Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Druhý oficiální sraz ce4you, aneb: O čem byste ho chtěli mít?

fishman_ce4you (68)|19.5.2004 19:23
Pdole hlasovací ankety je pár hlasujících, a přitom tak velká návštěvnost, proč tak málo uživatelů diskutuje?:(
Rob_ce4you (23)|19.5.2004 19:50
:yes: stále není termín. Pokud dobře počítám, tak vychází srpen .......
nebo to vidíte jindy.....už se těším na sázavu.......
já jsem pro září, flashovat LOOXe nepotřebuju, s tím nejsou žádné problémy
vždycky to jde snadno, a "křepelka" je na aerobním cvičení u moře. Jen aby mi do toho nevlítnul kurz v Reichu nebo něco vzdálenějšího:sarcastic:

září :!:
null (0)|19.5.2004 22:40
co drive treba za mesic ???:D
ipf (2136)|19.5.2004 22:46
Se zase omlouvám (bohužel "paní Mayerová" dotlačila lidoveckého "Švejka" do parlamentu a ten svým hlasem "na bělehrad" způsobil protlačení slátaniny zákona o DPH, takže mám těžkou hlavu z telefonátů svých klientů).
Ale zpátky k setkání. V srpnu je jediný volný termín, a to 13.- 15. srpna, potom až září. Příjezd by byl v pátek večer, začátek večeře, pak seznamovací večírek, diskotéka pro děti a pokročilé a večer vinárnička. V sobotu po snídani I. část programu, oběd, odpolední koupání, pak II. část. Následuje večeře, pak rozlučovací večírek a dále opět vinárnička. V neděli po snídani III. část programu, po obědě koupání (event. závěrečný seminář) a postupný odjezd.
Cena za osobu a celý víkend: 800 Kč a zahrnuje ubytování, stravu a poplatky obci (cena není přemrštěná, i když se nejedná o luxusní hotel, ale obyčejný "kemp" v lese. Je třeba si uvědomit, že od května spadlo ubytování a strava do 19% DPH). Pokud si přivezete vlastní ložní, nebo spacák, máte slevu 50 Kč (za prádelnu).
Ubytování a stravování si bude platit každý sám, mohlo by se vybírat pouze 200 Kč na účastníka "školení" (pozor, ne na osobu, tj. manželky a děti) na technické zabezpečení (projektor, plátno, event. diskotéku pro děti, atd.) Tuto částku nechávám na zvážení, není nutná, spíš se jedná o pokrytí různých neočekávaných výdajů (koneckonců jí můžeme v sobotu prochlastat :D ).
Ještě k areálu. Jedná se o rekreační středisko "hájenka Benetice", které se nachází 4 km od Světlé na Sázavou směrem na Ledeč nad Sázavou (majitelé SW PocketKIM ji najdou na horní spojnici Světlé nad Sázavou s Vilémovicemi. V areálu je 35 chatek pro (až) 4 osoby (ideálně 2 dospělí + 2 děti). V chatce jsou pouze 2 palandy a skříňka, WC a sprchy společné v areálu. Dál je možné ubytování v hájence, kde je 7 pokojů pro 3-4 osoby (WC a sprchy opět na patře). V hájence se nachází vinárnička (s neomezeným provozem). A nakonec máme kuchyň a jídelnu, která zároveň slouží jako školící a zábavní místnost.
Takže, nečekejte žádný luxus (saunu, fitcentrum, skvoš a jiné p......), ale les, bazén, čistý vzduch, klid a pohodu.
PS. Miluji SZ :D , ale tentokrát hlasujte veřejně (mám předběžně tento termín zablokovaný, ale slibil jsem se vyjádřit do konce května). Anebo se můžeme dohodnout na 3.- 5. září, jenže to už je jednak škola a jednak už bude chladno na koupání.
Je to na vás (nás).
zsadek (156)|19.5.2004 23:49
[QUOTE="fishman"]Přidám do kotlíku svůj názor:
1. Nultý sraz byl fajn
2. IPF je řečnický "Cicero" a organizační vlohy má perfektní
3. Myslím,ní že se zcela určitě zúčastní všichni účastníci prvního setkání
4. Jelikož na prvním setkání byla mizivá účast IPAKů, tak "svolávám" majitele těchto stroječků at se zúčastní.
PS: Jestliže bude organizovat IPF, jedno jisté - bude na místě opět jako první ;) [/QUOTE]

Předpokládám, že se tentokát zůčastním a rozšířím iPagáky H5550

Přikláním se ke Světlé (jsem od Benešova):D

Nevim k čemu tam budu když nic nevim, ale mohl bych předvest kompletní přeinstalaci diářka i s nasttavením po hard reset za 45 minut bez použití zálohovacího softu.;)

Konec června by byl good.

