Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM 6.1 - CZ - Eržika Rhodium (TF3D 2.1) / Eržika Sense (Sense 2.1) - ver. 09-2.11 - 31.12.2009

mobilnik (52)|4.6.2009 09:17
Adow: Vydáš V6 i s TF3D2 v sobotu?
Adow (1267)|4.6.2009 09:33
Jestli bude čas, tak jo - zas tolik změn oproti normální verzi zam není..
peppies (13)|4.6.2009 10:55
Ahoj Adowe, hodíš do nové Éržiky Tachi PhoneCanvas ? viz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=499076
Adow (1267)|5.6.2009 07:39
Stáhnul jsem, vyzkoušel jsem a bohužel to do Eržiky nedám.. Je to moc pěkně udělaný, opravdu se mi to líbí, ale: po kliknutí na tlačítko historie hovorů nejsou vidět spodní ikony a hlavně - tenhle canvas vůbec nepodporuje landscape režim. A ten používám např. když mám telefon v držáku v autě :(. Ale až to vyladí, tak se tomu určitě nebráním - je to fakt pěkný.
MartinD_ce4you (97)|7.6.2009 10:23
Pro Adama:
Nešlo by odtud vypreparovat TF3D2 a použít do Er. ?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=516115
Většina výše uvedených chyb zde není.
Toto je verze s 6.5 beta 1.2.9
Existuje i verze s 6.1 -
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521941
ale tam není "hrnec"
Pro ostatní:
Tyto cikánky není problém počeštit, lze použít additionnal_language.cab
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493531&highlight=XBMOD
Hezký den všem!
Adow (1267)|7.6.2009 17:37
Díky za tip, vyzkouším to a během týdne z toho ukuchtím V6 Rhodium..
Kyle (279)|9.6.2009 12:31
Než bude nová verze, tak tady je aspoň fix pro změnu času při kliknutí na hodiny + fix spouštění TF3D2 bez zobrazené klávesnice....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3899070&highlight=world+clock#post3899070


Dneska sem kvůli tý změně času zaspal, tak sem to potřeboval nějak vyřešit... :)
peppies (13)|10.6.2009 18:45
Kyle: Zkusil jsem ten patch, bohužel poté mi přestalo fungovat v seznamu lidi rychlá možnost telefonování :-)))) asi nějakej bug, protože po jeho odinstalaci je vše v pořádku
Kyle (279)|11.6.2009 11:49
To sem si posléze taky všímnul, ale radši oželím to, než to posouvání času.. používám telefon i jako budík...
decker (8)|12.6.2009 12:19
kde to vazne... :)
Adow (1267)|12.6.2009 13:48
Není čas, no... Kdyby jste nepřišli s těma vylepšeníma, tak by to bylo hned. S nima jsem to zkusil a dělalo to docela neplechu, takže musím zkoumat co a jak.
decker (8)|12.6.2009 14:10
Uz aby to bylo, sem s erzikou v6 prisel normalne o data, asi v tom byla i vybita baterka trochu, ale najednou se mi zacal reinstalovat system, veskery poznamky v pr.. nezalohovano samozrejme, neni cas :))
jaydoo_ce4you (100)|12.6.2009 18:33
ako dostat v kalendari z TF3D2 na prvé miesto pondelok ?
infovir (28)|14.6.2009 15:32
Vim, ze trva otestovani vsech navrhovanych doplnku, ale...
Jak to vypada s Erzikou Rhodium 6? Zaregistroval jsem testovaci "normalni" Erziku 6.66 a tady stale verze 5...
Adow (1267)|14.6.2009 21:16
No kdyby sis přečetl diskuzi o normální Eržice, věděl bys, že s V6 není až taková spokojenost. Proto jsem zkusil záplatu v podobě 6.66. Potřebuju napřed doladit normální a na jejím základu udělat Rhodium. Kdyby s V6 problémy nebyly, Rhodium by už dávno bylo na světě. Snad to pochopíte.
Falco_z_Brna (37)|14.6.2009 21:27
Adow: Já po odebrání MTP (či jak se to jmenovalo) nemám s v6 žádnej problém. Předtím se to taky kousalo, ale teď ne. Jedinej problém, kterej u mě přetrvává je ta nízká hlasitost hudby přes BT. Jinak maximální spokojenost až na to, že není TF3D2. :D
jaydoo_ce4you (100)|15.6.2009 14:27
ako dostat v kalendari z TF3D2 na prvé miesto pondelok ?
A ako zmenit formát dátumu pod hodinami ?
Adow (1267)|15.6.2009 16:30
Formát datumu bych asi uměl - to je v jednom maniláckém souboru, ale s pondělkem na začátek si bohužel neporadím.
jaydoo_ce4you (100)|15.6.2009 16:36
a jak je to na Diamond2 ? Tiez maju nedelu na zaciatku ?
MartinD_ce4you (97)|15.6.2009 17:26
U Diamondu 2 se přehazuje P a N automaticky dle nastavení v Regional setings. Ale nevím, jak to dělá. :?
Asi budou dva manila soubory a cumlá to jeden, nebo druhej. Ale čort znajet??? :))
peppies (13)|18.6.2009 09:08
Ahoj, dneska je zase updatován TF3D 2 - V1E - pouze pro vaření ROM viz. zde snad Adow bude moci toto zahrnout do své ROMky. Mimochodem....ačkoliv jsem jako nevěrník zkoušel i jiné Romky tak jsem se zase vrátil k té nelepší...Eržice :-)

