Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

počasí v today

dort (1212)|31.3.2005 11:12
předpokládám, že máte verzi 1.00.15 ?

pokud ano, tak jsme na tom všichni stejně, neb se prostě přestaly stahovat data, jinak verza 1.00.14 by měla fungovat :-)
bass_ce4you (105)|31.3.2005 11:19
Dík. Už tam hrnu starou verzi.
dort (1212)|1.4.2005 08:42
tak 1. dubna - na apríla verze 1.00.15 opět začala fungovat k plné spokojenosti - počasí aktualizováno :D

že by aprílový žertík autora :?:
Laca (154)|1.4.2005 09:01
Fakt? Mě teda ne :( Schvalne jsem cekal, protoze si to datum o nejakej joke rikalo. Pred pa minutama jsem tam vratil v14, zkusim znova 15. Doufam, ze si ze neutahuje nekdo domaci :D
Laca (154)|1.4.2005 09:02
Fakt? Mě teda ne :( Schvalne jsem cekal, protoze si to datum o nejakej joke rikalo. Pred pa minutama jsem tam vratil v14, zkusim znova 15. Doufam, ze si ze neutahuje nekdo domaci :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 09:22
U mne je to také OK, šel jsem spát asi v jednu, zkušebně jsem dal manuální aktualizaci a nebylo tam vůbec nic, ráno tam mám předpovědi až do čtvrtka... mám nastavenou automatickou aktualizaci po dvou hodinách od 6.00 do 22.00... jen doufám, že v závěru měsíce se nebude situace opakovat a že se skutečně jedná o aprílový žertík autora..
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 10:55
Ahojky,
poradi mi nekdo jak manualne upravit lokaci na Sokolov?V 1.00.14,diky
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 14:52
[QUOTE="Jan Svoboda"]Ahojky,
poradi mi nekdo jak manualne upravit lokaci na Sokolov?V 1.00.14,diky[/QUOTE]
Sokolov = Karlovy Vary, klepni na "Najdi pozici" a dej zatržítko užití místního zdroje, data budeš sosat z letiště, jen tam nebudeš mít název Sokolov ;) ... jak případně upravit název lokace, to najdeš v debatě o počasí, ne zde v lokalizaci...
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 16:19
OK,
hned jak prijdu domu,tak se na to vrhnu.Jeste jednou diky:)
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 19:07
[QUOTE]
Sokolov = Karlovy Vary, klepni na "Najdi pozici" a dej zatržítko užití místního zdroje, data budeš sosat z letiště, jen tam nebudeš mít název Sokolov ;) ... jak případně upravit název lokace, to najdeš v debatě o počasí, ne zde v lokalizaci...[/QUOTE]:O
Tak mi to zatim docela jde.Akorat mi po 'najdi lokaci'porad hlasi ze jsem v ABU DHABI GMT+4:O
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 20:27
A) Dávej si bacha na odmazávání hranatých závorek u citací, jinak rozhodíš formát stránky.

B) V podpisu máš sice nočního jezdce, ale nemáš tam, na jaké cihle jezdíš :D, snad to ale vyřešíme i tak. PocketWeather>nastavení>lokace>nastavit lokaci>výběr země/zvolit ČR>výběr města/eeee Vary tam nejsou.. zadej Cheb>najdi pozici>aktivuj zatržítko místní zdroj>aktivuj zatržítko letní čas. Já si při předcházející radě vůbec neuvědomil, ža Vary nemají mzn. kód, ten je přidělen meteo stanici v Chebu... data budou ale stejně čerpána z letiště Vary a to je od Sokolova tak 15 km vzdušnou čarou, tzn. zcela optimální místní předpověď...
beecher (9270)|1.4.2005 21:07
[QUOTE="Jarouš"]A) Dávej si bacha na odmazávání hranatých závorek u citací, jinak rozhodíš formát stránky.[/QUOTE] Snad jsem to opravil dobre...
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 21:45
. [QUOTE="Jarouš"]A) Dávej si bacha na odmazávání hranatých závorek u citací, jinak rozhodíš formát stránky.

