Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO8 - tuning, témata, nastavení a zkušenosti...

oltcit (1098)|27.5.2008 08:34
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="oltcit"]Modovany skin od Tel33 ma novsiu verziu(doladuje prostredie,zasadne zmeny ale neprinasa,napriek tomu doporucujem,je len pre landscape)[/QUOTE]

Chlapiku, davej tam pls screenshoty.[/QUOTE]

kurna chlope,to je tolko roboty si nakopirovat a pozriet si sam :D :D :D :?:
vlastamecar (86)|27.5.2008 09:00
Vladas, ten poslední skin je zatím nejlepší co sem zatím vyděl. Mám jen jednu prosbu. Nešlo by udělat upozornění na další změnu směru jízdy sytě červený. pak by to bylo úplně supr.<šipka a metry>
Vlada165 (676)|27.5.2008 10:58
[QUOTE="vlastamecar"]Vladas, ten poslední skin je zatím nejlepší co sem zatím vyděl. Mám jen jednu prosbu. Nešlo by udělat upozornění na další změnu směru jízdy sytě červený. pak by to bylo úplně supr.<šipka a metry>[/QUOTE]

Mno a nebude to pak videt hur, kdyz to vlastne bude tmavsi ?
Ty metry myslim ani nejsou potreba, protoze podle poctu cifer je na prvni pohled jasne,
jetli jde o "m" nebo "km" (u kterych navic byva desetinna carka) a proto je to take tak malinke, at to opet zbytecne nezakryva mapu ...
Navic mam pod tim cervenou tu rychlost a trochu mam pak dilema, jestli bych u ni nemel udelat jinou barvu, ale jakou ?
(mozna by bylo hezke kdyby se barva rychlosti menila podle prekroceni limitu,
ale to nevim, jestli bych umel a hlavne bohuzel to na nasich silnicich nema smysl, ze limity neodpovidaji a nepozna to, kde je
jak nesmyslna znacka 30km/h ;-(...)

Vcera jsem se snazil to jeste "vylepsit", ale nakonec jsem se musel vratit k te "ocesane verzi" ;-(.
Chtel jsem tam totiz zabudovat to "rizeni rychlosti simulace" a "zakazane silnice", jako to ma treba Jocco
(doufam, ze to neni trestne a mam pocit, ze si vsichni vyrobci skinu casti kodu "tak trochu pujcuji" ;-( ...),
ale nakonec jsem skoncil na stejne chybe, jako se o ni pise na
http://my.pdamill.com/viewtopic.php?t=3447&postdays=0&postorder=asc&highlight=ffuierror+parse+error+expected&start=45
a musel jsem to zase odstranit.
Mno nevim, jestli se neprecenuju a jestli se mi to tam take podari nekdy vecpat ;-( ...
vlastamecar (86)|27.5.2008 11:42
No mě osobně by to spíš vyhovovalo červený. Mam schema který je lehce do žluta a tam to je špatně vydět. Bohužel si to sám neumím upravit.
godz (168)|27.5.2008 12:07
Ahoj.
Stáhnul jsem a naimportoval si vlastní poi. Přiřadil jsem jim ikonky a ty jsem si nechal zobrazit na mapě. V 2D se zobrazují bez problémů, ale v 3D se místo nich zobrazí jedna základní ikona (tři modré kuličky).
Přitom originální poi se mi v 3d zobrazují normálně.
Už jsem obrazil několik diskuzí a nikde mi nikdo neporadil. Takže vůbec nevím, jestli to igo8 umí nebo jestli k tomu potřebuji nějaký skin nebo úpravu nějakého ini nebo sys.txt.
Dokázal by mi někdo poradit???
Kocir (836)|27.5.2008 18:53
[QUOTE="oltcit"]Modovany skin od Tel33 ma novsiu verziu(doladuje prostredie,zasadne zmeny ale neprinasa,napriek tomu doporucujem,je len pre landscape)[/QUOTE]

