Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti...

d.rossi (60)|28.1.2008 16:15
ahoj .. mam prosbu...

uz vic jak 2 dny se mi stava, ze pri delsim telefonatu mi "pohasne" podsviceni, ale neshasne uplne. Po ukonceni hovoru at "tapam" jak "tapam" na obrazovku je necina. musim kaisera uspat a zase probudit - pak je vse zase OK ... nevi kdo co to ma znamenat?? dekuju moc
babicka (76)|28.1.2008 17:58
[QUOTE="Mashe"]dotaz

stala se me podivna vec. Jednou rano jsem zjistil ze na HTC Home se vsechny ikony promenili (respketive ty co predstavovali zastupce na kartu) na ikony jejichz cil je pryc .. po podivani na kartu jsem zjistil ze vse co bylo v Program Files na Storage Card je pryc, a na karte se objevili 4 adresare co nesli smazat a jejich nazev byl ze ctverecku a jinych nesmyslu .. nakonec sem musel kartu formatovat

pred dim za pomoc[/QUOTE]

Takhle mrvil data na karte pravidelne Artemis a Herald. Bylo to spatnyma driverama k pametove karte. No jestli HTC opakuje stejny problem, tak uz fakt na zakazniky pekne ser...

Kazdopadne, kdyby se ti to opakovalo, tak si sezen program SD Sentry, ktery to v jistych pripadech dokazal detekovat a pokud jsi ihned udelal soft-reset, tak se to zpravilo.

Rumcajs_tr (45)|28.1.2008 18:42
[QUOTE="luban"]...se objevi polozka GPS foto...[/QUOTE]
Díky moc za vysvětlení, už jsem si to zprovoznil. Předtím se mi do toho moc nechtělo - měl jsem strach, že budu na GPS fix muset čekat před každým focením, ale tohle je velice inteligentně řešeno - můžu si vybrat zda s GPS nebo bez :-)
tom028 (64)|28.1.2008 22:21
[QUOTE=""]Jak konkrétně se ta absence grafického čipu projevuje? Mně na Kaiserovi zatím vše běhá naprosto perfektně... [/QUOTE]
Mam ve slozce napriklad vice polozek a scrolovani neni plynule. Ne ze by mi to nejak moc vadilo. Jelikoz HTc na Kaisra neudelali zadnou opravnou ROM a myslim, ze opravovat je co, tak tajne doufam, ze jelikoz za 14 dni bude uveden WM6.1, tak hodi novou ROMs WM6.1. To by me potesilo.
Kibitz (212)|28.1.2008 23:10
Zapomen. HTC na nas sere! Taky to beru jako podvod, kdyz vezmes v uvahu jak kaiser prezentuji...

btw: ano, je to tak, kaiser dle prohlaseni HTC neobsahuje ATI Imageon, coz znamena ze zadnyho zlepseni se nedockame:no:
Carpenter_ce4you (166)|29.1.2008 00:29
Záhadný problém s vyzváněním....

V nastavení "Zvuky a upozornění" nastavím pro příchozí hovor vyzvánění. To se automaticky přenese i do nastavení "Telefon".

Když mi ale někdo zavolá, ozve se úplně jiné vyzvánění a když se poté podívám do nastavení, je tam uložený jiný soubor, jako by se mé zadání neuložilo. Nevím si s tím už rady.:disgusted:
Mashe (622)|29.1.2008 05:17
[QUOTE="babicka"]
Takhle mrvil data na karte pravidelne Artemis a Herald. Bylo to spatnyma driverama k pametove karte. No jestli HTC opakuje stejny problem, tak uz fakt na zakazniky pekne ser...

Kazdopadne, kdyby se ti to opakovalo, tak si sezen program SD Sentry, ktery to v jistych pripadech dokazal detekovat a pokud jsi ihned udelal soft-reset, tak se to zpravilo.[/QUOTE]

dikes
d.rossi (60)|29.1.2008 08:18
ahoj,
mate nekdo PI8? pokud ano, je tam nekde cestina? na PI7 byla, ale na PI8 ji ne ne vyhrabat ... asi jsem uplne slepej, nebo uz fakt nevim...

