Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

MikeyM (3)|16.11.2008 08:59
Poslaný link jsem sice nezkušel, ale IGo 8 funguje dobře. Použil jsem skin, který je pro rozlišení 320x400 (resp. opačně) a v těchto datech jsem opravil soubor config/devices/default.ini - přidal jsem:

[rawdisplay]
screen_x=800
screen_y=480

To roztáhne obraz na celou obrazovku, ale jelikož je skin dělán na poloviční rozlišení, není to nic moc. Už aby byl nějáký skin přímo na to správné rozlišení.

Jinak TomTom 7 funguje naprosto bez problémů.
Paullus_ce4you (400)|16.11.2008 09:58
Nemůžu ani na zařízení ani na CD najít zálohovací program, něco jako byl Sprite Backup na Diamondu.

Nevíte, co s tím, případně který z komerčních programů bude nejvhodnější ?

//EDIT: Tak ten Sprite Backup chodí i na HTC Touch HD.
ipf (2136)|16.11.2008 10:24
[quote=Paullus]..Nevíte, co s tím, případně který z komerčních programů bude nejvhodnější ?[/quote]
mám koupené Resco Backup, používal jsem ho na iMate a bez problémů. vyzkoušej, má trial verzi.
karlosstrzv67 (5)|16.11.2008 11:28
Očka na popruh nemá

--------------------------------
čerství a nadšený majitel Touch HD :-)
dvsole (30)|16.11.2008 12:33
Ahoj, jsem tak trošku nováček, ale HC HD mě hodně oslovilo, uvažuji, že bych si ho pořídil, ale zajímalo by mě pár věcí..
1) v současné době je v prodeji EN verze, jde pak přehrát až prijde CZ do případně zakoupené EN? Neztratí se tím záruka? Nebo nemá cenu řešit českou verzi a prostě koupit anglickou?
2) jak máte zkušenosti s cenou (když přicházely na trh jiné podobné telefony), nepůjde třeba do Vánoc ještě dolů, to asi ne co ;)
3) mohl by mi někdo napsat, kdo už HDčko EN verzi má, jak je to se SMS a emaily, na jedné diskuzi jsem se dočetl, že má problémy s diaktiritou, pak když se ale zpráva otevře, tak je vše ok..
4) je v balení dodáváno také pouzdro, v recenzi na mobilmanii píší, že není, ale pak někteří uživatelé píší, že ho v balení měli..
5) jaká je prosím hlasitost mikrofonu při hovoru. Rozhodoval jsem se dříve pro diamonda, pak po zvážení pro a proti pro Touch Pro, ale u něho psali, že mikrofon při hovoru v trošku rušnějším prostředí není slyšet, tak jsem se nakonec rozhodl pro HD..(snad dobrá volba)

To je snad vše důležité, co mě teď asi zajímá, nejvíce mi jde o tu CZ verzi, jestli se vyplatí na ní počkat (aby zase nepřišla ale až v lednu, to bych asi nevydržel) :)
cluzoe (37)|16.11.2008 12:58

1) prehras novu ROM a cestinu od sunisoftu... no problem zaruka ostava...
2) urcite pojde dole ale az po novom roku...
3) u mojho problem nieje...
4) je tam aj puzdro z jelenice alebo niecoho podobneho + 8Gb karta...
5) hlasitost je perfektna o 100% lepsia ako u diamonta tot moj nazor mal som ho doteraz a reproduktor je zozadu ties o100% lepsi ako u diamonta...


dvsole (30)|16.11.2008 13:35
Díky moc za odpověď, ještě bych se zeptal..
1) zvládnu to sám, nebo se to musí dělat v servisu, aby trvala záruka?
4) karta je prý class2, znamená to, že je pomalejší, nebo je OK?
5) když porovnáš HD s Diamondem, je to asi lepší volba co? ;) já mám do těch Touch Cruise, tak sad to bude změna k lepšímu :)

