Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Tuning a ladění ...

milosjan (33)|2.11.2008 15:25
Dnes som nainštaloval IGO 8 v 8.3.1.56007. Na krátkom úseku som ju otestoval a zdá sa byť všetko OK.
Žiadny problém ani pri zapnutom animovanom menu. Skúste otestovať a dajte vedieť ako šlape.
Hans76 (35)|2.11.2008 21:02
to Olcit:
zdravím, používáš stejné PDA jak já. Zajímalo by mne, jak si na tom s novými verzemi iGO 8.3 při vypnutí a zapnutí PDA?
Mě iGO padá (kromě verze 8.0.0.49545) Je i jediná, která mi neovlivňuje alokaci RAM.
Díky

PS: díky za odpověď všem, kteří používáte podobné PDA s WM 2003se.
konas (31)|2.11.2008 21:08
Mám podobný problém ale s PNA. Na některé verze 8.0.0.XXXXX byl patch. Na ty novější již ne. Tam jsem to vyřešil tak, že vše kromě Contens jsem nakopíroval do vnitřní paměti PNA, Contens na kartě a patřičně upravil sys.txt. Bohužel, tento postup na verzi 8.3.xxxx nějak nefunguje. Sice se nerestartuje celá PNA, ale restartuje se iGO. Taky nevím, co s tím.
toja (366)|2.11.2008 21:38
Riks na svojej home page vydal verziu skinu pre 8.3.1 ale je to iba pre 480x272
Vlada165 (676)|3.11.2008 08:34
Safra nemate prosim nekdo nejaky kontakt na Gurjona, kde by se ho dalo zeptat, jak "co nejjednoduseji prevest stary skin" do iGO 8.3,
pokud to tedy bude tak jednoduche a pokud bude ochotny odpovedet ?

Bohuzel ted nemam moc casu psat cely skin od zacatku (moc se mi nechce verit, ze jej Gurjon take cely prepisal a tak rychle, ale treba uz mel nove iGO k dispozici dele)
a navic mne odrazuje, ze mi prijde mapa pri vetsim oddaleni v iGO 8.3 hur citelna.
Pouzivam totiz i v aute nakove trochu "cyklisticke rozliseni", abych videl co nejdal dopredu a do stran a ty vzdalene ulice jsou na mape mnohem hur videt, nez ve stare verzi,
takze se mi opravdu zatim cely skin psat od zacatku nechce :-( ...
oltcit (1098)|3.11.2008 08:38
[quote=Hans76]to Olcit:
zdravím, používáš stejné PDA jak já. Zajímalo by mne, jak si na tom s novými verzemi iGO 8.3 při vypnutí a zapnutí PDA?
Mě iGO padá (kromě verze 8.0.0.49545) Je i jediná, která mi neovlivňuje alokaci RAM.
Díky

PS: díky za odpověď všem, kteří používáte podobné PDA s WM 2003se.[/quote]
pouzivam verziu 831 z 25.9.08,ine som ani neskusal a sprava sa to rovnako,resp. nenazval by som to padanim,ale igo sa normalne ukonci(po vypnuti HW tlacitkom sice zariadenie vypada ako vypnute,ale na pozadi este pracuje(zapisuje data na kartu) a po znovuzapnuti je potrebne iGO znovu spustit. Beriem to ako nutnu dan za ze ho mozem pouzivat,treba si uvedomit ze tato verzia bole urcena pre celkom ine zariadenie s iny OS a pre PDA bola len patchnuta.Mozno skorsie verzie tento problem nemaju,neviem nesjusal som.A okrem toho si myslim,ze takymto sposobom mozno vyvojari riesili mozne kolidujuce stavay po nekorektnych vypnutiach .Nevyhoda je ze program potom dlho startuje(aspon u mna,ale to pripisujem tomu,ze 831 mam nainstalovane na 8GB CF kate spolu aj s iGO2006SE na SD karte mam zasa ver.830 a na looxika je tych 8GB asi trosku moc(karta je uplne zaplnena a mnozstvo suborov je znacne.Ma mi teraz dojst par SD kariet a chcem na kazdu kartu umiestnit jednotlive verzie(potom by start 831 by mal byt rychlejsi). No a verzia ktoru spominas 49545(tu pouzivam aj ja)ide pre mna zatial asi najlepsie,ale neznasa minimalizovanie a spustenie ineho programu na pozadi(vyuziva vsetok dostupny pamatovy priestor a vypoctovu kapacitu procaku.
[quote=vladas]Safra nemate prosim nekdo nejaky kontakt na Gurjona?
[/quote]
na fore http://4pda.ru/forum/index.php?showuser=117131

edit moderátorem
Vlada165 (676)|3.11.2008 09:09
Diky, pred chvili jsem to take nasel (i kdyz jsem si nebyl uplne jisty, jestli je to opravdu on) a zkusil mu to tam rusky (latinkou) napsat,
tak jsem zvedavy, jestli tomu bude vubec rozumet, co po nem chci a jestli na mne vubec bude mit "cas a naladu" ;-) ...