dik za radu :)
MrViki (88)|29.1.2008 08:34
Na PI8 ještě čeština není, ale časem bude.
d.rossi (60)|29.1.2008 08:43
dik dik..takze aspon nejsem uplne slepej ... :)
Mashe (622)|29.1.2008 11:44
PI8 ZDE
Holda29 (84)|29.1.2008 13:46
dneska rano jsem zjistil strasnou vec, chci odeslat sms, ale otevru kontakty, jenze ouha, jsou totalne prazdny. Uz se mi to jednou stalo, nevim proc, nahodil jsem zalohu ze SpriteBackup a v pohode. Dnes vsak ne, zkusil jsem zalohy 3 dny dozadu, ale kontakty porad nikde. Nevite kde se stala chyba, pripadne jestli jeste nejdou zachranit? Outlook nepouzivam, nevyuzil bych ho jakozto placenou aplikaci, tak tudy zachrana nevede :( Dik za rady
be_ce4you (24)|29.1.2008 16:30
Zdravim,
po nekolika dnech provozu noveho zarizeni se mi podarilo nejakym zpusobem znefunkcnit diakritiku na HW klavesnici. Pri mackani Fn+mezera se nic nedeje :( Sym.txt a jeho jmenovce mam ve /widlous v poradku. Rekl bych, ze to prestalo fungovat pote, co jsem v Sunnysoft IW zatrhl "povolit podporu hw klavesnice", po vraceni zpet a SR porad stejne. Nesetkal se nekdo se stejnym problemem? Cim by to mohlo byt?
Budu vdecny za jakekoliv nakopnuti :)
Mashe (622)|29.1.2008 16:44
[QUOTE="Holda"]dneska rano jsem zjistil strasnou vec, chci odeslat sms, ale otevru kontakty, jenze ouha, jsou totalne prazdny. Uz se mi to jednou stalo, nevim proc, nahodil jsem zalohu ze SpriteBackup a v pohode. Dnes vsak ne, zkusil jsem zalohy 3 dny dozadu, ale kontakty porad nikde. Nevite kde se stala chyba, pripadne jestli jeste nejdou zachranit? Outlook nepouzivam, nevyuzil bych ho jakozto placenou aplikaci, tak tudy zachrana nevede :( Dik za rady[/QUOTE]

me obcas pri synchru s outlookem oznami ze nastala zmena serveru ze potrebuje nejake upravy .. pri te prilezitosti smaze vse a pak obnovi .. nejnudnejsi na tom je ze musim znova nahazovat rychlou volbu na HTC home :/
Holda29 (84)|29.1.2008 17:19
a nejakej napad, jestli jdou kontakty zachranit?
kofola173_ce4you (0)|29.1.2008 22:06
Mám čerstvě HTC Kaiser a nemohu přijít na toto :

1.Jak vypnout úplné zhasnutí displeje
2.Jak odeslat email a jak ho přijmout vč.příloh
Odesílání -V poště jsem si navolil moji emailovou adresu, ale když zadám "Nový",tak se nic neděje.
Příjem-Stahnu pouze hlavičky s údajem o velikosti, nerozkliknu ani zprávu natož přílohu .Chtěl bych stahnout zprávu s éudajem o velikosti a rozhodnout se, jestli stahnu i přílohu. Veškeré zprávy na netu, ale nechat.


Díky za pomoc.
Alfan (123)|29.1.2008 22:32
[QUOTE="aarfy"]Tak přátelé,
mám provizorní řešení pro SIMTOOLKIT. Jenom připomenu, že jde o kombinaci MDA Vario III a simtoolkit s E-bankou. Problém je tam v tom, že zobrazený autentifikační kód po cca 1 až 2 vteřinách zmizí z obrazovky a pokud se znovu vyvolá, je to se stejným efektem. Takže provizorní řešení (než prý T-mobile vydá novou ROM - patchem se to prý řešit nebude) je následující. Během zobrazení autentifikačního kódu stiskněte tlačítko "možnosti" a kód zůstane na displeji jak dlouho budete chtít :-).
A je to.
Nechtělo se mi zpětně procházet celou diskuzi, jestli už to někdo vyřešil, ale pokud je to tu dvakrát, snad se nic nestane, že :-) [/QUOTE]

Díky za info, funguje to ;)

