Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tipy a triky pro HTC S710 Vox

Storm8 (162)|3.11.2007 19:00
Záleží jakej máš OS. Jestli XP tak je interent okamžitě dostupnej při připojení přes ActiveSync (např přes buletooth), jestli máš Visty tak to snad nějak de taky, ale je to složitější a internet přes WiFi samodřejmě nasdílet de, ale je to taky trošku složitější, musíš vytvořit AdHoc síť a potom na ní dostat internet: pokud ti do počítače leze LAN kabelem tak přemostíš LAN a WiFi připojení (síťový most) a jestli to nejde přes LAN ale nějakej jinej systém (CDMA atd) tak musíš ve vlasnostech povolit sdílení toho připojení pro WiFi... doufám že to je aspoň trochu srozumitelný a že se ti to podaří...
Kozlik86 (10)|4.11.2007 14:03
Mam XP tak se s tim zkusim poprat net mi do kompu jde pres lan tak uvidime diky za info
Kozlik86 (10)|4.11.2007 14:05
A po bluetooth to teda taky jde jo??
Holin_ce4you (12)|5.11.2007 12:01
TomTom :cool: [/QUOTE]

Zdar!
Prosím tě, jakou verzi TomToma používáš?
Jaké je přesné označení? Už jsem zkušel instalovat dvě verze, ale u každé mi to hodilo hlašku, že software není určen pro toto zařízení.
Předpokládám dobře, že verze pro WM6 je odlišná od verze pro Symbian, připaně pro PDA?
Díky za info!
Dundy_ce4you (48)|5.11.2007 18:52
Teda ja ziram jak ce4you upada. Chaos pate pres devate. Zkuste pouzivat tlacitko hledat nez se zacnete ptat.
Dekuji
Storm8 (162)|6.11.2007 00:05
[QUOTE="Kozlik86"]A po bluetooth to teda taky jde jo??[/QUOTE]

Bluetooth je plnohodnotný spárování přes ActiveSync s počítačem. Když to leze přes kabel tak to poleze i přes Bluetooth.
Kozlik86 (10)|6.11.2007 10:32
Jenze mam mensi problem kdyz jsem deaktivoval aby mi net nesel pres gprs a zkousel se pripojit po kabelu tak to neslo.Jeste nevim jestli jsem neudelal nekde chybu tak to musim prekontrolovat.
Holin_ce4you (12)|11.11.2007 18:33
.
salvator_ce4you (137)|17.11.2007 22:47
měl bych pár dotazů:
1. na s730 wings jsem viděl HTC HOME PLUGIN. Dá se to někde stáhnout a nainstalovat i na s710??? ...
2. je procesor dost rychlej??? Nebo je to bída? 730 má 2x rychlejší, má smysl do něj investovat?
3. rotace obrazovky, prý je pomalá. Je to tak? Nebo je to použitelný?
...dík předem za názory a info
Storm8 (162)|17.11.2007 23:11
1. netušim
2. teď když se prodává 730 určitě bych si koupil ten, 710 je ale vcelku rychlý, třeba přehrávání hudby a surfování přes wifi zvládá, filmy taky, reakce sou víceméně svižný.
3. otočení displeje trvá přibližne 2s - neni to takovej problém, dá se s tim celkem pohodlně žít.
rober_ce4you (7)|21.11.2007 07:59
Rozchodili jste již někdo nějaký program na počítání přenesených GPRS dat? Ideální by byl samozřejmě nějaký freware ale jedná se o tak velký problém že bych případně i něco zakoupil...
djax (48)|21.11.2007 11:15
Již řadu měsíců s úspěchem používám GPRS Traffic Monitor, viz:

http://www.djax.cz/htc-vox/viewtopic.php?f=4&t=12&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Lasman (12)|21.11.2007 16:32
Zdravim, mam problem. Jelikoz prestalo chodit ICQ Prelude, tak jsem ho chtel odinstalovat pres menu telefonu (Nastavení, odebrat programy) po odinstalovani to chtelo restartovat mobil, tak jsem ti potvrdil, ale ted se mi restartuje dokola uz dvacet minut:-( Vite nekdo co s tim? Doufam ze se mi to nesesypalo, nebo to by me asi odvezli :?
Dekuji

