Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tipy a triky pro HTC S710 Vox

Lasman (12)|14.9.2007 15:38
A ten nový Facade 1.3 to neumí?
vpx (529)|14.9.2007 16:02
Kyle: prave ze to jednodussi neni, protoze pak najednou koukam, ze mam Anniversary a jeste k tomu mam narozeniny jako kazdorocni upominku, takze nakonec to tam je 2x. Proc to tam mit 2x kdyz staci aby se to podivalo do adresare na datum narozeni a zkontrolovalo to jeste jmeno s nejakym seznamem svatku...
lukaso007 (1)|14.9.2007 16:08
zdravím všechny, zaboha nemohu nainstalovat TomToma. Pustím innstalaci, zeptá se mi kam to chci nainstalovat, pak mi z instalace vyskočí a napíše že intalace programu se nezdařila. Prosím poraďte někdo. Děkuji
Lasman (12)|14.9.2007 16:13
Kyle: presne tak jak pise VP a taky proto, ze nechci kazdy rok prepisovat vek:-( To jsem delal na SGH D500, ale rikal jsem si, ze tady je nainstalovan WM6 a nebude tak "blbej", no jo no:-(
Lasman (12)|14.9.2007 20:40
Právě jsem si nainstaloval Facade 1.3.1, jednak musim rict ze je to opravdu Bomba a zacina se mi HTC libit:-)
Ale mam problem se zobrazenim těchto funkcí:
1) Meter: Stav baterie
- hlásí: "Chyba - nastavení nelze otevřít"
2)Meter: Teplota
- při zvolení se přepne do "Nastavení"
3)Meter: Využití paměti
- při zvolení se přepne do "O produktu"
4)Meter: Paměťová karta
- taktéž jako bod 3

Nevíte jak to zprovoznit?
Děkuji
DEE_ce4you (8)|14.9.2007 21:17
2Lasman: Mám úplně stejný problém. Prostě jsem ty tlačítka vypnul protože tam jsou i tak na prd.
Lasman (12)|14.9.2007 21:37
Ja uz mezitim trochu patral a chyba je zde v Launcher_1.xml soubou, je tam totiz toto:
(button MeterType="battery"/) a to se musí nahradit tímto:
(button MeterType="battery" action="Run" command="\windows\settings.exe" args="custompower.cpl.xml" /)
místo oblích závorek jsou ostré - tady to dělá bordel v topicu - vytvari to tlacitko :D

jenže ještě se musí (zřejmě do ručně vytvořeného souboru "custompower.cpl.xml") někam uložit ale nevím kam :?
DEE_ce4you (8)|16.9.2007 20:21
Dokáže VOX pracovat s SDHC kartami? Mam 2GB ale 4 (i vic) by se hodilo.
Storm8 (162)|16.9.2007 23:44
[QUOTE="Lasman"]Můžu se zeptat jak přesně funguje u kontaktu pole narozeniny?
Myslel jsem že zadám datum narození třeba 12.9.1970 a ono mi to 12.9.2007 zahlásí nebo se objeví někde v plánovacím kalendáři, že má ten a ten dnes narozeniny. Stále na to nemůžu přijít a je to škoda. Jak nebo jakým softem to řešíte vy?
Děkuji [/QUOTE]
Myslim, že telefon to standardně neumí, ale Outlook to dělá, akže jestli synchronizuješ s Outlookem tak by to neměl bejt problém, jesti Outlook nepoužíváš, tak bys sakra měl začít :-)

