Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO8 - tuning, témata, nastavení a zkušenosti...

Vlada165 (676)|30.5.2008 07:20
Mno nelekejte se, opravdu nemate na svych PDA "hot pixely" !!! ;-)

Zkratka to auticko u tlacitek na rizeni rychlosti simulace bylo sice hezke,
ale take mi tam "tak trochu prekazelo"
(jak jinak, vsichni se snazi na display nacpat, co se da,
a ja zase musim mit "neco extra" a smazat pomalu i to, co se neda ;-) ...),
takze mne napadlo, ze by se mi libilo videt i graficky,
jakou cast cesty uz mam za sebou, takze takova ta
zluto-cervena "blecha blechovata", co jezdi nahore pod tou listou
s nazvem nasledujici ulice ukazuje prave tohle a doufam ze nejen
pri simulaci a rychlost simulace je take videt v LDR,
takze na co tam mit nektere veci zbytecne 2x, ze ...

Jak se tak ale jeste divam na ta tlacitka pro rizeni rychlosti simulace (stejne urcite kazdy ovlada simulaci stylusem...), tak by mozna jeste stalo za to se je pokusit zmensit, anebo nekam presunout, protoze alespon mne porad jeste pri te simulaci prekazi a porad je skryvat a odkryvat take asi neni to prave...
Vlada165 (676)|30.5.2008 07:21
Dalsi "testovaci" verze ...
Vlada165 (676)|30.5.2008 07:23
Tak ted se mi zda, ze je zrovna situace (v horach a mozna i u colorscheme "pistachia"), ze by i ta "nachova" barva byla blbe videt a ted "babo rad" !!! ;-( ...
tdanicek (21)|30.5.2008 08:20
VladaS skin je dobrý tak akorát na simulace v křesle, kochat se krajinkou. Důležité údaje o času dojezdu, zbývající vzdálenosti jsou na čelním skle za sluníčka téměř neviditelné a na to abych se kochal kopečkama kolem mám přeci v autě okna, ne? :-) Ne vážně, vážím si práce všech co dělají skiny, ale je vidět kdo to denně testuje v autě a kdo si jenom hraje se simulacema tras...
Vlada165 (676)|30.5.2008 09:03
Ano, opravdu pisu, ze jsem to nemel cas jeste vyzkouset v aute, kde ale stejne bohuzel nemam antireflexni folii, takze obcas nevidim ani tak nic ;-( a proto tu take mam zajem slyset nazory ostatnich...

Alespon ja kdyz ridim, tak mne cas dojezdu a pod. az tak nezajima a ridim se predevsim mapou (protoze na hlasove instrukce se zatim bohuzel moc spolehat neda a beru je jen jako upozorneni, ze mam zacit prave venovat pozornost mape a udaji o vzdalenosti k blizicimu se manevru)
a tyhle pro navigaci podle mne urcite nepodstatne udaje si ctu az kdyz se treba "nudim v pomalu popojizdejici kolone" a pod. - jestli tohle ctes misto venovani se rizeni, tak to bych te opravdu nechtel potkat a uz zacinam mit vycitky, ze jsem tenhle sknin vubec napsal - vlatne ne, nastesti pro mne a i dalsi co v aute potkas se ti nastesti nelibi ;-D ...

Napis lepsi skin a rad jej budu (a to opravdu a bez jakekoliv ironie) pouzivat a alespon si navic usetrim praci ...
DD_ (331)|30.5.2008 09:28
No pro nekoho a pro mne treba taky je cas dojezdu celkem zajimavy udaj. A prave proto ze v tvem skinu je blbe videt tak musim vice casu stravit koukanim na display nez ten udaj vyctu, nez kdyby byl lepe viditelny a jasny pri prvnim mrknuti na display.
Jinak zatim tvuj skin nepouzivam jako prioritni ale urcite budu dal sledovat jeho vyvoj.
Co prave bylo receno v predchozim prispevku je ze kdyz se podivas na vsechny sve screenshoty, tak tam mas v horni pulce obrazovky jen listu s posunem simulace a pod ni modrou oblohu, ktera mne teda vazne pri navigaci nezajima, takze se spousta prvku da umistit prave tam a ne pres silnici, kterou jak ty vsude pises chces stale videt.
Vlada165 (676)|30.5.2008 09:47
Kdyz se na to tak divam, tak ty udaje o dojezdu vlastne mozna muzu podlozit necim tmavym (anebo alespon polopruhlednym), protoze co je vzdadu za kurzorem vlastne uz neni za jizdy az tak aktualni, takze to (dost mozna) zkusim, jak to bude vypadat ...

Co se tyka toho "naklopeni" (a s nim souvidejici viditelnosti "do dalky"), tak te prece nikdo nenuti naklapet to tak "extremne" jako to mam shodou okolnosti na tech screenshotech ...

Je to proto, ze jsem "hracicka" a ty "defaulni 3 zoomovaci presety" mam nastavene tak, ze:

4. (co automaticky zoomuje) mam opravdu na nejblizsi okoli (jako treba v TomTomu)
1. mam naklopeny tak "rozume", ze nevidim obzor, neni zazoomovano az tolik, abych opravdu co nejlepe videl nasledujici manevry
(pripadne moznosti objet nejakou nenadalou zacpu na ceste - TMC nemam a v dohledne dobe neplanuju)
a tedy pro navigaci "co nejvic idealne"
2. mam "nalezato", takze vlastne jako "tocici se 2D", ze si mohu joystickem kdykoliv prizoomovat, nebo odzoomovat podle momentalni
potreby (take dobre treba pri tech zacpach)
3. (ten co tu je zobrazeny) mam prave jen na to "hrani a kochani" a nikdo si to tak (hodne polozene) prece nastavovat nemusi ...

