Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Touch Cruise (HTC P3650) - praktické zkušenosti, tipy a triky...

Jirka K._ce4you (189)|25.1.2008 13:50
už se to tu někde řešilo,program na to není,prý to jde ,když máš zapnutý hl.odposlech
H0UD1//1 (31)|25.1.2008 13:59
Pro ty kteří jej ještě nemají (já) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jsou první dojmy. Autor nešetří chválou a jestli to není prvotní nadšení je jasný...:yes:
tampiss_ce4you (4)|25.1.2008 14:16
[QUOTE="mihorn"]Ahoj. Dosud jsem měl ASUS 636. Teď bych rád něco lepšího a uvažuju i o koupi tohoto přístroje. Možná se zeptám blbě ale je to pro mě důležitý - dá se jednoduše spustit nahrávání hovoru při telefonování? Mám na mysli, když ti někdo zavolá tak zmáčknutím jednoho tlačítka se nahrává hovor (ne jako u Nokie, že se musíš proklikávat v menu než to spustíš). Během nahrávání hovoru, neozývá se pravidelné pípání tak jako tomu je u Nokií cca po každých 15 vteřinách. Dále má tento přístroj letter recognizer, nebo jinou aplikaci na rozpozávání napsaného textu? Dík za odpověď.[/QUOTE]

ad1) na to je dobrý program VITO AudioNotes (geniální věcička)
Geib (36)|25.1.2008 14:25
Takze panove vcera sem ho koupil...
1. dojmy
-krasnej vybornej kapsovej pc, touch flo je vyborna vec.
-pekne velkej display na slunicku sem byl prekvapenej jak je citelnej..
-baterka tipuju ze vydrzi tak ten den, kdyz mu davas zabrat.
-dotykovka funguje vyborne pri ovladani jak od stylusu tak od prstu..
-radio hraje celkem slusne akorat mi pride ze sem mel u mobilu lepsi signal ve meste (zkousel sem radio asi tak 2x takze s rezervou)

2.kritika
-u pda za 13000 naprosto nevyhovujici a ostudne snimani kamery!!!
-k tomuto tematu uz zde byli psany kilometry takze to nejak nebudu rozepisovat, ale pristroj sem koupil i s vedomim ze tam ten problem bude. DOUFAM ze to HTC nenecha bejt a zacne s tim neco delat, jinak by to mohlo bejt asi na reklamaci.
-ALE POZOR: zjistil sem ze kdyz se postavite k oknu a kameru namirite smerem do mistnosti tak se to zacne sekat jako prase, ale kdyz ji pak budete otacet plynule k oknum zjistite, ze kdyz kamera zacne snimat svetlo tak se to lepsi a kdyz to namirite rovnou z okna ven tak to slape uplne v poho, bez jednoho trhnuti, a to s tim muzete mavat!

-video sem zatim nezkousel, tak nevim
-fotky pekny v pohode...
Devr (64)|25.1.2008 20:33
Zdravím, dnes jsem volal do sunnysoftu a chtěl vědět zda ho mají skladem na prodejně...prej bude příští týden...zatím jen dle pořadníku.

Máte ho někdo ze sunny? Případně , kde jinde v Brně.

spree (42)|26.1.2008 12:28
Ako je to s navigaciou? Seka sa alebo funguje plynule?
Lutri_ce4you (143)|26.1.2008 13:24
Ahoj všem! Tak včera jsem měl možnost si troch pohrát s tímto stroječkem. Musím říct, že tam nějáký pokrok oproti Artemisovi je a to hlavně v ovládání a paměti ;) Ale k někrerým vašim dotazům:
1/ stahování počasí - stačí na něj kliknout a zaškrtnout aby se nestahovala aktualizase automaticky a máte pokoj. Jen vy si rozhodnete, kdy se stáhne a hlavně přez co /třeba WIFI/ :cool:
2/ nahrávání hovorů maká velmi dobře s aplikací Vito audionotes v1.32, ale jako většina MDA je volaná strana slyšet velmi špatně a pokud ji chcete nahrát kvalitně, tak musíte zapnout hlasitý odposlech. Pípání v hovoru není žádný :?
3/ navigace Mio funguje perfektně, celkem rychlé je i vyhledání, připojení na interní GPS je přes port4, přenosová rychlost je 4800. Případně stačí upravit ve složce Mio na kartě v sys.txt a pak je vše :yes:

Foták, WIFI, Video hovory... fungují dobře, ale ten čudlík na hlasitost je fakt dost nepovedenej :( Rychlost je celkem dobrá, zvuk taky.
To je asi tak vše. Celkem dobrej stroječek, tak ať vám všem dobře slouží!!! :D
Zabza12 (87)|26.1.2008 13:37
Vodafon už je má na skladě a dodává. Jeden kousek mi přijde v pondělí.
saturka (0)|26.1.2008 15:53
Ahoj,
podařilo se někomu rozchodit ActiveSync přes BT?
landov (54)|26.1.2008 17:05
AS cez BT chodi absolutne bez problemov, prve spojenie s PC je vsak nutne vykonat cez kabel...
Kuklin-THC cruise (16)|26.1.2008 19:47
Tak devčata :-) První dojmi z microSD 8G (sandisc),class2. Zakoupeno v Alze za 1400, funguje naprosto v pohodě na žádný problém jsem zatim nenaratil.
htcjirka (1875)|26.1.2008 20:02
Neni duvod proc by 8GB microSDHC nemela fungovat.Cruise stejne jako Kaiser podporuje karty az do velikosti 32GB
fps (113)|26.1.2008 21:05
upravoval jste někdo dotykovou krychli ma to jít programem Touch Settings ale ten nejde nainstalovat (odkaz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26324) jde to vůbec? hlavně mněnit programi v krychli za ty co chci díky předem za rady
Golf (6)|26.1.2008 23:45
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]Tak devčata :-) První dojmi z microSD 8G (sandisc),class2. Zakoupeno v Alze za 1400, funguje naprosto v pohodě na žádný problém jsem zatim nenaratil.[/QUOTE]

No vidis, a to ses nejprve ofrnoval nad class 2 ;)
Falco (12)|26.1.2008 23:58
[QUOTE="spree"]Ako je to s navigaciou? Seka sa alebo funguje plynule?[/QUOTE]
Navigacia funguje super, ziadne sekanie. Dokonca mi funguje aj v baraku ....40cm steny.
Taktiez som nestratil signal ani pri prechode tunelom Sitina 2,5km ,v Bratislave . Akurat, ze na mape nie je vobec zakresleny -TomTom. Na druhej strane tunel otvorili cca pred pol rokom, asi preto :D

Co sa tyka spracovania, je vynikajuce, hlavne odolne. Podarilo sa mi ho totiz odkopnut asi z desiatich schodov na medziposchodie a okrem toho, ze odletela krytka baterky, sa mu nic nestalo, ani tuk, ani ziadny skrabanec
:sarcastic: :O
Ozaj, uz viete ako nastavit ukladanie fotiek priamo do HTC albumu ?
Miroslav Nezbeda (163)|27.1.2008 10:07
Jakou používáte sw klávesnici a proč používáte právě tu?
XTR_ce4you (52)|27.1.2008 12:06
Špatná zpráva pro majitele HF Parrot (alespoň 3200LS +), stejná situace jako u Kaisera, tj. nepravidelné padání hovorů a odpojování, které zde dosáhlo "dokonalosti" kdy na displayi HF sady se vše tváří OK, máte tedy pocit, že lze normálně hovořit, ale volající na vás křičí v tašce z Cruise :((
O to úsměvněji na mě působí dnešní bleskovka o navázání úzké spolupráce HTC a Parrot a já se modlím, už aby to bylo!
Je to za poslední měsíce dvě zařízení od HTC, které mi prošli rukama a nefungují s Parrotem!
brody_ce4you (39)|27.1.2008 15:37
Ahoj. Chtel sem se zeptat, jak je to u takovychto zarizeni s nosenim v kapse? Ja bych ho nosil jen v predni kapse u kalhot, na pasku mi prekazi a jinam se nevejde... Mam strach, jestli by se nestalo neco s displejem. Prasknuti a tak... Co jsem cetl, tak displej je trochu tuzsi, takze by to nemusel byt u toho zarizeni problem? Mate nekdo zkusenosti treba s Artemisem, nebo necim jinym, jestli displej v kapse vydrzi?
Kuklin-THC cruise (16)|27.1.2008 16:49
[QUOTE="Golf"][QUOTE="Kuklin-THC cruise"]Tak devčata :-) První dojmi z microSD 8G (sandisc),class2. Zakoupeno v Alze za 1400, funguje naprosto v pohodě na žádný problém jsem zatim nenaratil.[/QUOTE]

