubory nakopírovat do složky Windows.Pak je vše korektní i při českym HTC Senze.

Tato rada je odzkoušená a velmi mi pomohla. (100% funkční)
Díky ...
Unite (159)|17.12.2009 21:52
Kalendar:
jak jste na tom s kalendarem u Manila 2.5.
Stve me,ze kdyz ho otevru, tak to chvilku trva, nez se nactou udalosti . Potom kdyz pouzivam zamykani s upravenym screenem ( dole mam posuvne tlacitko , jako u S2U2 ) tak mi to nezobrazuje celodenni udalosti.
kumstikf (4)|18.12.2009 08:22
Bohužel v tom zatím nemůžu sloužit, protože telefon využívám krátce, ale pokusím se vypozorovat. Zatím se s ním stále seznamuji.
F
TheMelin (1642)|18.12.2009 21:24
No ten jev není bohužel jen u Manily 2.5 ale i u 2.1 a 2.0. Na každý den mám minimálně tři události, které se v nějakém intervalu opakují. Načtení jednoho dne trvá 10 a více vteřin. Je to věc manily že při startu nenabootuje do paměti události a načítá je až když je chceš vidět a proto jí to tááák trvá.
Xfantasy (184)|27.12.2009 02:24
Vyšla ROMka NhatHoa 6.5.10
Stahuju ji,tak uvidíme jak bude vypadat.Už se těšim...
zajic79 (19)|28.12.2009 13:29
Měl bych dotaz ohledně HARD-SPL? je mi jasný, že když tam chci dostat neorigo ROM, tak musím nejdřív přehrát i HARD-SPL. Když to budu chtít ale přehrát do původního stavu, tak jsem si stáhnul výše uvedený HARD-SPL Unlocker, ten je ale 1.33, já mám teď v telefonu ale 1.83. 0000. Vadí to nečemu nebo to bude tak jako s origo ROM (abych nepřišel o záruku). Díky za odpovědi.
culis_ce4you (0)|29.12.2009 01:52
Prosím o radu, chci naistalovat nějaké prográmky (CAB soubory) z PC přes ActiveSync do Diamondu2, ale nevím kam je mám uložit v PC, aby je ActiveSync viděl. Stažené už je mám, ale neumím se k nim dostat. Nevím kam ActiveSync kouká a záložka "install program into the default installation folder" není aktivní.

Díky za shovívavost, je to můj první "chytrý" telefon. ;)
Jirka Drát (2)|29.12.2009 02:17
Ahoj všem, mám problém jako vrata. K vánocům jsem koupil přítelkyni daimonta 2, přišel ale v angličtině. Zajel jsem na fora a zjistil, že nahrát novou ROM nebude až tak velký problém. Telefon jsem odemkl a při instalování nové ROM mi telefon zamrzl na 18 procentech a pak to hodilo hlášku, že došlo k chybě spojení - chyba č. 262. Takto mi to hází u všech jiných instalací Romek. Co s tím??? Jediný co zobrazí je ten tříbarevný display připravený na nahrání, ale víc než těch 18 procent nejde.... prosím poraďte mi
Pavlus_ce4you (125)|29.12.2009 07:34
[quote=culis]Prosím o radu, chci naistalovat nějaké prográmky [/quote]

CAB se instaluje přímo z telefonu. Ulož si je na kartu, otevři v mobilu přes průzkumníka a instaluj. Jen se te to zeptá jestli instalovat na paměť telefonu nebo na kartu.
qwido (70)|29.12.2009 09:48
To Jirka Drát :

Předpokládám, že odemknutím telefonu myslíš nahrání HSPL. Pokud máš HSPL, tak stačí stažený soubor s příponou .nbh přejmenovat na TOPAIMG.nbh a nakopírovat na paměťovou kartu (přímo do ROOTu karty).
Jakmile je takto pojmenovaný soubor na kartě a máš telefon nabitý na více než 50%, stačí stisknout a držet tlačítko pro snížení hlasitosti + krátce stisknout softreset. Tlačítko hlasitosti držet, dokud se neobjeví ta trojbarevná obrazovka. Potom to napíše stisknout Power Buton pro aktualizaci ROM a je to. A ještě, po prvním nabootování se doporučuje provést Hard-reset.
Takto flashuji romky já a nemám sebemenší problém:yes:
Zdenek Malinsky (9781)|29.12.2009 13:52
to Jirka Drát

