Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti...

clie (11)|17.1.2008 14:22
[QUOTE="xRoman"]Prosím o info .. Protože dodavatel nezná bližší termín dodání Kaisera a u nás v T-Mobilu leží dva odblokované MDA Vario III, chci se zeptat, zda jsou typově shodné, jestli půjde přeflešovat stejně jako Kaiser od HTC v originálu. No a hlavně jestli má ty samé funkce jako orig HTC. Děkuji za odpovědi ..[/QUOTE]

Pokud jde o HW je to shodné, jedinej rozdíl je v pojetí předního krytu (mě se Vario III libí víc a podle ohlasů, jsou u něj tlačítka lépe ovladatelná). Přeflashovat na HTC ROM samosebou jde, ale rozdílů je pomálo. Ve Vario ROM, alespoň té poslední, není kostka a to bude asi tak vše. Podle mě je fuk kterej z nich si koupíš, žádnej z nich na tom není líp...teda vlastně k Variu dává T-mobile držák do auta myslim :)
xRoman_ce4you (218)|17.1.2008 14:25
Díky
Neo_vs_Uzel (49)|17.1.2008 14:40
Ja osobne mam Vario III a absolutni spokojenost,drzak je super a BT-handsfree je taky o.k.A ty tlacitka jsou mnohem lepe ovladatelne než u Origošu.Ale muj subjektivní názor na krásu velí,ze HTC je hezci,ale ne praktický
matejcz (69)|17.1.2008 19:11
[QUOTE="clie"]Ještě když už jsem u toho AEO... dost často se mi stává, že se hra sekne a bohužel tlačítka.../QUOTE]
Tak to se mi vůbec nestává,hraji celkem pravidelně u nudných výkladů apod.a ještě se mi nijak nekouslo ani nic podobného.Mám původní ROM v Kaiserovi,zkusil bych tedy jinou verzi AOE
szoustal_ce4you (174)|18.1.2008 08:33
Taky nemám sebemenší problém. Spíše to bude nafouknutá bublina.
Vava (105)|18.1.2008 11:32
Chci se zeptat na výdrž Kaisera - našel jsem baterii 1600 mAh a k ní tuto zkušenost:
I just got the 1600 yesterday, Charged overnight
7am, Wifi goes on with Sirius Radio, about 1.5 hours of phone calls (speakerphone/mixed) plus my usual heavy day of usage.
Phone was dead by 1.30pm.
Of course I expect it to get better as the battery settles.

Shrnuto v překladu phone běžel na WiFi od 7 hod ráno do 13,30 včetně 90 min hovoru, k tomu ještě další práce. Nabíjen byl předtím celou noc a baterie byla nová.
Nemá někdo porovnání nebo komentář? Díky
Kibitz (212)|18.1.2008 13:22
Vcera se mi stala nemila vec. Kaiser, respektive nejaky program si stahnul pres noc 42MB dat! Sice to preziju, ale nerad bych aby se to opakovalo...bohuzel nejsem schopny odhalit ktera aplikace to provedla. :((

Neni nejaky program, ktery by po prekroceni urciteho denniho limitu dat stopnul veskera data(GPRS, EDGE)?
xRoman_ce4you (218)|18.1.2008 19:17
Prosím nevíte jak zaměnit ikony (programy) ve skinu Shnapse, myslím tím tu lištu s ikonami pod HTC home. Díky ...
Ogy (20)|18.1.2008 21:07
na to gprs zkus treba spb gprs monitor
Kidzero (8)|18.1.2008 21:21
Ahojte.
Mám problém ktorý sám neviem poriešiť, a potreboval by som niekoho kto danú problematiku pozná.

Ide o to že: Som majiteľom HTC TyNT II (kaiser)
Dnes som si aktivoval službu mobilný internet ktorý ponuka pripojenie na WAP ako aj na klasický WEB.(ORANGE WORLD MINI)
Nastavenie pripojenia mi urobil zamestnanec operatora od ktorého mám zmluvu(ORANGE).

Lenže WAP ani WEB nefunguje pretože po asi minúte pokusu o pripojenie mi ohlasi že sa mu nepodaril pripojiť.(The page cannot be displayed or downloaded because the connection was lost.Check the connection and try again later.) Ale pritom mi čas pripojenia normálne beží....
Doma mám WIFI sieť ktorá mi funguje bez problémov.Ako aj iná WiFI mi funguje OK napr. v práci alebo obchodných domoch.
Vrátil som sa teda opäť do prevádzky spol ORANGE z info že mi to nefunguje, a opäť mi pracovník skontroloval nastavenie, ktoré bolo OK.