Jen nevim, jestli si to opravdu nepredstavuju jako "Hurvinek valku" a jestli jde skin nejak jednoduse upravit,
nebo se musi psat od zacatku, na coz ted bohuzel opravdu nemam ani cas a ani naladu ;-( ...
vovi (5)|3.11.2008 09:59
Gurjon je Litevec (nebo Lotyš - mě se to vždycky plete :D ) a údajně podle ohlasů z řady fór anglicky neumí (a jeho stránka tomu taky dost odpovídá).

Ale ty rozdíly mezi skiny jsou pěkně vidět na Riksovi ... na stránce http://www.riks.iamze.info/igo8.htm najdeš jak starou (3.1), tak novou (3.2) verzi. Obě mají téměř totožnou funkčnost, ale ta 3.2 je pro iGo 8.3.1.
Sám už jsem se v tom trochu vrtal; zdá se, že hlavní změna spočívá "jen" v pozměněné struktuře DATA.ZIP. ;)
Vlada165 (676)|3.11.2008 11:36
Co jsem se dival do komentaru v Gurjonove skinu, tak vypadaly jako ruske (nebo ty Litevske), tak proto jsem mu zkousel psat rusky a jinou moznost nez latinku ted nemam :-(.

Potreboval bych zjistit, co "staci zmenit" ve skinu VladaS, aby behal v 8.3, nebo jestli jej musim psat cely od zacatku, na coz ted neni cas a ani nalada
a uz jsem na ten skin tak zvykly, ze si neumim predstavit jiny :-( ...

Bohuzel ted nestiham ted ani tady (v praci) - nejste prosim nekdo s Gurojonem v kontaktu a nemate prosim moznost z nej nejak vytahnout,
co "staci zmenit", nebo jestli je to opravdu mnohem slozitejsi ? Dekuju...
oltcit (1098)|3.11.2008 11:37
to vovi: uprava skinu na pouzitie vo verzii 831 nebude v uprave data.zipu,i ked sa to da tak riesit(vid Magellan....)tazsia,ale lepsia cesta je ina,data.zip zachovat a upravovat samotny ui_igo.Tou cestou upravy data.zipu sa to riesilo v rannych zaciatkoch upravy skinov,vytvoril sa upraveny data.zip a zamenil sa za povodny(napr.Riks),nevyhodou bolo,ze sa to muselo robit manualne v nejakom suborovom manazeri a nebola zabudovana podpora priamo v programe,az igo8 priniesol tuto moznost.Ale nevyhodou moze byt urcita mozna nekompatibilita a z nej vyplyvajuce problemy.Mna by skor zaujimala moznost upravy starsich map na pouzitie v 831 a opacne.Znie to sice paradoxne,ze preco pouzivat starsie mapy,ked existuju novsie,ale prax ukazuje,ze nie vzdy vsetko nove je aj lepsie.Napr. v starsej mape UK sa dalo vyhladavt podla kompletneho post code,v novej mape to uz nejde a pri tom to je dost dolezita vec.Alebo ako by sa dalo implementovat tato tabulka post code do stavajucej mapy,ktora ich neobsahuje,hmmmm....
PS mimochodom na tom vasom fore(pochvala,spusta cennych info) je spominany skin 1516 od Dimu pre 831,ale nejak nefunguje,ani ho nespusti,nevies o tom viac?
Hans76 (35)|3.11.2008 19:38
to Oltcit:
já právě zkoušel víc verzí. Od 31442, přes 44366, 49545, 54000 a 54384 i 57021. A jediná verze, která zvládne pohotovostní režim na mém PDA (nevím jak lépe to nazvat), je 49545. Docela jsem si zvykl mít navi spuštěnou hned :?

EDIT: tak jsem teď zkoušel verzi 44366 na iPAQ 214 s WM6.1 a chová se úplně jinak, než na mých WM2003se. Dodávám, lépe! Tak jak bych očekával. Žádné ukončení, krásně zůstane po pohotovostním režimu na pozadí a kliknutím na ikonku se hned spustí.
Ještě vyzkoušena verze 8.3.1.57021 na iPAQ 214 a také funguje dobře.

