Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series ROM update - WM5 AKU 3.5.0 a AKU 3.5.2 & WM6

Dušan Mrázek (47)|5.8.2007 21:09
Porovnával jsem hlavičky v "originál" C550ROm a v nových. Dost se liší, napadá mě přepsat úvodní hlavičku a pak to zkusit.
Nemůžete někdo vytáhnout origi ROm z C550 pro srovnání?

kamzikjardo (67)|5.8.2007 21:37
no mne to klasicky cez updater nejde.vypise error during transfer,error when opening the usb port please check the asctivesync connection close all other programs that may use the usb connection to the pocket loox in example one bridge-desktop connect.anglicky moc neviem ale chce to pozatvarat vsetky programy v pc?mam vistu ultimate a uz neviem co zatvorit
weszter (231)|5.8.2007 21:44
tak jsem flashnul ty WM6 do tý mý starý N520 :(
zdá se, že systém funguje, akorát pozadí today obrazovky je stále bílé s bílými texty, ať zvolím jakoukoliv theme... po flashnutí se neobjevují ani ty obrázky, které jsou na pozadí při kalibraci displaye a nastavení pásma a času atd...
má ještě někdo nějaké zkušenosti s WM6 na N520?
Carabei (611)|6.8.2007 00:55
trosku odbocim, zkousel jste nekdo na WM6 Wisbar 3? nechce mi to nak schroustat skiny, vzdycky jen vzhled WM6
koniczek (10)|6.8.2007 04:33
Tak jsem neodolal a taky flesnul moji N560. PDA je opravdu mnohem rychlejsi, i po nainstalovani vsech programu. Zkousel jsem zprovoznit USB klavesnici a hard disk, oboji v pohode (slozky na disku se navic nacitaji rychleji).

Jediny problem mam s TCPMP - pri spusteni souboru *.wma hlasi "Player: Audio codec (Windows Media Audio) not supported by the player!" Setkal uz jste se s tim nekdo, nebo vite nekdo, jak to resit?

EDIT: Tak jsem prohledal net a reseni nasel - staci si stahnout kodeky odsud. Vsechno zase funguje skvele :)
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 09:04
[QUOTE="kamzikjardo"]no mne to klasicky cez updater nejde.vypise error during transfer,error when opening the usb port please check the asctivesync connection close all other programs that may use the usb connection to the pocket loox in example one bridge-desktop connect.anglicky moc neviem ale chce to pozatvarat vsetky programy v pc?mam vistu ultimate a uz neviem co zatvorit[/QUOTE]

No tak sme konecne asi nasli problem :D Vsade co som cital tak nejde flashovat pod Vistou. Takze si nahraj do virtualnej masiny XP a flasuj tam.
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 09:05
[QUOTE="Carabei"]trosku odbocim, zkousel jste nekdo na WM6 Wisbar 3? nechce mi to nak schroustat skiny, vzdycky jen vzhled WM6[/QUOTE]

Som skusal WA 3 dajaka beta (ta posledna). A vsetko islo OK.
kamzikjardo (67)|6.8.2007 11:29
[QUOTE="spigot"][QUOTE="kamzikjardo"]no mne to klasicky cez updater nejde.vypise error during transfer,error when opening the usb port please check the asctivesync connection close all other programs that may use the usb connection to the pocket loox in example one bridge-desktop connect.anglicky moc neviem ale chce to pozatvarat vsetky programy v pc?mam vistu ultimate a uz neviem co zatvorit[/QUOTE]

No tak sme konecne asi nasli problem :D Vsade co som cital tak nejde flashovat pod Vistou. Takze si nahraj do virtualnej masiny XP a flasuj tam.[/QUOTE]

aha tak a ja mozem sa cudovat kde je chyba.dik idem kamosovy na pc s xp.dik
kamzikjardo (67)|6.8.2007 11:35
ale aj tak nedam wm6 kedze pouzivam spojenie mobil ako modem k n560 a to bohuzial nejde.dam len ten aku 3.5.2 oplati sa prejst s povodnej rom?
ShadowDragon (15)|6.8.2007 12:26
Tak jsem prave premigroval na WM6 na svem N560 a mam problem s mapovanim funkci na cudliky, ve WM5 sla ztmavovat a zesvetlovat obrazovka pomoci tlacitek GPSLocatoru a doleva nebo doprava,ale ted vyskakuje hlaska, ze nemuze najit zkratku k programu.

