Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

dvsole (30)|21.11.2008 09:25
Tak jsem už nějaké odpovědi na moje minulé otázky získal, na některé, které mě trápí nejvíc ale zatím ne.. diky za pomoc..


1) jde něak nastavit, aby se v případě nepřijatého hovoru zamknul displej? Jde mi o to, když mi někdo volá, já to neslyším, tak pak svítí displej a jde na něm prakticky "mačkat" cokoli, takže se klidně může nějaký kontakt vyvoval atd.. zatím jdem to vyřešil zamykáním displeje přes heslo, ale nešlo by to vyřešit nějak jinak - nastavit někde v systému zamykání displeje aby to nevyžadovalo heslo? Pak by se do systému vracelo rychleji..

2) v náhledech mailů v touch flo mi nejde Š, píše mi to různé znaky.. ostatní česká diakritika funguje ok.. dá se to nějak opravit?

3) když přijmám hovor, dám answer, tak telefon ještě cca 3 sec vybruje, než se zvedne, dělá vám to taky?

4) jde nějak nastavit, abych neměl na hlavní obrazovce datum ve formátu XI 20, 2008 ale klasicky 20. 11. 2008? V Regional Setings jsem si nastavil Czech, ale i tak mi to datum ukazuje v zalozce HOME takto..
PetrSybol (157)|21.11.2008 09:37
dvsole
K bodu 1. Používám slide zamykání přes S2U2. Pokud někdo zavolá a já neprovedu žádnou akci, tak je display stále zamčený a bez odemčení na obrazovce vidím ikonu nepřijatého hovoru. Myslím, že tohle by Ti mohlo pomoct.
brumad (9)|21.11.2008 09:48
Nevim jestli mi poradite ale stale se mi na pozadi bez nejake priciny spousti ActiveSync. Vypnu ho a za par minut se opet objevi mezi spustenymi programy a to treba i kdyz cihla lezi v kapse. Tak nevim jestli to tak ma bejt nebo to spousti nejaky program, popripade to lze vypnout. Diky za pripadne info.
xRoman_ce4you (218)|21.11.2008 10:44
Zdravím. Nemáte tip na alternativu k programu Ringo na přiřazení vyzvánění skupinám a jednotlivcům?
PetrSybol (157)|21.11.2008 11:47
dvsole:
v pohodě, jedná se o aplikaci S2U2, která má zamykání na bázi iPhone včetně několika možností nastavení (zobrazení počasí, úkolů, zmeškané sms/hovory, atd). Je možno do něj stáhnout i češtinu.
Info
Info

Další volbou je vynikající aplikace PocketShield, která na HD funguje bezproblému
Info
Demátka
Test
flatliners (36)|21.11.2008 11:49
activesync se spousti automaticky s tim nic pokud vim neudelas
dvsole (30)|21.11.2008 12:09
[quote=Petr.Sybol]dvsole:
v pohodě, jedná se o aplikaci S2U2, která má zamykání na bázi iPhone včetně několika možností nastavení (zobrazení počasí, úkolů, zmeškané sms/hovory, atd). Je možno do něj stáhnout i češtinu.
Info
Info

Další volbou je vynikající aplikace PocketShield, která na HD funguje bezproblému
Info
Demátka
Test
[/quote]


A mohl by jsi mi na zaklade tvych zkusenosti s oběma programy rict vyhody/nevyhody obou? diky moc.. mne jde jen o to, abych se mi zamkl sisplej v pripade, ze neprijmu hovor..
Lutri_ce4you (143)|21.11.2008 13:12
[quote=flatliners]activesync se spousti automaticky s tim nic pokud vim neudelas[/quote]

Já si myslím, že by měla pomoct tento malinký prográmek :D [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ipf (2136)|21.11.2008 13:24
to dvsole:
změnu datumu můžeš udělat v prográmku Config TF3D, najdeš ho určitě na webu (já ho našel taky ;-)

a mám dotaz do pléna:
1. od rána se mi neaktualizuje počasí v TF3D, je problém u mne, nebo na jejich webu?
EDIT: už to jde
2. to počasí animuje pořád, nebo se vám taky po cca 5-ti vteřinách animace zastaví?
(ať vím, jestli mám HRkat, nebo ne)
PetrSybol (157)|21.11.2008 14:26
ipf:
Počasí se animuje jen pár vteřin, pouze pokud je déšť, tak se čeká ještě na stěrače :D Pak se animace zastaví, pokud neprovedeš refresh.
dvsole (30)|21.11.2008 14:27
OK díky, datum vyřeším, mrknu na to večer... ještě dvě věci:

1) u S2U2 mi nejde nastavit počasí (aby se zobrazovalo na obrazovce při zamknutém displeji..), jak se to musí zadat, aby to spolupracovalo? Nemám sbp weather, ale klasické..
2) když jsem si lepil na displej fólii, tak mi nedrží úplně ideálně.. nahoře u kamery a sluchátka a dole v rohu není úplně přichycená.. neměl jste někdo stejný problém? Docela mě to štve, vypadá to blbě.. když na to zatlačím, tak se to sice přichytí, ale jen na chvíli..
JecminekMaselnik (464)|21.11.2008 14:37
[quote=dvsole]
1) jde něak nastavit, aby se v případě nepřijatého hovoru zamknul displej?
2) v náhledech mailů v touch flo mi nejde Š, píše mi to různé znaky.. ostatní česká diakritika funguje ok.. dá se to nějak opravit?
3) když přijmám hovor, dám answer, tak telefon ještě cca 3 sec vybruje, než se zvedne, dělá vám to taky?
4) jde nějak nastavit, abych neměl na hlavní obrazovce datum ve formátu XI 20, 2008 ale klasicky 20. 11. 2008?
[/quote]
1) ani na to nepotřebuješ externí aplikaci. Stačí chvíli podržet prst na "pokládacím" telefonku (pravé tlačítko pod diplejem). Při hovoru jde tento vyzvednout, jinak je displej zamčený i po ukončení či nepřijetí hovoru
2) obávám se, že s tím se nedá dělat nic, aspoň já na nic nepřišel ani na diamodnu
3) to se občas stane, věřím, že až se objeví trochu vytuněné romky, tento problém zanikne
4) dá se to nastavit v prográmku touchflo3D config. Tam si můžeš vybrat jaký formát data chceš. Nastavení regional settings se tam nepřenáší.
V tom vidím vůbec trochu slabinu tflo3D, všechno to funguje jaksi bokem woken.
ipf (2136)|21.11.2008 15:48
ad 1 - bohužel mně zamykání displeje pomocí "pokládacího" telefonu nefunguje. vždy to problikne a... nic, displey zůstane odemčený
ipf (2136)|21.11.2008 15:49
[quote=Petr.Sybol]ipf:
Počasí se animuje jen pár vteřin...[/quote]
díky, jen jsem měl pocit, že jsem někde viděl animaci opakovanou (ale kvůli baterce to je asi správně).


rRici_ce4you (0)|21.11.2008 17:24
Kde nastavím počet zobrazovaných událostí na úvodní obrazovce Touch FLO? Chtěl bych vidět třeba 4 dny dopředu. A ještě se mi nedaří nastavit vzrůstající vyzvánění a zároveň vibrace. Buďto vibruje a rovnou zvoní hlasitě a nebo se zvyšuje hlasitost, ale pak zase nefunguje vibrace. Podařilo se mi to pomocí phoneAlarmu, ale rád bych to nastavil standartně v Touch FLO.
janox (216)|21.11.2008 17:43
[quote=ipf]ad 1 - bohužel mně zamykání displeje pomocí "pokládacího" telefonu nefunguje. vždy to problikne a... nic, displey zůstane odemčený[/quote]

chlapi trochu čítajte aj iné časti fóra o HTC - nainštaluj si S2U2 na blokovanie displeja z tejto časti ce4you - super aplikácia a funguje na 100%. :yes:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=28984&s=&sbd=&fi=0
ipf (2136)|21.11.2008 18:45
já jen konstatoval...
rRici_ce4you (0)|21.11.2008 18:53
Nainstaloval jsem Diamond Touch Flo 3D config a teké U2S2 a přestal mi fungovat zvuk sms - v notification je zaplý a tam je slyšet. Tušíte někdo kde je chyba? Oba programy jsem odinstaloval ale sms stále bez zvuku. Pomůže jen spuštění phoneAlarmu. Pak jsou sms slyšet.
baz_ce4you (44)|21.11.2008 19:02
Me trapi zatim jedina vec a to kdyz mam zapnute vibrace na SMS a zarizeni je vypnute, tak nevibruje ale smska se doruci.