PRIDAVAM SCREEN.
00280807_Screen03_5XR1.jpg
Kocir (836)|27.5.2008 18:57
Neni tu nekdo kdo by umel zmenit predvolene vzdalenosti pro objizku? Jsou tam hodnoty zacinajici 1km coz je na prd ve meste, ale i v terenu.
oltcit (1098)|27.5.2008 20:10
Mozes mi prosim Ta povedat ako to pouzivas? Lebo nejak nechapem zmysel otazky k comu to je dobre?:?: Ked mam naplanovanu trasu a chcem ist inou cestou,tak jednoducho odbocim kde chcem(automaticky prepocet mam defaultne vypnuty) a dokial neviem kde som sa dostal,alebo sa chcem vrtit na povodnu trasu,tak tuknem na na tie dve kruhove zelene sipky a trasa sa mi prepocita. A dokial planujem nejaku cestu a nevyhovuje mi navrhnuta alternativa,tak bud zadam prejazdne body ,alebo bloknutim urcitych ciest ich vyradim z volby vyberu.Samotna funkcia obchadzky este v predoslej verzii bola velmi diskutabilna,ked ju clovek totiz zadal a v jej priebehu zmenil samovolne trasu ktoru program urcil ako alternativu,tak zacal tvrdosijne posielat na tu jeho obchadzkovu trasu a potom sa v tom ani cert nevyznal:no: vtedy som radsej zmazal celu trasu a zadal cielovy bod nanovo.Potom som tu funkciu prestal pouzivat,tym skor,ze v UK je zle pouzitelna,lebo tu sa predpokladana dlzka obchadzky neudava nikdy,cize sa ta funkcia ani neda zmysluplne pouzit.Ale zaujima ma(mozno najdem iny zmysel jej pouzitia,tak mi to prosim nacrtni.Myslim,ze zmenit to urcite pojde,ale nebudem sa v tom vrtat,dokial nevidim vyznam ejto upravy.
Kocir (836)|27.5.2008 21:36
Klidne vysvetlim, ale kazdy mame jine zvyky.

Ja to pouzivam tak, ze kdyz jedu a vidim nutnost objizdky (treba vynucene znackou) tak vetsinou podle odhadu (zda je to ve meste neboi zda je to mimo mesto) tak nastavim delku źakazu prede mnou. Zpravidla 200 až 500 metru davam v TT. Pak me to navigje. Samozrejme vetsinou jsou objizdky znaceny znackama, ale nevzdy optimalne. Ovsem v IGO jsem naposledy dal 1km a ono me to pak vedlo az moc objizdkou.
Samozrejme moznost je sjet z trasy jak to delas ty.

Jinak bych tak moc u obchovatu vyuzil moznost se hned dostat do itinerare, kde bude mod seznam ulic a tam vyberu cast ulice/silnice prede mnou. Bohuzel tato funkce je az moc vnorena v menu a pri jizde tezce dosazitelna.
Vlada165 (676)|28.5.2008 06:54
Mno, tak jsem tam pokusne nacpal i to "rizeni rychlosti simulace"
(spousti se tim nenapadnym fialovym "R" vpravo skoro nahore
behem simulace a jeste prijit na to, jak ten panel asi nejlepe posunout az uplne nahoru,
at pri simulaci neprekazi, treba kdyz je potreba ji pozastavit, ci zpomalit
na konkretnim miste a mapa pak pod tim panelem neni videt a porad ho
skryvat a zapinat take neni to prave pri vetsi rychlosti simulace...)
a blokovani tech "nezadoucich silnic", ale jeste to chce vsechno
poradne doladit a nekde je to navic castecne anglicky a jeste se mi rozhodily
ty "podklady pod ikonkami hlavniho menu" coz uz jsem vecer take nezjitil proc ;-(
Jeste bych rad ty vetsi a premistene sipky "kam se radit do pruhu",
ale jak jsem se na to tak dival, tak to take asi nebude tak jednoduche, jak to vypada.
Vlada165 (676)|28.5.2008 06:56
Dalsi nahled s tim rizenim rychlosti simulace, co se zapina tim nenapadnym fialovym "R" skoro vpravo nahore
(nenapadne je opet proto, aby na mape neprekazelo..)
Vlada165 (676)|28.5.2008 06:57
Vlastni (zatim jeste ne zcela doladeny) skin ...
godz (168)|28.5.2008 07:07
2 vladas
včera jsem zkoušel tvůj skin a spadlo mi to. poprvé od té doby, co igo mám a že už jsem na něm několik skinů vyzkoušel. tvůj jsem chtěl, pro velikost zobrazované mapy. mám verzi 8.0.0.31442 z 13 dubna na 64Mb RAM - bohužel hlášku už si nepamatuju. Nějaká neočekávaná chyba a pak dlouhý číslo. po restartu mi zmizelo všechno nastavení, takže se to možná stalo při načítání nastavení...
to jen, abys měl nějakek feedback na svou tvorbu. není to kritizování nebo hanění tvé úpravy.