Akurát sme zistily že mi chýba v Connection Setup moja krajina a aj operátor.
Takže to uzavreli tak že telefon nebol kupovaný na Slovensku,(čo je pravda)
a ORANGE mobilný internet mi nebude fungovať.
Môže to byť sposobené týmto????
Takže by som potreboval pomoc, a riešenie...
Veľmi pekne Ďakujem.

ROM version 1.56.405.5
Kibitz (212)|18.1.2008 21:23
[QUOTE="Ogy"]na to gprs zkus treba spb gprs monitor[/QUOTE]

Ten umi prenos pres GPRS jen merit, maximalne umi jeste varovat pri prekroceni limitu dat, mam ho nainstalovany. Ja potrebuju neco co by dokazalo prenosy stopnout pri prekroceni treba 40MB za mesic...
Ogy (20)|18.1.2008 21:41
oops tak ta verze co mam to umi :o zase nejaka haluz nebo nevim.
Kibitz (212)|18.1.2008 22:04
Ogy: mozna to neumim jen nastavit...mohl bys mi to popsat treba v soukrome zprave? at to tu nezaplacavam OT..


A jeste jedna vec me trapi, obcas se mi stane ze se cas a datum vrati i o vic nez 24hod zpet, pomuze restart a je to zase ok. To je nejaky bug nebo se to deje jen mne?
gabriel31337 (34)|18.1.2008 23:03
[QUOTE="Kidzero"]
Akurát sme zistily že mi chýba v Connection Setup moja krajina a aj operátor.
Takže to uzavreli tak že telefon nebol kupovaný na Slovensku,(čo je pravda)
a ORANGE mobilný internet mi nebude fungovať.
Môže to byť sposobené týmto????
Takže by som potreboval pomoc, a riešenie...
Veľmi pekne Ďakujem.

ROM version 1.56.405.5
[/QUOTE]

No to su teda odbornici v tom Pomaranci. Najdi si na webe ako to ma byt nastavene a nasyp to tam rucne. Musi fungovat. :)

Edit:
Orange nastavenia
inetMark (100)|18.1.2008 23:17
[QUOTE="Kidzero"]Ahojte.
Mám problém ktorý sám neviem poriešiť, a potreboval by som niekoho kto danú problematiku pozná.

Ide o to že: Som majiteľom HTC TyNT II (kaiser)
Dnes som si aktivoval službu mobilný internet ktorý ponuka pripojenie na WAP ako aj na klasický WEB.(ORANGE WORLD MINI)
Nastavenie pripojenia mi urobil zamestnanec operatora od ktorého mám zmluvu(ORANGE).

Lenže WAP ani WEB nefunguje pretože po asi minúte pokusu o pripojenie mi ohlasi že sa mu nepodaril pripojiť.(The page cannot be displayed or downloaded because the connection was lost.Check the connection and try again later.) Ale pritom mi čas pripojenia normálne beží....
Doma mám WIFI sieť ktorá mi funguje bez problémov.Ako aj iná WiFI mi funguje OK napr. v práci alebo obchodných domoch.
Vrátil som sa teda opäť do prevádzky spol ORANGE z info že mi to nefunguje, a opäť mi pracovník skontroloval nastavenie, ktoré bolo OK.

Akurát sme zistily že mi chýba v Connection Setup moja krajina a aj operátor.
Takže to uzavreli tak že telefon nebol kupovaný na Slovensku,(čo je pravda)
a ORANGE mobilný internet mi nebude fungovať.
Môže to byť sposobené týmto????
Takže by som potreboval pomoc, a riešenie...
Veľmi pekne Ďakujem.