Deje se Vam to taky ?
janox (216)|21.11.2008 19:27
[quote=rRici]Nainstaloval jsem Diamond Touch Flo 3D config a teké U2S2 a přestal mi fungovat zvuk sms - v notification je zaplý a tam je slyšet. Tušíte někdo kde je chyba? Oba programy jsem odinstaloval ale sms stále bez zvuku.[/quote]

To vyzerá na HR - ten to vyrieši:::
Neviem ako vám, ale mne ani na Diamonde a ani na HTC PRO TF3D config nefungovalo úplne korektne - na oboch PDA vyrobilo sporadicky nejaký problém a zdalo sa mi, že celkovo mierne spomaluje a destabilizuje systém. Na HTC HD som ho pre istotu nedával. Toť môj postreh. :mad:
rRici_ce4you (0)|21.11.2008 19:41
Taky mě to napadlo, ale nevím jak se hard reset na HD provádí. Co přesně mačkat?
Paullus_ce4you (400)|21.11.2008 20:05
[quote=rRici]Taky mě to napadlo, ale nevím jak se hard reset na HD provádí. Co přesně mačkat?[/quote]

Našel jsem to jen v němčině:

Hard Reset beim HTC Touch HD: (danke an eportmann)
1. Gerät ausgeschaltet, VOLUME UP und VOLUME DOWN Button gedrückt halten, Power Knopf drücken
2. Die beiden Knöpfe Volume up und down gedrückt halten, bis auf dem Bildschirm folgende Nachricht erscheint: Warning! Your device will be set back to factory default settings. Please ensure any additional installed programs and/or user data have been backed up before a hard reset is performed.
3. Die beiden Knöpfe loslassen und den Volume up Button drücken um den Hard Reset auszführen (->einen anderen Knopf drücken um abzubrechen)


Je to ale práce pro vraha (für den Mörder)...
janox (216)|21.11.2008 20:23
[quote=rRici]Taky mě to napadlo, ale nevím jak se hard reset na HD provádí. Co přesně mačkat?[/quote]

start/ settings/ system/ clear storage a už iba vpísať 1234 , povrdiť a čakať kým to prebehne.
Nezabudni si predtým zálohovať kontakty a kalendár.
Hodne zdaru
xRoman_ce4you (218)|21.11.2008 20:34
Vím, že to tady nepatří, trápím se s MS Outlookem a kontakty. Outlook mi nechce uložit čísla ve formátu +420 ale uloží to jako 420 a PDA pak nechce vytáčet čísla ... nevíte proč se to děje??
janox (216)|21.11.2008 20:46
nič ma nenapadá - a máš v regionálnych nastaveniach všetko poriadne nastavené? Ešte ma napadlo - prepísať to na 00420....
PetrSybol (157)|21.11.2008 22:54
[quote=janox][quote=ipf]ad 1 - bohužel mně zamykání displeje pomocí "pokládacího" telefonu nefunguje. vždy to problikne a... nic, displey zůstane odemčený[/quote]

chlapi trochu čítajte aj iné časti fóra o HTC - nainštaluj si S2U2 na blokovanie displeja z tejto časti ce4you - super aplikácia a funguje na 100%. :yes:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=28984&s=&sbd=&fi=0[/quote]

Tak v tom případě to platí i pro tebe, protože jsem na předchozí straně na tuto aplikaci upozorňoval jak v odkazu na toto fórum tak XDA. :sarcastic:

PetrSybol (157)|21.11.2008 22:56
V případě, že Vám to slítne úplně, tak HR se spouští držením obou tlačítek hlasitosti + zapnutí tel. Poté se proces HR povtrdí horním tlačítkem hlasitosti.