Mám taky dotaz: jakej používáte task manager? Já mám CeleTask, mám ho rád, ale mám pocit, že mi mění v registrech vypínání podsvětlení a vypínání displeje na hodnoty něco jako 987678276876. Dělá to jenom občas, dá se to jednoduše změnit zpět, ale když si toho nevšimnu tak je baterka v tahu asi za 8 hodin...
Jo a existuje nějakej použitelnej freeware na copy a paste? Zatim mi nikdy nic pořádně nefungovalo :-s
Sugy_ce4you (0)|17.9.2007 10:33
[QUOTE="DEE"]Dokáže VOX pracovat s SDHC kartami? Mam 2GB ale 4 (i vic) by se hodilo.[/QUOTE]
Taky by mě zajímalo, jak je to s kartami. Na netu jsem našel 8GB microSDHC u které psali že je pro S710.
Carabei (611)|17.9.2007 11:52
Pokud byste to nekdo chtel vyzkouset, tak pokud jste z prahy, tak mam ted v HP514 4GB microSDHC a funguje bez problemu
Radek Novák (309)|18.9.2007 15:48
Jelikož jsem si v sobotu objednal 4GB SDHC a dnes jsem si objednal S710, tak počítám, že do příštího týdne budu mít obojí doma a budu moc tedy vyzkoušet vzájemnou kompatibilitu..

Když ale zkusíte googlit, na hodně webech se píše např. 4GB Sandisk micro SDHC for HTC S710...

Takže doufám, že to fungovat bude, protože pokud ne, budu ji muset vrátit :evil:
Lasman (12)|21.9.2007 12:58
Chtel by jsem se zeptat, zda neznate nekdo trik, jak zprovoznit pripojeni Voxe s PC pres Bluetooth a to tak aby se pripoojil jako seriovy port?
U Sama D500 jsem to dost vyuzival spolecne se softem (v PC) SMS Kubik Dreamcom. Tady narazim na problem. Normalne jsem zarizeni sparoval ale to je vse:-(
Radek Novák (309)|21.9.2007 16:48
Takže pohu potvrdit kompatibilitu SANDISK 4GB micro SDHC s HTC Vox S710
Sugy_ce4you (0)|28.9.2007 11:38
Zdravím, tak jsem koupil a vyzkoušel 6GB MicroSDHC kartu San Disk do HTC S710.
Zatím se to tváří, že vše funguje. :))
Sugy_ce4you (0)|5.10.2007 19:06
Zdravím, mám na vás dotázek. Používám na Voxu Automatic Keylock. V něm se dá nastavit spousta parametrů a jiných věciček. Nevíte někdo jak jej nastavit, aby se mi po otevření klávesnice odemknul telefon?
Pit_ce4you_oldd (15)|10.10.2007 20:35
Zdravím všechny Voxaře! S710 je můj několikátý smrtfoun, takže se považuju za celkem zkušeného, ale nevyřešil jsem ani jsem nikde nenašel řešení na nastavení dlouhého data v regional settings: pokud nastavím české lokále, tak je tam jen jeden formát 24 X 2007 - a to je celkem na houby :(

Je nějaké easy řešení? Díky moc.
crapper_ce4you (117)|10.10.2007 21:57
[QUOTE="Lasman"]Chtel by jsem se zeptat, zda neznate nekdo trik, jak zprovoznit pripojeni Voxe s PC pres Bluetooth a to tak aby se pripoojil jako seriovy port?
U Sama D500 jsem to dost vyuzival spolecne se softem (v PC) SMS Kubik Dreamcom. Tady narazim na problem. Normalne jsem zarizeni sparoval ale to je vse:-([/QUOTE]