ještě jeden dotaz, budu mít v něčem výhodu, když si koupím HDčko u sunnysoftu nebo ne? Jde mi o to, že Sunnysoft ho má za nějakých 14700Kč a Alza teď v akci za 14000Kč, Alza je si myslím také solventí obchod, takže bych šel asi raději do levnějšího ks u Alzy než u Sunnysoftu, pokud však z toho neplynou nějaké výhody do budoucna, nevím jak je to s tím přechodem na českou lokalizaci atd jestli z tohodle ohledu by zase nebyl lepší sunnysoft.. díky moc za info
ipf (2136)|16.11.2008 13:49
Přehrání zvládneš i sám, ale jak to bude doopravdy nevím, nemám zkušenost.
Návod je pouze anglický, velmi stručný papírový a podrobný v PDFku. Ale pokud máš zkušenosti s jiným HáTéCéčkem a WéwMkama, nebudeš mít větší problém.
Te futrál je "dvojvrstvovej", vnitřní strana klouže, aby se dala cihla lépe zstrkovat, vnější něco jako semiš, aby naopak neklouzal z kapsy.
Lutri_ce4you (143)|16.11.2008 15:33
Chlapi, nerad se opakuji, ale mohl by jste mi prosím nekdo z nových majitelu HD říct (popřípadě vyzkoušet) zda nahrává plnohodnotně hovory třeba přes "Vito audio notes".
Je to pro mne dost rozhodující, protože denně příjímám objednávky a potřebuji, abych slyšel v nahrávce i druhou stranu. Mám Cruise a ten to bohužel neumí :(
Jo a ještě jeden dotaz. Už jste někdo zkoušel propojit HD s HF Parrot 3100 v autě?
Předem moc díky za info ;)
Revil (12)|16.11.2008 16:05
[quote=ipf]Pokud použiješ standardmí klávecnici RESCO a VGA skiny, na výšku jsou standardně 480 bodů, při překlopení se "usídlí" uprostřed vyhrazené plochy, okraje nechá prázdné.
Já používám jejich iSkin, je výrazně přesnější než Full QWERTY (nebo Compact QWERTY). Ten se při překlopení "zvětší", takže zabere větší část plochy takže je nad ní vidět akorát vyplňovaný řádek (např. jméno či hleslo, popř. příkazový či vyhledávací řádek (nicméně stejně se chová ajfoun).[/quote]
V tom případě má Resco své skiny špatně označené, když se podívám na jejich seznam (http://resco.net/competition/default.aspx), tak u tebou zmiňovaného Igg iSKin je napsáno, že je dostupný pouze pro QVGA a chybí informace, že je "roztahovací". Víš o jiném "roztahovacím" skinu, který má i numerický řádek (pro zadávání diakritiky)?

[quote=dvsole]...ještě jeden dotaz, budu mít v něčem výhodu, když si koupím HDčko u sunnysoftu nebo ne? Jde mi o to, že Sunnysoft ho má za nějakých 14700Kč a Alza teď v akci za 14000Kč, Alza je si myslím také solventí obchod, takže bych šel asi raději do levnějšího ks u Alzy než u Sunnysoftu, pokud však z toho neplynou nějaké výhody do budoucna, nevím jak je to s tím přechodem na českou lokalizaci atd jestli z tohodle ohledu by zase nebyl lepší sunnysoft.. díky moc za info [/quote]
Díky za tip na Alzu. Při vyhledávání nejlevnějšího HTC Touch HD (http://www.zbozi.cz/?sId=d4t98HiSo-5s&q=HTC+Touch+HD), jsou nejlevnější v ceně kolem 13 700 Kč. Dle mého názoru nemá cenu ušetřit několik stovek a nakupovat v naprosto neznámém obchodě a riskovat, že přijde prázdná krabice. Nákupem v Sunnysoftu oproti Alze člověk nic nezíská, takže já osobně budu pravděpodobně nakupovat v Alze.
Případná česká lokalizace budu dostupná všem, nejen těm, co nakupovali v Sunnysoftu.
dvsole (30)|16.11.2008 16:11
Ok tak jdu do Alzy :) Tam snad prázdná krabice nehrozí :) akorát tam nemají dostupnost, tak uvidíme..Každopádně když bych měl čekat přes týden, tak bych šel do sunnysoftu, protože se už nemůžu dočkat :) nemůže se stát, že by se od sebe např lišily verze ROM v různých eshopech?
Revil (12)|16.11.2008 16:31
Je to málo pravděpodobné. Ale i kdyby, tak co? V XDA zapracují a předpokládám, že za měsíc již bude možné přehrávat ROMky.
dvsole (30)|16.11.2008 16:35
Jak se pak ta romka přehraje, je to težké?
Paullus_ce4you (400)|16.11.2008 16:45
[quote=Lutri]...... Už jste někdo zkoušel propojit HD s HF Parrot 3100 v autě? [/quote]

