Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series ROM update - WM5 AKU 3.5.0 a AKU 3.5.2 & WM6

spigot_ce4you (130)|2.8.2007 20:04
[QUOTE="Carabei"]TBT prijima data, jen se mi zatim nedarilo sparovat s mobilem [/QUOTE]
Ako BT prijima data? Ti funguje synchronizacia cez BT? Lebo pokial viem nie je funkcne.
Dik.
Carabei (611)|2.8.2007 20:24
jdou odesilat data(totalcommander) a prijimat data (recieve all incoming beams), jen je problem ze nejdou zarizeni sparovat, respektive loox nedokaze zacit s parovanim, z notase se mi podarilo se sparovat, ale kompik mi zase nedovoli s looxem ser.port pres bluetooth


EDIT: zkousel nekdo widcomm?
tim by se par veci mohlo napravit
boogey (20)|2.8.2007 20:39
Tak jsem take stastne updatoval N560 na WM6.

Zatim tyto problemy:
1) Nefunkcni BT - Broadcomm(Widcomm) resi problem
2) USBhost funguje dost divne, spis vubec
3) Pametove karty mi to taky nejak rychle detekovat nechce

2 a 3 resi restart pri vlozene karte nebo pripojeneym USB


Jsou to nastesti drobnosti pro me bude vyresene nebo nepodstatne. Rozdil v rychlosti je tak markantni, ze jsem nakonec za update rad, ale jeste by to nejaky zmeny sneslo. Drzim palce vyvojarum.
weszter (231)|2.8.2007 20:40
[QUOTE="Carabei"]... tak me napadlo, zkousel nekdo usbhost?



EDIT: tak usbhost nefunguje.[/QUOTE]


tak se chci omluvit za to, že jsem se neodbytně sháněl po WM6 na tu moji N520, pokud nejde na WM6 USB host, líbí se mi moje N520 s WM5 mnohem víc...
spigot_ce4you (130)|2.8.2007 21:56
[QUOTE="boogey"]
1) Nefunkcni BT - Broadcomm(Widcomm) resi problem
[/QUOTE]

Mozno riesi problem sparovania, ale nie synchr. Alebo to ludia nepotrebujete? Pre mna je to dost podstatna vec. Tak isto mam problem so synchr. cez kabel. Ak PDA raz odpojim od kabla znova sa uz nepripoji. Az po restarte PC.
boogey (20)|2.8.2007 22:15
Synchronizaci pres BT jsem netestoval, ale synchronizace pres kabel mi funguje a dokonce i opakovane.
vikino (152)|2.8.2007 23:48
WM6 pro N520
http://rapidshare.com/files/46306122/WM6.rar.html
ofr (61)|3.8.2007 07:25
[QUOTE="Carabei"]jak tady zjistuju tak ten upgrade na WM6 je asi jen pro c550 i kdyz ma v nazvu n560 peknej paradox.
[/QUOTE]

Samozřejmě je i pro N560. Původně vznikl upgrade WM5 AKU 3.5.2 pro N560. Jak jsem pochopil, rozdíl mezi N560 a C550 je jen v hlavičce toho souboru s ROM(OS_213U.nbf). Pak vznikl WM6 pro N560 a z něho odvozený WM6 pro C550. Koneckonců, ten týpek co to dělá, má N560 - tedy primárně dělá pro své PDA.
Hikoki (88)|3.8.2007 07:48
Což znamená , že můžu pro případný downgrade (nebo downdate?) u C 550ky použít obraz originálního ROM N 560 ? Ve složce kterou si stáhl jako ´originální kopie ROM C550´jaksi chybel exe.soubor.


Carabei napsal:
...a jedna sakra prijemna vec, z uloziste mam dostupno 75mb, coz jsem si mohl drive nechat asi jen zdat.......