Tak to spíš vypadá na nějaký problém iGO s WM2003. Nebo že by i vlastnost WM2003?? Proč to ale s 49545 jde bez problému? :no: :(

Pokud to někomu vše jde s WM2003, prosíííím o radu. Díky
Vlada165 (676)|4.11.2008 07:39
Diky moc vsem za snahu a hlavne VLASTOVIMECIAROVI za preklad, ale nevim, jestli to poslat z toho http://4pda.ru/forum/index.php?showuser=117131 ?
Jak jsem tam vcera psal tou latinkou, tak odpoved zatim bohuzel zadna a nevim, jestli neni moc brzy,
nebo jestli mne Gurjon nebere jako "konkurenci" a at se "staram sam" ;-( ...

Precejen jsem jeste maturoval v Rustine i z "vodnich elektraren" nekdy pred asi 21 roky, takze v rustine uz "neni ma sila" ;-( ...
Ta prvni cast vypada dobre, ale jak jsem narazil na tu "sobaku", tak uz jsem take malinko "nevedel, jestli rozumim tak uplne dobre" :-) ...

To VLASTAMECIAR: Uz jsi to prosim z toho "http://4pda.ru/forum/index.php?showuser=117131" zkousel, nebo to tam mam zkusit vlozit,
i kdyz tomu uz nerozumim "uplne komplet" ? Jeste jednou moc dekuju ...
oltcit (1098)|4.11.2008 10:11
to hans: pre starsiu verziu iGO som skusal vsetky dostrupne verzie a najlepsie sa osvedcili ta co mam v podpise a pred tym 35389.Z verzii pre 831 len tu poslednu 57201,ta ide dobre(teda az na tu nemoznost ponechat v chode po vypnuti.Opakujem,nemozes porovnavat 2003SE a WM5-6,pracuju celkom odlisne s pamatou.Mozno by Ti este na tvoje ucely pomohlo,keby si skusil verziu pre iGO831,ktora sa instaluje do pamate zariadenia(ak ju uz nepouzivas,lebo ja mam verziu priamo spustanu z karty a tam to po fyzickom vypnuti jednoducho ulozi na kartu a vyhodi z pamate.Neviem ti inac poradit.Predsa len tie nase zariadenia su uz trosku stare(hlavne ten OS) ale stale plne vyhovujuce.:yes:
Hans76 (35)|4.11.2008 10:50
to Oltcit:
tak teď nevím, zda jsem to správně pochopil....verzi, kde je úplně vše na kartě?
Já mám iGO.exe, sys.txt a pár dalších souborů v paměti zařízení - Program files (instalací) a vše ostatní na kartě. Včera večer jsem ještě upravil cestu k databázi v sys.txt a všechny verze, které se po zapnutí ze stand-by ukončovaly, se nyní znovu automaticky spustí (člověk si aspoň ušetří ruční spuštění).
S tou odlišnou prací s pamětí máš pravdu. WM6 jinak zachází s paměťovkou. Ve stand-by režimu pozná vytažení nebo zasunutí karty a PDA se samo zapne (WM2003 ne).

Možná by pomohlo přesunutí databáze a ostatních souborů, se kterými iGO.exe pracuje, do paměti PDA, ale nevím jak upravit sys.txt aby to fungovalo. Něco takového tu psal Konas, ale u PNA.
oltcit (1098)|4.11.2008 11:02
Ja mam vsetko iba na karte,iba odkaz na zastupcu programu som umiestnil do ponuky Windows,aby som to mohol namapovat na HW klavesu.A ked vypnem Looxa za behu iGO,tak po znovuzapnuti sa iGO znovu spusti samo.Akurat to strasne dlho trva v porovnani so starsou verziou,ale verim ze zmenou karty sa to zlepsi.

