Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tipy a triky pro HTC S710 Vox

stillo (49)|30.6.2007 09:02
[QUOTE="landov"][QUOTE="stillo"]

1.OS ma kompletnu lokalizaciu vo viacerych jazykoch vratane slovenciny
[/QUOTE]

Trochu som "zdeformovany PC Windowsami. Rozumiem, ze staci vo WM6 prepnut jazyk na SK a bude komplet (aj Office a prip. help) v slovencine?[/QUOTE]

Ma/mal niekto z vas okrem S710 PDA s touchscreenom - nie je chybajuci touchscreen velkym hendikepom?
adamekma (250)|30.6.2007 12:00
[QUOTE="stillo"]
Ma/mal niekto z vas okrem S710 PDA s touchscreenom - nie je chybajuci touchscreen velkym hendikepom?[/QUOTE]

Hod oko na komentare HTC 710 - muj prispevek uplne dole, a pak na nasledujici strane nejaka reakce...
lump_ce4you (19)|30.6.2007 20:15
Napíšu pár bodů, se kterými se nevím rady, snad vás něco napadne:

1. dosud jsem nenašel žádný funkční jabber klient, hodně jsem se před nákupem přístroje spoléhal na Bombus - jde nainstalovat a spustit, ale po výběru jednoho kontaktu se už nevrátím zpět na seznam kontaktů a nemůžu tedy komunikovat s někým jiným
(ještě dodám, ze u Jimma je problém stejný, ale nativní QIP je vyhovující)

2. sledování přenesených dat přes GPRS - fakt už nevím, kterou aplikaci vyzkoušet, SpbGprsMonitor nereaguje a monitor od Efficasoft taktéž (možná by pomohla ta speciální verze, ale na tu není/nemám lék ;) )

3. nepřišel jsem na to, ve které aplikaci fungují PgUp a PgDn

4. teď si nejsem úplně jistej, ale jestli se nepletu, tak se zaznamenávají hesla zadávaná např. na webu (používím operu mini a operu for mobile) do xT9 !!!

5. už jsem to psal, ale vyloženě mě to sere, takže se budu opakovat: krytka USB konektoru vylejzá a vylejzá :evil:
Saman_ce4you (1451)|1.7.2007 10:55
Opravte nekdo tu citaci ve prispevku stilla, dyk se to neda cist...
sigma957 (2)|5.7.2007 18:07
S tou krytkou to musim potvrdit, pokud nemate do Voxika porad neco plugnuty, je to dost otrava Myslite, ze se s tim da uspet pri reklamaci?
stillo (49)|5.7.2007 18:16
[QUOTE="sigma957"]S tou krytkou to musim potvrdit, pokud nemate do Voxika porad neco plugnuty, je to dost otrava Myslite, ze se s tim da uspet pri reklamaci?[/QUOTE]

A neskusal si (neviem aka velka je cast, ktora sa zasuva to tela pristroja) cast ktora sa schova, oblepit jednou vrstvou lepiacej pasky (staci tenky pasik na zvacsenie obvodu). Malo byt to pomoct.

I ked "nie je to fabricke riesenie" ale ukludnuje pri pouzivani ;-p
karlos_007 (4)|1.8.2007 14:18
Ahoj, jakou fólii používáte pro Voxe? Existuje nějaká, resp. dokáže někdo vyříznout fólii na celou jednolitou plochu dipleje a jeho okrajů (dolů až k tlačítkům a nahoru otvor pro reproduktor)?
stillo (49)|1.8.2007 15:25
[QUOTE="karlos_007"]Ahoj, jakou fólii používáte pro Voxe? Existuje nějaká, resp. dokáže někdo vyříznout fólii na celou jednolitou plochu dipleje a jeho okrajů (dolů až k tlačítkům a nahoru otvor pro reproduktor)?[/QUOTE]

