Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti...

p.a.Ť.o (69)|11.10.2007 10:18
Camera portrait mode a IW[QUOTE="kultus"]zdar cetl jsem par recenzi kde hodnotili fotak jako vyborny ale pokazde jim foti v portrait mode ("nastojato") zajimalo by me jak je to ve finalnich zarizenich...
...kupoval nekdo zarizeni s tim ze uz nemel cestinu jako cab v My documents jak je pak cestina resena??? mam radsi anglictinu a lokalizaci vubec potrebuju na asusu jsem mel cestinu primo v ROMce a byl problem s flashovanim jinych jazykovych verzi......jo a jeste bych chtel poprosit o radu chci si kaisera koupit ale obavam se jiz zminovanych vadnych subpixelu zajimalo by me jestli existuje spusob jak si zarizeni osahat a skontrolovat display a abych jej mohl pak pripadne vratit treba bez udani duvodu kdyz reklamace v tomhle pripade neni mozna...jeste jsem takovy problem nemel a nemusel uplatnit vraceni zbozi bez udani duvodu do 14 dnu diky[/QUOTE]ad fotky) tohle řeší úprava registrů:
[CODE]Camera bug that makes each picture rotated 90 degrees clockwise by default: HKLM\Software\HTC\Camera\Image
Change the value named "EnableEncodePortrait" to 0 Default is "EnableEncodePortrait" Dword: 1[/CODE]

ad čeština) ta se nachází v romce (když použiješ např. total commander nebo resco explorer a necháš si zobrazit skryté soubory), odkud se dá zkopírovat...

ad pixely) už to tady někdo radil - pustíš si foťák, zakryješ objektiv prstem, vyfotíš a otevřeš v img prohlížeči. jinak, pokud ti to přijde poštou, tak máš 14 dnů právo na odstoupení od kupní smlouvy, takže v případě vadného pixelu to je řešení
htcjirka (1875)|11.10.2007 10:27
Lokalizace InterWrite - záloha[QUOTE]...kupoval nekdo zarizeni s tim ze uz nemel cestinu jako cab v My documents jak je pak cestina resena???[/QUOTE]

Ano,posledni zarizeni uz maji cestinu primo ve slozce windows,takze nehrozi ze o ni prijdes.
Vetsina zarizeni mela chybou umistenu v My Documents,volne pristupnou a neskrytou odkud jsi si ji mohl zkopirovat kamkoliv a zalohovat,coz vetsina uzivatelu udelala.
p.a.Ť.o (69)|11.10.2007 10:57
Čeština IW, vrácení zboží[QUOTE="kultus"]aha takze uz je v extROM znamena to tedy ze se da normalne naflashovat co potrebuji a pak v pripade potreby nainstalovat z extROM bez ztraty pri HR...

...jinak s tema pixelama se omlouvam spatne jsem se vyjadril vim jak udelat cerne pozadi jenomze po objednani to stejne muzu udelat doma tak jako v prodejne a vratit do 14 dnu spis mi slo o to v jakem stavu se to musi vratit aby to vzali spatky narazim treba na baleni baterie, pristroje, rozbaleni krabice a pod. mel jsem za to ze se muze vratit jen neposkozene baleni orig. krabice zarizeni ale bez jakehokoliv rozbaleni coz mi neprislo logicke ale nekde jsem to videl napsano takhle mozna je to spis dotaz na prodejce nemel jsem s tim otravovat tady kdyz uz je to tady tak krasne uklizeny s:oops: ...jinak diky za odpovedi ta uprava registru se bude hodit [/QUOTE]Když přepíšeš ExtRom, tak o češtinu logicky přijdeš taky - nebude-li v ní opět obsažena...

o otázce vrácení nerozbaleného zboží v originální krabici se už hodně napsalo, nicméně ze zákona nezáleží, jestli je krabice rozbalená nebo ne, prodávající má povinnost vzít zboží zpět (za předpokladu, že nebude dlouhodobě používané nebo poškozené) a to do 14 dnů od doručení.[QUOTE="Swifty"]Jestli se nepletu tak musí být kompletní obsah balení a bez známek opotřebení, obalů se to netýká....ale až mně dojde, tak pro jistotu budu rozbalovat opatrně, abych jim nedal příp. záminku, když by to fakt bylo potřeba vrátit.[/QUOTE]
Termiter (147)|11.10.2007 17:23
QWERTY / QWERTZ nastavení HW klávesnice

Tak nějak jsem nepochopil, na co prodlužovat dobu po kterou zůstává Kaiser rozsvícený při hovoru. Prostě když náhodou potřebuju hrábnout během hovoru na display, tak si ho zapnu. Mně to takhle vyhovuje, protože málokdy během hovoru potřebuju sáhnout do PDA. Alespoň to nežere tolik baterku.