Já mám v autě Parrota, typové označení nevím, ale je to ten nejstarší (montáž v r. 2003) a s HD se spojil napoprvé bez problémů (BT kód 1234).
fido_cz (61)|16.11.2008 17:03
Mam ho take ze Sunysoftu. Az pozde jsem si vsimnul, ze ho maji take na mobilhouse za slusnou cenu a skladem. S tema mam take super zkusenosti.
HADES (209)|16.11.2008 17:50
[quote=ipf]Další postřeh - celé odpoledne se peru s Emailovým klientem, prostě odmítá stáhnout poštu. Mám nastaveno v Outloku "zachovat zprávy na serveru...", čili jich je ke stažení pěkná řádka, ovšem HáDéčko nestáhne ani jednu.
Odeslání proběhne v pořádku, v Outloku na PC zpráva dorazí, ale cihla je odmítá stáhnout, aniž hlásí nějakou chybu v nastavení.[/quote]
Zkoušel jsi ten nový patch na pop3 co vydal microsoft?
více zde: http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=10131
jarekk (2)|16.11.2008 18:27
VITO Audio notes bohužel nefunguje. Situace je stejná jako u jiných HTC zařízení, tj. nahrává přes mikrofon :-((
Lutri_ce4you (143)|16.11.2008 18:43
Díky za odpovědi. Jedna /Parrot/ mě potěšila, ale ta druhá /nahrávání hovorů/ ne :( To je škoda. Ale přesto moc dík.
Právě jsem shlédl velice pěknou videorecenzi na Smartmanii a stejně do něj asi půjdu. :))
dvsole (30)|16.11.2008 18:44
Počkám, co mi odpovědí u Alzy, pokud by ho neměli teď, tak ho vezmu mobihouse, jestli říkáš, že s nimi máš také dobré zkušenosti a je to ;)
Paullus_ce4you (400)|16.11.2008 20:02
[quote=janox]Neexistuje free, ale keď pohľadáš, nájdeš - ja som našiel a ide ...
Inak som našiel riešenie na naštartovanie iGO8 - na XDA dávam link - stačí vraj upraviť sys.txt podľa návodu. Keď to niekomu pôjde, dajte echo pretože ešte HD nemám a keď nepôjde iGO8 tak zatiaľ ani nechcem. Píšu že by to malo ísť tak skúšajte.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=442122[/quote]

Tak tohle nechodí. Po instalaci při prvním spuštění si to nejprve vyžádalo tovární nastavení a pak to vyhodilo chybu: "Failed to open file ui_igo8/400-240/main_scheme.ini exiting application".

dvsole (30)|16.11.2008 20:05
Můžu se ještě zeptat jak hodně člověk pozná rozdíl při používání karty v HDčku class 2 (ta co je dodávaná se zařízením) a třeba class 6?
Vystavěl (43)|16.11.2008 20:46
Prosím, zkoušel jste někdo rádio? Zajimalo by mě, zda-li je anténa pro rádio opět řešena přes kabel sluchátek. ... a pokud ano, jestli funguje pro jakákoliv sluchátka 3,5mm?
Díky O.
Paullus_ce4you (400)|16.11.2008 20:58
[quote=janox]No a ešte som našiel druhé riešenie iGO8
Treba stiahnuť nový súbor data.zip , premenovať ho na data.zip a vymeniť ho za ten pôvodný v iGO8. Vraj to tak funguje špeciálne na HD.
Sťahujte tu:

http://rapidshare.com/files/163875495/dataPDA.zip

No a skúšajte a píšte, nech viem či to ide - aby som si už konečne to HDčko mohol ísť kúpiť.:D
Hodne zdaru[/quote]

