Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
>
>

LG KS20 - uživatelské zkušenosti, tipy a triky...

zero_ce4you (4)|16.10.2008 20:49
dik za snahu ale tento postup sem skoušel mam tam adresář PODPORA SDHC odtud sem to spoštel ale je zajímavé že sem originál rozbalil ve vinraru v pc a mam tam spustitelné soubory s příponou exe a ne cab pak sem je překopíroval komplet do telefonu a tam spustil výsledek byl roleta s vypsanným popisema příkazy dal se nic nedeje:) tak nevím
Zdenek Malinsky (9781)|16.10.2008 21:49
Soubory .exe se instalují z PC, .CAB z PDA - viz
pimp750 (14)|17.10.2008 03:21
[quote=zero]dik za snahu ale tento postup sem skoušel mam tam adresář PODPORA SDHC odtud sem to spoštel ale je zajímavé že sem originál rozbalil ve vinraru v pc a mam tam spustitelné soubory s příponou exe a ne cab pak sem je překopíroval komplet do telefonu a tam spustil výsledek byl roleta s vypsanným popisema příkazy dal se nic nedeje:) tak nevím[/quote]

V tom souboru co se da stahnout na 1. strane tohoto topicu zadny EXE neni... asi mas jinej soubor :)

Soubor se jmenuje: 00261459_SDHC_WM6WM5_u3xC.zip

rozbalil jsem ho v total commanderu na pc....
zero_ce4you (4)|17.10.2008 20:22
tak konečne mam 8g kartu ale ukazuje jen 4g celej problem byl v rozbalování stačilo skopírovat soubor z první stránky do telefonu a rozbalit v telefonu pak spustit víše popsanou instalaci všem moc děkuji za snahu o pomoc a propo není negdo z okolí znojma?:) nevite jak zobrazit spravnou velikost karty? diky
sry za pravopis
pimp750 (14)|18.10.2008 03:18
To bohuzel neporadim....mam jen 4GB kartu.

Nestava se nekdy, ze vam zmizi pametova karta a musite restartovat a nebo ji vyndat a zandat aby se zase objevila ?
torcys_ce4you (31)|18.10.2008 14:23
jj s tou kartou se to stává, ale ne moc často :)
Luboš Daněk (3)|22.10.2008 21:23
Zdravím, nevíte někdo jak na zaseknutý ukazatel baterie??? stále ukazuje 95% prosím pomoc... už jsem zoufalý...
Esc2005 (9)|27.10.2008 12:19
Nazdar všichni příznivci tohoto věru pěkného zařízení. Jsem absolutní LAMA a mám na Vás menší dotaz. Před pár dny jsem si udělal radost a koupil si tento lapač otisků, avšak doma jsem nestačil kulit bulvy. Přístroj byl neoficiálně dovezen z Německa, tím pádem má němčourský soft a také návod. Češtiny jsem se v celé krabici nedohledal. Přístroj jsem okamžitě zanesl zpět s tím, že odstupuji od smlouvy, ale v úspěch moc nedoufám. Jde totiž o známou Brněnsko-Pražskou "podfuck-firmu", která se se zákazníky nemazlí (kdo se chce dozvědět trochu více, ať si na SOS vyhledá firmu MOBILKY.CZ, nebo rovnou klikne na http://www.spotrebitele.info/zkusenosti/zkusenosti.php?hledej=Mobilky&id_partner=0&partner=0...vřele doporučuji). Proto mne zajímá, zda lze nainstalovat české Windows Mobile a pakliže ano, mohl by mi někdo poradit jak? PDF verze českého (nebo anglického) manuálu by mi taky udělala velkou radost. Díky všem za pomoc a přeji hezký den.

PS:Koupili jste to vůbec někdo s českým softem a návodem?

pimp750 (14)|30.10.2008 05:00
Ja koupil s CZ win i manualem. Nejsem si tim jistej, ale kdyz nahrajes novou ceskou rom, tak by cz mela byt snad i windows.... Jestli to tak je tak to neni nic sloziteho.
keras_ce4you (19)|30.10.2008 11:13
Ahojte

1. taky by mě zajímalo jak správně zobrazit velikost 8 GB SDHC???? Ukazuje mi to jen zhruba 4 GB....
2. Mám verzi Rom V10a. Hry moc nehraju. Čím si pomůžu novou romku v10b cz ??? Bude to celkově rychlejší nebo to nemá pro mě cenu...