Kdyby někdo z vás hledal, jak prohodit na Kaiserovi Z a Y, tedy udělat QWERTY -> QWERTZ, tak stačí:

HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD\CurLang

409 (Hex) or 1033 (Dec) = English
407 (Hex) or 1031 (Decl) = German

Nahodí to German rozložení. U Hermese German klávesnice hodně proházela různé znaky psané přes Fn. V tomto případě jsem narazil pouze na jedinou odlišnost oproti English rozložení, a to že místo " píše ß. Uvozovky se dají napsat buď přes Fn-Sym, nebo apostrof a pak 3×Fn-Space. Uvozovky skoro nepoužiju, ale to prohozené Z a Y mne iritovalo.... :D
maculak_ce4you (147)|11.10.2007 21:54
Kaiser - výdrž při použití v autě

Tak pridavam moji zkusenost a rad bych slysel Vase zkusenosti. Pomerne hodne casu travim v aute a trapi mne nabijeni nebo spise nenabijení Kaisera. Vypada to , ze Kaiser je pekny otesanek a hezky papka energii.Mam CL adapter od Hamy, udajne nejsilnejsi co je ale specifikaci jsem na nem nenasel - pokud nic nebezi, tak nabiji normalne (a je zhasnuty displej), pokud je pustena navigace tak se zhruba na 2 minuty rozsviti nabijeni a potom zhasne a nenabiji - docházi i k poklesu stavu baterie az dojde pri delsi ceste k uplnemu vybiti. Co pouzivate Vy ?[QUOTE="Majjjo"]ahoj, kupil som univerzalni drzak dicota a univerzalni nabijecku, lebo orig. este nemali. musim povedat, ze za dve hodiny mi nabije pri spustenej navigacii v aute a prípadnych telefonatoch cez bthf nokia ck-7w na 100%[/QUOTE]
Majjjo (24)|11.10.2007 22:03
Video - ukázka Kaiser

Pre pripadnych vahajucich, ktori pochybuju o kvalite. Pozrite si druhe video tady
burticek (211)|11.10.2007 23:29
Vrácení zboží při koupi přes internet!

POZOR! Lze vrátit, i když jste přebírali osobně! (Rozhoduje objednávka a platba)

Pro vsechny, se boji vadnych pixelu a chteji nakupovat pres net:
[QUOTE]Možnost odstoupení od smlouvy

Máte právo od takto uzavřené smlouvy odstoupit, a to ve lhůtě do 14 dnů. Je přitom nutné, aby byl dopis o odstoupení do 14 dnů od převzetí zboží doručen prodávajícímu.

Toto právo máte i v případě, že uzavřete smlouvu na dálku a zboží si vyzvednete osobně v prodejně. Musíte být o svém právu na odstoupení poučeni ještě před uzavřením smlouvy. Pokud vás prodávající neinformuje o možnosti odstoupení, prodlužuje se doba na odstoupení na 3 měsíce od převzetí věci. Jestliže tak učiní později, dojde k ukončení tříměsíční lhůty a od té doby počíná běžet lhůta čtrnáctidenní. [/QUOTE]

Zdroj

Jinak pro info. Stejne jsem postupoval, kdyz jsem tatovi kupoval HTC Mteor v Alze. Objednal pres net, vyzvedl na shopu, na shopu vratil, protoze ho tata nechtel. Bez problemu vraceli penize, akorat mi je nedali v hotovosti, ale poslali na ucet. Takze se toho nebat, ale kupovat u renomovanejsich prodejcu.
p.a.Ť.o (69)|12.10.2007 13:41
SmartDialer - vytáčení s diakritikou

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=322943

Smardialer, který na tytnovi funguje bez problémů...
bjirka (380)|12.10.2007 21:05
TCPMP - netrhavé přehrávání

Zkus v TCMP nastavit při přehrávání videa Video Driver třeba na DirectDraw.

TomTom - nastavení NMEA

Nevím jestli to tu již padlo: v TomTom navigátoru je možné, stejně tak jako u Trinity, nastavit jako možnost v konfiguraci GPS "Jiná NMEA" na com portu 4 (Com 9 u Trinity) tak i Vestavěný přijímač GPS. Funkce s obojím nastavením se mi jeví jako naprosto stejná.

Display a koukatelnost

S tím displejem souhlas: je třeba na něho koukat zpříma (pak je jasnější než na P3600 se kterou porovnávam) při pohledu mírně z boku je jeho jas a barvy tmavší. Jen doufám, že toto není způsobené použitím ochrané fólie dodávané v prodejním balení Kaisera.