Bohužel ale ubylo operační paměti,ikdyž to zpočátku na rychlosti není zná. Až když sem tam naládoval většinu programu zpátky, už ten rozdíl v rychlosti nebyl subjektivně příliš významny. Až na to otevření Windows-to je rychlovka. Zdá se mi, že tam asi o 2 mega míň, což je škoda.:((
ofr (61)|3.8.2007 09:26
[QUOTE="Hikoki"]Což znamená , že můžu pro případný downgrade (nebo downdate?) u C 550ky použít obraz originálního ROM N 560 ? Ve složce kterou si stáhl jako ´originální kopie ROM C550´jaksi chybel exe.soubor.
[/QUOTE]

http://4pda.ru/forum/attach/808633/PocketLOOXC550FlashTool.7z
Hikoki (88)|3.8.2007 09:53
Díky za link. Ten soubor je ale upgrade na WM6. Já měl na mysli soubor pro případný návrat na WM5. Stáhl sem si z toho ruského fóra složku s kopií orig.RAMky a nic v ní nebylo. Pak ještě jednou z tohoto fóra, a bylo to to same. Byla tam jen textová složka nb0., a nic víc.
Carabei (611)|3.8.2007 11:22
hikoki: je to sice upgrade na wm6, ale kdyz smaznes obraz wm6(ten soubor co ma cca 30mb) a das tam wm5 obraz, tak ti ho tam naflashuje, tam jde o ten flasher, co je na tom odkazu
boogey (20)|3.8.2007 11:35
Mozna by jeste stalo za to se domluvit a spustti na nekolika systemech WM5-ciste, WM5-upraveny(AKU), WM6 stejny benchmark program a zjistit, jak se meni jejich vykon, dat data k dispozici na forum a porovnat. Vcera jsem nejakej slusnej hledal, ale zatim jen SPB. Kdyby jste o necem vedeli, tak piste.
Carabei (611)|3.8.2007 14:38
kdybych pred chvili nedoladil sveho looxe ke spokojenosti, tak bych do toho i sel, staci jeden clovek co ma dost casu a vsechny romky na disku, pardon teda dva lidi, n560 i c550;)

Ale zpatky k jednomu detailu co me nastval, pri kazdem softresetu se mi resetuje i systemovy cas, deje se to u vas taky?
ShadowDragon (15)|3.8.2007 14:47
Ahoj, nemyslíte, že by stálo zato vytvořit vlastní thread, ve kterém bude stručný a výstižný návod na to, jak změnit ROM na vylepšenou WM5, na experimentálně upravenou WM6 a zpět? Hezky pehledně a ne takhle rozházeně do desítek příspěvků. Já bych třeba WM6 rád zkusil, i když je pro můj N560 ještě v ruských plínkách, ale nechce se mi hledat to v několika příspěvcích.

Bylo by fajn napsat stručně jak, za pomoci čeho a kde to stáhnout. Teď mluvím o N560tce. :D
Carabei (611)|3.8.2007 14:57
flashovani zde zadny navod snad ani nepotrebuje, samotnej flasher te krok za krokem provede celym flashovanim. Ja bych navrhl zakladateli tohoto vlakna, aby ty nejdulezitejsi odkazy vlozil do prvniho prispevku, vic snad ani neni potreba
draceksoptik_ce4you (91)|3.8.2007 15:16
[QUOTE="Carabei"]flashovani zde zadny navod snad ani nepotrebuje, samotnej flasher te krok za krokem provede celym flashovanim. Ja bych navrhl zakladateli tohoto vlakna, aby ty nejdulezitejsi odkazy vlozil do prvniho prispevku, vic snad ani neni potreba[/QUOTE]

Souhlasim s Carabeiem.. Bylo by to tak lepsi a prehlednejsi.. Ale hlavne ten postup i tak jak pro N560 a zvlast pro C550.. Jak je ten shodny odkaz s nazvem N560..
spigot_ce4you (130)|3.8.2007 15:53
Nie je problem, hned ako budem mat chvilu cas to spravim.

EDIT: Prvy prispevok upraveny.
Hikoki (88)|3.8.2007 17:06
[QUOTE="Carabei"]hikoki: je to sice upgrade na wm6, ale kdyz smaznes obraz wm6(ten soubor co ma cca 30mb) a das tam wm5 obraz, tak ti ho tam naflashuje, tam jde o ten flasher, co je na tom odkazu[/QUOTE]

Díky. Myslíš teda ten soubor .nbf vymazat a na jeho místo přidat do té winrar složky .nbf WM5 ? CHápu to správně?