Tady máš návod
Jirka Drát (2)|29.12.2009 15:07
Děkuji všem, už jsem to nainstaloval, dokonce i s češtinou... Ještě jednou díky
culis_ce4you (0)|29.12.2009 19:57
[quote=Pavlus][quote=culis]Prosím o radu, chci naistalovat nějaké prográmky [/quote]

CAB se instaluje přímo z telefonu. Ulož si je na kartu, otevři v mobilu přes průzkumníka a instaluj. Jen se te to zeptá jestli instalovat na paměť telefonu nebo na kartu. [/quote]

Díky, podařilo se, jednalo se o Tasks Manila 1.2, ale nějak mi to nefunguje, navíc se mi nedaří naistalovat češtinu, asi je to rukama.:D Ale mělo by to jít i takto, jak jsem psal, vycházím z tohoto návodu:
https://www.svetmobilne.cz/jak-instalovat-nove-aplikace/65

Jen nevím kam umístit .cab soubory a je zvláštní, že nemám aktivní záložku "install program into the default installation folder".
Zdenek Malinsky (9781)|29.12.2009 22:21
Caby je jedno, kam si zkopíruješ, nejlépe na kartu nebo nějakého uložiště (třeba si vytvroř složku Install) a pak z ní instaluj, v tomto případě do defaltu, tedy PDA.
miktt (189)|30.12.2009 15:14
Zdravím, mám nainstalovánu ROM NatHoa Version 6.5.3.10.0 . Senze jsem počeštil přes registry, vše jak má být až na novou záložku "Dokumenty" zde není po počeštění ani anglický text, ale jen odkazy "IDS_xxxxx" neví někdo co s tím? (a klasické chyby češtiny v počasí a v nastavení) Dále se mi po resetu nahodile nezapne telefon (není signál a není reakce na tlačítko příjem hovorů)
Pavlus_ce4you (125)|31.12.2009 07:53
[quote=miktt]Zdravím, mám nainstalovánu ROM NatHoa Version 6.5.3.10.0 . Senze jsem počeštil přes¨....[/quote]
Přece jenom je to testovací verze, NhatHoa to tam i píše a zřejmě není celé Sense počeštěné, proto ti to píše to Ids....... Jinak vyšla již verze 6.5.11.0
Já zatím stojím na verzi 6.5.6.0., příjde mi zatím nejlepší. V těch nových mi nesedí Opera 10.2 beta. Čekal jsem na nové Sense, ale to počeštění a hlavně nemožnost dát si více zástupců na today - 20 :) (aspoň NhatHoa to píše že to nefachčí na novém Sense).

Jinak níže jsou ke stažení opravené češtiny v kartách počasí - 59c42a27 (jasno - vymazat, přívalové deště - plískanice) a to samé v kalendáři 4035139b a v today 25739b59. V today upraven kalendář na zobrazení dddd dd. MMMM (čvrtek 31. prosince)


miktt (189)|31.12.2009 11:36
Dík za info, také zůstávám u šestky. Opera 10 se mi také moc nelíbí, hlavně pro nemožnost používání Zoom baru na zvětšování internet. stránek (zde to má smysl použvat) Vyšší verze této ROM mi připadají tak trochu "nedodělané" ale jsem zvědavý, tak jsem zkusil tu desítku;)
Xfantasy (184)|2.1.2010 00:52
Na novou NhatHoa sem se ještě nedostal,ale jak tak koukám není zatím důvod ze šestkové přecházet.Škod,uvidíme co klucí šikovní upraví...
Vikio (29)|2.1.2010 15:53
Zdar, chci taky zkusit nějaký vařený ROMky(ta NhatHoa vypadá fajn), ale nejdřív bych rád nějak zazálohoval původní orig. ROM 6.1 i s češtinou (na stránkách sunnysoftu se daj stáhnout jen nejnovější ROM 6.5 češtiny, ne na 6.1. Nevíte někdo jak to zazálohovat?
vacan (76)|2.1.2010 18:06
Kdysi jsem si na radu kolegy stáhnul tuto romku - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=572833 a jsem maximálně spokojenej. Už bych se ke starý originální nevracel. Ty vychytávky v novym sense jsou výborný, kalendář jde konečně ovládat prsty, spouštění aplikací z úvodní stránky, novější opera (že mi tam nefunguje zoom mě vůbec nevadí) atd... první verze co jsem měl byla jen trošku pomalejší, současná je už úplně v pohodě.
Vikio (29)|2.1.2010 20:32
Tak jsem podle vašich referencí taky nahrál tu NhatHoa 6.5.6.0. Zdá se být fajn, ale mám 2 problémy:

1.)při procházení záložek se seká Sense, vždycky, když tapnu na domácí ikonku a pak táhnu, tak se to seká .. pokud táhnu z jakýkoliv jiný, tak se to neseká. Také se vám to seká?