Skype funguje poslední vydaná oficiální verze velice stabilně a čistě. Bohužel s příchozím zvukem pouze do hlasitého repra bez možnosti přepnutí na "privátní" poslech (prostě není možné použít jako standardní "utržené" sluchátko). Samozřejmě při použití sluchátek bez problému - příchozí zvuk do sluchátek. Takže v tomto směru žádná změna - stále stejné jako u některých jiných zařízení.
HanysR (32)|12.10.2007 22:17
A2DP[QUOTE="Losos"]A2DP .... Jak vám chodí - kdo je používáte - stereo BT sluchátka ??[/QUOTE]
Ja pouzivam stereo bt sluchatka co mam v podpisu a musim rict ze to hraje super. Obcas ale dochazi k cukani jako by Kaiser nestihal streamovat. Urco je to ale ROMkou a casem to bude bez problemu. Taktez jsem to mel u Hermese kde se to lisilo u kazde ROMky.
bjirka (380)|12.10.2007 23:43
A2DP

Takže ten BT profil A2DP. Tam bude zřejmě problém v nekompatabilitě BT. Teď jsem to zkoušel a pustím mraky aplikací (všechny běží a fungují) a posluchám hudbu přes BT (tok to ukazuje 256kbps - ikonka je vidět i na liště nahoře) a ani jediný "škub" (samozřejmě TT naviguje do hudby naprosto vklidu). BT v podpisu. Navíc ještě spuštěno AS a přes další aplikaci snímám obrázky z displeje do PC. Ve chvíli sejmutí displeje ještě cca 40MB RAM volné. Pokud však spustím třeba kameru tak mi shodí přehrávání - zřejmě využívá stejný HW - audio výsup.
.

Omlouvám se za dezinformaci: v TCMP je třeba při přehrávání videa nuno zaškrtnout cokoliv jen ne DirectDraw :oops: . Pak jede obraz jak víno :cool: (zkoušeno na nějakém filmu v:?:l.avi velikost cca 1GB. - na převádění zapomeňte :D ).
bjirka (380)|13.10.2007 10:33
Přehrávání videa

[QUOTE="Losos"]Video v "plne palbe" pro PC Kaiser bez problemu neprehraje,par snimku vynechava,zcela plynule zatim nelze ....... pro plynule prehravani je potreba upravu na rozliseni - idealne 320x240 (co z je i smysluplnejsi,700Mb ci dokonce 1,5Gb film cpat na kartu a sledovat ho na 2,8" display ... , upraveny film ma cca 200Mb . Sice mam 6Gb kartu ale ukladat si na ni film v plnem rozliseni mi i tak pripada zhovadilost . [/QUOTE]:D Přesně jak píšeš: co člověk to názor :D. S tím nelze než souhlasit, proč však tak silná slova? :sarcastic:
[QUOTE="HanysR"]Tak to jsem teda zvedavy. muzes definovat co znamena "nekompatibilita" Bluetooth? U obou je BT 2.0, oboji umi stejne profily. Dle meho je to o standardech, profilech atd a ne o nejake kompatibilite. Preci jen, oba mame jinou ROMku.[/QUOTE] Ano teorie je taková, že by to mělo spolupracovat napříč celým spektrem zařízení od různých výroců. V praxi občas něco s něčím prostě korektně nefunguje jak by mělo, tak to bývá a u BT se to stává. Problém samozřejmě může být i v ROM. Doporučuji vyzkoušet s úplně jinými BT sluchátky.
Majjjo (24)|13.10.2007 17:17
Profily vyzvánění[QUOTE="krabicka3"]jde nejak udelat, aby vibroval a zvonil na jednou. Existuje nejaky program, kde by se daly nastavit profily jako to ma treba Nokia nebo SE?[/QUOTE]PROFILY VYZVANANIA A INEl skus toto toto
kultus (418)|14.10.2007 14:34
Ocharana displaye[QUOTE="milan.smart"]A lesklou nebo matnou. Já mám z Mia A701 (tu co byla v balení - matnou). Je tu někdo kdo by moh porovnat a zhodnotit? Myslite že s ní si TyTNa nezprasím? Já se v tom moc nevyznám a nemám to s čím porovnat, mě přišla ta z Mia celkem odolná, ale zdálo se mi že dost degradovala kvalitu displaye. Dik za rady[/QUOTE]

skus procist... Ochranne folie na display

to tom028: ja kaisra jeste nemam ale vsiml jsem si to na jednom videu ale neprikladal jsem tomu vyznam myslel jsem ze jen spatne klavesku vysunul ale opravdu to muze byt jen optickym klamem...