B) V podpisu máš sice nočního jezdce, ale nemáš tam, na jaké cihle jezdíš :D, snad to ale vyřešíme i tak. PocketWeather>nastavení>lokace>nastavit lokaci>výběr země/zvolit ČR>výběr města/eeee Vary tam nejsou.. zadej Cheb>najdi pozici>aktivuj zatržítko místní zdroj>aktivuj zatržítko letní čas. Já si při předcházející radě vůbec neuvědomil, ža Vary nemají mzn. kód, ten je přidělen meteo stanici v Chebu... data budou ale stejně čerpána z letiště Vary a to je od Sokolova tak 15 km vzdušnou čarou, tzn. zcela optimální místní předpověď...[/QUOTE]
S tema zavorkama SORRY:oops: Porad rikam,ze ty pocitace by meli bejt vic blbuvzdorny.
A ten podpis souvisi spis s moji uchylkou na auta;) Az dam dohromady svuj THUNDERSTRUCK prjedu na sraz-doufam,ze jeste letos.Jinak mam DATAPHONE 2.
Skousel jsem vsechno jak pises i s CHebem,ale o mistnim zdroji ani ani zminka :evil:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 22:19
a) Aha, tak zatím jezdíš na MDA2, to jsem nenašel v podpisu....
b) Obrázek napoví více, já tam pro Cheb v nastavení mám vše... možná jsem nenapsal, že musíš deaktivovat zatržítko ručního výběru lokace,tj. úplně vpravo nahoře...
00057483_pc_capture1_nTua.jpg
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 22:35
Jo jo,zatim.Jeste ho nemam ani rok a uz posilhavam necem jinem.
Stim obrazkem to bude horsi.Wireless modem mi nechodi a protoze mi v servisu prehrali romku,tak to davam teprve dohromady(ten ACTIVESYNC JE SUPER).Jestli to jde nejak z cihly,udelam co budu moct.dik
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 22:48
Z cihly to nejspis neposlu,takze pod Day light saving mam uz jen tl.OK-DELETE-CANCEL
Laca (154)|1.4.2005 22:56
[QUOTE="Jan Svoboda"]Z cihly to nejspis neposlu,takze pod Day light saving mam uz jen tl.OK-DELETE-CANCEL[/QUOTE]
a máš verzi 1.00.15 build 906? Nebo jakou?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 22:57
Hm, jsem mimo mísu, vůbec nevím, o čem mluvíš... ptal jsi se na nastevní počasí, já ti poslal obrázek, ze kterého je vše jasné, odpovídáš o něčem jiném.. Já jen doufám, že se bavíme o nastavení PocketWeather, pokud ne, tak jasněji formuluj zadání původního dotazu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|1.4.2005 23:03
Při snaze poradit s nastavením lokace v PocketWeather jsem narazil na problém. Pokud zadám vyhledání lokace podle mzn. kódu nebo podle výběru země/město a ťapnu na "Najdi pozici", tak se mi vždy nastaví časové pásmo GMT +2, nemá na to vliv aktivace zatržítka letní/zimní, vždy to je GMT +2, naše časové pásmo je ale GMT +1. Jak je to u vás? Časové pásmo v cihle mám nastaveno správně jako GMT +1, tam chyba není...
Laca (154)|1.4.2005 23:17
[QUOTE="Jarouš"]Při snaze poradit s nastavením lokace v PocketWeather jsem narazil na problém. Pokud zadám vyhledání lokace podle mzn. kódu nebo podle výběru země/město a ťapnu na "Najdi pozici", tak se mi vždy nastaví časové pásmo GMT +2, nemá na to vliv aktivace zatržítka letní/zimní, vždy to je GMT +2, naše časové pásmo je ale GMT +1. Jak je to u vás? Časové pásmo v cihle mám nastaveno správně jako GMT +1, tam chyba není...[/QUOTE]
Já bych to tipoval na letní čas. Je fakt, že když jej vypnu (zatržítko letní/zimní čas), ale v současné době je to de facto správně. Nebo ne?
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 23:34
Delam ted vic veci najednou,takze sorry jestli jestli jsem trochu mimo.Mam v.1.00.14 Build 804.
