Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond II - ROM, flash a ladění...

fisik_ce4you (115)|9.2.2010 14:04
Novou ROMku od Nhatoa mam druhej den a zatim bez problemu. Cekal jsem teda, ze to bude sviznejsi (animace pocasi v hometabu je furt na prd), ale aspon uz nesviti displej pri nabijeni. I vetsi fonty jsou trochu k horsimu, ale da se zvyknout. Cab na landscape manily fungue bez problemu. Baterka mi pripada to samy, jako drivejsi verze.
fofrnik (45)|9.2.2010 17:08
prosím kde se dá stáhnout stará originální verze ROM 6.1? je to vůbec možné
llerby (11)|9.2.2010 22:33
Chtěl bych se zeptat, zda existuje čeština na verzi ROM Topaz WWE WM6.5Rom 6.5.3.13.0
Xfantasy (184)|10.2.2010 05:13
Češtinu na 6.5. jsem zatím nikde neviděl.Jen na 6.1 .Našel jsem na Raphela,ale ta není na Topazu kompatibilní.
Stále si ale můžeš zapnout češtinu na Sense 2.5
llerby (11)|10.2.2010 09:53
A kde to mám zapnout?
Xfantasy (184)|10.2.2010 16:29
Stačí změna v registrech HKCU\MUI\CurLang změnit na Hexadec 405 a restartovat.
Jeden háček to ale má,SMS notifikace nejde,chybí upravené soubory ve Windows. Jednoduší je použít [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]který změní Sense na CZ a přidá ony soubory do systému.Pravděpodobně i vypne efekt otáčení hodin.
llerby (11)|11.2.2010 01:31
Díky, nainstaloval jsem a je částečně počeštěno - sense :?
Xfantasy (184)|12.2.2010 05:14
Zde je nová [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] se startem nahoře a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
fisik_ce4you (115)|12.2.2010 08:23
jak jsem psal i na xda 6.5.14 je pro me zklamanim. Sice vypada suprove (ikonky, taskbar), ma integorvanej taksmanager, ale kdyz mi na homescreenu snezi, tak mi to bezi tak kolem 2 fps za sekundu. Kdyz si pustim weather demo, tak slunecni animace je jeste horsi (tak 1 nebo pul fps). Nemam tam skoro nic nainstalovanyho a pri SR a pak lvl 3 CleanRAM, tak se lip jak na 90MB volny ramky nedostanu. U Duttyho tohle bezelo krasne plynule a volna ramka byla kolem stovky. Nema nekdo dalsi tip na dobrou ROMku?
Pavlus_ce4you (125)|12.2.2010 10:23
Mě se zdála animace počasí na today pomalá i na starších verzích ROM. Nakonec jsem zjitil, že ji vlastně nepotřebuji, stačí mi ta v záložce počasí. Pěkná tapety mi stačí:))
Xfantasy (184)|12.2.2010 15:03
Tak 6.5.14 jsem ještě nezkoušel,zatim jedu na "meziromce" se sense 3030.Volnou RAMku bych taky přivítal,ale i teť mám volný jen 85MB.Mám ale zvednuté různé cache pomocí HDTweaku. Animace se mi nezdá tak pomalá.Ale rychlejší by to mohlo být.Když najedu na Demo počaasí,tak je vše v pohodě.Prší normálně,slunce září také v pořádku a sníh padá plynule. Nepředpokládám že by to bylo ve 14ce horší. Je ale fakt že se o resetu musí dýl čekat,než najede vše,včetně Správce.

Plynulost bych plně přirovnal k Duttyho ROMce.Je ale pravda že rozdíl volné RAM byla asi 10% ,což by na rychlosti nemělo být tak znát jak popisuješ.
Asi večer skusim flashnout,protože jsem zvědaví.