jo, byla to verze skinu z předchozí stránky o velikosti 350kb v zipu

ovšem nevzdávám to, stáhnu si novou verzi a znovu ji vyzkoušim.
Vlada165 (676)|28.5.2008 08:58
Na 8.0.0.35389 to se 64MB chodi. Jinak kdyz mi nahodou iGO spadlo (ne ale u tohoto skinu), tak se to ptalo, jestli smazat vsechna nastaveni a kdyz jsem dal "Ne", tak se vubec nic takoveho nestalo...
godz (168)|28.5.2008 09:32
no tak mě se to na nic ani neptalo. prostě chyba a konec. uvidíme. vzhledem k tomu, že nový archi má téměř dvojnásobek, tak usuzuji, že je tam něco přidáno. zazálohuju si nastavení a zkusím to znova ;)
Janhura (62)|28.5.2008 10:03
I mně to zamrzlo.
Čitelnost další změny jízdy se zlepšila přidáním tmavého obrysu kolem číslic. Dál mi ale vadí zakrytí jízdních pruhů dole uprostřed nějakými číslicemi.
Někde jsem viděl (bohužel jen landscape), že jízdní pruhy se zobrazí nahoře a jsou pořádně velký. To by bylo výborný, zobrazuje se to jen občas a na malou chvilku.
godz (168)|28.5.2008 10:05
TAKŽE POZOR
Problém s nezobrazováním ikonek vyyřešen. Píšu to pro ty, kteří by se s tímto problémem také setkali. Takže abych to uvedl. Šlo mi o to, že kromě speedcam.txt jsem měl nahrané své poi radarů z poi.cz. Každému druhu jsem přiřadil ikonku (mobilní-auto, semafórvý - semafor, atd.) Chtěl jsem to pro upřesnění - aby např, když mi igo bude hlásit radar v nějaký vesnici, kde široko daleko nikdo není, tak mrknu a vedle uvidím ikonku policejní kontroly a už vím, po čem mám koukat.
Ovšem pořád se mi zobrazovala jednotná ikonka vedle obrázku radaru. A nyní jsem zjistil proč. Když jsem dal speedcam.* pryč, tak se najednou všechny ikonky objevily správně a z toho plyne, že se to nějak tluče, když maj dvě věci stejnou souřadnici. Co s tím? Abych u každý pozice přepisoval vteřinu, se mi nechce. Asi se na to budu muset vykašlat. Alespoň, že vím, čím to bylo.
Děkuji za pozornost
Vlada165 (676)|28.5.2008 10:41
[QUOTE="Janhura"]I mně to zamrzlo.
Čitelnost další změny jízdy se zlepšila přidáním tmavého obrysu kolem číslic. Dál mi ale vadí zakrytí jízdních pruhů dole uprostřed nějakými číslicemi.
Někde jsem viděl (bohužel jen landscape), že jízdní pruhy se zobrazí nahoře a jsou pořádně velký. To by bylo výborný, zobrazuje se to jen občas a na malou chvilku.[/QUOTE]

Jo na ty jizdni pruhy porad myslim - jak jsem psal, uz jsem se na to vcera dival (pohuzel dost pozde vecer)
a nevypadalo to bohuzel az tak jednoduche (hodne zmen v hodne souborech), ale budu se to snazit udelat.
Jinak jsem je zatim prepl, at se zobrazuji "nahore na obloze", ale i tak jsou original dost malinke.
Bohuzel dole se stejne nejspis nevejdou a bud pres cisla, anebo pres navigacni sipku, takze se mi zda stejne
idealni je v tomto pripade radeji nechat zobrazovat nahore, i kdyz by se mi dole take libily vic.