Good job :yes:
Teroo (15)|30.1.2008 10:14
ludia neviete ako sa da Kaiser zobudit zo spanku aj napr. pokrutenim koliecka. . proste inak ako tlacidlom on/off. Mal som to tak nastavene a teraz neviem prist nato ako, kde sa to da nastavit a tak . .
fun_thomas_ce4you (74)|30.1.2008 11:01
Pokud nema telefon zamknutou klavesnici, melo by to jit koleckem bez problemu, pokud je klavesnice uzamcena - Start -> Nastaveni -> System -> Zamek klaves, kde si to nastavis tak, jak chces.
Teroo (15)|30.1.2008 11:28
[QUOTE="fun_thomas"]Pokud nema telefon zamknutou klavesnici, melo by to jit koleckem bez problemu, pokud je klavesnice uzamcena - Start -> Nastaveni -> System -> Zamek klaves, kde si to nastavis tak, jak chces.[/QUOTE]

super, velka vdaka. .
d.rossi (60)|30.1.2008 11:33
pomoc pomoc :)

uz vic jak 2 dny se mi stava, ze pri delsim telefonatu "pohasne" podsviceni, ale neshasne uplne. Po ukonceni hovoru at "tapam" jak "tapam" na obrazovku je necina. musim kaisera uspat a zase probudit - pak je vse zase OK ... nevi kdo co to ma znamenat??


jinak ohledne bluethoot ( protrepavano o par stranek dozadu ):

po instalacu cabu od thc mi to blblo na sluchatku G2 - vcera jsem si koupil Superthooth light do auta a vse funguje...takze je asi ten opravnej cabik na prd :) superthooth drzi spojeni i bez nej

Furbo (323)|30.1.2008 12:41
jak se dá ten bluethoot hotfix odinstalovat z Kaisera? nevím jako co se tváři v Remove Programs. Taky mě to po jeho instalaci trochu zlobí.
Kokosak (18)|30.1.2008 18:50
Pomoc nemam GPS modul. je to tim, ze je od VODAFONu ? To je zrada ! Dekuji za pomoc.
htcjirka (1875)|30.1.2008 20:35
[QUOTE]je to tim, ze je od VODAFONu[/QUOTE]

Ne,GPS modul mas,Vodafone ti ho nijak neblokuje.Jen to musis spravne nastavit pokud jde o Tom Tom.
d.rossi (60)|31.1.2008 08:21
[QUOTE="Furbo"]jak se dá ten bluethoot hotfix odinstalovat z Kaisera? nevím jako co se tváři v Remove Programs. Taky mě to po jeho instalaci trochu zlobí.[/QUOTE]


tusim je napsanej jako TII_4_2_38 Kaiser
be_ce4you (24)|31.1.2008 08:52
[QUOTE="be"]Zdravim,
po nekolika dnech provozu noveho zarizeni se mi podarilo nejakym zpusobem znefunkcnit diakritiku na HW klavesnici. Pri mackani Fn+mezera se nic nedeje :( Sym.txt a jeho jmenovce mam ve /widlous v poradku. Rekl bych, ze to prestalo fungovat pote, co jsem v Sunnysoft IW zatrhl "povolit podporu hw klavesnice", po vraceni zpet a SR porad stejne. Nesetkal se nekdo se stejnym problemem? Cim by to mohlo byt?
Budu vdecny za jakekoliv nakopnuti :)[/QUOTE]

fakt nikdo nevi? Nepomohlo ani prepsani sys.0409.txt verzi stazenou z fora... Asi pomuze jen HR :(
palikv (17)|31.1.2008 12:03
Zdravím, už jste někdo zprovoznil jednu z "klíčových" vlastností Kaiseru - skenování vizitek? A taky marně hledám to kolečko. :-)

Klíčové vlastnosti
• Windows Mobile® 6
• Naklápěcí 2,8” dotyková obrazovka QVGA (240x320)
• Vysouvací klávesnice QWERTY
• 3megapixelový fotoaparát s autofokusem
• Aplikace s přidanou hodnotou – HTC Home™,
navigační software TomTom, skener navštívenek
• Třípásmový UMTS a čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE
• ROM 256 MB a RAM 128 MB
• 360stupňové 3cestné kolečko spřažené s tlačítkem OK
• Slot na karty microSD™
• Vyspělá technologie dotykové obrazovky
d.rossi (60)|31.1.2008 12:12
skener vizitek pouzivam casto - bez problemu. naopek jsem celkem prekvapenej jak funguje - dobra vecicka...