Ani tato možnost nesplnila očekávání; chybová hláška: "FFUIERROR: Parse layer expected"

S iGo8 končím; už mě nebaví, vracím se k TT.
Paullus_ce4you (400)|16.11.2008 21:01
[quote=Vystavěl]Prosím, zkoušel jste někdo rádio? Zajimalo by mě, zda-li je anténa pro rádio opět řešena přes kabel sluchátek. ... a pokud ano, jestli funguje pro jakákoliv sluchátka 3,5mm?
Díky O.[/quote]

Ano, ano a ano.

flatliners (36)|16.11.2008 21:26
iGO chodí,ale musíš mít verzi iGO v8.3.1.57021 a pak přehrát ten data.zip;)
pretorian_ce4you (101)|16.11.2008 22:18
[quote=Lutri]Chlapi, nerad se opakuji, ale mohl by jste mi prosím nekdo z nových majitelu HD říct (popřípadě vyzkoušet) zda nahrává plnohodnotně hovory třeba přes "Vito audio notes".
Je to pro mne dost rozhodující, protože denně příjímám objednávky a potřebuji, abych slyšel v nahrávce i druhou stranu. [/quote]
A to na to není nejaka aplikace co to umi kdyz tento program ne me se zda ze dobre fungovala reccall nebo tak nejak ;)

joey84 (1)|16.11.2008 23:45
Jinak návod na iGo ještě zde: http://www.mobilnaut.cz/?a/1750
ipf (2136)|16.11.2008 23:54
[quote=Revil]V tom případě má Resco své skiny špatně označené, když se podívám na jejich seznam, tak u tebou zmiňovaného Igg iSKin je napsáno, že je dostupný pouze pro QVGA a chybí informace, že je "roztahovací"...[/quote]
jsem se vyjádřil nepřesně, není "roztahovací" jen se při zobrazení na šířku přizpůsobí na 640 bodů a v podstatě se zvětší přes obrazovku.
vydrž, zítra sem zkusím dát obrázek

ipf (2136)|16.11.2008 23:56
[quote=HADES]..Zkoušel jsi ten nový patch na pop3 co vydal microsoft?..[/quote]
Nezkoušel, zakázal jsem si mazání zpráv ze serveru (bohužel jsem počátkem listopadu přeinstalovával počítač a ve shonu jsem zapomněl v outloku tuto drobnost nastavit :o)))


belkov (140)|17.11.2008 07:33
Nezkoušel někdo jestli chodí čeština pro Touch pro na HDčku?
Geoffrey_ce4you (189)|17.11.2008 08:09
Jestli tě mohu uklidnit, reklamoval jsem 2 různé HTC Artemis u Sunnysoftu, kde jsem neměl původní ROM ( okamžitě hledám na XDA něco nového ) a reklamace proběhla zcela bez problémů.
flatliners (36)|17.11.2008 09:37
Jestli myslíš tu lokalizaci od Sunnysoftu tak tu sem nezkoušel,ale Touchflo v češtině jede korektně,pokud na ní přepneš v prográmku Diamond TF3D Config;)
Miroslav Nezbeda (163)|17.11.2008 13:32
Češtinu z HTC Pro bych zkusil. Jen si nějak nevybavuji jak jsem ji tam dostal.
cluzoe (37)|17.11.2008 13:41
[quote=Miroslav Nezbeda]Češtinu z HTC Pro bych zkusil. Jen si nějak nevybavuji jak jsem ji tam dostal.[/quote]

nahrat-restartovat-nastavit čestinu

len neviem ci to bude fungovat...
Miroslav Nezbeda (163)|17.11.2008 15:15
Nevím co mám za češtinu.Je to nutné někam nakopírovat a já si nevzpomínám kam.
pecl (3)|17.11.2008 17:22
Už někdo zkoušel OziExplorer a HandyGeocaching, dost lidí využívá tyto programy na geoceching. Díky za odpověď.
Atisbusty (102)|17.11.2008 18:22
[quote=osch][quote=Atisbusty]Jeste takova neprijemna drobnost, ktera na Crusiovi fungovala. Pri psani textovek se doplnovalo jmeno, pokud jsem ho psal rovnou do radky Komu. To zde bohuzel nefunguje[/quote]Předpokládám, že to bude stejné jako u Diamonda. Tato vlastnost funguje pouze u HTC Compact Qwerty a PhonePad klávesnice.