Nevim, treba ti nevadi, ze original skin ma (ted nevim presne) zakrytou horni skoro 1/4 obrazovky.
Mne to ale vadi a kdyz potrebuju videt "co nejvic dopredu" (a podle toho si i mapu naklopit), tak mi vadi, kdy se mi tam ta mapa nevejde...

Jak jsem psal, nikomu svuj skin nenutim, ale rad si vyslechnu vsechny nazory (i ty negativni) a alespon budu vedet, co jeste muzu vylepsit, pokud se mi to tedy bude take libit a hlavne pokud to budu umet ...

Fosgen (30)|30.5.2008 09:57
Skin je dobrý.Nedej se odratit.Kdo chce,tak si ho tam a kdo ho nechce tak né a nekritizuje.Když jsou tak chytří,tak ať se předvedou sami a ukážou svoje výtvory
Janhura (62)|30.5.2008 10:18
I já se přidávám: skin je velmi dobrý, nenech se odradit od tvojí linie.
Ze 100 uživatelů by jich nejmíň 50 chtělo ještě jiné varianty. Ale ty ať si najdou jinde, jsou jich mraky, jen stačí pohledat.
Takže díky za skin, kde je minimálně údajů a maximálně krajiny. Pruhy jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale dopředu za ně díky. (Myslím, že krajinu nehyzdí, někdy se na pár vteřin objeví a hned zmizí :) )
tdanicek (21)|30.5.2008 10:26
Nepsal jsem svůj příspěvek proto abych někomu kazil radost ze skinu. Prostě jsem napsal svůj názor na tento "simulační" tip skinů a současně jsem napsal, že si vážím práce všech co tvoří skiny. Nevím, pokud si myslíte, že toto forum je dobré jenom k tomu, že všichni budeme jenom tleskat, pak to ztrácí smysl, nemyslíte?
Fosgen (30)|30.5.2008 10:34
Tleskat zrovna nemusíme.Kritizovat ale umí každý.Udělejte skin podle svých představ a hoďte ho tady posouzení.No a pak se uvidí.Já třeba takové věci neumím a jsem vděčný za každé vylepšení.Tímto chcu klukům poděkovat za snahu.Někdy to vyjde někdy ne.Nic se neděje.Vrátím tam co se mi líbí a vyhovuje a je to.
Vlada165 (676)|30.5.2008 10:44
[QUOTE="Janhura"]Pruhy jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale dopředu za ně díky. (Myslím, že krajinu nehyzdí, někdy se na pár vteřin objeví a hned zmizí :) )[/QUOTE]

Pruhy jsem (jako vse) take zatim zkousel jen simulaci, ale v menu si muzes nastavit, aby se ti zobrazovaly dole (pod kurzorem).
Napred jsem je chtel udelat vetsi, ale proto je radeji necham tak, jak jsou, ze za tu praci (ani ty nahore) asi nestoji...
Vlada165 (676)|30.5.2008 10:50
[QUOTE="tdanicek"]Nevím, pokud si myslíte, že toto forum je dobré jenom k tomu, že všichni budeme jenom tleskat, pak to ztrácí smysl, nemyslíte?[/QUOTE]

Opravdu tu nejsem pro to, aby mi nekdo tleskal, ale zkratka mam radost z toho, ze jsem (alespon castecne) shopen si iGO upravit tak, aby mi lepe vyhovovalo a proc to neposkytnout i nekomu jinemu, pokud mu treba take chybel takovy jednoduchy skin, jako chybel mne ...
Jak jsem psal, rad si vyslechnu vsechny nazory (i ty negativni, ale jen pokud jsou KONSTRUKTIVNI !!!).
Uz toho flame ale prosim radeji nechme a venujme se opet iGU ;-) ...
t.prochazka (125)|30.5.2008 12:26
[QUOTE="vladas"][QUOTE="Janhura"]Pruhy jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale dopředu za ně díky. (Myslím, že krajinu nehyzdí, někdy se na pár vteřin objeví a hned zmizí :) )[/QUOTE]

Pruhy jsem (jako vse) take zatim zkousel jen simulaci, ale v menu si muzes nastavit, aby se ti zobrazovaly dole (pod kurzorem).
Napred jsem je chtel udelat vetsi, ale proto je radeji necham tak, jak jsou, ze za tu praci (ani ty nahore) asi nestoji...[/QUOTE]

Ve skinu iGO8++ jde velikost těch šipek pro zařazení do určitého pruhu konfigurovat v nastavení pomoci slideru, takže ta změna velikosti nebude takový problém.
Losos_ce4you (1147)|30.5.2008 12:49
[QUOTE="vladas"][QUOTE="tdanicek"]Nevím, pokud si myslíte, že toto forum je dobré jenom k tomu, že všichni budeme jenom tleskat, pak to ztrácí smysl, nemyslíte?[/QUOTE]

Opravdu tu nejsem pro to, aby mi nekdo tleskal, ale zkratka mam radost z toho, ze jsem (alespon castecne) shopen si iGO upravit tak, aby mi lepe vyhovovalo a proc to neposkytnout i nekomu jinemu, pokud mu treba take chybel takovy jednoduchy skin, jako chybel mne ...
Jak jsem psal, rad si vyslechnu vsechny nazory (i ty negativni, ale jen pokud jsou KONSTRUKTIVNI !!!).
Uz toho flame ale prosim radeji nechme a venujme se opet iGU ;-) ...[/QUOTE]

Souhlasim, budeme se venovat iGO , hned bych mel pro tebe jeden vyslovene konstruktivni podnet .... co takhle udelat jeden skin (pokud mozno ala TomTom , s velkymi info fonty a sipkami ) na rozliseni 320x320 :-)