Díky moc


Dodatek:
Tak nevím jak jsem to udělal, ale procházel jsem jen nastavení, systém atp. a teď koukám, že tu kartu to již ukazuje nějakejch 7,7 GB !!! Záhada...
Co ta ROM - je WM rychlejší ???
A ještě nevíte není možné nějakou utilitou zapnout budík i z vypnutého tel. (KS20) ??? Asi to nelze co, jde jen vypnout všechny sítě (tzv. režim letadlo) a system nechat puštěnej... Ale hodiny běží i při vypnutém systému přece (něco jako bios) nelze to tedy probudit a nabootovat v dynný čas???
Dík
kacenkin_ce4you (0)|30.10.2008 15:09
Dobrý den,
mám drobný problém s BT. Pokud připojím KS20 k PC přes BT, nedaří se mi pomocí File transfer přesouvat soubory do KS20.
Někdy to projde, většinou však ne. Přesun z KS20 do PC je bez problémů.

File transfer mezi KS20 a dalšími mobili mi chodí perfektně.

Mám podezření na PC, přeinstaluji OS, mám dojem, že mi blbnou ovladače mého USB BT adaptéru od Bluesoleil :)))

Ale Vás přátele poprosím o Váš názor ? Netuším, zda nedělám nějakou triviální chybu ?





keras_ce4you (19)|30.10.2008 18:25
dnes jsem dával "novou" ROM v10b. Dělal jsem to tou první metodou (s baterkou a naběhlejma WM) Vše jelo ok cca 15min ale na konci to napsalo error SPC ! kurňa takže toto nepoužívat tu první metodu !!!
Když jsem zkusil pustit telefon tak WM6 nabíhal ale pak to psalo "unavailable OTB blok" a hláška "Illegal Use-NELEGÁLNÍ POUŽITÍ" :-) a chtělo to znovu kalibrovat display a zadat čas a datum a pak to "vytuhlo" po zadání toho datumu a času a dál se to nechtělo hnout!!! Ani to nešlo vypnout! WM6 zjistil že je nelegální ! :-)
Tak jsem to zkusil tou druhou metodou bez baterky a s tím load režimem (přes dvě tlačítka) a znovu "unavailable OTB blok" - NELEGÁLNÍ POUŽITÍ"
Pak jsem se ve forum.xda-developers.com dočetl, že to chce právě při tomto stavu dát to "erase EFS" a smazat tu rádiovou část a IMEI a všechny data k identifikaci prostě...
Pak jsem znovu nahrál ten CZ firm v10b a WM6 naběhli. Ale nemělo to IMEI, ani tu rádiovou část na GSM sítě.
A světe div se přestože jsem zálohoval NV2 soubor tak při pokusu tam ten originální nv2 dát zpátky to hlásilo, že je NOT ACTIVE a bylo tam i jiné IMEI než na telefonu a krabici od něj !!! Ta záloha zklamala ja sviňa ! (Ještě jsem jí šoupnul na více míst na disku pro jistotu, ale byla "blbá")
Takže jsem teď psal tomu "raykisiovi" a doufám že mě zachrání kuliferda jeden... Modlím se je to poslední řešení.
Ale postřeh je když ten WM6 běhal na tom novém v10b s tím neaktivovaným nv2 souborem (ten firmvare s příponou .dz ho má v sobě nv2 -neaktivovaný a s prázdným IMEI) je ten, že odezva a rychlost KS20 se podstatně zvýšila což je supr!!!!!

P.S. raykisi nepíše tak je to asi všechno v prdeli!:no:

P.S. 2 ještě jsem našel toto (s tím asi raykisi pracuje...) http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/index.php/t-584962.html
Umíte s tím někdo? Jak ten nv2 udělat novej se svým IMEI ??????
keras_ce4you (19)|1.11.2008 15:11
Ty vogo tak raykisi se ozval a NV2 poslal !!!!!!!!!! Hurá !!!!!! Narval jsem tam V10b, potom WinDiag a pak "restore NV2" a ten jeho vytvořenej poslanej soubor s mojim IMEI a finito !!!
Vše již funguje jak má!

Zeptám se co používáte na KS20 za skin nebo menu (něco jako SPB shell třebas) aby to vše šlo v pohodě ovládat prstama ??? Co je podle Vás nejlepší ???
Díky čau
torcys_ce4you (31)|2.11.2008 09:07
[quote=Luboš Daněk]Zdravím, nevíte někdo jak na zaseknutý ukazatel baterie??? stále ukazuje 95% prosím pomoc... už jsem zoufalý...[/quote]

asi tak měsíc čekat, a pak najednou začal fungovat :-) ale netušim jestli jsem udělal něco co na to mělo vliv :-)
cub (5)|2.11.2008 15:38
ahoj, prosím nevíte co je to za aplikaci na ten scrolink?