ROM version 1.56.405.5
[/QUOTE]

Neboj sa vsetko ti pojde. Postubuj podla tycto navodov:

[CODE]http://rapidshare.com/files/84868936/E-MAIL_SPV_M3000.doc
http://rapidshare.com/files/84868966/MMS_SPV_M3000.doc[/CODE]

K odbornosti zamestnancov Orange sa nebudem vyjadrovat. Zial realita je taka, ze ti vie pomoct strasne malo zamestnancov. Mne ide vsetko bez problemov, MMS, Orange World, a aj WiFi. Mal som troska problem vsetko nakonfigurovat tak, aby vsetko slapalo tak ako chcem, ale nakoniec mi vsetko ide. Ak budes mat problem (napriklad s tym ze sa ti napoji na GPRS ked budes na WiFi), tak daj vediet.
xRoman_ce4you (218)|18.1.2008 23:56
Prosím nevíte jak zaměnit ikony (programy) ve skinu Shnapse (Quick launcher), myslím tím tu lištu s ikonami pod HTC home. Díky ...
Furbo (323)|20.1.2008 13:24
Prosím o radu jak nejlépe zkopírovat kontakty ze SIM do paměti telefonu. díky
Gudleifer_ce4you (0)|20.1.2008 18:55
Prosím o doplnění jedné zkušenosti s Kaiserem. Zařízení je rychlé, displej je hezky čitelný, vše funguje jak má. Jenom mi vadí, že klávesnice má oproti horní části zařízení citelnou vůli (to se ostatně dalo čekat) a když ho držím v ruce, tak se obě části proti sobě pohybují. - Bojím se, jestli se to nebude čím dál tím víc uvolňovat a "rozhrkávat". Jakou s tím máte zkušenost vy, kteří vlastníte zařízení delší dobu?
Moc dík za odpověď.
Marian Veselý (662)|20.1.2008 19:11
Je to kus od kusu, mě se nehoupe, ale měl jsem přetím ještě dva, které jsem posupně vyměnil v rámci reklamace a ty se houpaly.
Gudleifer_ce4you (0)|20.1.2008 19:37
Oni vám je vyměnili v rámci reklamace kvůli té vůli mezi dvěma polovinami? Jak moc se to houpalo? U mě to není zatím nijak dramatické, ale prostě když ho držím v ruce, tak je cítit jak to uhýbá a je to nepříjemné. Je to to jediné, co mi na tom vadí.
Marian Veselý (662)|20.1.2008 20:03
Ne kvůli tomu to neměnily. První mo měnil prodejce ten samý den , protože Kasiser po HR odmítnul nabootovat a druhý mi vyměnili protože na něm odešla wifina.
xRoman_ce4you (218)|20.1.2008 20:13
Nevíte prosím jak smazat historii ve "Start" menu? Nebo i zakázat, aby se tam programy (naposledy spuštěné) zobrazovaly? Dík.
bjirka (380)|20.1.2008 20:36
Zde ke stažení "SRS WOW HD" pro rozšíření zvukového výstupu o 3D efekty. Sice nepotřebuje pro svoji funkci připojená sluchátka, ale teprve s nimi to velice pěkně funguje (narozdíl od HTC Equalizeru, který mi funguje na Trinity, ale na Kaiserovi nepozoruji žádný rozdíl ve zvuku při různých nastaveních tohoto equalizeru). Po instalaci SRS WOW HD soft reset a potom pustit hudbu a nastavit v Nastavení -> Systém -> WOW HD Settings.
Je to z diskuze o Cruisovi na Xda ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355277 ). Co mě ještě zaujalo (a vyzkoušel jsem) byl plugin na základní obrazovku z LG KS20 - funguje, ale nic moc, spíše takové omalovánky...Na té stránce je ještě pár dalších různých aplikací.
Kibitz (212)|20.1.2008 22:25
[QUOTE="Gudleifer"]Prosím o doplnění jedné zkušenosti s Kaiserem. Zařízení je rychlé, displej je hezky čitelný, vše funguje jak má. Jenom mi vadí, že klávesnice má oproti horní části zařízení citelnou vůli (to se ostatně dalo čekat) a když ho držím v ruce, tak se obě části proti sobě pohybují. - Bojím se, jestli se to nebude čím dál tím víc uvolňovat a "rozhrkávat". Jakou s tím máte zkušenost vy, kteří vlastníte zařízení delší dobu?
Moc dík za odpověď.[/QUOTE]

Mne to dela taky,ani me nenapadlo ze to u nejakych kusu nedala...holt klavesnice. Kazdopadne nepozoruju po 2mes zadny zhorseni, naopak jsem si na to zvyknul a uz mi to neprijde.
JEREM555 (86)|21.1.2008 00:12
Zdravím all.

pls. Jěstvujě spodob ako na TyTN II odstranit customizaciu aj bez flashu rom-ky? Mam tuto hracku z Orange SK.
dik
gabriel31337 (34)|21.1.2008 09:11
JEREM555, nesnaz sa pisat cesky, ked na to nemas vlohy, vyzera to hrozne :O

Staci Hard Reset tvojho telefonu a predtym nez kompletne nabootuje (uz po nastaveni Align screen a date and time) hodit Soft Reset.

