Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude na P535 WM6?

zuzkys (356)|22.8.2007 00:03
[QUOTE="Dr.Becher"]Na ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/IA/P535/ sa nachadza FUU_V4717_CSY_CS00_EXT_V130_3rd.zip. Myslte, ze je to tolko ocakavany upgrade na WM6? :) Ma s tym niekto skusenost?[/QUOTE]

2CZURAK: Taky jsem WM6 for czech na stránkách nenašla, ale výše zmíněný soubor na ftp asuse je opravdu WM6, teď jsem to doinstalovala, včetně toho nového radia a funguje to super. Takže uvidíme zítřek jak to pojede, ale zatím WM6 udělaly radost. I teda tou estetickou stránkou :D mají hezčí ikonky. Co se týče technického zlepšení, tak to posoudím až to pořádně ozkouším.

2Tmatura: Stáhni si to z toho ftp Asuse, to budeš mít hned.

Co se týče zvuku do sluchátek, přijde mi to nějak docela stejný, akorát co se mi zdá, tak to hraje víc nahlas. Jinak nějaký mega zlepšení bych neviděla, do kvalitnějších sluchátek to hraje docela slušně. GPS zkusím asi zítra, ale co se týče startu, tak jsem nepozorovala ani ve WM5, že by to bylo nějaké hrozně pomalé, ale uvidíme, třeba mě zítra překvapí fix do 10 sekund :D :D
A co se mi zdá, tak jsou WM6 trochu svižnější a rozhodně teda náběh po SR je o polovinu kratší než ve WM5.
czuraak (97)|22.8.2007 00:57
A odkud si ji ale stáhnul:?: :?: :?: Teda myslim tu CZECH verzi. Díky
czuraak (97)|22.8.2007 01:00
A teď sem ještě zjistil, že sem někde ztratil stylus, se du asi picnout, do haaaaaaje:!: :evil: :!:
jirikv (7)|22.8.2007 07:33
2zuzkys: A co ta RAMka?
palacinka. (20)|22.8.2007 08:33
tak CZ ROM WM6 je funkcni, momentalne nestahujte ROM z evropskeho serveru, soubor je poskozen, stahujte z ostatnich serveru, na tech je to v poho
hawker[MO] (24)|22.8.2007 08:42
Rom4n:
rad se o nabyte zkusenosti a dojmy podelim :-)
Zatim toho ale moc neni. Vecer jsme WM6 bez problemu naflashoval a nahral verzi radia 4.8.0.
Nejdrive par cisel. Start cistych WM6 trva v prumeru 36 sekund a po startu je volnych cca. 31,5 MB pameti.
Rychlost a odezva je priblizne stejna jako u WM5. Zadne vyrazne zrychleni ci zpomaleni jsem nezaregistroval. Oproti 2 roky staremu Palmu od kolegy je to ale neskutecny hlemyzd :-(

Po flashnuti a prvnim startu se automaticky doinstaluji balicky od vyrobce. Nevim co tam vse je, ale v moznosti Odebrat programy se po jejich instalaci objevil IA ConditionalReset. Instalace se da obejit resetem PDA a po dalsim nabehnuti systemu se jiz instalace neopakuje. Hned pote se objevi moznost nastaveni site a moznost "automaticke konfigurace sluzeb WAP, MMS a Internet". Tady jsem narazil na prvni problem. Po konfiguraci se u Vodafonu spatne nastavi nazev pristupoveho bodu na "ointernet". S timto pristupovym bodem se neda nikam pripojit a vse zacne fungovat po zmene na "internet".

WM6 jsou z uzivatelskeho pohledu WM5 v novem kabatku ala Windows Vista. Uz se tesim az se tech skaredych omalovanek zbavim a dam si tam svuj skin. Pribylo par novych polozek, napr. Office Mobile, Mobilni vzdalena plocha, Windows Live, Nazor zakaznika, Windows Update, Sifrovani, aj., ale z meho pohledu nic podstatneho. Co mne ale dostalo jsou nove zvuky. Neco tak priserneho jsem dlouho neslysel. Skutecny des!

GPS ani zvuk jsem zatim nezkousel. Na instalaci programu se vrhnu az vecer.