UPDATE: tak flashnuto ,zatím nemám žádné výhrady,vše běhá jak má.Nainstaloval jsem vše co potřebuji a nastavil cache na plné hodnoty.Rychlost Sense mi přijde dobrá,reakce normální.Počasí a animace také bez problémů.Slunce se sice animuje pomalejš,ale jestli má býti rychlejší nevím,déšť a sníh je klasicky bez závad.
Od předchozí ROMky se příliš neliší.Subjektivně mi přijde nepatrně rychlejší.Po "tuningu" mám volné RAmky asi 79-80 MB

Jen poznatek,na vypnutí aanimace hodin je spoustu návodů,ale je nějaký který to vypne úplně?Jde mi o to že pokud se mi povede přesně v daný čas spustit nějakou aplikci když se zrovna maj přetáčet hodiny,tak se velice často stane že jedna polovina je se starym časem.U minut se to dá zvládnout,na další to skočí normálně,ale povedlo se mi to udělat i u hodiny a to je poněkud nanic.. to se přetočí až zaa hodinu :D Takže jsem animaci opět zapnul,ale vadí mi ten kolotoč..
RastoSB (1)|14.2.2010 19:31
Skoušel jste někdo tuto ROM RUU_Topaz_S2_HTC_WWE_2.53.405.5_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91 ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629652
fisik_ce4you (115)|15.2.2010 11:48
Jsem zoufalej :). Zkousel jsem vsechny mozny ROMky a ani jedna mi nesedla tak, abych u ni zustal ... nejdriv to byl Nhathoa, pak Dutty od verze R6 do 7.2, pak novejsi Nhathoa, Energy s maxmanillou a ted zas Dutty R9. Zatim asi nejbliz k dokonalosti byla Energy, ale tam mi zas vadilo spoustu zbytecnych programu, zravost baterky a bug s automatickym otocenim do landscape pri odpovedi na SMS (kterou celkem dost pouzivam, pri psani novy SMS se zadanim prijemcu to funguje normalne). Dutty mi zatim sedne, ale zas mi chybi integrovanej taskmanager v levym hornim okraji a hezci ikonky :). (nahodou nema nekdo tip na podobne fungujici taskmanager pod Manillou 2.5 a W 6.5.3?). Doufam, ze dutty chvilku vydrzi, jinak sense vypnu a spolecnost mi bude delat strohy prostredi woken :)
queg (8)|15.2.2010 13:12
Ahoj,

aktualne jedu na Nhathoa 6.5.3.13.0 WWE, rychlost uchazejici, programova nabidka primerena. Obsahuje bug v lockscreenu, zobrazuje udalost i po tom co probehla. obcas to je matouci. chyba je udajne i ve verzi 6.5.3.14.0. dobrou zkusenost mam s rom Cheetah 3.0 WWE (prijdde mi kapanek rychlejsi), jenom uz jsem si zvyknul na ty pohodlnejsi tlacitka dole. autor zatim vari s klasickou koncepci. novy romky testuju casto, zacnu sem hazet nejaky postrehy, treba to nekomu bodne v rozhodovani. princezna je na me trosku nas...., nestiha dohrat teetra, vzdycky ji predbehnu s novou romkou :)

Petr
foreveryone (53)|15.2.2010 13:26
nakonec i s vypnutým sense to nemusí být zas tak zle i titanium umí vypadat dobře viz:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
link
Xfantasy (184)|15.2.2010 15:05
to Fisik: no,dle toho co jsem zkusil je NhatHoa stejná jak Dutty.Krom vylepšení v podobě ikon,čtyř sloupců a TaskMan je srovnatelná.Alespoň dle mého pozorování.Verzi 6.5.14 ti mohu doporučit.Jak jsem psal,náročnost na RAM je asi o 10% větší,ale na chodu to není poznat (respektive na pomalosti,jsou stejně pomalé).

Jinak TakMan si můžeš doinstalovat i k Duttymu.Dokonce na svích stránkách má i instalační cab.Podle něj to brzdí systém,tak to tam nedává automaticky.Je ale fakt že když restartuješ trvá dost dlouho než se TaskMan spustí a telefon je použitelný.


To prostředí Titanium nevypadá zle,ale mnohým bude vadit nepřítomnost češtiny.Taky jaké má nároky oproti Sense 2.5?Vzhledem k bohaté grafice to nebude asi moc rozdílné.
miktt (189)|15.2.2010 15:10
Zdar, dlouho jsem zkoušel Energy ROM (autor si s ní velmi pohrál) Ale různé detaily nejsou dotažené do konce. Sice je již podpora MMS ale zase chybí SIM TOOLKIT , trochu blbla témátka, opera nezoomovala...atd.
Přešel jsem zpět z verze 6 na NhatHoa ver. 14 a je zde velký krok kupředu, opera je sice starší, ale spolehlivě využívá Zoom BAR Nejsou zde instalovány žádné "další podpůrné" programy jako u Energy ROm, ale dají se přeci doinstalovat.
Myslím, že jen u Duttyho ROM funguje Autoinstall (složka na kartě kam se nahrají Vámi potřebné Caby, které se samy postupně nainstalují při prvním spuštění PDA-čka.