nevim presne jake kolecko myslim...pokud to co je na leve strane v horni casti, tak to tam mam :D :D
palikv (17)|31.1.2008 12:16
Tak mi prosím tě poraď jak to zprovoznit.
HADES (209)|31.1.2008 12:40
Skener vizitek jsem měl v původní ROM 1.56.xxx se SS Interwrite, v aktuální 1.83.xxx co mám v cihle už tato aplikace není. Ale dřív jsem ji zkoušel a fungovalo to pěkně. Na druhou stranu nemám pro tuto funkci využití tak mi ani nechybí
palikv (17)|31.1.2008 12:42
Mám Tytna od T-mobile a tu aplikaci tam nemám, a pokud jsem měl, tak jsem ji zrušil s flešnutím na novou verzi od T-M. Schrastil jsem nějakou trialovku, tak ji prubnu
d.rossi (60)|31.1.2008 12:59
[QUOTE="palikv"]Tak mi prosím tě poraď jak to zprovoznit.[/QUOTE]

start - programy - Wordl Card Mobile ( modra "kulata" ikona s "W" ve znaku )
palikv (17)|31.1.2008 13:07
Právě, že jsem ji tam neměl. Teď už mám, ale jen trial, ta neumožňuje export do kontaktů. Nevadí, stejně nevěřím, že by byla schopna rozpoznat všechny znaky, hlavně české. Jen jsem se zajímal jestli to funguje.
Spíš mě zajímá ta grafika. Má mít dvoujádrový procesor 400/216 MHz. 216 se má starat o komunikace a 400 o samotný běh OS. Neví někdo, jak to je tedy opravdu? Názory jsou různé. Pročetl jsem spoustu na xda-developers, ale stále nevím na čem jsem. No uvidíme.
Dík za pomoc
palikv (17)|31.1.2008 13:55
Už jste někdo zkoušel rozchodit přední kameru se Skypem nebo ICQ? Nebo s jiným programem?
Carpenter_ce4you (166)|31.1.2008 18:20
Dotaz na hardwareovou klávesnici. (Mám první zařízení s h.k., tak si zatím zvykám).

U některých kláves je povolená funkce, že se po stisknutí napsaný znak nejprve zobrazí modře podsvícen /zatímco je podsvícen, po opětovném stisku klávesy se změní na jiný/, teprve poté, co podsvícení zmizí, je možné napsat další znak. Pokud ovšem nepočkám, až podsvícení zmizí a stisknu jinou klávesu, původní znak se také přepíše.

Toto je možná pro někoho využitelné, pro psaní delšího textu je to ale velmi nepraktické. Dá se toto někde deaktivovat?

PS. Nejsem si jistý, jestli to takto bylo defaultně, nebo se to doinstalovalo s HTC Touch Keyboardem.
JEREM555 (86)|1.2.2008 03:01
Pomoc....
Už som sa raz vo fóre pýtal, ale zopakujem. Funguje dakomu automatická regulácia podsvietenia HW klávesnice podľa intenzity okolitého svetla?
Mám pôcodnú ROM z Orange SK.

Dik
Kibitz (212)|1.2.2008 04:02
Regulace ne, tu to snad ani nema, ale zapinani/vypinani podle svetla ano, i kdyz je to dost k nicemu a nefunguje to spolehlive
JEREM555 (86)|1.2.2008 04:05
prepáč ale o akú reguláciu sa jedná?
JEREM555 (86)|1.2.2008 04:08
[QUOTE="palikv"]Právě, že jsem ji tam neměl. Teď už mám, ale jen trial, ta neumožňuje export do kontaktů. Nevadí, stejně nevěřím, že by byla schopna rozpoznat všechny znaky, hlavně české. Jen jsem se zajímal jestli to funguje.
Spíš mě zajímá ta grafika. Má mít dvoujádrový procesor 400/216 MHz. 216 se má starat o komunikace a 400 o samotný běh OS. Neví někdo, jak to je tedy opravdu? Názory jsou různé. Pročetl jsem spoustu na xda-developers, ale stále nevím na čem jsem. No uvidíme.
Dík za pomoc[/QUOTE]

No neviem, neviem. Nadobúdam pocit že všteko závisí od verzie ROM... a tá od operátorov sšeobecne neoplýva ani rýchlosťou. Prečo teda čakať podporu dvoch jadier...:D
Kibitz (212)|1.2.2008 04:12
[QUOTE="JEREM555"]prepáč ale o akú reguláciu sa jedná?[/QUOTE]

