Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM 6.1 - CZ - Eržika Rhodium (TF3D 2.1) / Eržika Sense (Sense 2.1) - ver. 09-2.11 - 31.12.2009

Dajce (41)|8.7.2009 12:25
Zdá se že vše jede ... jen ten budík ... bééé :oops:
vahy_ce4you (4)|8.7.2009 13:20
Zdravím. Nevím zda je chyba na konci mého drátu, ale po stažení E7R(lehké i těžké) je vždy chyba v archivu, nelze rozbalit. Je možný jiný odkaz ? Díky.
_Amos_ (368)|8.7.2009 13:58
[quote=vahy]Zdravím. Nevím zda je chyba na konci mého drátu, ale po stažení E7R(lehké i těžké) je vždy chyba v archivu, nelze rozbalit. Je možný jiný odkaz ? Díky. [/quote]

Já jsem stáhnul v pohodě, tady chyba nebude...
Adow (1267)|8.7.2009 14:02
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - obojí Rhodium
kall_ell (32)|8.7.2009 15:37
ahoj kuci, poradíte mě? Jak mám donutit synchronizaci k tomu, aby mě zálohovala dokumenty. Nevím jak nato. Mám vistu a v centrumu synchronizace nastavím aby synchonizoval i složky. V PC se mě v dokumentech vytvoří složka dokumenty na - HTC, ale po synchronizaci tam nic není. Poradíte? Asi dělám něco špatně
cicinka (11)|8.7.2009 16:57
Zdravim, potrebujem poradit ako nastavit defaultnu klavesnicu tak aby to nastavenie ostalo aj po SR.

Dik.
jezisek (24)|8.7.2009 17:16
Ahoj, mám s Eržikou Rhodium v7 takový problémek. Občas se mi zablokne horní lišta (nejde kliknout na start, ukočovací křížek a pod.), prostě vůbec nereaguje, i když ostatní věci fungují normálně, pomůže až softreset. Stejný problém už jsem měl i s v6. Používám vždy těžkou verzi. Hardreset jsem po naflashování udělal. Předem díky za radu
Edit: druhý, ne teda problém který by mě štval, ale spíš zvláštní chování je to, že když mi někdo volá, tak po ukončení hovoru mi naběhne poslední používaná aplikace (např. Solitaire, meteoservis,...). I tento problém jsem už zaznamenal v předešlé verzi.
Dajce (41)|8.7.2009 20:10
Od rána testuji novou verzi ER 7L.

Dnes jsem dost telefonoval a měl jsem pár problémů:
např.: 1.) Když chci někoho jen prozvonit tak tlačítko pro zavěšení nereaguje (myslím ovládací ne na displeji)
2.) při volání je kryt, ale ten nezakrývá vrchní lištu takže po ukončení se vždycky udivím co jsem si uchem vymačkal (použil jsem i cab na vypnutí displeje ale fungovalo to nějak divně než jsem byl zvyklí u klasiky Eržiky )
3.) budík jen jednou zazvoní ... pak už zvonění neopakuje ... (dnes jsem zaspal ;-) ale to už jsem dnes psal ... i odpověď jsem dostal)
4.) G-config (nastavení automatického natáčení displeje pro další aplikace) .. není špatný ale musím při každém přidání aplikace resetovat

Trochu jsem zklamaný ... tak jsem byl ráno nadšený :oops:
Adow (1267)|8.7.2009 21:35
1. Teď jsem zkoušel (2x). Tlačítko funguje jako víno :D
2. Jj, taky se mi to stává - to ale je i ve starším canvasu (pokud zrovna nepoužíváš vypínání displeje)
3. Njn, však víme :D
4. Ale zase to neděláš tak často.. Pokud ano, tak si nainstaluj ChangeScreen a máš po problému..
Janys777 (4)|8.7.2009 21:39
Jaké máte zkušenosti s nastavením obrázku na pozadí ? Já i když mám obrázek 640x480 tak je to nějaké přiblížené. a to samé i u fotky kontatku...pořád se to snaží nějak přiblížit a není to tak hezké jako u klasické Eržiky. Jinak super ! Jo a ještě, budete někdo dělat CZ 6.5 ?
_Amos_ (368)|8.7.2009 22:23
Adow:Tak si už 2 hodiny hraji s E7 a přicházím a spoustu vychytávek, zatím vše šlape jak víno, jen se mi nemapuje hudba z internal storage???, ale uvidíme co zítra po pětihodinovém telefonování. Přesto přejitím na TF3D2 jsem přišel o pár vychytávek. Existuje nějaky TFD2 config ma úpravu displeje atd. (advance to neřeší) a pak se mi zdá že třeba v mailech je obálka a písmo moc velké, v normální TF3D to oku více lahodilo. Stačí přehrát konkrétní soubory manily a nebo to nepomůže? Když se stahnou hodiny do menší podoby, není nikde na displaji datum atd... Jsou to blbosti, ale právě malé blbosti dělají velké věci geniálními:)) . Díky
_Amos_ (368)|8.7.2009 22:47
Pokud odstraním záložku kalendáře a na home page stisknu pod hodinama kalendář, tak se nic neděje. Jo a odstranit Brno z kalendáře to chce fakt hledat:)
Falco_z_Brna (37)|8.7.2009 22:56
[quote=jezisek]Ahoj, mám s Eržikou Rhodium v7 takový problémek. Občas se mi zablokne horní lišta (nejde kliknout na start, ukočovací křížek a pod.), prostě vůbec nereaguje, i když ostatní věci fungují normálně, pomůže až softreset. Stejný problém už jsem měl i s v6. Používám vždy těžkou verzi. Hardreset jsem po naflashování udělal. Předem díky za radu...[/quote]

