Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond II - ROM, flash a ladění...

foreveryone (53)|27.8.2009 23:00
zkoušel někdo TESS 2.2.1 ?? Celkem by mě zajímalo jak jede v reálu papírově vypadá dobře
Xfantasy (184)|28.8.2009 06:02
Tak editnu X-Treme V8
ROMka v pohodě.Vše jede rychle a bezproblémově.Moje problémy při přetočení o kterých jsem psal s největší pravděpodobností způsobovala změna a kolorování ikon v horní liště.Po HR jsem je vynechal a problém se za tři dny neprojevil... Ještě jsem vynechal program na TMC pro navigaci,ale chyba byla určitě v těch ikonách.

V8 mohu rozhodně doporučit jako stabilní a velice svižnou ROMku :yes:



EDIT: Tak je venku nová verze X-Treme V9 ,pokusim se ji testnout o víkendu,podle času...

• New even-setting position kernel 1.7.553237 (thanks for Aman and Udk)
• Update GoogleMaps
• Update CleanRAM
• Update phonesetting from Leo
• Update all CM apps from Leo
• New Manila 2.1.38683.0
• Remove Manilaed from G- Sensor leaf but stilb supported landscape mock - up
• Set default weather for feelings - leaf
• ...ETC
Xfantasy (184)|28.8.2009 23:23
Tak V9 mne nadchla,ale pro mne nepoužitelná.Je odmazaná čeština v TF3D,což je celkem škoda.Jinak je rychlá a má přidaný rychlé menu v záložkách TF3D,což je parádní věc pro přidání nejpoužívanějších programú.Volná paměť je tradičně na dobré úrovni 110-120MB volné.
Jinak žádná výrazná změna,proto se vracím k V8,ikdyž toho přidaného panelu je škoda.Jo a Weather mi pro prahu jako aktuální teplotu píše 2°C což asi neodpovídá :D


Nebo nevíte někdo kde se nachází řeči pro Manilu?Že bych češtinu zkopíroval z předchozí verze....?

EDIT: tak čeština jde doinstalovat,stáhnul jsem si balíček z XDA ale zkoušet budu až večer.Rozhodně mne V9 láká zkusit...
zimmi (68)|29.8.2009 12:34
Momentálně běžím na TESS 2.2, naprostá spokojenost - rychlá, stabilní, možnost počeštění Manily.
Xfantasy (184)|30.8.2009 00:52
Update: X-Treme V9

Prozatím stabylní ROMka,nenalezeny žádné chyby až na počasí kde se zobrazuje aktuální teplota 1-2°C u všech měst,čeština do TF3D doinstalovaná bez problému,přidaný panel "Manila" pro programy je super,ikdyž umístění na poslední záložce není praktické,TF3D se už standartně neotáčí,ikdyž je možnost jej přidat do seznamu G-Config

Rychlost parádní,volná paměť jak jsem psal,po hard resetu 125 MB,standartně po natweakování 110 MB
Ponechávám pro delší testování,ale zřejmě nemá chyby

EDIT: kdyby někdo chtěl češtinu do TF3D tak tady je ke stažení http://www.4shared.com/get/124673214/1eca26e8/TF3D2Czech_20090812_xmatrix.html
-napřed vypnout TF3D než to nainstalujete,pak zapnout
zimmi (68)|30.8.2009 18:52
Jo zkoušel a odstřelila mi telefon. Nebrat.
zimmi (68)|30.8.2009 18:53
[quote=foreveryone]zkoušel někdo TESS 2.2.1 ?? Celkem by mě zajímalo jak jede v reálu papírově vypadá dobře [/quote]
Zkoušel, odstřelila mi topaz, nebrat.
Tak bohužel u TESS 2.2 se tu a tam objeví nepříjemnost - první sms po spuštění zařízení přijde bez zvuku a bez blikání diody. Nevím proč. X-Treme V9 má zas špatně počasí. Zdá se, že by to chtělo jen trošku doladit a na světě budou dvě parádní ROM pro Topaz. Do té doby holt s TESS asi nemůžu moc provádět soft-reset.
foreveryone (53)|30.8.2009 23:02
hmm škoda, a tu poslední TESS 2.Final nezkoušels??? Já asi ještě počkám a naroubuju nějakou pořádnou 6.5tku teď už to začíná vypadat použitelně
zimmi (68)|30.8.2009 23:04
Nezkoušel, ale je to tuším verze se starší manilou, tak by měla fungovat dobře. No... "měla" (ale víš, jak to je :-) )
Z těch WM 6.5 teda zatím žádná moc použitelně nevypadá (imho)
Pořád testuju ten sms bug a jsem z toho jelen. On se snad spouští podle počasí :-/
Xfantasy (184)|3.9.2009 00:50
Tak autor X-Treme vydal opravu AccuWeatcher v nové verzi V10.