PS tak som na to ich ruske forum umiestnil tu hladanu mapu Izraela pre nove iGO,som zvedavy na co sa zasa Dimka vyhovori :? (hovoril,ze to nema ako testovat,lebo nieto mapy-zrejme zije v Izraeli)
vovi (5)|4.11.2008 12:33
@oltcit: Já netvrdím, že úprava skinu pro 8.3.1 spočívá v úpravě DATA.ZIP - já chtěl říct, že hlavní rozdíl (z pohledu ladičů skinů) mezi 8.0.0 a 8.3.1 je právě v rozdílné struktuře DATA.ZIP. A tomu je potřeba přizpůsobit ten který starší skin.
Třeba skiny Riks 3.1 (8.0.0) a 3.2 (8.3.1) mají téměř totožná střeva .ui souborů, ale některé soubory jsou rozdělené, něco je naopak sloučené; každopádně je třeba znát vzájemné vazby a odkazy a přizpůsobit je té nové struktuře DATA.ZIP.
Dimka zase prohlašuje, že (zatím) verzi pro 8.3.1 speciálně připravovat nebude, ale že aspoň tu stávající verzi upraví tak, aby odstranil pokud možno všechny nekompatibility s novou verzí. A ve verzi 1.5.30 by to už údajně mělo být skoro hotové. Já to večer otestuju, ale nejdřív si to musím aspoň provizorně překlopit do 480×272, aby mi to mašinka skousla :D
A jakmile už je tahle "základní" práce hotová, vlastní drobné úpravy skinů už nejsou žádný problém - obvykle stačí kopírovat příslušné řádky ze starších .ui fajlů do nových ;)
warstar (20)|4.11.2008 20:04
Pánové,rád bych se zeptal: ve verzi 8.3 se zobrazují informační tabule místo pomocných šipek pro odbočování (ty mi přišly lepší) Je to tak ok nebo se má zobrazovat obojí současně? Díky
vovi (5)|4.11.2008 22:37
Pokud se zobrazí tabule, jsou místo šipek. Kde v mapě nejsou podklady pro tabule, zobrazují se šipky. A zobrazení tabulí i šipek se dá nezávisle ovládat pomocí položek v SYS.TXT.
warstar (20)|4.11.2008 23:15
Díky za odpověď. V tom sys. se nastaví tabule nebo šipky?. Na ty tabule se dá zvyknout (byť zesvětlení se dá přehlédnout) ale je škoda, že i při odbočení/sjezdu ukazuje šipka pořád rovně. (v tomhle byly ty šipky lepší - zvlášť v neznámém a nepřehledném prostředí- změti sjezdů a nájezdů). Fajn by i bylo, kdyby šlo zapnout obojí- např tabule a dole vždy šipky.
vovi (5)|5.11.2008 08:08
Tabule se ovládají v SYS.TXT položkou:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

A ty "šipky" pomocí:
[debug]
show_lane_info=1

A zatím jsme nenašli způsob (jestli to vůbec jde), jak dokázat zobrazit současně ty šipky dole a tabule nahoře.
oltcit (1098)|5.11.2008 09:11
To hans76: v noci som laboroval a nzda sa,ze som nasiel riesenie.Staci za chodu iGO minimalizovat normalne z menu(vypnut/minimalizovat ) a potom normalne zariadenie vypnut HW tlacitkom. Po opatovnom zapnuti zariadenia tlacitkom,len obnovit kliknutim na spodnej stavovej liste naspat iGO.GPS nieje nutne vypinat,resp.vypnut ju az po takomto postupe ako naposledy.Vtedy vsetko funguje.Pri okamzitom vypnuti cez HW tlacitko sa iGO ukonci a po znovuzapnuti zariadenie,sa nacerstvo nastartuje.Nieje to sice take elegantne,ako okamzite vypnutie zariadenia,ale funguje to.Vyskusaj.Pre ostatnych plati to na OS WM2003SE a iGO ver 831.

PS a k sipkam takto: v Gurjonovi sa da nastavit aby sipky boli dole.Tabule su vzdy hore.Ked su sipky nastavene hore,tak sa objavia cca 1700m pred takouto zmenou a pri 1500m pred sa objavia tabule,ktore prekryju tieto sipky v pripade,ze su sipky povolene hore.Plati to na Gurjon skin. http://www.gurjon.com/
vovi (5)|5.11.2008 12:05
To moje tvrzení se vztahuje ke skinům Riks 3.2 a IconX v rozlišení 480×272...
Hans76 (35)|5.11.2008 14:15
to Oltcit:
to co popisuješ, jsem zkoušel už dřív (i dnes) a výsledek je bohužel stále stejný. iGO se buď ukončí a nebo zrestartuje v závislosti nastavení položky [folders] v sys.txt.
Ukončí při výchozím - app="%SDCARD%/iGO8"
Zrestartuje při - app="SD-MMCard/iGO8/iGO8" (správná cesta k databázi v LOOX)
Platí pro verze 8.3.1.54384, 8.3.1.57021 a většinu verzí 8.0.0... (kromě 49545 - ta se neukončuje ani nerestartuje, ale zůstane funkční), pro instalaci na SD kartě a iGO.exe v paměti PDA. Navíc je úplně jedno, zda PDA vypnu hned a nebo až po minimalizaci iGO.

Před chvilkou jsem ještě zkoušel upravovat sys.txt tak, abych mohl vše (kromě CONTENT) umístit v paměti PDA a zadařilo se jen na půl. S tímto nastavením se začaly chovat korektně zřejmě všechny verze 8.0.0 (testoval jsem jen 54000), tak jak popisuješ Ty. Bohužel verze 8.3.1.54384, 8.3.1.57021 se mi chovají stále stejně, jak píšu výše.