Jinak pokud jde o ten softreset a změnu nastavení času, tak to se mi zatím nestalo. Akorát mě překvapilo, jak se původně velmi krátká dobu resetu se zpátky instalovanými aplikacemi postupně podloužila na zhruba,IMHO, stejnou jako u WM5:(
Carabei (611)|3.8.2007 18:15
no podle me to tak je, ale se stoprocentni jistotou to tvrdit nemuzu, a uprimne se mi to ted ani nechce zkouset, jsem zatim s WM6 spokojenej, ale co jsem se dival tak orig image je ve stejnym formatu, jen to nebylo nbf ale nb0, ale to by nemel byt problem.


to resetovani casu me docela stve, ale je mozny ze to je zpusobeny ozVGA, nic jinyho me nenapada. zkusime zalohu a reset, ackoliv se mi to zda obcas nepochopitelny, tak to s nekterejma vecma pomaha

co se tyka softresetu, tak jsem s 24 vterinama nad miru spokojen
DomorodeCZ (8)|3.8.2007 19:09
...tak další zkušenost :-))

Podařilo se mi něco provést, nevím co, ale nefungoval update na jakoukoliv jinou verzi a objevovala se tato hláška:
___________________________________________
Communication to the device has failed.
It is therefore not possible to carry out the update.

Possible causes:
- Missing program components
- Image file missing or is not valid for this device model
=>Please contact our Help Desk (see Help Desk list)

-Device "hangs"
=>Carry out a cold boot of the Pocket LOOX and try again.

Rebooting doesn't help.
-------------------------------------------------------------------------------------
...pomohl tento postup (jiná možnost jak upgradovat firmware, když to například během upgradu spadne atd.. :-))
__________________________________________________________
1) put rom file os_213u.nbf on c:2) hold on device voice_record + power + reset -> device resets to bootloader. (screen with dolphins)
3) connect device to PC via USB
4) end process wcescomm.exe in task manager
5) rum[run] mtty.exe, select "Port:" - USB, press OK button
6) if can't write - close mtty, and try one more time.
7) enter command:
l c:\os_213u.nbf
u have to see progressbar on your device and many strings in mtty.
9) after all u see comthing[something] like this:
Image Download Finish
OEMFlashWrite(A0000000h,8C200000h,0230002Ah)
Download Fails !!!
OEMFlashWrite error(12)
Error : DownloadImage return error (code = 0xFFFFFFFF)
10) close mtty, disconnect device from USB.
11) run Flasher, push Next button, and wait, while not see - Recovery Mode.
12) connect your device via usb with power supply.
13) push Next
the end of original message---------------------
This method works when your device is not loading WM at all.For instance when you "kill" PDA by loading wrong ROM and you don't see anything except alpinists.
http://4pda.ru/forum/attach/819927/mtty.1.42.rar
Hikoki (88)|3.8.2007 19:10
[QUOTE="Carabei"]
co se tyka softresetu, tak jsem s 24 vterinama nad miru spokojen[/QUOTE]

Tak to u mě to trvá minimálně 2krát tak dlouho, možná ještě dýl. Je to záhada, po upgradu to bylo taky tak rychlý. Máš naistalovaný všechny aplikace ?
Jinak mám jiný pozitivní poznatek- ActiveSync se mě připujuje okamžitě a zatím vždycky. Předtím to bylo utrpení-musel sem ho vždycky vypnout v PDA , když běžel v pozadí , někdy soft-resetovat PDA nebo i notebook.
Carabei (611)|3.8.2007 19:16
mam nainstalovano vsechno co potrebuju, nektery pokusny veci jsem uz neinstaloval.


OT: ...and you don't see anything except alpinists. pravdive ale pobavilo me to:D ;)
Dušan Mrázek (47)|3.8.2007 22:01
Máte prosím někdo funkční odkaz na WM6 pro LOOX C550?
Z uvedených odkazů se mi to stáhnout nepovedlo.

děkuji
dm
boogey (20)|3.8.2007 23:18
DomorodeCZ: Pokud jsi uz odtud upgradoval na WM5 s novejsimi AKU, tak v instalaci neni FSC Reg. Jelikoz updatovaci program neco nahraje do PDA a chce spustit, tak to pak pise tyhle chyby, protoze to neni original MS a nez to potvrdis, je pozde. Resenim je nahrat FSC reg.cab do systemu, kterej chces updatovat a melo by byt po problemu.
DomorodeCZ (8)|4.8.2007 07:15
..aha, tak to mi tady nějak asi uniklo, už je tu dost příspěvků a přestávám se v tom orientovat :-)) Díky !!
Ale aspoň jsem se naučil i jinej postup :-))
DomorodeCZ (8)|4.8.2007 07:40
...jinak jsem zjistil, že je tam trochu změna v nastavení připojení a to "no gprs" v názvu aku asi nebylo jen tak :-) připojuju se přes bluetooth do mobilu a pak přes gprs na internet a to se mi teď nedaří. Nedá se tam nastavit to co bych chtěl. Prostě chybí záložky na kterých by se ještě mělo něco nastavit... Takže jestli se mi to nepodaří vracím se k WM5..