Je moznost taku foliu vyrezat na rezacom plotri (v reklamnych agenturach).
V PL napr. jeden manik ponuka na mieru vyrezane nemecke folie (hrubka 0,8mm) na rozne PDA, mobilne telefony a displeje digitlanych aparatov. Cena za pohybuje od 22,-Kc/ks
karlos_007 (4)|1.8.2007 21:15
Díky díky, ještě dotaz - používá někdo Tomtom? jestli ano, jakou verzi? A co navigace pro turistiku? Má někdo zkušenosti?
Octavian (81)|3.8.2007 11:19
Taky bych se pridal k tomuto dotazu jakou verzi tomtoma pouzivate???Pujde mi stejna jako na Qteku 8310 tedy 5.20???
Dundy_ce4you (48)|3.8.2007 11:22
Ano pujde
karlos_007 (4)|3.8.2007 11:31
A jakou verzi Tomtoma a map přesně máte?
Dundy_ce4you (48)|3.8.2007 12:00
Ja mam 5,200(4450). Stravil uz jsem hodne casu experimentama ale prijde mi ze zmena na 5,21 nebo podobne nema cenu protoze mi 5,20 chodi OK. Jo kdyby sla verze 6 s novejsim balikem map co maji okolo 180MB to by stalo za laboraci.
Mapy 6,45
Octavian (81)|3.8.2007 15:01
[QUOTE="Dundy"]Ja mam 5,200(4450). Stravil uz jsem hodne casu experimentama ale prijde mi ze zmena na 5,21 nebo podobne nema cenu protoze mi 5,20 chodi OK. Jo kdyby sla verze 6 s novejsim balikem map co maji okolo 180MB to by stalo za laboraci.
Mapy 6,45 [/QUOTE]

Nekdo ve vlakne o TOMTOM psal ze u VOX nejde TTM5, a tady pisete ze jde, takze asi verit Vam kdyz to mate odzkouseny
karlos_007 (4)|3.8.2007 19:21
Děkuji. Ješte dotaz, V "Řízení spotřeby" je položka, kterou můžete vypnout nabíjení při připojení připojení Voxce k počítači. I když mám tuto funkci zapnutou a dioda bliká zeleně, tak mi nabíhají procenta baterie :) má s tím někdo zkušenost?
Kyle (279)|6.8.2007 21:27
Omlouvam se, ze to davam sem, ale nenasel by se tu nejaky majitel VOXe, ktery by mi zkopiroval a poslal soubor mxip_lang.vol z root adresare telefonu? Potrebuju ho k dokonceni kompletni ceske lokalizace WM6 pro Qtek 8310.
Navi.gator (14)|7.8.2007 00:01
Rád Vám ten soubor zkopíruji, ale poraďte postup. při pokusu o kopírování mi to hlásí chybu, že soubor je používán a nelze kopírovat.
Kyle (279)|7.8.2007 01:05
Poslal sem vam soukromou zpravu.
Navi.gator (14)|9.8.2007 13:13
Tak jsem se dostal až dnes k tomu zkusit opět zkopírovat ten soubor dle návodu,který jste mi poslal. Stále stejná písnička. Při jakékoliv manipulaci se souborem to na mě řve chybu.
Kyle (279)|9.8.2007 13:19
Tak to teda nechapu, timhle postupem se mi ho podarilo vykopirovat i z emulatoru WM6.

Pokud jste to v registrech presmeroval na ten soubor, co sem vam poslal, a zrestartoval telefon, tak by ten soubor mxip_lang.vol v rootu telefonu (ne v adresari windows) mel jit normalne zkopirovat.
Navi.gator (14)|9.8.2007 14:48
no taky je možné, že jsem počítačový pako a udělal jsem někde chybu. To není vyloučený, za odborníka se v tomhle vážně nepovažuju. Kdyby jste byl z Prahy, tak můžu vzít notebook a můžete to zkusit Vy.
Kyle (279)|9.8.2007 15:15
Z Prahy jsem.... ;)
PatrikK. (7)|10.8.2007 14:55
Zdravim, mozna jsem to nepostrehl, ale nevite nekdo jak S710 zazalohovat? Treba nejaky freeware na kompletni backup?
timmynovak (100)|14.8.2007 21:31
Tak dneska mi hapal z cca pul metru na plovouci podlahu. Vizualne nepooskozen, ale hned pri prvnim volani se restartoval (asi simka?). Tak jsem zvedav. Dobra zprava je ta, ze mechanicky to neco vydrzi -> spadl na pohyblivou cas na hranu apak se otocil (vickrat). Spatna vlastne jen pro mne - tezko rict, zda mu to bude vadit a neodebere se neco do vecnych lovist:(
Bodl99 (12)|15.8.2007 23:03
Tak dneska mi přišel Vox,, ovšem kupoval jsem ho z bazaru a nebyl k němu žádný návod a potřeboval bych vědět jak se u voxe dělá hardreset a nebo by mi stačilo poradit jak se mam zbavit vyzvánění budíku i přesto, že je vypnutý. Dříve jsme měl Qtek 9100 kde jsem to řešil programem check notifications. Bohužel jsem žádný podobný program určený pro smartphone nenašel. Děkuji předem za rady.
ipetr (138)|18.8.2007 20:01
Umí tento mobil 4GB micoSD karty?
junm (9)|19.8.2007 20:30
Pripojil bych se k predeslemu prispevku a poprosil bych nekoho s napovedou jak udelat hard reset. Mam jeste jeden zajimavy problem, Zustava mi mirne svitit pravy dolni roh podsviceni. Zaprve si myslim ze mi to zkracuje zivotnost baterky a za druhe se bojim nejakeho poskozeni, ale na dipleji neni nic videt (je cerny) ale pravy dolni roh mirne svetelkuje. Obcas zhnasne uplne, ale zatim jsem nevypozoroval nejakou pravidelnost. Setkal se s tim jeste nekdo? Milos
fsalac (14)|19.8.2007 20:33
zkus natvrdo upravit podsviceni v registrech, to by melo pomoct
junm (9)|20.8.2007 10:51
Zatim jsem dal hard reset a zda se ze to pomohlo, mozna to zpusobila nejaka aplikace co jsem tam nacpal :)

