Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti...

ghostik_ce4you (4)|21.11.2007 22:17
problem s nemoznosti kliknout na aplikace posta

zdravim, stal se mi docela problem. Dneska rano jsem si poridil TyTn II nastavil jsem si imap 4 vse bez problemu. Ted vecer jsem si chtel stahnout postu a kliknu na ikonku posty a nic :( zadna reakce, tak jsem v menu dal posta a opet nic. Restart, nic. Vypnout/zapnout - nic. Nechal jsem si poslat nekolik smsek - kolegum dosla dorucenka, ale u me nic :( porad to hlasi - nemate zadnou novou zpravu
nevite nekdo cim by to mohlo byt a co s tim?
htcjirka (1875)|22.11.2007 22:29
EmiK_ce4you (14)|23.11.2007 07:42
Zvetseni periody mazani v registru hovoru

Mate nekdo zkusenost s nastavenim registru hovoru, pomoci tweaku, na delsi casove obdobi, nez je standardnich 14 dni? Ja at nastavim jakoukoli casovou periodu, stejne se mi hovory starsi 14 dni mazou, coz je pro me dost neprijemne. Nevite jak by se toto dalo polecit? Pred Kaisrem jsem mel MDA III, kde tato volba byla standardne u registru hovoru. Tady ale neni:(
RStein (2012)|24.11.2007 11:34
Varování před tweakem na GPS

[CODE]HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\EnableAGPS[/CODE]Assisted GPS helps the GPS to keep tracking your position when entering areas with bad reception, like tunnels and such. You must have a real GPS lock first for this to work though.

Pres program Kaiser Tweak nebo rucne v registrech muzete zapnout podporu AGPS v mistech se spatnym prijmem. Tweak jsem nastavil minuly tyden, par dni jsem nezaregistroval zadny problem, ale ve ctvrtek se mi GPS nechtela fixnout pozici.
Symptomy v TT:
1) TomTom prijima signal jen z jednoho satelitu, ale ukazuje fix.
2) Fix je zcela nesmyslny a neodpovida zadnemu mistu na mape EE.
3) TT nedokaze spocitat trasu, protoze nezna vasi vychozi pozici.
Po chvili laborovani me nepadlo, ze problem mohl zpusobit prave tento fix - po deaktivaci tweaku a restartu Kaisera se uz TT chytl normalne.
Takze az si budete rikat, ze se GPS zblaznila, zkuste nejprve pred reklamaci podat protilek. :)

maculak_ce4you (147)|24.11.2007 17:59
HTC Large Start Menu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344004&highlight=large+start+menu[QUOTE="rADo2"]Funguje někomu HTC Large Start Menu?
Když si to instaluji, mám nahoře v menu nefunkční "Programy" a "Nastavení" a dole nefunkční "Programs" a "Settings" (ano, česká lokalizace). Netušíte jak to zprovoznit, aniž bych musel mazat češtinu? (přejmenování adresářů na anglické názvy nepomáhá)[/QUOTE]pouzivam a uplne v pohode maximalni spokojenost, ale jedu bez lokalizace
p.a.Ť.o (69)|25.11.2007 18:55
Opera Mini fullscreen - JAVA

TADY je ta java aplikace, co v ní chodí full screen opera mini (kdosi ji tady nedávno sháněl). běží to z karty, tak jen rozbalit, exportovat registry a je to hotovo!
maculak_ce4you (147)|26.11.2007 18:33
Skytí SIM kontaktů - CAB

to lososs - skryti kontaktu pouze tak jak pises, ja nic jineho tez nenasel a ze jsem fakt fest hledal:D je to blbe, moje predstava byla, ze se cabik po restartu sam spusti, ale nejsem odbornik, pouze uzivatel, takze vim co chci ale nevim jak na to (coz se mi casto nestava :D )

Tady je jeste cab, ktery to provede takze se nemusi do registru nebo pres tweak, stahnuto nekde tu z fora, neni ma tvorba na to fakt nemam:O
htcjirka (1875)|27.11.2007 21:12
Nová SMS pod HW tlačítko

Staci ti do slozky windows-nabidka start-programy dat tohoto zastupce.Pak uz si to budes moct priradit i k tlacitku.
Nezapomen rozbalit zip
RStein (2012)|27.11.2007 21:50
České znaky pro HW klávesnici

Tady je muj:
Termiter (147)|4.12.2007 14:02
QWERTZ / QWERTY[QUOTE="simumarek"]Dobry den, mal by som jednu otazku. Chcel by som vediet ci je mozne na Kaiserovi zmenit rozlozenie klavesnice ale len tak, ze sa mi zameni Y za Z. Jednoducho aby som dostal klavesnicu QWERTZ a nie QWERTY ale ostatne znaky aby ostaly rozlozene tak ako su. Viem ze sa to da zmenit prepisanim jedneho suboru ale potom mi nebudu fungovat ostatne skratky tak ako su predtlacene na klavesnici a ja by som chcel aby tie isli normalne. Proste nech sa zmenia len tie dva pismenka. Je na to nejaky trik? Dakujem[/QUOTE]

HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD

Here you can find the value "CurLang", which defines the language:

409 (Hex) or 1033 (Dezimal) = English
407 (Hex) or 1031 (Dezimal) = German

Tohle mi nádherně funguje! Jen místo " mám ß, ale to řeším přes ' a puntík mezera. Všechny ostatní znaky jsou na místě.
RStein (2012)|9.12.2007 10:46
Přiřazení tónu ke kategorii kontaktu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=328560&highlight=ringtones
Aplikace pro prirazovani tonu ke kategoriim.
bjirka (380)|10.12.2007 17:46
Přehřívání při nabíjení[QUOTE="RStein"]Jedno upozorneni ana dobijeni Kaisera:
Vcera jsem na Kaiserovi sdilel pres wifi GPRS/EDGE pripojeni a zjistil jsem, ze po vybiti na cca 6% se Kaiser pop pripojeni nabijecky nestihal dobijet a cast s baterii se dost zahrivala. Ani kdyz jsem vypnul wifi sdileni, nabijeni nepokracovalo obvyklym tempem...[/QUOTE]
To se mi také stává a i s originál nabíječkou. Kaiser (a nejenom on) se přestane dobíjet pokud teplota stoupne někam ke 48 stC. To je údaj, který zobrazuje Battery Status - ve skutečnosti je hranice podle mě někde kolem 40 stupňů. Při použití Kaisera jako WiFi routeru a při vyšších rychlostech stahování (nebo při delším odesílání určitě) se mi zahřeje tak, že se nedobíjí velice rychle. Že je "přehřátý" indikuje levá dioda rychlým blikáním červeně.
RStein (2012)|11.12.2007 11:28
Výdrž baterie

Kdyz jsem zarizeni pouzival jen na hovory, vydrzelo mi 3 dny - ve 23:50 do 06:00 se mi automaticky aktivuje rezim letadlo.
Pri praci na Wifi kaiser vydrzi tak 3,5 hodiny, kdyz z nej udelam wifi router, tak 1,5.
Pri bezne praci nabijim kazdy den, ale dva dny vydrzi bez problemu - par hovoru, stale na EDGE, pripojeno do wifi site, chvili navigace.
U vas baterii urcite "vymlati" HSDPA...
kubisz (1054)|11.12.2007 13:19
Statická navigace a Kaiser[QUOTE]Podarilo se nekomu vypnout statickou navigaci? [/QUOTE]

tohle me docela zajima (proc smazat?)...

SN totiz kaiser ma i nema...nekdy to funguje i pod ty udavane 2 km/h (mel sem asi 1,9 km/h), nekdy zase az nad 4 km/h, nekdy se poloha (soradnice) hybe i pri ukazovane nulove rychlosti (hejbu se) a nekdy se hybe i pri opravdove nulove rychlosti (cili SN zapnuta neni)...pri testu GC (SSIII a QC) byl nekdy podstatne lepci kaiser (ukazal polohu temer presne na metr), nekdy byla zase lepci nokia (ta ale nikdy polohu tak presne neukazala)...takze jak to tedy je?
HADES (209)|12.12.2007 09:19
Zkušenosti s použitím titulků v TCPMP

Jak už určitě vetšina z vás ví tak je třeba mít titulky převedené do formátu *.smi (například v Subtitle Workshopu).
Při přehrávání videa jsou 4 možnosti "driveru": DirectDraw, Raw FrameBuffer, GAPI, GDI

Moje zkušenosti:
DirectDraw - video je trhané, titulky se ale zobrazují korektně
Raw FrameBuffer - video plynulé ale nezobrazuje titulky
GAPI - video plynulé, titulky se zobrazují ale občas problikávají
GDI - video částečně plynulé, titulky se zobrazují korektně

Používám tedy driver GAPI, problikávání titulků je sice nepříjemné ale přijde mi to jako nejmenší zlo.
GDI má zase problém s videem u rychlějších scén kdy se např nepřekreslí celá obrazovka najednou ale na moment zůstanou určité prvky v horní části obrazu stejné z předešlého framu.
První dvě volby jsou nepoužitelné
happy.sun (0)|16.12.2007 11:59
Hodnota SAR pro Kaiser[QUOTE="MrViki"]Kdy a kde jsem psal, že chci hodnotu SAR měřit notabene na nové ROM? Jen jsem nahodil fakt, že Kaiser je brutální vyzařovač SAR, což je fakt... [/QUOTE]

Jen dotaz, co tím brutálním vyzařováním myslíte?? Podle katalogu na mobilmanii má TyTN II SAR 0,39 W/kg. Taková Nokia N73 (můj předchozí telefon) má SAR 1,12 W/kg.

Hm?
kopec_ce4you (236)|16.12.2007 12:40
Mapovani HW klaves - prosim pomoc

Tak jsem se taky stal stastnym majitelem, i kdyz ne zas tak stastnym. Nevite, prosim jak mapovat v programech HW klavesy Kaisera?

Zkousel jsem nekolik programu na prehravani muziky, PocketMusic, GSPlayer, vestaveny HTC Audio Manager, ale ani v jednom nemuzu ovladat prehravac HW klavesami, kdyz ho mam v kapse. HTC Audio nepodporuje mapovani vubec, GSPlayer je schopny namapovat pouze tlacitka Windows a OK na celni strane dole, PocketMusic nedokaze namapovat nic. OpenJazz (hra) dokaze namapovat vsechny, ale nasledne opet funguji jen tlacitka OK a Win.

Konkretne mi jde hlavne o namapovani kolecka na hlasitost, nejakeho tlacitka na dalsi skladbu, zastavit/hrat, ...