Zdárek Zdenda
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|20.5.2004 07:04
[QUOTE="ipf"]
Ale zpátky k setkání. V srpnu je jediný volný termín, a to 13.- 15. srpna, PS.

Miluji SZ :D , ale tentokrát hlasujte veřejně
[/QUOTE]

V termín 13-15.srpna jsem mimo republiku, takže já svůj hlas dávám druhému termínu 3-5.září 2004.
ipf (2136)|20.5.2004 17:27
Tak jsem zarezervoval oba termíny a vzniklo nám utkání SRPEN (13.- 15.) proti ZÁŘÍ (3.- 5.). A už máme prvního hlasujícího (jirku.p) a skóre je 0:1.
Hlasujte veřejně nebo mi pošlete SZ, a to nejdéle do 31. 5., v úterý 1.6. uzavřu výsledky a udělám závaznou rezervačku.
null (0)|20.5.2004 18:06
proc ne drive ???:?: :O
Miloš Strouhal (3997)|20.5.2004 18:11
..joooo,proč ne dříve?..:sarcastic:
ipf (2136)|20.5.2004 18:20
[QUOTE="xp"]..joooo,proč ne dříve?..:sarcastic: [/QUOTE]

Na rovinu říkám: dřív to já uspořádat nezvládám (v červnu mám odložené daně, audity a konkurzy, v červenci DPH a konkurzy). Navíc můj červnový kalendář je totálně plný.
Ale pokud mne někdo předběhne a uspořádá I. setkání v červnu, přečísluji se na v pořadí II. :D
Je to na vás, chlapi.:)
Miloš Strouhal (3997)|20.5.2004 19:21
..tak hlasuji pro srpen..
..ale pokud mam byt uprimny, vůbec bych se nezlobil,kdyby se něco menšího konalo dříve,třeba už za ten měsíc..
..nechce se mi s flashováním čekat do září,a sám do toho nejdu..:?
..v té době bude už asi aktuální Second Edition,že?
..tak jestli to zas někoho neurazí,tak krom toho že se budu chtít účastnit té akce v srpnu či září,navrhuju uspořádat něco,třeba i malinkého ve středních čechách,už třeba v průběhu června..:sarcastic:
..a bylo by fajn,kdyby se tam vyskytl i náš přeborník flashování JirkaP ;) ..pokud má na věc i někdo jiný podobný názor,nechť se ozve..
..no a co se týká organizace,tak jestli předpokládám správně,stačilo by na takovou menší akcičku zajistit nějaký salónek v ňáké příjemné restauračce,domluvit s majitelem rezervaci cca pro 10? lidí,stanovit datum,čas a místo, vzít ssebou notebook,klidně raději několik,a ještě lépe každý kdo bude chtít dle instrukcí přednášejícího flashovat,tak svuj vlastní,splašit ten projektor,plátno být nemusí,stačí bílá zeď,a je to?...?
..tak pokud mam reálnou představu,a o nic složitějšího se co se týká organizace nejedná,tak tohle asi zvládnu zoorganizovat,a udělám to rád!:D
..jen jde o to,abychom na tomto uspíšení "doučování číslo jedna,neměli zájem jen pretorian a já...:sarcastic:
..takže jestli se tato představa někomu zamlouvá,řekněte to,a já do toho jdu! ;o)
Šeba_oldd (1184)|20.5.2004 20:27
Hlasuji pro SRPEN 2dospělí dvě děti dvojčata děvčata 4 roky. Stačí dvě lůžka s přistýlkou v hájence - kvůli vysilačkám, aby jsme mohli trošičku polít jazyk.Mou přihlášku na tento termín berte závazně.
null (0)|20.5.2004 22:22
ok tak souhlas srpen
ipf (2136)|20.5.2004 22:54
Srpen dobrý, ale bude to zřejmě bez Jirky.P a tudíž bez (zatím) hlavního tématu. Proto:
1. Navrhujte témata, na co se připravit
2. xp by se mohl pokusit spáchat nějaký ten jednodenní sraz ještě před srpnovým (nejlépe podle možností Jirky.P), kde by se probíralo pouze vaření ROMky.

