Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Touch Cruise (HTC P3650) - praktické zkušenosti, tipy a triky...

SepiaX_ce4you (39)|22.1.2008 14:47
To rarasek: díky moc:yes:
strojvudce (390)|22.1.2008 16:41
H0UD1/\/1: Dík za tip, ještě promyslím. Jinak už mi Cruisík fiští na prodejnu. Se už nemůžu dočkat.:D :yes:
Devr (64)|22.1.2008 18:18
Jdu do něj ....kde nejlépe objednat sunnysoft? Nebo lépe jinde? Odkud ho máte?
maisel (11)|22.1.2008 18:50
[QUOTE="landov"]Takze dnes mi dorazilo na CRUISEa toto puzdro http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=1831
sedi akurat, je kozene, vyzera zatial OK[/QUOTE]

Zdravím, mohu se zeptat na vnitřní rozměry, je mi jasné, že se tam cruise vejde, ale není to zbytečně veliké..
Jinak se mi moc líbila univerzální kapsička od pdair, ale nemůžu ji v Česku sehnat:(
Moc díky za odpověď
Maisel
Jirka K._ce4you (189)|22.1.2008 19:43
[QUOTE="Duhen"]Jdu do něj ....kde nejlépe objednat sunnysoft? Nebo lépe jinde? Odkud ho máte?[/QUOTE]

to ti nikdo asi neřekne

[CODE]http://mobily.x-store.cz/htc-p3650-polaris-touch-cruise/detail.aspx[/CODE]
Jirka K._ce4you (189)|22.1.2008 19:53
[QUOTE="strojvudce"]H0UD1/\/1: Dík za tip, ještě promyslím. Jinak už mi Cruisík fiští na prodejnu. Se už nemůžu dočkat.:D :yes: [/QUOTE]

máš novou lokomotivu a ještě chceš telefon?
Falco (12)|22.1.2008 19:59
[QUOTE="landov"]Mam Cruise druhy den, som spokojny ale...Ked si otvorim prehliadac fotiek HTC Album, tak tam stale su len tie fotky, ktore boli ukazkove od HTC, ale to co som vyfotil sa v Albume nezobrazuje...a v nastaveni Albumu nikde nevidim zmenu cesty-moznost nastavenia zobrazenia fotiek z inej zlozky...co s tym???[/QUOTE]

Nie, ze by to bolo take dolezite, ale prisiel uz na to ukladanie fotiek niekto:?: Mojim deckam sa paci Touch flo na foto albume, ale fotky uklada do My Documents :(
Dik za radu....
strojvudce (390)|22.1.2008 20:02
Jirka K.: Tak přesně tam jsem si ho taky objednal. A na nový mašině přece nemůžu jezdit se starým mobilem a PDAčkem a GPS. Konečnš budu mtí all in one. :yes:
Jirka K._ce4you (189)|22.1.2008 20:13
strojvudce :yes: přesně tak,zítra ho čekám :yes: tak jsem zvědavej,doufám,že to nebude nějaká zdechlina
Jirka K._ce4you (189)|22.1.2008 20:17
[QUOTE="Jirka K."]strojvudce :yes: přesně tak,zítra ho čekám :yes: tak jsem zvědavej,doufám,že to nebude nějaká zdechlina[/QUOTE],ještě jsem objednal kartu

[CODE]http://www.megafoto.cz/sandisk-microsdhc-8-gb.html[/CODE]
vpx (529)|23.1.2008 08:57
[QUOTE="falco1969"][QUOTE="landov"]Mam Cruise druhy den, som spokojny ale...Ked si otvorim prehliadac fotiek HTC Album, tak tam stale su len tie fotky, ktore boli ukazkove od HTC, ale to co som vyfotil sa v Albume nezobrazuje...a v nastaveni Albumu nikde nevidim zmenu cesty-moznost nastavenia zobrazenia fotiek z inej zlozky...co s tym???[/QUOTE]

Nie, ze by to bolo take dolezite, ale prisiel uz na to ukladanie fotiek niekto:?: Mojim deckam sa paci Touch flo na foto albume, ale fotky uklada do My Documents :(
Dik za radu....[/QUOTE]

Ahoj, zkus mrknout na nejaka fora i ohledne WM6 smartphonu, nebo prohledej registr, urcite tam najdes, ze jde ten folder s fotkami redirectnout.
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 12:50
tož teď přišel,jdu ho rozbalit,sem teda zvědavej....
Kuklin-THC cruise (16)|23.1.2008 13:36
dejte někdo info až příjdete na to jak nstavit ukládání fotem tam kam chcete !!! pls
RiCEard (15)|23.1.2008 13:38
Ahojte, moje skusenosti pocas dvoch dni :

Technicke prevedenie : z mojho pohladu perfektne, nic nevrzga (zatial),
pevna konstrukcia a s bocnym tlacitkom na ovladanie hlasitosti to vobec nieje take strasne ako som ocakaval podla vasich prispevkov.
Rolovacie otocne tlacitko by som si vedel predstavit aj ergonomickejsie. Kladnie mierny odpor a niekedy je tazke nim pretacat..ale az tak casto ho nevyuzivam kedze scrollujem prstom..
Folia je standartna, celkom fpohode, ale riesit ju nebudem lebo folie od druhych vyrobcou su za babku..