EDIT: u HTC Audio Manager se nastavuji klavesy pres WMP, ale bohuzel bud jsou tlacitka zamknute a nefunguji pri zhasle obrazovce, nebo jsou odemknute a pri akzdem stisknuti rozsviti obrazovku. coz taky neni idealni. namapovat lze ve WMP navic jen nahoru, dolu, doleva, doprava a enter. na ostatni tlacitka WMP nereaguje.
scrollbol (42)|16.12.2007 13:00
Hodnota SAR porovnání s ostatními telefony

HTC Tytn II 0,39W/kg
Nokia N95 0,58W/kg
SonyEricsson K810i 1,31W/kg
MivvyDual 1,71W/kg
AppleIphone 0,97W/kg

Než napíšeš kravinu MrViky,tak se nejprve přesvědči co píšeš a nepiš tu jedna paní povídala.
Štiplavé odpovědi ti sedí a nediv se jim.
Mashe (622)|18.12.2007 12:11
Kaiser jako webkamera

otestoval jsem https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13619&fi=50#55 a je mozne kaisera promenit na webcu .. jeste to chce otestovatjestli je mozne soucasne pouzivat kaisera jako modem a webcu soucasne :cool:
maxus_aurelius_ce4you (24)|19.12.2007 18:28
Fix na Parrot[QUOTE="Furbo"]dnes je na oficiálních stránkách HTC uvolněn Bluetooth Hot Fix (for HTC TyTN II).
Mohlo by to pomoct s nekompatibilitou Parrotu?[/QUOTE]

jak uz jsem psal v jinem thredu (https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/26273) me tento fix problem s parrotem vyresil
RStein (2012)|20.12.2007 20:21
Kaiser a BT v rezimu Discoverable

V posldeni dobe se mi stava, ze se Kaiser sam prepne z rezimu BT ON Discoverable do rezimu BT on. Coz me stve, protoze moje BT HF sada Pioneer pri automatickem pripojeni vyzaduje rezim Discoverable.
Zda se mi, ze problem ma mozna souvislost s posledni verzi SPB Phone Suite - predchozi verze v profilu Normal rezim Discoverable vzdy udrzela. Bohuzel nemohu prijit na zadnou zakonitost, kdy se rezim Discoverable zrusi.
RStein (2012)|22.12.2007 20:09
Sdilet pripojeni lze pres BT

http://www.freewareppc.com/communication/pocketpcproxy.shtml
Ale je to dost nestabilni zalezitost - pro USB by teoreticky mohlo jit nahackovat "public interface" misto GPRS/EDGE, ale to je hodne pokrocile hrani.
Ve vasem pripade bude nejlepsi za 400 koupit USB wifi adapter - lacine a "stabilni" reseni.
RStein (2012)|23.12.2007 01:09
Automatická aktualizace času[QUOTE="krabicka3"]Stava se mi u Kaisera zvlastni vec...obcas zjistim, ze hodiny jsou prerizeny uplne jinak (datum zustane stejne). Nevim jestli je to chyba nebo to zpusobuje nejaka aplikace. Nemate nekdo podobnou zkusenost?[/QUOTE]Start/Nastaveni/Telefon - zalozka Casova pasma, zrusit zaskrtnuti u "Automaticky zmenit..."
Brco_ce4you (447)|23.12.2007 18:07
Povolení / zakázání HSPDA[QUOTE="uiqjirka"]Rene Stein te nepochopil,protoze MDA Vario 3 ma tuto funkci skrytou.
U ostatnich rom je jeste v pripojeni jeste polozka HSDPA,kde se da vypinat ci zapinat podpora pouze HSDPA.Kdyz ji odskrtnes pryc pojede ti telefon rychlosti 3G a nebude se pri tahani dat pripojovat pres HSDPA.Hodi se to napriklad pri slabem signalu v budovach a nejen v nich(a HSDPA je na to citlive).Kdy telefon diky zaple podpore HSDPA,kdyz si stahovat data v lokalite se slabsim pokrytim neustale prepina na HSDPA a chce stahovat data,ale nedari se to.Vysledek je, ze na telefonu blika 3G-H-3G-H a nic nestahne.Vypnutim HSDPA se vse rozebehne v poradku.Pohybuju se obcas v lokalitach kde s tim problemy jsou.[/QUOTE]Presne tak. Ked som Kaisera pouzival nikdy sa mi to nechcelo vypinat lebo signal som mal vzdy dobry. Ale myslel som si, ze to pojde na 3G.
00254210_57_7XW4.jpg
Haldo (138)|27.12.2007 02:26
SMS a LED

Preluskal som prave celu diskusiu a nasiel kopu uzitocnych veci. Ale par by ma este zaujimalo

1. Pri pisani novej SMS mi ponuka medzi kontaktami iba cisla ktore su v Outlooku pod "mobile". Vsetky ostatne ignoruje. V dnesnej dobe kedy maju ludia aj 3 mobily je to dosti otravne.
2. problem s HF Nokia BH-900 - par stranok do zadu som nasiel nejake info a tak iba ak by sa naslo riesenie, dajte mi vediet :)
3. da sa nejak predlzit interval blikania LED? V aute mi to dost vadi. Aplikacia co tu bola spomenuta podla screenshotu vie iba menit farbu LED.
RStein (2012)|27.12.2007 14:03
Problém s WM5torage[QUOTE="HADES"]nějak se mi nedaří na Kaiserovy pořádně rozchodit tuto aplikaci. Když ji pustím a připojím k PC tak se sice identifikuje správně ale z PC už se na připojený flash disk (tedy kartu, mám SDHC) nedostanu. Navíc Kaiser po chvilce úplně vytuhne a je třeba SR. Zkoušel jsem už i zapínat/vypínat rozšřené funkce USB, nepomohlo. Neví někdo co s tím? Mám aktuální verzi WM5torage[/QUOTE]Kaiser ma nekompatibilni USB ovladace. Nekomu udajne zabraly vlastni ovladace ze Softick Card Export (placeny SW), ktere dokaze WM5Storage take vyuzit.
RStein (2012)|27.12.2007 15:21
Defaultní klávesnice

Pro starsi zarizeni mi fungoval NULLKB (fake klavesnice bez okna)
http://www.freewareppc.com/utilities/nullkeyboard.shtml
Pro zvoleni defaultniho SIP bez hledani v registrech muzete pouzit SIPChange - http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=995883&postcount=16
RStein (2012)|27.12.2007 20:11
Nastavení BT

Bohuzel ve vychozim MS BT Stacku bez ohledu na nastaveni a ruzne hacky vzdy nejprve soubor projde internim ulozistem.
Da se pouzit Bluezard (http://www.wm-soft.com/products/bluezard).