Já osobně se pokusím dorazit (a bude-li to možné a nutné, zkusím zajistit projektor)
Miloš Strouhal (3997)|20.5.2004 23:20
..OK
Zorganizuji "flashovací" sraz.
Bude to v průběhu června,v Praze,asi..

Navrhuji tyto dva termíny:
-sobota 19.6.2004, začátek cca. 11 hodin dopoledne
-sobota 26.6.2004, začátek cca. 11 hodin dopoledne

JirkoP,
kdy máš čas?..:D :D :D
Miloš Strouhal (3997)|20.5.2004 23:50
..případně to lze uskutečnit i 3.7.2004, též sobota..
Chuck (284)|21.5.2004 08:58
Tak závazně srpen jedu já = 2dospělí jedno dítě 5 let.
No a protože jsem taky netrpělivý tak přijdu i na to dřívější vaření.
Už aby to bylo. Termín je mi jedno soboty jsou OK.
Šeba_oldd (1184)|21.5.2004 09:12
Chci také jít vařit-kuchtit.Mohu 26.6, ale více by mi vyhovovalo 3.7.
fishman_ce4you (68)|21.5.2004 12:56
Volím klidně za sebe ten srpen.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|21.5.2004 14:07
[QUOTE="xp"]..OK
Zorganizuji "flashovací" sraz.
Bude to v průběhu června,v Praze,asi..

Navrhuji tyto dva termíny:
-sobota 19.6.2004, začátek cca. 11 hodin dopoledne
-sobota 26.6.2004, začátek cca. 11 hodin dopoledne

JirkoP,
kdy máš čas?..:D :D :D [/QUOTE]

Já můžu oba dva termíny.
( jen se mi nehodí 12.7 )
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|21.5.2004 14:09
Případně bych doporučil, aby XP založil nové téma, aby se tyto dvě setkání nemotala dohromady.
adamekma (250)|26.5.2004 02:53
Ten srpen uz je definitivni nebo muzu hlasovat pro zari?
(v ten srpnovej termin jsem na tabore...)

Flashovani MDA me sice nebere, ale urcite tam bude spousta jinejch zajimavejch temat :)

A v kolik hodin by to asi tak zacalo? (rano x vecer)
Ze do Svetly to mam 125 km, to mi dela dobrejch 6,5 hodiny v sedle (resp. s vikendovou bagazi na nosici mzna i vic...)

Predpokladam, ze v miste ubytovani se da bezpecne (mezi 4 steny se zamcenejma dverma) zaparkovat kolo? (uplne idealni je kdyz se kolo vleze se mnou do chatky)
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 07:37
Panove, pokud uz mate nejaky termin/misto definitivni, poslete mi to jako SZ spolu s adresou na diskuzi, kde se to probira, a ja na hlavni strance vytvorim sekci SRAZY, kde bude datum, misto a organizator:)
ipf (2136)|26.5.2004 11:38
Termín S.n.S. stále není definitivní, čekám na vyjádření co možná největšího počtu zájemců (zatím eviduji 5 "potvrzených"). Čekám do pondělka 31.5., pak musím jeden termín potvrdit a druhýbzrušit.
Tak váhající, ozvěte se.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.5.2004 12:07
[QUOTE="ipf"]..zatím eviduji 5 "potvrzených...[/QUOTE]

Jaký je stav ?? Tipnul bych ho na 3:2 ( srpen : září ).