Od toho je snad ActiveSync. Pokud má běžet přes Blutooth tak musí být spuštěna synchronizace z voxe. Je tam v nastavení activesync položka synchronizovat pomocí bluetooth. A verze ActiveSync na PC by měla být 4.5 a vyší s povoleným portem a přenosem pro bezdrát. Pak to musí makat.
Dundy_ce4you (48)|10.10.2007 22:19
Pro lasmana: Je potreba zaridit aby jsi sparoval mobil s PC. po připojení se ti objevi port na kterem jsi spojen (treba COM3) Potom v Active Sync nastavis pripojit portem Com3 a v Mobilu kouknes na sparovani treba s PC a das u sluzeb aktualizovat. Pak se ti ukaze sluzba Active synch a je to.
ladako (29)|11.10.2007 10:59
Jsem novým majitelem Voxe - a rád bych věděl pokusil jsem se použít program Tornado power a zjistil jsem, že když spustím video, tak se mi trhá i při taktu 240, pokud však tornado power odinstaluju tak video běží normálně (při standartním taktu).....je to normální?
Storm8 (162)|11.10.2007 15:58
To asi moc normální nebude :-) Doporučuju teda Tornado zahodit... Bylo původně dělaný pro WM2003 nebo WM5, na WM6 asi nefunguje úplně správně...
lub.x (1)|11.10.2007 20:43
hoj mam s710 2. den a neumim ho moc obsluhovat chtel jsem se pripojit sit mi tonaslo ale stranku mi to uz nezobrazilo i kdyz jsem rucne napsal ip adresy a taky sem si od tebe stahnul tu utilitu na new dokumenty v tom balicku office a to nevim ani kam mam dat ten tel je na me moooc chytrej :D tak jestli mi muzes nak poradit nebo se semnou spolit pres icq 212-034-721 moc bys mi pomohl tapu a vubec nevim dekuju
burticek (211)|11.10.2007 22:25
2Storm8 a ladako: Mam Tornado Power Control v2.0 beta4 a jede na HP 514 wm6, takze chybu bych spis hledal nekde v nastaveni.
matalion (3)|13.10.2007 12:47
mamotazku jde ve voxovi mit plouchu jak na pc?? skoro totoznou??
es_ce4you (13)|15.10.2007 10:22
jak vox zformatovat?
maxtremek (88)|16.10.2007 22:39
Zdravim koupil jsem si Voxe a mam par dotazu:
1) existuje nejaky soft na tvorbu temat?nebo v cem se daji upravovat?
2) existuji pro Voxe nejake jizdni rady jako idos?
3) jakym softem se daji programy misto vyjeti a minimalizace primo tlacitkem zpet vypinat?
4) existuje nejaky soft ktery by udelal u Voxe menu jak udela u ppc mobile shell?


Diky za odpovedi
Dundy_ce4you (48)|17.10.2007 10:07

koukni sem http://shadowork.net/
maxtremek (88)|17.10.2007 11:13
A jaky soft pouzit na pocasi v Brne nebo Ostrave? Diky
Filltos_ce4you (16)|18.10.2007 22:56
Ahoj, měl bych pár otázek k S710ce. Možná že to tu už někde je,ale snažil jsem se přečíst vše a nenašel jsem.
1. Jak to je s výdrží? Už se tu někdo ptal, ale nedostal odpověď. Jde mi o normální používání bez vypínání na noc, ne "hraní" si s telefonem (tam je jasná krátká výdrž).
2. Když použiji nějaký program na zobrazení zmeškaných událostí, aby mi je na vypnutém displeji ukazoval, jako na obyč telefonech (jde-li to vůbec), změní se výdrž telefonu?
3. Připojení sluchátek s 3.5mm jackem. Je nějaká 100% funkční redukce. A jakou má kvalitu zvuku v porovnání s klasickými MP3 přehrávači. Má ekvalizer atd? Dá se Voxem nahradit MP3 přehrávač?
4. Přehrávání videa. Jde přehrávat na šířku a kolik zvládá FPS? Necuká se při přehrávání?
5. Konstrukce. Jak se vám jeví po čase používání? Někdo tu psal, že už má v horní části větší mezeru mezi spodkem a vrškem telefonu. Jak velkou vůli mají ty dvě části?
6. Rychlost. O rychlosti jsem tu také něco četl, ale ne moc konkrétně. Když spustím třeba přehrávač na pozadí a chci pracovat s telefonem, jak hodně je znát zpomalení. Nebo mám-li více aplikací spuštěných.
7. Wi-fi. Dá se připojit k zašifrované wi-fi pomocí WEP klíče a jaký má tak dosah?

