Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude na P535 WM6?

Rom4n (340)|1.9.2007 16:39
no uprimne- koukam, ze se najde vzdycky nekdo, kdo ma s neciom problemek, ale zalezi na tom, jak probiha upgrade. v prvni rade musis mit naformatovanou kartu a upgrade doporucuju delat BEZ SIMky. Ja to tak udelal a zadny problem. Na petky bych se uz nevratil. Jediny, ceho jsem si vsiml je zrejme horsi komprese u videa, kdyz to namirim ven na slunecni svetlo (nemyslim do slunce,ale proste z okna), tak mi do obrazu litaj jakoby filtry.. jako kdyz je zmatena optika, semtam hodi modrej nadech, semtam cervenej.. az nebudu marod, poradne to jeste overim a dam vedet, ale jina pro me jsou sestky jednicka
Rom4n (340)|1.9.2007 19:15
super-ten, co se radoval nejvic se doradoval! koukam na filmek a doslo k hnusnymu seknuti, dam reset.. pri nabihani se po zobrazeni loga wm6 vypne podsvetlen a nekomunikuje se mnou.. zadny tlacitka, ani touchpad. nic, kdyz ho napojim na activesync, tak to jde, ale ovladani a podsvit zatuhnul.. zeby prvni HR? pekne mi to se:mad: e
Rom4n (340)|1.9.2007 19:23
jsem kryplojd, velka omluva pro myho milacka, jak jsem to nejak drzel, tak jsem smeknul po blokovacim tlacitku... takze jsem ho zamknul. To bych si asi utrhnul prst, kdybych dal HR:O :O :O
zuzkys (356)|1.9.2007 21:56
Romane dobré :D :D
Taky se mi to jednou stalo, naštěstí sem si toho stačila všimnout dřív, než HR..
Rom4n (340)|1.9.2007 23:38
no,byl to jako sok.. bral jsem to od nej jako peknej podraz, protoze o svyho milacka pecuju jak o miminko a jeste mi nespadnul :D Ted jsem si tam dal docela pekny tematko a vylepsil systemovy zvuky na svoje (diky jednomu navodu z ce4you). Uz jsi nejak vyresila to GPSko??? Ja musim jeste promrknout to nahravani, protoze jak jsem psal, na dennim svetle se to chova zajimave
zuzkys (356)|1.9.2007 23:52
Neměla sem zatím možnost to gps na nějakou delší trasu vyzkoušet, takže až vyzkouším, dám vědět časy..
Rom4n (340)|1.9.2007 23:57
jasny. je parada, jak to tu zdobime tema ikonkama :))
zuzkys (356)|2.9.2007 01:38
Já moc nezdobím, musím udělat hezčí.. tahle je blbá, ale ještě sem se k tomu nedostala.
t.prochazka (125)|2.9.2007 09:32
Po delším používání P535 z WM6 musím říct, že hlavím přínosem je pro mě to, že se na displeji objeví info o bankovní zprávě. Stále to není úplně 100%, ale alespoň nemusím spouštět SIM Toolit aplikaci abych se dozvěděl, si ověřil zda nedošla nová zpráva.

Ale má to i své zápory. Například se mi zdá o hodně pomalejší synchronizace přes ActiveSync, navíc v průběhu synchronizaci je celé zařízení skoro zablokováno, reaguje strašně pomalu, to se dříve nestávalo. Vůbec se mi stává, že se WM z ničeho nic zpomalí nebo úplně zasekne, ale zpravdila stačí chvíli počkat a vzapamtuje se, skutečný reset jsem za týden musel udělat asi jeden.

Jen by to chtělo více RAM :-(
t.prochazka (125)|2.9.2007 10:21
S tím pomalým Active Sync to nejspíše bylo tím, že jsem neměl aktivován režim Turbo, na který jsem byl zvyklý s WM5 ;-)
Pavel_11 (45)|2.9.2007 17:32
Zdar!

Miluji Internet - je to neuveritelne prakticka vec. Ani nevim koho bych se sel ptat, kdybych mel nejaky problem a nebylo by Internetu.
Takze - diky za info o WM6. Asi do toho pujdu. A kdyz budu nespokojeny - tak se budu na Vas zlobit! mad:
Mam jeste dotaz - kde a jakou 4GB miniSD jste si poridili? (Z diskuze je asi jasne, ze Sandisk UltraII, co? Ale kde?) Mate nejakou doboru radu co se starou 2GB? Na ji vyuzivate Vy (tedy pokud jste ji predtim meli)?

Diky za info jeste jednou!

Zdravi

Pavel:
TimonJunior (34)|3.9.2007 12:28
ja mam tuhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37873
MaXyM (28)|3.9.2007 16:15
Ahoj.
Jsem tady novy, tak zdravim Vas.

Ma cesky WM6 neco co se jmenuje Voice control (nebo nejak podobne). Anglicka verze je timto softem vybavena, ale vim ze v polske verzi chybi.

Dalsi vec, zajima mne jestli ve WM6 je moznost pouzivani vice nez jednoho slovnika pro T9.

S pozdravem
Michal.

BTW: mam bily P535 - s chuti se vymenim na sedy. Bydlim v Praze
katro (8)|3.9.2007 18:14
Zdravim, mam zaujem o tento model, ale zaujimalo by ma, ako je to v ceskej ROM WM6 s block a letter recognizermi. Ci su stale zablokovane a ak su, ci sa daju nejako lahko odblokovat (napr zasahom v registroch alebo tak). Dakujem za odpoved.
Lutri_ce4you (143)|3.9.2007 20:27
Ahoj Katro, součástí WM6 to není, ale stačí si do Asuse nahrát malinký prográmek a ten ti to zprovozní ;) Mám ho od kamaráda a maká super. Zde je :D
MaXyM (28)|3.9.2007 21:00
Muj Asus ma zatim WM5. budu chtit udelat upgrade.

Lutri dik za program. take mi tohle chybelo
TimonJunior (34)|3.9.2007 21:10
mohu se zeptat kcemu slouzi? nechce se mi googlit :sarcastic:
Rom4n (340)|3.9.2007 21:38
podle nazvu mam tusaka, ze to bude ozpoznavac psanyh textu... takze napises pismenko stylusem a on ho prepise na "digitalni"
TimonJunior (34)|3.9.2007 21:41
super...rad bych vas poprosil o sbirku osvedceneho softwaru pro p535
jako zacinajici vtom jeste moc dobre nechodim a rad bych aby mi nekdo pomohl a doporucil softiky.dika predem
Rom4n (340)|3.9.2007 21:55
no, tak hned po prvnim zapnuti nebo hart resetu ci upgrade jsem si tam dal program na mereni baterie, pocitani doby od restartu a resetu PDA (takze celkova doba pouziti), zbyvajici odhadovana doba na vydrz baterky..... jmenuje se batMemTime a da se sehnat zde na ce4you. Dale doporucuju programek TCPMP (je volne a plny), je to snad nejlepsi prehravac na filmy, MP3... To je nedulezitejsi (pro me). Dale se hodi nejakej ten slovnik (jakejkoliv free), potom ICQ (program se jmenuje QIP a je take volny). Dale se hodi TOM TOM (pokud mate nekoho znameho, kdo vam to rad poskytne ci koupite verzi v obchode). Alarm staci klasicky ve WM6 (nebo nizsi verzi), takze staci nahrat nejake pekne pozadicko a pro stouraly jest programek na upravu registru, aby si mohli zmenit systemove zvuky na lepsi vlastni.. Program je free a jmenuje se Total Comander (doporucuju ale najit navod, nez se do neceho pustit a pozdeji litovat). Jinak se v nem da vypnout otravne zobrazovani SIM kontaktu v telefonnim seznamu. To asi pro zacatek vse. Jinak doporucuju upgrade z WM5 na WM6 uz jen z duvodu vetsi vydrze baterie, lepsiho signalu GSM a GPS:yes:
TimonJunior (34)|3.9.2007 22:02
diky za uzasny (zacatecnicky) software...jen tak dal :yes:
na wm6 urcite prejdu,
osobne jsem chtel koupit uz s wm6, ale bohuzel me dostal vzhled (bilej je super) krerej je u me na prvnim miste a pri mem stesti se zatim s wm6 neprodava :no:
Rom4n (340)|3.9.2007 22:06
neni zac ;). JInak jsem tak premejslel, jestli nekdy bude WM7, tak jestli ti, co maj WM6 od koupeni budo delat upgrad na sedmiku ati, co udelali z petky sestku nejspis uz ne, je to mozny??? Jen tak me to napadlo, takze tak nejak otazka smerovana na vsechny. Ale treba sedmicka zas bude nejakej pokusnej kralik a lepsi bude ta nasledujici verze... a touz asi 535tky mit nebudem:?:
TimonJunior (34)|3.9.2007 22:14
spis bych to videl ze wm7 se uz nebude vejit do nasi malicky pameti:sarcastic:
zuzkys (356)|3.9.2007 23:47
2Lutri: Chlape tys mi tím enable recognizers udělal takovou strašnou radost jakou mi snad za tento měsíc neudělal nikdo :D :D :D :D
Toto hledám už od koupě Asuse a stále se mi to nepodařilo najít.
Mockrát ti děkuju!!! :yes:
MaXyM (28)|4.9.2007 01:25
To mne take. jest super. jenom je treba ted se znova ucit psat ;)
zuzkys (356)|4.9.2007 02:02
Jen by mě zajímalo.. jde psát diakritika? Nějak mi to nejde..
Lutri_ce4you (143)|4.9.2007 10:27
Jsem rád, že jsem vám udělal radost. Dám vám sem ještě jednu klávesničku, tu já považuji za nejlepší a snad /pokud ji již nemáte/ vás přivede k úplnému vrcholu blaha :D
Jinak bych doplnil k programkům používaných na WM6 ještě SPB Shell, SPB Suite, SPB Pocket Plus, SPB Diary, PocketAlarm /umí MP3 i hodinové znamení a je zde k mání čeština - funguje i na novější verze/, Vito Audio Notes / nahrávání hovorů - oproti WM5 neumí zatím přiřadit jméno volajcího - snad to opraví :( /, AEB plus / na mapování kláves /, MultiPad / jednoduchý poznámkový blok /, Resco Photo Viewer Pro / super na foto - i úpravu / a pak "vytuněný" MIO s new mapama. Vše maká v pohodě na WM6, jen to Vito napíše ty jména - škoda.
Tak tady je ta klávesnička jako třešnička na dortu ;)
Lutri_ce4you (143)|4.9.2007 10:32
PhonePad se dá bezvadně používat bez stylusu a jadnou rukou. Pokud se líbí, tak je dole :D
Zuzkys: Ty háčky a čárky nevím? Myslím si, že by to mělo jít naučit.
zuzkys (356)|4.9.2007 15:15
Lutri: Ty snad pokaždé překvapíš něčím novým. Takovou to klávesku používám fingertouch, ale nemá češtinu a t9, nebo blimkeys - ten sice má češtinu, ale divné rozložení kláveves, takže opět si mi udělal radost novou klávesnicí, která umí vše v jednom :D :D

Jinak píšeš, že používáš AEB plus, zkoušela jsem, našla sem asi 3verze a ani jedna mi nešla spustit, nepodělil by ses s náma o funkční verzi na Asuse? Díky
czbird (334)|4.9.2007 15:46
[QUOTE="Lutri"]Ahoj Katro, součástí WM6 to není, ale stačí si do Asuse nahrát malinký prográmek a ten ti to zprovozní ;) Mám ho od kamaráda a maká super. Zde je :D [/QUOTE]

Na to netreba nic instalovat, staci jednoduchy zasah v registrech.


enable block recognizer:
----------------------------

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9}]
"Default"="Block Recognizer"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9}\DefaultIcon]
"Default"="msimcs.dll,0"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9}\InprocServer32]
"Default"="msimcs.dll"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9}\IsSIPInputMethod]
"Default"="1"

------------------------
make block recognizer default input method:
------------------------

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sip]
"DefaultIm"="{42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9}"

czbird (334)|4.9.2007 15:47
[QUOTE="Lutri"]Ahoj Katro, součástí WM6 to není, ale stačí si do Asuse nahrát malinký prográmek a ten ti to zprovozní ;) Mám ho od kamaráda a maká super. Zde je :D [/QUOTE]

Na to netreba nic instalovat, staci jednoduchy zasah v registrech.
TimonJunior (34)|4.9.2007 16:17
kcemu prosimvas slouzi enableRecognizers.cab? nejak mi to uniklo
czbird (334)|4.9.2007 16:19
Aby se ti objevily i ostatni skryte moznosti vkladani textu. Ne jen klavesnice, ale treba Block Recognizer nebo Letter Recognizer aj...
zuzkys (356)|4.9.2007 16:24
"Ne jen klavesnice, ale treba Block Recognizer nebo Letter Recognizer aj..." co to znamená a jiné?? Je tam snad ještě další možnost zadávání skrytá?
Lipon (61)|4.9.2007 17:04
czBird - ten soubor .reg není dostupný, jak se k němu prosím dostanu?

edit: už jsem podařilo, upravil jsem odkaz na ten soubor
TimonJunior (34)|4.9.2007 17:56
doporucil by nekdo tuhle kartu?...hlavne dbam na kvalitni zaznam

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37873
czbird (334)|4.9.2007 18:05
[QUOTE="zuzkys"]"Ne jen klavesnice, ale treba Block Recognizer nebo Letter Recognizer aj..." co to znamená a jiné?? Je tam snad ještě další možnost zadávání skrytá?[/QUOTE]

Presne tak. Na pocestenem P535 nejakeho troubu z lokalizacniho tymu napadlo, ze si vystacime pouze s ceskou klavesnici. Na "standardnich" WM jsou vzdy k dispozici alespon 3-4 ruzne metody zadavani textu. Ja treba odjakziva pouzivam block recognizer, anzto jsou na me tyhle klavesnicky prilis prtave, tudiz jeho "odkryti" byla vubec prvni vec, co jsem s P535 po koupi provedl :)
czbird (334)|4.9.2007 18:26
Tady mate dalsi muj vyplod, pokud se vam nelibi zvuk cerveneho tlacitka (na WM5 strasny, na WM6 jeste horsi), tak timhle se ho zbavite.
zuzkys (356)|4.9.2007 19:02
Zvuk červeného tlačítka? No dobrá věc to vypnutí, nevím na co to jako jinak je že to cvakne.. Díky - jen jak na to? Jak to tam hodit?
BTW když si takový šikovný "kutil" nevíš jak vypnout ledku? Prostě aby neblikal zeleně, modře atd?
czbird (334)|4.9.2007 19:14
je to normalni reg soubor, staci v asusu naimportovat do registru, napr pomoci total commandera nebo jakehokoliv jineho registry exploreru.

ad ledka - to nevim, uz jsem ti radil, at ho otocis displejem dolu ;)
zuzkys (356)|4.9.2007 19:14
[QUOTE="czbird"][QUOTE="zuzkys"]"Ne jen klavesnice, ale treba Block Recognizer nebo Letter Recognizer aj..." co to znamená a jiné?? Je tam snad ještě další možnost zadávání skrytá?[/QUOTE]

Presne tak. Na pocestenem P535 nejakeho troubu z lokalizacniho tymu napadlo, ze si vystacime pouze s ceskou klavesnici. Na "standardnich" WM jsou vzdy k dispozici alespon 3-4 ruzne metody zadavani textu. Ja treba odjakziva pouzivam block recognizer, anzto jsou na me tyhle klavesnicky prilis prtave, tudiz jeho "odkryti" byla vubec prvni vec, co jsem s P535 po koupi provedl :)[/QUOTE]

Jasně, já vím, takže nic jiného kromě block a letter a klasický klávesky tam není.. jak si to nahodil, tak sem myslela, že tam je ještě něco dalšího ukrytého.
Když používáš block recognizer, umí jeden z nich psát háčky a čárky?
czbird (334)|4.9.2007 19:16
bohuzel neumi - mozna to je duvod, proc je schovali...
zuzkys (356)|4.9.2007 19:16
[QUOTE="czbird"]je to normalni reg soubor, staci v asusu naimportovat do registru, napr pomoci total commandera nebo jakehokoliv jineho registry exploreru.

ad ledka - to nevim, uz jsem ti radil, at ho otocis displejem dolu ;)[/QUOTE]

No a to já právě neumím :? Total commander mám, ale jak to udělat... no jdu koumat
:D
czbird (334)|4.9.2007 19:21
zkopiruj si ten soubor do schranky, pak najed v commanderovi do \\plugins\registry a tam ho vloz.
zuzkys (356)|4.9.2007 19:35
czbird: Děkuju, povedlo se.
Ještě jedna otázka.. Mám wifi acces point, přes wifi se dostávám do PC, ale stala se chybka - vždy se mě to ptá na jméno a heslo pro přístup (to je v pohodě), ale jednou jsem dala špatné heslo - překlep a zrovna sem zaškrtla uložit heslo a teď, kdykoliv se tam snažím dostat, jen mi to suše oznámí, že špatné heslo. Jak znovu ten dialog vyvolat? Co a kde mám smáznout za nastavení?
Jinak na takovéto čištění používám fast clean up. Díky.
Rom4n (340)|4.9.2007 19:36
co znamena k cerveneho tlacitka"-to je takovy to "tut" pri zmacknuti? To jde ale vypnout nekde v nastaveni zvuku. Jinak ta ledka mi nevadi :) taky jde vypnout to cerveny blikani, kdyz prijde hovor nebo SMSka. Zelena prestane blikat, kdyz vypnes telefon uplne, je to zobrazeni stavu zapnuti GSM (neco jako mely ericssony). Modra je potrebna, vis, ze ti bezi wifi nebo BT ci GPS a nevymlatis zbytecne baterku. Pokud to fakt vadi, ctverecek (v Tvem pripade bile) izolacky bohate poslouzi ;). Jinak me spis stve, ze po update se mi zmenily parametry u fotaku-a to presne takhle: kdyz neco snimam, zabiram-proste kdyz aktivuju fotak, tak ten prenos na display haze ruzny barevny odlesky (jako kdybych rychle mackal tlacitko na zmenu vyvazeni bile-takze nekdy nadech do cervena, ve zlomku vteriny zas do modra a zluta a tak...) Je to jako koukat pres duhovou bublinku. Na vysledku fotky to snad zadny vliv nema, ale stve me to, protoze predtim to bylo v cajku-takze opet:pouze chyba softu. NENI NEJKEJ UPDATE PRO FOTAK??????????????
zuzkys (356)|4.9.2007 19:45
Romane, mě přijde, že nic podobného mi foťák nedělá..
Co se týče tý ledky, tak mám tam 2 vrstvy černých samolepek (no prostě čtverečky) a i přes to to svítí. Takže kousek izolačky opravdu nepomůže. Chtěla sem to prostě vypnout, vadí mi to. Na minulém PDA to bylo to první co jsem udělala.. Ale neva.. počkám, jestli to nějaký šikula nevykoumá.
Jj to červené tlačítko, když prostě zmáčkneš červené tlačítko, ale mě už netutá :D Standartně to v nastavení podle mě vypnout nejde..
Rom4n (340)|4.9.2007 19:50
prosimte, co jsi tam nalepila? :-))) tohle je malinka RGB SMD LEDka, takze nema skoro zadnou svitivost :)) Nereknu, kdyby to byla superjasna, ale... Sezen si kousek izolacky, ale opravdy ty gumovy elektroizolacni pasky a ten ti to 100% prekreje :) Nebo to zamazni kouskem modliny ;). Jinak dalsi reseni, lihovka asi bude prosvitat, ale takova bila tecka sokratesem by bohate postacila ;). JInak kdyz tak koukam po systemu-co je zas "Verze souboru B..." nebo Verze MP" (mi prijde jako mobil phone), co je "Verze rozsirene..." a jak by se dala vylepsit verze baterie?
zuzkys (356)|4.9.2007 19:58
Nemá skoro žádnou svítivost?? Romane ty špatně vidíš? :D :D :D :D :D :D :D :D
Vždyť to svítí jak semafor.
Rom4n (340)|4.9.2007 20:10
tvuj dle me urcite resitelnej nekde v registrech, chce to hledat neco jako "svetelna indikace" nebo "LED indikator" musi to tam bejt