Bohuzel se zda, ze prace s bankovnimi zpravami bude porad samy problem. Sice se uz objevi hlaska o nove bankovni zprave, ale stejne se tam dostanete pouze pres menu a navic prijde jen jedna! Pokud si z eBanky poslu kod pro prihlaseni tak dojde. Pokud si ale pak poslu kod pro provedeni transakce tak uz nedojde! Po resetu ale dojde hned!

Pri praci s bankovni aplikaci uz jsem jednou skoncil na hlasce:
Doslo k problemu s produktem device.exe
Muzete tento problem zaslat zdarma spolecnosti Microsoft. Tyto udaje jsou pouzivany vyhradne pro zdokonaleni produktu

To je asi tak zatim vse. Pokud mate nejake dotazy tak sem s nimi. Pokud budu vedet tak je rad zodpovim.



czuraak:
pro uplnost:
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

pak:
Mobile Phone
P series
P535
Firmware
ASUS PDA Phone P535 WM6 firmware V4.7.17_CSY_CS00 only for Czech

Zkousel jsem to doma i v praci a zadny problem.
hawker[MO] (24)|22.8.2007 09:01
Pokud ma nekdo zajem tak zde je link na stazeni WM6
http://p535wm6.zde.cz
jirikv (7)|22.8.2007 09:33
Aha tak uz vim cim to bylo ze jsem to ja i ostatni nemohli najit. Ono se musi jit do Mobile phones a dal jak psal hawker[MO]. Ja sel vzdycky do PDA a P535 a tam porad ta CZ verze neni. Diky hawker[MO]!!!
anfr_ce4you (0)|22.8.2007 09:58
Tak jsem zkoušel stáhnout WM6 z různých zdrojů, ale vždy při rozbalování mi to hodí CRC Error. Máte někdo podobné skušenosti?
anfr_ce4you (0)|22.8.2007 10:02
Tak teprve verze od Howkera http://p535wm6.zde.cz je funkční
desp (20)|22.8.2007 10:23
[QUOTE="hawker[MO]"]To je asi tak zatim vse. Pokud mate nejake dotazy tak sem s nimi. Pokud budu vedet tak je rad zodpovim.[/QUOTE]

Funguje ti Skype na WM6 uz spravne? => tj. zvuk jde z normalniho 'telefonniho' sluchatka a ne z hlasiteho speakru jako na WM5?
http://www.skype.com/intl/en/download/skype/mobile/brand_asus.html

--
s tou eBankou jsi me nepotesil... :?
hawker[MO] (24)|22.8.2007 11:14
jirikv:
Neni zac. V PDA to skutecne neni


desp:
Skype vyzkousim vecer a dam vedet.
eBanka mne taky pekne stve :-(
czuraak (97)|22.8.2007 14:17
Díky za vysvětlení. Já taky vždycky vlezl do sekce PDA a né do těch MOBILE DEVICE nebo jak to tam je, tak díky.:D :D :D
czuraak (97)|22.8.2007 15:17
Tak už sem to tam tahal asi ze tří servrů a pokaždé byl soubor poškozen:!: :!: Do háje:!: :!:
hawker[MO] (24)|22.8.2007 16:14
Tak to stahni odsud:
http://p535wm6.zde.cz
czuraak (97)|22.8.2007 16:20
Díky, tohle se stáhlo v pohodě. :D
marsal_ce4you (35)|22.8.2007 16:20
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

ASUS PDA Phone P535 WM6 firmware V4.7.17_CSY_CS00 only for Czech

Rom4n (340)|22.8.2007 22:17
lidicky,jak vlastne probiha instalace?? Normalne se to pripoji a spusti neco jako instalace? Nebo se musi nekde neco nastavit?? Probiha to po activesync nebo jako velkokapacitni pamet???? A jeste bych potreboval radu-synchronizace telefonnich kontaktu z wm5 do prechodu na wm6, nejak mi pres activesync nesviti nabidka a prepisovat to dalsi hodinu se mi nechce :(( Diky moc
Rom4n (340)|22.8.2007 22:33
ted si tu pobrecivam nad uzasnym zvukem ze starecka hp1930.. Fakt me docela stve, ze 535tka nehraje stejne dokonale :-/ ale zas to kompenzuje ten peknej obraz :disgusted:
zuzkys (356)|22.8.2007 23:47
Romane, jediné co při instalaci musíš udělat je zformátovat kartu (možná i nemusíš, ale jistota je jistota) hodit tam rozbalený soubor co stáhneš, nabít aspoň na 60%, dát do nabíječky, zasunout miniSD a samo se to spustí, pak tě to vybídne, abys zmáčkl současně reset+vypínací tlačítko nahoře. Resetuje se to, pak zas něco instaluje, pak zas resetuje a je hotovo. Pak akorát při spuštění to začne instalovat balíček aktualizací (stejný byl i při prvním spuštění při koupi) a je to. Záležitost cca 4minut. Pak asi nebude od věci naistalovat to nové radio a je to, taky tak záležitost 3 minut.