Adow díky za tvou práci (snad to nezní lacině:-))) )
Adow (1267)|18.6.2009 09:54
Nebojte, na téhle verzi ROM dělám, ale mám v poslední době hodně málo času a dostanu se k tomu každej den max na 1-2 hodinky a někdy ani to ne (třeba příští týden budu zase skoro celej pracovně pryč). Zrovna včera jsem upravoval Taichi Phone canvas a překládal ho do češtiny..
Jinak v tomhle "fixu" (E) není nic zásadního nebo novýho - je to jen splácanina předchozích oprav. Takže vydržte. Vím, že to trvá dlouho, ale bohužel v důsledku jiných událostí to nejsem schopnej ovlivnit.
D4X (8)|18.6.2009 22:26
Btw - nepročítal jsem to tu celé, možná to tu už bylo. Pokud potřebujete někdo změnit města v tabu počasí, postačí tahle aplikace: http://rapidshare.com/files/222067257/HTCWeatherMasterRhodium2.2.CAB

Ale narazil jsem na jiný problém s počasím. Dá se nějak změnit zobrazování města v kalendáři? (tak aby tam nebyla standartně Praha, i když mám nastavené jiné město jako 1.)
MartinD_ce4you (97)|19.6.2009 13:10
Standardní cesta neexistuje. Bere si to z nastavení místního časového pásma.
V registrech jsem taky nic nenašel (ale to neznamená, že to tam není :? )
Adow (1267)|1.7.2009 19:16
Dívám se, že nám téma Rhodium dokonce zklouzlo na druhou stranu ve fóru.. To nemůžu dopustit :D...
Zatím se mi daří a vypadá to, že nová verze (7) bude 7.7. Od víkendu jsem hodně zintenzivnil práci a na verzi Rhodium nezůstal kámen na kameni...
Na co se můžete těšit a s čím mám zatím problém?
  • Samotná manila (TF3D 2) - tady už je snad vše jak má být - spouštění, čas, moje kontaktní karta, psaní SMS v TF do většího prostoru.. Dokonce jsem se dokopal i na takové maličkosti jako lišty s písmeny - teď budou čitelnější (jen si představte, že taková blbost mi dokáže sežrat třeba hodinu času - ale povedlo se). Funguje i přidání kontaktu do oblíbených (měl jsem problémy s obrázkem, ale už to vyřešilo Album 3.0 a PhotoPicker). Stejně tak funguje volání na různá čísla z oblíbených. Něco málo věcí jsem si půjčil z manily Tachi (nové HTC s VGA displejem). Skin asi nechám t-mobile ale s klasickými hodinami (speciální Eržika kombinace :)).. Samozřejmě jsem zase opravil hodně češtiny - snad už úplně všude.[/*]
  • Phone Canvaz z Tachi - vypadá dost dobře, až na kosmetické detaily plně a krásně funkční. Jediné co neumí je landscape režim a zatím ani videohovory.. Snad to autor doladí.[/*]
  • Přidán push internet engine - stránky push už fungují jak mají (přidávání, chování...)[/*]
  • Nový doplněk NewContactCard + MessageEnhancement - správa kontaktů v TF3D.. Luxusní :D.[/*]
  • Nový doplněk NotificationEnhancement - pro snadné odpojování dat. komunikace, wifi, baterie, kliknutí na novou SMS skočí přímo do TF3D, stejně tak maily.....[/*]
  • Nové ovladače pro G-senzor - kalkulačka a ostatní věci se už otáčí autmaticky[/*]
  • Nové HTC Album - funguje OK, jen v prohlížení obrázky nepřetáčí.. Jestli je to vlastnost aby byly pořád přes celou obrazovku nebo proč to je - nevím... Ale fungovat to asi nebude už nikdy - pro mě osobně hodně malej ústupek vzhledem k funkčnosti všeho ostatního :D.[/*]
  • PhotoPicker - nástroj pro doladění fotek k oblíbeným položkám.[/*]
  • CommManager z Topazu (jako v klasické v6)[/*]
  • VolumeControl z Rhodia (konečně jede v češtině se záložkami a bez megafontů)[/*]
  • Přibude asi podpora Java aplikací - nová verze JBlendJava z Tachi[/*]
  • Hromada oprav češtiny a počeštění věcí co dřív nebyly - pomocí češtiny z Topazu[/*]