Minimalne ja bych byl obrovsky vdecen :-D , najit nic nikde nelze a na vyrobu vlastniho se nejak necitim .... no a cucet za jizdy na blechy v originalnim skunu se moc dobre neda :-(

No a kdyby se vyroba povedla , urcite zatleskam , i lahvace bych prihodil kdyz bude kam ! :-D
Vlada165 (676)|30.5.2008 14:06
Na takovy hezky "TomTom" skin je odkaz treba tady ale nevim jestli nemyslis opravdu 320x320 a neni to preklep.
Bohuzel nemam moc casu a jak jsem psal, tak jsem rad, ze "jakz taz" zvladam svuj 240x320 ;-( ...
Losos_ce4you (1147)|30.5.2008 14:32
preklep to bohuzel neni :-( , najit si pro 320x240 nebo VGA by nebyl problem , ale do 320x320 se jeste nikdo nikde zatim nepustil
pospa_HTC (3)|30.5.2008 15:22
Díky Vladasovi za nasměrování :)
Zkoušel jsem s tím všechno možné, ale protože nastavení textu je omezené, zůstal jsem u téhle varianty, která se blíží původnímu návrhu.

[CODE]TEXT sprNMRDiriconDist template=xtxt x=6 y=222 z=10 w=50 h=30 font="tahomabd" glowsize=2 fontsize=22 color=#33FFFF color2=#000000 align="CENTER" fixedwidthnumbers=1 textmodel_wstr="navigation.distance_to_manuver.number_text" visiblemodel="navigation.distance_to_manuver.valid&!ui.vRouteCalculation"[/CODE]

Jde teda o kosmetickou úpravičku, ale jsem spokojen a postupně do toho pronikám :)) Jen toho času je málo.

Po úpravě
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Před úpravou
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Vlada165 (676)|2.6.2008 06:52
Do hlavni "navigacni" obrazovky jsem take zas "trochu hrabal",
takze ted zase "vsichni do mne, at je po mne" ;-D ...
Vlada165 (676)|2.6.2008 06:56
[QUOTE="leilak1"]v tomto okne na plánovanie trasy doma napr.bez príjmu gps ....by bolo fajn spriesvitnit a zmenšit dole tlácítka...aby som videl co najviac s mapy....
to + a - na lavej strane prec.....
:) :) :) [/QUOTE]

Ta +- jsem alespon zmensil a presunul - sice vetsinou take zoomuju joystickem,
ale treba to nejde kazdemu a v nekterych situacich je to i pohodlnejsi tim stylusem ...
Pruhledne tlacitko jsem zkusil jedno, ale zjistil jsem, ze je to vsechno v jedne
procedure, ktera je volana skoro vsude v programu a pak to domrsi i jina menu
a navic to vypadalo opravdu dost blbe ;-(.
(opravdu tady maji ale ta original tlacitka asi zbytecne velka a to jak nahore, tak dole)
Mozna (neslibuju) se k tomu jeste vratim, az doresim dulezitejsi veci
jako je treba ta "hlavni navigacni obrazovka" a treba napisu "kopii tech funkci"
s mensimi tlacitky...

Jinak te asi moc nepotesim, ze jsem tu "planovaci obrazovku" naopak
"jeste vic zasvinil dalsimi tlacitky", ale snazil jsem se, at jsou alespon
co nejmensi, i kdyz je mi jasne, ze nekomu se takove "blechy necitelne"
urcite moc libit nebudou ;-( ...

To vypinani GPS by se mi tady opravdu nelibilo (mista je opravdu malo)
a myslim, ze neni takovy problem si ho vzdy vypnout hlavnim menu.

Napred jsem chtel zobrazit tu delku a cas trasy dolu do rohu,
ale pak se mi zdalo, ze zde postradam i jine funkce,
takze jsem nakonec radeji pridal ta "piditlacitka"
a tohle konkretne o kazde trase zjistis treba tim novym tlacitkem "INFO".

Takze k novym tlacitkum:

HLEDAT - dostaneme se do zanmeho dialogu, kde se da pridat treba adresa,
POI atd., akorat se pak musi nekolikrat pouzit "zpet", nez se vratime
opet do planovani, coz se mi sice take moc nelibi, ale funguje
to tak bohuzel i v jinych menu ;-(

METODY - mrzi mne, ze se neda bohuzel pouzit i pro trasu s "prujezdnimi body",
ale co umi zjitite, kdyz nastavite kurzor do ciloveho bodu
(bud stylusem, nebo tlacitkem HLEDAT) a pak teprve stisknete METODY.

VYBRAT a INFO asi neni treba komentovat a po stisknuti pochopi
i "prumerne inteligentni simpanz" ;-)

SIMULACE otevre uz znamy panel - k cemu asi je ??? ;-)

Mno a NACIST, ULOZIT a SMAZAT asi take netreba komentovat.

Musel jsem bohuzel napisy zmensit a zkratit a nenasel pro ne v "iGO language slovniku" vhodne
(dostatecne kratke) ekvivalenty a by to fungovalo i v ostatnich jazycich,
takze to funguje jen v cestine (bohuzel porad jeste nevim, jak psat znaky s diakritikou),
takze kdyby to uplne nahodou chtel pouzit nekdo v zahranici, tak mu asi nezbyva,
nez se naucit cesky ;-D ...
Vlada165 (676)|2.6.2008 06:57
Mno a ted to vlastni "dilo zkazy" ;-) ...
Vlada165 (676)|2.6.2008 07:07
[QUOTE="pospa_HTC"]Díky Vladasovi za nasměrování :)

Jde teda o kosmetickou úpravičku, ale jsem spokojen a postupně do toho pronikám :)) Jen toho času je málo.
[/QUOTE]

Jo s tim casem mi to povidej a zvlast kdyz mne napadne nejake slozitejsi vylepseni a ono mi neda spat
(doslova, protoze kdyz jsem zacila zkoumat, tak jsem opravdu jednu celou noc nespal a pak sel do prace ;-) ...).