Jakou verzi 8.3.1 máš?
oltcit (1098)|5.11.2008 19:23
[quote=Hans76]to Oltcit:


Jakou verzi 8.3.1 máš?[/quote]

hmm tak to je zaujimave ,ja mam 57021 a funguje to tak ako som napisal a nemam ziadne special polozky v nastaveni(teda okrem toho,ze mam vystrednikovanu polozku ktoru popisujes :D pretoze ja to spustam z CF karty a nie z SD ;) ) .Kolko mas volnej pamate pri spusteni,obnovuje sa ti pamat pri minimalizacii? Ja po minimalizacii mam cca 50 MB volnej a pri starte cca 90 MB.A mas updateovany ROM(ten update upravoval nejak pracu s kartami),inac ma uz nic ineho nenapada...

Hans76 (35)|6.11.2008 07:42
to Oltcit:
To je jasné. Položka app="..." jen udává umístění databáze (data.zip a ostatních položek) pokud je iGO.exe umístěn jinde. Což je vždy v případě instalované verze.
Update ROM jsem nedělal a na stránkách fujitsu-siemens.com ani žádný update pro 718 není (pro 720 ano). Mám ROM revizi P22452-P929-V712 z data 08-11-2004 a verzi OS 4.21.1088. A co se týká té paměti. Pro spuštěné programy 77MB, před spuštěním iGO volná 64MB a při minimalizaci volná 36MB.

Vnuknul jsi mi dobrou myšlenku. Díky :) Mohlo by to být SD/CF kartou. Jak jsem tu už možná psal, PDA s WM6 ve stand-by režimu pozná manipulaci s SD i CF kartou, kdežto WM2003se pouze s CF (SD kartu můžu zasouvat a vyjímat jak chci a nic se neděje).

Bohužel nemám u sebe na vyzkoušení CF kartu. Testnu to večer nebo zítra a dám určo vědět výsledek.
patax_ce4you (70)|6.11.2008 09:43
Mám skin Gurjon 4.0.0 a kam mám dát z těch jeho stránek ještě ten Bluetouch.exe on/off a ty utility? Dík za radu
tomsoft (2734)|6.11.2008 10:12
Jestli máš instalovanou verzi tak do Program Files\igo8, jinak na kartu.
Tam kde se nachází "igo8.exe"
patax_ce4you (70)|6.11.2008 13:06
Mám neinstalovanou verzi a dal jsem to tam kde mám igo.exe, ale jak rozbalené nebo zabalené? Má to v sobě exáče, takže udělat zástupce v programs a instalovat?
tomsoft (2734)|6.11.2008 13:21
Složka Utility pro GJ skin patří do \SD\iGO8pak se má přidat do SYS.txt toto
[quote][utility]
utilitymov=",1,\SD Card\IGO8,"
utilitydel=",2,\SD Card\iGO8," [/quote]Utility.exe, který potom v té složce slouží k "Panic Button" který je pro okamžité smazání všech údajů v databázi speedcamer. Ve skinu je možnost smazat nebo přesunout.
Když se to přesouvá, tak to přesune do SD\iGO8\Temp

Soubor "BTOnOff.exe" slouží k zapnutí a vypnutí BT přímo z navigace. EXE soubor by měl být ve složce kde se nachází igo8.exe.
Tak to funguje např. ve skinu Dimka, tak v GJ to bude stejné. Ty WAV soubory předpokládám, že patří do AUDIO.
Upřímě, tyto "vymoženosti" jsem nikdy nepoužíval. Snad jen ten BT, když zapomenu zapnout BT ve Windows, tak si ho zapnut přímo z navigace, ale Panic Button je mi k ničemu.
patax_ce4you (70)|6.11.2008 13:39
díky moc, už to chodí. Ten bluetouch ve skinu je super a ten panic je asi kvůli policajtům, aby šlo to speedcam rychle smazat, že jo?
tomsoft (2734)|6.11.2008 13:52
jj, zas na druhou stranu nevím, jestli může běžná policejní kontrola kontrolovat moje zařízení pro navigaci, ale to je spíš na jiné téma nebo pro nějakého právníka :)
warstar (20)|6.11.2008 20:57
[quote=vovi]Tabule se ovládají v SYS.TXT položkou:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

A ty "šipky" pomocí:
[debug]
show_lane_info=1

A zatím jsme nenašli způsob (jestli to vůbec jde), jak dokázat zobrazit současně ty šipky dole a tabule nahoře.[/quote]

