Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series ROM update - WM5 AKU 3.5.0 a AKU 3.5.2 & WM6

weszter (231)|22.6.2007 19:20
tomtom bych řekl že je beze změny... já aspoň nic nepozoruju...
vikino (152)|22.6.2007 19:58
Třeba tomu pomohl ten Hard reset, hehe :) jinak si to neumím vysvětlit, opravdu to chodí líp...
S474N (660)|22.6.2007 22:23
Kluci, jak se vam chova TT6? Nevim proc, ale me na N500 i N560 strasne kolisa signal stylem 4-6 modrych carek a treba i na nulu atd. Dneska jsem celej den jezdil s iGO a vypadek signalu pouze jeden - v podzemnich garazich obchodaku.
spigot_ce4you (130)|23.6.2007 15:34
Inak obajvila sa "nova" ROM, kde zmenili velkost pool. Co som pochopil je to vyrovnavacia pamat. Zvacsili ju na 16MB.
Odkaz:
aku3.6.2_pool16MB

Ak by chcel niekto vyskusat. Ja idem skusat obyc. ROM tak uvidieme. Dufam ze dnes Murphyho zakony spia :O
DomorodeCZ (8)|24.6.2007 10:07
Ahoj všem !!
...provedl jsem upgrade a musím říct, že super až na jednu věc. Nefunguje mi po vložení pda do kolébky internet. Vyzkoušel jsem všechno co mě napadlo a nic. Můžete mi někdo poradit kde by mohla být chyba a co s tím ????

Píše mi to: The page you are looking for cannot be found due to unknown error 0x80072f78.

Díky Robert
DomorodeCZ (8)|24.6.2007 11:08
Tak uz je vsechno vyreseno. Hodil jsem do registru tenhle klic, kterej jsem tady na tech strankach nasel a jede to ....

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

Sice vubec nechapu jakou to ma souvislost s novou verzi firmware v pda, ale hlavne ze to jede :-))

Robert
Sagat_X (96)|24.6.2007 19:23
Díky!!! Taky mi po updatu nešel internet přes ActiveSync, ale ten zápis do registru to opravdu zprovozní. Na těch ruských stránkách jsem ho ale neviděl, takže bych se s tím asi dost natrápil, kdybys to sem nedal ;-)
vikino (152)|24.6.2007 22:22
Takov dotaz...Pozorujete nekdo rozdil te "nove ROM" proti te uplne nove ROM s 16MB poolem?
S474N (660)|25.6.2007 09:44
Heh ja se spis zeptam - kolik z vas delalo upgrade na tu novou poolovou?
spigot_ce4you (130)|25.6.2007 12:25
Tak som to uspesne/neuspesne nahral. Najprv mi to vyhodilo chybu spojenia (pri aktualizaciii). Co ma az zamrazilo, ale nakoniec sa mi to podarilo nahrat (Murphy ma postrasil).
Preto sa chcem opytat. Novy vzhlad ma vyzerat ako WM6, alebo ako WM5?
Dik.
Sagat_X (96)|25.6.2007 16:38
[QUOTE="vikino"]Takov dotaz...Pozorujete nekdo rozdil te "nove ROM" proti te uplne nove ROM s 16MB poolem?[/QUOTE]

Já teda hlavně nepozoruju žádný rozdíl mezi originální ROM co byla v PDA a mezi tou novou (bez pool). Pokud teda někdo nepočítá jinou startovací obrazovku, skin WMP a ikonku navíc v Připojeních, která asi nic nedělá ;-)

Podstatná věc jako GPS zůstala zcela při starém, čili fixy pouze bez pohybu a ještě to trvá i tak dlouho :-(

Pokud někdo váhá, zda upgradovat či nikoliv vzhledem k bídné GPS, tak mu rovnou říkám, ať se na to vykašle. No a hračičkové jako já si to klidně vyzkoušejte, jde přece o ten pocit: "Vyzkoušel jsem to, zvládl jsem to!" Nic víc nečekejte.