Jinak mam ve zdrojacich dost veci okomentovanych, abych nemusel porad hledat, kde se co dela, kdyz uz jsem na to jednou prisel (treba to nekomu pomuze, aby udelal jeste neco lepciho...),
ale zaroven je v nich take pekny "bordel" ;-D - zkratka neni moc casu a hlavne at to funguje ...

Doufam, ze ti nebude vadit, ze jsem do toho pres vikend take zase trochu "zafusoval" a zkusil dat na tvou radu,
takze uvidime, jak se ty barvy budou libit (take jsem mohl dat treba #33FFFF misto #00FFFF a premyslel o tom jeste vcera a koukam, ze je to opravdu o neco svetlejsi, jak by se dalo cekat - mel jsem obavu, aby to uz nezacalo "nehezky zloutnout") , ale dalsi veci uz bych tim tmavym podkladem podkladal docela nerad, protoze jsou velke a uz by to zakryvalo dost z mapy a mohl bych se tak skoro vratit k puvodnimu skinu ;-) ...

Ze jsou tve nahledy z Mostecka a Chomutovska asi nebude nahoda, ze ? ;-) (jinak tohle popripade v S.Z. ...)


Jo a jeste jak se tak divam, co mas dole zobrazeny za ty 3 udaje, tak doporcuju zmenit poradi a udaj o rychlosti dat az na zacatek a o case na konec (kvuli lepsi citelnosti), i kdyz chapu, ze ti asi vyhovuje jine poradi :-(.
Bohuzel jsem tam bojoval s "nedostatkem mista" ;-( a posunul to tak, aby se nejlepe vlezly udaje, co pouzivam ja
(km do cile, cas do cile, doba dojezdu) a i jsem trochu zmensil ten kompas, ale porad je jeste velky
(kdyz bude jeste uzsi, tak asi uz bude uplne necitelny, ale doufam, ze kompas stejne nikdo nepouziva a ze ty ciselne udaje jsou dulezitejsi...)
Take jsem radeji u tech rychlosti odstranil "km" (kvuli lepsi citelnosti", ze doufam, ze nikdo neni takovy sklerotik, aby si nepamatoval, jaky udaj kam nastavil ;-) ...
leilak1 (72)|2.6.2008 09:44
ahoj Vladasi:
vidím že si sa pekne potrápil :-))) ale je to veľký krok vpred v tvojom skíne...popísem si male drobnosti ktroré by tam boli potrebné zmeniť s môjho pohladu ....
A NIKTO nepojde po tebe a nebude po tebe :-))) !!!!!! však komu sa nepáči tvoj najnovší skin môže si predsa vybrať nejaky
s tvojich starších.....horšie by bolo ak by taká možnosť nebola si ho už stiahnuť :-)))
Je fajn ze si sa pohral s oknom " pre pánovanie trasy" všetko je ok........... tie čierne tlačítka dole o tom vieš......... snád sa ti niečo v budúcnosti podarí vymyslieť......to plus a mínus som myslel že dáš preč... robíš skin 240x320 a to su obyčajne pda kde sa dá ovládať zbližovanie a oddalovanie mapy tlačidlami na prístroji u všetkých...lebo sem tam sa prekrývajú s dlhším názvom mesta a to je také trošku neprofesionálne....
vec názoru....
v okne pre plánovanie postrádam vážne tlačítko vypnutie GPS !!!! ak sa tam nevošlo alebo nedostatok miesta tak by som vyhodil simulace podla mna je to hračka a hračka nemusí byť aj v tomto okne pre plánovanie...
- k tlačítku smazat: neviem či to je možné spraviť ale bolo by fajn po zmazaní trasy aby to hodilo hned naspäť do okna
" plánovanie"
Nápad...neviem či pôjde realizovať....
tiež si písal že postrádaš zobrazovanie bližších info o pointoch...na mape....bolo by fajn ak si priblížim mapu v okne
"pre plánovanie trasy" kliknem na poi napr. hotel a chcem blizsie info....dať tam miniaturne tlačitko ktoré po kliknutí na neho by zoborazilo hned
všetky v aktuálnej kategorii....(v okolí kurzora) proste aby si obyšiel tých 6 klikov ked chceš vedieť info o tom poi...prípadne okolitých pointoch....
oltcit (1098)|2.6.2008 14:32
novsi jocco skin(aj s hlasovym varovanim alarmov po madarsky)( je aj verzia s anglinctinou,nemcinou,rustinou,rumunstinou,ale ma to 12MB. Kto chce cestinu,moze si z upraovanej verzie pre igo2006 vytiahnut tie hlasky a nahradit si ich.
Vlada165 (676)|2.6.2008 15:40
Jo ty podrobnosti o POI by se mi take moc libily, ale bohuzel nemam popis toho divneho jazyka a ani nevim "v cem to vlastne programuju" ;-(
(kdyby nekdo vedel , tak by mne to zajimalo...),
takze jsem bohuzel zavisly jen na tom, co odkoukam od sikovnejsich kolegu, anebo primo z data.zip :-(.
Tlacitko smazat (a i dalsi dialogy) bych byl rad, kdyzby se vracely primio do planovani, ale take zatim nemuzu prijit na to jak.
U toho mazani trasy se mi podarilo ze to umi i dokonce primo, bez zeptani (bohzel take zatim nevim, jak vytvorit a vyhodnotit den dialog),
takze zatim volam procedury, ktere vola iGO jinde v menu a bude to tim :-(.
Mazani "prim" ale take neni zrovne moc dobre (staci jeden nechteny dotyk stylusem...), takze momentalne jsem rad (nez prijdu na neco lepsiho), ze to funguje alespon tak...
Vlada165 (676)|2.6.2008 15:56
Netusite prosim kde by se dal stahnout tenhle Color Scheme Editor ?
oltcit (1098)|2.6.2008 16:37
to Vladas: skus tu to by ti mohlo pomoct ;)
pospa_HTC (3)|2.6.2008 16:42
Pro Vladas:
Ahoj, je fajn že jsi ty zobrazovaný údaje hodil na ten proužek, teď je to mnohem líp čitelný ;)
A co se týče těch úprav, tak bych se spíš já měl ptát jestli ti nevadí, že do toho šťourám, když už jsi udělal takový kus práce.
Podle mě je ale dobře pokud se zapojí více lidí a přijdou nové nápady, a hlavně jejich realizace, tak aby se to mohlo otestovat a vyjádřit se k tomu.