EDIT MRH: Nepoužívej prosím vnořené citace... stačí předchozí příspěvek.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2007 22:28
Informace o ROM pro Kaiser[QUOTE="tom028"]Ja bych take uvital nejake oficialni reseni. Popravde mam obcas s Kaisrem obtiz. Napriklad kdyz volam, vypne se at se tri baterii, to je v poho, ale pokud behem hovoru jej zapnu, tlacitko start proste zamrzle. Musim hovor ukoncit, vypnout a zase zapnout.
Jsem se chtel zeptat, pokud by HTC vydalo oficialne novou verzi ROMky, jde si to flashnout doma s beznym vybavenim a kde se o dovim, ze je nova verze?[/QUOTE]Pro informace o nových ROM a věci kolem nich je založeno vlastní vlákno "Nové rom pro HTC Kaiser (TyTN II)". Pokud nestačí novinky v tomto vláknu, tak už pak jedině www.XDA-Developers.com (Kaiser fóra), což je studnice vědomostí pro většinu pokročilejších uživatelů CE4you.cz.

Podle informací od uiqjirky zatím oficiální ROM není, pokud bude tak je většinou velmi dobře flahnutelná do zařízení bez nutnosti pronikat hluboko do instalačních postupů.
htcjirka (1875)|15.10.2007 10:29
p.a.Ť.o (69)|16.10.2007 11:49
Tweakovací aplikace

zkus novou verzi KaiserTweak. když spustíš program, hned první položka je CALL - Fast Sleep - Sleep. popravdě moc nerozumím tomu, co ty položky mají dělat (řekl bych, že jsou to ty stejné věci akorát jinak pojmenované). zkus si pohrát s tím. jinak netuším.. :(
me2d09 (34)|16.10.2007 20:18
A2DP zkušenosti[QUOTE="Losos"]A2DP .... Jak vám chodí - kdo je používáte - stereo BT sluchátka ??[/QUOTE]
Se sluchátkama Anycom a originální ROM od T-Mobilu vše chodí, nulové sekání, i když něco dělám (TOMTOM navigace, i s hlasovym ovládáním - hraje obojí). Nulové sekání rovněž při napojení na NB HP 6400 s integrovaným BT a stackem z Windows Vista. Takže v této kombinaci 100% spokojenost.

EDIT: Dosah přes zeď na 3 metry, bez zdi tak 6 metrů.
me2d09 (34)|16.10.2007 20:24
Remote Desktop - Klient Terminálových služeb

a další CABy pro Kaisera jsou na XDA ve speciálním threadu.
Marian Veselý (662)|17.10.2007 20:02
Synchronizace složek[QUOTE="EmiK"]Dobrý den, nemáte někdo zkušenost se synchronizací pomocí ActiveSync? Můj problém je v tom, že v Outlooku mám doručenou poštu rozdělenou do několika podsložek. Při synchronizaci se sice tyto podsložky do Kaisera přenesly, ale bez obsahu. Nikde jsem nenašel žádná zatržítka (jak bývalo u MDAIII s WM2003), kde by šlo označit, že i tyto složky chci synchronizovat.
Děkuji za radu. [/QUOTE]v pda v uctu outlook je to 'nabidka' - 'nastroje' - 'sprava slozek' tam zaskrtni co chces synchronizovat
me2d09 (34)|17.10.2007 21:44
Příslušenství MDA Vario III[QUOTE="Václav Endler"]Dává T-mobile českej návod?[/QUOTE]
T-Mobile k Variu 3 dává:
- držák do auta no-name universal
- BT Headset GoerTek GBH701 (BT 1.2, profily headset, handsfree, hovor 10 h, pohotovostně 300h, váha 12g, rozměry 55.5*25*23,5mm - údaje z obalu)
- CDcko s Outlook 2007 trial + ActiveSync 4.5 + GPRS Monitor + Sprite Backup
- sluchátka, datovej kabel, nabíječka, folie na displej (nouzová)
- návod od T-Mobile - 293 stránek, návod i k veškerýmu předinstalovanýmu software, docela pěkně napsaný a podrobný
- MDA Vario III :)

Jinak Vario je lokalizovaný do češtiny přímo (celá ROM), navíc software: TomTom 6 (1 mapa města free), F-Secure antivirus, GPS QuicFix, MIDlet manager (je to starý dobrý INTENT (!), takže opera mini na něm jede v pohodě), Mediální datové proudy (na streamovaný video od T-Mobile), HTC home a X-Button od HTC (vše v češtině), celej PocketOffice a Acrobat Reader LE, ZIP od HTC, GPRS Monitor (je na dodaném CD), Sprite Backup (je na dodaném CD). Ke všem programum je v návodu věnovaný kus textu.

Neobsahuje Vzdálenou plochu, Windows Live (!).