Ty cislice co prekryvaji pruhy kdyz na ne kliknes, tak si muzes nastavit co maji zobrazovat
(zbyvajici km, dobu jizdy, cas dojezdu atd)

Vim, ze kdo nepracoval se "Zakladnim puvodnim skinem", takze v tom mem asi bude dost tapat,
ale doufam, ze kdo s igem uz pracoval treba pozna "titerna tlacitka" (aby nezakryvala mapu)
podle pocatecniho pismene nazvu atd. ...

Zamrznuji se u mne zatim nekonalo (akorat obcas kdyz udelam nejakou chybu pri ladeni a nez ji odstranim se to treba predcasne ukoncilo),
tak doufam, ze to nakonec nebudu muset zase ocesat o funkce, ktere jsem ted pridal navic ;-( ...
oltcit (1098)|28.5.2008 11:43
opraveny skin od tel33,plus_mod ver.026
vlastamecar (86)|28.5.2008 11:49
Používam druhý skin od Vladas a sem spokojen. Nikdy to nezamrzlo.
Raiko-Al (9)|28.5.2008 14:13
Ja som vyskúšal viacej skinov ( Vitt, Cbolumar01-1 ) a aj tie čo sú tu ale zatial mne najviac vyhovuje VladaS lebo z obrazovky je všetko preč a nič nepbráni vo výhlade.
godz (168)|28.5.2008 14:37
já osobně používám plus plus skin. originál vzhled mi nevadí - když si upravím úhel pohledu, tak vidím taky obzor.
t.prochazka (125)|28.5.2008 20:33
A neexistuje originální skin, jen doplněny o možnost zpomalit a zrychlit přehrávání, jako to má VladaS?

Jinak ten VladaS taky není vůbec špantý, jen jsem nenašel možnost přepínat do 2D, červená ikonka značící záznam trasy je uprostřed obrazovky a to zrychlování/zpomalování až nebude uprostřed bude ještě lepší. Akurát je škoda, že na ty skiny neexistuje nějaká jednátná stránka přímo na webu výrobce, něco jako má třeba Opera se skiny nebo widgety, označil bych si tam, své oblíbené a ledoval novou verzi, sledovat to takhle v několika fórech je docela časově náročné.
tomsoft (2734)|28.5.2008 21:03
Jo jo, skiny jsou náročné. Musím ale vychválit VladaSe. Jeho skin je super. Ale.... Kdyby existoval skin kombinaci Vladas + Igo8++, tak nemá chybu. Protože vzhled od Vladas a funkce igo8++. Dovolil jsem si upavit igo8++ pro 240x320 a to tak že je nyní jen průhledná lišta nahoře.
Takže kdyby někdo chtěl zkusit tak: [CODE]http://www.tomsoftware.net/_ig_/iGo8_PlusTomSoft.zip[/CODE]
t.prochazka (125)|29.5.2008 06:43
Tak tohle je přesně to, co jsem chtěl. Je tam to řízení rychlosti (jen škoda, že nejde posunout to auto třeba doprostřed trasy jen přetažením). A hodně velkou radost mi udělala možnost trvalé blokace vybraných cest, nechápu proč tohle autoři vypustili. Kolik tam je ještě skrytých funkcí? Mě by se třeba líbila taková velká navgační šipka i s tou polohou slunce a vypnutí umisťování na silnici :-) A už bych nepotřeboval přepínat mezi iGO a GPS Tunerem.

