Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Tuning a ladění ...

Jason_ce4you (260)|22.11.2008 20:32
Nejde stáhnout... :(
tomsoft (2734)|22.11.2008 21:54
Skin [color=blue]Dimka 0.3.0 - TomSoft [/color][color=red](a)[/color] (240x320 a 320x240) [color=red](igo 8.0.xx)[/color]
Tak dobrá, tady je Dimka v nejnovějším vydání by TomSoft.
Protože i Dimka stále ještě nemá vše a pořád jeho skin je v jakési testovací fázi, tak i moje úpravy jsou jako testovací. Hodně se změnilo a ještě i změní.

Rekapitulace
+ Větší písma údajů při navigaci
+ Zpět barevné šipky pro manévry
+ Digitální tachometry se SpeedLimitem včetně radarů a nočního režimu
+ Digitální hodiny včetně nočního režimu (v obou rozlišeních)
+ Zpět červeno-zelené šipky pro pruhy (v obou rozlišeních)
+ Zpět funkční volba pro zobrazení nebo nezobrazení pozadí pod šipkama s manévry
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Auto. přepočtu trasy" + Longclick
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Upozorňování na radary" + Longclick
+ Možnost patch pro VGA
+ Možnost patch pro Dark
+ Možnost patch pro nenáročné
+ [color=red]!New[/color] Přidán dvojí 2D pohled ***
+ [color=red]!New[/color] Přidána možnost zovrazování informačních směrových tabulí ***

***
Možná jsem trošku předběhl Dimku, ale věřím, že v další verzi Dimka 0.3.1xxx budou už i od autora
možnosti používání dvojího 2D pohledu a zobrazování směrových tabulí.

Tak vyzkoušejte...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechny PATCHE se používají:
Obsah staženého ZIPu rozbalte přímo do ZIP souboru skinu a přepište vše.
Jednotlivé PATCHE NELZE kombinovat s vyjímkou patche pro nenáročné.
Po aplikování patche pro nenáročné, lze ještě aplikovat JEDEN další patch.
[color=green]V archívech se skinem je vždy readme.txt s popisem změn od autora + můj.[/color]
carrot (9)|22.11.2008 22:06
No to teda koukám, že se do toho diMka opřel a vypadá to, že by se mohla blížit nějaká stabilní verze, což bych velmi uvítal...

edit: tak koukám, že mě nějak v mé myšlence tomsoft předběhl, ale to je jen dobře...
vlastamecar (86)|22.11.2008 22:51
BUDU ZA BLBA, ALE JAK ZPROVOZNIT V POSLEDNÍ [color=red]Dimka 0.3.0 - TomSoft (a)[/color] ČESKÝ HLÁŠENÍ RADÁRŮ?
tomsoft (2734)|22.11.2008 23:57
to: vlastamecar
Chce to možná trošku číst. Už se to tady řešilo několikrát.
vlastamecar (86)|23.11.2008 00:41
TAKŽE TO NEJDE? BEZ TOHO TO JE PROMĚ PASÉ.
tomsoft (2734)|23.11.2008 01:05
to: vlastamecar
A co Ti nejde? Můžeš to nějak upřesnit? Co a jak jsi udělal, co jsi zkoušel?
A v čem Ti to teda jede ty hlasy?
Ono napsat "... to nejede" je jednoduché
vlastamecar (86)|23.11.2008 02:29
MOJE CHYBA, ŠPATNĚ SEM SE VYJÁDŘIL. NEVÍM KDE A CO UDĚLAT, NEBO ULOŽIT ABY MAKALO MLUVENÉ HLÁŠENÍ RADARŮ. V IGU NA KARTĚ MÁM SLOŽKU AUDIO. V MENU JE UMÝM ZAPNOUT, ALE NENAJDE JE. V [color=red]GJ 4.4.0 - TomSoft (a)[/color] MI TO MAKÁ.
if (174)|23.11.2008 10:24
DiMka dnes upravil a znovu vyložil svoju poslednú verziu skinu..! Ale pritom označenie skinu nezmenil a nezmienil sa ani o prevedených úpravách..!!!