No vidis, a to ses nejprve ofrnoval nad class 2 ;) [/QUOTE]

No eště sem se otom krapet informoval :-) class2 naprosto dostačuje
FOXXX (77)|27.1.2008 19:05
[QUOTE="brody"]Ahoj. Chtel sem se zeptat, jak je to u takovychto zarizeni s nosenim v kapse? Ja bych ho nosil jen v predni kapse u kalhot, na pasku mi prekazi a jinam se nevejde... Mam strach, jestli by se nestalo neco s displejem. Prasknuti a tak... Co jsem cetl, tak displej je trochu tuzsi, takze by to nemusel byt u toho zarizeni problem? Mate nekdo zkusenosti treba s Artemisem, nebo necim jinym, jestli displej v kapse vydrzi?[/QUOTE]
nosím v kapse artemise docela často a už přes rok naštěstí drží :-) samozřejmě bez klíčů :D
Golf (6)|27.1.2008 23:15
Co se tyce prohlizece fotek z "kostky",tak jsem na http://forum.xda-developers.com (je nutna registrace) nasel cabik na to, odkud se maji fotky prohlizet, ale je to asi pro jinou jazykovou mutaci, protoze se v navigaci misto textu objevuji pouze ctverecky... Jinak se jedna o HTC_AlbumFolder_DirectoryOption a nabidne to pri otevirani vlastne volbu, odkud se maji obrazky do prohlizece nahrat. Pripada mi to dost krkolomne... Dal jsem to nezkoumal, neni to pro me priorita..
jaja01_ce4you (262)|28.1.2008 07:52
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Jakou používáte sw klávesnici a proč používáte právě tu? [/QUOTE]