K dokonalosti chybí jen aby byly průhledné ikony TMC a typ použitého vozidla a nějak divně vypadá kompas, přesahuje kousek vpravo. Jak vypadal ten původní ++ skin?
Vlada165 (676)|29.5.2008 07:01
Funkce navic tentokrat nejsou, ale vychytal jsem zatim alespon par "drobnych bugu".
(ty nehezky zprehazene podklady menu, par anglickych vyrazu, na ktere jsem alespon zatim narazil,
ale bohuzel neprisel na to jakou syntaxi se pise teba cesky znak "ř" ;-( )

Panel pro rizeni rychlosti jsem konecne posunul nahoru a chtel jsem jeste vys
(az uplne nahoru "pod listu"),
ale bohuzel jsem pak zjistil, ze jak je umyslne delano a by se dal stisknout ten
"cerveny krizek vpravo nahore" ;-) prstem, tak se to pak prekryva a bohuzel misto
ovladani rychlosti simulace by se z ni nechtene vyskocilo ;-(.
Mozna jde nejak zadat, ktere tlacitko ma byt "vepredu" a nektere parametry
pri tvorbe tlacitek jsem zatim porad nezjitil, na co jsou :-(.
Mno ale zase takto pokud se zobrazi ty "sipky pro razeni do pruhu" nahoru,
tak jsou (alespon doufam) nad tim panelem, ktery se da pochopitelne behem simulace
po nastaveni pozadovane rychlosti kdykoliv skryt ...

Ty "sipky pro razeni do pruhu" jsem chtel puvodne udelat take vetsi,
ale z nahledu je asi patrne, ze by to bylo "vic nez nedobre" ;-), protoze dolu
pod "kurzor" uz by se nevesly a nahore jsem dosel k nazoru, ze ta velikost staci,
at to zase zakryva co nejmene z mapy, kterou se alespon ja ridim hlavne
a az pak sleduju treba cislo, kolik jeste zbyva do odboceni.
Vlada165 (676)|29.5.2008 07:02
2D (v tom samem miste na silnici)
Vlada165 (676)|29.5.2008 07:03
Skin
Vlada165 (676)|29.5.2008 07:12
[QUOTE="t.prochazka"]
Jinak ten VladaS taky není vůbec špantý, jen jsem nenašel možnost přepínat do 2D.[/QUOTE]

Kliknes na to "3D" az v levem hornim rohu a melo by to jit (alespon doufam) i za jizdy prstem.

Na docela zajimavou stranku jsem narazil a koukam, ze tam nekdo "asi nejakym nedopatrenim" ;-D
uz vlozil i jednu z mych "prvnich pokusnych verzi", takze nevim, jak casto to tam aktualizuji,
nebo jsem nezkoumal, jestli by nemel moznost to tam aktualizovat i nekdo z nas, pokud by mel cas a naladu...

http://artwork-igo8.blogspot.com/
tramin (32)|29.5.2008 09:33
neví někdo,jak upravit skin?potřebuji dostat info panel dolů a odstranit ze skinu aktuální čas a TMC.jde o skin bols-4b1,dík
Vlada165 (676)|29.5.2008 09:41
V souboru \ui_igo8\xxx_xxx\UI\navigatemap_xxx_xxx.ui
leilak1 (72)|29.5.2008 10:31
:) vladas
tramin (32)|29.5.2008 10:42
opravdu děkuji za obsáhlý návod:yes:
leilak1 (72)|29.5.2008 11:09
Vladasovi:
tvoj skin je super
Hnevá má len v igo 8 to okno pre plánovanie trasy. Ak chcem rýchlo zistit
dlžku trasy s bodu A do bodu B....rýchlu...krátku trasu...tak sa nalietam po menu...hrozné...
a chcem pritom vypat aj gps...zase do menu ...najlepšie by to bolo ako v igo 2006 plus tuning.
- tie priesvitne tlacitka hore v okne pre plánovanie ...pridat zaciatok...atd..su v pohode..
- ale tie dole cierne zpriesvitnit prípdne zmenšit...
- tie nalavo plus mínus su zbytocné tam dat malé priesvitné....trasa rýchla ekonomická...
zmazat trasu...pešo.. autom....vypat gps...info o trase...
TO MI TAM NAJVIAC CHYBA V IGO 8....SAMOZREJME OKREM TVOJHO SKINU... :-)))
pozdravuje Peter
Fosgen (30)|29.5.2008 11:25
Vladasovi