Jinak klasika- bevadný chod,125 MB volné po startu,rychlost. Zmizelo Manila HTC menu ze spodní lišty karet.
fretak (265)|3.9.2009 11:44
Mozna jsem to nekde prehledl, ale jak vratim do zarizeni puvodni ROMku?
Xfantasy (184)|3.9.2009 16:17
Někde ji budeš muset najít.Přesný postup navrácení orig ROM i bootloaderu nevím.Ale na druhou stranu přece není důvod vracet orig,když je na netu spoustu upravených ROMek které jsou vyladěné pro rychlost a volnou paměť. Třeba ona X-Treme je bezvadná a vzhledem stejná jako orig,takže doporučuji ponechat tu.
foreveryone (53)|4.9.2009 11:00
má někdo zkušenosti s radio 4.47.25.31 nebo 4.48.25.13 v našich končinách?? celkem nechápu že to podle státu funguje každěmu jinak, asi to chce sle vyzkoušet no uvidíme.
fretak (265)|4.9.2009 11:56
to Xfantasy

To je ale dost blbe. Vsude se tu prece zduraznuje, ze neni problem vratit puvodni ROM v pripade, kdyz se bude davat zarizeni do servisu, a hle, ono asi tkaoveho nic neexistuje :( No, nevadi.
zimmi (68)|4.9.2009 12:13
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Topaz_ROMs_Shipped a http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312
Xfantasy (184)|4.9.2009 12:38
No ono to půjde,jen najít tu správnou ROM....

Jinak RADIO 4.48.25.13 jsem si tam nahodil a zatím nemám problém.Rozdílú jsem si nevšiml.Vše maká,GPS,WiFi,GPRS/EDGE i kvalita signálu GSM.
S výdrží baterie nevím,jsem schopen Topaze vycumlat do tří-čtyř hodin :D
foreveryone (53)|4.9.2009 13:01
ještě se zeptám mám trošku trable při updatu rom :
provedl jsem HSPL - bez problému, v tricoloru mám olinex, takže soudím bez problému, když chci nahrát novou rom přes sd kartu, překopíruju do rootu sd karty TOPAIMG.nbh vypnu zařízení, přejdu do bootloaderu a nic, na vteřinu tam naskočí loading ale pak se vráti do tricoloru bez updatu rom. to same pokud chci updatovat radio. když sem zkoušel updatovat přes pc - TopazRUUWrapperem - při spuštění na pc mi napíše chybu - správná inicializace aplikace se ( nezdařila ... windows xp sp2)
NaTuRaL_ce4you (170)|4.9.2009 13:04
pokud to delas z karty a nic tak je na vine karta zkusil bych jinou, mam ten samy problem u karty od A-DATA , viz popis
foreveryone (53)|4.9.2009 13:13
Tak je to škoda jinak s kartou spokojenost, nakonec přes PC po naistalování net.framework flashnuto v pohodě :)
Aktuálně mám teda Tom_Topaz_2.08_R1.1_Leo_WhiteStone chtěl sem zkusit manilu 2.5 tady je oproti popisu 2.6 ale nevadí uvidíme.
Xfantasy (184)|4.9.2009 21:35
Nevím jestli jde updatovat z vypnutého mobilu,skusil si to z té karty i při zapnutym?
htcjirka (1875)|4.9.2009 22:19
Xfantasy uz by jsi mohl vedet,ze update rom z pametove karty se nikdy nedela ze zapnuteho telefonu.
Xfantasy (184)|5.9.2009 04:46
Já měl namysly vstup do bootloaderu a tam není žádný důvod proč nemačkat tlačítko reset při spuštěném telefonu....
Magic-x (16)|5.9.2009 14:05
Zdravím,

uvažuji také o přeflashování mého Diamonda 2 na nějakou neoficialní ROM. Nemám s tím ale bohužel žádnou zkušenost, neboť je to moje první WM zařízení a tudíž jsem to nikdy nedělal. Kdyby mi sem někdo hodil stručný návod, abych to nemusel po foru hledat, byl bych moc moc moc rád :)

Nejvíce se mi podle diskuze zamlouvá X-Treme v10.