Pokud někomu chybí Task manager (quick menu) jako u Energy ROM, může si jej jednoduše doinstalovat zde:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340352
Xfantasy (184)|15.2.2010 15:13
Jinak přikládám nové RADIO Topaz_Radio_4.49.25.91 .Dle diskuzí je hodně srovnáváno s verzí 17 a 2.49.25.204
Veskrze je dobře hodnoceno,lepší než velice povedená 17,údajně i zlepšena žravost. Verze 204 není špatná,ale měl sem problémy v místech se slabým signálem.

Zde je diskuze a zde pak soubory ke stažení

Na 91 jedu terpve druhý den,ale zatím bez problému,WiFi a signál jede.
miktt (189)|16.2.2010 15:12
Zdar Energy má novou ROM (16.2.2010) a na screenshotech z této ROM je ikonka TV-Out. Může některý její uživatel potvrdit funkčnost ?
TheMelin (1642)|16.2.2010 16:14
Podle mne žádnou funkčnost nemá, spíše je to způsobeno tím, že NRG dělá romky pro více zařízení a má nějakej universální balíček programů pro všechny romky kterej šoupe k jádru pro dané zařízení.
Xfantasy (184)|17.2.2010 06:42
Co je mi známo,tak na Diamondu2 by měl jít zprovoznit TV Out ..... Dají se sehnat i kabely s ním.Viděl jsem to někde na netu,ale nestudoval.
miktt (189)|17.2.2010 08:35
No, spíše by jsem souhlasil s TheMelin-em. Zajímal jsem se o to, na XDa je o tom psáno, ale v originál ROM nezprovozněno. Ovšem vývoj jde kupředu, tak se ptám... Aplikace chodit bude, otázkou je, zda to přes kabel přenese na monitor či dataprojektor
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506668
Xfantasy (184)|18.2.2010 00:55
Tak jsem po dlouhé době opět vyzkoušel EnergyRom. A to verzi s MaxManilou. Nevěděl jsem co od toho čekat,ale nyní musim říct že MaxManila je super věc.
Jinak k ROMce. Velice rychlá ROM se spoustou volné RAM cca 50% (90MB) po instalaci.Počeštění Sense funguje,reakce jsou rychlé.MaxManila vypadá fantasticky a má i vlastní nastavení kde se dá pro záložky programů aktivovat více tabů (až 20) takže se vejde dost zástupců.Jak u Energy bývá,je integrováno spoutu programů na vlastní vylepšení.

Mám ji pouze čtyři hodiny,ale jsem nadšen.Už vím že bez MaxManili Romku nechci.Nejen že to šlape bez závad,ale snadnost nastavení tahem a bezva grafika jsou velké plus.Osobně mohu Tuto ROMku doporučit.Rychlost je oproti NhatHoa a Dutyy znát na první pohled :yes:
Energy.TOPAZ.21892.Leo_MaxManila.16.Feb.2010 se startem nahoře
Zde je diskuze a ZDE další verze ROM Energy
vacan (76)|18.2.2010 02:20
Zdravím. Ze screenů nejde poznat, jak je na tom ovládání kalendáře. Je tam integrováno prostředí pro ovládání prstem (jako to je u nejnovějšího htc sense)? Díky
fisik_ce4you (115)|18.2.2010 12:08
ja driv z energy byl taky nadsenej ... ale zrani baterky me od ni odradilo (kdyz clovek vidi, ze pomalu kazdych par minut ukazatel baterky klesa hezky po procentech, tak si rekne, ze uz moc dlouho pracovat nebude :) ). Hezky vypada, hezky funguje, ale kratce :).
Zatim zustavam u Duttyho R9, ale celkam na novejsi update, ptz to zrani baterky neni to, co byvalo ....
Xfantasy (184)|18.2.2010 12:34
Nevím co je jiného v kalendáři oproti novému HTC,moc v něm nedělám a přijde mi vždycky stejný