edit: Tak jsem to uz vyresil, jelikoz jsem mel pluginem hozen na homescreen Facade tohoto Preluda, tak se to nechtelo nacist. Vytahl jsem pametovou kartu, nastartoval mobil a pak opet po vypnuti kartu zasunul a vse je ted OK.
rober_ce4you (7)|24.11.2007 08:18
Mam obří a zásadní problem. VOXe jsem si koupil hlavne kvůli psaní cca 150-200 řádkových textů ale v opeře mini3 i 4 a v tesaru napíšu max.takto dlouhý text prostě se nelze posunout dále.To je pro mě fatální probl.
rober_ce4you (7)|27.11.2007 15:23
Po nekolikadenním bojování s VOXem jsem zde opět pro pár dotazů...
Všimnul jsem si, že se VOX automaticky sám připojuje a stahuje neustále nějaká data. Denně to dělá asi 100-150kB. Když si všimnu že je připojen tak ho přes comm manager odpojím ale je to vážně nepříjemné a hlavně nesmyslné.

Za další, zajímalo by mě jaký používáte prohlížeč. Vše co jsem vyzkoušel je nevyhovující a neuvěřitelně náročné na data. Jak jsem psal výše, v opeře mini nelze psát dlouhé texty-možná jsem ale nenarazil na správnou verzi... Co se týče datové náročnosti, stránka která si v NOKII 6680 ukousla kolem 7kB si teď řekne minimálně o 200kB.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.
x.rayman (16)|29.11.2007 09:38
Ahoj lidi, tak tu jsem s trochu jiným příspěvkem.

Mám VOXe asi tak 6 měsíců, a představoval jsem si něco jiného. Foun je dobrý, ale mě až zas tak nevyhovuje. A proto jej chci nabídnout někomu komu udělá větší radost než mě.

Jedná se o 710ku, s folií na displayi, ve stavu jako když jsem ho koupil. Mám kompletní krabici, manuály a vše ostatní, zboží je samozřejmě v záruce, jediné co je nefunkční jsou ty podělané gumičky u krytky karty a nabíjení!!! Stříhat se mi je nechtělo a tak jsou tam, ale trčí z founu a překáží.

Tak, a teď nabízím jej i s 2GB kartou. Pokud by měl někdo vážný zájem, ať mi napíše na x.rayman@seznam.cz a já jej prodám nejvyšší nabídce, či nejvážnějšímu zájemci.

Všem VOXákům ahoj...
salvator_ce4you (137)|29.11.2007 11:00
Uvažuju o nákupu, jak je to s vyhledáváním kontaktů. Jen podle jmen a příjmení, nebo i např dle firmy, mailu, ... A jak s diakritikou, když mám kontakt s diakritikou (např. VAČKA) a píšu při hledání VAC, najde ho to??
Jde jednoduše přidat kontakt při "naťukání čísla"? Nebo musím dát ...kontakt - nový ...? Sunnysoft Contacts určené pro PocketPC v tom asi nepojede, že? Protože ty jsou úplně super...
Storm8 (162)|29.11.2007 12:50
WM telefony maj v tomhle nejlepší telefoní seznam - vyhledáváš podle všeho co vidíš v poli "View as" (Outlook). Když budeš mít kontakt uložen jako "Novák, Jan" tak ti najde i "Novák" i "Jan". Když si uložíš kontakt jako Novák, Jan (Firma) tak bude vyhledávat i "Firma". Navíc "1" funguje jako * takže můžeš napsat 6682511526 a najde ti jen Novák, Jan (pokud máš třeba nováků víc. S diakritikou neni problém. Po vyťukání čísla na displej můžeš hned uložit, navíc když jméno vyhledáváš tak nemusíš vůbec do menu, když na homecreen napíšeš 6 tak ti bude vyhedávat všechny kontakty ve kterejch nějaký slovo začíná na M, N, O, anebo to můžeš uložit do kontaktů jako nový. Taky vyhledává v posledních hovorech... Stejně tak funguje vyhledávání ve zprávách/mailech. Sunnysoft contacts myslim nepůjde...
Luky-miki_ce4you (0)|29.11.2007 13:02
Ahojky lidičky, právě jsem koupil přítelkyni HTC S710 a nepřišel jsem na to, jak psát na QWERTY klávesnici české znaky.
Prosím o radu.
rober_ce4you (7)|29.11.2007 13:18
[QUOTE="Luky-miki"]Ahojky lidičky, právě jsem koupil přítelkyni HTC S710 a nepřišel jsem na to, jak psát na QWERTY klávesnici české znaky.
Prosím o radu.[/QUOTE] Stiskni "Fn" + "XT9" (neboli space) a vyber si volbu XT9 Čeština. Poté se ti bude ve slovech automaticky doplňovat diakritika. Jak psát české znaky bez toho ještě taky nevím takže pokud někdo zná způsob taky by mě to zajímalo. Ale XT9 funguje perfektně!
Storm8 (162)|29.11.2007 13:21
[QUOTE="Luky-miki"]Ahojky lidičky, právě jsem koupil přítelkyni HTC S710 a nepřišel jsem na to, jak psát na QWERTY klávesnici české znaky.
Prosím o radu.[/QUOTE]