Možná by stačilo, kdyby se ty obočovací šipky vykreslovaly přímo v tabulích (odbočovacích). Většinou tabule vpravo bývá odbočovací (ale nejsem si jistý, jestli to platí vždy). To by bylo super. Ale nevím, jestli by něco takového šlo.
tomsoft (2734)|6.11.2008 22:09
K těm šipkám mám jen malou poznámku,
on by to měl řešit správný skin a umět to zapínat a vypínat přímo ve skinu.
Myslím, že to určitě někde už bude. Když ne hned tak později :)
toja (366)|6.11.2008 22:33
K tomu "Panic", tu u nás (SK,CZ) niesú problémy, ale sú štáty, kde je zo zákona zakázané používať v navigácii detekciu umiestnenia radarov.
Keď si dobre pametám tak je to napr. Švajčiarsko, na iné si nespomínam. Bolo to už dosť diskutované na nete kde kade.

A k tomu prevodu Dimka skinu na verziu 8.3.1.xxxxx, je tu celkom pozitívna správa. Dima dnes zaperlil na svojom domovskom fóre toto:
[quote=dima8389] date='6.11.2008, 20:26' post='2088555'
я, вообще-то занимаюсь отвязкой скина от темплейтов из data.zip, но не думаю, что этого будет достаточно для совместимости и с 8.0 и с 8.3. Тем более, что скин 8.0 не может поддерживать все фичи 8.3[/quote]Ak sa nemýlim ;) volne preložené asi toto:
ja sa momentálne zaoberám oddelením skinu od templete v data.zip, ale rozmýšlam, či to bude stačiť aby bol kopatibilný s 8.0 aj s 8.3. Navyše skiny 8.0 nemôžu podporovať všetky features 8.3.
metal (79)|7.11.2008 07:56
zdravim,
ma niekto uz nejake skusenosti - ako je to so zaostavanim za realnou polohou vo v8.3.xx? (je nejaka zmena oproti 8.0)
v diskusii k recenzii na navigovat.cz sa spomina nejaka utilitka, ak tomu dobre rozumiem-na znizenie priority procesu samotneho programu (TT alebo iGO) a tym zvyseniu priority prijmu GPS dat. neskusal to nikto? bol tam aj link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420460
kto je dobry v anglictine, mohol by sa tomu trochu venovat a podelit sa o poznatky...
oltcit (1098)|7.11.2008 08:36
ja ti ne vim Toja,nevidel by som to tak ruzovo,ale ani tak hrozne,aj ked ten skin neupravi.Hodne sa na tom fore pokecalo na tu temu(uz je to premazane ale) ale aspon som sa mrkol na link,co tam umiestnil sam Dima ako na podporu svojho tvrdenia,ze ver.8.3 sa nebude rozvijat a je slepa vetva.Ja naopak po precitani tych veci si naopak myslim,ze sa bude rozvijat(ved si precitajte sami http://www.navngo.com/content/newsletter/1svz4dt7/newsletter.html
citacia" DEVELOPMENT NEWS

READY NOW:
Important and major tunings and bug fixes in Nav N Go iGO 8 engine, revision R3.
We recommend you go with the latest and greatest software version and ask your PM to migrate your projects from R1 or R2 to version R3!"

A myslim,ze viem preco sa to vsetko deje u NAVNGO.Cele to je zamierene na vytvorenie kompatibility s mapovymi podkladmi od Navtequ(ako viete Teleatlas uz patri TomTomu a co sa bude diat na trhu s mapovymi podkladmi je vcelku jasne....)Jednoducho sa chcu odtrhnut od zavislosti na Teleatlase a nadviazat spolupracu s Navteqom(osobne myslim,ze maju lepsie mapy) A kozmeticke upravy na funkciach a optimalizacia jadra sa popri tom zviezli.Preto aj ten TTS engine,navigacne tabule(veci typicke pre Navigon)Len nechapem,preco k tomu upravovali aj nove(ale zrejme aj posledne mapy od Teleatlasu):?: Co je nadejne aj konkretne pre mna,lebo Navteq ma v mapach aj veci potrebne pre kamionistov a co vlastne v iGO je uz predchystane(ale momentalne nefunkcne).Myslim,ze to vypukne na jarnych vystavach(ze by Barcelona?? )