Jinak žravost nemohu zatím po soudit,ale co je mi známo,tak obvikle je po flashnutí větší žravost celkem častý jev.Obvikle se radí udělat i formát baterie.Údajně se to pak srovná do normálu.Co se mne týče,většinu času jsem napíchlej na nabíječku,protože se v tom pořád "hrabu" a jsem tak schopen vymlátit baterku během čtyř hodin :D
llerby (11)|18.2.2010 13:05
Můžete prosím upřesnit ROM, kterou používáte. Už jsem jich vyzkoušel hodně a pořád nevím...???
Píšete, že používáte Duttyho R9.
Díky za radu...
miktt (189)|18.2.2010 13:47
Zdar, vyzkoušel jsem Energy ROM (jen kůli tomu TV-OUTu) a bohužel není podporován
(hodně věcí opraveno, velmi rychlá a i ta výdrž se mi zdá jako jedna z nejlepších (ale ono to záleží i na verzi Radia)
Vidím to tak, že od této verze je to s Nhat Hoa 1:1
Max Manila jde nainstalovat i do jiné ROM v podobě *.cab souboru
Co si mám představit pod pojmem "formát baterky" (klasika vybít nabít)???
fisik_ce4you (115)|18.2.2010 15:40
A jak je tedkon na ty nejnovejsi verzi zafixovanej bug s odpovedi na sms? U starsi verze mi to delalo, ze kdyz jsem chtel psat v landscape, tak to proste se nepretocilo. Kdyz se da vytvorit novou zpravu, zada se tam prijemce, tak to pretaceni funguje ... ale u odpovedi na nejakou sms, se to proste nepretocilo.
jinak k formatu baterky se rika tohle

[code]1. Discharge the device. Absolutely.
2. Take out battery to 40-60 sec.
3. Put the battery to the place. Don't switch on the device!
4. Charge the device by normal way (not by usb!) to the full state (green LED).
5. Take out battery again for 40-60 sec.
6. Put the battery to the place.
7. Switch on the device.
That's all.[/code]

Akorat mi nejde na mysl, proc doporucujou uplne vybit, kdyz se rika, ze u lionek nikdy nevybijet, ptz hrozi poskozeni nebo tak neco ....
foreveryone (53)|18.2.2010 15:58
protože tam jde přesně o to - vybít co nejvíc to jde a pak bez přerušení úplně nabít = formát baterky, a většinou se doporučuje to udělat u nového zařízení aby byla baterka co nejdříve schopná nabít se do maxima a postupně vydávat energii, nebo pokud jsou z baterii nějaké trable. Jinak každopádně když bys to dělal každej druhej den tak ti za to nepoděkuje :D
Jerry7650 (26)|18.2.2010 18:06
Všechny ROM co jsem zatím viděl se zaměřují na promakání HTC Sense a Manila.
Jakou ROM byste mi ale doporučili, pokud HTC omalovánky (chápu ale že to někomu vyhovuje) nechci používat a budou vypnuté?

Mám v plánu bud SPB Mobile Shell a nebo spíše kombinaci Resco contact manager + SPB programky (Diary + Pocket Plus + weather).

Mám nechat origo ROM a pouze vypnout HTC shell a nebo se mi nějaká ROM i tak vyplatí? Přemýšlím, zda se hodí např. tlačítko START dole, což bych dostal pouze s novější ROM, ale podle screenu mi to přijde celkem zbytečné mrhání místem, zvlast když tlačítko start je i hardwarové.
Bucci_ce4you (217)|18.2.2010 20:21
dej jakoukoliv romku a vypni HTC sense a zapni Windows Default (Titanium) - hlavne nedávej SPB Shell páč ten žere ještě víc....
Unite (159)|19.2.2010 08:20
Problem pri nabijeni:
Pri nabijeni pres USB z notebooka nebo PC mi to pise: [quote]the charging is not enough for device power consuption. Please shut down unused applications or switch to AC adapter [/quote]
I kdyz vypnu vsechny na pozadi spustene programy, tak to zacne vybijet baterku.
Delaji mi to od zacatku vsechny ROM i Radia. Nejhorsi to je , pokud zapomenu vecer PDA ve stojanku , ktery je pripojen do PC a spusteny ActiveSync , rano je prazdna baterie. Nemate s tim nekdo nejakou zkusenost ???

fisik_ce4you (115)|19.2.2010 15:46
Jaky ma ten notas USB? Mi tohle psalo u stolniho compu, kdyz byl vypnutej, takze do USB slo hrozne malo napeti ... jinak z notasu se mi to nabiji v pohode (Acer 5930).
Jerry7650 (26)|20.2.2010 01:42
Takže jiná ROM nic nepřinese, pokud nechci používat HTC Sense? Rychlejší načtení při startu apod....