JAROUSi,chtel jsem poslat svuj SCREEN,ale WIRELES MODEM mi nechodi,poslat screen z cihly mi nejde,takze proto jen popis.Navic mam cihlu poloprazdnou,protoze mi kvuli nefunkcnimu modemu prehrali ROMKU a ACTIVESYNC si zase dela co chce.
A ten cas GMT+2 tam mam odzacatku.Taky mi nasedi casy na uvodni strance kde je podrobnej pohled na aktualni pocasi-pricital jsem to svoji sikovnosti:D Jinak dik za ochotu
Laca (154)|1.4.2005 23:40
Na Jaroušovu výzvu jsem udělal ještě pár testů a výsledek je, že mám +2 hod vždy. Ať zadám lokaci ručně nebo ze seznamu. Stejně je jedno jestli je zatržený letní čas nebo ne. Tak teď babo raď :D
Jan Svoboda (91)|1.4.2005 23:54
[QUOTE="Laca"]Na Jaroušovu výzvu jsem udělal ještě pár testů a výsledek je, že mám +2 hod vždy. Ať zadám lokaci ručně nebo ze seznamu. Stejně je jedno jestli je zatržený letní čas nebo ne. Tak teď babo raď :D [/QUOTE]
Ja ten cas treba uPlzne vyberu ruco pak dam OK a ono to tam zustane.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.4.2005 00:07
[QUOTE="Jan Svoboda"]Ja ten cas treba uPlzne vyberu ruco pak dam OK a ono to tam zustane.[/QUOTE]
Jojo, to samé je u dvou mnou provozovaných lokací, tzn. Praha a Písek. Osobně se domnívám, že v tomto případě, tzn. po deaktivaci zatržítka "místní zdroj" jsou data čerpána z centra meteo údajů, ale po ťapnutí na tlačítko "najdi pozici" dojde k aktivaci čerpání dat z místních zdrojů a jak již víme, jedná se pro ČR vždy o letištní zdroje (ČR, Linec a Drážďany) a dojde k automatické aktivaci zatržítka "místní zdroj" a zobrazí se údaj, ze kterého letiště jsou data sosána... chybou ale je, že v tomto případě vždy dojde k posunutí časového pásma na GMT +2...
mmambo (118)|3.5.2005 12:48
Zdravím pánové, vyzkoušel už někdo novou verzi (dávám odkaz ke stáhnutí): 1.00.16Beta?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.5.2005 13:11
[QUOTE="mmambo"]Zdravím pánové, vyzkoušel už někdo novou verzi (dávám odkaz ke stáhnutí): 1.00.16Beta? [/QUOTE]
Ano, posledních pár příspěvků nad tvým se týká této beta verze, netrpělivě čekáme na uvedení PW 1.1, kde snad budou chyby odstraněny :D
mmambo (118)|3.5.2005 13:40
Aha, dík za odpověď, jen mne mate, že verze, kterou jsem uvedl, dali k dispozici až na konci dubna a výše uvedené příspěvky jsou nejdéle ze začátku dubna. mluvím totiž o verzi 16 build 918.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.5.2005 14:51
[QUOTE="mmambo"]Aha, dík za odpověď, jen mne mate, že verze, kterou jsem uvedl, dali k dispozici až na konci dubna a výše uvedené příspěvky jsou nejdéle ze začátku dubna. mluvím totiž o verzi 16 build 918.[/QUOTE]
Aha, omlouvám se, máš pravdu, ale on ten rozdíl mezi15 a 16 je minimální, tzn. ty základní chyby jsou stejné (najdi pozici a GMT+2...), chybné časové pásmo rozhodí pro detailisty časy slunce/měsíce atd., autor programu o tom dle diskuze na SBSH ví, má to být opraveno, dle ohlasu je na tom zatím nejlépe verze 14, ale já jedu verzi 16 ;) , člověk ty dílčí beta verze v různých programech nestačí ani sledovat (viz phoneAlarm, tam je někdy v průběhu jediného dne 2x nová verze)...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.5.2005 15:56
Na fóru SBSH k PocketWeather uveřejnil Adrian, autor programu, vysvětlení sosání dat METAR, zde je překlad pro neangličtináře pořízený překladačem, prosím bez jízlivých poznámek, ano? ;)