Ako na to? Google ;)
JEREM555 (86)|21.1.2008 09:25
[QUOTE="gabriel31337"]JEREM555, nesnaz sa pisat cesky, ked na to nemas vlohy, vyzera to hrozne :O

Staci Hard Reset tvojho telefonu a predtym nez kompletne nabootuje (uz po nastaveni Align screen a date and time) hodit Soft Reset.

Ako na to? Google ;) [/QUOTE]

sorry za moje písanie, ale SW klavesnica na HTC 3600 mi obcas nqpíše dačo iné ako chcem.


Ak som správne pochopil, tak ten SR mam spravit pred tym ako sa spusti samotná customizacia. Dik za radu. vyskušam
gabriel31337 (34)|21.1.2008 09:45
Spravne, predtym nez zacne samotna customizacia, tak Soft Resetni TyTna a malo by to byt v pohode.
Mator333 (2)|21.1.2008 10:35
Ahojte, po precitani Vasej diskusie a precitani par recenzii som sa rozhodol kupit Kaisera, neviete mi niekto poradi distributora tejto znacky ktory to s cenou neprehana, alebo kde by sa dal vyhodne kupit, len ho nechecm od operatora , zatial maximalne co sa mi podarilo zohnat je nieco po 17 tisic SK bez DPH, dakujem za tipy :-)
gabriel31337 (34)|21.1.2008 10:49
Ak by nahodou niekto potreboval
Kaiser SIM Unlocker
Najdete TU
gabriel31337 (34)|21.1.2008 12:00
Mator333:
myslim, ze o moc lepsiu cenu nezozenies. Skus nejlepsiceny.cz, potom asi jedine nejake pouzite bud na eBay alebo forum na XDA-dev, par ludi to tam predava.
tom028 (64)|21.1.2008 13:11
Nevi prosim nekdo, jestli existuje nejaky tuning vibracniho motorku? Asi to zkonkretizuji.... Proste kdyz mam nastaveno, at to vibruje a zvoni, tak mi hodne vadi, ze ten motorek jede vkuse. Nejake prerusovane vibrovani nastavit nejde.
gabriel31337 (34)|21.1.2008 13:27
Ale ano, ide ;) Mrkni sem
xRoman_ce4you (218)|21.1.2008 13:45
Zdravím. Mám prosbu ... Na dotaz, jak změnit programy v liště Quick lancher (tento je v ROM od Schnapse) se nikdo neozval, takže nevíte jakým programem dostat na today obrazovku cca 6 ikon s programy do jedné řádky (úzká řada) pod HTC Home? Díky.

PS: Popřípadě platí pořád dotaz, jak vyměnit programy v Quick lancher (tento today plugin je v ROM od Schnapse).

Děkuji ...
RadekM_ce4you (13)|21.1.2008 16:36
Myslím, že by ti na to mohla stačit aplikace tdlaunch, kterou najdeš mezi freeware...
JEREM555 (86)|21.1.2008 17:04
Vraj má HW kávesnica na TyTN II automatickú zmenu intenzity podsvietenia. Kde sa to zapína a funguje Vám to vobec?

Dik:?
Eset15 (52)|21.1.2008 17:51
Nevite co je to za software co se pouziva na tom videu pro prohlizeni obrazku ? Kdyz jsem si nainstaloval jen htc cube tak mi tohle nejde.

be_ce4you (24)|21.1.2008 18:00
[QUOTE="Eset"]Nevite co je to za software co se pouziva na tom videu pro prohlizeni obrazku ? Kdyz jsem si nainstaloval jen htc cube tak mi tohle nejde.