[youtube]http://cz.youtube.com/v/Syd05ntvxmE&feature=related[/youtube]

a ještě jedna otázka nevíte někdo jak se dá zesílit hlasitost hovorů? Když jsem doma v klidu tak je ok ale když jsem třeba v tramvaji tak skoro vůbec nic neslyším? Děkuju za odpověď
keras_ce4you (19)|2.11.2008 19:41
zdar
No to je katastrofa to video :-) :-) :-) Takový PDAčko bych hodil z okna!!! Tam mává palcem jak na prvního máje a vono nic :-) :-) :-) Hnus !!!!!!!
Dej si tam SPB shell 2.1.2 nic lepšího na KS20 není !!! Paráda. Je to rychlé, hezké a bezkonkurenční! Je tam aplikace na právě spuštěné programy které jdou všechny schodit... DOst jich zůstává spuštěnejch a pak je to jak na tom videu!!! možná je na to nějaká aplikace která to hlídá...
A na obrázky S2V prohlížeč a máš iphona jak vyšitýho :-)
Hovory zesílíš při právě probíhajícím hovoru (můžeš si to natrénovat na nějakém neplacené lince 0800...) levými tlačítky na zesilování zvuku - klasika...

Jaký player na zvuk a na video používáte na KS20. Jde mi hlavně o ovládání prsty... Něco jako ten S2V... Kterej je dobrej ???
Ahoj
jerka3 (17)|2.11.2008 19:45
Prosím [color=blue]keras[/color] a i jiní,jak mám nahrát nv2 soubor do telefonu.V jakém módu,nebo programu?Děkuji za radu.

Player - používám conduits-pocketplayer-v3.7 + SRS WOW a spokojenost.
cub (5)|2.11.2008 20:37
myslel jsem ale jestli to nejde zesílit nějak víc .. mám to naplno ale stejně se mi to zdá hodně potichu? Jestli na to není utilit? A jak se dostanu do servisního menu?

Taky používám pocketmusic player ... je asi nejlepší ale není zadarmo
keras_ce4you (19)|3.11.2008 14:58
2 jerka3:
jedinečný NV2 soubor (kalibrace rádiové části, číslo IMEI atd...) nahraješ do KS20 pomocí LGMDP EURO pomocí NV refresch a musíš ten NV2 dát do správného adresáře. Pokud si neuděláš NVbackup tak ten adresář si ani LGMDP EURO nevytvoří !!! MUsíš si ho udělat sám... Pokud použiješ firm v10b s "Unbrand" nv2 tak to pak budou dva adresáře "NOT_ACTIVE______" a v něm ještě "_COM_7_" (nebo číslo comu na kterém se ti telefon spojuje s PC) Trochu jsem s tím laboroval, chce to pochopit ten program jak pracuje, kam ukládá a z čeho čte !!!!!!!Ale dá se to...
Kdybys jen trochu hledal tak to tady ale všechno najdeš !!!! Nesmíš bejt pohodlnej !!!

2 cub:
Jasně že jde - dej si to potom na hlasitý hovor (handsfree) :D Levé horní tl. při probíhajícím hovoru...
"Jestli na to není utilit?" - to je dobrý no :-) :-) :-)
Do serv. menu se dostaneš......... jen taky trochu hledej hochu :-) :-) :-) ale Tobě nedoporučuju do toho lézt !!!!!!!!! :-)
Jinak díky za tip "pocketmusic" . Na rapidu něco bude...
ČAU...