V UK, aktuální podmínky informace zobrazená na počasí.com, msnbc.com, atd všechno pocházelo z místního letiště METAR stanice, dokonce když požadování aktuálních podmínek pro město/město/vesnice která je někudy pryč z nejbližší letištní stanice. Očekávám ten je pravděpodobně pravda pro nejvíce místa kolem světa jako já pochybuji nějaká městská-ovo soukromá meteorologická stanice je spojená s internetem.

Velmi často přímý METAR krmit je aktualizovaný 1 až 6 hodin dříve než ekvivalentní pohled poskytnutý dalším websajt.

Důvod PocketWeather může vybrat si METAR stanici dále pryč než jeden uvedený v zipu soubor je protože ne všechno METAR stanice jsou aktivní s nejnovějšími daty. Co je dělá kdy vy tisknete "najít pozici" je najde nejbližší 10 stanic, a pak systematicky znovu získají data z nejbližší stanice vidět zda data je aktuálně - jestliže ne, to zkusí dalšímu nejbližší.

METAR data je jsou poskytnutá vaší místní letištní stanicí, automaticky poslala centrální hostitelskou zemi která náhodou být v USA, tak, že lidi/aplikace kdekoli mohou znovu získat data z jednotlivého servisu. Já rozumím těm těmto stejným datům je také užívaný leteckými lidmi. Jestli toto nestál se, PocketWeather (a všichni další povětrnostní aplikace) bojovaly podporovat povětrnostní data odkudkoli jiný než z pěstovat v sobě-ovo domov zda zdroj.

Pro detailisty a šťouraly je k dispozici i přehled všech světových METAR stanic v přiloženém souboru...

EDIT: Zazipováním došlo v *.txt souboru k divnému formátování a nepřehlednosti textu, přehledně je seznam k dispozici TADY, mezi CZ stanice jsou zařazeny i Košice, Piešťany a Sliač :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.6.2005 09:12
Již pár týdnů čekám na ohlášenou novou verzi PocketWeather (v. 1.1), stále ale nic nového, dnes jsem ale na fóru SBSH narazil na nové ikony od autora WillyG, instalace je parádní formou *.exe souboru, k dispozici jsou VGA, qVGA a mini ikony, je k dispozici i nový mapový podklad pro údaje o zemětřesení ... pro lenochy příkládám ;)
Laca (154)|20.7.2005 17:52
Ty ikony jsou prostě boží :D Jenom je mám občas dost natěsno, někdy se i překrývají viz obr.
00077717_ikony_hhTT.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.7.2005 13:52
Nový program pro počasí Fizz Weather

Další program o počasí, ale opět více zaměřený na US teritorium. Celkem pěkné grafické zpracování, převažují možnosti nastavení definovaných programem, program údajně umí:
- cca 55 000 lokací, já je ale v trial verzi nenašel, zadal jsem Prague a vyhledalo to 4 lokace, z toho 3x v US :D , Brno, Písek, Liberec to ale nenašlo, resp. já je v programu nedokázal nastavit :sarcastic:
- má to údajně podporovat i vyhledání pomocí kódu, ale jen ZIP kódu pro USA, s mzn. kódem meteo stanic to nepracuje
- podporuje VGA i TrueVGA, ale v qVGA na mém MDA2 to neumí landscape režim
- počítá a graficky znázorňuje natažená data, jejich velikost lze nastavit v rámci zobrazení a požadavků na zobrazení (předpověď pro X lokací, u nich předpověď až na 7 dnů, zobrazení satelitní mapy, předpovědi pro lyžařská střediska - jen US, povětrnostní varování - jen US atd.)
- předpověď zobrazuje min/max teplotu, rychlost a směr větru, UV stav, vlhkost, slovní popis počasí, viditelnost
- v grafice je možné nastavit barvu pozadí, barvu textu, ikony (zatím jen default, slíbené jsou i animované).