Ukazka[/QUOTE]

HTC Album ;-)
kubisz (1054)|22.1.2008 09:29
ja to porad nechapu :(

ohledne toho zvoneni...kdyz budu chtit zaroven melodii a vibrovani po 2s, tak to mam udelat jak? diiiky
tom028 (64)|22.1.2008 12:21
No tak toto jsem chtel taky... ale to nejde. Muzes bud to, nebo to, zaroven to nejde. Skript se zpracovava sekvencne. Ja chtel aby nejprve trikrat vibroval, vibrovani trvalo, pak s sekundovym odstupem a k tomu hrala pisnicka. Jenze pokud chci vibrovani a pisnucku, tak vibrovani bude vkuse. Prijde mi to nevychytane. Chtelo by to, aby to umelo opakovat jen nejakou cast skriptu a aby dokazal zpracovat paraelne dva skripty...
roman99 (10)|22.1.2008 13:39
Dobrý den, prosím o radu, jak mohu změnit některé hodnoty v registrech typu HKEY_..... Ve forech jsou občas typy které hodnoty občas pro nějakou potřebu změnit, ale nikde jsme nenašel, co k tomu potřebuji. Je na tu editaci nějaký SW nebo funguje něco jako regedit????

Díky moc,

Roman99
inetMark (100)|22.1.2008 13:54
[QUOTE="tom028"]No tak toto jsem chtel taky... ale to nejde. Muzes bud to, nebo to, zaroven to nejde. Skript se zpracovava sekvencne. Ja chtel aby nejprve trikrat vibroval, vibrovani trvalo, pak s sekundovym odstupem a k tomu hrala pisnicka. Jenze pokud chci vibrovani a pisnucku, tak vibrovani bude vkuse. Prijde mi to nevychytane. Chtelo by to, aby to umelo opakovat jen nejakou cast skriptu a aby dokazal zpracovat paraelne dva skripty...[/QUOTE]

Teraz som si neni isty, ale myslim, ze niekde je moznost vybrat si funkciu "Vibrate then ring". Zrejme v PSB Phone Suite.


[QUOTE="roman99"]Dobrý den, prosím o radu, jak mohu změnit některé hodnoty v registrech typu HKEY_..... Ve forech jsou občas typy které hodnoty občas pro nějakou potřebu změnit, ale nikde jsme nenašel, co k tomu potřebuji. Je na tu editaci nějaký SW nebo funguje něco jako regedit????
[/QUOTE]
Tak napriklad TotalCommander. Je free.
kultus (418)|22.1.2008 14:22
zdar tak co uz jste vyresili problem s prehravanim MP3 tykalo se to obcasneho kratkeho preruseni prehravane skladby skousel jsem zmenit prioritu procesu a taky ruzne prehravace ale dela to temer kazdou PM3ku...
roman99 (10)|22.1.2008 14:45
[QUOTE="inetMark"][QUOTE="tom028"]No tak toto jsem chtel taky... ale to nejde. Muzes bud to, nebo to, zaroven to nejde. Skript se zpracovava sekvencne. Ja chtel aby nejprve trikrat vibroval, vibrovani trvalo, pak s sekundovym odstupem a k tomu hrala pisnicka. Jenze pokud chci vibrovani a pisnucku, tak vibrovani bude vkuse. Prijde mi to nevychytane. Chtelo by to, aby to umelo opakovat jen nejakou cast skriptu a aby dokazal zpracovat paraelne dva skripty...[/QUOTE]

Teraz som si neni isty, ale myslim, ze niekde je moznost vybrat si funkciu "Vibrate then ring". Zrejme v PSB Phone Suite.


[QUOTE="roman99"]Dobrý den, prosím o radu, jak mohu změnit některé hodnoty v registrech typu HKEY_..... Ve forech jsou občas typy které hodnoty občas pro nějakou potřebu změnit, ale nikde jsme nenašel, co k tomu potřebuji. Je na tu editaci nějaký SW nebo funguje něco jako regedit????
[/QUOTE]
Tak napriklad TotalCommander. Je free.[/QUOTE]

Ahoj, TotalCommander mám, jdu hledat.