Za druhe mi chybi aplikace pro zamceni PDA pomoci 4místného PIN. Ve WM5 tato moznost byla i spolu s moznosti alfanumerického kodu:(
Carabei (611)|6.8.2007 12:32
shadowdragon: ono jde mozna o to ze ty nemas k tomu tlacitku prirazeno vubec nic, taky mi to s jednim tlacitkem. ja mam teda na svym looxikovi ovladani podsviceni pres domecek a sipky.

k tomu zamku.... ja to mam normalne v nastaveni i u wm6 pod nazvem lock.... jinak muzes taky doinstalovat FSC Lock nebo jak se to jmenuje, v prvnim prispevku tohoto vlakna by mel byt odkaz
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 12:35
[QUOTE="kamzikjardo"]ale aj tak nedam wm6 kedze pouzivam spojenie mobil ako modem k n560 a to bohuzial nejde.dam len ten aku 3.5.2 oplati sa prejst s povodnej rom?[/QUOTE]
Co sa tyka AKU 3.5.2 ja pouzivat tu s vyrovnavacou pamatou 16MB. Neviem povesat ci je to naozaj rychlejsie :((
Co sa tyka WM6. Problem s GPRS a syn. cez bluetooth, tak to freepk uz vyriesil a vraj uz je vsetko OK. Takze momentalne cakam kedy vyda novu WM6 ROM.
S474N (660)|6.8.2007 12:52
spigot: taky si pockam, az bude nejaka "stable". Navic jsem zjistil, ze mi na N560 poblikava displej, takze to stejne budu muset podflashovat a nahnat do servisu.
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 12:54
Tak to mi je luto. Mne to nastastie zatial nerobi problemy. Dufam ze ani nebude:mad:
ShadowDragon (15)|6.8.2007 12:55
Ano,FSC lock mam nainstalovano, ale ve WM5 byla moznost jak hlavniho hesla, tak hesla pro nastaveni, mozna jsem se jen ztratil v mnu, jeste budu hledat. A ano, koukam,ze nastaveni posviceni je pres domek a sipky, na tlacitko GPS mam namapovany a nainstaleny GPS Locator, ale stejne obcas skace chyb, ze nelze otevrit zkratku a pri zmene podsviceni pres tlacitka domek a sipky vzdy vyskoci hlaska: "Error opening the shortcut or locating target filename" :(
ShadowDragon (15)|6.8.2007 12:58
Vubec ted koukam na to, ze v nastaveni tlacitek mi to u tlacitka 2 a 4 na HOLD blbne a pokud na nich neco nastavim, vedle nich se nezobrazi, co je nastaveno. Tedy, pokud na ne dam NONE, vedle, kde by se melo zobrazit neni nic:(

Hadam to na bug
ShadowDragon (15)|6.8.2007 13:40
Tak uz jsem to dal dokupy, da se to obejit:) Uz funguje, jak ma:) A to druhe zaheslovani mozna zrusili zamerne:)
Sugar007_ce4you (0)|6.8.2007 14:35
Tak jsem si dnes zkusil hodit na mou N520 WM6, po instalaci velké lokalizace mi nejdou spustit kontakty. zkoušel jsem to už 2x a pomalu mě to přestává bavit. Nesetkal jste se s tím někdo? Nechci mít hybrid mezi CZ a EN... :(
ShadowDragon (15)|6.8.2007 15:20
Tak zustan u English, stejne se ji jednu nevyhnes:)

Mozna maji problem s tlacitky ve WM6, funguje vam spravne rozlisovani mezi dlouhym stisknutim tlacitka a kratkym?Pokud drzim tlacitko stiskle dlouho, stejne se provede operace prirazena pro kratke stisknuti, takhle by to byt nemelo.

Nevite, kdo tu WM6 pro looxe vyviji, kd emaji stranky a zda existuje moznost s nimi komunikovat ohledne bugu?:cool:
Sugar007_ce4you (0)|6.8.2007 16:04
[QUOTE="ShadowDragon"]Tak zustan u English, stejne se ji jednu nevyhnes:)

Mozna maji problem s tlacitky ve WM6, funguje vam spravne rozlisovani mezi dlouhym stisknutim tlacitka a kratkym?Pokud drzim tlacitko stiskle dlouho, stejne se provede operace prirazena pro kratke stisknuti, takhle by to byt nemelo.