[/quote]

No asi ano. Diamonda jsem nemel a pouzivam Block recognizer uz leta. Vymyslel na to nekdo na Diamonda nejaky zlepsovak ?
Atisbusty (102)|17.11.2008 18:25
[quote=MikeyM]Poslaný link jsem sice nezkušel, ale IGo 8 funguje dobře. Použil jsem skin, který je pro rozlišení 320x400 (resp. opačně) a v těchto datech jsem opravil soubor config/devices/default.ini - přidal jsem:

[rawdisplay]
screen_x=800
screen_y=480

To roztáhne obraz na celou obrazovku, ale jelikož je skin dělán na poloviční rozlišení, není to nic moc. Už aby byl nějáký skin přímo na to správné rozlišení.

Jinak TomTom 7 funguje naprosto bez problémů.[/quote]

Tomtom sice funguje, ale zadavaci klavesnice je tak mala, ze je za jizdy prakticky nepouzitelna a to mam nastavenou velkou klavesnici
ipf (2136)|17.11.2008 18:35
Ozi jede jak víno a na tom displeji je fantastickej :yes:
SmSn (7)|17.11.2008 18:39
dufam ze mi tu niekto poradi , az mam z kupi HTC touch HD zly pocit uz len preto kolko stal :-( , mam velky problem s pripojenim WIFI , na moju siet sa napojim , zadam heslo , vsetko funguje asi tak par minut , prehliadavac , qip , surfovanie OK , no po case sa to zrusi , na HTCku ukazuje pripojenie ako predtym , ale neide mi internet ani v prehliadavaci , ani qip , proste nic :-( , ak sa s tym par krat pohrajem dam odpojit pripojit znova , znova napisem heslo , a ak ma pripoji tak sa to opakuje ako predtym, napada vas kde by mohol byt problem ? WIFI router je v poriadku , napajam nan 2 notebooky a pohode, N95 tiez pohode , dokonca aj v skole ak sa pripojim na wifi zadam heslo robi mi to iste , :-( dakujem za vsetky mozne rady , popripade niejaky program , ktory by mi pomohol
PetrSybol (157)|17.11.2008 19:28
TomTom v7.910.9185 jede na HDčku korektně včetně WVGA rozlišení.
Dále doporučuju klávesnici Spb Keyboard, ze všech zkoušených (Touchpal, Resco) mi přijde nejlepší. Na Rescu se mi psalo blbě, v landscape nemá takovou podporu a občas mi při rychlejším psaní vynechávali klávesy, zato Spb jede velice spolehlivě, obsahuje i full screen klávesnici se zapamatovákem, propracované funkce a diakritiku.