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
if (174)|23.11.2008 10:59
Vyskúšajte nové farebné Shemy pre iGO ver. 8.3.xxxxx

na obrázkoch je použitie v skine od Gurjona, ale je možné ich použiť v každom skine...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
colin_ce4you (28)|23.11.2008 18:59
U diMku sa asi zaseklo pocitadlo verzii , pretoze jeho skin v.0.3.0 ma znovu novsi datum a hodinu vydania :) . Samozrejme v popise ziadne nove informacie . Ani to tu nedavam . Pokial by niekto mal zaujem o testovanie , tak to samozrejme upnem .
if (174)|23.11.2008 21:17
Tak to počítadlo sa asi naozaj zaseklo, ale kedže diMka zmenil aj schemy, tak sem aj túto posledne upravenú verziu dávam...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zmeny podľa autora:
Я изменил цвета маршрутов согласно общему стандарту.
greedyyy (104)|27.11.2008 08:24
mozme mat otazku na skin od Gurjona?
ako sa dostanem aby mi zobrazoval vsetky typy trasi ako je to tu http://www.gurjon.com/screenshot/files/l2_30.jpg
neviem na to prist.
popripade nejaky manual typu sem kliknut toto sa zobrazi. atd..
dik moc.
tomsoft (2734)|27.11.2008 16:56
to: greed
Když napíšeš stejný příspěvek i jinde, napiš prosím, taky nějaký výsledek i tady, třeba by to pomohlo i ostatním, kteří řeší stejnou věc :)
Díky.
Keltek_ce4you (57)|28.11.2008 17:14
Existuje do iGO8 česká klávesnice? Pokud ano, co jí přidávat do úprav skinů české provenience? :)
if (174)|28.11.2008 21:50
diMka po dlhšom čase predložil novú verziu svojho skinu [color=red]diMka 0.6.0[/color]... číslovaniu asi rozumie len on sám....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Dimka zmenil celú logiku režimu navigácie

vlastamecar (86)|28.11.2008 22:31
[h]dával jsem sem odkaz na novou verzi, bohužel nekterý z moderátorů je blbě aktivní na špatným mýstě! [/h]
tomsoft (2734)|29.11.2008 01:18
to: vlastamecar
Jestli jsi tady dával odkaz na stažení nějaké "warez" verze, tak byl smazán správně. Jestli jsi tady dával jen informaci o tom, že je nová verze, to je v pořádku, ale tento příspěvek nepatří do sekce "Skiny a tuning" takže byl pouze přesunut na správné místo.
Přečti si prosím pravidla.
if (174)|29.11.2008 07:50
Tak diMka znovu opravil nejaké bugy vo svojej poslednej verzii [color=red]diMka v 0.6.5 - 6[/color], neprezradil však o aké zmeny išlo, tak testujte, skúšajte....

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Tak ako sa dalo predpokladať, Dimka stále tvorí a upravuje, a máme tu [color=red]diMka v 0.6.7[/color] ako obyčajne bez uvedenia zmien...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|29.11.2008 14:55
K té hromadě Dimka skinů, která ještě určitě nekončí :)
Jsou to všechno jen drobné opravy chyb, které byly v předešlých verzích. Snad jen jedna funkce přibyla (v mé úpravě ale je) jsou dva 2D pohledy, které už fungují tak jak mají. Dimka je udělal trochu jinak, podle mě lépe. Nemusí se 3x klikat na tlačítko 2D/3D. Stačí jen se přepínat z 3D do 2D s tím, že ten 2D pohled je ten, který se otáčí podle trasy. Pokud se budeme chtít přepnout do 2D orientované na sever, poslouží k tomu nové tlačítko, které se zobrazí s ZOOMovými tlačítky.
Směrové tabule zatím Dimka neudělal.
mijou (109)|29.11.2008 22:45
Tak som sa trochu nudil a upravil Slovak Lang.
tomsoft (2734)|29.11.2008 22:56
Skin [color=blue]GJ 4.6.0 - TomSoft [/color][color=red](a)[/color] (240x320 a 320x240) [color=red](igo 8.3.xx)[/color]