Mám stejný problém, ale s tím rozdílem, že mi Diamond zatuhne kompletně a nepomůže žádnej reset. Dnes jsem musel E Rhodium 3x flashovat a pokaždý skoro okamžitě zkolabovala. Nechápu proč, ale u mě je to zatím jediná hrubě nestabilní Eržika, takže od ní zběsile prchám k normální verzi. Uvidím jak pojede ta, ale zatím šlape v pohodě. Je to ale škoda, TF3D 2 bych rád měl. :((
Falco_z_Brna (37)|8.7.2009 23:24
Tak než jsem to dopsal, zkolabovala i klasická verze. E7 je pro mě obrovským zklamáním. Vracím se k E6 a doufám, že mi E7 nerozhodila celej telefon. :((
Seek_ce4you (12)|8.7.2009 23:35
Po kratším rozhodování jsem si ji taky nainstaloval. Jediný můj problém je, že nejde přidat nový kontakt, neotevře se mu vůbec formulář na vyplnění kontaktu, zrovna tak "moje kontaktní karta". Jinak dobrá práce a jsem po celodenním užívání spokojen. Mám lehkou verzi. Díky

Jinak problém se zobrazováním počasí Brna v kalendáři jsem vyřešil vyhledáním položky Brno v registrech a přepsal na EUR|CZ|EZ001|PRAHA (musí být napsáno velkými písmeny) z původního EUR|CZ|EZ007|BRNO - tuším, že je to v HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila položka WorldClock.Local ...

vahy_ce4you (4)|8.7.2009 23:37
Konečně staženo (7 těžká). Až do pokusu přidat nové město do počasí (naistalování WDE) vše ok - potém kolaps (restart FLO3D při kliknutí na záložku počasí, kalendář). Takže HW Reset :evil:
cicinka (11)|9.7.2009 00:31
[quote=cicinka]Zdravim, potrebujem poradit ako nastavit defaultnu klavesnicu tak aby to nastavenie ostalo aj po SR.

Dik.[/quote]

Ok, nasiel som to, staci nastavit Vychozi klavesnici v Systemovych nastrojoch.
jezisek (24)|9.7.2009 01:33
Ahoj, dá se prosím ještě někde nastavit doručenky na SMS. Když píšu standardně (tj. přes to WM psaní zpráv, kde je tlačítko odeslat vlevo dole), tak mi doručenky fungujou, ale když píšu přes to druhý rozhraní, tj. když odpovídám na zprávu stylem kliknout na doručenou zprávu a rovnou psát (TF3D2?, prostě tam, kde je to tlačítko odeslat na pravé straně u textu), tak mi doručenka nepřijde. Nebo je to tak schválně? Díky za odpověď

Falco_z_Brna: Mně přijde že mi to rozhodila v6 a teď se to nějak táhne přes všechny verze, což je ale divný, protože přeci v telefonu při naflashování nic jiného než radio nezůstává, ne? Možná, kdyby ti to Adow nevadilo a šlo by to, tak pro ty co mají problémy, kdybys sem hodil verzi včetně radia, ať se to všechno pročistí. Díky. A Falco, každopádně nezkoušej hard reset s naformátováním karty. Nepomůže to a já si tak zbytečně vymazal všechny obrázky, zálohu z PIM backup a Tomtom včetně map a i potom jsem měl stejné problémy.