Má-li někdo z Vás, kteří upgradovali, jiný názor, prosím podělte se o konkrétní fakta, co se změnilo. Třeba jsem něco přehlédl... Díky.
DomorodeCZ (8)|25.6.2007 18:18
..ze stránek microsoftu: USB TO PC

# Při synchronizaci velkých souborů do zařízení dochází k odpojení: Máte-li potíže se synchronizací hudby, obrázků nebo jiných velkých souborů, které se projevují náhlým přerušením připojení, je zřejmě chyba v ovladači sériového rozhraní zařízení. Pokud nepoužíváte sítě VPN nebo specifické brány firewall, můžete potíže se synchronizací velkých souborů vyřešit přepnutím zařízení do režimu RNDIS. Pokud je u zařízení k dispozici možnost „USB to PC“, můžete použít toto náhradní řešení:

* V zařízení přejděte na položku Settings (Nastavení), Connections (Připojení) a vyhledejte možnost „USB to PC“.

* Přejděte na možnost „USB to PC“.

* Chcete-li povolit režim USB RNDIS, zaškrtněte políčko Enable advanced network functionality (Povolit rozšířené funkce sítě) a pak stiskněte tlačítko OK.

Poznámka: Pokud je políčko již zaškrtnuto, neměňte jeho nastavení, jinak toto náhradní řešení nebude fungovat.

* Proveďte teplý start zařízení (stiskněte a podržte vypínač, stiskněte tlačítko pro reset nebo vyjměte baterii).

* Znovu zařízení zapněte.

* Jakmile se zařízení spustí, vložte je do základny a opakujte postup.

Poznámka: Režim RNDIS se vyznačuje delší čekací dobou během připojování. Počkejte, než se zařízení připojí.

* Pokud se při použití tohoto náhradního řešení nemůžete vůbec připojit, jednoduše přepněte zpět do režimu Serial USB.
kamzikjardo (67)|25.6.2007 23:14
no neviem ako ostatnym ale mne to pod vistou nejde.vypise ze doslo k odpojeniu a koniec.dam restart n560 a nabehne nastastie povodny rom.
spigot_ce4you (130)|26.6.2007 09:29
Po prechode na novu ROM, nefunguju spravne kontakty (obnovene zo zalohy - SPB Backup) takze som musel synchronizovat so starou zalohou z Outlooku. Tak isto nefunkcna posta (FlexMail - mal som vsetko na karte, postu vidim, ale nejde presuvat do inych zloziek, a takisto nefunguje import.

Som z toho dost sklamany ze su taketo problemy, skusam ich vyriesit, ale berie to cas.
Sagat_X (96)|26.6.2007 10:08
Flexmail používám taky, ale těžko ověřím tvůj problém. Já jsem udělal pro jistotu HR i před flashem a po flashnutí jsem vše nově nainstaloval. Žádný import ani obnovení něčeho starého jsem nepoužil, pouze jsem se sesynchronizoval s Outlookem přes Active Sync a tím se mi kontakty nahrály.

Tedy chci říct, že po upgradu nemám žádné problémy, ale ty jsem neměl ani před ním. Ta ikonka USB to PC, která má dělat funkci viz. výše, mi přijde zbytečná, neboť i se starou ROM jsem přenášel soubory po kabelu o velikosti v řádech desítek MB a žádný problém s odpojováním nebyl...
spigot_ce4you (130)|26.6.2007 10:59
Skusal som vymazat vsetky zaznamy z FlexMailu a poslat si novy majl. Tento majl mi isiel normalne presunut. Takze je to problem nekompatibility noveho AKU s akoukolvek zalohou. Kedze nieco podobne mi robil aj so "starymi" kontaktami.
Proste ak zoberiem majl zo zalohy, tak jedine co mozem spravit je zmazat ho.
Outlook na postu nepouzivam takze nemozem synchronizovat majl. :((

Tak isto mi pada Hitchiker ked chcem na WiFi nastavit WPA kluc. Pomaly ma to prestava bavit

P.S.: Ja som tiez vsetko preinstaloval nanovo, ale problemy mam aj tak. A takisto dost casto musim resetovat PDA.
Carabei (611)|26.6.2007 20:56
Pokud me pamet neklame, tak obnovovani zalohy po flashovani dela vzdy problemy, jedno o jaky ppc jde, proto se to nedoporucuje a je lepsi nasynchronizovat z kompu co jde a zbytek proste nove nainstalovat
spigot_ce4you (130)|27.6.2007 10:49
Dik.
Tiez som zistil, ze mi ukazuje omnoho menej volnej pamate ako pri orig. AKU. Pri orig. AKU priemerne okolo 25MB. Teraz mi to klesne aj na 13MN.
Robi to aj vam?
S474N (660)|27.6.2007 12:51
Ja mam teda volnejch 31 MB. Nebezi ti tam spousta blbosti rezidentne?
Sagat_X (96)|27.6.2007 16:03
Dnes jsem si všiml jedné chyby:

Když dám PDA, vybité na (třeba) 35% do kolíbky nabíjet, tak mi ukazatel baterie začne ukazovat 95% a po chvilce vyleze až na 100%. Naštěstí ale nepřestane nabíjet, i když už má podle ukazatele 100%, ale nabíjí dále až do skutečného nabití (LEDka bliká). Je to ale velmi nepříjemné, že nevíte, kolik v tu chvíli má baterie doopravdy... Mohli byste mi někdo potvrdit/vyvrátit, jestli se vám nová ROM chová stejně?
spigot_ce4you (130)|27.6.2007 16:24
[QUOTE="S474N"]Ja mam teda volnejch 31 MB. Nebezi ti tam spousta blbosti rezidentne?[/QUOTE]
Mam tam to iste co predtym,mozno este o program menej. A mam menej pamate ako predtym.
Pozeral som sa co mi zabera najviac pamate:
gwes.exe - 6.13MB
shell32.exe - 1.98MB
filesys.exe 1.69MB
device.exe - 1.2MB
repllog.exe - 371.69KB
+ este zopar suborov (slovom 6) pod 300KB
Takze neviem ako by som mohol usetrit tu pamat.
Po SW resete mam volnych 27MB.
lalas1 (1)|27.6.2007 20:50
jen nechápu proč k tomu prvnímu uprgrade nemůžu nainstalovat češtinu z intel write
Sagat_X (96)|27.6.2007 21:33
Češtinu InterWrite mám nainstalovanou, ale jen jako malou lokalizaci - bez problémů. Ono to v plné lokalizaci dělá nějaký problém?!
Xandra_ce4you (1)|1.7.2007 12:49
mna by zaujimalo, ako je na tom zvuk po upgrade FW. pri povodnej verzii od vyrobcu mi vo vsetkych aplikaciach okrem WMP funguje nastavenie hlasitosti stupnovito. znamemu na asuse bezi plynulo vsade.
frogale (447)|3.7.2007 12:04
Covece to stupnovity me ted dela taky a na N560.. ale zezacatku jsem si prave liboval, jak je to vychytany, ze to stupnovity neni... Nevim co se zmenilo... ale urcite mi to stupnovite nefungovalo vzdycky...
Jason_ce4you (260)|3.7.2007 12:47
To frogale: A tobě se to stalo taky po upgrade ?
frogale (447)|3.7.2007 12:48
Ja zatim neupgradoval
Jason_ce4you (260)|3.7.2007 12:51
Já se ptám jen proto, protože mám n560 zatím na poště, dnes ji vyzvednu a budu testovat, tak hlídám vše co se kolem ní týče, abych se vyvaroval případných nepříjemností...
Sagat_X (96)|3.7.2007 17:40
Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo víte, jak vrátit do PDA svou vlastní ROM, kterou jste si (možná) před flashem zazálohovali. Použil jsem ten příkaz "pdocread 0 0x2300000 nk.nb0" a výsledkem je soubor nk.nb0. Ovšem nikde jsem se už nedočetl, co potom s ním?! Jak z něj udělat soubor formátu *.nbf, který bych mohl pomocí flashovací utility do toho PDA zase nahrát?! Uvažuju, že se vrátím zpět k origo ROMce, neboť opravdu v ničem změnu k lepšímu nevidím, a rád bych použil tu svoji zazálohovanou ROM. Díky za případný popis/návod.
Sagat_X (96)|4.7.2007 18:44
Tak jsem si do PDA nahrál původní ROM, ovšem tu staženou. Vlastní zazálohovanou nevím jak tam dostat. Ten problém se stupňovým zesilováním zvuku jsem v nové ROM měl, nyní po nahrání té stažené originální ROM je to stejné. Jestli to tak bylo i před jakýmkoliv flashováním - nevím, nevšiml jsem si toho. Prosím někoho, kdo má neflashovaný N560, zda by to mohl ověřit a napsat nám to sem. Děkuji za spolupráci.