Můžete mi někdo poradit, normálně tam ještě byla záložka, kam se zadávalo toto:
+cgdcont=4,"IP","internet.t-mobile.cz" - nikde to tam nevidím, zřejmě to tam asi opravdu není, ale co kdyby...
Hikoki (88)|4.8.2007 09:01
[QUOTE="Dušan Mrázek"]Máte prosím někdo funkční odkaz na WM6 pro LOOX C550?
Z uvedených odkazů se mi to stáhnout nepovedlo.

děkuji
dm[/QUOTE]

Tady ho máš. Instalace byla rychlá a zatím funguje bezvadně.
frogale (447)|4.8.2007 09:17
145KB? To asi nebude ono... (?)
spigot_ce4you (130)|4.8.2007 10:13
[QUOTE="Dušan Mrázek"]Máte prosím někdo funkční odkaz na WM6 pro LOOX C550?
Z uvedených odkazů se mi to stáhnout nepovedlo.

děkuji
dm[/QUOTE]


Upravil som prvy prispevok. Takze teraz tam je vsetko spolu (a dufam ze prehladne). Ak nieco chyba dajte vediet.
Hikoki (88)|4.8.2007 10:14
Tak zkusme tohle.
http://rapidshare.com/files/46879816/C550_WM6.zip.html
Carabei (611)|4.8.2007 10:22
pokud by mel nekdo ftpko tak tam ty wm6 klidne upnu
Dušan Mrázek (47)|4.8.2007 14:14
Děkuji za odkazy, ale po spuštění aplikace na flashování mi v průběhu zahlásilo : "Flash is protected". Takže beze změny, nevíte někdo, co s tím nebo jako ochranu zrušit?

děkuji
Dušan
spigot_ce4you (130)|4.8.2007 14:40
Je to ochrana PDA. Ta co sa da zadat pri prvom spusteni PDA (alebo po HR). Je to Settings-> Personal->Lock.
Aspon myslim ze je to ono.:D
Hikoki (88)|4.8.2007 14:45
Jasně. Musíš odstranit bezpečnostní heslo.
Carabei (611)|4.8.2007 15:26
kdyby nebyly romky dostupny, tak mi dejte vedet, vsechno to ted zalohuju a pak to upnu na neverejne ftp, v pripade zajmu pak pres SZ
Dušan Mrázek (47)|4.8.2007 19:36
Tak hotovo, vše proběhlo jak má a bez jediného problému.
Zatím jedna velmi pozitivní věc, displej v režimu landscape a zařízení je velmi rychlé, což u WM5 rozhodně nebylo.

d
kamzikjardo (67)|4.8.2007 23:56
1) put rom file os_213u.nbf on c:2) hold on device voice_record + power + reset -> device resets to bootloader. (screen with dolphins)
3) connect device to PC via USB
4) end process wcescomm.exe in task manager
5) rum[run"> mtty.exe, select "Port:" - USB, press OK button
6) if can't write - close mtty, and try one more time.
7) enter command:
l c:\os_213u.nbf
u have to see progressbar on your device and many strings in mtty.
9) after all u see comthing[something"> like this:
Image Download Finish
OEMFlashWrite(A0000000h,8C200000h,0230002Ah)
Download Fails !!!
OEMFlashWrite error(12)
Error : DownloadImage return error (code = 0xFFFFFFFF)
10) close mtty, disconnect device from USB.
11) run Flasher, push Next button, and wait, while not see - Recovery Mode.
12) connect your device via usb with power supply.
13) push Next
the end of original message---------------------
This method works when your device is not loading WM at all.For instance when you "kill" PDA by loading wrong ROM and you don't see anything except alpinists.
http://4pda.ru/forum/attach/819927/mtty.1.42.rar
neslo by to prelozit?po anglicky viem malo a nerad by som si odpisal n560.dik
Carabei (611)|5.8.2007 00:57
kamzikjardo: proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite... doporucil bych ti flashovat pomoci flasheru, a ne timto slozitym zpusobem, ten bych doporucil pouze pokud by se neco poexkrementovalo. a prekladat pokyny ve flasheru neni snad potreba, jen je potreba mit do pda pripojenej krome datovyho kabelu i napajeci adapter. pokud by ti neco nebylo jasny v anglickych instrukcich, tak klidne napis SZ, ale myslim ze to nebude potreba
sailor (0)|5.8.2007 01:13
Zdravim. Tak sem se take odhodlal updatu, konkretne N560.5.1.478.AKU.3.5.2.XPR.rar. ROM sem podle navodu opravil pro svou C550. Instalace bez probelemu, vse funguje. Ale chtel sem se vratit k puvodni ROM hlavne abych zjistli jestli to pujde a nastal problem. Flasher mi hazi tuhle hlasku :