Co se týče zálohy kontaktů, sms, emailů atd. sem použila free program pim backup, je tady na foru a vše je ok odkaz:
https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1455
Nedoporučují používat backup od SPB, nevím proč tak jsem ho nepoužila, ale s tím pim backup je to ok.
jirikv (7)|23.8.2007 09:49
Jak tak čtu tak se zdá že s WM6 nejsou moc problémy. Takže myslíte že přechod z WM5 se vyplatí??
zuzkys (356)|23.8.2007 12:56
Já bych to viděla asi tak, že přechod na WM6 ti nic nesebere, ale dle mého názoru asi ani nepřidá. Problémy zatím nevidím žádné s WM6.
fbi.swat_ce4you (0)|23.8.2007 13:19
Ahoj.Prosim vas nevite kde si muzu stahnout Windows mobile 6CZ na Asus p535
fbi.swat_ce4you (0)|23.8.2007 13:26
Stahl jsem si z http://p535wm6.zde.cz update ale pisemi to ze to je pro P525 a ja mam 535,tak mi to nejde nainstalovat :evil:
Dr.Sney (9)|23.8.2007 14:15
[QUOTE="fbi.swat"]Stahl jsem si z http://p535wm6.zde.cz update ale pisemi to ze to je pro P525 a ja mam 535,tak mi to nejde nainstalovat :evil: [/QUOTE]

presne to jsem udelal taky a vyhodilo me to pri pokusu o update nejakej CHECKSUM ERROR, tak jsem to stahl primo z asusu : DOWNLOAD

a ten fungoval dobre (hlaska o P525 je tam stale - asi asusovci zapomneli predelat :-) ). Jen po aktualizaci mam jisty problemy s chybovyma hlaskama (viz muj dnesni topic) a hrozne rychle se mi vybiji baterka.
fbi.swat_ce4you (0)|23.8.2007 14:21
Nemyslis ze to bude tim ze to je windows mobile na 525 a nahral si to 535 ,tak treba proto se ti rychle vybiji baterka
Dr.Sney (9)|23.8.2007 16:22
[QUOTE="fbi.swat"]Nemyslis ze to bude tim ze to je windows mobile na 525 a nahral si to 535 ,tak treba proto se ti rychle vybiji baterka[/QUOTE]

To si nemyslim, spis mam pocit ze ASUSaci pouzili instalator z 525 a zapomneli prepsat na 535, vzdyt i ten link ( http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/FUU_V4717_CSY_CS00_EXT_V130_3rd.zip ) ma v sobe adresar /P535/...
fbi.swat_ce4you (0)|23.8.2007 16:35
No nevim ja si myslim ze to neni na 535 nekdo ten soubor jen prepsal na 535.To neni zadnej problem a ze by asus udelal takovou chybu se mi nechce verit.Myslis ze uz doopravdy vysel WM6 na 535 proc to nemuzu najit na strankach ASUS
Dr.Sney (9)|23.8.2007 16:41
fbi.swat : podivej se na ten muj link z predchoziho postu, to je stazeny primo ze serveru asusu. a BTW to najdes v sekci download > mobile phone > P series > P535 > firmware - uz to tu nekdo psal dokonce.
fbi.swat_ce4you (0)|23.8.2007 16:52
Ten lik mi nejde.Neexistuje a na ASUS je jen update firmware kterej pripravuje rom na WM6.Najdi mi stranku na ASUS kde je ten odkaz na WM6 nikde to nemuzu najit.Asi jsu slepej
Rom4n (340)|23.8.2007 18:05
zuzkys: parada, asi to ted hned risknu, dekuju :-). Jeste dotaz- prechod zpet na wm5 je mozny nebo nemozny?????
Rom4n (340)|23.8.2007 18:20
tak nejak nevim, co s tim backupem dal :-/ nevim, kam se to nahralo a odkud to pak vratit
zuzkys (356)|23.8.2007 19:25
Pokud vím, tak návrat na WM5 není možný.
S tím backupem, musíš zadat cestu kam to chceš uložit, pak se ti tam vytvoří soubor s názvem cca PIMBackup_20070821.pib . Pokud chceš obnovit zálohu ve WM6, tak jen zapneš znovu prográmek PIM backup, dáš restore, najdeš cestu k tomu souboru, pak se ti to ptá co chceš obnovit atd a je to.
Rom4n (340)|23.8.2007 19:31
parada :) tak operace probehla uspesne! zadna chyba, zadny selhani, vsechno OK.. Takze jsem dalsi dobrovolni tester :D
zuzkys (356)|23.8.2007 19:38
Tak super, vítej mezi vyvolenými s WM6 :D :D
Ales11 (39)|23.8.2007 19:59
;) ;) Tak taky už jsem přešel na WM6 vše proběhlo OK. :)) :))
jirikv (7)|23.8.2007 20:00
[QUOTE="zuzkys"]Já bych to viděla asi tak, že přechod na WM6 ti nic nesebere, ale dle mého názoru asi ani nepřidá. Problémy zatím nevidím žádné s WM6.[/QUOTE]
Ja teda nevim ale Dr.Sney nejaky problemy ma. Ma je jeste nekdo nebo je to nahoda? Hlavne ta vydrz.
kevin19_ce4you (136)|23.8.2007 20:22
aj ja som uz presiel vcera na Win Mobile 6.0 :) zatial som spokojny, upgrade bez problemov, cca 10 minut asi so vsetkym, od stiahnutia, nahratia na karty a zapnutia P535 s Win Mobile 6.0, potesi zmena grafiky, budem mat zas v noci :D ked nebude vidno samotne pda mesiac pocit ze mam nove zariadenie :)

proview (112)|23.8.2007 20:24
Samozřejmě návrat na wm5 je možný a neni to nic tak složitého :-) akorát si myslím že málokdo vlastní romku a asus ji na web nedal..ale dát anglickou WWE-- .jakoukoli modifikaci to neni problém ... ale je otázka proč ....šestky jsou zas o krůček lepší a navíc můžem mít českou -anglickou ..v podstatě jakoukoli ... horší je kompatibilita s některýma utilitkama HTC... s českou verzí TUU-CSY si moc nerozumí ... ale to neni zas podstatná věc ... vždy se dají sehnat náhrady ale důležité prográmky fungují naprosto spolehlivě ..A ještě - kdo stahuje přímo z asus podpory at je trpělivější ... celkem dost špatný časy a o odezvách nemluvě .. tak vydržať :-)S radiama je to to samý ... v podstatě neni rozdíl mezi ver. 4.7 a 4.8.. asi záleží na nainstalovaných zbytečnostech ... ale nezjistil jsem podstatný rozdíl ... 4.8 je nepatrně ... .ale opravdu téměř neznatelně rychlejší na startu smotného gprs modulu ... navigace pracují bezchybně a s utilitkou SDHC pro karty 4 GB taky neni problém... spíš nééé každá čtečka je zná :-).. ale zas se dá 535tka přepnout do role čtečky :-)... čili nějak mě nenapadá co bych pohanil ani .
Rom4n (340)|23.8.2007 20:28
ale zvuk mi teda nijak nevylepsili :-/ no.. Tak, hlavne, ze to probehlo OK, zatim se ale nevi, jak to bude s tou baterkou, uvidim rano :DDD
proview (112)|23.8.2007 20:34
Nainstaluj si tcpmp.pocketpc.0.72RC1 a má to eqalizer a takový ty vychytávečky s bází zbuku a dokonce i obsahuje preemfázi--- dá se nakonfikčit aby to umělo všechny formáty ... což je dost super... prostě o hlavu výš než samotnej mp od microsoftu
Mám na kartě malou složku odkud se instaluje... zabere pár málo místa a je to věc ... a hlavně .. backup neni špatnej ... to né ale je zbytečně v romce pak :-)))))a myslim časově jsou instalace uplně nastejno .A teda mě se zatim nepovedlo něco tak pokazit aby se to nedalo opravit... ale je to jen muj názor ... asi budou větší kaskadéři myslim :-))))
Tonislav (23)|23.8.2007 20:38
Taky vám to hlásí hlášku při rozbalování stáhnutého souboru,že soubor xxxx... poškozený?Stahuju to z Evropy. Zkoušel jsem změnit zdroj a z Číny to jelo hroooozně pomalu.Nebo mám ten RAR soubor st8hnout přímo na kartu a tam teprve rozbalit?díky za rady
Dr.Sney (9)|23.8.2007 22:23
[QUOTE="Tonislav"]Taky vám to hlásí hlášku při rozbalování stáhnutého souboru,že soubor xxxx... poškozený?Stahuju to z Evropy. Zkoušel jsem změnit zdroj a z Číny to jelo hroooozně pomalu.Nebo mám ten RAR soubor st8hnout přímo na kartu a tam teprve rozbalit?díky za rady[/QUOTE]

Ja to stahnul z global a soubor byl ok.

Pro fbi.swat : najed si na stranku

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

a pak se proklikas : Select product - das Mobile Phone a pak dal P series, P535 no a dal najdes CZ rom - stahni jak rikam z GLOBAL a melo by to byt OK.

Jeste nekdo se setkal s tou hlaskou ze nejakej exac spadnul a muzete poslat zpravu o chybach ?
Rom4n (340)|23.8.2007 22:32
tcpmp.pocketpc.0.72RC1 tam mam. Bohuzel to bude asi vec software, kdyz se ty basy vytahnou softwarove, tak po zesileni "chrchlaj". 1930 je dava monstrozne i po zesileni ;) Ale jako na WM6 si zatim fakt neztezuju :) vypada to na delsi vydrz baterky a jsou opravdu sviznejsi:yes: a ty zvuky, jak nekdo psal nejsou tak spatny :)
tmatura (22)|23.8.2007 23:20
a jak je na tom ten Skype?
zuzkys (356)|23.8.2007 23:25
Co se týče výdrže na baterku, tak nevidím žádné zhoršení, ten kdo tu psal s tou špatnou výdrží asi bude mít problém s nějakou jinou spuštěnou aplikací, nebo auto synchronizací nebo pod.
Ty zvuky mě přijdou docela pěkný, to je stopro na názoru každého, co se komu líbí.
Co se týče přechodu zpátky na WM5, tak na asusu píšou, že nelze, ale samozřejmě nijak se v tom neorientuju, tak pomocí nějaké utility to zřejmě půjde :D
2 Kevin19: Taky mi trošku přijde jako bych měla nové zařízení, pěkně se na tu novou grafiku kouká :)
TimonJunior (34)|24.8.2007 00:02
Ahoj jsem snad budoucim majitelem a narazil jsem na nepotvrzene 4 problemy viz: http://youtube.com/watch?v=fNrmmtneFzI
muze to nekdo testnout, diky za info.
zuzkys (356)|24.8.2007 02:49
Tak já můžu zodpovědět, že na fotkách šedé pruhy nemám a samo se podsvícení PDA taky nezapíná. Windows live nepoužívám a bluetooth sem neskoušela.
Rom4n (340)|24.8.2007 15:31
pokud na puvodni ceskou rom nahrajes novej ceskou update, tak by to melo dopadniout vporadku. Zatim jsem restartoval jenom jednou, kdyz mi pri volani napsal hlasku, ze je neco se siti, pritom signal byl plny. Jinak je to OK, zda se mi, ze je i "silnejsi signal" nebo spis citlivejsi ukazatel, no, porat mam plnej signal (tak to snad nebude mit i vetsi sar v pripade, ze by signal byl opravdu silnejsi)
czuraak (97)|24.8.2007 15:45
Tak sem se hodně dlouho rozmejšlel, jestli má cenu přecházet z WM 5 na WM 6, když sem byl s WM 5 docela i spokojenej, ale nakonec sem neodolal a provedl sem flash na WM 6,hihi. No a musim říct, že vzhledově to nevypadá vůbec špatně, no jo no, je to něco jinýho, novějšího. Taky se to okouká. :D :D :D