EDIT: Teď jsem si všimnul, že frogale píše, že to má stupňovité a zatím neupgradoval. Ale píše taky, že tomu tak dřív nebylo. Může to tedy někdo další ověřit, jak je na tom jeho N560ka? Tím spíš mě to teď zajímá ;-)
S474N (660)|4.7.2007 22:44
N560 CS: cizi zaloha, kterou sis tam nahral je naprosto totozna s tim, co sis stahl a co bys tam chtel rvat, takze to urcite tak bylo i pred flashem.
Nalsii (31)|7.7.2007 05:37
Stupnovity ovladani *systemovy* hlasitosti je vlastnost standardni neflashovany N560ky a je to tim ze je proste nastavenejch jen nekolik malo stupnu hlasitosti, neni to zadna chyba. Programy ktery systemovou hlasitost nepouzivaj (jako napriklad TCPMP nebo volitelne u Pocket Music) maj samozrejme stupne hlasitosti nastaveny jiny a tim padem nejspis i plynulejsi nez je tech 6 nebo kolik stupnu hlasitosti systemovy, nicmene na druhou stranu maximalni hlasitost u techhle programu je logicky omezena aktualne nastavenou hlasitosti systemovou.
spigot_ce4you (130)|10.7.2007 11:04
Takze co je nove. Je "nova" ROM od "freepk-a", kedze povodny autor "DFR" ju prestal vytvarat.
Co obsahuje:
-compression of IMGFS partition has been changed from LZX to XPR, ambiguous result:
1)negative->the storage memory space shortened from 78.1->77.2mb
2)positive->increasing speed of reading

-all previous known errors have been debugged (transcriber now works, etc.)
-all FC software has been cut out.You can install FC software from the CAB-files if you need:
FSC_Lock.cab
FSC GPS Locator.cab
FSC Mobile ZIP.cab
FSC Voice Recorder.cab
http://4pda.ru/forum/attach/860901/OEM.zip (4in1)
Disable verifying certificates:
http://4pda.ru/forum/attach/861332/FSC_Reg.cab
(Anyway you will have to install FSC_Reg.cab before flashing any other firmware.
Otherwise you will not be able to update because the bootloader doesn't have the necessary certificate signature)

Note: all backups are useless (including backup from version of AKU 3.5.2 by Alex_DFR. Freepk cautioned to use any backups because there might be errors in the registry caused by cutting FC soft).

Tu je link: http://4pda.ru/forum/attach/861859/N560.5.1.478.AKU.3.5.2.XPR.rar
frogale (447)|10.7.2007 11:25
Ma to stale MS BT Stack? Co nejaky link na diskuzi?
spigot_ce4you (130)|10.7.2007 12:20
Ano ma.
Link: okrem linkov uvedenych na prvej strane este:
http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?s=4d0d163dc25e17ca372d103a8bf73c28&t=8347
S474N (660)|11.7.2007 09:08
Jediny co je blby, ze nejde downgradovat, respektive nahrat puvodni ROM.
Synek_ce4you (80)|11.7.2007 14:06
Downgradovat jde, nebo teda aspoň mě se to povedlo. Rovnou na originální a v pohodě.
Jason_ce4you (260)|11.7.2007 14:14
[QUOTE="Synek"]Downgradovat jde, nebo teda aspoň mě se to povedlo. Rovnou na originální a v pohodě.[/QUOTE]
Mně taky jde...
Sagat_X (96)|11.7.2007 15:54
Rovněž jsem downgradoval zpět - na tu verzi, co je ke stažení jako "originální rom"...
frogale (447)|11.7.2007 21:05
Downgradujete z nejakyho duvodu nebo jen zkousite jestli to jde? :)
Jason_ce4you (260)|11.7.2007 21:40
Já to jen zkusil, jestli to jde a vrátil jsem se k upgradu. ..
Sagat_X (96)|12.7.2007 07:27
Já jsem downgradoval proto, že jsem v ničem neviděl žádnou změnu. Tedy rozhodně ne k lepšímu. A hlavně, pokud by se mi s PDA cokoliv stalo, a já musel uplatnit záruku (a bylo by to ve stavu, kdy by to doma nešlo přeflashnout), byl by problém. Jinak řečeno - proč dělat něco, z čeho nic pozitivního nemám, spíš naopak . Takže tak nějak. Ale nikomu svůj názor nevnucuju, to jen, že jsi se zeptal ;)
weszter (231)|13.7.2007 09:36
jsem asi trochu trotl, ale bude tato rom chodit i na N520??? předpokládal bych že ne, když je to jiný HW, ale oni si jsou dost podobný...
díky za odpověď
OK (41)|13.7.2007 15:49
Kdyby sis precetl prvni stranku tak by ses dozvedel ze to jde
spigot_ce4you (130)|14.7.2007 13:30
Prave som pozeral na http://4pda.ru. A vyzera to ze freepk testuje WM6. Takze sa mame na co tesit.
P.S.: este ho nevypustil, takze uvidime ked dotestuje :D
frogale (447)|14.7.2007 13:47
No a je o co stat? WM6 toho moc neprinasi ne? Nejaky ten skin a nepouzitelny fileformat na karty...
Nalsii (31)|16.7.2007 16:06
WM6 je predevsim odladenejsi a rychlejsi system, navic ma vyrazne vylepsenej outlook a konecne i pouzitelnej internet explorer. Z dalsich zajimavejch veci ma napriklad aplikaci urcenou primo pro sdileni pripojeni k internetu, program na pripojeni k remote desktop pocitace s XPpro, nebo jakousi obdobu Windows Update.

Oficialni rozdily sou k dispozici tady (PDF):
http://blogs.msdn.com/jasonlan/attachment/1904298.ashx

Nevyhodou je moznej o neco malo vyssi narok na RAM (ale hodne zalezi na ty ktery ROMce), u nizkyho procenta aplikaci mozna nekompatibilita s wm5 (ackoli ja sem na zadnou takovou aplikaci zatim nenarazil) a hlavne asi nutnost pouziti ActiveSync 4.5, kterej se (pokud vim tak zatim porad jeste) nesnasi s Kerio Personal Firewallem (stejne jako treba TomTom Home se s KPF taky zda se nesnasi).

Odkud mas informaci o "nepouzitelnym file formatu"?
frogale (447)|16.7.2007 16:09
Cetl jsem to nekde k poznamkam o SP1 pro Vistu, kde prave SP1 ma zavest podporu pro nejaky specialni souborovy format znamy pry z WM6. Neoverena informace.

Edit: presneji na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Citace:
Podpora ExFAT, souborového systému pro flash paměti známého z Windows Mobile 6.0
Nalsii (31)|17.7.2007 08:24
[QUOTE="frogale"]
Citace:
Podpora ExFAT, souborového systému pro flash paměti známého z Windows Mobile 6.0[/QUOTE]

:D:D no nevim teda kdo ten clanek psal, ale napsat takovouhle blbost snad muze jen nekdo kdo je ohledne WM novacek nebo si poradne prihnul :))

1) Windows CE neni to samy jako Windows Mobile.
2) WM6 a WM5 sou zalozeny na stejny platforme, a to Windows CE 5.0. Na Windows CE 6.0 udajne pobezi az WM7, a zmena platformy nejspis bude znamenat podobnej rozdil jako mezi WM2003 a WM5.
3) kardinalni blbost byla napsat ze je to z WM6 a hodit odkaz, ze kteryho je pak videt ze si autor poplet pojmy...
4) ExFAT rozhodne neni zalezitost WM6, takze toho se neni treba bat :) Pokud, tak je to zalezitost nejdriv WM7...

Stacilo se dvakrat nebo trikrat prokliknout wikipedii z toho odkazu... (jako sem to pred chvili udelal ja a ted delam chytryho :)))

Jinak na wikipedii je peknej prehled WM systemu i rozdilu mezi nima.

BTW: vcera sem do N560ky hodil tu freepkovu AKU 3.5.2 a subjektivni dojem z vyssi celkovy rychlosti je znacnej, uz jen z toho ze adresar "Windows" se mi nacet okamzite (ve file exploreru) nebo po 1-2 sekundach (TotalCmd), stejne jako zalozka "Items" v nastaveni "Today screen", obe dve veci mely pri jejich nacitani s originalni romkou vyraznou prodlevu. Zkusim jeste otestovat TCPMP vykon. Wifi se mi taky spojila okamzite (pricemz predtim to mohlo trvat az 15 sekund nez se pripojila na znamou sit bez WEP, i kdyz to muze bejt zpusobeny cerstvym stavem systemu).
frogale (447)|17.7.2007 09:48
Nevim je to mozny... ani me to, abych rekl pravdu, nijak moc nezajima :)