janox: já mám nainstalované Touch Flo 3D config, ale zvuky u SMS mi chodí korektně, také S2U2. Nastavoval jsem v configu jen české rozhraní pro TouchFlo, jinak nic jiného.
janox (216)|21.11.2008 23:28
Ja som nainštaloval TF3D config súčasne na Diamonda aj PRO a odvtedy mi ani jedno zariadenie nefungovalo úplne korektne a boli mierne spomalené - to je iba môj subjektívny dojem...
A ešte k tým opičím troj/štvorhmatom na tlačítka - aj to je cesta - ja osobne to radšej robím priamo v settings - pripadá mi to jednoduchšie, ale každému vyhovuje niečo iné.
Ozaj ešte otázku - nainštalil som ten Gsen ale neviem, ako a čo tam mám spustiť a zapnúť aby to fachčilo ako má.
Petr.Sybol - daj pls radu ako na to.
Dikes
pospa (70)|21.11.2008 23:29
clear storage je hard reset? :-) a ja porad myslel, ze mi to vymaze kartu :D

s tim hard resetem je to malinko slozitejsi, dovolim si popsat popis jak se mi to povedlo, nebot jsem nad tim badal par minut ;-)
1. vypnout telefon - bud vyndat baterku nebo vypnout tlacitkem displej, zmacknout volume + a volume - najednou, zapnout displej.
2. stale drzet ty volume
3. pak po chvili se to zepta, jestli chcete vypnout telefon, ze muzete ztratit vsechna data, bla bla bla
4. telefon se vypne (v tuhle chvili jsem si myslel, ze je vy-hard-resetovano, a prd..)
5. pri vypnutem telefonu drzet opet obe volume tlacitka a pritom stisknout vypinaci tlacitko
6. pak uz je to jasny - potvrdit hlasku ;-)
PetrSybol (157)|21.11.2008 23:38
janox: o Gsen se tvrdí, že dělá problémy na HD, takže se doporučuje app Gyrator. Pouští se po startu systému automaticky a dají se tam pěkně definovat úkony pro otáčení displaye a úlohy zasunutí/vysunutí stylusu.
janox (216)|21.11.2008 23:41
[quote=pospik]clear storage je hard reset? :-) a ja porad myslel, ze mi to vymaze kartu :D [/quote]

Inak pri Diamonde to pri tom clear storage dáva do ponuky čo chce vymazať - HR alebo "kartu", pretože tam je 4GB internal storage a omylom sa to môže stať ak zvolí akože kartu - toto našťastie pri HD nehrozí :mad:
Ale to sem asi nepatrí...
janox (216)|21.11.2008 23:48
Petr.Sybol - ktorú verziu na HD máš testnutú - na XDA ich je viac. Tá najnovšia Version 2008.09.26 r2 by mala byť teoreticky najlepšia:?:
PetrSybol (157)|21.11.2008 23:50
janox: nikoliv, použij aktuální Gyrator v2008.10.20 r1 :)
janox (216)|21.11.2008 23:55
Jasné ja som lama - to je číslované odspodu - môj starý problém že nedočítam všetko celé ale už iný nebudem :dead:
Inak už to mám - ide to akurát som musel nainštalovať ten novší framework či ako sa to volá.:yes:
Dikes
pospa (70)|22.11.2008 00:37
co se tyce otaceni displeje, zvolil jsem trochu jinou alternativu a pouzivam tenhle programek:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=429569
rozdil opoti gyratoru je v tom, ze tady si nastavite pouze programy, ve kterych chcete otaceni pouzivat..
Paullus_ce4you (400)|22.11.2008 02:01
[quote=janox]Jasné ja som lama - to je číslované odspodu - môj starý problém že nedočítam všetko celé ale už iný nebudem :dead:
Inak už to mám - ide to akurát som musel nainštalovať ten novší framework či ako sa to volá.:yes:
Dikes[/quote]

Než jsi tenhle příspěvek dopsal, už zase vyšla nová verze 2008.11.21 r0...
dvsole (30)|22.11.2008 09:23
Ahoj, nemohli byste mi ještě poradit s těmito problémy? ;) díky předem!