Asi si nerozumime, protoze ja nevim na co se ptas. No proste pokud vim, tak kaiser ma jenom svetelny senzor, ktery od urcite intenzity svetla klavesnici uz pri psani nerozsvecuje. Zadna plynula regulace
JEREM555 (86)|1.2.2008 04:22
A tak potom som si to asi zle prelozil z xda. Každopádne to dnes vyskúšam
d.rossi (60)|1.2.2008 08:30
no, panove....nevim jak vam, ale shodou okolnosti jsem se vratil prvave Tabarinu ( ti z Brna vedi ) .... a muzu rict, ze to "cidlo" na podsviceni klavesnice je totalne na pr.... me to "funguje" jak se zachce tomu cidlu...takze ani v Tabaku se to kolikrat nerozne ..... co me celkem dost stve...ale zato se mi stava, ze v kavarne - behem dne - se klaveska podsviti...tak nevim, kde soudruzky z ryzoveho pole udelali chybku :)

doufat v njakou opravicku je asi marne...mude to podle meho vada cidla a asi ne zalezitost softu...dobrou nc - jdu spat :)
clie (11)|1.2.2008 10:56
A funguje teda ta "regulece" podsvícení vůbec niěkomu? Mě to štve hlavně v noci, kdy mi tu svítí jen lampička, na klávesnici pořádně nevidim a ona si klidně vypne podsvícení. vždycky dám na to čidlo palec a by se zase rozsvítila. Asi je lepší to úplně vypnout
inetMark (100)|1.2.2008 11:46
Z tohto dovodu si to vypinam a nechavam si klavesnicu svietit stale.

Settings -> Buttons a posledna zalozka.
Kibitz (212)|1.2.2008 13:07
Jak sem psal, mne to taky nefunguje dobre, vypnu ho uplne, je to jenom k vzteku kdyz se to v noci vypne
Franky52 (186)|1.2.2008 16:19
Vážení, potřeboval bych poradit s vyzváněním. Mám nastavený normální vyzváněcí tón a u některých kontaktů speciální tóny.Když mi však volá někdo se speciálním tónem, z reproduktoru je slyšet nejen tento speciální, ale i ten normální tón. Mele se to dohromady. Prosím o radu, jak tento divný mix, který začal z ničeho nic, odstranit.
RStein (2012)|1.2.2008 16:44
U lampicky jsem musel zmenit jeji sklon , protoze vecer mi Kaiser take podsviceni v nevhodnou dobu vypnul a musel jsem ho strcit pod perinu, aby se klavesnice znovu podsvitila. :)
Cidlo by mohlo byt o neco lepsi.
RStein (2012)|1.2.2008 16:45
Franky52: Zkuste melodii znovu nastavit a odebrat u kontaktu. Tento problem mi take nastaval pri nastaveni melodie z Pocket informanta.
JEREM555 (86)|1.2.2008 22:49
[QUOTE="d.rossi"]no, panove....nevim jak vam, ale shodou okolnosti jsem se vratil prvave Tabarinu ( ti z Brna vedi ) .... a muzu rict, ze to "cidlo" na podsviceni klavesnice je totalne na pr.... me to "funguje" jak se zachce tomu cidlu...takze ani v Tabaku se to kolikrat nerozne ..... co me celkem dost stve...ale zato se mi stava, ze v kavarne - behem dne - se klaveska podsviti...tak nevim, kde soudruzky z ryzoveho pole udelali chybku :)

doufat v njakou opravicku je asi marne...mude to podle meho vada cidla a asi ne zalezitost softu...dobrou nc - jdu spat :)[/QUOTE]

Teda ja neviem prco to čidlo tak chválite a hovoríte v jeho súvislosti s akoukolvek funkčnosťou. Ja som sa s ním dnes hral minimal 20 min a jediný záver ktorý mám je vypnúť v nastavení túto funkciu.

Pripadá mi to asi tak, ako keď do Pasatu s plnou výbavou dá niekto namiesto koženného sedadla dosku z latríny.
Je to môj osobný názor...
xRoman_ce4you (218)|2.2.2008 00:17
Prosím ... čím zapnout natrvalo potvrzování SMS o doručení ... Díky moc.