A teď zpět ke skinům :)
O víkendu jsem narazil na tenhle obrázek, ke kterému už jsem bohužel nenašel skin, aby se z toho dalo něco vykoukat.Má tu podle mně celekm zajímavě vyřešenou tu spodní lištu s údaji, takže jsem se pokusil provést změnu těch panelů na tvé poslední verzi a barevně to podle toho upravit. Spodní lišty celkem bez problémů, ale u té horní jsem zjistil, že jsou tam další údaje, který vylezou, když je ten panel průhledný :( takže to bude ještě honička dohledat k čemu to patři a schovat.

zatím teda jen náhled upraveného skinu od Vladas
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


PS: nevíš prosím jak uložit nastavení zobrazení 3D a výšky při navigaci? Po každém spůštění to musím nastavit znovu přes tlačítka :(
macleod (91)|2.6.2008 18:59
[QUOTE="vladas"]Netusite prosim kde by se dal stahnout tenhle Color Scheme Editor ?[/QUOTE]
Na té stránce píše, že si to napsal sám v Accesu, tak to zkus od něj.
Vlada165 (676)|3.6.2008 06:59
GPS mi sem bohuzel opravdu porad jeste "nejak nepasuje" ;-(

Tlacitka +- sice vypadaji "neprofesionalne", ale protoze se trasa (bohuzel...)
po ruznych operacich casto zobrazi cela, je tedy treba casto zoomovat
a nerad bych si z toho ulomil joystick, tak tlacitka (alespon zatim) zustavaji ;-)
(navic kdyz uz ten stylus drzim v ruce, tak se zoomuje lepe opravdu jim, nez jej porad pokladat
a tlacitka jsou pruhledna - tady se mi kupodivu opravdu zoomuje lepe, nez joystickem)

Mazani trasy uz (doufam) funguje spravne

Napadlo mne, ze by se sem hodilo i tlacitko "vice moznosti"
(at jdou rovnou blokovat nezadouci silnice atd.),
ale pro nedostatek mista jsem kvuli nemu tedy obetoval "nastaveni trasy",
protoze je dostupne i pod tlacitkem "Info" a je tam pak po zmene
parametru trasy rovnou videt i jeji delka a cas ...

Ted rano jsem jeste premyslel, jestli vse co je pod "Vice moznosti" (nemam tu PDA)
neni i pod tim puvodnim menu a jestli tedy z "Vice moznosti" neudelat tlacitko
"Bod" a cele to velke horni menu neodstranit, coz by ale zase znamenalo kliknout
2x treba pri zadavani prujezdu, takze nevim, jestli usetrit dalsi misto na obrazovce
pro mapu na ukor dalsiho kliknuti.

Paradoxne jsem ale zjistil, ze se mi mozna lepe planuje z hlavni (navigacni)
obrazovky v rezimu 2D za pomoci tlacitka "Kurzor", protoze mapa zustava zazoomovana
v pozadovanem meritku (nezobrazi se po kazde operaci cela, jako tady, ze se musi vzdy znovu zoomovat)
a kned je dole take videt cas a delka trasy, i kdyz tam zase chybi nektere moznosti, co jsem pridal sem
(Metody navadeni, coz je bohuzel pouzitelne jen bez prujezdnich bodu, zmena parametru trasy atd.),
takze tuhle obrazovku beru spis jen jakousi alternativu na panovani ...

Jo a jak jsem zkoumal zdrojaky v data.zip, nasel jsem tam okomentovane (bohuzel asi jen pripravene)
nastaveni zvukoveho upozorneni na blizici se POI, ale bohuzel tam zatim nemaji zadanou funkci,
kterou by to melo volat, takze to nejde pouzit a je to asi jen "priprava" ;-( ...
Vlada165 (676)|3.6.2008 06:59
Skin
Vlada165 (676)|3.6.2008 07:01
[QUOTE="oltcit"]to Vladas: skus tu to by ti mohlo pomoct ;) [/QUOTE]

Diky moc, uz se cely ten web snazim nejak "zkopcit", tedy jestli se zadari, protoze jsou tam opravdu moc cenne informace :-) ...
Vlada165 (676)|3.6.2008 07:12
[QUOTE="pospa_HTC"]Pro Vladas:
Ahoj, je fajn že jsi ty zobrazovaný údaje hodil na ten proužek, teď je to mnohem líp čitelný ;)
A co se týče těch úprav, tak bych se spíš já měl ptát jestli ti nevadí, že do toho šťourám, když už jsi udělal takový kus práce.
Podle mě je ale dobře pokud se zapojí více lidí a přijdou nové nápady, a hlavně jejich realizace, tak aby se to mohlo otestovat a vyjádřit se k tomu.
[/QUOTE]

Samozrejme nevadi - kdyby vadilo, tak tam prece nebudu davat okomentovane zdrojaky, rozpakovane BMP apod. a budu s tim delat "tajnosti" ;-)