Případně kdo jak hlasoval, aby každý věděl jestli je jeho hlas započítán.:D
Miloš Strouhal (3997)|26.5.2004 12:30
..nevim jestli uz jsem hlasoval,ale jsem pro srpen.
..jinak jsem ten drivejsi flashovaci sraz dal schvalne na diskusi "phone edition",aby si to precetlo vice lidi,a mohlo se jich v zaveru vic prihlasit.. ..jenze jak to tak sleduji,ma to spis opacny efekt:? ..no nic,pockam jeste 14dni,a kdyz se nikdo neprihlasi,flashovaci sraz zrusim..skoda.
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 12:42
[QUOTE="ipf"]Termín S.n.S. stále není definitivní, čekám na vyjádření co možná největšího počtu zájemců (zatím eviduji 5 "potvrzených"). Čekám do pondělka 31.5., pak musím jeden termín potvrdit a druhýbzrušit.
Tak váhající, ozvěte se.[/QUOTE]

Ja se vynasnazim prizpusobit, zatim mam volno, ovsem ma ucast je vzhledem k terminu (za dlouho) jen 99%:cool:
eXEden_ce4you (811)|26.5.2004 13:04
[QUOTE="ipf"]Termín S.n.S. stále není definitivní, čekám na vyjádření co možná největšího počtu zájemců (zatím eviduji 5 "potvrzených"). Čekám do pondělka 31.5., pak musím jeden termín potvrdit a druhýbzrušit.
Tak váhající, ozvěte se.[/QUOTE]
Termín je mi naprosto jedno a pojedu určitě bez ohledu na něj ;)
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 13:18
Kdyz si poradne prohlednete hlavni stranku ce4you, objevite v pravem sloupci novou sekci:) Snad to sance na vsimnuti si jakychsi "srazu" pomuze:)
RStein (2012)|26.5.2004 15:08
Rad se take zucastnim srazu v srpnu nebo zari. Pravdepodobne sam, protoze (v te dobe pravdepodobne s trimesicnim) miminem by to asi nemelo cenu:) I kdyz PDA mu uz po narozeni zacnu vybirat:)
MDA II mam taky, ale o flashovani a ztratu zaruky zatim zajem nemam:)
Ja bych byl vdecny ze nejaka programatorska temata, pripadne si mohu nejake tema pripravit.
adamekma (250)|26.5.2004 16:34
[QUOTE="RStein"]Ja bych byl vdecny ze nejaka programatorska temata, pripadne si mohu nejake tema pripravit.[/QUOTE]

Souhlasim. A pripadny vahavce, co premejslej jestli programovani pro PDA zkusit nebo ne, muzu lehce (10-15 minut) seznamit s tim uplne nejzakladnejsim o programovani pro PDA v Jave - Superwabe. (Kdyz nekdo priveze PC a projektor a bude ochoten si tam naistalovat prislusnej SW).
RStein (2012)|26.5.2004 16:40
[QUOTE="adamekma"][QUOTE="RStein"]Ja bych byl vdecny ze nejaka programatorska temata, pripadne si mohu nejake tema pripravit.[/QUOTE]

Souhlasim. A pripadny vahavce, co premejslej jestli programovani pro PDA zkusit nebo ne, muzu lehce (10-15 minut) seznamit s tim uplne nejzakladnejsim o programovani pro PDA v Jave - Superwabe. (Kdyz nekdo priveze PC a projektor a bude ochoten si tam naistalovat prislusnej SW).[/QUOTE]

Ja se specializuji na (compact) .Net Framework, WWW sluzby. Pokud by to nekoho zajimalo, tak mohu take udelat motivacni uvod.
ipf (2136)|26.5.2004 17:29
Tak trochu se zpětně vyjádřím i ke starším příspěvkům:

add Vít, 19.5.
Co se týče ceny: vemte v úvahu, že od května máme i na ubytování a stravování DPH o celých 14% vyšší. A tak místo 350 Kč, které jsme dali za den na školení v dubnu, zaplatíme 400 a budeme mít radost, jak se nás vezmou socani na hůl (aby mohli v červnu demonstrativně přidat důchodcům tisícovku). Takže ubytování s polopenzí na horách, které se dalo sehnat za 450 bude od května 500.

add Adamekma 26.5.
Předpokládám příjezd odpoledne až večer a program od sobotního dopoledne (koukni na předchozí stránky této diskuse). Kolo či jiné je možné zamknout, místa je tam dost.

