Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 25 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 364

Téma: počasí v today

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Taky máte mapy takhle "za rohem", nebo je to jen specialita 4700 ?
    Takto jsou u mne zobrazovány všechny tři.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00030319_Mapa_za_rohem_1_QpoM.jpg 
Zobrazení: 21 
Velikost: 26.1 KB 
ID: 724  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jarouš
    .... ale je zároveň uvedeno, že pro VGA to stále není to pravé ořechové a proto majitelé nových super cihel můžou být v klidu.....
    , autor programu na tom ale prý pracuje....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

To snad není pravda, dnes večer byla uvolněna další beta verze 00.99.05, má to opravenou správu fontů, nicméně, pro VGA cituji autora: Still looks "ugly" on VGA display... (ještě vypadá "ošklivý" na VGA displeji )...

PS: Otestováno, je tam jemnější nastavení velikosti fontu, dříve velikost 6, 7, 8 atd., nyní 7.1, 7.2, 7.3 krát 10... Jiné je nastavení připojení k iNetu, default nastavení úplně zablokuje připojení MDA, musel jsem to překopat, doporučuji zůstat u 00.99.04 a počkat na větší novinky......

Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Prosba,
    nemate nekdo v archivech tu 0.97.05. S tou jsem byl spokojen nejvice ale nezachoval jsem si instalacku. Byla by nejaka dobra duse ochotna to sem dat. Dekuji moc.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2003

Citace Původně odesláno od Banano
    Prosba,
    nemate nekdo v archivech tu 0.97.05. S tou jsem byl spokojen nejvice ale nezachoval jsem si instalacku. Byla by nejaka dobra duse ochotna to sem dat. Dekuji moc.
    Snad tim neco neporusuji a snad je to ten spravnej archiv

Mira
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Jul 2004

Citace Původně odesláno od Mira
    Citace Původně odesláno od Banano
    Prosba,
    Snad tim neco neporusuji a snad je to ten spravnej archiv

Mira
    dekuji

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Při pondělku vypuštěna beta verze PW 00.99.06, pro nás vcelku nezajímavé úpravy:
    - v Settings/Locations přidána možnost manuálního nastavení lokace pomocí zem. šířky, délky a časového pásma... to je určeno pro Austrálii a N. Zéland, kde nastavení lokace pomocí kódu dělalo nějakou neplechu...
    - opraven pomalý náběh programu po soft resetu, to se týkalo jen některých druhů cihel
    - opravena chybka instalace souboru ikon......

Podařilo se mi rozběhat automatické natahování čerstvých dat, tzn. připojení, aktualizace, odpojení, doporučuji používat pouze v kombinaci s nějakým GPRS paušálem, podle mého měření (test pro 6 lokací a tři JPG satelity a radary) to vychází tak na bůra za jednu aktualizaci, prostě nic moc pro někoho, kdo nejede tak jako já v paušálu.......

PS: Prý to již docela slušně jede i na VGA, otestuje to někdo z majitelů nových VGA cihel? Jak to vypadá s JPG satelitem na obrazovce 16:9?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Dnes večer uvolněna beta verze Pocket Weatheru 00.99.07, pár drobných oprav a úprav nastavení, hlavní novinkou jsou časové údaje o slunci (čas východu, čas jeho pozice přesně na jihu a čas západu)....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Při pondělku vypuštěna beta verze PW 00.99.06
    PS: Prý to již docela slušně jede i na VGA, otestuje to někdo z majitelů nových VGA cihel? Jak to vypadá s JPG satelitem na obrazovce 16:9?
    Na VGA je PW v pohodě, snímky radaru atd. jsou nepoužitelné, jak již psal JP, je pohodlnější prohlížet je např. v IE, jasně že 16:9, pár snímků přiloženo.
    Jarouši DÍKY
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od windmaster
    Na VGA je PW v pohodě, snímky radaru atd. jsou nepoužitelné, jak již psal JP, je pohodlnější prohlížet je např. v IE, jasně že 16:9, pár snímků přiloženo.
    Hmmm, moc pěkné, možná i já, starší pán, bych na to viděl bez brejlí... Jinak autor PW vyřešil v posledních beta verzích dost problémů, na SBSH jde jeden hlas, že to až na pár drobností běží dobře a dle různých náznaků se nyní autor soustředí na řešení proxy připojení (stále nefunkční) a dále na zlepšení podání na VGA - v tomto případě je například chválena lepší možnost nastavení velikosti fontu = lepší nastavení pro VGA. Většinový názor je, že je to v současnosti asi nejlepší program kolem počasí na PPC, předpokládaná cena je 8 až 10 $, vypuštění konečné verze tak do 2 měsíců. Uvidíme, zda to stihne, tlak na zlepšení podání VGA je po uvedení super cihel na trh značný......