Skin je super.Jen jsem se chtěl zeptat jestli by nešel upravit kompas.Ukazuje mi to maďarsky.Lepší je anglicky,nebo vůbec nejlepší by byl česky.Nejde náhodou ten kompas někde vypnout?
Vlada165 (676)|29.5.2008 11:34
Tak ted jsi mne "dostal", protoze tu nemam PDA a z hlavy to nevim ;-)

Pro rychle zjisteni rychla/kratka/ekonomicka je tam nekde vlevo dole tlacitko, ale ted si nevzpomenu, jestli je to v dialogu "itinerar", "info o trase" anebo nekde v "planovani" a jmenuje se to tusim "Metody navadeni" anebo tak nejak.

Jestli chces rychle vypnut GPS/Zvuk/Nocni rezim a pod., tak tukni v pravem dolnim rohu na to "auticko" (cyklistu atd.),
kde to muzes celkem snadno udelat.
Myslim, ze kvuli tomu jednomu "tuknuti navic" nema cenu opet "svinit display", kdyz jsem z nej vsechny "zbytecnosti" tak pracne vyhazel a o o o tom tento skin je, ze ? ;-D ...

Jinak ohledne tech tlacitek se priznam, ze se moc neorientuju, jestli pises o tom "igo 2006 plus tuning"
(ktery bohuzel neznam a "tunim" teprve tak mozna neco pres tyden).
Mne prijde, ze se na vse potrebme ohledne planovani dostanu celkem rychle bud z hlavniho menu, anebo kliknutim na "Aktualni manevr", ci info o soucasne silnici dole ;-( ...

Mno pro toho, kdo nikdy s iGO8 nepracoval asi muj skin nebude (ze se v nem nejspis neorientuje), ale kdo zna "Zakladni puvodni skin" myslim, ze se celkem rychle zorientuje.
"Nenapadna tlacitka" jsou vetsinou oznacena puvodnim pocatecnim pismenem P-Poloha, K-Kurzor, B-Bod, R-Rychlost,
i kdyz pripoustim, ze pokud se to nebude nejaky cas pouzivat, tak se se mozna muze "trochu vyjit ze cviku" ;-) ...
Vlada165 (676)|29.5.2008 11:42
to Fosgen
Na ten kompas to neni vubec delane, protoze jsem ho povazoval "za jednu ze zbytecnosti zakryvajici mapu".
Tukni dole nad nazvem aktualni ulice na jedno z tech cisel (teda mozna dvou, ze z jednoho asi bude nekde ten "domrseny kompas"
a tam si pak nastav, co se ma zobrazovat.
Pro mne ma smysl: Zvyvajici km, zbyvajici doba jizdy a cas dojezdu, protoze aktualni rychlost a nadmorska vyska se zobrazuji
"natvrdo" az uplne dole, i kdyz take premyslim, jestli s tim neco neudelat, aby to neprekryvalo "moc dlouhe nazvy",
i kdyz ty by pak uz asi musely byt bud moc male, anebo stejne zkracene a pro mne neprijdou take az tak dulezite,
jestli mi to prekryje treba cislo silnice, ktere mne vetsinou az tak nezajima - moza to muze vadit nekomu, kdo treba hleda konkretni ulici (i kdyz se z te prostredni casti vetsinou da jeji nazev odhadnout), ale jeji nazev je zase videt na mape, nez se do ni vjede ...
leilak1 (72)|29.5.2008 12:11
Ach Vladas škoda ze nepoznas igo 2006 a základný tuning k tomu.... to je delo stále ho mám v pda aj igo 8 aj 2006 plus...... igo 8 tam sa mi páči akurát uloženie trasi a terén 3d.... a vôbec si ma nepochopil čo som chcel....rád by som sa s tebou raz porozprával cez skype ak to bude možné...ak by si poznal 2006 tak by si dokázal aj lepší skin spraviť na 8.........nechcem tu moc vypisovať aby sa strácal prehľad pre druhých.... kôli veciam ktore su hrozne v igo 8 stále ponehávam v pda 2006.....mám mobil pda glofiish....a s iga 2006 sa dá volať aj dial na čisla ktore su v pointoch...z iga 8 to nefunguje...a trasu v ňom zistim za pár sekund prepočitam...vymazem...atd...ak by nebolo tvojho skinu tak igo 8 vymažem ...........
Fosgen (30)|29.5.2008 12:54
to vladas