Tak to bude snad vše :)
Omlouvám se za tolik otázek, ale nemám ho bohužel kde vyzkoušet.
Díky
Dundy_ce4you (48)|19.10.2007 13:31
[QUOTE="Filltos"]Ahoj, měl bych pár otázek k S710ce. Možná že to tu už někde je,ale snažil jsem se přečíst vše a nenašel jsem.
1. Jak to je s výdrží? Už se tu někdo ptal, ale nedostal odpověď. Jde mi o normální používání bez vypínání na noc, ne "hraní" si s telefonem (tam je jasná krátká výdrž).
2. Když použiji nějaký program na zobrazení zmeškaných událostí, aby mi je na vypnutém displeji ukazoval, jako na obyč telefonech (jde-li to vůbec), změní se výdrž telefonu?
3. Připojení sluchátek s 3.5mm jackem. Je nějaká 100% funkční redukce. A jakou má kvalitu zvuku v porovnání s klasickými MP3 přehrávači. Má ekvalizer atd? Dá se Voxem nahradit MP3 přehrávač?
4. Přehrávání videa. Jde přehrávat na šířku a kolik zvládá FPS? Necuká se při přehrávání?
5. Konstrukce. Jak se vám jeví po čase používání? Někdo tu psal, že už má v horní části větší mezeru mezi spodkem a vrškem telefonu. Jak velkou vůli mají ty dvě části?
6. Rychlost. O rychlosti jsem tu také něco četl, ale ne moc konkrétně. Když spustím třeba přehrávač na pozadí a chci pracovat s telefonem, jak hodně je znát zpomalení. Nebo mám-li více aplikací spuštěných.
7. Wi-fi. Dá se připojit k zašifrované wi-fi pomocí WEP klíče a jaký má tak dosah?

Tak to bude snad vše :)
Omlouvám se za tolik otázek, ale nemám ho bohužel kde vyzkoušet.
Díky
[/QUOTE]

1) Telefon pouzivam stale spusten. Zaple BT a spojovani s autem. stravim cca 2h v aute na HF. Nekdy pustim TomTom ale jen na upresneni ulice (ne trasu Praha Brno) Telefonuji stredne. Bezne nahlizeni do kalendare. Psani SMS. Stazeni mailu (ale jen pokud nejsem u PC, takze treba 2x denne) Timto rezimem Bat vydrzi dva dny. Pokud zapnes nejakeho zrouta tak ji vysosnes za par hodinek.

2) nevim co tim presne myslis ale pokud se na Voxovi LCD zhasne je proste TMA. Nevidim v tom problem(asi energeticka uspora) nevim

3)Dodavaji se k nemu origo sluchatka do mini USB (kvalita ujde na bezny poslech) hlasitost spatna (v letadle neslysis nic) Redukce jsou origo HTC (nezkousel jsem) pokud pouzijes jiny soft nez vestaveny (treba TCPMP) tak ma ekvalizer.
4) TCPMP umi i videa a podporu divx. Stejne je potreba video konvertovat z duvodu mista na karte. Video se tim padem potom necuka a zminovany prehravac umi i otocit obraz.
5)S konstrukci nemam problem. Jedine co je spatne jsou gumicky krytu pametovky a konektoru dobijeni kere jsem proste musel ustrihnout.
6)S rzchlosti nemam problem.Treba Bezi navigace a nekdo vola, tak se hodi do listy provedu hovor a vratim se zpet. Zpomaleni tam samo ze je ale zase to beru (200MHz OMAP)
7)WiFi funguje OK.Sifrovani web taky. Dosah bych rekl bezny pro wifi zarizeni. (po byte urcite) pres dve patra sotva videt.
adamekma (250)|19.10.2007 14:21
[QUOTE="Spider"]Takže pohu potvrdit kompatibilitu SANDISK 4GB micro SDHC s HTC Vox S710
[/QUOTE]
...což mj. znamená, že WM6 už umí ve smartphonu zobrazit zaplnění karty :)
...narozdíl od WM5 :(
Filltos_ce4you (16)|19.10.2007 14:24
Dundy: Díky moc, s tou vydrží jsi mě docela potěšil :) Nemáš náhodou srovnání výdrže s někým, kdo má třeba tel se Symbianem (třeba konkr. Nokia N73), jak jsou na tom?
S tím displejem po zhasnutí jsem myslel, že jsem někde četl o programu, který právě umí vytvořit spořič se zmeškanými údaji a to by mělo být vidět, ale nedokážu si to představit a jestli to je vůbec možné. Nemá někdo zkušenosti?
viz. http://magazin.softimage.cz/?page_id=24

S tou konverzí videa mi to je jasný, šlo mě spíš o to, že když dám FPS 25sn/s, tak jestli to stíhá nebo ne.