No a co mi ještě nefunguje jak má?
  • Weather Master Rhodium - aplikace pro editaci DB počasí u nové Manily - DB zedituje, město přidá, ale to pak následně nefunguje :([/*]
  • Někdy zlobí výzva k zadávání PINu a je nutno nahodit manuálně (stiskem "zeleného" tel. tlačítka).[/*]
  • Hromádka maličkostí, na které postupně přicházím - mám teď Rhodium verzi stabilně v D. A asi tam i zůstane, fakt jsem z těch funkcí namlsanej...[/*]

Trvá to dlouho, ale s hodně věcma jsem se hooodně trápil. Doufám, že se vám ta nová verze bude líbit. Do pátku chci mít +/- hotovo a dát novou verzi k testování těm, co jsou v tomto tématu nejaktivnější... Ostatní neproste, máte to marný :P.. 7.7. by mělo být vše hotovo!
ropyno (69)|1.7.2009 19:38
Dobrá práce.7.7. bude velkej den.
Díky:yes:
D4X (8)|2.7.2009 12:43
[quote=Adow]
  • Weather Master Rhodium - aplikace pro editaci DB počasí u nové Manily - DB zedituje, město přidá, ale to pak následně nefunguje :([/*][/quote]

  • To je zajímavý :-k mě funguje jak má (akorát jsem prvně správně nepochopil, jak město přidat)
    Adow (1267)|3.7.2009 09:11
    Tak testeři mají k dispozici V7 jak Klasickou, tak Rhodium.. Uvidíme co z nich vypadne. Já mám v telefonu taky stabilně Rhodium ;)