Chci se ale zeptat, jak to je s bonusovýma aplikacema. Obsahuje tato ROM Office Mobile (word, excel, powerpoint) a Adobe Reader? A taky bych se chtěl zeptat, jak to je s nastavením datových připojení, SMS a MMS?

Kamarád má E-tena a má v něm nainsrtalovanou ROM, která údajně neumí přijímat a posílat MMS.

Předem děkuji za rady a odpovědi.
foreveryone (53)|5.9.2009 15:09
První co musíš udělat je zálohovat všechno ze zařízení. kontakty, kalendář a data z telefonu ( na kartě zůstanou ).
Mít nabitou baterii aspoň na 50%.
Abys mohl flashovat neoficiální rom nejprve musíš zařízení odemknout viz Hard-SPL - na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Po té už můžete flashovat vlastní ROM nebo RADIO, postup je jednoduchý vyberete si ROM na xda-developers podle vašich představ ( wm6.1 nebo 6.5, TF3D 2.0, 2.1, 2.5, 2.6 obsažené aplikace, rychlost atd) stáhnete, rozbalíte archív a jsou dvě možnosti.
Prní možnost je, že připojíte telefon přes activesync nebo windows mobile device center (WinVista nebo W7) a spustíte soubor *****RUU.exe a dodržííte instrukce v okně programu.
Druhá možnost je, že soubor *****.nbh zkopírujete přímo na SD kartu a přejmenujete na TOPAIMG.nbh vypnete telefon a přejdete do bootloader modu - podržíte tlačítko volume down a zapnete telefon, po té by mělo dojít k načtení ROM ze souboru a po potvrzení otázky tuším power tlačítkem dojde k updatu ROM viz toť vše.

Jinak romky jsou různé, ale u každé rom je napsáno co obsahuje, co je odstraněno atd. proto doporučuji pročíst changelogy. Ale zatím sem se nesetkal s romkou kde by byla odstraněna služba sms ( jestli je to vubec možné )

Jestli jsem něco napsal špatně tak mě opravte prosím
Magic-x (16)|5.9.2009 15:31
A jak to je s MMS, e-mail a datovými službami? Jedná se mi spíš o to jak jse pak nastavují atd.
Magic-x (16)|5.9.2009 15:40
Tady v tomto návodě se píše něco o vynuceným přechodu do tricolory. To mně není dost dobře jasný. V jaký okamžik to musím přepnout, jestli vůbec to musím přepnout.

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=98&t=13711

Dík za rady
foreveryone (53)|5.9.2009 15:53
Telefon dokáže nastavit datové služby automaticky - stačí vybrat zemi a operátora a data i mms profily se nastaví automaticky

Při updatu rom z pc spustíte soubor *****RUU.exe z archivu stažené ROM - součástí instalačního procesu je automatický restart telefonu a najetí do tricolory.
Proces je zcela jednoduchý a automatický, veškeré operace se provádí na PC ne na zařízení !! Program vás navede co dělat - dodržujte přesně instrukce !!
Někdy se instalační proces trošku protáhne, i když se může zdát, že se nic neděje NEODPOJUJTE zařízení od PC dokud neskončí instalační proces.

Doporučuji nejdřív přečíst co nejvíc informací o ROM, procesu updatu, možných komplikacích atd., abyste předešel případnému umrtvení telefonu
ale pokud dodržíte instrukce v programu a základní pokyny mělo by vše proběhnout v pořádku. ( VŠE ALE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ RIZIKO, JÁ, FÓRUM ANI NIKDO JINÝ NEPŘEBÍRÁ ODPOVĚDNOST ZA ŠKODY ZPŮSOBENÉ NA VAŠEM ZAŘÍZENÍ )

Pročtěte si také počáteční příspěvky na první straně toho fóra.
Xfantasy (184)|5.9.2009 16:10
Podle mne si to napsal spravne.
Napřed unlocknout z windows přez ASync,pak sehnat ROMku a spustit opet z windows či z karty přejmenováním souboru.Jen doporučím stáhnout více ROMek pro případ že by se něco nepovedlo.A i když budeš flashovat z windows tak si ten soubor na kartu dej.V případě nespuštění je flashnutí z karty jediná naděje a nebudeš zmatkovat s nahráváním souboru přez čtečku.