Ty si koupil přítelkyňi VOX? Nejsi náhdodou trochu sadista? :D Pokud tvoje přítelkyně studuje MatFyz nebo IT tak snad... ale jinak... myslim že si nevybral úplně dobře
Kyle (279)|29.11.2007 14:28
Nikdy nevis, treba prave vybral.... :))

Ja sem treba dvoum kamaradum radsi nejdriv pucil na vyzkouseni starsi model a vysledky me docela prekvapily. Jeden se o pocitace skoro nezajima, cekal sem z mi to omlati o hlavu po dvou dnech a stal se presnej opak. Uz ma asi patej smartphone a neda na nej dopustit. Druhej se zase naopak o pocitace docela hodne zajima, ale ze smartphonu je nestastnej. Ze se prej vsechno musi moc slozite nastavovat a tak ze se teda radsi vrati ke svymu starymu Siemensu... ;)
Storm8 (162)|29.11.2007 15:00
No vyloučený to samozřejmě neni, ale existuje asi 98% pravděpodobnost, že jinej telefon by jí potěšil víc...
adamekma (250)|29.11.2007 21:23
[QUOTE="rober"]
Za další, zajímalo by mě jaký používáte prohlížeč. Vše co jsem vyzkoušel je nevyhovující a neuvěřitelně náročné na data. Jak jsem psal výše, v opeře mini nelze psát dlouhé texty-možná jsem ale nenarazil na správnou verzi... Co se týče datové náročnosti, stránka která si v NOKII 6680 ukousla kolem 7kB si teď řekne minimálně o 200kB.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.[/QUOTE]
V Oxygenu s WM5 je spolehlivejsi asi nativni IE. Kde to jde, pouzivam minioperu od TMO, protoze ta diky konverzi obrazku surfuje zadara. Ale dnes uz limit pro ostatni data u pausalu "za 200" zvedli tusim na 30MB zdarma, takze bych se vlastne asi moh vratit k IE.
Opera obsahuje dost chyb, a je brutalne neergonomicka (krome PgDn a PgUp, v tom je lepsi nez IE). Ale jinak je lepsi IE.
Pokud serfujes malo, muzes pouzivat IE a vejdes se do 30 MB. Pokud serfujes hodne tak si bud vypni obrazky (u spravne napsanych webu to nicemu nevadi) nebo si priplat za plnej pausal...
Ati_ce4you (100)|30.11.2007 16:46
no moje přítelkyně si taky na moje doporučení koupila HTC VOX a zdáse docela spokojená :) je to sqelej stroj
wojtishek_ce4you (13)|2.12.2007 23:35
Mam maly problem se synchronizaci...