Jinak (aspoň u mě) až na občasné zatuhnutí, kterému hravě pomůže softreset je V7 mnohem lepší ve stabilitě než V6, tam mi to šlo párkrát do nuceného hardresetu, avšak zdá se mi, že je nemilosrdnější k baterii.

Ještě poslední drobnost. Stává se taky někomu, že mu po ukončení hovoru naběhne poslední použitá (ač zavřená) aplikace? Mně už od první verze co jsem měl (3 nebo 2, už přesně nevím :))
Falco_z_Brna (37)|9.7.2009 04:44
Tak po instalaci E7 mi už nejede ani E6. :(( Budu hledat, kde je zakopanej pes, ale vidím to na novej telefon. :evil:
dusic24 (27)|9.7.2009 05:31
Nedávno jsem řešil podobné rozhození telefonu, zkoušel jsem snad úplně všechno, nakonec pomohl návod na odkaze
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=532912 ve druhém příspěvku. Od té doby je s restarty pokoj.
Adow (1267)|9.7.2009 08:03
_Amos_: Ano, i mě se vizuálně víc líbí TF3D 1.. Tohle je holt zmenšované z 480x800..

Falco_z_Brna: Bohužel za cca týdenní používání s tímto problém nemám...

Seek: Udělal jsi po instalaci HR? Kontaktní karta tam totiž určitě je, funguje mi (a určitě nejsem sám).

vahy: Weather Database Editor je jen pro TF3D 1! Na tuhle verzi funguje HTC Weather Master Rhodium.

jezisek: Doručenky jsou v TF3D taky zatrhnuty, ale nefugují. Holt ještě ten port manily není 100%. Po ukončení hovoru se mi žádná aplikace nespouští :D.

dusic24: Jsem rád, že poprvé čtu kolik lidí má problém s touhle záhadou. Já jsem totiž na té Eržice změnil snad úplně vše a stejně to některým nepomohlo a někteří pro změnu jedou bez jakýchkoliv problémů.. Postup co tam je pro vás vyzkouším a dám vědět co to udělalo / případně napíšu návod česky. Taky už si myslím, že tahle záhada není věcí ROM, ale něčeho jiného - když někomu dělala problém v6, tak jsem si řekl - nové ovladače, asi je tam něco špatně.. Když pak ale flashnuli zpět na v5 a měli stejné problémy, tak to už je divný. V5 původně nedělala problémy (až snad na 2 lidi) nikomu. A ti 2 lidi si tam mohli problémy zavést jinou ROM z XDA.
Seek_ce4you (12)|9.7.2009 08:36
[quote=Adow]
Seek: Udělal jsi po instalaci HR? Kontaktní karta tam totiž určitě je, funguje mi (a určitě nejsem sám).
[/quote]

Udělal, dokonce dvakrát. Po druhé jsem to zkoušel hned po HR, jestli to neblokuje nějaká jiná instalace a nešla. Nevím, v čem je problém...
Adow (1267)|9.7.2009 09:03
Tak kdo chce postup zkusit, má šanci.. Já jsem ho sám odzkoušel a Diamond jede bez problémů dál. Snad pomůže..
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33776
_Amos_ (368)|9.7.2009 09:40
Adow: tak musím říci, že jsem nové Eržice rychle přišel na chuť...snad jen ta velikost na display, ale chápu... Prosím však o pomoc s vyřešením mapování hudby a pak i s tím kalendářem, když odstraním záložku, tak z hlavní obrazovky nelze spustit. A jestli by jsi sem mohl dát pozadí z TF3D1. Díky

Problémy s ROM: Doposud jsem s žádnou Romkou neměl problémy a všechny mi chodí super. A můj postup byl orginál 1.37, pak 1.93, pak V5, pak změna rádia, V6 a teď V7. Takže možná problémy vznikaj z cizích romek:). Z mého pohledu Adow zase skvělá práce!!!
vhojta (17)|9.7.2009 10:03
Zdravím,
jedu na nové EržiceT rhodium už od jejího vydání a naprostá spokojenost, docela mě zarazila i dobrá rychlost TF3D skoro rychlejší jak u klasiky (možná větší žravost RAM než u E6klasic). Zatím jsem měl všechny verze Eržiky od 4 a neměl jsem zásadní problémy se stabilitou (i 2.07 jela v poho), často měním rádia a nemá to vliv (ted mám 1.16.25.48). Tudíž můžu jen gratulovat a doufat, že bude docházet k vychytávání TF3Dv2

Nevím proč, ale očekával jsem, že se mi na uvodní záložce bude zobrazovat více událostí z kalendáře (z jednoho měsíce aspon 3, tak snad nekdy).
Docela by si mi líbilo v záložce Zprávy tlačítko pro odpověď a tlačítko pro mazání (třeba někdy).
Ted už jen najít jak se nastavují a mění města do počasí a sehnat podobnou aplikaci jako bylo pro původní verzi SSMaPA.
Ještě jednou díky...