:cool: [/QUOTE]

Nemám problém s English, ale zrovna před týdnem jsem si dal tu práci, že jsem si upravil u všech kontaktů diakritiku a rozhodl jsem se, že začnu diakritiku používat i v mailech (CZ). A teď mě to celkem štve.

Rozlišení dlouhého a krátkého stisknutí funguj v pohodě. Problém byl pouze se spuštěním kontaktů, okamžitě se zavřely. Ale když jsem nechal lokalizaci nainstalovanou, ale vypnul jsem lokalizaci, najednou to šlo. Tak jsem se teď vrátil zase na WM5 a nechám si projít hlavou jaký systém zvolím, nijak zásadní rozdíl jsem totiž nezpozoroval. WM6 mi byl o něco blíže grafikou, ale jinak to je celkem jedno.
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 16:08
[QUOTE="ShadowDragon"]Nevite, kdo tu WM6 pro looxe vyviji, kd emaji stranky a zda existuje moznost s nimi komunikovat ohledne bugu?:cool: [/QUOTE]

Existuje tutok: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=28833&st=1620.
Nick cloveka co to robi je freepk. Zial je to ruske forum a co som zistil su tam trocha alergicky na anglictinu :D aj ked freepk a MadPriest po anglicky hovoria.
Skus to, ale musis sa tam najprv zaregistrovat.
Vela zdaru.
boogey (20)|6.8.2007 17:18
Neco jsem tu slysel o druhem vydani WM6. Jestli budeou nejaky novinky, velmi by me to potesilo. A oprava BT je taky fajn. Trosku me ale blbne USB host. Musim s nim zarizeni restartovat a az pak to najde, co tam je. Jak jste na tom vy?
lord_lucifer (22)|6.8.2007 18:09
tady je

http://4pda.ru/forum/attach/920400/N560.C550.WM6.Pups.777_Team.rar
frogale (447)|6.8.2007 18:32
Pups vypada pekne.. tohle pisou nasi kolegove v Rusku:

WM6 5.2.1437 (Build 17944) by freepk
финальная версия с исправленными AS, BT и GPRS

Na tohle by uz teoreticky mohla jit nasadit zaloha ne? No za zkousku nic nedam.
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 18:38
Skusil uz niekto? Ja skusim az zajtra. Tak dajte vediet ako to funguje. :cool:
lord_lucifer (22)|6.8.2007 18:56
Zalohu jsem bohuzel nezkousel, neb jsem to flasoval na verzi bez GPRS s tim, ze to stejne predelam a tak jsem tam moc neinstaloval a tak, takze nemohu slouzit...
Jinak funkcnost zarizeni je v poradku, BT funguje na synchronizasi (s Vista Enterprise), bluetooth GPRS funguje taky (tmobile Samsung X680), GPS se taky najde (a rychleji nez s WM5, alespon se to tak zda)
Na pocesteni pouzivam malou lokalizaci od sunnysoftu, PocketInformant2007 taky slape, na postu lezu pres IMAP a ten taky bezi...
spigot_ce4you (130)|6.8.2007 19:00
Myslel som ci skusal niekto tu novu WM6 ROM:D .
Co sa tyka pouzitia zalohy, tak som skusal zalohu "z tej prvej WM5 ROM" na "WM5 rom s pool 16MB" a vsetko ide OK. Tak si myslim ze pojde aj na WM6 ROM.
Dik.
Carabei (611)|6.8.2007 19:39
tak mam sice vsechno nainstalovany na looxovi jak sem si predstavoval, ale do ty novy ROMky proste musim jit:D
Jason_ce4you (260)|6.8.2007 19:47
Abych pravdu řekl, nijak mě WM6 nenadchl.... vrátil jsem se k WM5 ...:((
Carabei (611)|6.8.2007 20:09
tak nic, nooo....

Error

The connected device is not a "Pocket LOOX 5xx"!