Pri pokusu o synchro mi zahlasi AS v telefonu: "Zarizeni nema povoleni pro pripojeni k pocitaci".

Vim, ze jednou z moznosti (snad ne jedinou) je HR Voxika, ale tomu bych se chtel vyhnout, potreboval bych sesynchronizovat kontakty, kalendar a zalohovat smsky...

netusite nekdo, jestli treba nemuze byt jenom problem v registrech Voxe? Dela to na dvou na sobe nezavislych pocitacich, problem v PC bych vyloucil.
rober_ce4you (7)|3.12.2007 06:17
Stále mi lezeze do hlavy proč se přes den VOX sám připojuje a stahuje si nějaká data. Ono 300KB denně není zastak málo... Vám to nikomu nedělá? Samozřejmě se ptám těch kteří mají správně nastavený internet...
vpx (529)|3.12.2007 10:45
mas tam urcite nejaky software, ktery se nekam pripojuje a neco kopiruje (ruzne predpovedi pocasi, rss ctecky apod,). Nebo mas nastaveny AS na Exchange.
rober_ce4you (7)|3.12.2007 10:51
[QUOTE="VP"]mas tam urcite nejaky software, ktery se nekam pripojuje a neco kopiruje (ruzne predpovedi pocasi, rss ctecky apod,). Nebo mas nastaveny AS na Exchange.
[/QUOTE]
Ne, nic takoveho tam nemam. Zkousel jsem i poukoncova vsechny aplikace ktere vyuzivaji pripojeni ale to nepomohlo. Nevim vsak, co znamena ze mam nastaveny AS na Exchange.
Edit: Pochopil jsem ze mys na mysli ActiveSync ale tam žádný exchange nevidím. Pokud by se jednalo o server tak adresu serveru mam nevyplnenou. Posledni datum synchronizace mam 26.11. ale jiz dnes jsem pripojeni asi 5x rucne odpojoval...
vpx (529)|3.12.2007 15:42
to je teda divny, ani zadny plugin tam nemas ? treba fizz traveller ?
Storm8 (162)|3.12.2007 15:50
Myslim že mi to dělá taky. A myslim že to dělá Messenger.
rober_ce4you (7)|4.12.2007 06:24
Ne pánové, messenger nespouštím a ani žádný plugin tam nemám. Teda krom GPRS traffic monitor a ještě mám takofou fantastickou ulitku co přetváří nabídku start do "klasického" windows zobrazení- SmartToolkit ale ta se myslím nepotřebuje připojovat...
vpx (529)|4.12.2007 09:09
a necumi ten smart toolkit po novych verzich ?
Kyle (279)|4.12.2007 15:18
Me teda ne. Pouzivam ho uz od prvni verze.....
Rolls_ce4you (0)|4.12.2007 17:10
Zdravim,
po precitani celej tejto diskusie by som vas predsalen chcel este poprosit o 3 rady ohladom HTC Vox, kedze ho uzivam este kratku dobu:

1/ aky soft pouzivate na zalohu komplet mobilu ?

2/ mate nejaky iny typ na puzdro, ktore je mozne objednat ?
Puzdro1


3/ Ako mozem nainstalovat temy (homescreens) z pametovej karty ? Po vytvoreni adresara napr. My Documents na pamatovej karte a po prekopirovani potrebnych suborov, sa mi tieto nezobrazia v ponuke: Start - Nastavenie - Domovska obrazovka...Skusal som to podla tohto navodu

Dik vopred za kazdy typ.

Rolls
trtsoft_ce4you (99)|5.12.2007 21:56
Mam mozna blby dotaz

zkousel jste nekdo HTC 710 vuci synchronizaci directpush a MS Exchnage 2007 ? Funguje ot normalne ?

dik za info
lanmanpokemon_ce4you (5)|8.12.2007 18:20
[QUOTE="Rolls"]Zdravim,
po precitani celej tejto diskusie by som vas predsalen chcel este poprosit o 3 rady ohladom HTC Vox, kedze ho uzivam este kratku dobu:

1/ aky soft pouzivate na zalohu komplet mobilu ?