Změny proti originálu:
+ Větší písma údajů při navigaci
+ Zprůhlednění tlačítek na mapě navigace
+ Digitální tachometry se SpeedLimitem včetně radarů a nočního režimu (v obou rozlišeních)
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Upozorňování na radary" + Longclick na nastavení

Tachomter se aktivuje klikem na rychlost, longclick na rychlost je tachometr by Gurjon.
Včetně úpravy LANG CZ
Originál skinu ZDE
if (174)|30.11.2008 08:34
Dimka už má svoju funkčnú mapu Izraela, tak sa rozbehol a máme tu [color=red]diMka v 0.6.8[/color], ako obyčajne bez uvedenia zmien...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
:!:
Dimka odstránil animáciu pri prepočítavaní trasy, vraj to ide rýchlejšie a je menšia šanca, že to pri tom padne....
tomsoft (2734)|30.11.2008 10:43
Ale ale pane IF, vy nás ale zásobujete :D
if (174)|30.11.2008 10:53
to:Tomsoft

hmm...[s]pane[/s]... ja som v tom nevinne...:D
tomsoft (2734)|30.11.2008 13:55
Skin [color=blue]Dimka 0.6.8 - TomSoft [/color][color=red](a)[/color] (240x320 a 320x240) [color=red](igo 8.3.1)[/color]

Protože Dimka stále pokračuje v NULOvých verzích, tak tady je jedna z nich.

Rekapitulace
+ Větší písma údajů při navigaci
+ Zpět barevné šipky pro manévry
+ Digitální tachometry se SpeedLimitem včetně radarů a nočního režimu
+ Digitální hodiny včetně nočního režimu (v obou rozlišeních)
+ Zpět červeno-zelené šipky pro pruhy (v obou rozlišeních)
+ Zpět funkční volba pro zobrazení nebo nezobrazení pozadí pod šipkama s manévry
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Auto. přepočtu trasy" + Longclick
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Upozorňování na radary" + Longclick
+ Možnost patch pro VGA
+ Možnost patch pro Dark
+ Možnost patch pro nenáročné
+ Přidána možnost zobrazování informačních směrových tabulí ***

***
Bohužel ani v této verzi nejsou přímo od Dimky směrové tabule, takže jsme je přidělal.
Tak vyzkoušejte...

Patch pro VGA a Dark, lze použít z verze 0.3.0.
Patch pro nenáročné se musí VŽDY aplikovat (pokud ho chcete).
Došlo také ke změně některých popisů a nové funkci pro nastavení automatického vypnutí
zařízení po odpojení napájení, proto je vhodné aktualizovat i CZ LANG
----------------------------------------------------------------------------------------------
Všechny PATCHE se používají:
Obsah staženého ZIPu rozbalte přímo do ZIP souboru skinu a přepište vše.
Jednotlivé PATCHE NELZE kombinovat s vyjímkou patche pro nenáročné.
Po aplikování patche pro nenáročné, lze ještě aplikovat JEDEN další patch.
[color=green]V archívech se skinem je vždy readme.txt s popisem změn od autora (který na to nějak zapomíná) + můj.[/color]
jirys (122)|30.11.2008 16:28
To TOMSOFT :