S Kaiserem jsem ale program netestoval.
RStein (2012)|28.12.2007 11:36
Pár otázek - SIP, data atp.[QUOTE="Eset"]Tak jsem si taky poridil Htc kaiser a chtel bych vedet nekolik veci na ktere jsem neprisel nebo je nikde nesasel jestli to budete vedet
1) Kdyz pisu sms tak jestli jde nejak prepnout aby jsem mel na display 12-ti tlacitkovou klavesnici (tu co je v telefonu) a jak jde u psani sms vypnout diakritika.
2) Potom jsem zde cetl ze jde nejak nastavit heslo kdyz se mobil zacina pripojovat pres gprs
3) Je nekde napsane kolik jsem pres co prenesl dat, poslal sms, provolal minut ?[/QUOTE]1) Asi chcete nastavit vychozi SIP - https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1312
2) Ne pres heslo, ale muzete pouzit NoData http://www.modaco.com/content/Pocket-PC-Software/246171/New-FREE-Utility/
3) Hovory (aslepson cast) je dostupna z Call logu - Telefon, Seznam hovoru, Call Timers (nevim ale jestli se ta funkce neintegrovala az s nejakou SPB aplikaci).
Na mereni dat je dobry SPB GPRS monitor.
htcjirka (1875)|30.12.2007 16:59
CZ XT9 pro HTC Touch Keyboard

Pokud pouzivate na Kaiserovi HTC Touch Keyboard,
zkuste k ni tento cab xt9 z modaca,je to ale bez zaruky,je urcen pro HTC Touch Dual
Tento language pack obsahuje i ceskou XT9

Nebudeli fungovat,staci odinstalace a restart a vse bude jako predtim
inetMark (100)|1.1.2008 02:46
SMS, LED, WiFi a dalsie[QUOTE="Haldo"]Preluskal som prave celu diskusiu a nasiel kopu uzitocnych veci. Ale par by ma este zaujimalo

1. Pri pisani novej SMS mi ponuka medzi kontaktami iba cisla ktore su v Outlooku pod "mobile". Vsetky ostatne ignoruje. V dnesnej dobe kedy maju ludia aj 3 mobily je to dosti otravne.
2. Problem s HF Nokia BH-900 - par stranok do zadu som nasiel nejake info a tak iba ak by sa naslo riesenie, dajte mi vediet :)
3. Da sa nejak predlzit interval blikania LED? V aute mi to dost vadi, hlavne ta modra pre BT. Aplikacia co tu bola spomenuta vie podla screenshotu menit iba farbu LED.
4. Ako sa zbavit kratkeho zavibrovania pri starte?
5. Pri starte mi naskoci okno na zadanie SIM PINu, skor ako stihnem nieco napisat na par sekund preblikne obrazovka s voice mail a potom spat na PIN. Ako sa zbavim toho voice mail okna? Odkazovku som za 7 rokov co pouzivam mobil ani raz nepouzil.
6. Mam problem s pripojenim na domacu WiFi na Kaiser aj Mio P550. Siet je zabezpecena cez WPA2-PSK (AES) a vypnuty ESSID Broadcast. Problem je, ze na WiFi sa PDA pripoja iba ak je ESSID Broadcast zapnuty (co je nezelane). Ked ho vypnem, tak pripojenie ostane aktivne, ale nove pripojenie sa uz nepodari. Mam tu este notebook s XP a Vista a tam problem nie je.
7. Neviem odpojit WiFi cez CommManager. WiFi je pripojena, ale CommManager ju nevidi (je tam X) a nereaguje. Zatial to riesim zapnutim a vypnutim Flight Mode.
8. Na co presne v CommManager sluzi moznost Data Connection?[/QUOTE]1) Aky program mas na SMS? Defaultny? Ak defaultny, tak napravo dole daj menu a add recepient a tam uz ponuka aj ostatne cisla, zial aj mne vadi ze outlook ani na PC nema moznost mobile2 a ostatne cisla ludi mam pod INE (ale co uz)
2) Aky je problem s BT HF nokia? Chcem si kupit jabra BT 8010, snad nebude problem
3) Neivem ci sa da, ak ano, iste to bude nieco v registroch. Skus googlit alebo skus program KaiserTweak. Ponuka super moznosti (ale ani zdaleka som neskusal a ani nebudem vsetky :) )
4) To iste ako predosla odpoved.
5) Zrus si zadavanie pinu. Nema to zmysel :)
6) Kamos tiez skovava SSID (neviem preco to robite, paranoja z bezpecnosti? :) ). Ale nestazoval sa ze by mu nieco neslo. Dam mu vediet, nech ti poradi.
7) Mne vsetko funguje cez ten WiFi commander. Kto vie ci ti nejaka aplikacia 'neblokuje' to WiFi. Ono casto niektore aplikacie su tak nestabilne, ze ti v podstate znefunkcnia cely system a identifikacia danej aplikacie nemusi byt vobec jednoducha.
8) Je to na pripojenie cez GPRS, EDGE, 3G, HSDPA a podobne[QUOTE="Haldo"]1. ano, default. Ani ma nenapadlo hladat nieco ine, musim to napravit. O tom menu viem, ale nekupil som telefon s HW klavesnicou aby som behal do 5 menu cez tapkanie ;). Nehovoriac, ze je to priserne pomale tam vyhladavat.
2. popisovane par stranok dozadu
3. KaiserTweak to nevie (alebo som slepy)
4. ja len dufam, ze to nie je pevne zadratovane niekde v ROM
5. o zruseni PINu na SIM budem uvazovat az ked najdem 100% riesenie ako zablokovat SIM a data po strate mobilu.
6. jj, "paranoja", aj skartovacku mam vlastnu doma. Preco ma niekto vediet o tej wifi ked nemusi. Zbytocne problemy.
7. mozne to je, ale az na par vynimiek pouzivam rovnake programy ako na starom TyTN. A tam to krasne islo.
8. Dik. Do CommManageru leziem iba vecer ked vypinam phone a tak som to nikdy nevidel aktivne :D[/QUOTE][QUOTE="Haldo"]6 a 7) uz mi to funguje :). Natiahol som HTC Kaiser Comm Manager with schaps 3G Button. Sice teraz v CommManager nemam DataConnection ikonu, ale za to sa WiFi chyti do 5s tak ako ma a mam ikonu pre rychle zapinanie a vypinanie 3G.[/QUOTE]
RStein (2012)|3.1.2008 13:58
RStein (2012)|3.1.2008 17:43
GPS tip