2/ mate nejaky iny typ na puzdro, ktore je mozne objednat ?
Puzdro1
Puzdro2

3/ Ako mozem nainstalovat temy (homescreens) z pametovej karty ? Po vytvoreni adresara napr. My Documents na pamatovej karte a po prekopirovani potrebnych suborov, sa mi tieto nezobrazia v ponuke: Start - Nastavenie - Domovska obrazovka...Skusal som to podla tohto navodu

Dik vopred za kazdy typ.

Rolls[/QUOTE]
používám pouzdro od Krusellu - je to fakt špica,koupil jsem ho na www.fotomobil.cz za 629kč doporučuji všem
Carabei (611)|9.12.2007 00:35
Rolls: a zo zkusit dat tematka do slozky application data/ home ?;)
blahi (4)|19.12.2007 13:06
Ahoj chtěl sem se zeptat na 2 věci u tohodle smartphonu....za 1. ten procesor se mi zdá papírově dost slabej tak sem se chtěl ptat uživatelů jestli je to na rychlosti telefonu něak znát a taky by mě zajímala kvalita hudby MP3 přehrávání do sluchátek, jestli je to srovnatelné například s hudebními telefony a tak....díky....

PS: pardon kdyby to tu už bylo ale 25 stránek se mi nechce pročítat tak kdyby jo tak mi jen odkažte na něakou z nich díky
blahi (4)|19.12.2007 13:15
tak už sme našel ten procesor že je to prej v pohodě, ale ta hudba by mě eště zajímala
man_ce4you (82)|19.12.2007 19:46
S kvalitou reprodukce hudby jsem spokojen (srovnání s N6300 a SE 810i).
Mám ale redukci a Koss sluchátka. Ty dodané jsou ... nejsou dobré. :D
blahi (4)|19.12.2007 21:03
[QUOTE="man"]S kvalitou reprodukce hudby jsem spokojen (srovnání s N6300 a SE 810i).
Mám ale redukci a Koss sluchátka. Ty dodané jsou ... nejsou dobré. :D [/QUOTE]
ok taky mam W810i a ta hudba je tam dobrá, ale ty sluchátka z toho klidně můžu použít přes redikcu nebo mam doma i jiný....ale díky přesně o to mi šlo jestli je to srovnatelné
Joysi (12)|29.12.2007 18:57
Ahoj. Kto mi poradi aku JAVU pouzit na VOXovi nech mi funguje aj klavesnica? Skusal som asi 6 rozne , Jblend, esmertec, TAO, jeodek ... ale ani v jednom nefunguje klavesnica . (chcem pouzit v JAVA programe search a vyhladat slovo ale nejde vkladat znaky).
A ta co je original vo Voxovi je pomala a pada. Dakujem
Cochran (9)|1.1.2008 14:46
Ahojte,mam problem a potrebuji pomoct.Za prve,kdyz nahravam videa,tak to na telefonu prehraju,ale jakmile to zkopiruju do PC tak to nelze otevrit a prehrat.A za druhe,nedavno mi prestaly fungovat zvuky.Telefon sice pri prichozim hovoru vyzvani,ale kdyz si chci pustit video,mp3 nebo mms,tak funguje vse,jen nic neslysim,ani pri nastavovani vyzvaneni neni nic slyset,musim to nastavit a nechat se prozvonit,abych to slysel.Poradi mi nekdo??Dik
adamekma (250)|1.1.2008 23:20
[QUOTE="Cochran"] [/QUOTE]
Zvuky mi při zvonění i při přehrávání běžně zlobí i na Oxygenu.
1) Když selže zvonění (např. u příchozí SMSky), tak se kvůli tomu ztišípřehrávání hudby. Pak stačí stisknout na homescreenu nějakou čáíslici (aby telefon cvaknul nebo pípnul), a hlasitost se spraví.
2) To že mi selhávají zvonění u SMS už považuji za standard, musí mi stačit vibrace. Je to řešitelné restartem, jenže někdy to spravené vydrží jen desítky minut nebo i méně, a zase SMS přestanou zvonit.