Romka je docela svižná, na zkoušku jsem nechal nainstalovat celou ExtRom a všechno jede, jen antivirus mě štval a HTC home jsem se taky zbavil.
Majjjo (24)|18.10.2007 00:06
GPS + BT + GSM v aute

Prinasam Vam skusenosti z praxe. Pozivam Kaisera uz 4 tyzdne kazdy den v aute. Z vlastnej praxe odporucam pred kazdym puzitim (na dlhsie cesty) SOFT RESET. Potom zapnut BT. Pak si zapnem GPS a pokial nahodim destinaciu mozem slapat. VZDY sa fixne do 10 sekund!!! Ten reset odporucam kvoli hladkemu prijmaniu hovorov cez BT. Pouzivam Nokia CK-7W sadu. Vsetky hovory prijmam, odmietam a pridrzam iba stlacenim BT knoflika na volante. Ziadna ina manipulacia nie je potrebna. Maximalny komfort zvysuje aj moznost hlasoveho vytacania (zatial mam nahratych niekolko desiatok mien).
Odporucam vypnut v Tweakoch Display OFF during Call na OFF. Potom Vam pocas hovoru - po niekolkych sekundach - automaticky naskoci navigacna mapa.
Mozem potrdit z dvojrocnych skusenosti s navidaciou, ze Kaiser je momentalne najlepsi, ato jak v oblasti fixovania, tak v oblasti citlivosti bodu na mape a reality. Takmer okamzita citlivost na zmenu. Ked som v zakrute, tak aj bod na mape je v zakrute,
Na zaver Outlook - takisto bez problemov. Synchronizacia Exchange serveru cez GPRS/EDGE v terene, resp. doma cez WiFi alebo kabel + notebook .

Odporucam Kaisera, Howgh
htcjirka (1875)|18.10.2007 09:14
TomTom instalace[QUOTE]Nahodil som TomTom a v nastaveniach GPS sa neda vybrat vstavana GPS. Na Artemisovi mi to ponuka. Stretol sa s tym niekto?[/QUOTE]

Po instalaci TomToma neni potreba nikam lezt a neco nastavovat,vse si najde sam.
htcjirka (1875)|18.10.2007 12:42
Sunnysoft lokalizace - novější verze

Jinak pro toho kdo pouziva sunnysoft cestinu.Na strankach sunnysoftu je ke stazeni lokalizace a je to novejisi verze,nez s kterou sunnysoft dodaval Kaisera.
Lokalizaci staci stahnout,nainstalovat a pro registraci pouzit soubor sunnysoft ulc.cab,ktery u vetsiny Kaiseru byl volne dostupny v My Documents.Pokud mate tento soubor muzete se do instalace novejisi verze pustit.Pokud tento soubor nemate,instalaci cestiny neprovadejte.
Ikdyz i zde je reseni,staci cestinu zaregistriovat primo v registrech,pokud nemate k dispozici soubor sunnysoft_ulc.cab.Postup zverejnovat nebudu,abych moralne neurazil ing.Mahdala.
Majjjo (24)|18.10.2007 12:51
Nastavení GPS[QUOTE="Brco"]Nahodil som TomTom a v nastaveniach GPS sa neda vybrat vstavana GPS. Na Artemisovi mi to ponuka. Stretol sa s tym niekto?[/QUOTE]

Nastavenie GPS v TT --> INY NMEA GPS, Prenosova rychlost 56000, PORT4 OK
a hotovo
Nazdar
JoU81_ce4you (116)|18.10.2007 16:46
Povolení / zakázání internetu[QUOTE="czech_bullet"]zdravim, jde nekde nastavit "dotazovani/potvrzeni" pripojeni k internetu..
priklad: spustim nejakou aplikaci, ktera vyzaduje pristup k internetu a automaticky se to zacne pripojovat pres gprs a je tam moznost storno..
moje predstava je ze se me to "zepta" chcete se pripojit ? ANO/NE... pripadne jeste lepsi vymozenost mit moznost nastavit "pripojovat se pouze pres wifi".[/QUOTE]
Primo povolovani asi nikde nenastavis, co da se to vyresit dotazovanim na heslo, a pokud nezadas zadne, tak ti jen vyskoci dialog a das jen OK. Zadej tedy heslo, potvrd, potom ho smaz a opet potvrd.
htcjirka (1875)|18.10.2007 18:19
Fotky rozebraného Kaisera

Pridavam par fotek rozebraneho Kaisera pro zajimavost.Soubor ma koncovku cgi.Pokud by jste meli problem s otevrenim souboru,ve vlastnostech vyberte adobe reader.
Honza102 (182)|18.10.2007 19:07
Pouzdro - zkušenosti[QUOTE="krabicka3"]Taky jsem mel Krusellacke pouzdro v ruce. Bylo pekne, ale to, ze bych musel mackat klavesy pres igelit me okamzite odradilo.[/QUOTE]

Před tím pouzdrem bych chtěl všechny varovat! Pořídil jsem si ho k Heraldovi a hořce toho lituji. Problém je s mechanismem, který drží pouzdro u opasku. Umělohmotné kolejničky totiž nejsou dimenzované na takovou váhu a snadno se lámou. Zkrátka ten mechanismus může dobře fungovat s lehoučkými plastovými telefonky, ale ne s takovými kusy hardwaru jako jsou Kaiser a Herald. Ten můj naštěstí upadnul jenom z cca půl metru, takže to odnesl jen několika šrámy (buďte si jisti, že zařízení dopadne přesně na tu část, kterou pouzdro vůbec nechání), ale podruhé už to nehodlám riskovat.
radekhulan (315)|21.10.2007 00:38
htcjirka (1875)|21.10.2007 17:46
Možný budoucí problem s 3Mpx fotoaparatem HTC Kaiser

Tak panové,další hromadný problém se řeší na xda-developers po vadnych pixelech displeje ...

Více uzivatelum se zacali projevovat problemy s 3Mpx fotakem.Po spusteni fotoaparatu lemuji pres displej ruzně, jedna vodorovna a jedna svislá čára,které jsou pak i ve výsledné fotce..

Pro zkusene anglictinare vice zde(2 odkazy):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=332014

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=338476
pekro (346)|25.10.2007 09:35
Baterka

Dotaz jaké máte zkušenosti s výdrží baterky i TyTNII?

Měl jsem před tím TyTN I a vcelku spokojenost. Kaiser mám asi 5 dní a dobíjím skoro furt. Ráno v 6:00 vytáhnu z dobíječky a udělal jsem od té doby dva 2 min hovory a jsem na 70%. S takovou vydržím tak do oběda:(
Takhle se mi to chová již od začátku. Dobíjím fakt 2x za den GPRS neaktivní Jsem v Brně (pokrytí 3G)

Aplikacemi by to být nemělo. Jsou vcelku stejné co jsem před tím používal na TyTN I

Jak poznám jestli mi neběží pořád GPS?
Nezůstala vyset zapnuta po ukončení IGO?
fikuscz (2)|25.10.2007 09:38
citlivost Wifi

tak tohle je opravdu paráda, citlivost Wifi je oproti Hermesu daleko větší a dokonce tam kde mám problém s notebookem tak se Kaiser na AP chytá obstojně
:yes:
htcjirka (1875)|25.10.2007 10:57
Zamykání Kaisera

Ja z toho byl take prekvapeny.Takze pro ostatni.

Zamykání Kaisera tlačítkem ukončení hovoru

Pokud nechcete Kaisera zamykat kliknutím na obrazovku,je tu druhá možnost a to dlouhé podržení červeného sluchátka(tlacitko na ukonceni hovoru)
vape_ce4you (14)|25.10.2007 10:58
Spotřeba

Podsviceni zere moc, ale s tim se neda nic delat, ja pouzivam nejnizsi uroven co jde, v mistnosti absolutne stazene, venku na slunci max 50%. rozdil ve spotrebe mezi max a min podsvicenim je cca 120mA (takze kdyby Kaiser jen max svitil a nic jineho nedelel tak by baterka vydrzela 11hodin :-) spotreba se zvysuje linearne s posuvnikem podsviceni, co krok to priblizne 12mA.
Co by mohla opravit nejtera z pristich verzi ROM je rizeni spotreby/taktu procesoru, stary Tytn pomerene rychle snizoval spotrebu pokud nebyl potreba procesorovy vykon, takze napriklad neco jste delali tak Tytn bastil 60 mA prestali jste, a behem 30s se spotreba snizila na 20mA, nekam jste klikli a potreba se opet zvysila na 60mA. Kaiser papa stale minimalne 60mA at neco delate, nebo ne. (pokud ale musi fakt makat, treba pri prehravani mp3 tak papa 186 mA, Tytn1 pri stejne zatezi bastil jen 112mA)
Dalsi vec ktera vyrazne ovlivnuje spotrebu je presnos dat, pri tom se nezdraha vzit si treba az 480mA, ale to je tentokrat skoro stejne jako u TyTna1.

Pro namapovani vice funkci na tlacitka pouzivam AEButton Plus, umi priradit tlacitku jednoklik, dvojklik, trojklik a dlouhyklik :-). Umi i dalsi veci, mimo jine vyse uvedene hodnoty spotreby pochazeji prave z nej (funkci mam prirazenu na trojklik tlacitka windows :-).
htcjirka (1875)|30.10.2007 21:11
Aktivace GPS Photo

Ano lze po nastaveni parametru v registrech[CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Camerain the folder called P9 change the value "enable" zmenit z 0 na 1[/CODE][QUOTE="plachow"]Krabicka 3: vyfotíš fotku v módu GPS foto. Kaiser do fotky (do EXIF dat) uloží i souřadnice, kde byla fotka pořízena. A v některých programech (např. Zoner Photo Studio 9-10) si pak můžeš u fotek zobrazit v mapě, kde přesně jsi fotil.[/QUOTE]
vape_ce4you (14)|1.11.2007 13:56
Handsfree s Bluetooth Anycom sluchatky

Zkousel jsem jak funguje vyse uvedene a zjistil jsem, ze i kdyz jsou sluchatka pripojena a aktivovan handsfree rezim tak pokud prichozi hovor prijmu pomoci zeleneho tlacitka, ci softkey (Answer) na Kaiserovi tak nemluvi sluchatka, ale primo Kaiser, pokud hovor prijmu pomoci tlacitka na sluchatkach, tak cca 6 sekund mluvi Kaiser a pak teprve dojde k presmerovani hlasu do sluchatek.

Muze nekdo toto chovani potvrdit, pripadne vyzkouset s jinym handsfree?
RStein (2012)|5.11.2007 16:24
Přemapování nabídek[QUOTE="adreb"]
Rád bych si je taky přemapoval, ale základní nabídku mám dost osekanou, spoustu možností (hlavně na delší podržení) v nabídce nemám. Můžu se zeptat, pomocí čeho jsi to nastavoval?[/QUOTE]
Vyuzil jsem SPB Pocket Plus ve verzi 4.x
RStein (2012)|5.11.2007 16:25
Nestahují se data[QUOTE="kopacek"]Zkoušel jsem ActiveSync, GPRS, WiFi a nic. Pak mě v zoufalství napadlo spustit TT a pak v QuickGPS stáhnout data - a hle najednou se to během pár vteřin stáhlo...[/QUOTE]

Jak jsem zjistil uz U Artemis, obcas nebezi server, ze ktereho se stahuji data.
RStein (2012)|6.11.2007 00:10
Podsvetleni klavesnice pouze pri vysunutí krytu?[QUOTE="xmoon"]Lidi, koupil jsem si Kaisera a az na jednu vec je oproti memu predchozimu pda HTC Herald skvely.
Jedina negativni vec je podsvetleni klavesnice. Ta se rozsviti po vysunuti, ale jakmile ji necham zhasnout, tedy nezacnu na klavesnici psat...uz se zpet nerosviti.
U Heralda se rozvitila kdykoli se zmackla klavesa...nenastavuje se to nekde? Ja jsem vsechno prolez a uz nevim. Je to docela podstatna vec.[/QUOTE]
Kdyz je svetlo, sensor klavesnice zabrani zbytecnemu rozsviceni. Ve tme se klavesnice rozsviti.
Senzor lze vypnout - Nastaveni/tlacitka - zalozka podsviceni.
Muzete take ponechat delsi dobu podsviceni klavesnice aktivni - staci zeditovat klic [CODE]HKEY_CURRENT_USER/ControlPane/Backlight/QKeyLedTimeout[/CODE]
moijack (13)|6.11.2007 23:28
Dva navigační SW současně - klonování portů

http://franson.com/gpsgate/guide.asp?platform=ppc

Ak ma niekto potrebu spustat tomtom aj iGO sucastne tak toto funguje to perfektne. Naklonuje to port

Nico na zvonenie ide to na kontakty a kategorie super s SD MP3 aj wav

You can easily set MP3 ringtones to contacts an categories and backup PIM to:
1. In seldom used field Email3 in Contact.
2. To the file in program directory.
After HardReset you can restore information.
p.a.Ť.o (69)|8.11.2007 08:14
Pár FAQ[QUOTE="Acirad"]Vím že se to tu už řešilo ale furt mi to nejde po hard resetu mi zmizela ceska lokalizace od sunnysoft mam ji zalohovanou v pocitaci kam ji mam prekopirovat v zarizeni aby vse fungovalo jak ma?[/QUOTE]
nakopiruj zpet do pda a pres file managera to nainstaluj (dvojklik)
[QUOTE="Whippy"]Nezkouseli ste nekdo SKy Force na Kaiserovi? Me se to celkem trha. ...[/QUOTE]
jj, obcas se to zasekne, ale hratelne to je..
[QUOTE="Furbo"]aha a zrovna ten Smart Dialing mi vůbec nevyhovuje:(
Lze to nějak zrušit a mít tam normální microsoftí klávesnici.
Lze nějak Smart Dialing naučit vyhledávat s diakritikou?[/QUOTE]
defaultni skin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Phone\Skin
"Enabled"=dword:00000000