jerka3 (17)|3.11.2008 17:48
keras,
děkuji za radu,program LGMDP_EURO mám a používám.Rady a návody zde uvedené znám a používám,nicméně chápu že můj dotaz vypadá jak od lenocha.
NV2 soubor mám zálohovaný originál,co jsem si udělal před fleší - oba adresáře.Přesto pokud spojím KS20 s LGMDP a zadám NV Restore oběví se tabulka,že nesouhlasí jméno?,číslo? a je tam řádek kde můžu napsat název? nebo cestu k NV souboru?.Pokud tam vypíšu ten adresář s tím "com11" a OK napíše conect eror a hotovo.Přes toto se nemohu dostat a proto ta prosba,nejsem až tak PC zběhlí.Přesto díky za tvůj čas.
keras_ce4you (19)|3.11.2008 18:31
Nějak nechápu Ty tvoje otazníky... Na nic se to neptá... Pokud tam nejsou ty dva adresáře tak to napíše že to nenašlo nv2 a hotovo... Musíš mít ks20 v emergenci módu - to přepneš v tom serv. menu jak se tu ptal kolega :-) a musíš mít v registru (v telefonu) nahranej (nainstalovanej) ten patch - tuším windiag - to je důležité! A taky píšou pokud jsou problémy s komunikací tak se má použít com10 a v telefonu se má vypnout rozšířená zpráva spojení nebo jak se to jmenovalo - to tu najdeš... A co máš za problémy? Píše Ti to že WM6 je nelegální nebo že je vadný otp blok nebo Ti jen nejde gsm pásmo?
Je to peklo co? Neboj se zprovozníš to. Přinejhorším oslovíš pana Raykise, pošleš mu svoje IMEI a on Ti pošle nový nv2 -Unbrand-neoznačený... Já jsem NV2 zálohoval, dokonce 2x, ale pak mi stejně po fleši tý v10b ten starej nv2 nešel použít. Řekl bych, že to má co dělat s aktivací a registrací WM6. Jsou to wokna, moderní wokna a brání se proti kopírování...Ale v tom se můžu mýlit tak mě neukamenujte (raději vysvětlete :-) )
Tak čau...
jerka3 (17)|3.11.2008 20:18
keras,
no právě já taky 2x.Oryginal,pak fleš na 10b - nv sem tam nedostal,ale vše jelo OK a udělal jsem zálohu nv,pak fleš na 6.1 vše OK ale ani jeden nv sem tam nedostal - no a pak jsem debil experimentoval a OTP blok.Koukam na xda developers a vrátil jsem se na 10b a nic,pak nejaká anglická unbranded 2x po sobě a nějak se to rozjelo.Bohužel angličtina
mi nejde tak chci zpět 10b,nebo tu 6.1 bez LGmenu a je rychlejší - jenže se už bojím.Ten Vindiag či co to nepoužívám - nevím co to je a k čemu to vlastně slouží,třeba by mě to pomohlo.
Díky za Tvůj čas a trpělivost.
keras_ce4you (19)|3.11.2008 20:33
Sér na čas mě je skorem 40 vole :-) :-) :-)
Hele ten windiag to si myslím, že ja právě ta chyba... To je podle mě nějaké tweakování nebo odemknutí přístupu k tomu nv2 v mobilu... Mě když jsem to nedal tak to tam taky nešlo narvat...
Tady je ten windiag: http://rapidshare.com/files/103864408/WinDiag_Open.cab.html
Naflešuješ tu .dz - v10b (neoznačenou, českou). Pak bude mobil v norm. režimu (akorát Ti nepůjde gsm pásmo a nebude mít svůj IMEI - bude čistej jak slovo boží) a přetáhneš tam ten cab a nainstaluješ v mobilu... Pak přepneš do emergenci a zkus tam narvat tu Tvojí origo nv2.................
Uvidíš no. KS20 má výhodu jak sviňa, že jí můžeš flešovat až do alelujá - furt dokola. Ta holka rozchodí všechno narozdíl od jinejch !!! Má přístup do toho emergenci bez baterky přes ty tlačítka a čeka na ládování firmu...
Tak se snaž... Zdááár

Jo hele na oplátku... Rozepiš se o tom 6.1. To je WM 6.1 v češtině??? A nemá LG menu ??? A je rychlejší??? A rychlejc kurva bootuje??? A jak se to chová??? A má to cenu to tam dávat místo WM6 (asi 6.0 že jo...) ??? A nebo napiš nějaký tweakovací píčovinky na WM6 aby to běhalo pořádně svižně!!!!
Teď děkuju já čus bus...

P.S Taky se vám stává, že ks20 nenajde flashkartu??? Mrhcha! Stačí jí vyndat a zandat a zase jí vidí, ale je to na hovno!!! Už se o tom tady mluvilo... Jak to řešit??? Dík
jerka3 (17)|3.11.2008 22:07
Mě o 3 víc,ale jseš jeden z mála co odpoví a čemu rozumím.
Ten diag skusím díky.
Ta 6.1 je v anglině bohužel,ale neni tam ten nepotřebný?(mě se nelíbí) balast od LG.Rychlejší mě alespoň přijde a já tam mám MemMaid,kde se dá nastavit rychlost,promazávat registry atd.Obsahuje SRS WOW HD - lepší zvuk (ve sluchátkách) mnoho nastavení,total commander,task manažer jinak žádný rapidní změny a rozdíly od 6.0 nevidím.Ale chodí na tom spousta programů který na tý origo nechodily (Pontui,VITO programy,manila 2d -zpomaluje atd),skouším(šel) spoustu programů,ale jak to začne žrát baterku tak to mažu.Stalo se mi,že se mi přijmul hovor v kapse - nacpal jsem tam S2U2 (zamkne displei a spousta píčovin iPhone) - místo tří dní,šla baterka do kopru za den.Teď tam mám MemMaid,Inesoft.Phone.v4,VITO funcontact eyephoto,conduits-pocketplayer-v3.7,s2p 55,RescoKeyboard 11,Operu 9.5,Cant stop soliter.
Jinak tu romku 6.1 najdeš na xda developers a menuje se KisS20.3a_Rom_5.2.20275_Build_20275.1.3.3_WWE od SPOCKY nebo tak nějak,tak se skus juknout a uvidíš. ČAU
už je i KisS20.4 ,ale tu jsem neskoušel - bojim bojim
keras_ce4you (19)|3.11.2008 22:27
no nekecej DĚDKU !!!!!!!!!!!!!!! :-)