3) Když přestane telefon zvonit (nebo začne zvonit svojí melodií, a já pak tvrdím, že můj telefon to nezvoní, když tu melodii neznám...), řeším to restartem.

4)Když se sama změní melodie SMS, musím ji ručně nastavit znovu. U samočinně přenastavené melodie zvonění někdy stačí restart.

Enjoy tamagotchi :)
mmag (2)|4.1.2008 23:13
Mám dotaz pro odborníky možná banální, ale mě to přijde jako neřešitelné: chtěl jsem zálohovat kontakty z VOXe, nainstaloval jsem AS, ale přes BT se nic nedělo. Zkusil jsem to přes kabel, ikona AS se sice točila, ale žádné kontakty v outlooku se neobjevovaly. Vzhledem ke své dřívější zkušenosti, kdy se mi kontakty v mobilu smazaly (od té doby mám v kanceláři díru ve zdi), jsem po cca 5 minutách spojení přerušil (uzel nestačil, tak jsem to vypojil). Dotazy zní:
- když chci synchronizovat kontakty s Outlook 03, kde nemám ani jediný, co se stane? Přenesou se všechny kontakty z voxe, nebo bude i v něm prázdno? Tentokrát bych to už asi nepřežil...
- nebo máte nějaký freeware na zálohu a správu kontaktů?
Díky za rady

Zoufalý

P.S. Zkoušel jsem pročítat diskuze tady i jinde, ale nenašel jsem odpověď; je pravda, že jsem hledání věnoval jen cca 4 hodiny, ale i tak.. Každý měl data v PC a chtěl je dostat do smartu, já to mám opačně...
Storm8 (162)|6.1.2008 14:05
AS se musí i nastavit k synchronizaci kontaktů. Připoj to znova, nejlépe přes kabel a podivej se, jestli je správně nastavená synchronizace kontaktů (v možnostech). Pak nech telefon připojenej dokud se ta šipka nepřestane točit. AS i řiká co zrovna dělá, tak bys to měl vidět. První synchronizace vždy trvá dlouho a ta těch x minut co si ho tam nechal třeba stihl synchronizovat jen kalendář/maily...
adamekma (250)|8.1.2008 10:05
Pokud všechno bude probíhat jak má, tak se tě při nastavování "partnerského vztahu" activesync zeptá, jestli chceš data z obou zdrojů sloučit, nebo jestli chceš data v zařízení nahradit daty z outlooka.
Tj. ty musíš nastavit "sloučit".
A podle množství dat pak ta synchronizace může trvat i několik desítek minut - ale to v AS uvidíš, že úspěšně synchronizuje. Pokud se jen točí kolečko, a AS nic nepíše (resp dlouho píše že zahajuje spojení) tak nemá smysl čekat, a chce to zkusit znova.
TomasNM (23)|17.1.2008 15:43
Caf lidi.

Dlha diskusia,to jo,takze rad by som reagoval na par veci:
1. Na zalohu sa da pouzit PIMBackup od DotFreda(Freeware). Doporucujem verziu minimalne 2.5.0.0.
2. Pri citani knih v MobiPocket Readeri mam na pozadi spusteny programik keepalive.exe,ktory pocas behu zabranuje zhasinaniu displaya,co pri je automatickom posuve super. Potom aj klavesnica zhasne,ale display svieti a pismenka idu...
3. Padol dotaz na nieco v style SPB Mobile Shell. Ja mam momentalne rozpracovany projekt vlastneho menu,ktory pouziva bitmapy,takze je plne graficky konfigurovatelny a pod. Pribalim aj test.verziu,zatial funkcnu len na PC. Problem je v tom,ze neviem to spravit pre WinCE(SP/PPC),takze ak by sa nasiel nejaky znudeny programator,mohol by to prelozit.
jenda.69 (16)|17.1.2008 20:12
Na ebooky používam AlReader a neni třeba žádnej keepalive. V menu (6-1) toho sw si stačí zvolit keep backlight a je to v pohodě. Při autoposuvu jsem s tim neměl nejmenší problém. :yes: