Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude na P535 WM6?

palacinka. (20)|24.8.2007 17:13
Vážení, pokud reagujete přímo na nějaký předchozí příspěvek, tak nepoužívejte citace. Viz. pravidla.

K WM6. Anglickou verzi jsem měl od její vydání a nebyl s ní nikdy žádný problém, žádný zde uváděný a ani žádný jiný. Po přechodu na české WM6 se občas něco objeví, různé nefunkčnosti nebo nekorektní chování programů které fungovali v anglické ROM WM6 bez problémů, atd. Takže momentálně instaluji zpět anglickou verzi WM6.
Dále pro ty co se neustále ptají, jestli je možný přechod zpět na WM5, tak Asus uvádí, že NE, ale ve skutečnosti ANO, jde to a je to odzkoušeno a proveřeno. Ale na druhou stranu proč to dělat, je to zbytečné.
Už zde bylo uvedeno, že archiv s ROM umístěný na evropském asus ftp serveru obsahuje chybu, takže stahujte z jiných asus serverů a příště lépe čtěte.
zuzkys (356)|24.8.2007 18:12
2Roman: Co se týče ukazatele síly signálu, tak to jsem zapomněla poznamenat - je tam stoprocentní zlepšení. Dříve jsem měla doma max polovinu ukazatele, někdy ani to ne, teď mám neustále plný signál.
Rom4n (340)|24.8.2007 18:35
zuzkys: ale zas aby vsude neukazoval plnej, treba i tam, kde nebude zadnej :))
Rom4n (340)|24.8.2007 19:09
a co se tyce vydrze na baterku,tak to taky musi bejt lepsi, protoze baterymetr (dobre, treba asi neni 100% presnej, ale...) mi ukazuje z puvodnich 5-6 h na WM5 po prechodu na WM6 7h30 min vydrz v provozu :)
(upozornuji, ze jedu trvale na plne podsviceni a automatickou rychlost procesoru)
jirikv (7)|25.8.2007 12:53
Tak jsem se včera stal dalším testerem WM6. Zkousel sem Skype ten hraje porad ze zadniho repra, Navigace TT6 funguje v pohode a BT taky. Programy ktere jsem do ted nainstaloval fungují bez chyb. Takže zatím vše OK, ale jeste uvidime.
czuraak (97)|25.8.2007 15:52
Tak já narazil na první problém po naistalování WM6. Když mi někdo volá, tak se ukáže poze okno "příchozí hovor", ale už se neukáže žádné číslo, prostě tam není nic jinýho napsaný. Když hovor přijmu, tak pak už na tý obrazovce je vidět s kym mluvim. Nevíte někdo co s tím:?: :?: :?: :!: Mně to docela sejří. A ještě jedna věc. V tom vrchnim stavovym řádku mi pořád a neuslátele svítí písmeno G, to je normální:?: :?: :?: Ve WM5 to nebylo. A taky mi to aspoň jednou za hoďku tůtne a v tom hornim stavovym řádku se vedle startu ukáže nějaká hláška "USSD info" nebo tak nějak. Co to jeko má znamenat:?: :?: :?: Díky za každou radu.
Ales11 (39)|25.8.2007 16:01
[QUOTE="czuraak"]Tak já narazil na první problém po naistalování WM6. Když mi někdo volá, tak se ukáže poze okno "příchozí hovor", ale už se neukáže žádné číslo, prostě tam není nic jinýho napsaný. Když hovor přijmu, tak pak už na tý obrazovce je vidět s kym mluvim. Nevíte někdo co s tím:?: :?: :?: :!: Mně to docela sejří. A ještě jedna věc. V tom vrchnim stavovym řádku mi pořád a neuslátele svítí písmeno G, to je normální:?: :?: :?: Ve WM5 to nebylo. A taky mi to aspoň jednou za hoďku tůtne a v tom hornim stavovym řádku se vedle startu ukáže nějaká hláška "USSD info" nebo tak nějak. Co to jeko má znamenat:?: :?: :?: Díky za každou radu.[/QUOTE]