pouzivam PCM Keyboard, s cz layoutem czech_02_uni (autora layoutu najdes zde na foru, uz si ho nepamatuju) ... vyhovuje mi proto, ze kvuli psani na ni nemusim vytahovat stylus, pismenka velka tak akurat na trefeni a pritom je to plnohodnotna klavesnice, zadne vytukavani pismena na 2-3x jako na klavesnicich htc ... ma vybornou vychytavku - pokud chces nejaky specialni znak nebo jedno cislo nebo pismeno s nabodenickem, nemusis pripenat funkcni klavesou na jinou sadu znaku, ale podrzis prst treba na e a nabidne se ti é ě ... na mezerniku jsou cisla, na enteru copy&paste, na w jsou prednastavene 'http://' 'www' atd atd atd spousta uzitecnejch vychytavek, doporucuju
landov (54)|28.1.2008 09:42
Zdravim, mam na HTC Cruise problem s radenim dorucenych SMS. Prichadzajuce SMS si dam zoradovat podla datumu prijatia, ale zoraduje mi ich nahodne a som z toho hotovy, ked mi pride SMS a ja ju musim hladat po celej zlozke. Robim nieco blbo alebo je to nejaky iny problem? P.S.:mam nainstalovane SMSDRfix.
jaja01_ce4you (262)|28.1.2008 09:47
zadna 'udelatka' na sms jsem si zatim nedoinstalovaval a sms se mi v poradku radi tak, jaxi vyberu
DD_ (331)|28.1.2008 10:04
[QUOTE="FOXXX"][QUOTE="brody"]Ahoj. Chtel sem se zeptat, jak je to u takovychto zarizeni s nosenim v kapse? Ja bych ho nosil jen v predni kapse u kalhot, na pasku mi prekazi a jinam se nevejde... Mam strach, jestli by se nestalo neco s displejem. Prasknuti a tak... Co jsem cetl, tak displej je trochu tuzsi, takze by to nemusel byt u toho zarizeni problem? Mate nekdo zkusenosti treba s Artemisem, nebo necim jinym, jestli displej v kapse vydrzi?[/QUOTE]
nosím v kapse artemise docela často a už přes rok naštěstí drží :-) samozřejmě bez klíčů :D [/QUOTE]
Kamos nosi taky uz vice jak rok Artemise ciste v kapse bez nejmensich problemu. Ja aktualne sveho Cruise taky nosim jen v predni kapse u kalhot akorat si davat bacha na jiz zminene klice nebo kovovy penize aby se zbytecne neposkrabal (spis mista mimo display na displayi je folie).
bedja (47)|28.1.2008 10:34
[QUOTE="brody"]Ahoj. Chtel sem se zeptat, jak je to u takovychto zarizeni s nosenim v kapse? Ja bych ho nosil jen v predni kapse u kalhot, na pasku mi prekazi a jinam se nevejde... Mam strach, jestli by se nestalo neco s displejem. Prasknuti a tak... Co jsem cetl, tak displej je trochu tuzsi, takze by to nemusel byt u toho zarizeni problem? Mate nekdo zkusenosti treba s Artemisem, nebo necim jinym, jestli displej v kapse vydrzi?[/QUOTE]
V kapsech se cítí jako doma...žádný problém, taky nesnáším pouzdro na opasku. Mám Cruise na šňůrce s karabinou ze snowboardového vázání, takže nespadne na zem, zloděj by měl asi taky komplikace a ryhle jej odpojím, když potřbyji: HF pod...
Losos_ce4you (1147)|28.1.2008 15:16
Pokud nekdo nemuzete zit bez prehravani videa bez jakehokoliv konvertovani - divx , xvid ve formatu pro PC , neni problem , posledni verze CorePlayeru na 111% .....
brody_ce4you (39)|28.1.2008 15:21
Jeste bych mel dotaz, zkouseli jste nekdo Cruise nabijet v aute obycejnym USB kabelem? Mam redukci z autozasuvky na usb, tak mi pride zbytecne si kupovat nabijecku. Ale n E-tenu mi to treba neslo, nebo se musel ten kabel upravit... Potesilo by me, kdyby to tady slo bez problemu...
Cvendzo (9)|28.1.2008 16:02
Neviete niekto ci po Hard Resete sostane v cruisovi ceska lokalizacia?
DD_ (331)|28.1.2008 16:25
[QUOTE="brody"]Jeste bych mel dotaz, zkouseli jste nekdo Cruise nabijet v aute obycejnym USB kabelem? Mam redukci z autozasuvky na usb, tak mi pride zbytecne si kupovat nabijecku. Ale n E-tenu mi to treba neslo, nebo se musel ten kabel upravit... Potesilo by me, kdyby to tady slo bez problemu...[/QUOTE]
Vyzkouseno funguje. Mam taky redukci na USB do CL, kterou jsem koupil kdysi v nejakem packu, a vcera jsem pouzival Cruise na navigaci a s dodavanym USB kabelem (original ke Cruisovi) a touto redukci to v aute bez problemu dobiji.
DD_ (331)|28.1.2008 16:26
[QUOTE="Cvendzo"]Neviete niekto ci po Hard Resete sostane v cruisovi ceska lokalizacia?[/QUOTE]
Po HR se spusti nejakej SunnySoft instalator kterej se zepta zda chcete prostredi English/Czech podle toho pripadne nainstaluje .cab se Sunnysoft cestinou.
Prvni co jsem udelal byl HR a vyhozeni cestiny :).
DD_ (331)|28.1.2008 16:37
[QUOTE="landov"]Zdravim, mam na HTC Cruise problem s radenim dorucenych SMS. Prichadzajuce SMS si dam zoradovat podla datumu prijatia, ale zoraduje mi ich nahodne a som z toho hotovy, ked mi pride SMS a ja ju musim hladat po celej zlozke. Robim nieco blbo alebo je to nejaky iny problem? P.S.:mam nainstalovane SMSDRfix.[/QUOTE]
Hm taky jsem neinstaloval zadnou vec na SMSky a v defaultni aplikaci je v horni liste moznost zvolit slozku a vedle toho podle ceho to v te slozce tridit, moznosti tam mam MessageType, From, Received, Subject .. a pri vybranem Received mi to tridi v pohode podle casu prijeti.