PS v noci som si dal chvilku nostalgie,spustil som aj druheho Looxa,na nom My Way 2006 plus,skin Riks 4.6 a nechal to bezat subezne aj ver.831,skin Gurjon na druhom Looxovi.Vysledok.Vizualne skoro rovnake(Gurjon napodobuje design Riksa)pamatovo neporovnatelne(Riks zobral 18MB a Gurjon(resp.iGO) zobralo 40MB.A az teraz bolo dobre vidiet ako stare iGO zaostava za polohou,nove(8.3.1) je na tom uplne fajn(realna poloha so skutocnostou. Co sa mna tyka jednoznacne opustam verzie pre iGO 8.0 a venujem sa uz len ver 8.3.1. Co vy ostatni?:?:


toja (366)|7.11.2008 09:02
Hmmm..., s tou konkurenciou TeleAtlasu versus ostatní to bude ezaujímavé. To že TomTom , terajší vlastník TA, sa určite bude správať trhovo konkurenčne je isté. Určite nebude dávať konkurencii najčerstvejšie mapové podklady (!?). Ale, že by sa úplne uzavrel, to sa mi moc nechce veriť. Business je business.
Ale ak by predsa NavNgo prešlo na NAVTEQ:?: :!: Neviem či to bude šťastný krok, aspoň teraz zo začiatku kým sa Eastern europe bude doťahovať na úroveň West EU.
Lebo napríklad Slovensko: Keď niekto sledujete vývoj aj iných navigácií a ich mapových podkladov, tak napr. Garmin, keď si dobre pametám používa mapy od NAVTEQ a v najnovšej mape City navigator EU 2009 sú v rámci Slovenska presne rovnaké chyby v routovaní ako u Xahaxových mámp u iGO. Teda aspooň v tých oblastiach kde sa ja pohybujem. Takže mám taký tušák, ako keby NAVTEQ bralo podklady od lokálnych maperov (aspoň čo sa týka SK, ostatné neviem posúdiť).
A tiež sa mi zdá, že NAVTEQ má podstane menej zmapovanú Eastern EU ako TA.
Čo sa týka 8.3 versus 8.0 tak aj ja si myslím, že prostiedky vynaložené na vývoj 8.3 a aj úpravy mapových podkladov pre túto verziu sú určite značné a nemalo by zmysel to hodiť na trh a následne to tam udržovať a robiť tomu podporu.
No uvidíme, Olcitte asi máš pravdu s tými výstavami na jar pred sezónou, že by sa to malo vykryštalizovať. No ale aj vianočný trh by mal niečo ukázať a mal by sa objaviť nejaký ťahák pre nákupu chtivých.
No uvidíme:;) Ale netreba zabúdať že všetko môže byť úplne inak:bulb: :!:
oltcit (1098)|7.11.2008 09:06
[quote=metal]zdravim,
ma niekto uz nejake skusenosti - ako je to so zaostavanim za realnou polohou vo v8.3.xx? (je nejaka zmena oproti 8.0)
v diskusii k recenzii na navigovat.cz sa spomina nejaka utilitka, ak tomu dobre rozumiem-na znizenie priority procesu samotneho programu (TT alebo iGO) a tym zvyseniu priority prijmu GPS dat. neskusal to nikto? bol tam aj link
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420460
kto je dobry v anglictine, mohol by sa tomu trochu venovat a podelit sa o poznatky...[/quote]

vola sa to ten igobot.exe kedysi davno som ho sem uz umiestnoval(na 2006 sa to neprejavilo,akurat znizilo prioritu pre iGO a bolo mozne dobre prehravat hudbu na pozadi(zaostavanie ostalo) na novom iGO8 to nefunguje a na 8.3.1 ani nepotrebujes,tam je to zabudovaner priamo v nom(nieco podobne)

PS dik za zmienku,aspon som konecne zistil,odkial som to kedysi stahoval(stary dobry Beemer);)

PS2 skin Trip Audio(landscape) pre 83 zo vcera vecera

toja (366)|7.11.2008 09:33
Tak pánové a prípadná nejaká tá dámo, vzhladom k stavu máp pre Východnú Európu a v mojom prípade mapy pre Slovensko pre verziu 8.3.x tak vyhlasujem[h][color=blue]TENDER[/color][/h]na mapy pre východnú Európu od TeleATlasu.
Pomôžte, nech niekde na nete ich vykopeme :!:

georgesoft_ce4you (5)|7.11.2008 09:51
Potrebuju rozjet IGO 8.3.1 na rozliseni 480x234 - pro mou 7" navigaci WITSON do auta....