Taky ď za reakci... Já tam mám SPB shell a jsem nadmíru spokojenej... Bez stylusu jen prstem! Ty jo teď mi zase vypadla ta karta už mě to začíná pěkně srát! Tobě (vám) to neblbne??????

Na tu 6.1 asi prdím... Mám rád když je to česky :-) !!!
Koukám na ten MemMaid to bude OK :-)
Jo a nevíš dá se PDA probudit z vyplýho stavu - myslím ňákej budík kterej by budil... Prvně by nabootoval WM a pak by zvonil... To je asi píčovina což? To asi nejde...
jerka3 (17)|4.11.2008 00:57
Jestli se dá probudit to nevím,
a ta karta mi to dělala taky,když jsem tam dal ten cab z první strany tak dost často.Potom jsem tam dal nějakej SDHC.777 a to chodilo skoro bez chyb(95%),no a potom fleši na6.1 to bylo naprosto super,to už to má něco uvnitř,nic se neinstaluje a chodí to 100%.To SPB není špatné,ale mě to nějak neoslovilo,já jsem si ty aplikace dal na tlačítka.Kalendář - ThumbCalc,Kontakty - VITO funcontact,Internet - Opera a na Today - Inesoft.Phone,iGO8,TT7 a do Start ty playery eyephoto MemMaid a Total Commander.Skoušel jsem Winterface (něco jako SPB),ale to blblo.iFonz dobrý,ale já toho iPhona fakt nemusim.Du spát čau
keras_ce4you (19)|4.11.2008 11:43
Prosím Tě a i ostatní jak udělat aby ta sviňa nikdy nepužívala GPRS a WAP přenosy??????? Dycky když to nastavím na nějakou mojí síť nebo přepíši ten o2 internet nebo o2 wap prostě ať dělám cokoliv tak dycky si programy nebo i prohlížeče (explorer a opera) nastaví nebo bych řekl spíš stáhnou ten správný profil přímo od o2 a připojí se to přes gprs když nemám po ruce wifi síť. Sežere to vždycky nějaký prachy než to stačím vypnout a pěkně mě to sere!!!! Jak to na furt zakázat ???????????
Díky moc...

Jo hele teď jsem zkoušel tam dávat sdhc.777 ale napsalo mi to instalace se nezdařila??? Jak si to tam dostal???
romiks (1)|4.11.2008 21:03
Zdravim
Na to připojovani gprs si zkus stahnout program ModaCo Nodata a vypnout si připojovani přes gprs.Muže mi někdo řict jak velky je soubor nv2 od raykise.
Nemužu se přihlasit do sitě a ten jeho mi nějak nefunguje.Četl jsem že soubor nv2 by měl mit myslim 119kb a mě poslal jen 115kb
Tak zatim
keras_ce4you (19)|4.11.2008 21:28
Zdar
Ten co mi poslal (unbrand) měl 118174 bajtů a ten co jsem zálohoval měl 117642 bajtů............ Takže na velikost moc nekoukej...
Dík za ten ModaCo Nodata - zkusím...
Ještě potřebuju to vypadávání karty... Ten SDHC.777 tam nemůžu nainstalovat-telefon ten cab nevezme. Tak poraďte co s tím aby se neztrácela...Díkes
jerka3 (17)|5.11.2008 16:46
Keras - já ho tam normálně nahrál (ne na kartu) soft reset a jelo to.Skus se kdyžtak podívat sem,třeba ti to pomůže : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344338 .Skus to projít a vyzkoušej,je tam taky ta 777.
cub (5)|6.11.2008 08:21
Jak se dělá hard reset? A co to vlastně udělá?
oleg84 (2)|6.11.2008 11:52
Zdravim všech majitelu lg ks20.Včera jsem se pořidil tento model,jak na začatečnika funguje vpohode,mam tam ROMku:v10a, ROM date:2008-01-18,četel jsem tady na forumu,ze je to špatna sprava,nevim proč,a taky problem z wifi .Konfiguroval jsem podle navodu,ale když se připojem tak se nic ne stane akorat napiše hlašku:nelze navazat připojeni i když wifi je pripojene.muze me nigdo pomoct takovemu tupovnu jako jsem ja.diky předem
doktor.rakev (1)|11.11.2008 18:05
Chtěl bych se zeptat jestli jde nějak zamezit prijmuti hovoru pomoci dotyku na display, pokazde kdyz mam mobil v kapse a vyndavam ho tak mi to prijme hovor aniz bych chtel. Nejlepsi by bylo prijmat hovor pouze tlacitkem vedle joysticku. Nevite jak na to? V nastaveni jsem to nenasel, existuje nejaka utilitka?
keras_ce4you (19)|14.11.2008 08:44
Doprdele !!! furt se mi občas ztrácí 8GB mikro SDHC a vždycky když jí nejvíc potřebuju samozřejmě... Zkoušel jsem ten SDHC.777.cab. Ale dělá to furt stejně... jako s tím origo na první straně tohodle threadu. Jerka3 psal že je to o hodně lepší ale nezdá se mi...
Nemáte někdo řešení tohodle problému??? Je to dost zásadní věc...