2.) Nějak mi blbne fotoalbum, natáhlo si to uplně všechny obrázky (i obrázky z různejch aplikací) a naházelo mi je to do alba, nevíte někdo, jak ho přinutit, aby načítal jen z My Documents, popř z mojí složky obrázků na paměťovce? Opět, dělá vám to taky?

Díky za odpovědi.
Bucci_ce4you (217)|4.1.2010 11:29
nhathoa co píšeš je fatk historická....

těsně před vánocema vyšla verze 10 a teď na silvestra verze 11

já používám 6.5.3.10 a jsem nad výsost spokojenej, spolu s rádiem ....57 má naprosto fantastickou výdrž baterie (cca 1 - 2% ve standby modu přes noc - Shadowline měl nejmíň 5%)... (je fakt, že při minimu hovorů...) ale vydržel tejden v kuse.... wifi/bt/sense 2.5 naprosto bez problémů.... jedinou věc, co sem tam našel je, že vždy při hovoru si nepamatuje "přednastavenou" hlasitost... (zvonění a tóny ale ano...)

Vikio (29)|4.1.2010 16:00
A procházení záložek Sense při tahu z domácí záložky ti běží plynule? A to album? Jenže v těch novejch verzích je ta blbá Opera, neni ?
vacan (76)|4.1.2010 16:48
Mám taky desítku a vše běhá úplně v pohodě. U Opery bych rozhodně neříkal blbá! Naopak surfování je s ní dle mého podstatně příjemnější - nové ovládání mi přijde velmi přívětivé. Jediné co nefunguje je zoombar, ale to mi vůbec nevadí. Stačíí dvakrát tapnout na displej a zvětšení taky proběhne.
Vikio (29)|4.1.2010 17:21
To jo, ale občas musím zvětšit ještě o trochu víc, než při tapnutí .. no, asi ji vyzkouším, to sekání mě štve :) .. Duttyho ROMky jsou prej zas hodně žravý, máte s nima zkušenosti?
qwido (70)|4.1.2010 17:41
To sekání při tahu z home tab mi dělá taky a to na Rom Xtreme2 v9.
Myslím, že je to kvůli "nízkému" výkonu Diamoda II. HTC Sense 2.5 je primárně určeno pro HTC LEO, potažmo Snapdragon a větší porce RAM u Lea je taky celkem důležitá. Qualcomm na frekvenci 528 MHz je dle mého soudu nedostačující a asi i proto je oficiální upgrade pro diamond2 bez této vychytávky. Částečně jsem to vyřešil nainstalováním skinu hodin od Dusk, potom se rolování rapidně zlepšilo.
Vikio (29)|4.1.2010 17:55
No tak to je nemilé .. a vám kluci na těch novejch NHatHoa to dělá taky, nebo ne?
miktt (189)|4.1.2010 19:56
Pro Vikio: k bodu 2
Zkus toto: Album Album (zde vyber co chceš zobrazovat, poté klikni na "Menu" a nastav "Set Album as Favorite"
Ceo se týče nových ROM od NhatHoa, ty starší byly určitě rychlejší (svižnější). Dnes jsem zkusil ENERGY ROM a řekl bych že je i lepší. Bohužel jsou z ní vypreparovány soubory pro počeštění Sense. Graficky také vypadá velmi pěkně... tak nevím, nevím u čeho zůstat
zimmi (68)|5.1.2010 21:25
S ROM od nhathoy jsem tenhle problém nikdy neměl. Běhá to pěkně plynule.
Xfantasy (184)|5.1.2010 23:10
Mne se zdá že zadrhávání je jen při prvnim posunutí.Když to zopakuji,nic netrhá.

Co se týče EnergyRom,také jsem ji používal.Bohužel jsem ale zaznamenal problémy s MMS.Pokud jsem přidal do SMS přílohu,tak se to neodeslalo,musel jsem zobrazit obrázek a z menu ho odeslat jako MMS, a navíc nešla zobrazit příchozí MMS.

U NhatHoa to jakštakš chodí,ale i tak nejsem vždy spokojený.Neodpojuje se atomaticky MMS připojení,a nejsem si vždy jistý že se MMS odeslala.