Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

počasí v today

Wuffi (1599)|9.8.2004 18:43
Jarous: Diky moc! Super aplikace a navod taky!:)

Jinak tu nekdo psal ze mu nefunguje automaticka aktualizace - za sebe konstatuji ze funguje a to na vybornou! Jen me v prubehu dneska desila stale rostouci teplota.
Co mi naopak nejde je zobrazeni radarovych map... Myslim ze je mam nastavene vporadku ale stale se tam zobrazuji spise oblast okolo Britskych ostrovu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 19:04
[QUOTE="Wuffi"]Jarous: Diky moc! Super aplikace a navod taky!:)

Jinak tu nekdo psal ze mu nefunguje automaticka aktualizace - za sebe konstatuji ze funguje a to na vybornou! Jen me v prubehu dneska desila stale rostouci teplota.
Co mi naopak nejde je zobrazeni radarovych map... Myslim ze je mam nastavene vporadku ale stale se tam zobrazuji spise oblast okolo Britskych ostrovu...[/QUOTE]
Tu automatiku ještě otestuju, a pro zobrazení čehokoliv z webu ve formátu JPG tomu musíš napsat do rámečku cestu, v návodu i v předcházejících příspěvcích je to uvedeno, pro nás je nejvýhodnější sosat z meteopressu:
http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png
http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelitcr.jpg
http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg
http://www.meteopress.cz/web/fresh/13-1-7.jpg (live kamera, Praha)

Prostě pokud najdeš někde na webu nějaký radar, satelit či live kameru, která má formát JPG, klikni na obrázku pravým tlačítkem a ve vlastnostech je URL, a to musíš zadat jako cestu do rámečku.....
Wuffi (1599)|9.8.2004 19:11
Mno ja mam prave nastaveny tyhle 2:

http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelitcr.jpg
http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg

A nejede to...?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 19:37
[QUOTE="Wuffi"]Mno ja mam prave nastaveny tyhle 2:

http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelitcr.jpg
http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg

A nejede to...?[/QUOTE]
No to je skutečně divné, cesta je správná...... klikni při zavěšení na iNet na tlačítko Update na záložce radar nebo satelit, co to udělá???

No a k automatickému natažení dat. Právě jsem znovu testoval, nejede to. Wuffi, nepleteš si natažení dat na pozadí připojení na iNet a samostatné natažení, tzn. že na záložce Comms jsou dvě řady jezdců pro nastavení počátku a konce automatického připojení a nasosání dat? Automatika má umět při odpojeném PDA jeho případné probuzení, připojení, sosání a odpojení, to ale zatím nikomu nejede......
Wuffi (1599)|9.8.2004 19:51
To tlacitko update jsem zkousel a nic. Co se tyce aktualizace - DP2 mam pripojeny k Internetu porad. Pokud ho ale neumi PW probudit, treba to syncne kdyz ho zapnu ja a neco delam a za predpokladu ze uz ubehla hodina od predchozi aktualizace. Je to mozne? Asi to tak bude neb kdyz jsem predchvili po delsi dobe zapnul DP2 tak tam byl posledni cas aktualizace v 18:05, kdyz jsem to zkousel asi o minutku pozdeji, uz tam bylo 19:48... Divne, ale vazne to tak u me funguje...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 20:02
No Wuffi, to je skutečně záhada, podívej, já tam zadám něco z live kamer (dobrý zdroj je tady: http://www.hejda.cz/webcams.htm), a jede to, například panamamský průplav...

Wuffi (1599)|9.8.2004 20:04
Hmhm diky jeste to zkusim... :D
Mira_ce4you_oldd (192)|10.8.2004 08:10
Zdravim vsechny priznivce pocasi

Doposud jsem pouzival aplikaci Today Plus mimo jine na zobrazeni pocasi. Jak jsem uvadel na diskuzi mel jsem pro me neresitelny problem s nahravani dat. Tehdy jsem zkousel i predchozi verzi zde popisovaneho programu TodayWeather. Ani zede se data nenahrala. Po precteni prvni casti teto diskuze jsem se rozhodl tuto novou verzi otestovat a konecne vse funguje jak ma. :yes:
Nektere funkce mi zde sice chybi, ale dle popisu je to pouze docasne a hlavne aplikace bude (zatim) vyvijena.

Diky za vase poznatky.

Mira
Milan Švec (938)|10.8.2004 14:51
Pro ty, kteří (jako já) potřebují přijít na to, k čemu je pořád ten radar (v PDA i v TV předpovědích).
Na co je to užitečné, kde se bere, je to zezhora nebo ze země, k čemu jsou ty barevné fleky a co a odkud to vlastně vůbec ukazuje (na rozdíl snímků ze satelitu) je tu vysvětlení přímo od zdoje. Připravil Dr. Jan Kráčmar, Český hydrometeorologický institut.
Nenechte se odradit pár vzorečky. Zjistíte pak, že to ve spojení s našimi PDA nejsou tak marné informace. (Když to máme skoro zadarmo na rozdíl od mobilů, kam jim to přes OSKAR posílají jako MMS za 9,- Kč za zprávu.)
Milan Švec (938)|12.8.2004 23:58
K čemu je dobrý radar na PDA.
00024109_SCR_0002_m_m_2mjb.jpg
ipf (2136)|13.8.2004 00:06
Tak jsem to spočítal, přesně podle návodu Dr. Kráčmara, pak jsem to pro kontrolu ještě jednou přepočítal, a vyšlo mi, že pršet začne zítra ve 14:33 SEČ, plus-mínus 200 let.

Spočítané to bylo správně, chyba byla v časovém posunu - zapomněl jsem na letní čas. Bohužel, prší.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.8.2004 17:57
V rámci fóra na SBSH k PW zatím nic nového, podle úrovně jejich příspěvků jsme u nás znatelně dál. V současné době jsou diskutovány návrhy na doplnění, které v případě akceptace posunou program úplně jinam, jak obsahově, tak cenově. Jsou například požadovány údaje pro příliv (u nás se bez toho zcela jistě neobejdeme), údaje pro piloty, např.:
The metar is an aeronautical weather information of the weather NOW in a airport, and looks like this:
METAR: LPPR 161100Z 22010KT 9999 BKN013 FEW017TCU 24/21 Q1015
A TAF is a aeronautical weather forecast for an airport, and looks like this:
TAF: LPPR 161106Z 161812 23010KT 9999 SCT012 BKN016 BECMG 1820 20015KT 6000 SCT005 BKN012 TEMPO 2012 2000 RADZ BR BKN004 BKN008 PROB30 TEMPO 1624 1500 TSRA SCT018CB
.... Pokud se domníváte,že to jsou snad nějaké špionážní šifrované údaje, tak jste vedle, jsou to údajně údaje pro letiště v Portu, Portugalsko.
Na to jsou snad úplně solitérní programy - viz program o přílivu, který jsem zde na počátku léta zahlédl.
Trochu jsem laboroval s nastavením a mám docela přehledný řádek na TD s předpovědí 1+4 dny. Používám ikony Washington_Post, na TD je vypnuté zubaté kolečko (rozbalení Settings funguje i bez něj po ťapnutí na jeho původní místo, tzn. na jméno lokace), ikony jsem zmenšil na 26 bodů a vypnul zatržítko jejich ořezu. Podrobnosti nastavení jsou patrné z přiložených náhledů. Zatím jsem nepřešel na zobrazení 16:9 (čti jako občas naležato), ani jedna ze dvou používaných variant mne neuchvátila, snažím se proto při zachování přehlednosti dostat maximum na řádek při zobrazení na stojáka.......
Mira_ce4you_oldd (192)|19.8.2004 10:30
Diky Jarousi za dalsi rady a inspiraci.:yes:

Pro zajemce jsou zde upravene puvodni ikonky na tvoji velikost 26x26





Mira
Mira_ce4you_oldd (192)|19.8.2004 10:32
Omlouvam se opakovani zpravy, ale trochu jsem bojoval s prilohou.

Mira
bass_ce4you (105)|19.8.2004 11:27
Kdepak máme to nastavení velikosti ikon. Že bych měl jinou verzi.
Mira_ce4you_oldd (192)|19.8.2004 11:49
[QUOTE="bass"]Kdepak máme to nastavení velikosti ikon. Že bych měl jinou verzi.[/QUOTE]

Nastevni je mozne pouzit dle predchoziho prispevku Jarouse. Ja jsem pouze vyuzil jeho napad a zmensil puvodni velikost ikonek 30x30 na 26x26.

Mira
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|19.8.2004 17:17
[QUOTE="Mira"]Diky Jarousi za dalsi rady a inspiraci.:yes:

Pro zajemce jsou zde upravene puvodni ikonky na tvoji velikost 26x26
[/QUOTE]
No dobrá práce, ale zbytečná :D . Pokud jsi tedy původní velikost ikon 30/30 upravoval v nějakém programu na velikost 26/26. Program PW to umí sám!!!!
Jsou dvě možnosti postupu, jak zmenšit původní velikost ikon pro možnost zobrazení více ikon na řádku.

a) Varinata zadáním bodů: Settings, záložka Icons, vypnout zatržítko ořezu, tj. Crop Icons a v okně Original weather icon zadat velikost, v našem případě 26. Program sám upraví velikost z 30 na 26 bodů, přičemž grafické řešení ikony zůstane zachováno, jen je menší, drobnější.

b) Varianta ořezu: Settings, záložka Icons, ponechat zatržítko ořezu, tj. Crop Icons a do okna Original weather Icon zadat požadovanou velikost ikony pro zobrazení. Původní velikost bude po okrajích oříznuta, tzn. že např. při použítí ikon z Washington Post přijdeme o tenký černý lemující rámeček.

Každá varianta je vhodná pro jinou potřebu. Některé ikony mají zbytečně velký podklad piktogramu, zde je výhodné použít ořez a piktogram bude zachován v původní velikosti. Jiné ikony mají ucelenější grafické řešení a ořez by byl na závadu, zde je výhodnější použít tzv. zmenšení na uhlopříčku, tzn. variantu zadáním menšího počtu bodů.

Na fóru SBSH byl vznesen dotaz na popis číslování ikon, běžné je číslování od 1 do 44, někdy je horní hranice rozdílná, v oblastech větrných smrští jich mají více. Čísla nelze libovolně přidělovat, je to vlastně kódování pro ikony počasí den/noc. Pokud bude seznam, tzn. kódování ikon zveřejněn, dám ho sem, hračičkové si budou moci kreslit vlastní ikony počasí v BMP formátu, to vlastně mohou již dnes, vzorem mohou být ikony zde uveřejněné, tzn. nepřidělit plnému slunci mlhu jako mlíko, že jo ...
Mira_ce4you_oldd (192)|20.8.2004 08:28
[QUOTE="Jarouš"]No dobrá práce, ale zbytečná :D . [/QUOTE]
Tak zase spatne.:?
Clovek si konecne najde trochu casu, aby prispel trochou i pro ostatni a ono je to zbytecne. :( Ale byla to otazka asi 7min, tak to snad rozchodim. ;)
Aspon jsem si tak trochu neuspesne a s komplikacema vyzkousel vkladat soubory a obrazky.

Priste snad budu pozornejsi.:)


Mira
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2004 09:05
[QUOTE="Mira"][QUOTE="Jarouš"]No dobrá práce, ale zbytečná :D . [/QUOTE]
Tak zase spatne.:?
Clovek si konecne najde trochu casu, aby prispel trochou i pro ostatni a ono je to zbytecne. :( Ale byla to otazka asi 7min, tak to snad rozchodim. ;)
Aspon jsem si tak trochu neuspesne a s komplikacema vyzkousel vkladat soubory a obrazky.

Priste snad budu pozornejsi.:)


Mira[/QUOTE]
No, ber to i z opačného pohledu, zopakoval jsi si práci s grafickým programem :D . Ale právě proto máme zdejší forum, ne? Já na tu fintu se zmenšením přišel náhodou, vůbec jsem netušil, že lze velikost ikon v bodech editovat, já to bral jako fixní údaj. No a potom jsem jen otestoval, k čemu to lze využít. Ale jsme díky této diskuzi znatelně dál, umíme program upravit dle našich požadavků, na foru SBSH se stále plácají na úrovni "proč mám v USA náhled radaru v GB" apod. :D .
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2004 18:04
POZOR! Nová beta verze PW uvolněna pro registrované na foru SBSH k natažení. Já ji mohu otestovat až po návratu z chalupy, i na půdě mám mizernej signál a nejde to do MDáčka natáhnout, ostatní mohou v sobotu a neděli testovat novinky!
Milan Švec (938)|20.8.2004 20:30
[QUOTE="Jarouš"]... Nová beta verze PW uvolněna pro registrované na foru SBSH k natažení ... [/QUOTE]
Jarouši, díky za info.
Ze změn v nové verzi 0.97.01 mě zaujaly zejména:
- Added support for GIFs
- Changed weather pop to be full screen - increased button sizes
- Added support for up to three downloadable maps per location - only WM2003 - PPC 2003 still not supported (sorry)
- HTTP download no longer size restricted
- Icons are displayed as transparent - transparent colour is Green

Co se pozná na první pohled:
Zmizely záložky Radar a Satelite z menu Settings.
Teď se ale dá nastavit adresa pro stahování v "Maps" vedle "Browse" pro každé jedno zvolené místo ("Locations") z celkem šesti možných samostatně a to až TŘIKRÁT! Tedy celkem 18 různých možností pohledů na ČR!

A protože to vypadá, že funguje už i .png (např. CZ radar na http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png - pro úplnost), tak několik dalších satelitních pohledů na Evropu k nastavení.

http://i.cnn.net/cnn/.element/img/1.0/weather/accu/eursat.png
http://weather.yahoo.com/images/eur_satintl_440_mdy_y.jpg
http://www.meto.gov.uk/satpics/latest_ir.jpg

A včetně předpovědi na zítra z nové verze (Evropa):
http://www.bbc.co.uk/weather/maps/eurpresppn012.jpg

Crusader_ce4you (624)|20.8.2004 20:55
[QUOTE="Milan Švec"] Teď se ale dá nastavit adresa pro stahování v "Maps" vedle "Browse" pro každé jedno zvolené místo ("Locations") z celkem šesti možných samostatně a to až TŘIKRÁT! Tedy celkem 18 různých možností pohledů na ČR![/QUOTE]

Teď otázka, kde tolik pohledů sehnat :D Každopádně jsem zkoušel nahrát tento odkaz místo jednoho radarového pohledu http://www.meteopress.cz/web/dalsi/praha-12.gif a pokaždé mi tento GIF kousl pocketa. GIF ikony jsem ještě nezkoušel. Každopádně je ta aplikace lépe nastavitelná, co se týče ikon na Today obrazovce
Milan Švec (938)|20.8.2004 21:06
[QUOTE="Crusader"]... pokaždé mi tento GIF kousl pocketa ...[/QUOTE]
Ty .gif se budou nejspíš týkat jenom ikon.
Asi bude přeci jenom potřeba ten text ("Note that the URLs above must be of the form http://www.somewebsite.com/animage.jpg) v okně pro nastavování adres brát vážně. To, že tam ale .png (konečně) drží taky, je dobrá zpráva pro hledání dalších možností. Řada už dříve nalezených je v předchozích příspěvcích v této diskuzi.
Dr.Colombo (69)|23.8.2004 19:05
Jak se zbavím značky stupně(kolečko) vedle teploty???Leze mi to do ikony a to se mi nelíbí.
Jak dostanu někam pohled přímo na ČR??? U staré verze to bylo a tydy to nemůžu nějak najít???
romix (134)|23.8.2004 19:41
[QUOTE="Dr.Colombo"]Jak se zbavím značky stupně(kolečko) vedle teploty???Leze mi to do ikony a to se mi nelíbí.
Jak dostanu někam pohled přímo na ČR??? U staré verze to bylo a tydy to nemůžu nějak najít???[/QUOTE]

settings->locations mas u kazdeho mesta tlaciko Maps ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.8.2004 22:30
Tak co, testujete? Já ano, ale nová beta verze má plno chyb, zejména si po nastavení v settings překontrolujte zobrazení v Popup. Jedná se zejména o případy. kdy pro více místa na Today ořezáváte ikony nebo je zmenšujete na uhlopříčku - zcela to rozhodí v Popup (druhá pravá) ikony, text a oddělovací linku předpovědi navolených lokací. Opatrně i s volbou maximálního počtu zobrazení radarů a satelitů, dle diskuze na SBSH můžete potom natahovat až 6 MB, prostě méně je někdy více.
Pro hračičky přidávám ikony s průhledným pozadím.
Crusader_ce4you (624)|24.8.2004 07:21
Tak ty transparentní ikony jsou úplně super. Přesně to jsem hledal. Diky moc Jarouši. :yes:
bass_ce4you (105)|24.8.2004 16:23
Zrada :((. Ty transparentní ikony se mi neukazují jako transparentní ale se zeleným pozadím. Navíc chybí dělené ikony možná bude slunce možná zaprší. Kde je chybka?:?
beecher (9270)|24.8.2004 16:44
[QUOTE="bass"]Zrada :((. Ty transparentní ikony se mi neukazují jako transparentní ale se zeleným pozadím. Navíc chybí dělené ikony možná bude slunce možná zaprší. Kde je chybka?:? [/QUOTE]

Mate posledni verzi? Mne to funguje normalne...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.8.2004 16:49
[QUOTE="bass"]Zrada :((. Ty transparentní ikony se mi neukazují jako transparentní ale se zeleným pozadím. Navíc chybí dělené ikony možná bude slunce možná zaprší. Kde je chybka?:? [/QUOTE]
Ano, zelené pozadí je OK, to je průhledné pozadí, ale musí být poslední beta verze, která to podporuje.......
hrtak_ce4you (314)|24.8.2004 22:37
Cim dele ten soft pouziva ti vce zjistuji ze je na nic - diky neschopnosti nasich meteorologu :D :?
mstenchl (132)|25.8.2004 08:05
Pls help.

Nainstaloval jsem si posledni verzi a vcera jsem zmenil sadu ikon z puvodnich na Washington_Post. Zmena ikon se provedla prakticky hned, ale po dalsim update uz mam na obrazovce Today ikony /predpovedi/ pouze dve. Jednu aktualni predpoved a predpoved na dalsi den. Pricemz, kdyz se podivam do nastaveni Setting, tak v zalozkach Fonts a Display mam ten radek kompletni, tedy i s predpovedi na dalsi den, takze dnesek + 2. Setkal jste se s tim nekdo ? Kde mam chybu ?

Ikonami to asi nebude, protoze tam nechybi jen ta ikona, ale i teploty a vsechny informace co by tam mey byt. Je to proste zvlastni, v Settings mam predpoved celkem na 3 dny, v Today obrazovce jen na 2. Proc ?

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 08:45
[QUOTE="mstenchl"]Pls help.
Ikonami to asi nebude, protoze tam nechybi jen ta ikona, ale i teploty a vsechny informace co by tam mey byt. Je to proste zvlastni, v Settings mam predpoved celkem na 3 dny, v Today obrazovce jen na 2. Proc ?
[/QUOTE]
A jak vypadá Popup, tzn. prvá a druhá pravá strana? No, já psal, že tato beta verze se moc nepovedla a že je co opravovat. Zatím jsem to moc netestoval, dostanu se k tomu až koncem týdne. Ale zkusil bych vymazání ikon a jejich nové nahrání, SR a nové načtení dat........
mstenchl (132)|25.8.2004 09:40
V popup se zda byt vse v poradku. V obou pripadech tam mam ikony pro vsechny tri lokace az do soboty. I v Settings je to vse OK, akorat ta uvodni obrazovka ukazuje jen dnesek a zitrek. Ted to zkusim prehrat predchazejici verzi, kde vim, ze to s puvodnimi ikonami slapalo OK. Pak tam zkusim dat ty nove ikony a uvidime, co se bude dit...
mstenchl (132)|25.8.2004 11:38
Tak jsem provedl nasledujici postupy

1/ Odinstaloval jsem nejnovejsi verzi PW a nainstaloval tu predposledni, mel jsem ji v zaloze. Nic to nepomohlo, akorat se mi prepsaly ikony a na Today jsem mel ty puvodni z aplikace, jenze jenom na aktualni den + 1

2/ Odinstaloval jsem PW, odstranil pres TC vsechny adresare a znova nainstaloval predposledni verzi. Rovnez to nepomohlo.

3/ Znova jsem odinstaloval PW, zrusil adresare a zrusil registry. Opet jsem nainstaloval predposledni verzi a tentokrat uz se mi na Today objevily ikony aktualni situace + 2 dny.

4/ Znova jsem nainstaloval nove ikony. Po hodine probehl update dat a ikony zustaly na Today v nezmenenem mnozstvi, tedy 3.

Zaver> Nejsem si vedom, ze bych nekde neco nastavoval, ani nevim, v kterych registrech to bylo, ale posledni verze PW na mem MDA II zpusobila snizeni zobrazenych dni predpovedi na 1+1.
Co vy ostatni ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 12:17
[QUOTE="mstenchl"].... Zaver> Nejsem si vedom, ze bych nekde neco nastavoval, ani nevim, v kterych registrech to bylo, ale posledni verze PW na mem MDA II zpusobila snizeni zobrazenych dni predpovedi na 1+1.
Co vy ostatni ?[/QUOTE]
Ano, minimálně navolené lokace zůstávají v registrech, dokladem je fakt, že pokud odinstaluješ předchozí beta verzi a práskneš tam novou (navrhuji ji dále v diskuzi označovat jako PWB2, nebo jen B2, tzn. předchozí jako B1), tak program naběhne s volbou předchozích lokací. No možná to v registrech nějak zakufrovalo a teď si to neví rady :evil: . Já jsem včera smažil ROM TMCZ, tzn. že jsem po HR a instalaci B2 do čistého, problém zatím nemám, jak jsem již psal, budu testovat nastavení koncem týdne, prosím, jen piš další postřehy, ať tu nepřispívám pouze já a ať to nějak rozchodíme. Naše postřehy k B1 jsem poslal na SBSH, můžeme totéž udělat po soustředění problémů i pro B2....
Crusader_ce4you (624)|25.8.2004 12:19
Já tam mám přes týden novou verzi a zobrazuje mi 1+ 4 dny bez problému :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 12:55
Tak jsem rychle otestoval konfiguraci maximálního množství ikon na Today, tzn. 1+4, nastavení je jasné z obrázků. Je to ale na mé oči dost drobné, přejdu na 1+3. Jinak jsem opravdu spokojen s programem MagicSS, tzn. program na sejmutí zobrazní (viz co se jinam nevešlo/vkládání.. - je tam link...). Má to zapnuté na tlačítko kalendáře (do něj lezu ikonou na Today), zadám pouze název a kam to uložit, bohužel je to v BMP, tzn. před publikováním to musím na PC překlopit do JPG. .. Co jsem to vlastně chtěl, jo aha, problém tam prostě i v B2 nemám........
PS: Asi jsem to přehnal, 75 DPI je málo, příště dám více, by to bylo čitelné, sorry.....
00025184_PW_nastav_1_PDn0.jpg 00025184_PW_nastav_2_kioX.jpg 00025184_PW_nastav_3_HP0F.jpg
mstenchl (132)|25.8.2004 13:25
Tiše závidím.

No nic, udělám druhý pokus. Přeinstaluji B1 novou B2 a nechá to běžet ze současným nastavením. Pokud se to pohnoji, tak zkusím znova B2 po výmazu registru. Jinak se vrátím k B1. HR kvůli tomu dělat nebudu.
mstenchl (132)|25.8.2004 13:48
Tak jsem o něco chytřejší. Nainstaloval jsem si poslední verzi B2 a provedl veškerá nastavení a....
... opět jsem měl na Today 1 + 1. Tak jsem s tím ještě trochu hrál a přišel na jeden fakt. V nastaveních jsem to udělal tak, abcyh vedle poslední ikony měl ještě trochu místa na scrollbar. V předchozích verzích tuším scrollbar mohl ikonu překrýt. V této verzi to ale nejde. Když program vyhodnotí, že se tam ikona nevejde celá, tak ikonu ani teploty k poslední ikoně neukáže. Když jsem v nastaveních posunul ikony víc doleva, tak se opět ukázaly 3. Takže pokud má někdo nemá scrollbar, tak tento problém nemá...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 14:07
[QUOTE="mstenchl"]Tak jsem o něco chytřejší. Nainstaloval jsem si poslední verzi B2 a provedl veškerá nastavení a....
... opět jsem měl na Today 1 + 1. Tak jsem s tím ještě trochu hrál a přišel na jeden fakt. V nastaveních jsem to udělal tak, abcyh vedle poslední ikony měl ještě trochu místa na scrollbar. V předchozích verzích tuším scrollbar mohl ikonu překrýt. V této verzi to ale nejde. Když program vyhodnotí, že se tam ikona nevejde celá, tak ikonu ani teploty k poslední ikoně neukáže. Když jsem v nastaveních posunul ikony víc doleva, tak se opět ukázaly 3. Takže pokud má někdo nemá scrollbar, tak tento problém nemá...[/QUOTE]
Jo aha, ty máš na Today scrollbar, tak to jo. Já se vždy snažím ho na Today nemít, proto užívám SPB+ a jeho záložky... Proto se například snažím dostat do řádku PW dostat co nejvíce, tzn. mám vypnuté zobrazení zubatého kolečka a v settings/display laboruju s nastavením levé vzdálenosti prvé ikony a s mezerou dalších ikon, zmenšuji ikony na uhlopříčku, upravuji velikost textu = pokud je málo místa vpravo, tak tam poslední pravá ikona a text nejsou - je zajímavé, že program umí do výpočtu zahrnout i případnou existenci scrollbaru..... Minimální výška PW na Today je 30 bodů, pokud dáte méně, není dost místa pro základní údaje...
beecher (9270)|26.8.2004 14:30
No, jak to tak vypada, tak B2 verze je vazne nejaka hodne prastena... Mne to chvili ukazuje 5 ikon, chvili 4...
00025317_pocasi2_LQgs.png 00025317_pocasi_BRBu.png
Martin Hanzal (132)|26.8.2004 14:40
Osobně dávám tedy přednost programu WeatherPanel sice není tak obsáhlý jako PocketWeather, ale funguje mi k mé spokojenosti, PW mi nějak zlobil a jednou mi dokonce úplně bloknul synchronizaci s PC takže jsem musel hardresetovat :-(
Mira_ce4you_oldd (192)|26.8.2004 14:43
[QUOTE="beecher"]No, jak to tak vypada, tak B2 verze je vazne nejaka hodne prastena... Mne to chvili ukazuje 5 ikon, chvili 4...[/QUOTE]


Mohu potvrdit, chvilemi mi to funguje stejne. Nekolikrat jsem si toho vsiml i v predchozi verzi

Mira
romix (134)|26.8.2004 14:50
jak menite ikony, prepisete adresar [CODE]\Program Files\SBSH\PocketWeather\bmp[/CODE]?

funguje vam v Settings->Icons->Browse -tlacitko pro zadani jineho umisteni icon?

mne totiz ne:(
Mira_ce4you_oldd (192)|26.8.2004 15:05
[QUOTE="romix"]jak menite ikony, prepisete adresar [CODE]\Program Files\SBSH\PocketWeather\bmp[/CODE]?

funguje vam v Settings->Icons->Browse -tlacitko pro zadani jineho umisteni icon?

mne totiz ne:([/QUOTE]

Ikonky lze jednoduze nakopirovat do adresare bmp misto puvodnich.
Tlacitko tak jako v predchozi verzi me zatim nefunguje.