Jerko3 co Ty nevíš něco? Díky moc...

P.S. Tak jsem ještě v přidat nebo odebrat progr. našel soft: "HTC SDHC" To byla ta utilitka z té první strany toho balíčku na podporu sdhc karet - konkrétně ten SDHC.cab
Takže jsem htc sdhc odinstaloval a znovu přeinstaloval ten SDHC.777.cab a zdá se to o dost lepší!!!!!!!!!!!!!!
Asi se to "tlouklo" mezi sebou a dělalo to bordel.
Takže toto může snad být doporučení všem když vypadává velkokapacitní karta...
Kilek (45)|5.12.2008 16:59
jeden tip k wifi, ktery pomohl me: pripojeni pres wifi nebylo vyuzivane, dokud jsem manualne neodpojil "mobilni" data - klik na iconu H (HSDPA)/ G (GPRS) vedle indikatoru signalu a odpojit

V10a mela problemy s grafikou (GAPI), hlavne ve hrach a nebyla prilis stabilni. V10b z 19.3.2008 je o dost lepsi i kdyz ne perfektni.
xoblih (3)|16.12.2008 20:58
zdrávím LG komunitu!
Všechny upozorňuji, že je mi 17 let, jsem lama, je to můj první dotykáč a taky telefon s WM. Můj minulý mobil byl Motorola L7, kde sem se vůbec poprvé setkal s flashem, postupem času bych se chtěl propracovat i k flashnutí LG z 09d na 10b. Teď se chci jako nováček v oboru zeptat co si hodit do telefonu za utility patche a vůbec co se hodí mít v telefoně? Díky za reakce...
Mr.several (1)|21.12.2008 14:44
Zdravim všechny.
Rád bych se zeptal na nastavení wifi. KDyž se připojim na nějákou wifi adresu tak se mi zobrazí skontrolujte název síte nebo stav přiojení, přesto je ale vedle názvu sítě napsáno PRIPOJENO. Mohl byste mi nekdo poslat jak máte nastavené wi-fi. Děkuji.
kacenkin_ce4you (0)|6.2.2009 10:58
15.2.2009 - Vzhledem k tomu, že jsem zaznamenal dvě negativní reakce na můj postup, [h]nechávám na zvážení každého zda můj návod použije - každý na svoje riziko[/h]
Znovu zdůrazňuji, že návod funguje, mám ho několikrát odzkoušen a netuším, kde děláte chybu.
NV zálohu nedělám, můj postup nezničí NFS rádiovou část, proto s NV nepracuji a Windiag nepoužívám.



Vím, že je tu návod na nahrátí FW do KS20, ale přesto si dovolím zveřejnit tento svůj amatérský, ale funkční návod.
Mám jej odzkoušen na třech LG KS20 a podle mého není na tom co pokazit, ale přesto, každý jedeme na svoje triko.
Kdyby něco, mail na mne je ra.h@seznam.cz