Ano GPS je vyborna, signal dostanete bezne do 15-20 s.
Ujistete se, ze v registrech v klici HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\EnableAGPS je hodnota 0.

Pokud vam nevadi, ze mozna budete muset udela Hard Reset:
V ovladacich panelech System je moznost pohrat si s nastavenim Externi GPS - zkuste vypnout Spravovat zarizeni GPS automaticky a pripadne znovu nastaveni obnovit.

A samozrejme muze jit o HW zavadu, myslim, ze uz se zde nekdo s podobnym problemem vyskytnul. Pri cekani ma fix je vhodne mrznout :) na miste a nechodit. :)

bjirka (380)|3.1.2008 20:30
Program na scan vizitek[QUOTE="Fány"]OK, tak tedy, jak k té aplikaci přijdu? V T-Mobile MDA Vario III standardně nainstalovaná není. Tuhle aplikaci přidává HTC do svých zařízení jako bonus. Bohužel je programovaná pouze pro WWE ROM a tedy na mé CSY není funkční. A proto bych rád ty bližší informace např. z tvého helpu aplikace ;-)[/QUOTE]

Program na scan vizitek ke stažení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Rumcajs_tr (45)|7.1.2008 22:09
Zdravím všechny uživatele Kaisera a doufám, že někdo řešil podobný problém jako já:
Ve firmě používáme pro synchronizaci LotusNotes a PDA software OneBridge od firmy iAnywhere. V kaiserovi mám nainstalovánu verzi 5.5.2007.0702.

S tímto softwarem mám dva problémy:
1) Používám utilitu OneBridge LiveConnect (funguje podobně jako "push" technologie, tedy doručí e-mail do mobilu v reálném čase). Samozřejmě bych chtěl nastavit nějaké upozornění, pokud přijde nový mail. V nastavení OneBridge LiveConnect je pouze možnost "Notify using:" a zaškrtávací pole - display, sound a vibrate. Mám zvoleny všechny a když přijde nový mail, LiveConnect mi zobrazí zprávu, zavibruje ale jen krátce pípne! To pípnutí je vlastně zvuk "default.wav" který je v adresáři Windows. Nikde jsem nenašel možnost tento zvuk změnit (je dost krátký, takže si ho člověk těžko všimne). Napadlo mě dokonce nahradit soubor "default.wav" ve Windows, ale je v ROMce, takže smůla. Přišel někdo na nějaký způsob jak upozornit na nový mail jiným zvukem? Nastavit zvuk upozornění na maily v Nastavení - Zvuky a Upozornění jsem zkoušel - bez výsledku.

2) Po instalaci OneBridge se mi levá kontextová klávesa přemapovala (původně tam byla funkce "Kalendář") na volbu "Upozornění" a po jejím stisku vyskočí okno OneBridge LiveConnect se stavem připojení klienta k serveru. Protože se ale tento stav dá zjistit i kliknutím na malou zelenou ikonu OneBridge na horním řádku vedle hodin, přijde mi škoda zabírat si tím ještě i levou kontextovou klávesu. Přišel někdo na to jak to vrátit zpět na kalendář?

Je mi jasné, že jsou to hodně specifické dotazy, asi na ně může odpovědět jen někdo, kdo už OneBridge na Kaiserovi nebo WM6 používá, ale přesto to zkouším. Pokud by admin uznal, že je to spíš na samostatné téma tak prosím o přesunutí nebo ho můžu klidně i založit sám.

Hezký den, Rumcajs_tr
RStein (2012)|7.1.2008 22:46
Notifikace[QUOTE="rumcajs_tr"]Zdravím všechny uživatele Kaisera a doufám, že někdo řešil podobný problém jako já:
Ve firmě používáme pro synchronizaci LotusNotes a PDA software OneBridge od firmy iAnywhere. V kaiserovi mám nainstalovánu verzi 5.5.2007.0702.