JInak mel bych jeste jednu otazku, nevite nekdo jak nastavit aby kdyz otevru bocni klavesnici tak se mi automaticky odemkla tlacitka?

M
Storm8 (162)|22.8.2007 11:47
Tak už mám taky VOXe (po Qteku 8310) a zatim nemůžu přijít jen na jedo: jak se přesouvají položky ve start menu do složek? Chtěl bych si je roztřídit, ale jako by byly zamčený - nenechá mě to přesunout ani přes počítač ani přes telefon :-s
Kyle (279)|22.8.2007 11:52
A mas odemcenej telefon? Postup je treba tady: http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Registry_files/Obsah/Odemceni_telefonu.html
Storm8 (162)|24.8.2007 04:59
[QUOTE="Storm8"]Tak už mám taky VOXe (po Qteku 8310) a zatim nemůžu přijít jen na jedo: jak se přesouvají položky ve start menu do složek? Chtěl bych si je roztřídit, ale jako by byly zamčený - nenechá mě to přesunout ani přes počítač ani přes telefon :-s[/QUOTE]

Tak už se mi to povedlo - total commander s tim nemá problémy...
Dundy_ce4you (48)|24.8.2007 08:02
To Kyle: VOX není zamčený! To býval třeba Qtek 8310. Navíc to není přímo zámek, ale to je jedno. (je to tu někde popsaný).
angerman_ce4you (37)|24.8.2007 08:47
ahoj neví někdo jak přes tc procházet síť přes wifi?nějak na to nemuzu přijít jinak je to výborný stroj a až na tohle jsem max spokojenej:-)
Storm8 (162)|27.8.2007 07:45
Pokud vim tak WM pro SP moc nepodporuje sdílení souborů přes WiFi - je to spíš na internet... možná existujou aplikace co to uměj, ale nějak o nich nevim...

A taky mám drobnej problém s kontaktama - když mi někdo volá tak se mi občas zobrazí kontakt ze simkarty místo z paměti telefonu a to používám jenom paměť telefonu a na SIMce mám nějaký záložní čísla... nevíte co s tim?
Carabei (611)|27.8.2007 11:42
Storm8: co treba smazat cisla ze simkarty?
Kyle (279)|27.8.2007 16:48
A nestacilo by odskrnout Nastaveni -> Telefon -> Moznosti hovoru -> Zobrazit kontakty SIM?
Storm8 (162)|28.8.2007 07:28
No to právě nestačilo. Kontakty sem nakonec smazal, ale doufal sem, že existuje nějaký míň drastický řešení...
Bodl99 (12)|7.9.2007 09:01
Mam dotaz pro majitele Voxe, kteří jsi zakoupili pouzdro Krusell orbit šité namíru zda se v pouzdru dá používat i výsuvná klávesnice na fotce mi přijde, že je to neproveditelné. ale možná se pletu. Rád bych si toto pouzdro koupil, ale hodně používám qwerty klávesnici a nechce se mi při každém používání voxe vyndavat to už si rovnou mohu koupit jiné pouzdro.

Carabei (611)|7.9.2007 10:47
Bodl99: Samozrejme ze qwerty klavesnicka jde pouzivat i v obalu, ale musis rozdelat ten cvocek co je na pravym boku,pak jde vysunout, docela zajimavy pouzdro maj taky tady a to by mozna bylo sikovnejsi, nebo rozhodne aspon odolnejsi;)
Bodl99 (12)|7.9.2007 12:58
Tak to hliníkové pouzdro jsem používal na svém bývalém MDA vario. Je sice pravda že je odolné (několikrát otestováno ;) ) bohužel jsem pak přišel na jednu špatnou vlastnost.Koupil jsem si bluetooth sluchátka a přes hliníkové pouzdro byl signál trhavý a muzika se nedala poslouchat takže jsem si musel koupit kožené pouzdro a vše bylo ok
Anganiel (1)|10.9.2007 14:49
[QUOTE="timmynovak"]Tak dneska mi hapal z cca pul metru na plovouci podlahu. Vizualne nepooskozen, ale hned pri prvnim volani se restartoval (asi simka?). Tak jsem zvedav. Dobra zprava je ta, ze mechanicky to neco vydrzi -> spadl na pohyblivou cas na hranu apak se otocil (vickrat). Spatna vlastne jen pro mne - tezko rict, zda mu to bude vadit a neodebere se neco do vecnych lovist:( [/QUOTE]