- stáhněte soft z http://uloz.to/1270801/FW+USBdriver+LGMDP_EURO.zip
(je v tom vše, co je potřeba: Firmware 10b Czech, USB driver a LGMDP)
- software si někam v PC rozbalte
- nainstalujte do PC USB_driver - LGCoronaUSBDriver.exe
- vypněte KS20 a vyndejte baterku
- spusťte aplikaci LGMDP_EURO.exe
- připojte KS20 USB kabelem k PC, a držte send key (vlevo od Joy) a function key (symbol Exploreru), jak se rozsvítí zelená ledka pusťte. (chci zdůraznit, že můžete mít propojen telefon a PC dřív, než zmáčknete klávesy – nevadí to)
(dále chci uvést, že v MT jsem se v USB režimech vůbec nevrtal, ve WinMob jsem měl nastaven USB jako úložiště Nastavení USB, ale jinak nic v servisním módu nic s USB nedělejte)
- potom Select port a otevře se další okno, kde uvidíte na nějakém COM je připojen Váš telefon (když ne dejte Refresh)
- vyberte COM s Vaším telefonem a dejte Connect.
- objeví se obrazovka nazvaná LGE Mobile Emergency Mode
- pokud jste se objevili na obrazovce která má cca 10 řádků (první Image folder) klikněte na DZ dole vpravo, pokud jste se objevili přímo na obrazovce DZ s jedním řádkem nemusíte se už nikam přepínat.
- pomocí Browse najdete cestu k firmware 10b
- a teď pozor!!! Je tam jeden přepínač, který je na NONE a tak to musí zůstat !!!! Pokud byste zvolili EraseNFS přijdete o Vaši telefonní část, tzn, ztratíte IMEI a nezavoláte si ! (žádnou zálohu NV nemusíte dělat, pokud zde zůstane NONE !! )
- je tam zatrhávací okénko vedle DZ to musí být zatrhnuté
- pak už jen dáte Start a počkáte si cca 15 minut , proces skončí nápisem že Download comlete, jako každé nahrávání FW i teď platí, nesmíte download přerušit a raději počkejte nějakou minutu navíc J))
- no a pak jen mobil odpojte, nasaďte baterku a můžete začít instalovat WM J))

Znovu připomínám, že to mám odzkoušeno a že vycházím ze své praxe. Ano, návod se trochu odlišuje od postřehů, které tu jsou na webu, ano nejsem specialista na mobilní FW (dělám jen do DVB-S), ale funguje to a je to snadné.
xoblih (3)|6.2.2009 14:57
čau, mám problémek s telefonem- nejde mi zvolit vyzvánění jiné než původní, zkoušel jsem snad 1000 různých druhů vyzvánění a jdou jen ty co tam byly původně. Dalším problémem je, že když píšu ve wordu, nebo kdekoliv jinde, nejde mi zvolit jiný způsob zadávání než klávesnice. Poradí někdo?????
pantograf (4)|13.2.2009 22:56
AHOJ!mam prosbu ohledne NV.2 sem z toho nejakej zmatenej sakra pls pls moc pls :O
chtel sem si tam na hrat 10b. Vse podle navodu tady na strance jenze sem pak zjistil ze mi LGMDP neudelal zadnou zalohu a tak sem zacal zjistovat ze sem docela v pr.... heh:Dno a pisemito ilegan OTP proste to nejede pri nastaveni casu se to sekne. Tak bych potreboval jestli by se mnou nekdo nespijil a neporadil mam SKYPE ICQ nebo XFIRE pls ozvete se nekdo kdo tenhle problem uz resil diky moc !!!!Nebo aspon link na tu anglickou unbrand verzi s 6.1
Djindajin (2)|14.2.2009 14:05
vžádným případě nezkoušejte ten postup flashe na stránce 34, nefunguje - odzkoušeno nyní zháním nový NV2 vubec nevím kde

pantograf (4)|14.2.2009 14:19
ahoj ja taky !:D uz se stalo bych kopl do prdele :D
pantograf (4)|14.2.2009 14:29
NV mam ale nemuzu najit ten Windiag.cab link na rpaid proste enfunguje a aj sehnal jen winDiag.reg a vubec nevim kam nebo jak to dostalt doKSky ted uz tam mam aspon tu 10b v cestiny ale nemuzu tel tak jak to to tu popsany hele mrkni na tohle treba se v tom vyznas lip
http://www.lg-ks20.de/informationen/250-restore-nv-daten-qpst-wenn-kein-backup-vorhanden
je to presnwe nas pripad mu sem psat taky tak jestli me pisne dam ti vedet zatim cus
Djindajin (2)|15.2.2009 13:16
link na windiag open.cab http://ifile.it/dl
pantograf (4)|15.2.2009 14:40
Ahoj tak ja uz sem to rozchodil uz jedu na 10b ten nemec me pomohl tak pak napis jestli budes chctit pomoct zatim cao
:yes:
genezis (1)|5.4.2009 02:54
Zdravím,