Cesku lokalizaciu som neinstaloval, mam only english, ale aj tak sa mi miestami
zda zariadenie pomale. Scrollovanie v programoch sem tam ako keby seklo.
Ak to porovnam s mojim strasne staruckym iPAQom 3980 tak ten scrolling tam bol plynulejsi.

Touch flo a touch cube .. super. Vytahujem stylus o 40percent menej ako predtym.

Problem s ukladanim obrazkov do ineho foldra mam aj ja..

Paani, fotak sice vobec nepouzivam (fotim zrkadlovkou) ALE ked som si isiel fotit foto do kontaktou TEN REFRESH ZOBRAZENIA VO FOTAKU!!! HROZNE!!
normalne to seka , ako keby to davalo 1frame za sekundu...mate niekto tento problem??? a co stym?

Vcelku sa mi zariadenie paci a myslim ze po odstraneni vykonnostnych problemov novou ROMkou budem celkom spokojny.
Poprosim aj vase kommenty k vykonnosti..

Este doplnim > prosim nechajte si pre seba spravy do diskusie > uz mi prisiel, idem ho vybalit, budem ho mat za....chapem nadsenie a aj radost z tohto zariadenia ale diskusia je o skusenostiach
Devr (64)|23.1.2008 14:05
Tuším, že ten problém (pomalej foťák a pomalost v menu) bude souviset s grafickými ovladači viz.
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=46464
:(
Losos_ce4you (1147)|23.1.2008 14:14
Urcite to tak neni ......... mel jsi nekdy v ruce jakekoliv takove zarizeni od HTC ?? Fungoval fotak nejak jinak ??? A neni ti divne ze za dobrych svetelnych podminek je pohyb zcela plynuly ??? .........
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 14:19
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]dejte někdo info až příjdete na to jak nstavit ukládání fotem tam kam chcete !!! pls[/QUOTE]

zapneš foťák,dole jsou takový ikony,tak vlevo ťukni na tu ikonu a tam ti to dá možnost buď do přístroje nebo na kartu,taková banální záležitost,ty jsi to ještě nezkoušel?
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 14:23
ještě jsem nepřišel na tu kostku
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 14:49
[QUOTE="RiCEard"]Ahojte, moje skusenosti pocas dvoch dni :

Este doplnim > prosim nechajte si pre seba spravy do diskusie > uz mi prisiel, idem ho vybalit, budem ho mat za....chapem nadsenie a aj radost z tohto zariadenia ale diskusia je o skusenostiach[/QUOTE]


abyses nepo.... cizinče
H0UD1//1 (31)|23.1.2008 15:33
[QUOTE="Duhen"]Tuším, že ten problém (pomalej foťák a pomalost v menu) bude souviset s grafickými ovladači viz.
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=46464
:( [/QUOTE]

Mám dojem, že na tu grafickou výkonnost si tak rochu pořád někdo stěžuje. Nechci to brát jako jasný důkaz, ale pokud se podíváte na tohle video, kde je porovnání plynulosti TyTN II a Magicana (Compact I) v TomTomu možná to dost překvapí, ale možná taky ne. Záleží natom jak plynule to třeba vám jede na Cruisovi.

Ať si říká Losos, co chce i HTC začíná uvažovat o nápravě,o které je psáno zde.
Kuklin-THC cruise (16)|23.1.2008 16:09
to Jirka K.:

Kuklin-THC cruise napsal(a):
dejte někdo info až příjdete na to jak nstavit ukládání fotem tam kam chcete !!! pls


zapneš foťák,dole jsou takový ikony,tak vlevo ťukni na tu ikonu a tam ti to dá možnost buď do přístroje nebo na kartu,taková banální záležitost,ty jsi to ještě nezkoušel?