Otázka to Adow: nebude problém, když přeinstaluju rhodium verzi oblíbených programů na tu, kde jsou po 4 iconách?
Albi_ce4you (31)|9.7.2009 11:20
Ahoj.

Take jsme se ohodlal prejit z Erziky v5 na v7 Rhodium. Z pravu jsem mel nejake trable, ale ty se postupne usadili a vse se zatim zda OK, vyjma NoData. Pri spusteni aplikace dojde k erroru. Viz. printscreen

vhojta (17)|9.7.2009 11:51
NoData jedou bez problému, ale stejně jsem to nastavil v AdvanceConfigu.
Albi_ce4you (31)|9.7.2009 11:55
3x HR a nic. Vzdy se objevi stejna chyba.

Poradis ktera polozka to je v Advanced Configu?
vhojta (17)|9.7.2009 12:25
Dole na pravo dáš menu, pak More settinng a dále Connections...tam už to je a klikáš na název připojení.
maxík69 (75)|9.7.2009 13:18
Ahoj, můžu se zeptat jak dostanu z te horní lišty stav baterie v procentech? Dal jsem si tam totiž barevné ikony z tohoto příspěvku ale ten ukazatel procent tam tvrdošíjně zůstává.. Jinak Eržika Rhodium na MDA Compact IV úplně v pohodě, zatím jsem nenarazil na nic co by nechodilo, ale mám ji tam zatím druhý den..
jezisek (24)|9.7.2009 13:32
Ukazatel procent je součást aplikace StylusLock. Vymaž si ho např. z windows => po spuštění, aby ti nenabíhal po spuštění, pak si ho můžeš sám spustit v programy=>systémové nástroje. Ukončit hned ho samozřejmě můžeš (např. v taskmanageru). Komplet ho odstranit (doufám že teď nepíšu nesmysl) můžeš přímo ze složky windows, kde styluslock je mezi tou šílenou hromadou souborů.
Albi_ce4you (31)|9.7.2009 13:34
Musis spustit (disablovat) StylusLock v Programy - Sytemove nastroje. Bohuzel po SR je opet zaply. :(
maxík69 (75)|9.7.2009 13:42
OK díky za pohotové reakce. Funguje...
Duddits (217)|9.7.2009 14:02
[quote=Albi].......Bohuzel po SR je opet zaply. :( [/quote] staci odmazat zastupce ze slozky Po spusteni

Adow (1267)|9.7.2009 18:34
vhojta: Ikony ve 4 řadách jsem zkoušel, CAB funguje. Ale moc se mi to nelíbilo.

Albi: NoData vyhazuje chybu, pokud ještě nemáš nastavené připojení (a on nemá co nastavovat) - není to tvůj případ?
MildaC (28)|9.7.2009 19:14
Nahodil jsem Eržiku 7T Rhodium do svého MDA a nastal problém s HardResety po restartu telefonu. U předchozí verze 6 bylo vše OK. Podle návodů jsem použil MTTY, udělal HardReset a vše OK. Mám ale jeden malý problém. Po připojení handsfree sluchátka nemám ikonu sluchátka v horní liště. U předchozí verze Eržiky tam byla. Nomohl by mě někdo poradit, jak ji tam dostat? Díky.
Albi_ce4you (31)|9.7.2009 19:55
Adow: Mas pravdu, nastaveni dat jsem rovnou preskocil, ale je to blba chyba. NoData by meli najed, ale byt prazdna. Tak by to dle me melo fungovat. Ale to ty neovlivnis ;)
blackman_82_ce4you (255)|9.7.2009 20:24
[quote=MildaC]Nahodil jsem Eržiku 7T Rhodium do svého MDA a nastal problém s HardResety po restartu telefonu. U předchozí verze 6 bylo vše OK. Podle návodů jsem použil MTTY, udělal HardReset a vše OK. Mám ale jeden malý problém. Po připojení handsfree sluchátka nemám ikonu sluchátka v horní liště. U předchozí verze Eržiky tam byla. Nomohl by mě někdo poradit, jak ji tam dostat? Díky.[/quote]