[color=red]LANG CZ - GJ ma jiny . Dimka ma take jiny[/color] . A ted se ptam jestli ty skiny poznaji ktery LANG soubor pouzit a nahrat je do navigace vsechny tak jak jsou pojmenovane nebo jen jeden podle prislusneho skinu a prejmenovat jej ?? ale zda se mi to tak nelogicke ...
tomsoft (2734)|30.11.2008 16:38
to: jirys
Teď jsi mě pobavil. :))
Ani Dimka ani Gurjon ani žádný skin nemá žádný LANG. Ten LENG co můžeš stáhnout a (většinou ho přikládám k skinům, které nějak upravím) slouží pro jazyk v celém IGO8,
nesouvisí to jaký je zrovna nastaven skin. A vždy je jen jeden jediný (CZ) jediný (SK) atd... v PDA ve složce LANG.
Je to z důvodu skinů, to ano, ale ne že by jsi musel mít pro jeden skin přesný lang soubor. Ten poslední, co jsem tady dal obshuje všechny texty z gurjona a dimky + to další.
Takže žádné přejmenování, snda jen vždy aby to bylo stejné tak soubor by se měl jmenovat "Lang_Czech_Pda.zip".
Já ho tak tady dávám, ale na serveru dochází k přejmenování (z důvodu přepsání) takže když ho stáhneš zde, tak ho vždy přejmenuj a pak zkopíruj do PDA do složky LANG
a přepsat.
jirys (122)|30.11.2008 16:57
tak jo uz to chapu !! zbytek vymazu z PDA ..
if (174)|30.11.2008 17:56
[quote=tomsoft]Skin [color=blue]Dimka 0.6.8 - TomSoft [/color][color=red](a)[/color] (240x320 a 320x240) [color=red](igo 8.3.1)[/color]

Protože Dimka stále pokračuje v NULOvých verzích, tak tady je jedna z nich.

...
[/quote]

Nazdar Tome! Uviedol si že diMkov skin je pre verziu 8.3.1.xxx, ale Dimka uvádza pri svojom skine že je už pre verziu 8.3.2.xxxxx ....Súšal to niekto??? Ja to bohužiaľ v nemocnici nemám ako testovať, tak dajte vedieť... dikes
tomsoft (2734)|30.11.2008 19:12
No já to napsal schválně, protože to nefunguje ve 8.3.2 správně a na 100%.
Jestli může někdo ať zkusí trasu
Start: Karviná (kdekoli)
Cíl: Brno (kdekoli)
Standardní trasa bez průjezdu - prostě klasika.
NIKDY jsem do cíle nedojel ve verzi 8.3.2 - tak zkuste.
Pravděpodobně to někomu půjde, záleží na zařízení, většinou to spadne na "Out of memory" nebo se to jen zastaví 100 m před cílem a kousne se celé PDA.
Ale nedělá to jen Dimka, GJ je na tom možná o chlup lépe.
if (174)|1.12.2008 09:32
Dimka sa rozbehol a máme tu [color=red]diMka v 0.6.9[/color], ako obyčajne bez uvedenia zmien..., tak testujte!



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


A tu je upravená verzia dimkovho skinu od WertVRV... [color=red]diMkaWertVRV 0.6.9[/color] pre verziu 8.3.2.xxxx


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V rozlíšení..."480_234,320_240,240_320"

Tak testujte a porovnajte..!:yes:
oltcit (1098)|1.12.2008 12:52
[quote=tomsoft]No já to napsal schválně, protože to nefunguje ve 8.3.2 správně a na 100%.
Jestli může někdo ať zkusí trasu
Start: Karviná (kdekoli)
Cíl: Brno (kdekoli)
Standardní trasa bez průjezdu - prostě klasika.
NIKDY jsem do cíle nedojel ve verzi 8.3.2 - tak zkuste.
Pravděpodobně to někomu půjde, záleží na zařízení, většinou to spadne na "Out of memory" nebo se to jen zastaví 100 m před cílem a kousne se celé PDA.
Ale nedělá to jen Dimka, GJ je na tom možná o chlup lépe.
[/quote]
Nuz Dimka068 spadol na Out of memory po cca 50km a Gurjon046 s full speed(simulace) bez straty kyticky az do ciela :yes:
Dnes v noci vyskusal nove verzie v praxi.....
PS zdravim vas panove,konecne som zasa naspat po NE/dovolenke(marodil som s chripkou a testoval novu hracku-Samsung NC10)