Díky
roman99 (10)|22.1.2008 15:09
[QUOTE="roman99"][QUOTE="inetMark"][QUOTE="tom028"]No tak toto jsem chtel taky... ale to nejde. Muzes bud to, nebo to, zaroven to nejde. Skript se zpracovava sekvencne. Ja chtel aby nejprve trikrat vibroval, vibrovani trvalo, pak s sekundovym odstupem a k tomu hrala pisnicka. Jenze pokud chci vibrovani a pisnucku, tak vibrovani bude vkuse. Prijde mi to nevychytane. Chtelo by to, aby to umelo opakovat jen nejakou cast skriptu a aby dokazal zpracovat paraelne dva skripty...[/QUOTE]

Teraz som si neni isty, ale myslim, ze niekde je moznost vybrat si funkciu "Vibrate then ring". Zrejme v PSB Phone Suite.


[QUOTE="roman99"]Dobrý den, prosím o radu, jak mohu změnit některé hodnoty v registrech typu HKEY_..... Ve forech jsou občas typy které hodnoty občas pro nějakou potřebu změnit, ale nikde jsme nenašel, co k tomu potřebuji. Je na tu editaci nějaký SW nebo funguje něco jako regedit????
[/QUOTE]
Tak napriklad TotalCommander. Je free.[/QUOTE]

Ahoj, TotalCommander mám, jdu hledat.

Díky[/QUOTE]

Tak jsme to našel. Řeším změnu délky vibrování, při nastavení zvonění typu "Vibrate Then Ring". V odkazu nedávno uvedeném na XDA jsou uvedeny kody pro různé chování Ringu. A pod kodem v3 se schovává "vibrování po dobu 3 s", ale když to ve Scriptu změním na v2 nebo v1, tak se zvonění změní na "Zvonění" a požadovaná změna se neuloží. Netušíte někdo jak dosáhmou požadované změny - vibrovat 2 s a pak zvonit.
Díky
Whippy (206)|23.1.2008 10:47
Jake mate zkusenosti s nahravanim videa? Ja mam video strasne rozmazane pokud se nahrava neco v pohybu. Bohuzel o tom prece video je.
Mate nejake tipy? Nejake nastaveni?
diky
psaf (81)|23.1.2008 11:52
Dle toho co jsem přečetl, tak to bude souviset s chybou driveru grafického čipu použitého v Kaiseru. Někde tady ve fóru jsou odkazy na petice, aby s tím něco udělali. Předpokládám, že to z foťáku posílá přes ten grafický chip, než to uloží či zobrazí na display.
Osobně mne to také irituje, protože foťák/video není až tak špatný.
tom028 (64)|23.1.2008 14:24
[QUOTE]
Tak jsme to našel. Řeším změnu délky vibrování, při nastavení zvonění typu "Vibrate Then Ring". V odkazu nedávno uvedeném na XDA jsou uvedeny kody pro různé chování Ringu. A pod kodem v3 se schovává "vibrování po dobu 3 s", ale když to ve Scriptu změním na v2 nebo v1, tak se zvonění změní na "Zvonění" a požadovaná změna se neuloží. Netušíte někdo jak dosáhmou požadované změny - vibrovat 2 s a pak zvonit.
Díky[/QUOTE]
av1w1v1pr - toto 2x zavibruje po sekude s sekundovou pauzou a pak se spusti zvoneni. Pokud zvoneni bude kratke, tak se to cele znovu zopakuje
pokud mas kratke zvoneni pridej "pecek" a bude se to opakovat trebas 20x
aarfy_ce4you (15)|23.1.2008 15:43
[QUOTE="Whippy"]Jake mate zkusenosti s nahravanim videa? Ja mam video strasne rozmazane pokud se nahrava neco v pohybu. Bohuzel o tom prece video je.
Mate nejake tipy? Nejake nastaveni?
diky[/QUOTE]

Vyjádřil ses dost nepřesně. Když je to co točíš v pohybu nebo když pohybuješ Kaiserem? Video je totiž hlavně o tom, že kamera, foťák, mobil, zkrátka to čím natáčíš je v klidu. Hýbat se má jen to co je před objektivem. :)
pidot (28)|23.1.2008 15:50
Přemapování bočního tlačítka OK

Zdá se mi že už se to tady někde řešilo ale i když jsem prošel celých 70!!! stran tohoto tématu, neobjevil jsem, jestli existuje nějaká utilitka, která umí namapovat nezávisle boční tlačítko OK (např. na přepínání aplikací a příp. dlouhým stiskem na spuštění task manažeru) tak, aby tlačítko OK umístěné pod displejem plnilo nadále funkci OK. V nastavení ve WM6 lze přemapovat pouze obě tlačítka zároveň, nikoliv individuálně.