Ted taky koukam ze se mi nazobrazuje ikona BT ve stavove liste
mogul-m (42)|9.7.2009 20:27
Nefunguje odkaz ke stazeni.
MildaC (28)|9.7.2009 20:45
Jen pro inspiraci. Pokud má někdo problémy se zamykáním svého WM doporučuji prográmek S2U2. Je i v češtině. A je FREE.
http://s2u2.ac-s2.com/
V Eržikách chodí bez problémů. Používám ho již delší dobu a super.
Možná by se mohlo pouvažovat o přidání do další verze Eržiky.
Adow (1267)|9.7.2009 20:47
MildaC, blackman_82: Ikony zkusím poladit, ale hned se k tomu nedostanu...

mogul-m: Přidal jsem tam Rapidshare
jimy_ce4you (27)|9.7.2009 21:22
tak jsem jí tam taky nandal...ostatně jalo všechny předchozí Eržiky.. Bohužel zatím za den používání 3x nucený restart po zamrznutí...
...a nemůžu rizchodit vůbe SensorLock...
Jinak V6 byla úplně super bezproblémová
blackman_82_ce4you (255)|9.7.2009 21:33
dneska se mi stal takova zajimavy vec :) Zvonil mi soucasne budik z g-alarmu tak i primo windows nevite proc :) Neprijemny probuzeni ty dva zvuky najednou ;)
MildaC (28)|9.7.2009 21:36
[quote=jimy]tak jsem jí tam taky nandal...ostatně jalo všechny předchozí Eržiky.. Bohužel zatím za den používání 3x nucený restart po zamrznutí...
...a nemůžu rizchodit vůbe SensorLock...
Jinak V6 byla úplně super bezproblémová[/quote]

Měl jsem ten samý problém se zamrzáním a restarty. Navíc u mě po restaru natvrdo tovární nastavení . Už jsem se chtěl vrátik v V6, která byla bez problémů, ale zkusil jsem návod od Adowa o několik příspěvků dříve. Je to zatím dost krátká doba na odzkoušení, ale zatím ani jednou nezamrzl. Tak se zdá, že na tom něco bude.
_Amos_ (368)|9.7.2009 23:35
Jak se jmenuje aplikace, kterou se spouštějí kontakty na záložce lidé? chtěl bych ji přiřadit na levé tlačítko a nemůžu ji najít.

Nevíš Adow jak změnit barvu písma jména volajícího na obrazovce, která je když s někým telefonuješ. Našel jsem fajn černej skin na dialpad, ale toto tam není vyřešený a v registrech jsem to hokusem pokusem nenašel...

Jinak po dnešku bez chyb, tak posílám zas něco na vývoj, zvlášť když se ti podaří zmenšit obálku a spol, tak to bude super... (jo a ještě bych se přimlouval za orginální skin a ne za T-mobile, je to moc namodralý:-) Ale všem vyjít vstříc nejde, snad se mě povede tě hacknout:D
maxík69 (75)|10.7.2009 09:03
Tak tu ikonu BT ve stavové liště nemám taky...
vhojta (17)|10.7.2009 10:47
[quote=maxík69]Tak tu ikonu BT ve stavové liště nemám taky...[/quote]

jj, taky nemám.
Maros2411 (1)|10.7.2009 10:55
Caute vsetci, Po verzii V6 ktora bola podla mna super som skusil V7 Rhodium hlavne kvoli novemu TouchFLO ale par veci mi vadi a to:
1, zadavanie PINu sa nenahodi automaticky
2, programy mi nezostavaju minimalizovane, napr mam minimalizovany qip, pustim browser, total commander alebo nieco ine a qip sa mi vypne. Alebo napr Opera sa mi ani neminimalizuje, aj ked ju dam minimalizovat hned sa vypne
3, asi najviac mi vadi Opera, len co sa nahodi vyhodi mi hlasku o malo pamati a je strasne pomala, kazdu chvilku zamrzava, pomaly sa nacitava atd, radsej teraz pouzivam Iris ale v origo ROMke mi Opera vyhovovala viacej. V com je vlastne tato verzia lepsia ako ta v origo ROMke??? Ja som zatial ziadnu vyhodu nenasiel, len nevyhody...
Az na tieto veci sa mi V7 dost paci, TouchFLO je vyborne, kalendar super:yes:
vhojta (17)|10.7.2009 10:58
To padání programů je fakt nedostatkem RAM, a opera žere jak děs. V6 byla dobrá taky v tom, že měla po instalaci snad o 10MB víc volně RAM.
Kyle (279)|10.7.2009 16:37
Narazil sem zatím na dvě chybky.... posunutí času o hodinu zpátky při synchronizaci s počítačem (na počítači mám čas správně) a task manager v pravém horním rohu se po kliknutí nezobrazí, zmízí jen ta ikona.....