    Předběžný seznam změn...
    Rhodium verze:
    • Vrátil jsem se na osvědčené ovladače 2.03 z v5 + samozřejmě fixy co HTC vydalo (HTC fix připojní USB kabelu, HTC fix přehrávání hudby, HTC fix GPS)[/*]
    • Build zůstává stejný - 21038. Tady se dá hodně experimentovat, ale podle mě to asi nemá smysl. Tenhle byl i v opěvované v5.[/*]
    • Nová čeština u některých doplňků z Topazu[/*]
    • Oprava drobností v češtině Advanced Configu[/*]
    • HTC Album3 z Tachi - tady je malá změna při prohlížení fotek - fotky se neotáčí, otáčíte přístrojem. Tohle je schválně - např. nabídka ikon se totiž otáčí. Jde prostě o to, že fotka je pořád přes celou obrazovku. Osobně se mi to docela líbí.[/*]
    • HTC PhotoPicker - pro úpravu fotek při přidávání ke kontaktu[/*]
    • SDK Sensor 4 + G-Config - ovladače gyroskopu - teď už se kalkulačka otáčí sama a Album funguje jak má. G-Configem se dá nastavit, které aplikace se mají automaticky otáčet.[/*]
    • Odebrán ChangeScreen, protože.... viz výše :D.[/*]
    • VolumeControl z Rhodia - dvě záložky, v češtině a bez megafontů[/*]
    • Opravená manila (TF3D 2) - tady už je snad vše jak má být - spouštění, čas, moje kontaktní karta, psaní SMS v TF do většího prostoru.. Funguje i přidání kontaktu do oblíbených. Stejně tak funguje volání na různá čísla z oblíbených. Něco málo věcí jsem si půjčil z manily Tachi (nové HTC s VGA displejem). Skin je speciální Eržika kombinace - t-mobile. Je tam taky hodně oprav češtiny.[/*]
    • Phone Canvas z Tachi - bez landscape režimu a videohovorů (které Tachi neumí).. Líp ale spolupracuje s novou manilou a kontakty.[/*]
    • Přidán push internet engine - stránky push už fungují jak mají (přidávání, chování...)[/*]
    • Nový doplněk NewContactCard + MessageEnhancement - správa kontaktů v TF3D..[/*]
    • Nový doplněk NotificationEnhancement - pro snadné odpojování dat. komunikace, wifi, baterie, kliknutí na novou SMS skočí přímo do TF3D, stejně tak maily.....[/*]
    • Změny v grafice při instalaci - opět pár změn do černa :D. Téma black.tsk je přímo v systému, neinstaluje se.[/*]
    • Nějaké další úpravy registrů a nastavení (sám už si je nepamatuju)[/*]
    D4X (8)|3.7.2009 23:44
    Bude tam i funkční FB klient? (myslím ten, který je vestavěný v Rhodiu [nepodařilo se mi ho korektně rozchodit])
    kall_ell (32)|4.7.2009 14:46
    čau Adow, kdy bude venku ta poslední verze?? Kdy ji vydáš pro masu. A chtěl bych se zeptat, jestli ji lze použít i pro HTC Diamond pro.
    Adow (1267)|5.7.2009 17:54
    D4X: Plugin tam je, jestli ale funguje nevím. Nemám na FB login.

    Kall_ell: Snad 7.7. ;). A nejde, jen pro Diamond (1).
    Janys777 (4)|7.7.2009 13:35
    Tak jak to vypadá s tou novou ROM ?
    Adow (1267)|7.7.2009 17:26
    Nová verze nahozena.. Snad nebude zlobit ;).
    blackman_82_ce4you (255)|7.7.2009 17:56
    je nejaka zmena oproti testovaci verzi c.2???

    EDIT: tak tedy preflashuju no ;-)
    Adow (1267)|7.7.2009 18:07
    Moc jich není, hlavně funkční Solitaire a pár detailíků. Jsem hlava dubová, už si nevzpomenu :D.
    vhojta (17)|7.7.2009 21:18
    Jak funguje ten nový doplněk pro odpojování připojených dat? Jestli se to má odpojit při stisku icony G/E vedle měřiče délky připojení, tak to nereaguje.
    Adow (1267)|7.7.2009 21:34
    Uděláš to takhle: zmáčkneš na topbar, pak na "H/E/G" se sloupečky signálu. To tě hodí do správce komunikace a tam vypneš. Je to rychlejší než se správcem oznámení předtím ;)..
    vhojta (17)|7.7.2009 21:39
    Dík, mě to nevyhazovalo do toho správce, ale to bylo jen mojí chybou, pač jsem si AC neco přepnul a on nešel. Jen dotaz ve správci komunikace je položka 3G na co ji máte nastavenou? AUTO nebo GSM? Má to nějaký vliv v našich zeměpisných šířkách;-)
    Adow (1267)|7.7.2009 21:50
    U mě je to asi jasný - mám O2 a tím pádem 3G používám na data (v Brně to valí kolem 1Mbit/s) :D
    blackman_82_ce4you (255)|7.7.2009 22:28
    me by zajimalo jak to ze v zalozce kalendar kdyz dam denni pohled mam predpoved pocasi pro Brno kdyz mam nastaveno jak v zalozce pocasi jen Prahu a i pro mistni cas je nastavena Praha, proste zahada ;-)
    MartinD_ce4you (97)|7.7.2009 23:18
    Měl jsen stejný problém, ale teď nějak nevím, jak jsem ho vyřešil. Skus odebrat všechna města, udělat SWreset, nastavit Prahu. Musíš být na internetu, by se provedla aktualizace. :?
    Adow (1267)|8.7.2009 07:40
    Odebrat v časech Brno a přidat Prahu a tu následně i vybrat. Pak by to mělo jet.
    kedd (26)|8.7.2009 08:04
    takže jsem po všech klasických eržikách přešel na RHODIUM. a nebylo to bez problémů:
    1. při některých aplikacích nefunguje pravé softwérové tlačítko (např. pošta ->seznam mejlu -> nabídka), udělá to vespod displeje chaotické čárky...
    2. to samé při total commanderu jak při tlačítku SOUBOR, tak i při tlačítku MOŽNOSTI
    3. ve starém TF3D jsem měl takové pěkné kabíky, které mi zprůhlednily bary a slidery a taky udělátko aby jsem měl vlastní tapetu v každé obrazovce, tady se to s tou novou verzí bije, není něco podobného pro 2 ?
    4. kdyby ta 2 neměla tak dobře udělanou záložku kontakty, tak jdu zase do klasiky. snad to tedy půjde vyřešit (hlavně ty softwérové tlačítka)