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

- v Settings/Locations přidána možnost manuálního nastavení lokace pomocí zem. šířky, délky a časového pásma... to je určeno pro Austrálii a N. Zéland,

Podařilo se mi rozběhat automatické natahování čerstvých dat, tzn. připojení, aktualizace, odpojení,
    kde lze ziskat informace o zem.sirce a delce k jednotlivym mestum CR?

mne to automaticky sice pripoji a aktualizuje, ale uz se mi spojeni neodpoji, jak to nastavit?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od romix
    ..kde lze ziskat informace o zem.sirce a delce k jednotlivym mestum CR?
    ...mne to automaticky sice pripoji a aktualizuje, ale uz se mi spojeni neodpoji, jak to nastavit?
    Tak raději úvodem trocha teorie:
    LATITUDE = zeměpisná šířka, rovnoběžky s rovníkem, od rovníku k pólu od 0 do 90 stupňů, severní nebo jižní zeměpisná šířka.
    LONGITUDE = zeměpisná délka, poledníky (zemská osa), tak jako časová pásma se počítají od greenwichského poledníku jako východní a západní délka od 0 do 180 stupňů.
    Pokud budete v PW pro zobrazení údajů slunce zadávat souřadnice, je nutné zadat i časové pásmo. Údaje jsou ale zobrazeny i po zadání normálního kódu lokace, zadání pomocí souřadnic je určeno pro místa, kde není tak početná síť meteo stanic....
    Koho to ale zajímá, zaúkoloval jsem google, a pro ČR je docela dobré použít TOTO, pokud zadáš vyhledání města, je tam i možnost zobrazení GPS údajů, kde jsou souřadnice uvedeny. No a pro detailisty je určeno zase TOHLE, byl jsem překvapen, že to má docela podrobné údaje i pro ČR, zadal jsem jméno jihočeské vísky, kde mám chalupu a ona tam je, pokud kliknete na "Neighbours", tak to zobrazí i podrobnosti k okolním místům vyhledané lokace (např. Praha je 50.083/14.467 a má čtvrť Vršovice má 50.067/14.467 ), pro program jsou to nepodstatné detaily, ale já je kdysi potřeboval např. pro kvalitní nastavení otočné satelitní antény s polárním závěsem.....
    Automatické připojení a odpojení začalo nějak blbnou, než sem dám nějaký návod, musím to otestovat a to je záležitost sledování různých nastavení po dobu několika dnů...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

aby mi to spravne zobrazovalo vychody a zapady slunce musel jsem v nastaveni pouzit Time ZONE Offset s hodnotou GMT-2 Mid-Atlantic. Trochu zvlastni, ze?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od romix
    aby mi to spravne zobrazovalo vychody a zapady slunce musel jsem v nastaveni pouzit Time ZONE Offset s hodnotou GMT-2 Mid-Atlantic. Trochu zvlastni, ze?
    No, já si teprve na základě tvého dotazu vzpomenul na radu Adriana, autora PW, že je to celosvětový program a že pro výpočet slunce je nutné v programu případně zadávat znaménko mínus, cituji diskuzi na SBSH:
    For locations West of Greenwich, the Longitude is positive, otherwise negative - e.g. New York would be +xxx, while Paris would be -XXXX
    For locations North of the Equator, Latitudes is positive, otherwise negative - e.g. London is ~+51.5 (or 51.5), while Melbourne is -37.50
    For example:
    Melbourne is Longitude -145.0, Latitude -37.5
    Sao Paulo is Longitude 47.0, Latitude -23.0
    Barrow (Alasks) is longitude 155, Latitude 72
    Chiang Mai (Thailand) is Longitude -98.98, Latitude 18.79
    Hope that helps.
    The Longitude/Latitude given by that website, are they West/North, or East/South? Which part of the World are they in? Adrian .

Otestuj tedy pro lokaci v ČR zadání mínus u Longitude, Latitude je pro severní polokouli kladné a zadej správné časové pásmo, dej vědět, zda je to OK....

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Otestuj tedy pro lokaci v ČR zadání mínus u Longitude, Latitude je pro severní polokouli kladné a zadej správné časové pásmo, dej vědět, zda je to OK....
    Tak jsem to sám testnul, nejprve jsem si našel na webu slunce pro zítřek (7.35 východ, západ v 18.00). Na tyto časy se přibližně dostanu v PW při Latitude -14.467 a Longitude 50.083 (Praha) pouze při zadání časového pásma "0". Z toho plyne, že buď špatně chápu popis nastavení, kde se hovoří o nutnosti správného přidělení časového pásma, nebo je v beta verzi chybka . Jak jsou na tom ostatní hračičkové???

Strana 11 z 25 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Aktualizace počasí - data počasí nejsou dostupná
    Od Dušan Mrázek v sekci Touch HD
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-12-2010, 12:28
  2. počasí
    Od kwaker v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 22-09-2008, 10:45
  3. Základní ovládání z today, svátky a narozeniny na today.
    Od nucleolus v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 03-03-2008, 21:04
  4. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 25-08-2005, 05:12