Ještě k rychlosti, jako spuštěná aplikace se bere každá větší (kalendář, přehrávač atd.), nebo třeba ten Tornado Low light a jim podobné jsou tak malé, že mohou být spuštěné a nezatěžují Voxe? Nevím, jestli jsem se dobře vyjádřil :)

Najde se někdo, kdo má redukci z extUSB na 3,5mm jack a řekne mi, jaká je kvalita výstupu.
Kyle (279)|19.10.2007 16:53
Autokeylock umi krome automatickeho zamykani klaves i screensaver, kde si muzes zobrazit hodiny, datum, zmeskane udalosti atd. Umi i upozoronovat na zmeskane udalosti zvukem, vibracemi, rychleji blikajici ledkou a nebo rozsvicenim displeje. Takze to jde nastavit i tak, aby se pri zmeskane udalosti natrvalo rozsvitil displej se screensaverem, kde uvidis ikonku te promeskane udalosti. Ja ale pouzivam jen upozorneni vibracemi, abych setril baterku. Kdyz ti bude hodinu svitit displej nez si toho vsimnes, tak to samozrejme neco sezere.

Co se upozorneni tyce, umi Don't Forget skoro to same plus asi neco malo navic, ale screensaver myslim neumi a mam pocit, ze nefungoval na WM6, ale mozna uz to autor opravil.

Jeste k te vydrzi co psal Dundy... pokud ma neustale zapnuty bluetooth, tak ten zere pomerne dost, takze bez nej by vydrz mohla byt i dvojnasobna. Aspon teda podle me zkusenost s vetsinou WM smartphonu, co sem mel.
Radek Novák (309)|19.10.2007 17:31
Ja nabíjím Voxe tak jednou za cca 3-4 dny
Filltos_ce4you (16)|19.10.2007 17:42
Samé lepší zprávy :)) Čím dál víc mě to láká ho koupit :)
Ještě otázka ohledně zvukového upozornění z kalendáře. Jde nastavit třeba jen nějaké pípnutí, ne třeba jak některé telefony hrají melodii tak dlouho než to člověk sám vypne?
Kyle (279)|19.10.2007 18:15
Upozorneni na udalost v kalendari se standardne prehraje jen jednou, zvuk si muzes nastavit libovolny. Naopak, kdybys chtel aby se opakovalo, dokud to nevypnes, tak bys to musel specialne nastavit ;)
Filltos_ce4you (16)|26.10.2007 11:56
Ještě otázečka ohledně tornado low light: když ho spustím tak mě to podsvícení ztlumí, ale když se mě vypne displej po čase a já ho zase rozsvítím, tak už to svítí naplno (přitom je Tornado sputěný).
Ještě mě to blbne u přehrávače TCPMP. Když je to zaplý tak to v přehrávači ztlumí podsvícení, ale když dám přehrát na celou obrazovku, tak to podsvícení hodí naplno. Nevíte co s tím?
Cochran (9)|27.10.2007 04:01
Ahoj,mel problem ze po instalaci TT5 mi nezhasinal displej,ale uz jsem to vyresil prepisem registru.Ale zjistil jsem ze se mi po nekolika vterinach samovolne vypinaji aplikace.Napriklad pisu sms,par vterin nepouziju klavesnici a po 6-8 vterinach se tel sam vraci na uvodni obrazovku.A to mi dela naprosto u vseho.Aplikace,sms,internet,ICQ,pruzkumnik,proste porad.Stve me to protoze je to fakt neprijemne,kdyz jednu sms ctu 10 min protoze se neustale mobil vraci do uvodni obrazovky.Nevim jak to opravit,pripadne jak udelat Hard reset.Co si o tom myslite??Ja jsem zacatecnik,dik za radu.