Možná zajímavý program, ale plné využití jeho možností je jen pro území USA, zatím problematické vyhledání tuzemských lokací, pro Evropu zatím jen jeden satelitní a velice tmavý náhled, který má málo DPI a po zoomu je území ČR jen jeden velký nezřetelný čtverec, osobně jsem zcela nepochopil funkci ikony "letištní zpoždění". Díval jsem se i do datových souborů, ale nenašel jsem z ČR jinou lokaci, než Prague a nedokázal jsem do souboru propašovat jiné tuzemské lokace. V datech pro Prague je zajímavé, že jsou tam METAR data, ale v přímém porovnání s METAR z programu PocketWeather od SBSH byly údaje trochu odlišné, nevím proč...
00078694_fizzwe17_ApHx.jpg 00078694_fizzwe20_4A6J.jpg
simir_ce4you (274)|3.8.2005 11:58
Otazka na narocnost programu na system:je lepsi instalovat pocket weather ci weather panel ktery se mi zda o malinko graficky lepsi,kdyz mam acer n 30.Ktery z techto programu je narocnejsi,poradte ktery instalovat,diky
Zdenek Malinsky (9781)|3.8.2005 12:21
Já teď testuji všechny 3, resp. 4. - Pocket Weather, SPB Weather, Weather Panel a Fizz Weather. Pocket Weather je nejlepší (dle mého), ale určitě nejnáročnější. Asi bych doporučil z hlediska menší náročnosti na systém SPB nebo Weather Panel.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.8.2005 13:00
Souhlasím se Zdeňkem, zatím to vypadá, že nejméně náročný je SPB Weather, větší nároky má PocketWeather a WeatherPanel, ale u obou se dá náročnost snížit, např. volbou menšího počtu satelitních náhledů, deaktivací některých vymožeností (např. animované ikony nebo zobrazení náhledu na zemětřesení)... ono to ale potom není to pravé ořechové, takto očesat některé možnosti a vymoženosti těchto hraček na našich displejích :D
milan.smart (268)|8.8.2005 20:15
Ja tady toho hodne.. muže mi prosím někdo shrnout tohle tema a doporucit nejakej dobrej predpovidac pocasi, kterej má co NEJMENSI prenos dat a pokud mozno, abych moh zvolit manualni aktualizaci.
Diky
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2005 21:24
SPB Weather nebo Weather Panel - stáhni si trial verze a vyzkoušej, který ti bude líp vyhovovat.
Free programy na počasí jsou na nic a navíc jsou většinou jen pro města v USA. :(
Pavel Stejskal (155)|8.8.2005 21:26
Můj názor je, že Tvému požadavku se asi nejvíce blíží Spb Weather, je zde možno nastavit buď automatickou aktualizaci,nebo ruční (ale to umí většina těchto programů). Dnes manželka aktualizovala data pouze 1x a když se podívám do statistiky (v Spb) na počet stažených dat za dnešek, tak to je 45K, za posledních 30 dní je ve statistice zaznamenáno 1034K. Data jsou stahována pro 4 města.
Ženě se líbí, že je program malý, jednoduchý přehledný.
Já osobně jsem si zakoupil WeatherPanel, slušný, je více propracovaný, ale já stahuji více dat (radar, satelity, graf UV záření)
Programy existují v trial verzích (plně funkčních), takže nic Ti snad nebrání nainstalovat a pak si vybrat co Ti bude sedět. Nezapomeň i na počas od SBSH.
Také jsem si všechny 3 testnul a pak zakoupil ten co se mne líbil nejvíce.
milan.smart (268)|8.8.2005 22:14
ted nevim jestli tim "K" myslis kilobajty nebo kilobity? Jenze 45 K je pro me moc to bych se asi nedoplatil.. :(
Ovsem na PocketGear.com pisou: Optimized traffic (400 bytes for 5 day forecast via Gismeteo) - coz by zase docela slo. jak to tedy vlastne je?
dort (1212)|8.8.2005 22:24
ohledem dat záleží na tom co si necháš stahovat, neb pokud jen počasí, tak to na 99% vychází z webu meteopressu a množství dat bude pro všechny progarmy stejné, ale tam jde i o to, že si můžeš dát sledovat ( stahovat ) další mapy, či obrázky z radarů a jiná data a pak už záleží jen na Tobě kolik toho stáhneš :-)
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2005 23:17
[QUOTE="milan.smart"]Jenze 45 K je pro me moc to bych se asi nedoplatil.. :(
[/QUOTE]2,70 Kč je moc? Že by nevhodně zvolený datový tarif GPRS? Co máš?
Pokud je to i přes to problém, tak se můžeš připojit k netu přes AS a data pro počasí stahnout do PDA takto - doma, v práci, ve škole...
Martin Itterheim (8)|16.8.2005 19:52
Mám dotaz. Počasí na PDA je super, ale nevít někdo jestli něco takového neexistuje pro stolní comp? Nějak jsme nic nenašel, kromě jednoho molochu co byl vlastně spyware :mad:
Hondzik_ce4you (92)|16.8.2005 20:32
Určitě existuje =>www.chmi.cz:D :D
Zbyšek Záliš (203)|16.8.2005 21:03
[QUOTE="Martin Itterheim"]Mám dotaz. Počasí na PDA je super, ale nevít někdo jestli něco takového neexistuje pro stolní comp? [/QUOTE]