S tímto softwarem mám dva problémy:
1) Používám utilitu OneBridge LiveConnect (funguje podobně jako "push" technologie, tedy doručí e-mail do mobilu v reálném čase). Samozřejmě bych chtěl nastavit nějaké upozornění, pokud přijde nový mail. V nastavení OneBridge LiveConnect je pouze možnost "Notify using:" a zaškrtávací pole - display, sound a vibrate. Mám zvoleny všechny a když přijde nový mail, LiveConnect mi zobrazí zprávu, zavibruje ale jen krátce pípne! To pípnutí je vlastně zvuk "default.wav" který je v adresáři Windows. Nikde jsem nenašel možnost tento zvuk změnit (je dost krátký, takže si ho člověk těžko všimne). Napadlo mě dokonce nahradit soubor "default.wav" ve Windows, ale je v ROMce, takže smůla. Přišel někdo na nějaký způsob jak upozornit na nový mail jiným zvukem? Nastavit zvuk upozornění na maily v Nastavení - Zvuky a Upozornění jsem zkoušel - bez výsledku.

2) Po instalaci OneBridge se mi levá kontextová klávesa přemapovala (původně tam byla funkce "Kalendář") na volbu "Upozornění" a po jejím stisku vyskočí okno OneBridge LiveConnect se stavem připojení klienta k serveru. Protože se ale tento stav dá zjistit i kliknutím na malou zelenou ikonu OneBridge na horním řádku vedle hodin, přijde mi škoda zabírat si tím ještě i levou kontextovou klávesu. Přišel někdo na to jak to vrátit zpět na kalendář?

Je mi jasné, že jsou to hodně specifické dotazy, asi na ně může odpovědět jen někdo, kdo už OneBridge na Kaiserovi nebo WM6 používá, ale přesto to zkouším. Pokud by admin uznal, že je to spíš na samostatné téma tak prosím o přesunutí nebo ho můžu klidně i založit sám.

Hezký den, Rumcajs_tr[/QUOTE]Ad 1) Podivejte se, zda program nepridal vlastni notifikaci do upozorneni. Pokud autori zadratovali prehrani zvuku natvrdo (vlastni resource?), je to horsi. :Ad 2) Mrknete do registru na hodnoty ppod klicem HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\112 a zmente cestu k programu a nazev klavesy. V nastavenich byva i applet soft keys, ktery dela to same.[QUOTE="rumcajs_tr"]ad 1) Bohužel, v seznamu notifikací není žádná událost, která by očividně patřila OneBridge. Dokonce jsem zkoušel i to, jestli OneBridge nepoužívá některou z již existujících notifikací - takže jsem všem přiřadil nějaký zvuk - a stejně nic. Asi to vidím spíš na natvrdo zadrátovaný odkaz na default notifikaci a ta je zase natvrdo zadrátovaná na default.wav. Jediné řešení by v tuto chvíli asi bylo udělat si vlastní ROM a v té nahradit soubor default.wav, ale to bych ho pak měl pro všechny default události a navíc v pracovním telefonu si nemůžu dovolit přehrát ROM, když mi neříká pane...

ad 2) v tom klíči v registru je stále kalendář. Po resetu zařízení je pod levou SW klávesou asi na 30sec "Kalendář" a jakmile naběhne OneBridge LiveConnect klient, objeví se tam místo toho "Oznámení". Takže to vypadá, že OneBridge nepřepisuje přímo tu klávesu, ale generuje nějakou událost s oznámením a na tu pak reaguje změna stavu levé kontext. kávesy, stejně jako třeba u zmeškaného hovoru nebo smsky...[/QUOTE]Ad 1) Jak jsem psal, mohou take prehravat zvuk, ktery maji primo pripojen ke svemu exe souboru.
Jinak ten program ma docela prasacke zpusoby - programove asi modifikuje SK v Today a to se da nahackovat jen tak, ze jiny program bude prepisovat zase zpatky. :)[QUOTE="rumcajs_tr"]bohužel, je to tak. Už se s tím asi budu muset smířit... jinak ale to liveconnect funguje bezva - někdy mám mail v kaiserovi dřív než v lotus notes klientovi na PC. Pravděpodobně to funguje na principu, že klient se přihlásí přes GPRS na server a je ve stand by režimu (udržuje spojení) a jakmile server pošle určitý druh paketu, klient se připojí a stáhne si nový mail. Teprv zkouším, jaký to bude mít dopad na baterku, ale protože klient je většinu stavu ve stand-by režimu bez datových přenosů (žádné periodické obnovování pošty), nevypadá to zatím nijak strašně.
No snad brzy vydají novou verzi, která to bude řešit. WM6 je asi pro ně ještě moc nový systém :-)[/QUOTE]
htcjirka (1875)|8.1.2008 13:55
Oprava pomalého Internet Exploreru
[QUOTE="Doktor2003"]Komu připadá scrollování v IE pomalé (mě ano), tak tady je

řešení[/QUOTE]Hlavne je lepsi pouzit - cabik,ktery po instalaci vse vrati zpet,nez prepisovat knihovnu.Zatim jsem s timto cabikem nemel problem na rom 1.56.405....,1.83.462......,1.81.....1.57..... atd.
Ale urcite vzdy backup pred instalovanim neozkousene nestandartni aplikace je zaklad

stereo_ce4you (11)|8.1.2008 21:20
Originální skiny[QUOTE="elenka"]Ahoj.
Mám prosbu na někoho, kdo má Kaisera ještě s originální ROM. Když jsem měla ROM 1.56.405.5, tak jsem si nastavila moc pěkný červený skin s názvem začínajícím na B (na jeho přesný název si nevzpomenu). Teď už mám Dutty's ROMku a tento skin tam není. Nechce se mi dělat downgrade na původní ROM, jen kvůli tomuto skinu. Nemohl by mi je prosím někdo uploadnout? Soubor se skinem by se měl nalézt ve složce Windows a měl by mít koncovku TSK.