add výsledky hlasování:
srpen: seba, fishman, xp, pretorian (4),
září: Rob, JirkaP, adamekma (3)
Skóre 4:3, tzn.
Nevyhranění :D : ipf (bylo by blbý pořádat to v září a nemít volno, že?), ředitel, exeden, chuck, rstein (5),

takže by nejspravedlivější bylo skóre 9:8
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.5.2004 17:52
[QUOTE="ipf"]
výsledky hlasování:
srpen: seba, fishman, xp, pretorian (4),
září: Rob, JirkaP, adamekma (3)
Skóre 4:3,

Nevyhranění : ipf , ředitel, exeden, chuck, rstein (5),

[/QUOTE]

Nevyhranění rozhodněte se.;)
RStein (2012)|26.5.2004 17:58
[QUOTE="JirkaP."]
Nevyhranění rozhodněte se.;) [/QUOTE]

Rozhodl jsem se:) Byl bych radeji pro zari.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.5.2004 18:05
[QUOTE="RStein"]
Rozhodl jsem se:) Byl bych radeji pro zari.[/QUOTE]

Paráda. :yes:

A máme to 4:4.
ipf (2136)|26.5.2004 18:07
Správně!
Jsem pro srpen, tudíž je to 5:3, anebo 9:7.
Ale vzhledem k tomu, že v srpnu nemůže JirkaP (a rád bych se naučil ovládat RÓMku ve svém MDÁčku), hlasuji pro září (4:4, anebo 8:8).

Jó, někteří jsou opravdu na zabití ;)
Zatím se tedy zdržuji a jednoznačně se přikloním až k vítězné většině (typicky české řešení :D ).
Rob_ce4you (23)|26.5.2004 18:27
Jen pro moraváky, kteří ještě neví jestli pojedou nebo váhají nad termínem.
Beru auto a jedu z Olomouce po D1 na Sázavu !!
Pošlete SZ a domluvíme se:yes:
Takže v autě jsou volná ještě 4 místa (pohodlná)
Za 2hod 13 min jsme tam, mám to změřený (pokud nebude sněžit :D )
;)
Šeba_oldd (1184)|26.5.2004 20:37
Chlapi neblbněte v září bude zima a já v ten termínu zrovna nemohu :(( kdyby alespoň o týden později tzn.11-12.9. to má být pěkně.:D :D Celý rok nevím co budu dělat za hodinu. A vy se mi zrovna přímo trefíte do neodložitelného.

SRPEN - SRPEN-SRPEN :yes: Pokud to bude v srpnu všichni co tam budou mít cihlu maji u mě panáka.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.5.2004 20:53
Pokud se nepletu, tak pět dní před koncem uzávěrky to asi vypadá takto :

Srpen : seba, fishman, xp, pretorian (4),
Září : Rob, JirkaP, adamekma,RStein (4) + (1 ipf - jestli nezměnil názor )

Skóre je : 4:5

Přislíbili účast, ale nerozhodli se ještě pro termín : ředitel, exeden, chuck (3),

PS : Držím :yes: hostům.
adamekma (250)|26.5.2004 21:04
[QUOTE="seba"]Chlapi neblbněte v září bude zima a já v ten termínu zrovna nemohu :(( kdyby alespoň o týden později tzn.11-12.9. to má být pěkně.:D :D Celý rok nevím co budu dělat za hodinu. A vy se mi zrovna přímo trefíte do neodložitelného.

SRPEN - SRPEN-SRPEN :yes: Pokud to bude v srpnu všichni co tam budou mít cihlu maji u mě panáka.[/QUOTE]

Kdepak, 10.-12.9. zas nemuzu ja:)
Nechal bych to na 3.-5.9. :)
ipf (2136)|26.5.2004 21:18
[QUOTE="JirkaP."]Pokud se nepletu, tak pět dní před koncem uzávěrky to asi vypadá takto :

Srpen : seba, fishman, xp, pretorian (4),
Září : Rob, JirkaP, adamekma,RStein (4) + (1 ipf - jestli nezměnil názor )

Skóre je : 4:5

Přislíbili účast, ale nerozhodli se ještě pro termín : ředitel, exeden, chuck (3),

PS : Držím :yes: hostům.[/QUOTE]