1) u S2U2 mi nejde nastavit počasí (aby se zobrazovalo na obrazovce při zamknutém displeji..), jak se to musí zadat, aby to spolupracovalo? Nemám sbp weather, ale klasické..
2) když jsem si lepil na displej fólii, tak mi nedrží úplně ideálně.. nahoře u kamery a sluchátka a dole v rohu není úplně přichycená.. neměl jste někdo stejný problém? Docela mě to štve, vypadá to blbě.. když na to zatlačím, tak se to sice přichytí, ale jen na chvíli..
xRoman_ce4you (218)|22.11.2008 13:06
Jak se zadává, aby se zobrazovaly obaly alb? Díky za radu.
Neveceral (41)|22.11.2008 17:33
Máte někdo zkušenosti s "In Call Recording", jak to funguje? Dá se to nějak nastavit, co se týče kvalitu záznamu apod.? Díky.
Sajbrt (113)|22.11.2008 21:49
[quote=Vystavěl]Prosím, zkoušel jste někdo rádio? Zajimalo by mě, zda-li je anténa pro rádio opět řešena přes kabel sluchátek. ... a pokud ano, jestli funguje pro jakákoliv sluchátka 3,5mm?
Díky O.[/quote]
Jo, funguje se všema sluchátkama
pretorian_ce4you (101)|22.11.2008 22:04
[quote=Neveceral]Máte někdo zkušenosti s "In Call Recording", jak to funguje? Dá se to nějak nastavit, co se týče kvalitu záznamu apod.? Díky.[/quote]
a to jako bere ten program zvuk z mikrofonu nebo venkem z repra?
Neveceral (41)|22.11.2008 22:09
tak právě to by mě zajímalo :-), jinak je to program přímo od HTC a měl by být předinstalován na HD
pretorian_ce4you (101)|22.11.2008 22:20
coze a kde ?mam ho ale na nic takoveho jsem nenarazil naved me diky
edit: pokud teda namzslis to co umoznuje kazde HTC ze pri hovoru pises poznamku ada se tam zaskrtnout nahravani a nahrava co reknes doufam ze to neni ono :( kvalita o nicem a a bere to pres mikrofon :(
Neveceral (41)|22.11.2008 22:46
nevím, HD nemám, ale tato funkce nebo program byl opakovaně zmiňován v recenzích apod. v "sekci co jste nevěděli", ale nikde se to nedotáhlo do podrobností... proto mě to zajímalo, jak to funguje...
EDIT: tak jsem to nenašel ani v manuálu, jinak tady na ce4you bylo v preview uvedeno, že se nachází v "programech" tak nevím...
EDIT2: tak jsem to našel v nějakém videu a jmenuje se to ICR, snad to není to, co si zmiňoval? Můžeš zkusit jak to funguje? Dík.
pretorian_ce4you (101)|22.11.2008 23:35
no pokud muzes napis me sem link na to video nic takoveho jsem tam nenasel v programech je jen Voice Rekorder od HTC
Neveceral (41)|22.11.2008 23:46
nevím, jestli to není to samé, ale video je http://www.theunwired.net/?item=videoview-hands-on-with-the-htc-touch-hd-windows-mobile-smartphone a ICR je konkrétně v čase 11:50 do konce, snad pomůže :-)
pretorian_ce4you (101)|23.11.2008 00:00
pekna ikona ale sorry tento program v HD aspon mem neni :( zkusim to najit na netu cab zkus take a pak to testnu Ok
Neveceral (41)|23.11.2008 00:10
arne testoval beta verzi, tak to možná nakonec nepoužili, ale nějak se to řešilo i na xda developers, ale nic konkrétního jsem z toho neporozuměl. Škoda, ale zkusím to taky někde dohledat.
pretorian_ce4you (101)|23.11.2008 00:22
koukal jsem tam take a nic moc o tom par programu na to je ale vse nahrava pres mikrofon :( dej vedet pokud to najdes dikec
Neveceral (41)|23.11.2008 00:33
Resco ve své diskuzi slíbilo, že už HTC hodlají vyřešit jednou pro vždy :-), zatím možná můžeš zkusit http://1800message.com/default.aspx sice starý, ale některé HTC zvládal.