Předem děkuji :)[/QUOTE]tak snad tohle
htcjirka (1875)|10.1.2008 21:07
Flash jine rom

[QUOTE]mohl by me nekdo prosim rict,na co je presne tato stranka?? viz.http://www.imei-check.co.uk/[/QUOTE]

To ti opravdu CID neodemkne :) To je pro sim unlock,kdyz je Kaiser blokovany na operatora.Pro Flash jine rom je potreba HardSPL.

Problemy s daty

Tyto problemy jsem nezaznamenal ani s jednou variant HTC Kaiser(cernou nebo stribrnou od T-Mobile).Mym operatorem je O2.
andy0810 (2)|11.1.2008 08:11
RStein: Diky, mám to už nainštalované ( ten vxUtil.hpcpro...arm.cab). ked kliknem na info: zobrazí sa : HTCAndy 192.168.1.51
ked urobim ping na 192.168.1.1. tak sa mi ukáže
RTT=81ms, sz=32 TTL=64 ( pričom všetky hodnoty sa opakujú 4 krát a mení sa hodnota len RTT- od 14ms do 80 ms)
vape_ce4you (14)|11.1.2008 09:30
[QUOTE="rumcajs_tr"]Ještě jsem zapomněl napsat, že ten problém s nefunkčnímy daty se spraví, když udělám soft reset nebo v manažeru komunikace vypnu a zapnu ikonu telefonu. Telefon se odhlásí a přihlásí znovu do sítě a vše jede až do příštího selhání (třeba i den to funguje).
To přece musí dělat buď všem nebo nikomu! Nikdo jiný tyto problémy nemáte?
Ještě mě napadlo - může to být podle operátora a lokality - já mám O2 a bydlím v Třebíči[/QUOTE]

Toto chovani jsem zaznamenal, i na TyTnu1, delo se tak nezavisle na pouzite ROM ci RadioROM a to od sameho zacatku. Mam pocit, ze je to dano siti mobilniho operatora. Tento jev necasteji pozoruji po ranu, jelikoz mam navazane spojeni neustale, kvuli push emailum. Casto rano synchronizace nejede a je nutne restartovat telefonni cast. Take se to spravi ve chvili, kdy se telefon preregistruje z GPRS na 3G (dostane se na dosah signalu 3G), pak to zase jede normalne i bez meho zasahu.
Andilek (173)|11.1.2008 13:17
Jak se vam po case jevi vysuvna klavesnice? Ja v prodejne t-mobile mel v ruce neco tak desne rozvrklaneho, ze me to skoro odradilo od nakupu.
Opravdu se klavesnice vysouva uz pri nepatrnem tlaku?
inetMark (100)|11.1.2008 13:53
Dobry den.
Mam troska problem rozbehat tieto 3 veci sucasne:
- internet nech ide cez WiFi ak som napojeny na WiFi kde je internet
- internet nech ide cez 3G a HSDPA ak nie je pripojene na WiFi s internnetom
- nech ide posielat MMS

Problem je v tom, ze kazdu vec som rozbehal, ale neviem ich rozbehat aby behali sucasne. Skusim nacrtnut situaciu. a ako ilustracne davam obrazok A a obrazok B a na nich sa budem dalej odkazovat:


Takze ak to mam nastavene takto ako vidite na obrazkoch (teda hore mam My Home Network a dole mam Orange World Mini a mam moznost autopick up), tak ak som na WiFi tak mi ide net a aj posielat MMS. Ak som neni na WiFi tak mi ide posielat MMS ale nejde mi 3G internet (totiz snazi sa napojit cez Orange MMS a ja potrebujem aby sa napajalo cez Orange Internet).

Ak odstranim Orange MMS a vsetko ostatne neham tak, tak mi ide net cez WiFi a ak nie som na WiFi tak mi ide internet cez 3G korektne (teda funguje automaticke kontrolovanie emailov a aj nastavenie pocasia a ak zapnem IE alebo operu same si automaticky vytvori 3G spojenie cez Orange Internet). V tomto pripade ale samozrejme nejdu MMS spravy.

Ak hore na prvom obrazku nastavim namiesto My Home Network nieco ine (napriklad Orange World Mini), tak mi automaticky prestane fungovat internet cez WiFi a vzdy sa napaja cez 3G, ale ak tam dam Orange MMS tak mi idu aj MMS a aj net cez 3G ale nejde net cez WiFi.

Prosim ako treba postupovat pre nastavenie tychto veci aby mi dokazali fungovat vsetky korektne?
Dakujem.
roman99 (10)|11.1.2008 18:01
Ahoj,

trochu se vratim k problemu fungovani HTC TYTN II Kaiser s BT autoradiem Parrot Rythm'Blue (CK5100). Podle diskuze kolem vanoc to spolu nefungovalo v pripade HF sady CK3100, ale s pathem od HTC to pry uz jede o.k. Path jsme si nainstaloval, s cimz problemy trochu ustoupily, ale porad to neni ono. Prvni hovor po spojeni probehne celekm korektne, ale pri druhem uz to zase nejede a musim off/on radio. Vy co mate Parrot CK 3100, jede vam to???? Nemate nekdo zkusenosti s tim plnym radiem CK5100 Rythm'Blue???????