tomsoft (2734)|1.12.2008 16:23
Zdravím Oltcit :bulb: :D
jj, tak s Dimkou ve verzi 8.3.2.xxx je to stejné - Out Off Memory a konec. (v 8.3.1.xx - OK) Takže udivíme co přinese čas ...
Dimka sice vydává jednu verzi za druhou, ale nic moc toho v kódu nepřibývá.
jirys (122)|1.12.2008 17:24
Zdravim ,

u skinu Dimka 0.6.8 - TomSoft (a) kdyz zadam adresu jako souradnice tak se mi to neprepne zpet na mapu . dela Vam to take ?? Dela to i skin predesly Dimka 0.3.0 - TomSoft (a)

akorat mi to funguje kdyz dam skin GJ 4.6.0 - TomSoft (a) a ostatni od GJ . VICE JSEM NEZKOUSEL
Tome nechces se podivat na to ??
tomsoft (2734)|1.12.2008 17:53
jj, taky to dělá, ale buď v klidu. Je to jen ve skinu Dimka a to už v originále a od verze .0.0.0 :)
Nějak to Dimka fláká... :sarcastic:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skin [color=blue]GJ 4.6.1 - TomSoft [/color][color=red](a)[/color] (240x320 a 320x240) [color=red](igo 8.3.xx)[/color]

Změny proti originálu:
+ Větší písma údajů při navigaci
+ Zprůhlednění tlačítek na mapě navigace
+ Digitální tachometry se SpeedLimitem včetně radarů a nočního režimu (v obou rozlišeních)
+ Možnost ZAP/VYP včetně indikace stavu "Upozorňování na radary" + Longclick na nastavení
Tachomter se aktivuje klikem na rychlost, longclick na rychlost je tachometr by Gurjon.

Opravena chyba:
Již lze volitelně vypnout a zapnout zobrazování ukazatele rychlosti při navigování.
if (174)|2.12.2008 07:54

Dimka pokračuje vo svojom tempe a máme tu [color=red]diMka v 0.6.10[/color], ako obyčajne bez popisu zmien..., tak testujte!



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|2.12.2008 17:05
Kdo si stáhl skin GJ 4.6.1 - TomSoft (a) a používá kompas jako rotující písmena, tak se mu to nezobrazuje správně. Je to posunuté o kousek mimo a to přímo pod ikonou stavu radaru. Za tuto chybu můžu já :oops: Posunoval jsem kompas z důvodu právě te ikony pro radary a na rotující písmena jsem zapomněl.
Omlouvám se za toto politováníhodné nedoptaření, které se stane maximálně jednou (dvakrát) za 10let.
Odkaz o kousek výše již obsahuje tuto opravu.
maxtreme (248)|2.12.2008 23:11
Zdravim, nevim proc ale zacala se mi zobrazovat velika sipka v igu..cca 2x-3x vetsi nez ma byt.. a kdyz zvolim kurzor auta tak mam auto + pod nim i tu velkou sipku.. cim to? dela mi to u vsech skinu..

[quote=if]
A tu je upravená verzia dimkovho skinu od WertVRV... [color=red]diMkaWertVRV 0.6.9[/color] pre verziu 8.3.2.xxxx

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/quote]

Kdyz zapnu navigaci v tomto skinu tak mam naboku pres standartni ikony jeste jedny (ve sloupci), ktere se daji schovat zasunutim doprava..jak je pak ale zase zobrazim, vysunu?
Diky