zase země nedělěj wola. Spíš mě zajímá když budu chtít změni místou úložiště v telefonu. Změnit třeba složku...Kde se to dá nastavit
LaX151 (5)|23.1.2008 16:37
[QUOTE="strojvudce"]Jirka K.: Tak přesně tam jsem si ho taky objednal. A na nový mašině přece nemůžu jezdit se starým mobilem a PDAčkem a GPS. Konečnš budu mtí all in one. :yes: [/QUOTE]
A copak si dostal za mašinu a kde vůbec jezdíš? (Víš, já se o železnici zajímám)
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 19:02
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]:

Kuklin-THC cruise napsal(a):
dejte někdo info až příjdete na to jak nstavit ukládání fotem tam kam chcete !!! pls
[/QUOTE]

hele Kuklin - trochu srandy neuškodí,každej se tu tváří,jako kdyby z Cruise dělal diplomku :yes: :yes: :yes:
landov (54)|23.1.2008 19:06
[QUOTE="RiCEard"]Ahojte, moje skusenosti pocas dvoch dni :

Rolovacie otocne tlacitko by som si vedel predstavit aj ergonomickejsie. Kladnie mierny odpor a niekedy je tazke nim pretacat..ale az tak casto ho nevyuzivam kedze scrollujem prstom.. [/QUOTE]

Mne to rolovacie kolecko chodi bez najmensieho odporu...je extremne citlive na dotyk. A u vas ako?
Kuklin-THC cruise (16)|23.1.2008 20:23
dotaz TT mapy:
Kde se knim dá přijít. když nechci platit :D . Nevíte někdo?
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 20:51
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]dotaz TT mapy:
Kde se knim dá přijít. když nechci platit :D . Nevíte někdo? [/QUOTE]

jedině,že by ti je někdo dal,přečti si SZ
Kuklin-THC cruise (16)|23.1.2008 20:59
sz? sem tu novej. Namě musíš česky;)
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 21:48
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]sz? sem tu novej. Namě musíš česky;) [/QUOTE]

soukromá zpráva
Jirka K._ce4you (189)|23.1.2008 22:05
[QUOTE="Jirka K."][QUOTE="Kuklin-THC cruise"]sz? sem tu novej. Namě musíš česky;) [/QUOTE]

soukromá zpráva[/QUOTE]

pls,co znamená to THC před cruise? Jsem z toho jelen ...
Surgical (2364)|24.1.2008 07:20
THC je tetrahydrocannabinol, hlavní to účinná látka z marjány.





THC Cruise bude tedy ve volném překladu zhulená vyjížďka na lodi :)
spree (42)|24.1.2008 09:07
Mate niekto vo svojom Touch Cruise i slovencinu? Ak ano je v nom uz spolu s cestinou?
Seff (73)|24.1.2008 12:39
Tady je funkční weather (změněna URL v knihovně):
1. vypni HTC plug in
zkopíruj knihovnu HTCHome.dll to \Windows
2. zapni HTC plug in

HTCHome.dll.orig - původní khihovna
HTCHome.dll.weather_is_connected - nová knihovna
b00n_ce4you (4)|24.1.2008 14:27
A co to je presne za upravu? Me pocasi funguje tak jak ma.

Mimochodem zjistil jsem, ze par majitelu teto hracky nezjistilo, ze kolecko neslouzi jen na toceni, ale ze se da klasicky mackat po bocich a nahore/dole a mnohdy je to mnohem efektivnejsi pri scrollovani (napr Kontakty).
Seff (73)|24.1.2008 14:46
[QUOTE="b00n"]A co to je presne za upravu? Me pocasi funguje tak jak ma.
[/QUOTE]

Moje "počasí" mi nikdy nefungovalo a vždy mi to psalo hlášku:
Unable to connect...

HTC poskytovalo službu a ta už není ve své původní podobě dostupná:

http://htc.accuweather.com/widget/htc/forecast-data_v3.asp?ac=TR2cra9U&locCode=

Nová služba je na adrese:

http://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=

Více na:

http://weather.not2advanced.com/files/
b00n_ce4you (4)|24.1.2008 15:21
Zajimave, zadny takovy problem nemam, pocasi se stahuje tak jak ma.
Kuklin-THC cruise (16)|24.1.2008 15:29
taky nemám zatim problémy s počasím. Jinak newíte někdo kde by se dala koupit 8G microSD karta (class4)? za normální prachy?
SepiaX_ce4you (39)|24.1.2008 15:42
Tady?: http://www.palmpc.cz/sandisk-microsd-transflash-8gb-sdhc-mini-ctecka-karet/
chorche_ce4you (12)|24.1.2008 15:43
nebo tady: http://www.megafoto.cz/sandisk-microsdhc-8-gb.html
SepiaX_ce4you (39)|24.1.2008 15:53
To Kuklin-THC cruise: dej vědět jakou kartu jsi pořídil a jak to funguje s Cruise. Díky
Golf (6)|24.1.2008 16:00
[QUOTE="Kuklin-THC cruise"]taky nemám zatim problémy s počasím. Jinak newíte někdo kde by se dala koupit 8G microSD karta (class4)? za normální prachy?
[/QUOTE]