Delam to prave proto, at muzeme dat ty "hlavy dohromady" a at z toho nakonec vyleze neco, co se bude libit a vyhovovat nam vsem,
protoze se urcite najde nekdo, kdo umi programovat mnohem lepe, nez ja (nejsem programator, ale opravdu jen takovy "stoural" ;-)
a treba tam dokaze vyrobit i neco, co ja bych nesvedl, anebo se alespon budu moct na nekoho obratit o radu ;-)...
Vlada165 (676)|3.6.2008 07:24
[QUOTE="pospa_HTC"] PS: nevíš prosím jak uložit nastavení zobrazení 3D a výšky při navigaci? Po každém spůštění to musím nastavit znovu přes tlačítka :([/QUOTE]

Ja k tomu pouzivam ty 3 "zoomovaci presety", ktere jsem si prednastavil, ale kdyz iGO spustim, tak mi nabehne do docela "rozumneho stavu vhodneho prave pro navigaci" a pro hrani mam prave 1. 3D preset (je hezky videt krajinka pro simulaci, ale na navigaci to mozna bude pro nekoho moc male, takze si muze zmenit...)

Vcera se mi nekdo psal, ze mu muj skin rozhodil velikost navigacni sipky, nebo jak zobrazit jednosmerky atd., ale bohuzel jsem sem dorazil odpoledne a z hlavy vse nevedel presne.
Neco ohledne tech sipek, "zoomovacich presetu" a jednosmerek, jsem zkusil dat i do skinu, ale nevim, jestli se to projevi (dejte mi vedet)
a jestli se to treba neprojevi jen kdyz to nemate zadane ve vlastnim TXT.SYS, kde to mozna ma "prednost".

Asi bude nejjednodussi, kdyz sem dam svuj vlastni SYS.TXT a SYSTEM.INI (ktery pouzivam se svym skinem), akorat si z nej vyberte jen co je treba, (popr. prepiste nazev sveho zarizeni atd.) a uvidite, jestli neco bude lepsi, anebo naopak horsi ;-) ...
Vlada165 (676)|3.6.2008 07:24
Jeste SYSTEM.INI (pred pouzitim si samozrejme zalohujte ty vlastni...)
hpa (159)|3.6.2008 09:31
[QUOTE="oltcit"]novsi jocco skin(aj s hlasovym varovanim alarmov po madarsky)( je aj verzia s anglinctinou,nemcinou,rustinou,rumunstinou,ale ma to 12MB. Kto chce cestinu,moze si z upraovanej verzie pre igo2006 vytiahnut tie hlasky a nahradit si ich.[/QUOTE]

Kde se dat najit va verze s anglictinou?

Diky.
hpa (159)|3.6.2008 09:33
[QUOTE="vladas"][QUOTE="pospa_HTC"] PS: nevíš prosím jak uložit nastavení zobrazení 3D a výšky při navigaci? Po každém spůštění to musím nastavit znovu přes tlačítka :([/QUOTE]

Ja k tomu pouzivam ty 3 "zoomovaci presety", ktere jsem si prednastavil, ale kdyz iGO spustim, tak mi nabehne do docela "rozumneho stavu vhodneho prave pro navigaci" a pro hrani mam prave 1. 3D preset (je hezky videt krajinka pro simulaci, ale na navigaci to mozna bude pro nekoho moc male, takze si muze zmenit...)

Vcera se mi nekdo psal, ze mu muj skin rozhodil velikost navigacni sipky, nebo jak zobrazit jednosmerky atd., ale bohuzel jsem sem dorazil odpoledne a z hlavy vse nevedel presne.
Neco ohledne tech sipek, "zoomovacich presetu" a jednosmerek, jsem zkusil dat i do skinu, ale nevim, jestli se to projevi (dejte mi vedet)
a jestli se to treba neprojevi jen kdyz to nemate zadane ve vlastnim TXT.SYS, kde to mozna ma "prednost".

Asi bude nejjednodussi, kdyz sem dam svuj vlastni SYS.TXT a SYSTEM.INI (ktery pouzivam se svym skinem), akorat si z nej vyberte jen co je treba, (popr. prepiste nazev sveho zarizeni atd.) a uvidite, jestli neco bude lepsi, anebo naopak horsi ;-) ...[/QUOTE]

Nejjednodussi je, kdyz si nastavis pozadovany pohled a pak dlouze stiskens jeden z tech presetu. Vyskoci dialog s nabidkou ulozeni presetu - pisou o tom v manualu ;-)
leilak1 (72)|3.6.2008 10:10
Pre Vladasa:
postrehy z najnovšieho skinu:
- tlačítko smazat funguje správne
- více možností je ok ....spomenul si že by si dal cely horny panel preč ...noo to by bolo dobre....len v tlačitku více možnosti nemaš pridať cieľ....to by si musel doriešit....
- mini tlačitko Metody zrušiť ....je aj vo více možnosti to stačí....namiesto toho dať GPS OFF !!! kedy ta už o tom presvečím že to je dôležitá funkcia ? :-)))
asi tebe nevadí ak si doma a pustis igo8 a hráš sa s pda a ide ti gps ....možno máš asi to pda s výklopnú anténu ktoru ked nemas vyklopenu tak mas automaticky gps off....ale mne na mojom mobil pda bliká intenzívne modrá kontrolka
príjmu gps....a ked viem ze to aj vela žere baterku tak zakazdym idem do menu to gps vypať.....síce teraz mam pda napojene k pc tak baterka sa dobíja....to gps off mam aj v igo 2006 aj môj kamoš to ocenil....
- k tlačitka + a - zomovacie myslel som neprofesionálne ked sa pod nimi nachádza názov mesta teda ked sa tam niečo prekrýva...ja by som ich dal na pôvodné miesto také maličké....alebo najlepšie na pravú stranu displeja ( som pravak) lebo ked by som zomoval na lavej strane stylusom by som si zavadzal s prstami a stylusom a nevidel tú malú mapu....
- takže daj zoomovacie tlačitka v tej maličkej velkosti na pravu stranu displeja...je to aj rychlejšie zoomovanie ak su pri sebe.....
- ten polopriehladny panel kde sa zobrazuje názov mesta by som úplne spriehladnil...opticky by sa mapa zväčšila.....
- možno si ma nepochopil ešte raz sa spýtam ....lebo do okna plánovanie sa ti podarilo dostať mini tláčítka ktorými sa dostaneme do rôznych častí menu.....tak sa ti nepodarí ani mini tlačitko "všetky v aktuálnej kategorii" ???
cesta: sme v okne pre "plánovanie"......hladať.....poi......v okolí kurzora...odfajknutie....všetky v aktuálnej kategorii....výber poi bodov -toto okno by som chcel vidieť pri kliknutí na mini tlačitko info o poi....možno sa to nedá ako píšeš.....len som chcel vedieť či si ma rozumel ako to ja myslím :-)
.......snád ti nevadia moje dlhé komentáre tvojho skinu ....:-)..............
- si zastávaš to navigačné okno ...mne sa vôbec nepáči...musím tam vždy dvakrát kliknuť a potom dať začiatok trasy alebo ciel...alebo prejazd...prvy krát sa mi vždy vyhodia tie priehladne tlačitka použivané pri navigácii alebo pri prelete na nadstavenie sklonu.... a ked pridám do trasy prejazd zase musím prepať 2D aby som si mohol pozrieť celu trasu pri zoomovaní ...fuj fuj....igo 2006 neni nad neho...skoda s nim nemas prax....
igo 8 je urobene pre "najširšiu verejnosť" ....ktory sa s tym nechcu hrať sadnu do auta naťukaju cieľ dovedie ich navi do cieľa vypnu prístroj uložia do zásuvky a hotovo....
Vlada165 (676)|3.6.2008 11:39
Ne ne, vitam vsechny KONSTRUKTIVNI!!! navrhy ;-) ...

-to dat pryc horni panel mne napadlo dnes cestou doprace a protoze mam PDA doma, tak nevim, co je vsechno ve "vic moznosti" za tlacitka a jestli tam pujde pridat cil - to bych udelal jen jestli to tedy opravdu pujde, ale zas jestli nebude nepriemne to jedno kliknuti navic u kazdeho prujezdu atd. ...

-ty metody stejne funguji jen na prijmou cestu (bez prujezdnich bodu) ;-(, ale zas muze byt nekdy dobre si nechat vyhledat a pak porovnat casy a delky vsech cest do cile a pak tam terve nacpat ty prujezdni body a jestli by se to zas pod tim "vice moznosti" spatne nehledalo, i kdyz je pravda, ze by to bylo dalsi usetrene tlacitko.

-ja mam sice PDA s vyklapeci antenou, ale tu mam umyslne podlozenou papirem (aby se mi uplne nezaklapla treba na pesi prochazce a neprekazela v pouzdre, i kdyz citlivost GPS je pak samozrejme o neco mensi).
Kdyz si hraju, tak to mam ale radeji vzdy na napajecim kabelu a pokud neni po ruce (mimo domov), tak si radeji nehraju, at to neskonci zbytecnym HR a obnovou z Backupu, az bude k dispozici napajeni, cili "kalamitou" a "prd platnou GPS" ;-) ...

-mozna by sla ta +- tlacitka nad sebe do praveho dolniho rohu, ze tam mozna budou lepe po ruce (i kdyz se mi to vic libi symetricke) - bohuzel se mi (nevim proc) nedari vypsat na obrazovku ten cas trasy (zkratka zkousel jsem ruzne formaty a vubec nic to nepise, i kdyz v navigacni obrazovce ano), ale alespon delka se vypsat da (i kdyz je pod tim infem, vcetne casu), tak mozna jestli do leveho dolniho rohu nedat alespon tu vzdalenost, at je videt na prvni pohled pri kazde znene trasy.

-jestli to zas nebude blbe citelne, kdyz panel zpruhlednim jeste vic (zrovna tak byly videt kraje nazvu pd tlacitky +-)
(ono je ale skoda, ze se nevejde vic mapy spis i na sirku v 240x320 ...)

-s temi POI to porad moc nechapu - to tam opravdu nejsou videt "vsechny" ? (je to normalne ta obrazovka, co je dostupna i z hlavniho menu "hledat" ...
Vlada165 (676)|3.6.2008 11:47
[QUOTE="leilak1"]
- si zastávaš to navigačné okno ...mne sa vôbec nepáči...musím tam vždy dvakrát kliknuť a potom dať začiatok trasy alebo ciel...alebo prejazd...prvy krát sa mi vždy vyhodia tie priehladne tlačitka použivané pri navigácii alebo pri prelete na nadstavenie sklonu.... a ked pridám do trasy prejazd zase musím prepať 2D aby som si mohol pozrieť celu trasu pri zoomovaní ...fuj fuj....igo 2006 neni nad neho...skoda s nim nemas prax....[/QUOTE]

Prave ze myslim sice navigacni okno, ale prepnute v 2D
Sice musim vzdy kliknout na malinke "Kurzor", ale je tam k dispozici (alespon myslim) skoro vse, co potrebuju pri planovani trasy zadavat.
Navic si to pamatuje "zazoomovani" a kdyz si prohlizim trasu a treba nekde uproztred 300km dlouhe trasy se rozhodnu pridat prujezdni bod, tak rovnou vidim, co to udelalo a nezobrazi se mi cela mapa (jako v tom planovani) a nemusim znovu zoomovat do toho mista ...

Zoomovaci tlacitka se asi opravdu objevi napred, to mas nejspis pravdu, ale kdyz se ignoruji a i to, ze zbytecne zabiraji misto, tak pak myslim, ze uz to jde docela dobre zadavat ;-( ...
Pokud ale uberu v planovani horni panel, tak by se muselo take napred treba kliknout na tlacitko "Bod" (tak bych asi prejmenoval puvodni "vic moznosti") a pak az teprve "prujezd", takze asi tam ta puvodni tlacitka radeji necham, nebo jestli je nezmensit a nebyla by bez tech hornich ikon, ktera je take zbytecne rozsiruji, neprehledna ?
leilak1 (72)|3.6.2008 12:10
POI este raz:
- si v okne : "plánovanie" mapu si zblížiš vidíš nejaky poi napr ubytovanie....klikneš na neho stylusom....a teraz musiš dať ak chceš vedieť info o pointe mini tlačitko hladať potom poi potom v okoli kurzora...potom odfajknuť ....potom hore je všechny v aktuálnej kategorii klikneš na to....a zobrazi sa ty ubytovanie daného poi 0 metrov vieš že to je on a klikneš si na bližšie info ..... nedá sa urobiť mini tlačitko ktoré aspoň zmenší počet týchto klikov ? a rýchlejšie aby som sa dostal k informáciam o poite....chápeš už?? čo najrýchlejšie s čo najmenším počtom kliknuti sa dostať k info o pointe...

rozoberáme tu obrazovku "plánovanie" a problém s mietstom...v igo 2006 to bolo tak riešene že k dispozicii bola úplne celá obrazovka (displej pda) a po kliknutí so stylusom sa objavili tlačítka ....nedalo by sa to tak nejak riešit ? jednoducho vsetky tlačitka vypať alebo zobraziť jednym malym nejakym tlačitkom.....tak ako si pri prelete zapneš alebo vypneš panel na ovládanie rýchlosti....ja viem moc by som chcel :)) ...

No to je to najkrajšie v igo 8 ....prezerať si mapu v okne " plánovanie" a hlavne slovensko iba so schémou Pistachia kde vidieť terén a zalesnenie....;)
to nenehovrim o madarskej mape však odtial pochádza igo....tam su aj ihriska zelenou ako take vajička...moc podrobna mapa....aj parky v meste zobrazene....aj priemyslelne parky....
fajn o POI si pochopil :-)))))))))
Vlada165 (676)|3.6.2008 13:07
Aha, POI uz asi rozumim - kdyz na nej kliknes a bohuzel se o nem samy o sobe nezobrazi informace, tak alespon zkusit nejak urychlit ty "nahradni kroky" ...

Tlacitka z planovani zkratka hodit na "schovavaci panel" ...

Mno neslibuju, ze to budu umet, ale zkusim jestli na neco neprijdu ...
Vlada165 (676)|3.6.2008 14:32
Pro guffyho (nahled)
Vlada165 (676)|3.6.2008 14:33
Samotne ikonky (viz. nahled) ...
toja (366)|3.6.2008 21:14
[QUOTE="vladas"]Skin[/QUOTE]

Vladas-i, sledujem (z povzdálí) všetky tie keci proti a aj Tie tvoje úvahy ako Tvoj skin vylepšiť. Perfect job:yes:
Ale preboha prosím, mohol by si začať nejaké to číslovanie svojich verzií jak v názve súboru tak aj v info.ini :!:
To je jediná výtka, inak k perfektnej Tvojej práci, dúfam že Ti to vydrží čo najdlhšie;)
Vlada165 (676)|4.6.2008 06:49
Jo jo, priznam se, ze to cislovani opravdu "trochu zanedbavam" a budu se asi muset polepsit, at je i v tech "beta verzich" trochu poradek.
Delam ale zatim tak casto jen drobne zmeny, ze mam obavy, ze mi nebudou stacit cisla a za chvili to bude treba verze "100.83 Beta" ;-D ...

Vcera jsem sice udelal dalsi upravy (ale chapu, ze nekoho asi nebavi stahovat kazdy den novou verzi jen kvuli nejake "opravene prkotine" a vetsinou to nebavi ani mne), takze ji sem dnes ani nedam, i kdyz ji tu mam.

Probudil jsem se totiz ve 2.30 a napadlo mne jeste tolik veci, ze je tam radeji napred predelam.
To vedet, ze do rana neusnu (a jsem opet "trochu unaveny" ;-(...), tak jsem mohl rovnou sednout k pocitaci a uz jsem to mozna mel hotove.
Mno snad to stihnu do zitra, kdyz odpoledne mozna pojedu zmoknout na kole (vracivam se vetsinou skoro vecer) ;-) ...
t.prochazka (125)|4.6.2008 11:10
K těm POI. Já mám igo8 ++ skin a když kliknu na POI zobrazí se popup okno stejně jako v IGO6. Zřejmě to hodněš lidem vadilo, tak to dali v iGO8 defaultně pryč. Ale v iGO defaultně zase jde na jedno kliknutí zobrazit všechny POI v okoli (ve výchozím skinu je to tlačítko vpravo dole s i)
hpa (159)|4.6.2008 12:04
Netusite v jakym formatu jsou ty BMP v puvodnim data.zip? Maji nejakou divnou hlavicku - zacinaji znaky RL a zatim se mi to nepodarilo otevrit zadnym prohlizecem.
Pripadne, jestli se nekde na netu nepovaluji sady navigacnich sipek pro iGO8.
Rad bych prebarvil navigacni sipky na jine barvy a vyrobil inverzni.

Diky.
t.prochazka (125)|4.6.2008 12:26
ohledně BMP, hledej tohle: MioMap_IGO_BMP_Tool
hpa (159)|4.6.2008 12:58
Supr, diky! :-)