Diky

Roman99
Rumcajs_tr (45)|11.1.2008 19:20
Zdravím všechny uživatele, mám se svým kaiserem následující problém - nejdou mi MMS. Chtěl jsem zkontrolovat nastavení, které tu někde dříve je popsáno, problémem je, že v nastavení připojení mám jen O2 Internet:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Takže jsem si logicky myslel, že prostě jen nemám nastavené MMS připojení. Ok, tak ho jdu nastavit (přidat připojení O2 MMS) jenže ouha:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Takže nevím jak dál. Nemůžou být připjení na WAP a MMS nějak skryté? MMS mi nejdou, ale nějaké nastavení tam asi je...
Telefon jsem dostal už nastavený - je to normální Kaiser s logem HTC vedle repráku, ale po spuštění a obrazovce s verzí ROM se tam na chvíli objevuje obrázek O2. Žádné jiné customizace jsem nenašel.

Nějaké návrhy jak to řešit? Předem děkuji.

PS: Omlouvám se administrátorům, omylem jsem příspěvek zaslal do hlavního stromu diskuze o HTC Pocket PC - příspěvek patřil sem. V hlavní diskuzi prosím o jeho výmaz - děkuji za pochopení a omlouvám se.
Rumcajs_tr (45)|11.1.2008 19:23
[QUOTE="vape"]
Toto chovani jsem zaznamenal, i na TyTnu1, delo se tak nezavisle na pouzite ROM ci RadioROM a to od sameho zacatku. Mam pocit, ze je to dano siti mobilniho operatora. Tento jev necasteji pozoruji po ranu, jelikoz mam navazane spojeni neustale, kvuli push emailum. Casto rano synchronizace nejede a je nutne restartovat telefonni cast. Take se to spravi ve chvili, kdy se telefon preregistruje z GPRS na 3G (dostane se na dosah signalu 3G), pak to zase jede normalne i bez meho zasahu. [/QUOTE]
Zdravím - přesně tak jak popisujete se mi to chová - také mám data online 24hodin denně kvůli push mailu (i když já používám OneBridge Liveconnect - ale funguje to stejně). Pokud jste nenašel řešení, asi se s tím budu muset smířit, protože nebydlím v oblasti pokryté 3G
hudyss (219)|11.1.2008 20:04
[QUOTE="rumcajs_tr"]Zdravím všechny uživatele, mám se svým kaiserem následující problém - nejdou mi MMS. Chtěl jsem zkontrolovat nastavení, které tu někde dříve je popsáno, problémem je, že v nastavení připojení mám jen O2 Internet:[/QUOTE]

a co dat :pridat nove pripojeni modemu,ten nazev dej treba O2 MMS1,ale nastaveni uz musi sedet/dle stranek O2 a nastaveni pro Kaiser/ nebo najit primo profil pro MMS co uz tam mas a dat spravovat stavajici pripojeni. nebo: nastaveni - pripojeni -upresnit - vybrat site /tam jsou 2 okna,v tom prvnim mam O2 internet a v druhem O2 MMS/ tak site najit,pripadne upravit
Rumcajs_tr (45)|11.1.2008 21:18
Ahoj, posledním popsaným způsobem jsem se dostal do nastavení MMS a je to asi vše v pořádku. Jenomže nemohu zkontrolovat druhou část nastavení a to je "Nastavení MMS..." v menu zpráv, protože mám nainstalovaný synchronizační SW OneBridge a ten mi přemapoval tuto volbu a pouští mi to nějaké jeho anglické menu místo nastavení MMSek. Ale MMS nechodily už od začátku, i před instalací OneBridge, takže ten problém nezpůsobil, akorát se kvůli němu nemůžu dostat do toho menu.
Kontroloval jsem to alespoň v registrech a tam se to zdá OK.
Můžete se někdo podívat, jak máte nastavené registry:
[CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1\MMSCSetting\O2 MMS
ConnectionVia = "{C8F83F71-56D1-43C1-2017-FC0066F83087}"
Gateway = "160.218.160.218"
GatewayPort = "8080"
ISP = "O2 MMS"
MmscURI = "http://mms.o2active.cz:8002"
Name = "O2 MMS"
PacketSize = "1000"
RecvDefault = "307200"
WAP2RecvDefaultSize = "99999999"
WAP2SendDefaultSize = "307200"
WAPType = "1"
[/CODE]
Děkuji
xRoman_ce4you (218)|11.1.2008 22:27
Tak mam Kaisera na cestě. Chtěl jsem se připravit na to, co mě čeká a tak jsem se dal do pročítání tohohle topiku. Asi na páté stránce jsem zjistil, že pozpátku hledat řešení je vždy tak na pár hodin a tak jsem udělal výpisky a výňatky z Vašich rad. Snad to bude někomu k užitku.



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
andy0810 (2)|12.1.2008 13:07
stále sa pokúšam rozbehať wifi na kaiserovi....Všade odporúčali nainštalovať Hitchhiker na správu pripojení. tak som ho nainštaloval. po spustení napísal že musí byť nainštalovaný MS net framework. Tak som si ho stiahol z netu- verziu 2.0. Zase to skončilo rovnako - program Hitchhiker spadol. dal som tam potom ten najnovší MS net framework 3.5. Už je v kaiserovi ale po onštalácii Hitchhiker0.3 a po spustení našiel sice všetky wifi ale po zadaní wep key skolaboval a zamrzol....tak som tam ho odinštaloval a opať znovu najnovši Hitchhiker0.4b1 a ten urobil to isté, vždy len vypíše to čo je na obrázku a niekedy to zamrzne niekedy sa to dá ukončiť normálne_
00257984_Hitchhiker_64q.jpg