EDIT: tak uz to tam sypu, krome toho ze je potreba zmenit prvni ctyri bajty v obrazu ROMky je take potreba pouzit pro LOOXe C550 i flasher ktery byl k puvodni WM6 pro C550, ten novej flasher si proste c Ceckem nerozumi

EDIT2: a uz jsem taky zjistil proc se resetuje cas, zapomnel jsem po flashnuti provest HR

EDIT3: tak sem prave upnul novou ROMku upravenou pro C550 vcetne flasheru, odkaz na pozadani(soukrome FTP).
PeZ_ce4you (130)|7.8.2007 07:40
Nevím čím to, ale nefunguje mně standardně Pocket Breeze. Flashnul jsem tu poslední verzi ROM WM06, které umí i GPRS (totéž ovšem dělala i ta minulá) a když nainstaluji Pocket Breeze, tak mně na today obrazovce nelze zaznačovat splněné úkoly, tvořit nové úkoly, události apod. Zobrazuje sice vše OK, ale nelze s ním pracovat. Máte někdo podobné zkušenosti?
Díky
kamzikjardo (67)|7.8.2007 07:43
ja sa chcem spytat ta wm6 idu pocestit s interwriter 9.1 co bolo na cd k n560?a pre n560 trebatiez nejake 4b?ozaj a da zalohovat pda tak aby som nemusel programy nanovo instalovat?ak ano ktory program doporucujete?
lord_lucifer (22)|7.8.2007 08:05
Mozna nerozumim presne dotazu, ale interwrite pocesteni normalne funguje, ale nektere polozky v menu pak zustavaji skryte (v orig anglictine jsou), ale to pocesteni se da dynamicky zapinat i vypinat i pro jednotlive programy zvlast, tak to neni takovy problem (pretrvava nemoznost nastaveni pocesteneho pocket outlook na mail typu IMAP ci POP3, ale to mi zlobilo i s orig. rom), licencni cislo zustava stejne, ID pda se nezmenilo.
Na zalohovani pouzivam SPB Backup, ten normalne funguje a mam na jednom Looxovi vcera overeno, ze zaloha z puvodni ROM se da nahrat a plne funguje na naflashovane WM6 (prekvapko)

PocketBreeze jsem netestoval, ale SPB Agenda bezi ok (jako vse, co mam od SPB)
frogale (447)|7.8.2007 08:07
S tou zalohou bych byl radsi opatrny.. ono navic nekdy neskodi si udelat reinstall a vycistit si PDA od blbosti, co se tam za tu dobu nastradaj..
Jan Klust (30)|7.8.2007 08:11
Nevíte někdo jestli jde nahrát na loox 550C Windows mobile 6 crossbow a jestli mi
to k něčemu bude? Nebo potřebuju k looxu originální software od Fujitsu- Siemens?
vikino (152)|7.8.2007 08:25
Tak už je opravený ActiveSync a GPRS :)
http://4pda.ru/forum/attach/920400/N560.C550.WM6.Pups.777_Team.rar
Sugar007_ce4you (0)|7.8.2007 08:32
A na N520 by připadně něco novějšího nebylo? Poslední verze WM6 mi nedělala dobrotu. :(
S474N (660)|7.8.2007 08:46
vikino: to uz tady pastoval nekdo na minule strance, nic novyho.
Carabei (611)|7.8.2007 09:01
Jan Klust: Staci si precist prvni prispevek tohoto vlakna a najdete odpoved, radi pomuzeme, ale vsechno delat nemuzem, to bych za chvili asi prirostl k zidli u pocitace.

a jestli k necemu flashnuti je? Tot otazka, me se zda ze zarizeni je ted rychlejsi, mam vic dostupne pameti v ulozisti, mela by byt podpora SDHC
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 09:25
Co sa tyka SDHC, zatial podpora nie je. Ako vam funguje wifi?
Carabei (611)|7.8.2007 10:06
spigot: a zkousel si ty SDHC? co ja vim, tak podpora by uz byt mela
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 10:08
To bola oficialna odpoved od freepk-a na: http://forum.ppcwarez.org
Sugar007_ce4you (0)|7.8.2007 10:18
Tak mam na Vas dalsi dotaz, ktery sem mozna az tak nepatri, ale podarilo se mi toho dosahnout ted pri zmene ROM. Mam problem s ActiveSync, vidi me zarizeni, zobrazuje ho jako Guest, lze instalovat aplikace, prozkoumavat zarizen, ale nelze nidke nastavit synchronizaci, vsechny polozky v menu jsou neaktivni a mam z toho pocit jako bych nemel "sparovane" zarizeni s PC.