EDIT moderátorem - Sloučeno, používej "Upravit"
tomsoft (2734)|2.12.2008 23:39
to: maXtreme
Velikost šipky upravíš např v SYS.TXT nebo DATA.ZIP:project_config\igo8_generic.ini
[map]
3dcarsizemin=5000
3dcarsizemax=8000
3dcarsizemul=60000
tohle by mohlo být malá šipka.
to menu vyvoláš kliknutím na nějakou nabídku, třeba MENU a pak zpět, nebo na Tlačítko Rychle a pak zase zpět. Je to i v nastavení kdy se má ta nabídka zobrazit.
if (174)|3.12.2008 08:01
Ďaľšia upravená verzia dimkovho skinu od WertVRV... [color=red]diMkaWertVRV 0.6.10[/color] pre verziu 8.3.2.xxxx

Zmeny: Opravené niektoré chyby z predchádzajúcej verzie...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pre rozlíšenie..."480_234,320_240,240_320"
maxtreme (248)|3.12.2008 21:39
Tak velikost sipky se nezmensila ani po uprave sys :-( navic kdyz vyberu kurzor auto tak se mi zobrazi auto a pod nim i sipka :-(
tomsoft (2734)|3.12.2008 22:11
to: maXtreme
Když je nastaven kurzor jako auto, tak ta šipka nikde nemizí, jen není vidět, protože ji máš větší tak to vidět jde.
Myslím, že se to tady i jinde už probíralo, kde lze tyto věci nastavit. Podívej se do SYS.TXT, SYSTEM.INI ve složce SAVE a v DATA.ZIP\project_config\igo8_generic.ini
jestli tam nejsou stejné údaje, které mají různé hodnoty. Zkus aby ty údaje o šipce (3dcarsizexxxx) byly jen v jednom. Zkus smazat (přejmenovat) SAVE, zrušit vše co je v SYS.TXT ať zjistíš kde je ten problém. Pro základní funkce a zobrazení Ti stačí sys.txt v tomto stavu
[code][color=blue][folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
show_exit=1
[/color][/code]
maxtreme (248)|3.12.2008 22:53
Tak ani tohle nepomohlo :-(
tomsoft (2734)|3.12.2008 22:58
Co znamená "ani to" co jsi zkoušel?
maxtreme (248)|3.12.2008 22:59
Všechny tvoje tipy cos napsal..ale vubec se to nezmenilo.. mam VGA displej.. do minuleho tydne fungovalo vse v pohode a ted z niceho nic uz ne
tomsoft (2734)|3.12.2008 23:25
no upřímě, věty jako z ničeho nic :?: ... NIC není z ničeho nic
Něco jsi musel změnit. Dělá to i když smažeš SAVE a pak to najede do standard skinu? Pošli mi "igo8_generic.ini" + "Sys.txt"
Nebo celý data.zip + sys.txt

[color=red]EDIT[/color]
Zkus ještě napsat do SYS.TXT tohle, ale podívej se jestli to tam nemáš dvakrát.
[map]
3dcarsizemin=100
3dcarsizemax=300
3dcarsizemul=6000
Hans76 (35)|4.12.2008 08:17
to maXtreme, tomsoft:
mám také VGA display a to co píše Tom ohledně velikosti šipky, pomohlo. Asi děláš něco špatně :?:
Napsal jsem vše do sys.txt. Jak velikost šipky, tak i velikost názvů ulic (tip od Sergeje - jen mi to reaguje na změny obráceně, než psal :sarcastic: ). DATA.zip původní.

Jen dotaz Tome, co ovlivňuje "3dcarsizemul"? (neměnil jsem)
kid_rock (284)|4.12.2008 08:23
[quote=maXtreme]Všechny tvoje tipy cos napsal..ale vubec se to nezmenilo.. mam VGA displej.. do minuleho tydne fungovalo vse v pohode a ted z niceho nic uz ne[/quote]

chyba bude asi v data.zip poslal som ti pm s linkom,ale zalohuj si staru verziu...

if (174)|4.12.2008 08:27
Dimka pokračuje v úpravách svojho skinu pre 8.3.xxx, tak treba testovať čo je nové, pretože to zase nikde neuviedol...



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]