Hmmm tak to ja jsem nemel stejne stesti. Letel z cca 40 cm na kachlicky a dopadl velice nepekne... horni pulka displeje je mrtva... :( Takze jde na opravu... a nebude to zadarmo :(
Lasman (12)|12.9.2007 20:00
Můžu se zeptat jak přesně funguje u kontaktu pole narozeniny?
Myslel jsem že zadám datum narození třeba 12.9.1970 a ono mi to 12.9.2007 zahlásí nebo se objeví někde v plánovacím kalendáři, že má ten a ten dnes narozeniny. Stále na to nemůžu přijít a je to škoda. Jak nebo jakým softem to řešíte vy?
Děkuji

edit:
Ještě jedna věc, chtěl jsem si nainstalovat TC (tcmdpocket25_armpubbeta3.exe) zkopiruji to na microSD a tam od tud to chci nainstalovat, vyhodi mi to, ze to neni platna aplikace systemu Windows CE :-(

edit2:
Samozřejmě se ptám na HTC S710 Vox :)
vpx (529)|13.9.2007 08:48
kdyz mam Papyrus (sw na obsluhu kalendare), tak mi zobrazi v nadachazejicich udalostech udalost "anniversary" a do zavorky da vek, takze pak ani nemusim vypocitavat, ke kolikatym ze narozeninam dotycnemu preju. Ale nevim, jestli to ma i standardni windows mobile kalendar. Automaticky to neupozorni, pouze to vidim v udalostech
vpx (529)|13.9.2007 08:49
...aha nebo to dela spis Facade(protoze ho mam na homescreenu), ale nemuzu ti to potvrdit, nebot nemam telefon :((
schimi (65)|13.9.2007 09:21
[QUOTE="Lasman"]edit:
Ještě jedna věc, chtěl jsem si nainstalovat TC (tcmdpocket25_armpubbeta3.exe) zkopiruji to na microSD a tam od tud to chci nainstalovat, vyhodi mi to, ze to neni platna aplikace systemu Windows CE :-(

edit2:
Samozřejmě se ptám na HTC S710 Vox :) [/QUOTE]

zkontroluj si, zda ten .exe soubor neni instalace z PC. Tzn. spustit na PC a ono se to pres ActiveSync nainstaluje do pripojeneho telefonu.
Lasman (12)|14.9.2007 14:47
Děkuji za rady, opravdu to byla instalacka z PC pres MS AcSy, ale i tak mi to hlasilo nejakou chybu ci co.
Pak jsem zjistil ze je to i podle podpory procesoru, takze jsem vyGooglil tuhle sajtnu: [CODE]http://download.totalcommander.cz/?categorie=smartphone[/CODE] a jelikoz mam OMAP procesor tak tam je ke stazeni verze s podporou tohoto "svaba" a uz vse bzi jak ma.
Jinak zatim stale patram po nejakem dobrem ceskem, nebo pocestenem pripominaci narozenin a vyroci - hold si pamatuji jen kdy a kde mam byt na pivu :D
Lasman (12)|14.9.2007 15:18
Jako začátečník mezi Smartphone bych se chtel zeptat jakym zpusobem se provadi SoftReset a HardReset. A co se pri tom deje a jaka vznikaji rizika.
Dekuji
vpx (529)|14.9.2007 15:34
az nejakej pripominac sezenes, snad nebude problem ho pocestit. Ja jsem ale nenasel ani nic anglickyho :( (teda samozrejme pocitam jenom pripominace, ktery berou udaje z adresare)
Kyle (279)|14.9.2007 15:36
[QUOTE="Lasman"]
Jinak zatim stale patram po nejakem dobrem ceskem, nebo pocestenem pripominaci narozenin a vyroci - hold si pamatuji jen kdy a kde mam byt na pivu :D [/QUOTE]

A neni jednodussi si ty data narozenin zadat jako upominky s kazdorocnim opakovanim? Ja to tak treba mam. Pomoci Outlook Namedays (http://www.amrein.com/EWORLD/freex1514.htm) si muzes pridat i svatky... ;)