Error

Communication to the device has failed.
It is therefore not possible to carry out the update.

Possible causes:
- Missing program components
- Image file missing or is not valid for this device model
=>Please contact our Help Desk (see Help Desk list)

-Device "hangs"
=>Carry out a cold boot of the Pocket LOOX and try again.

Vubec netusim co s tim mam delat. Puvodni ROM pro C550 sem pouzil tu co se tu prezentuje a podle zkusenosti nekterych z Vas i funguje.

Na displeji PDA se mi take pri prvnim pokusu o nahrani puvodni ROM objevi hlaska ohledne souboru RUUServer.dll, neco s podpisem ci certifikatem a volby yes a no. Ale at dam jedno nebo druhe flashovaci utilitka zkonci vyse popsanou chybou.

Mate nekdo nejaky napad co s tim? Dekuji
lord_lucifer (22)|5.8.2007 08:51
to sailor:
uz to tu bylo myslim i receno, potrebujes do zarizeni nahrat a nainstalovat FSC_reg.cab, kdyz prohledas tuhle diskuzi, tak urcite najdes link ke stazeni. Bez tohodle certifikatu (asi) nemuzes flashnout firmware, ani ten puvodni.
Hikoki (88)|5.8.2007 10:22
Viz. první post.
sailor (0)|5.8.2007 11:08
Tak ten reg bohuzel pomohl jen castecne. Originalni ROM pro C550 stale nahrat nejde. Teda aspon ta ktera je pod linkem na prvni strance vydavana za original ROM pro C550. Podle me je ten soubor spatny, protoze original ROM pro N560 mi to po prepsani uvodnich 4 bitu s klidem vzalo. Take jina ROM napr DFR uz nahrat jde. :(
gofrin_ce4you (0)|5.8.2007 11:44
uspesne jsem nahral WM6 ale mam problem na ktery marne hledam reseni ....WM6 potrebuje activesync 4.5 a to se zase nejede s Kerio personal firewall....vsude se radi jit zpet na 4.2 (nejede s WM6) a nebo odinstalovat Kerio...je nejaka jina cesta ktera umoznuje existenci WM6,Activesync 4.5 a Kerio ?
spigot_ce4you (130)|5.8.2007 12:04
Ja som mal rovnaky soft /WM6 + kerio+ as 4.5/ a synchr. fungovala (aj ked s problemami - ktore ako teraz zistujem budu v skor v kabli a konektore ako v systeme).
gofrin_ce4you (0)|5.8.2007 12:14
ono to funguje ale problem je ze procesor jede na 100% a to i po ukonceni synchronizace
Dušan Mrázek (47)|5.8.2007 17:58
Víte někdo, jak vrátit zpět orig. ROM od C550? Soubor stažený z linku na straně 1 nefunguje.

dík
d
Carabei (611)|5.8.2007 18:23
nepomohlo by prejmenovat priponu souboru z nb0 na nbf? vsechny ostatni romky maji totiz priponu nbf. Vsechny romky jsem pro jistotu zalohoval a prave jedina s priponou nb0 je ta orig c550
Dušan Mrázek (47)|5.8.2007 20:05
Nepomohlo, ani přejmenovat na OS_213U.nbf. Vyzkoušeno a nejede.
Máte někdo další nápad?
WM6 nejsou špatné, ale např. nejde v outlooku stáhnout pošta přes wifi.
spigot_ce4you (130)|5.8.2007 20:44
Skus este napisat na forum: forum.ppcwarez.org
Chodi tam freepk a MadPriest. Sa tomu rozumeju najviac :)) mohli by Ti pomoct.