rád bych se zeptal, zda někdo nemáte originální romku, která byla v LG-KS20 - tedy v09d, případně nevíte kde ji sehnat... (pro případ, že by bylo nutno telefon reklamovat...)
palikj09 (3)|30.5.2009 18:23
Zdravím všechny...
vím že už tato otázka na fóru zazněla ale nidke jsem tu nenašel odpověď a proto bych se chtěl zeptat, jak jde aby když mi někdo volá a já mám telefon třebas v kapse a náhodou na své ks20tce zmáčknu jojjistick tak se hovor přijme což mně dost štve a de mi to na obtíž..... tak bych potřeval nějakej návod nebo něco takového kdyby mi někdo poskytnul jak udělat aby nešlo jojystikem hovou přijmout
díkec moc za odpověď
a ješte bych měl prosbu jestli někdo nemá náhodou v české lokalizaci windows mobile 6.1 a nebo 6.5 profesional na stáhnutí za link a návod bych vám byl moc vděčen ...... jinak s lg jsem moc spokojení až na nějaké závady....
keras_ce4you (19)|29.7.2009 12:49
čau kluci dlouho jsem tu nebyl...
Koukám, že máte s nv2 pořád prolémy... Ten němec Raikisi Vám určitě pomůže pokud přijdete o nv2... Jinak doporučuji to nedělat on to zas takovej rozdíl není - je to jen o psychice, že tam máte 10B, to mi věřte...

2 palikj09
Tak už jsi přišel na to jak joystikem nepřijmout hovor??? Taky mě to hrozně sere... Tahám ho z kapsy a už hovořím... Pěkně na hovno je to! Kdo ví ať nám prosím poradí. Děkujeme...

Tady je návod jak zvýšit (uvolnit) Ramku (u mě asi o 6MB, na čistém systému bez dalších softů je to prý i víc!) a KS20 je o poznání svižnější...:

1. HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\7B58F1D9...\INPROCSERVER 32\Default\SIMTKIT.DLL (to je originál...) zmente na NOSIMTKIT.DLL
2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SECURITY\PHONE\SKIN\ ENABLED=0 (originál je 1); EXT=PHONEEXT.DLL (originál je LgePhoneExt.dll)
3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\LIMIT=206696 (originál je 8192)
4. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\STORAGEMANAGER\FATS\CACHESIZE=4096 (originál je 0); ENABLECAHCE=6 (originál je 1)
5. HKCU\ControlPanel\Sounds\CallWaiting
Category=Incall
script=apw0pr (originál není nic...)
sound=callwait.mid (originál není nic...)

palikj09 (3)|29.7.2009 22:56
Ahoj ....
Mno zatím jsem to nikde nenašel jak vypnout to zvednutí hovoru joystickem a docela mne to i štve:mad: kdyby jsi někde našel ten návod tak napiš.... jo a díkec za ten návod s ramkama dost mi pomohl zatím čus
keras_ce4you (19)|6.8.2009 12:21
Ahoj, tak jsem vyřešil to přijmání hovorů u KS20 tím posraným joystickem...
Již dlouho používám soft od firmy S2... Mají aplikaci na zamykání S2U2 kterou jistě všichni znáte... Kdysi jsem jí taky zkoušel, ale odradilo mě těch spousta nastavení... Teď jsem se k tomu vrátil a dal poslední verzi 2.04 + origo češtinu. Všude píšou, že softy od S2 budou placené, ale jsou furt free :D Chce to si pohrát s nastavením - hlavně s položkou "při hovoru".
Mám to na: ID volajícho=zarámovat, Při přesunutí odpov.=pouze zamknout, při přesun. ukončit=OFF, S2A tl. odpov.=ON, S2A ukonč. tl.= ON, tl. power ukonč. přích hovor=ON, a pak dolu vše off...
Funguje to tak, že je supr vidět fotka když Vám někdo volá, nejsou tam origo tl. přijmutí a odmítnutí od S2U2 (může se omylem tapnout když ho taháte z kapsy...-něco jako ten joystick), ale fungují hard. tl. přijmutí a odmítnutí (ty se jen tak omylem nezmáčknou) a co hlavně joystick je "hluchej" čili hovor nepřijme!!!
Jde s tím dělat spostu opičáren - má to mnoho nastavení... Já do teď používal na zhasnutí displaye soft PowerOffARM (měl jsem ho v SPB horní liště hezky vpravo...), ale teď jsem místo něho dal ikonku zamčení od S2U2 a po zamčení se po 5s LCD uspí jako předtím s tím poweroffarm...
Asi to používá mnoho lidí jen jsem chtěl osvětli nastavení a ten joystick...