H0UD1//1 (31)|28.1.2008 16:41
[QUOTE="Losos"]Pokud nekdo nemuzete zit bez prehravani videa bez jakehokoliv konvertovani - divx , xvid ve formatu pro PC , neni problem , posledni verze CorePlayeru na 111% ..... [/QUOTE]

Z mého pohledu je to sice zbytečnost, ale když už jsi to načal. Zkoušel jsi ty nebo někdo jiný, zda Cruise přehrává takové video plynule?
DD_ (331)|28.1.2008 18:01
No nevim co znamena tech 111%, kazdopadne jsem schvalne zkusil nainstalovat CorePlayer verzi 1.1.3, a otevrit video ktere jsem normalne prehraval na kompu, takze rozliseni 640x352, bitrate 891kb/s xvid a v Coreplayeru se znatelne trha.
Bylo to sice koukatelne ale vice mene jen pro to ze tam nebyly zadne rychle sceny, pri tech si myslim ze by to nebylo zrovna 2x pouzitelne.
Spellshaper (26)|28.1.2008 18:29
111 procent je o kolik je prehravani rychlejsi nez standard. Tedy neco jako, jakou ma zarizeni jeste rezervu, pod 100 uz je to pomalejsi.

V te verzi CorePlayeru 1.1.3 musis mit nastaveny QTV ovladac, to je spec. ovladac pro Kaiser a dalsi "postizena" zarizeni.
DD_ (331)|28.1.2008 18:48
[QUOTE="spellshaper"]111 procent je o kolik je prehravani rychlejsi nez standard. Tedy neco jako, jakou ma zarizeni jeste rezervu, pod 100 uz je to pomalejsi.

V te verzi CorePlayeru 1.1.3 musis mit nastaveny QTV ovladac, to je spec. ovladac pro Kaiser a dalsi "postizena" zarizeni.[/QUOTE]
No zkousel jsem QTv, stejne jako dalsi volby a rekl bych ze sice je to s tou QTv asi tak nejlepsi kazdopadne zdaleka ne idealni a tudiz vyresene.

EDIT: Tak jsem zkusil pustit benchmark na kousek toho videa a vysledek 98.17, a to si myslim ze ty horsi sceny jsou az v 2. pulce.
Čiko_ce4you (78)|28.1.2008 18:49
spellshaper:
Kde se ten QTV ovladac nastavuje? Jsem asi slepej:)
DD_ (331)|28.1.2008 19:00
[QUOTE="Čiko"]spellshaper:
Kde se ten QTV ovladac nastavuje? Jsem asi slepej:) [/QUOTE]
Menu -> Tools -> Preferences -> Select Page (Video)
Aramaki (9)|28.1.2008 19:03
už jste někdo zkoušel přehrávat nekomprimované video v DivX formátu? (nebo aspoň i komprimované)? Jak to vypadá? děkuji
Losos_ce4you (1147)|28.1.2008 19:59
Komu nejede v CorePlayeru nekonvertovane video v "plne palbe" bez problemu hledejte problem jinde , za "normalniho"stavu jede perfektne ... Mozna jako zaklad nepouzit crackovany CorePlayer , ale koser verzi ...
DD_ (331)|28.1.2008 20:30
[QUOTE="Losos"]Komu nejede v CorePlayeru nekonvertovane video v "plne palbe" bez problemu hledejte problem jinde , za "normalniho"stavu jede perfektne ... Mozna jako zaklad nepouzit crackovany CorePlayer , ale koser verzi ...[/QUOTE]
Hm CorePlayer mam korektne registrovanej zadnou crackovanou verzi a video nejede - viz. predchozi prispevky - IT Crowd treba je celkem koukatelnej kazdopadne je to porad pod 100% v benchmarkach .. verim ze nektere video v tom jet muze ale myslim si ze filmy s rychlejsima scenama na otevrenem prostranstvi na tom nijak plynule nepojedou.
DD_ (331)|28.1.2008 20:32
[QUOTE="Aramaki"]už jste někdo zkoušel přehrávat nekomprimované video v DivX formátu? (nebo aspoň i komprimované)? Jak to vypadá? děkuji[/QUOTE]
Hm tady nevim co myslite pojmem nekomprimovany DivX, vzhledem k tomu ze DivX je oznaceni zpusobu komprese. To je jako byste rikal nekomprimovane mp3. O prehravani divx/xvid je tu poslednich nekolik prispevku.
Aramaki (9)|28.1.2008 20:40
[QUOTE="DD"] nekomprimovany DivX, vzhledem k tomu ze DivX je oznaceni zpusobu komprese. To je jako byste rikal nekomprimovane mp3. O prehravani divx/xvid je tu poslednich nekolik prispevku.
[/QUOTE]
no myslel jsem video který nebude přizpůsobené velikosti displeje, ale už si to tady čtu a moc vesele to nevyznívá. Snad vyjde ten update.
DellaVega (70)|28.1.2008 20:59
Určitě už znáte...