SmSn: nemůže to být tím, že se Ti po chvíli Wifi odpojí (standardně nastaveno při vypnutí displaye nebo uspání) a pak má problém se znovu připojit?
Zkusil bych aplikaci Wifi Profiles v0.5b a nastavit přes ní, aby se Wifi neodpojovala při nečinnosti a vyzkoušet, zda se po chvilce problém objeví. Jinak pak už jedině HR.
SmSn (7)|17.11.2008 19:33
Petr. diky moc za reakciu , uz fakt newiem co mam robit , prave teraz som sa napriklad pripojil , surfoval som asi 10 minut , no omylom som stiskol bocne tlacidko hlasitosti , vratil sa spat k opere a uz mi nenacitavalo stranky ani wheater proste nic , a pritom mi ukazuje ze som pripojeny tak ako predtym , pristroj mam kupeny novy, myslis ze by mohlo pomoct ak spravim HR ? diky ..
PetrSybol (157)|17.11.2008 19:43
Rozhodně zkus HR, tím bys mohl vyloučit, zda se nejedná o HW chybu. Pokud by problém po HR setrvával, šel bych reklamovat, protože, pokud ti to dělá i ve škole, případně na dalších místech (Mekáč), tak to problém tvýho AP nebude. Mě to připadá, jako kdyby síťovka ztratila signál nebo ji něco utlumilo a v oznamovací oblasti zůstala stále připojena. Koukni se do nastavení, jaký ti hlásí signál, případně pokud máš DHCP, vyžádej si přes renew IP novou adresu.
Ještě mě napadlo, v nastavení Wifi > Advanced zkus zvýšit power mod na střední nebo vysokou pro nejvyšší výkon Wifiny, defaultně je nastaven na nejnižší.
Atisbusty (102)|17.11.2008 19:53
[quote=Petr.Sybol]TomTom v7.910.9185 jede na HDčku korektně včetně WVGA rozlišení.
Dále doporučuju klávesnici Spb Keyboard, ze všech zkoušených (Touchpal, Resco) mi přijde nejlepší. Na Rescu se mi psalo blbě, v landscape nemá takovou podporu a občas mi při rychlejším psaní vynechávali klávesy, zato Spb jede velice spolehlivě, obsahuje i full screen klávesnici se zapamatovákem, propracované funkce a diakritiku.

SmSn: nemůže to být tím, že se Ti po chvíli Wifi odpojí (standardně nastaveno při vypnutí displaye nebo uspání) a pak má problém se znovu připojit?
Zkusil bych aplikaci Wifi Profiles v0.5b a nastavit přes ní, aby se Wifi neodpojovala při nečinnosti a vyzkoušet, zda se po chvilce problém objeví. Jinak pak už jedině HR.[/quote]

A klávesnici máš při zadávání ok ? Já tam mám malé ty klávesy strašně a když řídím, tak se netrefím, ani kdybych chtěl . Vzhledem k tomu, že jsem měnil Cruise kvůli malé obrazovce a navigace patří mezi hlavní 3 funkce pro mé užití, tak jsem lehce rozladěn
SmSn (7)|17.11.2008 19:56
tak to nastavenie v wifi routru som nenasiel , ale sedim pri nom , tak signal mam naplno , teraz mi pre zmenu neide vobec internet, pritom som pripojeny na WIFI siet connected , :( ach jaj
EDIT : tak som to skusil zmenit ako si pisal v HTCcku wifi: advance na best performance, a odrazu mi to uz ide , tak pockam a ak mi to bude ist tak ti velmi pekne dakujem ;)
PetrSybol (157)|17.11.2008 20:16
Atisbusty: klávesnici mám v pohodě, zobrazuje se mi celá a korektně, žádný problém.
SmSn: To by bylo super, pořádně si to otestuj a dej vědět.
flatliners (36)|17.11.2008 20:23
dal sem to na ce4you.dam to i sem
udělal sem seznam programů které používám a fungují bez problémů na hádéčku,třeba to někomu pomůže;)

CorePlayer
Diamond TF3D Config
Google Maps(standartně nejsou nainstalovány)
OxiosMemory
Pocket RAR 3.80
SKTools
Spb Backup
Sunnysoft Contacs
WkTask
Resco File Explorer 2008 v7.03
ThumbCalendar
Pigeon! ICQ
G-Alarm
sinPocketStopWatch
Advanced Configuration Tool v3.3
SmSn (7)|17.11.2008 20:26
to Petr.Sybol : takze internet mi uz cez wifi funguje super , velka vdaka , idem si vychutnat surfovanie .-)
Atisbusty (102)|17.11.2008 20:38
[quote=Petr.Sybol]Atisbusty: klávesnici mám v pohodě, zobrazuje se mi celá a korektně, žádný problém.
SmSn: To by bylo super, pořádně si to otestuj a dej vědět.[/quote]

No vypadá to takto....jak to nastavit jinak teda fakt nevím.....



PetrSybol (157)|17.11.2008 20:44
To teda koukám, já tu klávesnici mám úplně jinou, jednak graficky jinou a mnohem větší.

SmSn: To jsem rád, že pomohlo. :)