vyhledávat česky se smartdialerem:
Jimm98yho patched smartdialing 2.5 build 28006. staci nainstalovat a provest soft reset.
[QUOTE="Vedec"]
Jake tedy pouzit pouzdro. Zatim jsem nikde nenasel odpoved, nebo to kazdy voli cestou nejakeho univerzalu? Diky za odpoved[/QUOTE]
chlapi, nereste blbiny. ja jsem pouzival vzdy pouzdro, co dodali vyrobci se zarizenim a ziju. jestli se vam nelibi, tak si poridte takove, co se vam libit bude, ale vzdy to bude o kopromisu..
sysoft (21)|10.11.2007 14:23
Block recognizer[QUOTE="Alfan"]Chci se zeptat, jestli se dá nějak do Kaisera od T-Mobile doinstalovat Block recognizer?
Už jsem se na to jednou ptal a odpověď byla, abych tam dal nějakou jinou ROM, že ho obsahují.
Ale mě by zajímalo, jestli se to tam dá doinstalovat bez nové ROMky?:cool:
díky.
[/QUOTE]
reseni je tady a ten cab funguje https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26404
Wodka_ce4you (115)|12.11.2007 09:41
Geocaching[QUOTE="fofo44"]Ake mate skusenosti s GPS pri pouziti pre Geocaching?[/QUOTE]No já už používám Kaisera déle, i na geocaching. Je docela nepříjemné, že při použití Geoscouta nebo OziExploreru nesmí rychlost chůze klesnout pod 2 km/hod. Jakmile zpomalíte pod tuto hranici na určitou dobu (jak kdy, občas stačí i pár sekund), Kaiser přestává spolupracovat. Ve městě je to nepříjemné kvůli přechodům :( proto jsem si pořídil ortofoto mapy do oziho, kde je poloha cache ukázána na mapě. Výdrž špatná - při aktivní geocachingu počítejte s cca 4 hodinami - možno korigovat ztlumeným displejem.
radekhulan (315)|12.11.2007 16:37
Problém se synchronizací[QUOTE="šimi"]Prosím o radu, už si s tím nevím rady, řeším problém se synchronizací. Po zapnutí počítače vypnu Kerio FireWall a AdeWare, připojím zařízení k počítači, proběhne synchronizace,když následně chci prohlédnout upravený kontakt z PC v PPC, tak upravený není, nechápu. Je možné, že PC a PPC se synchronizuje jen jedním směrem? A další věc, když PPC odpojím z kabelu a hned ho připojím, tak se už nepřipojí, musím restartovat PC vypnout Firewall a AdeWare a už to zase jde, ale jen do té doby, než ho zase odpojím, nechápu, vůbec nic nezměním a nejde se připojit.[/QUOTE]Doporučuji smazání profilu na PC i telefonu, odinstalaci ActiveSync na Windows XP (či Windows Mobile Device Center na Vista), připojení zařízení a nové vytvoření profilu. Asi se ti něco "nabořilo".
htcjirka (1875)|18.11.2007 13:55
Změna barvy blikání led

Omlouvam se pokud tu to jiz bylo,ale nekdo se tu shanel po cabiku na zmenu barev signalizace led na ruzne udalosti.Napr zmeskana zprava - cervene svitici led nebo modre apod.Prikladam cabik primo pro Kaisera.Danou utilitkou lze nejen menit barevna chovani ledky,ale i vratit vse do defaultniho nastaveni.
Aplikaci osobne nemam odzkousenou,je prevzata z Modaco.com
htcjirka (1875)|20.11.2007 11:08
4G od T-Mobilu

4G od T-Mobilu neumi zadny telefon na svete.Je to technologie ciste jen na data pro specialni modem.
Neni to technologie urcena pro hlasovou komunikaci,ale ciste jen na data,proto se do zadneho telefonu nedava.
Furbo (323)|21.11.2007 11:40
Příslušenství[QUOTE="plachow"]Máte někdo tip na nějaký pěkný car holder? Nechci univerzální, ale přímo na Kaisera, tzn. s vestavěným napájením (a ideálně s BT handsfree :-) A s možností mít Kaisera našířku s otevřenou klávesnicí :-))[/QUOTE]

A proč se nepodíváš na stránky prodejců Kaisera? Většinou tam veškeré dostupné příslušenství je. Osobně používám kombinaci HF Parrot 3100 a držáku s napájením BRODIT koupeném v Sunnysoftu.
kopacek (466)|21.11.2007 14:17
6 GB paměťová karta[QUOTE="Mashe"]muze nekdo prosim potvrdit ze 6GB karty fungujou? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]Ano, používám již přes týden kartu microSD 6GB od SanDisku bez jediného problému.
Navíc u této konkrétní karty nedochází k problému špatného vysunutí karty z Kaisera. - Jde to zcela lehce, není třeba hledat pinzetu či jinou pomůcku. :yes:
Václav Endler (96)|21.11.2007 21:05
SmartDialer - vytáčení s diakritikou

Zdravím, nevím jestli s tím má někdo taky problém,ale pokaždé když zadám prostřednictvím soft. klávesnice např. Novák namačkám "66825" na jméno, které chci vytočit položím a podržím stylus, zobrazí se
"Vlastnosti: Jarda Novák
Volat zaměstnání (z) 00420.....
Obrazové volání..."
kliknu na telefonní číslo a místo toho se vytočí 66825 ,ale napodruhé se to vždy povede:) a to mě štve a tak co jde vytáčím hlasově - to je zase až překvapivě spolehlivé.