Dík.už je pryč
leilak1 (72)|29.5.2008 13:29
PROFIL DENNýCH FARIEB Scheme ....Môj postreh..... ja používam Pistachia lebo Slovenská mapa igo 8 z roku 2008
je kvalitne spravená čo sa týka zalesnenia.....proste tam kde su stromi je zelená farba...ukáže to pekne a prehladne....všimni te si hranice s moravou Myjava ...Stará Tura...Nové Mesto nad váhom a medzi týmito mestami dedinky a tie zelené oblasti...presne je to aj tak...sú tam pekné lesi...žial na českej a rakúskej mape to neni tak spravené....ak máte predvolené denné farby máte podklad zelený tak už tieto zalesnené časti neni vidieť....tak pre slovensku (aj Polsku napr.) mapu je najvhodnejšie schema Pistachia........;) iná schéma z toho množstva tento pohľad neposkytuje....
leilak1 (72)|29.5.2008 16:24
v tomto okne na plánovanie trasy doma napr.bez príjmu gps ....by bolo fajn spriesvitniť a zmenšiť dole tláčítka...aby som videl čo najviac s mapy....
to + a - na ľavej strane preč.....
- namiesto toho pluska a mínuska dať jedno tlačitko pri ktorom stláčani by sa mi prepínalo medzi rýchlou,kratšou,ekonomickou trasou....aby som nemusel chodiť do menu....
- dalsie malicke tlačitko aby som mohol kliknutim vymazať trasu...a nie zvlášt mazať začiatok a koniec trasi...alebo isť opäť do menu a tam zmazať celu trasu....
-ak už si tu naplánujem trasu....tak by som chcel vedieť hned jej vzdialenosť a čas....aby som zas nemusel v menu preklikávať...
-ak už plánujem trasu tak nepotrebujem gps tak ho chcem vypať aby mi zbytočne necucalo baterku....
kto pozná igo 2006 plus ...k tomu skin Andy SK 83 ...vie o čom píšem... veľmi to zrýhluje prácu s plánovaním trasy..
ak si priblížim mapu a vidim poi restauraciu kliknem na nu ukaze sa názov adresa tel...a hned môzem volať...v igo 8 nemožné...
ak by sa to nejak časom vyriešilo stare igo 2006 môžem zmazať.....:-)))
potešilo by ma ak by aspoň boli tie tlačitka dole priesvitné....aspoň to... úloha pre Vladasa ja to neviem...:)
alebo ako doteraz kopce a prelety budem si vychutnávať v igo 8 a používať budem 2006...

:) :) :)
00281224_22-mapa_cbN8.jpg
pospa_HTC (3)|29.5.2008 17:52
Ahoj, Vladasovo skin je super, tímto velké díky autorovi :)
Jen mám návrh ohledně barvy textu vzdálenosti před odbočením. Při testování v autě jsem zjistil, že ta růžová je dost špatně čitelná, pokud na to koukám ze vydálenosti 30-40cm. Určitě k té nečitelnosti přispívá vržený stín a zakulacení čísel, které to rozostřuje.
Přikládám alespoň z mého pohledu optimální řešení. Testoval jsem všechny barvy na těchto dvou nejčastějších podkladech. Pokud mě někdo nasměruje ke zdroji BMP čísel, tak to i upravím. Bohužel jsem to nikde v tom zipu nenašel :(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
agent07 (37)|29.5.2008 18:54
Vrátím se k základnímu skinu resp.varianty ++ .Mám Mio 520 se širokým displejem tak mapa je vcelku veliká,tak na místu a "fintičkách" nějak moc nesejde.Potřeboval bych poradit jak se aktivuje to políčko nad kompasem /pravé úzké/ kde jsou vidět ikonky - přeškrknutý repráček,červené tečko,TMC a značka Bluetooth.Mám je tam,ale nejsou asi aktivní.Potřeboval bych je nějak spustit ?????
jono33 (28)|29.5.2008 20:57
Vladasov skin je super, ale nemohol by si ho urobiť na ležato, je vcelku pekný ale použivam PDA na ležato.
agent07 (37)|29.5.2008 22:02
A ještě v rozlišení širokoúhlém 480_272 pro Mio 520/720
oltcit (1098)|30.5.2008 06:56
beo35.pekny ,ale bez pokrocilych funkcii.Pre spravnu cinnost je nutne tie dva subory s fontami rozbalit do adresara iGO8,inac sa nespusti navigacia a zip subor dat standartne do adresara skin
Vlada165 (676)|30.5.2008 07:04
[QUOTE="leilak1"]v tomto okne na plánovanie trasy doma napr.bez príjmu gps .... [/QUOTE]