Kdepak, zůstává to 4:4 :(( . Já se opravdu podřídím většině (a zatím si blokuji oba termíny).
Ale ještě je tady hodně nerozhodnutých (a také někteří účastníci 0-tého setkání ještě nevyjádřili svůj názor :cool: )

A vzhledem k tomu, že se připravuje samostatné školení na téma: jak si vymazat a následně opět nahrát RÓM, přikláněl bych se k srpnu (bude teplejc a nebude škola, takže vezmu sebou manželku a děti, ať si užijí přírody).
jerzy_ce4you (230)|26.5.2004 22:00
Hlasuji pro srpen, ale nevadí mi ani září.
Gappa_ce4you (1)|26.5.2004 22:39
Všechny Vás zdravím a jelikož jsem se stala nově majitelkou Eurotel Dataphone II velice ráda se zůčastním Vašeho doučování.
Ubytování mě zajistil Seba.Hlasuji - SRPEN
ipf (2136)|26.5.2004 22:46
Dóbrý Seba, dóbrý. A že o tom ubytování nic nevím :D
Nicméně srpen vede 6:4.
Šeba_oldd (1184)|26.5.2004 23:19
[QUOTE] Zasláno: 20. květen 2004, 20:27 [/QUOTE][QUOTE]Hlasuji pro SRPEN 2dospělí dvě děti dvojčata děvčata 4 roky. Stačí dvě lůžka s přistýlkou v hájence - kvůli vysilačkám, aby jsme mohli trošičku polít jazyk.Mou přihlášku na tento termín berte závazně.[/QUOTE]
Už si vzpomínáš?Jo je to tak máme tady dalšího hlasujícího.Mám ještě dvojčata ,ale zatím nemají MDA, ale do srpna?????
Šeba_oldd (1184)|26.5.2004 23:23
A pokud bude počasí přijedu s tím co je na obrázku je v tom 1000W dravé muziky takže děti mohou mít disco i venku.
adamekma (250)|27.5.2004 00:19
[QUOTE="seba"][QUOTE="seba"]dvě děti dvojčata děvčata 4 roky[/QUOTE]
Mám ještě dvojčata ,ale zatím nemají MDA, ale do srpna????? [/QUOTE]

To je pravda, zacinat se musi brzo ... jen jsem sehnal mobil na tuzkovy baterky co vypadal jako Siemens (ME45 winter edition), uz jsem ho dal rocnimu synovcoj :D ... co kdyby se jinak nedejboze zhlidnul v Nokii ? :O ;)

Hledal jsem toho zlutyho broucka na tvym webu v galerii, ale nenasel jsem ho? Tady z toho nahledu neni moc videt :(
ipf (2136)|27.5.2004 01:42
[QUOTE="seba"][QUOTE] Zasláno: 20. květen 2004, 20:27 [/QUOTE][QUOTE]Hlasuji pro SRPEN 2dospělí dvě děti dvojčata děvčata 4 roky. Stačí dvě lůžka s přistýlkou v hájence - kvůli vysilačkám, aby jsme mohli trošičku polít jazyk.Mou přihlášku na tento termín berte závazně.[/QUOTE]
Už si vzpomínáš?Jo je to tak máme tady dalšího hlasujícího.Mám ještě dvojčata ,ale zatím nemají MDA, ale do srpna????? [/QUOTE]

Tak jsi to měl napsat rovnou. Copa já vím, že GAPPA patří k Tobě? :D
ipf (2136)|27.5.2004 01:43
[QUOTE="seba"][QUOTE] Zasláno: 20. květen 2004, 20:27 [/QUOTE][QUOTE]Hlasuji pro SRPEN 2dospělí dvě děti dvojčata děvčata 4 roky. Stačí dvě lůžka s přistýlkou v hájence - kvůli vysilačkám, aby jsme mohli trošičku polít jazyk.Mou přihlášku na tento termín berte závazně.[/QUOTE]
Už si vzpomínáš?Jo je to tak máme tady dalšího hlasujícího.Mám ještě dvojčata ,ale zatím nemají MDA, ale do srpna????? [/QUOTE]

Tak jsi to měl napsat rovnou. Copa já vím, že GAPPA patří k Tobě? :D