Pokud používáš Mozilla Firefox nebo Mozilla Suite, tak zde máš lokalizované rozšíření.
Martin Itterheim (8)|16.8.2005 22:56
tak "chmi" neberu, dík, ale ten plug-in do firefoxu je fajn. Firefox používám. Dík za tip.;)
Zdenek Malinsky (9781)|16.8.2005 23:05
Nebo třeba na FF tady.

Ovšem docela zklamání - je to poločeské, poloanglické (počasí). Ani ostatni rozšíření mě moc nenadchlo, nějak to moc nefunguje. :( Třeba AdBlock snad nejde vůbec.:((
simir_ce4you (274)|18.8.2005 19:25
Kam mam prekopirovat novy mapový podklad pro údaje o zemětřesení do PW,at to kopiruji kamkoli nikde se mi mapa nezmeni,neni videt zadna:(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.8.2005 21:33
Nastavení>Zobrazování>Display Eartquakes ... aktivní zatržítko.
Mapa světa musí být součástí souboru ikon Default.
Pokud to budeš mít takto nastavené, tak zadej nové načtení všeho a např. pro dnešní den uvidíš následující údaje o zemětřesení (mapa světa v kouřovém provedení VGA i qVGA je k dispozici na str. 33 této diskuze), lokaci a sílu zemětřesení najdeš na titulní straně PW:

PS: Pamatuji, že při prosincovém zemětřesení se kroužek, zobrazující graficky jeho sílu, nevešel na displej, byl to pouze segment s centrem u pobřeží Thajska....
00083728_PW_world_vCwg.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.8.2005 13:38
Na fóru SBSH se dušujou, že tento týden bude k dispozici minimálně veřejná beta 1.1 PocketWeather, pokud nebude přímo vypuštěna plná verze programu... no, oni to takto slibují celé prázdniny, uvidíme... je tu ale první náznak, WillyG dal k dispozici novou variantu svých ikon ve verzi Dedication 4.1, plně si prý užijeme jeho grafické práce až v PocketWeather v. 1.1, jsou ale funkční i na starších verzích, dle ohlasů jsou perfektní zejména v sadě pro VGA...
simir_ce4you (274)|31.8.2005 12:53
Take se vam nezobrazuji faze mesice v novych ikonach ve verzi 4,1?Me tedy ne