Jinak verze x-treme mohu doporučit a to od V8 až 10.Zkoušel jsem i jiné s wm 6.5 ale moc mi nesedli.
Nezbívá než hledat,která ti padne nejlépe.Jinak většina ROMek má již i PimBackub který zálohuje kontakty,sms i soubory které vybereš.
Unite (159)|7.9.2009 16:50
nove radio - nabijeni baterie
Nahral jsem nove radio ver. 4.48.25.13 na romku X-Treme v8 a mohu potvrdit , ze mi konecne funguje nabijeni baterie , jak by melo.
Xfantasy (184)|7.9.2009 19:25
Taknějak s novim Radiem 4.48.25.13 nevím...
Připadá mi že baterie vydrží míň.Při surfování se i asi víc zahřívá než dříve.
Ale je to jen pocitové.
Xfantasy (184)|9.9.2009 01:15
Je nová ROMka X-Treme2 V1 -jedná se o autorovo první WM6.5
Zkoušeno,vypadá stabilně,svižná ROMka.Volná ramka 35-40MB.Jeinej bug je ukazatel signálu,kde ukazuje nízkej signál.Pravděpodobně je to jen chybný ukazatel,protože signál obhospodařuje RADIO firmware,nikoliv ROM.
Bohužel mi WM6.5 nevyhovuje,ani nabídky Start není upravená.

Zkoušel jsem i EnergyROM TOPAZ 20090906 StandardM2.5 - zde jsem byl spokojenější.Graficky si autor pohrál,pěkné barevné ikony i spouštěcí grafika.Nabídka je lépe srovnaná.Na Home obrazovce je zobrazeno i počasí a programy.Bohužel počasí ukazuje nesmysli,teploty kolem 70°C a navíc pokud se dá autoaktualizace tak počasí zmizne.Dále pokud se provede počeštění TF3D tak počasí některé údaje (texty) zobrazuje v neutrálním textu.


Závěr- X-Treme - rychlá a stabilní
Energy- pěkná,pro CZ nepoužitelná
Jinak díky nezvyklosti ovládání WM 6.5 se vracím k oblíbené X-Treme V10
foreveryone (53)|9.9.2009 13:23
Já jsem zkoušel TomTopaz 2.08 LEO verzi a musela jít pryč, chovala se nějak divně, nefungoval mi zvuk sms touchflo zamrzalo, celkově nic moc. Teď mám Duttyho romku R0 taky wm6.5 ale manila 2.1 a zatím vypadá slušně, je rychlá zatím stabilní, ve hrách je mnohem rychlejší se mi zdá, hlavně manila 2.5 mi vůbec nesedla home obrazovka je strašně přeplácaná a ty malý barevný ikonky nějak mi to tam nesedí. Ale těším se na oficiálku 6týho snad se dočkáme.
Pavlus_ce4you (125)|13.9.2009 10:09
Taky mám teď nové zkušenosti s laděním. Dlouho jsem měl TomTopaz 2.06 standard manila, tak srovnávám
X-Trem 2V2 - možná trochu pomalejší než TomTopaz (subjektivní:) , ale stávalo se mi po zamknutí mi zůstala ve spodní části obrazovky místo času a data Manila, odemykací slider fungoval normálně. Restart a OK.
Energy Rom build 12.9., standard Manila 2.1 s počasím - nejde nastavit z Touchflo místní čas, nefunguje lokace počasí a ani nabídka počasí vůbec nereaguje, celkové zklamání :((
Dutty topaz 6.5 R1 manila 2.1 - testuju, zatím OK. Jen jednou mi to psalo hlášku cannot open... memory..... ble, ble. Uvidím jestli náhoda nebo bug.
foreveryone (53)|16.9.2009 15:26
Já mám celkem problém s duttyho R1 topaz romkou, jako kdyby nefungovalo korektní vypnutá aplikací a ty po pár spuštění a vypnutí zahltily ramku pak už nezbude paměť ani na proces vypnutí telefonu a nezbyde nic jiného než reset. Už se mi to stalo několikrát a romka pro mě přestává být použitelná upřímně řečeno zatím jsem nenašel romku která by fungovala bezvadně, zkoušel jsem i tess 2.F a TF3D se mi zdálo spíš pomalejší než rychlejší hlavně kalendář. Snad si dali v HTC záležet a 6tého uvolní nějakou doopravdy použitelnou romku.
fretak (265)|16.9.2009 16:22
foreveryone: Co ma HTC spolecneho s "customizovanymi ramkami"? Nic...
Pavlus_ce4you (125)|16.9.2009 16:43
[quote=foreveryone]Já mám celkem problém s duttyho R1 topaz romkou, jako kdyby nefungovalo korektní vypnutá aplikací ............[/quote]