Myslel jsem, ze to je zpusobeno prechodem na verzi 4.5, ale ted jsem presel zpet na 4.1. a na zarizeni jsem hodil zpatky WM5 posledni aktualizaci od FSC, ale problem stale trva.

Neporadite mi nekdo co s tim?
vikino (152)|7.8.2007 10:28
[QUOTE="S474N"]vikino: to uz tady pastoval nekdo na minule strance, nic novyho.[/QUOTE]

Jak nic novyho? Opraveny GPRS a ActiveSync...

S474N: Jooo, uz to vidim :))
kamzikjardo (67)|7.8.2007 10:36
[QUOTE="lord_lucifer"]Mozna nerozumim presne dotazu, ale interwrite pocesteni normalne funguje, ale nektere polozky v menu pak zustavaji skryte (v orig anglictine jsou), ale to pocesteni se da dynamicky zapinat i vypinat i pro jednotlive programy zvlast, tak to neni takovy problem (pretrvava nemoznost nastaveni pocesteneho pocket outlook na mail typu IMAP ci POP3, ale to mi zlobilo i s orig. rom), licencni cislo zustava stejne, ID pda se nezmenilo.
Na zalohovani pouzivam SPB Backup, ten normalne funguje a mam na jednom Looxovi vcera overeno, ze zaloha z puvodni ROM se da nahrat a plne funguje na naflashovane WM6 (prekvapko)

PocketBreeze jsem netestoval, ale SPB Agenda bezi ok (jako vse, co mam od SPB)[/QUOTE]

a ktore polozky ostavaju skryte?a ked si nastavim outlook v ang. na pop3 a potom pocestim co sa stane?
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 10:40
[QUOTE="Sugar007"]Tak mam na Vas dalsi dotaz, ktery sem mozna az tak nepatri, ale podarilo se mi toho dosahnout ted pri zmene ROM. Mam problem s ActiveSync, vidi me zarizeni, zobrazuje ho jako Guest, lze instalovat aplikace, prozkoumavat zarizen, ale nelze nidke nastavit synchronizaci, vsechny polozky v menu jsou neaktivni a mam z toho pocit jako bych nemel "sparovane" zarizeni s PC.

Myslel jsem, ze to je zpusobeno prechodem na verzi 4.5, ale ted jsem presel zpet na 4.1. a na zarizeni jsem hodil zpatky WM5 posledni aktualizaci od FSC, ale problem stale trva.

Neporadite mi nekdo co s tim?[/QUOTE]

Skusal si "odskrtnut" polozku "USB to PC" (Enhanced connection alebo tak nejak sa to vola)
Sugar007_ce4you (0)|7.8.2007 10:50
[QUOTE]Skusal si "odskrtnut" polozku "USB to PC" (Enhanced connection alebo tak nejak sa to vola[/QUOTE]

No tato moznos je ve WM6, ale jsem uz presel na WM5 zpatky a nepomohlo mi to. :( Ted zase davam zpatky WM6 a zkousim, jestli mi to nejak nepomuze. :(
Carabei (611)|7.8.2007 11:19
tak zde je verze pro C550 pripravena rovnou k instalaci
PeZ_ce4you (130)|7.8.2007 11:28
[QUOTE="Carabei"]Jan Klust: Staci si precist prvni prispevek tohoto vlakna a najdete odpoved, radi pomuzeme, ale vsechno delat nemuzem, to bych za chvili asi prirostl k zidli u pocitace.

a jestli k necemu flashnuti je? Tot otazka, me se zda ze zarizeni je ted rychlejsi, mam vic dostupne pameti v ulozisti, mela by byt podpora SDHC[/QUOTE]

Co ten Pocket Breeze, nezkoušeli jste? Nevím proč, ale nelze vytvořit ani nový úkol a schůzku - nelze to uložit. Díky
OK (41)|7.8.2007 11:30
Tak uz existuje upravena verze WM6 pro N520. Odstranuje chybu s bilymi obrazky.
Stahovat muzete zde http://rapidshare.com/files/47353024/WM6.7z.html