Mira
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.8.2004 16:08
a) To, že je B2 praštěná, to je slabé slovo, já jsem z weblogu autora pochopil, že raději chodí do kostela či na nějaké poutě, na vývoj a promyšlení programu se mu asi nedostává času, B2 je šitá horkou jehlou, není vůbec prověřená, jak to které nastavení ovlivní zobrazení i jinde, než na Today....

b) Browse tlačítko u B2 stále nechodí, prý až v příští variantě...

c) Autor asi neví, co je scrollbar a snaží se vše nacpat na jednu stránku, podívejte, co to udělá při lokaci 6 náhodně zvolených míst na popup/druhá pravá... lokace 3 míst je OK.. mimochodem, předpověď na následující dny je přesně v duchu hádanky: Co přijde po dvou dnech deště?.. No přece pondělí!:D

d) Pokud aktualizujete data a následně na prvé straně popup nemáte vždy více údajů, případně ani některou ikonu, není to programem, ale tím, že server nemá z našich meteostanic potřebné údaje. Nenačtení některých údajů může nastat i v případech, kdy máte navolenou nějakou exotickou lokaci, např. Honolulu, zde je na vině zejména časový posun.
00025335_Lokace_6_3_RlV.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.8.2004 19:31
No, je to asi hodně špatné, dnes byla dána k dispozici na SBSH beta verze 0.97.02 a hned následně verze 0.97.03 Build 218. Jdu testovat, dám vědět, co a jak....
Crusader_ce4you (624)|26.8.2004 20:37
Nuže jsem zvědav, jak testování dopadne . Já jsem jenom laik (velký laik) a uživatel a z popisovaných změn rozdíly nevyčtu. Předtím mi to fungovalo docela dobře a žádnou podstatnou změnu jsem upgradem nepocítil. Ale jsou to mé subjektivní pocity po asi dvouminutovém shlédnutí.Takže mě nekamenujte argumenty :D
Milan Švec (938)|26.8.2004 21:17
[QUOTE="Jarouš"]...je to asi hodně špatné...[/QUOTE]Jarouši, díky za info o nových verzích!
A díky i autorovi Adrianu z Littlehampton, England, který tvoří Pocket Weather v rámci možností a díky těm, kteří mu to píší, co nechodí jim. (Já to nejsem!)

Opravy, které zařídil ve zmíněných verzích.

0.97.03
- Corrected http accept issue which would cause some images to refuse to download
- Corrected image handling issue which would stop "Maps" button from working
0.97.02
- Corrected weather detail - was displaying wrong days
- For compare page, fixed configuration
- Sorted heap vs stack memory allocation issues with image handline
- When refreshing, stop holding images in memory during process
- Added a few more locations
- Added support for inHg, mmHg and Pascals pressure units
- Corrected icon folder path - was not working
- Downloaded images are now put in cache sub-folder

Chyby, o kterých ví sám, a na které ještě nedošlo:
Issues/Problems still existing with PocketWeather 0.97.03
- Radar/Satellite images not available in PPC2002 still
- In WeatherSetup on Icon tab, Browse button not yet implement
- Proxy Authentication does not work
- Sometimes the current weather will "disappear" - this is due to the weather feed stopping sending the appropriate data - PocketWeather does not cope with that

Apart from that...enjoy!!

Jasně, že si to užijem! A Pocket Weather si v rámci zmíněných možností může užívat každý, kdo vyzkouší tento postup.
Nestačí při instalaci nové verze ji jenom nainstalovat přes starou. Chyby v umístění ikon zůstanou.
Je dobré kompletně Pocket Weather odinstalovat, smazat celý starý SBSH adresář v Program Files a zřejmě i vyčistit registry od všeho, co SBSH připomíná.
Pak po instalaci do PDA kompletně zbaveného staré verze jsou po instalaci nejnovější poslední verze všechny ikony správně na svých místech.
Nově jsou teď místa pro zadání adres radarů a satelitů prázdná. Stačí je tam překopírovat odjinud. Pak ale při jejich okamžité první kontrole vyskočí hláška, že je to špatná adresa. Nezoufat, stačí to zopakovat a už se adresa chytne. A je to tam pořád, ať je to .png nebo .jpg.

Chodí to i na výšku! ;)

EDIT:
Pro Vládce Pavla i všechny podřízené:
Malér je hotový. Při přidávání souboru do hotového příspěvku se ten soubor nesmí jmenovat stejně. Jinak se ten první soubor přepíše tím druhým!

Tak tedy ještě jednou napotřetí. Na výšku znova.



00025360_capture001_m_wTfZ.jpg 00025360_capture001_m_XUuL.jpg 00025360_capture002_m_vmhv.jpg 00025360_capture003_m_sBM.jpg