No pořád mi přijde rychlejsi SPB Mobile shell než HTC Sense. Nehledě na to, že na čistě zformátovaném telefonu mi padala i jedna aplikace na pozadí, stačilo minimalizovat a přejet přes všechny panely, když sem chtěl třeba vidět počasí...
Xfantasy (184)|20.2.2010 06:46
Tak po nekolika dnech mohu shrnout vlastnosti EnergyRom
Je velice rychla,se stabilitou zadne potize.Ma ale problem s uvolnovani pameti.I po ukonceni programu zustane RAMka zaplnena.Neni proto problem myt zaplneno 80%. CleanRam nepomuze,uvolni jen max 2 MB.U jinych ROM jsem toto nepozoroval,problemy ma tak napriklad IGO8 pokud je pamet predem zahlcena.
Docela se divim,volna pamet po restartu je velice optimisticka.Zravost EnergyRom je prijatelna 2% za noc a za chodu je srovnatelna s jinymi ROM.MaxManila beha skvele,uz sem si stahnul cab.

Jinak bezva rychla ROM.... Uvidime s cim prijde NhatHoa....
llerby (11)|20.2.2010 10:08
Takže jakou používáte ROM ???
foreveryone (53)|20.2.2010 10:42
Momentálně testuju dutty R9 a je to zatím subjektivně snad nejlepší a nejrychlejší rom kterou jsem zkoušel
llerby (11)|20.2.2010 11:37
Prosím o radu, kde ji můžu sehnat tu R9...
fisik_ce4you (115)|20.2.2010 11:58
tys asi moc nehledal co :).
Dutty vydava svoje ROMky na http://htcpedia.com/ ... musis se tam registrovat, abys mohl stahovat.
jinak nejnovejsi ROMky najdes na XDA foru
Unite (159)|20.2.2010 12:58
problem nabijení:
dela mi to na PC i na NB. USB mam v biosu zapnute. Jedina sance je nabijet to prej klasika nabijecku , ktera ma vystup do 1A

DUtty R9:
zkousel jsem ji 3dny: pripadala mi super , nez jsem nahral posledni Radio 4.49.25.91 . Pres noc se mi v nabijecce vybil telefon a uz to neslo nabit. Nepomohlo vraceni radia na puvodni a ani HR. Tak jsem flasnul zpet Dutty R7.2 a spokojenost.

Dušan Mrázek (47)|21.2.2010 08:33
Neporadíte mi prosím někdo, kde stáhnout ofiko poslední verzi ROM? na support HTC mi po zadání SN píše, že bohužel není určena pro moje zařízení.
díky
spigot_ce4you (130)|21.2.2010 08:56
Napriklad tu.
Dušan Mrázek (47)|21.2.2010 10:29
díky moc
Dušan Mrázek (47)|21.2.2010 10:51
díky moc
Unite (159)|21.2.2010 12:55
pokud chces WM65 s CZ , tak[quote]http://www.sunnysoft.cz/htc/[/quote]

Dušan Mrázek (47)|21.2.2010 16:05
sem slepejš.
fisik_ce4you (115)|21.2.2010 16:47
uz me experimentovani s ROMkama prestalo bavit, tak jsem se rozhodl pro nejnovejsi official romku a zatim spokojenost. Vic mi i sedi WiMo 6.5 a ne 6.5.x, ptz pro ten scrollbar v manille se proste hodi vic, kdyz jsou ty tlacitka mensi a start nahore :). Zatim vsechno beha v poradku, freeramka kolem 90 MB a hlavne se mi nestava, ze po procisteni v CleanRAM na lvl 3 mi cely sense zatuhne a pomuze jen softreset (to se mi stalo na nekolika ROMkach)
vacan (76)|21.2.2010 17:10
Přiznám se, že kdyby oficiální romka měla dvě věci, které prostě používám, tak bych taky používal jí. Jednak je to upravený kalendář - celý optimalizovaný pro práci prsty a s náhledem Agendy a dále (a bez toho bych se možná i obešel) možno spouštění předvolených aplikací z homepage. Škoda že HTC neudělá novější romku s těmito prvky. Taky už mě to neustálé testování vařených romek neba.... :(
Unite (159)|21.2.2010 17:48
co to je za ofiko update na HTC Pedii ? Koukal jsem na HTC support a tam nic neni