mozna ze nejlevnejsi... http://www.alza.cz/pametova-karta-sandisk-micro-secure-digital-8gb-s-cteckou-mobilemate-micro-reader-d85342.htm
Kuklin-THC cruise (16)|24.1.2008 16:01
dík. no tu za 2300.....neberu v potaz, a ta alza...class2. Ale koukal sem na sunnisoft. Tam to vypadá ok ;). Jasný pak dám vědět
Jirka K._ce4you (189)|24.1.2008 16:03
koupil jsem v megafoto,sem teda čuměl,když jsem tam kopíroval mapu 1,6GB jak to šupalo
bedja (47)|24.1.2008 18:54
Chlapi, v čem vidíte uskalí použití SDHC class 2 oproti class 4 - 6? Dikes answeros.
Surgical (2364)|24.1.2008 19:28
K nižší deklarované přenosové rychlost alias Class.
Jest to peechovina z hlediska uživatele PDA, neb přenosová rychlost i u nejnižšího Class je x-násobně vyšší, než je schopno PDA využít a i při kopírování na kartu/z karty v externí čtečce já na svém SandDisku Class 2 běžně přenáším 150MB soubory (*.avi) maximálně desítky vteřin, což mi více než postačuje....abych nepřeplácel dalších pár stokorun za "rychlejší" kartu.
Navigační softy, hudba, videa atd. vše mi v PDA z 8GB microSDHC SanDiska Class2 běhá jak z praku.
Zabza12 (87)|24.1.2008 20:17
Jak na Cruisovi běží video. Na TouTube jsem viděl video, které ukazuje jak se na Kaiserovi film šíleně cuká.
Můžete někdo poreferovat jak to funguje? Dík



Tak jsem si odpověděl sám. Na YouTube jsem našel , které ukazuje jak Cruise zvládá přehrávat video ve VGA rozlišení. To znamená že i když to přepočítává na QVGA, tak běží v pohodě.

Ale stejně, je to opravdu OK?
lubosh_ce4you (22)|24.1.2008 21:30
[QUOTE="rarasek"]5) vlastni vydrz baterie...po provolani cca. 1,5h a neustalem klikani do kalendare byla baterie na polovine... podle me je to kupodivu dobre...[/QUOTE]

Mohli by ste uviest presnejsie udaje o "vydrze" baterie?
Podla dokumentacie pri GSM 400hod, ak sa nemylim. Ako daleko je to od reality?

vdaka
fps (113)|24.1.2008 23:33
Mohli by ste uviest presnejsie udaje o "vydrze" baterie? Podla dokumentacie pri GSM 400hod, ak sa nemylim. Ako daleko je to od reality?


zatim jsem nabijel teprve po třeti a mam ho od 15.1. a to první nabití bylo od prodejce když moho srovnat z mim předchozim ASUSP525 u HTC je baterka o 20 až 30% lepší takže jsem mile překvapen
spree (42)|25.1.2008 10:33
Chcel by som sa spytat majitelov Cruise - ako je na tom s hlasitostou v sluchatku? Je dobre pocut aj v hlucnejsom prostredi? Dik
jaja01_ce4you (262)|25.1.2008 12:12
hlasitost ve sluchatku je dobra, na max. to az moc rve ... horsi je to s hlasitym odposlechem, ale uz jen quli tomu, ze je reproduktor vzadu ... mam s tim problemy v aute v drzaku, tam je zadni reproduktor navic kryty stenou drzaku ... ale kdyz poprosim telefonujiciho, aby vic rval, tak to jde :-)
mihorn (3)|25.1.2008 13:33
Ahoj. Dosud jsem měl ASUS 636. Teď bych rád něco lepšího a uvažuju i o koupi tohoto přístroje. Možná se zeptám blbě ale je to pro mě důležitý - dá se jednoduše spustit nahrávání hovoru při telefonování? Mám na mysli, když ti někdo zavolá tak zmáčknutím jednoho tlačítka se nahrává hovor (ne jako u Nokie, že se musíš proklikávat v menu než to spustíš). Během nahrávání hovoru, neozývá se pravidelné pípání tak jako tomu je u Nokií cca po každých 15 vteřinách. Dále má tento přístroj letter recognizer, nebo jinou aplikaci na rozpozávání napsaného textu? Dík za odpověď.