Nasel jsem data.zip, tak posilam i ostatnim....

data.zip iGO8 v8.3.X
data.zip PNA -
240x240, 240x320, 240x400, 320x240, 320x320, 400x240, 416x234, 480x234, 480x272
[code]http://rapidshare.com/files/161240579/data.zip[/code]

data.zip PDA -
240x240, 240x320, 240x400, 320x240, 320x320, 400x240, 416x234, 480x234, 480x272
[code]http://rapidshare.com/files/161245287/data.zip[/code]

Jeste potrebuju sehnat nejaky SKIN pro rozliseni 480x234 - kdo pomuze?
oltcit (1098)|7.11.2008 10:04
novy Gurjon 4.1.0, jeho schemy, nim pouzivany branding.zip(pozor ma len tri rozlisenia oproti standartnemu brandingu)
maxtreme (248)|7.11.2008 11:44
Zdravim k cemu je ke skinu Gurjon ten zip branding? popripade kam se kopiruje? Diky
Hans76 (35)|7.11.2008 11:52
to Oltcit:
tak už jsem se konečně dostal k otestování restartování iGO a dalo by se to shrnout slovy
"CF ŘEŠÍ VŠE".
Verze 8.3.1 a 8.0.0 se mi nyní chovají naprosto stejně - po stand-by režimu PDA se nerestartují a Navíc je úlpně jedno, zda udělám minimalizaci nebo ne.

Bližší info i pro ostatní:
- instalovaná verze iGO (upravený sys.txt pro umístění na kartě CF)
- testované verze 54000 a 57021
- pro změnu mezi 8.0.0 a 8.3.1 (nebo naopak) stačí vyměnit iGO8.exe a sys.txt v Program Files
- platí pro PDA s WM2003se

S výsledkem jsem naprosto spokojen!!! Moc díky za vnuknutí dobré myšlenky :) K dokonalosti mi chybí už jen Ultra skin pro 8.3.1. Neznáte někdo homepage autora?

to maXtreme:
EDIT
branding.zip je součástí instalace iGO 8.... Jinak umístěný je ve stejné složce jak data.zip
oltcit (1098)|7.11.2008 13:44
nie,ten branding nieje nutny na chod Gurjona,akurat je zmenseny a obsahuje ine ikony pre POI(krajsie,hranatejsie):yes:
tomsoft (2734)|7.11.2008 14:09
Jenom byh se zmínil o verzích igo, přikláním se k tomu co psal Oltci. Už jen a pouze igo8.3. :)
Sice jsem si teď hrál s Dimkou, ale to jen tak v emulátoru.
Skin GJ je velmi slušný, zase něco poupravil. Jen mě osobně se nelíbí (no, nemůžu říct že se mi nelíbí), ale nějak mi nesedí ta navigační obrazovka.
Ovšem nemám rád, když mě skin nutí si přepsat - upravovat DATA.ZIP nebo branding.zip. GJ do toho brandingu NIC nepřidal, jen vyměnil poi_mapcolose.bmp a louding.bmp
za svoje, takže je to jinak k ničemu. Myslím, že každý tam má stejně ty svoje....
Co mě zklamalo teď na těch schématech je, že nějak zapomněl na novou "plastickou šipku" na odbočkách, protože tam v jeho schématech není parametr
guidancestrip a guidancestrip_ext, který mění barvu této šipky, tak je černá. Ve dne to není tak hrozné, ale v nočním schématu je to nepraktické :)
maxtreme (248)|7.11.2008 14:45
Chlapi shanim ikony pro POI ktere obsahuji v ikone loga -obchodu, cerpacich stanic atd..a pak jeste nějaké ikony pro ostatni POI do kategorii viz parkoviste, nemocnice atd.. mate nekdo tyto 2 sady? Abych je mohl jen nakopirovat do iga. Dekuji mockrat

PS: ty z branding se mi nelibi a neobsahuji loga..
mjozef (9)|7.11.2008 17:18
Nainstaloval som na HTC Raphael Touch Pro iGO v8.0.0.54000 a po nabehnuti navigacie pocut v repraku pristroja stale take pukanie. Nevie niekdo poradit? Dik
tomsoft (2734)|7.11.2008 17:21
to: mjozef
Už se to tady i jinde probíralo....
Vypni si v OS zvuk hardware tlačítek.

mjozef (9)|7.11.2008 17:50
Dik pomohlo a este jedna otazka akym sposobom rozchodit Nav N Go iGO v8.3.1.57021
tomsoft (2734)|7.11.2008 18:06
to: mjozef
Co k tomu dodat? Stejně jako 8.0...
Hlavně odinstaluj a smaž vše z 8.0. Na tvém PDA (mám stejné) to jede bez problému. Pokud máš celou verzi pro PDA s instalcí (na SD kartě jsou dvě složky 2577 a igo8), spusť ze složky 2577 autorun.exe.
Nebo napiš víc, jestli jsi to zkoušel a někde se to zaseklo nebo podobně.