    díky
    blackman_82_ce4you (255)|8.7.2009 08:16
    s body 1 a 2 problem nemam, vsechno funguje jak ma. zkus HR ;-)
    Dajce (41)|8.7.2009 08:29
    Také jsem přešel na Rhodium. Trochu jsem hledal kde co nastavit.
    1.)
    Jediný co mě zklamalo je to že budík zazvoní jen jednou a už se neopakuje ... dnes jsem zaspal ;-)
    ale bylo to příjemné se prospat ;-)
    Nenašel jsem kde je zakopaný pes ... v nastavení - systém - čas - připomenutí ... zde jsem nastavil opakování... ale nefunguje to.
    2.)
    trošku mě mrzí ty fotky, že jsou na stojato.
    3.)
    Jde nastavit v Manile u karty Home(Výchozí) jiné tlačítka ... levé je komunikace (tam bych bral Telefon) ... a pravé je Programy (tam bych bral spíše Nastavení) ... to je asi v registrech ...
    4.)
    Proč ikona Průzkumníku je s černým pozadí ? Přemýšlím jestli si nedat old ikony.
    Adow (1267)|8.7.2009 08:45
    kedd: 1., 2. jsem zkoušel - u mě taky OK. ,
    3. pozadí na všech záložkách na XDA určitě je, ty průhledný bary nevím.

    Dajce: 1. v manile u budíku nastavit opakování nejde, ale pak když to zazvoní, tak to můžeš odložit (vím, je to složitý po ránu).. Stejně - za mě - Klaxon je Klaxon :D.
    2. to je vlastnost nového Alba, není to že by bylo něco špatně. Zvyknul jsem si a jsem rád, že to mám pořád přes celej displej.
    3. Telefon jsem vyhodil, protože se mi zdál zbytečnej (proč rovnou nezmáčknout HW klávesu na telefonu). Nastavuje se to tady (tohle je origo nastavení):
    [code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila]
    "HomeLSKText"="Komunikace"
    "HomeLSKPath"="\\Windows\\CommManager.lnk"
    "HomeLSKArguments"=""
    "HomeRSKPath"="Manila://programs.page"
    "HomeRSKText"="Programy"
    "HomeRSKArguments"=""[/code]
    4. protože taková prostě je :D.. Můžeš použít CAB - druhý příspěvek ve klasické Eržice. Funguje bez problémů i na verzi Rhodium.
    Dajce (41)|8.7.2009 09:01
    Budík:
    Ale jak to že to u klasiky funguje normálně ?

    Jinak díky ...
    _Amos_ (368)|8.7.2009 09:53
    Adow potěšil jsi mě, že jsi vymazal ty šílený červený nápisy na první stránce, znamená to že TF3D 2 je stabilní a je vhodná pro časté používání??? Vím že ji máš na svém mobilu, tak se chci utvrdit. Do normální E7 totiž nepůjdu, protože E6 mi běhá jak po másle, tak už nevidím důvod, ale toto je výzva...
    Adow (1267)|8.7.2009 09:56
    Mám ji v mobilu.. Ale hlavu na špalek za ni nedám (ani za klasickou Eržiku) :D.
    _Amos_ (368)|8.7.2009 11:42
    [quote=Adow]Mám ji v mobilu.. Ale hlavu na špalek za ni nedám (ani za klasickou Eržiku) :D.[/quote]

    Tuhle odpověď beru:)) ... Jdu do toho