http://palmare.idnes.cz/nova-htc-a-mizerny-graficky-vykon-blizi-se-naprava-fsr-/chytre-telefony.asp?c=A080127_213825_chytre-telefony_ram
bedja (47)|28.1.2008 21:16
Draci, chtěl bych se zeptat na toť: Dnes jsem testnul sluchátka a jedno hrálo silněji než druhé. Pak jsem šáhl na kolečko pro + a - na šňůře a ozvalo se děsné chrčení, hned jak se mi vrátil sluch, jsem nalezl polohu, kdy byla hlasitost v obou stejná. Otáčení títo udělátorem však působí různé nepředvídatelné zvuky. Jak jste na tom vy? Co kvalita zvuku sluchátek? Zkoušel někdo porovnávat třeba s Koss PortaPro? Nemám zatím adaptér a nemohu porovnat, ale moc se mi to nelíbí.
htcjirka (1875)|28.1.2008 21:22
Original sluchatka stoji vzdy za nic moc-zvukově.Pouzivam redukci na 3.5 a sluchatka seinnheiser
saturka (0)|28.1.2008 21:48
2bedja: jsem na tom stejně, je to na reklamaci - nemůže se při otáčení regulátorem hlasitosti měnit váha mezi sluchátky navíc s hrozným škrčením.
DellaVega (70)|28.1.2008 21:52
Já mám sluchátka v cajku (myslím tím žádný takový věci co tady píšete)
ull (5)|29.1.2008 09:03
Včera jsem si ho koupil. Menší problém...jeden vadný bod, ale neni skoro videt a mam pocit, ze je videt cim dal min, ted uz skoro vubec, takze je mi to sumak. Vsechno slape dobre, zkousim co se da, o vikendu dam HR a soft co opravdu chodil a vyhovuje mi, tam dam natrvalo a vyladim si to dle potreb a bez cestiny.

TomTom slape jak hodinky, vubec se neseká. Možná je to malou mapou (pouze Praha) a tim malou narocnosti, nevím. Na cestě z práce zas skusím iGO. Signál se chytil temer okamzite.

Co se tyce problemu, nevypina se mi podsviceni, nevím jak to nastavit, mam nastaveno 10s ale disp. sviti stale a dost mi to vadi:( Nevite nekdo kde by mohl byt zakopany pes???
DD_ (331)|29.1.2008 11:09
Tak TomTom mi netrha ani s mapou EasternEurope - testovano o vikendu a slape v pohode, fix GPSky je opravdu uzasne rychlou zalezitosti.

Co se tyce podsviceni, tak fungovalo ti to na zacatku nez jsi tam instaloval aplikace ? Protoze to vypada ze nejaka aplikace zabranuje zhasnuti displaye. Mi to chodi v pohode jak na external power tak na baterky. Zkusil bych to po HR jestli to chodi korektne.