Je tam problém s aplikací SetSysTimeZone.exe, které se nekontrolovaně spouští. Dutty o tom ví

Upravena citace. admin
foreveryone (53)|16.9.2009 19:26
[quote=niky]foreveryone: Co ma HTC spolecneho s "customizovanymi ramkami"? Nic...[/quote]

myslel sem to tak, že doufám, že si dali na té romce co vydají 6týho záležet a bude dobře a rychle fungovat, mám s uvařenýma romkama zatím špatnou zkušenost vždycky tam něco klíčovýho blblo.
Raider (82)|17.9.2009 15:26
Duttyho R0 trpí stejným problémem jako R1?Duttyho romky se mi totiž dost líbí a nechce se mi přecházet.
foreveryone (53)|17.9.2009 16:44
R0 mi to myslím nedělala, ale tuhle jsem musel dát pryč je to nepoužitelné, pokaždé když jsem potřeboval s telefonem něco dělat, error, sundani krytu, reset.
fretak (265)|17.9.2009 20:41
Myslis softreset?
foreveryone (53)|17.9.2009 22:03
jop
scenic (225)|21.9.2009 15:36
Ahojte, dnes som sa stal cerstvym majitelom HTC Touc Diamond 2 a chcem sa spytat ci nemate niekto nejaku funkcnu ROM-ku s WM 6.5 . Vopred dik za odpoved.
foreveryone (53)|21.9.2009 16:05
Zkus z htcpedia.com stahnout duttys topaz R2 měla by být dobrá. Jinak musíš zkusit
scenic (225)|21.9.2009 16:06
jj dik uz sa na tom pracuje akurat ze uz asi 30min cakam na ten ich autorizacny mail a stale nic :((

EDIT: Tak uz je nova ROM v telefone.
Pavlus_ce4you (125)|22.9.2009 06:46
R2 mám už třetí den a zatím je OK. Jen drobný bug, když ráno odemknu mobil (po celonočním nicnedělání), tak mi nenaběhne Touchflo. Už 2x. Dnes ho nebude na noc zamykat, tak uvidím.
fretak (265)|22.9.2009 07:41
A proc ho zamykas? Vzdyt staci vypnout displej, ne?
scenic (225)|22.9.2009 07:59
No podla mna asi preto aby mu tam draha polovicka nic nenasla :D
scenic (225)|22.9.2009 10:23
Ahojte, vcera ked som tu prechadzal toto forum som nasiel subor na zvysenie hlasitosti repraku a dnes to ani za toho boha neviem najst. vedel by mi pls niekto pomoct? dakujem
Pavlus_ce4you (125)|22.9.2009 10:44
[quote=scenic]No podla mna asi preto aby mu tam draha polovicka nic nenasla :D [/quote]

:) To ani ne, síla zvyku, prostě podržím home automaticky. PS: Bezpčnostní kód tam nemám :))
Xfantasy (184)|22.9.2009 13:33
[quote=scenic]Ahojte, vcera ked som tu prechadzal toto forum som nasiel subor na zvysenie hlasitosti repraku a dnes to ani za toho boha neviem najst. vedel by mi pls niekto pomoct? dakujem[/quote]

Nainstaluj HDTweak kde to zvedneš také... je v češtině