Holin_ce4you (12)|27.10.2007 23:13
Zdar!
Prosím poraďte.
Jakým nejrychlejším způsobem přenesu kontakty z Nokie-6230i do Voxe?
Doufám, že to jde nějak hromadně a né po jednom..
Díky za radu!
Storm8 (162)|27.10.2007 23:26
Přes Outlook :-)
adamekma (250)|28.10.2007 00:52
[QUOTE="Cochran"]zjistil jsem ze se mi po nekolika vterinach samovolne vypinaji aplikace.Napriklad pisu sms,par vterin nepouziju klavesnici a po 6-8 vterinach se tel sam vraci na uvodni obrazovku.A to mi dela naprosto u vseho.Aplikace,sms,internet,ICQ,pruzkumnik,proste porad.Stve me to protoze je to fakt neprijemne,kdyz jednu sms ctu 10 min protoze se neustale mobil vraci do uvodni obrazovky.Nevim jak to opravit,pripadne jak udelat Hard reset.Co si o tom myslite??Ja jsem zacatecnik,dik za radu.

[/QUOTE]
A kontroloval jsi menu-nastavení-výchozí obrazovka-časový limit ?
Nemáš tam náhodou vybranou volbu "10sekund" ? (doporučuju změnit na "nikdy")
Holin_ce4you (12)|28.10.2007 11:09
[QUOTE="Storm8"]Přes Outlook :-)[/QUOTE]

Nejsem moc zkušený uživatel, mohl bych poprosit o trochu podrobnější návod.. Díky!
Zdenek Malinsky (9781)|28.10.2007 11:38
1. Pomocí nějakého sync programu od Nokie nejprve syncneš mobil a nasypeš data do Outlooku (pokud tak již neděláš).
2. Pomocí ActiveSync nasypeš data z Outlooku do PDA. Návod je zde.

Pak většinou stačí jen číst, co zařízení hlásí a trošku u toho přemýšlet. ;)
salvator_ce4you (137)|29.10.2007 21:35
[QUOTE="Kyle"]Autokeylock umi krome automatickeho zamykani klaves i screensaver, kde si muzes zobrazit hodiny, datum, zmeskane udalosti atd. Umi i upozoronovat na zmeskane udalosti zvukem, vibracemi, rychleji blikajici ledkou a nebo rozsvicenim displeje....[/QUOTE]

Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít. Našel jsem jen Autokeylock pro symbian :-( ...poraď pls kde hledat, díky.
salvator_ce4you (137)|29.10.2007 21:39
to Spider: jaký mapový SW v telefonu používáš s GPS?
Filltos_ce4you (16)|29.10.2007 21:46
Automatic keylock http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Download/Obsah/Utilitky.html
ale nevím, jestli půjde na tvoje MDA
Kyle (279)|29.10.2007 22:21
Lepsi je to primo od autora: http://maniac.fschreiner.de/

Ale autokeylock je jenom pro smartphone, na MDA to fungovat nebude.
Radek Novák (309)|30.10.2007 23:38
[QUOTE="salvator"]to Spider: jaký mapový SW v telefonu používáš s GPS?[/QUOTE]

TomTom :cool:
jenda.69 (16)|2.11.2007 17:23
Nikde jsem tu nenašel takovou otázku:
Dá se nějak jednoduše vypnout podsvícení klávesnice?
Na mobilu rád čtu ebooky a tam mi přijde podsvícení klávesnice (hlavně večer) nepotřebný a otravný.
O Voxovi přemejšlim a tohle by mě fakt zajímalo :)
Kozlik86 (10)|3.11.2007 14:35
Zdar chlapy jsem ve svete smartphonu uplny novacek.Koupil jsem si voxika a je to stroj nemuzu si na nej stezovat vydrz bateri a display jsou proste skvely a co serychlosti tyce jsem taky velmi spokojenj.Jen by me zajimalo jestli se da nejak nasdilet internet co mam v pocitaci myslim to tak ze bych s voxem lezel v posteli a surfoval pres wifi.Nebo musim koupit wifi router?? dekujiz a odpoved