Mno nevim, vsechno asi nezvladnu (bohuzel nemam "popis toho divneho programovaciho jazyka, co ani nevim, jak se jmenuje), takze se priznavam, ze jsem tedy odkazany jen na to, co najdu nekde ve zdrojacich, at uz v puvodnim data.zip anebo u kolegu ;-(
Nektere veci bych ale mohl zkusit - mozna ta pruhledna tlacitka by mohla jit, akorat je otazka, jestli je "i pod nimi" mapa a jestli ne, tak jestli se mi podari dohledat, jak ji zvetsit, protoze jinak by pryhledna tlacitka nemela smysl ...

To s temi nezobrazovanymi nazvy POI mne take docela stve, ale zatim jsem nevidel, ze by se to nekomu podarilo - kdyby jste na to nekde narazili, tak mi prosim dejte vedet...

Ty navrhy si schovam a uvidim, az se k nim dostanu, co zvladnu (zatim jeste porad nejsem spokojeny ani s tim , jak jsem to udelal a nektere veci chci jeste vylepsit)
Vlada165 (676)|30.5.2008 07:12
[QUOTE="pospa_HTC"]Ahoj, Vladasovo skin je super, tímto velké díky autorovi :)
Jen mám návrh ohledně barvy textu vzdálenosti před odbočením. Při testování v autě jsem zjistil, že ta růžová je dost špatně čitelná, pokud na to koukám ze vydálenosti 30-40cm. Určitě k té nečitelnosti přispívá vržený stín a zakulacení čísel, které to rozostřuje.
Přikládám alespoň z mého pohledu optimální řešení. Testoval jsem všechny barvy na těchto dvou nejčastějších podkladech. Pokud mě někdo nasměruje ke zdroji BMP čísel, tak to i upravím. Bohužel jsem to nikde v tom zipu nenašel :([/QUOTE]

O te barve uz jsme se tu take dohadovali, ktera by byla nejlepsi a kolega navrhoval syte cervenou, ktera se mi take nezda moc viditelna
a tu fialovou, co jsem udelal jsem zatim bohuzel v aute jeste nezkousel (jedu tak 1x za mesic, ale najedu pri tom pak treba i pres 1000 km ;-)...)

Jak udelat ty"ostre cerne obrysy" jsem bohuzel nenasel a proto jsem zvolil jako kompromis alespon ty "rozpite", coz umoznuji vlastnosti pisma.
Jinak bych to uz si musel podlozit necim nepruhlednym a to by trvale zbytecne zakryvalo "vic nez je potreba"
- pokud to nekdo bude umet vyresit lepe, tak si rad necham poradit ...

\ui_igo8\240_320\UI\navigatemap_240_320.ui


Vlada165 (676)|30.5.2008 07:13
Grrr nejde to sem hodit, takze takto ;-( ...
Vlada165 (676)|30.5.2008 07:16
[QUOTE="agent07"]A ještě v rozlišení širokoúhlém 480_272 pro Mio 520/720 [/QUOTE]

To se priznam, ze nemam moc casu a ze jsem "rad ze jsem rad", ze se "jakz tak dari" alespon ten 240x320, ktery sam pouzivam.
Samotneho mne mrzi, pokud narazim na hezky 320x240, ktery je mi k nicemu :-( ...