já stim nemam žadny problem příchozí okno je ok a mám WM6 .....G ....zatim nevim
Rom4n (340)|25.8.2007 16:14
czuraak: hele, to s tim prichozim hovorem se mi stalo u WM5, kdyz jsem si hral s registry, ale ne po zmene, z niceho nic a asi po 5ti dnech se to vratilo do normalu. Ja tam ale nemel ani tu tabulku, takze to jen vyzvanelo a bral jsem hovory naslepo. Jinak to "G" bylo i na WM5, nahore vedle ukazatele signalu.. Jsou to GPRS sluzby, to tam bude porat, nevsimej si ho. Jinak hlasky mi to nastesti zadny nedela
czuraak (97)|25.8.2007 17:17
No já to G právě na WM 5 neměl. Jinak mi to ještě sem tam hodí hlášku, že něco nemohlo odeslat všechny zprávy najednou nebo něco takovýho. Zasílání chybovejch zpráv mám vypnutý, žádnej emailovej účet nemám nestavenej, neměl sem tam ani žádný smsky, nic. Tak nevim. S registrama sem si určitě nehrál, takže nevim proč se mi neukazuje kdo volá. Ukazuje se opravdu jenom to okno Příchozí hovor bez ničeho dalšího. :no: Takže mě zatim WM6 zatim docela nasr*ly. Jako vypadaj moc hezky, ale rád bych aspoň věděl, kdo mi volá:evil: :!: :evil: :no: :!: :evil:
pslovinsky (37)|25.8.2007 20:04
...mne sa to stalo, ked som si nainstaloval SPB Phone Suite...pomohol mi HR...

...co sa tyka ikony "G" tak tu som tam mal aj vo WM5 a aj teraz...
pslovinsky (37)|25.8.2007 20:04
...mne sa to stalo, ked som si nainstaloval SPB Phone Suite...pomohol mi HR...

...co sa tyka ikony "G" tak tu som tam mal aj vo WM5 a aj teraz...
pslovinsky (37)|25.8.2007 20:04
...mne sa to stalo, ked som si nainstaloval SPB Phone Suite...pomohol mi HR...

...co sa tyka ikony "G" tak tu som tam mal aj vo WM5 a aj teraz...
czuraak (97)|25.8.2007 20:06
Tak SPB Phone Suite tam opravdu naistalovaný mám. Tak to du hnedka ozkoušet. :D A tobě to taky tůtalo a psalo v tý horní liště vedle startu to "USSD info":?:
czuraak (97)|25.8.2007 20:13
Tak to opravdu bylo tim SPB Phone Suite:evil: Používáte někdo něco na tenhle způsob jako je ten phone suite:?: A ještě jedna věc, na WM 5 sem používal Wisbar. Teď ho nemůžu najít, ani nevim jestli na WM6 maká, ale otázka zní: co používáte na WM6 k ukončování programů:?: Za mě to dělal právě ten wisbar. Ikdyž wisbar sem tam měl hlavně kvůli něčemu jinými, ale tahle funkce je taky důležitá. Díky. ;)
czuraak (97)|25.8.2007 20:23
Hmmm, ale pořád mi to ještě píše to "USSD info" :!: :evil: :!: Kurňa, co to je. Že by zase nějakej soft:?: :evil: :?: To mě drtí, nesetkal ste se s tím někdo:?: :evil: :?: Je šílenost všechno zase odinstalovávat. Ale jestli ste se s tim nikdo nesetkal, tak mi nic jinýho asi nezbude. :no:
zuzkys (356)|25.8.2007 20:51
Wisbar na WM6 funguje spolehlivě. Já používám k ukončování programů Spb pocket plus. Co se týče G ikony, tak tu jsem měla jak u WM5, tak i teď u WM6.
Lipon (61)|27.8.2007 09:00
ja mam nainstalovany SPB phone suite (akorat s tim rozdilem, ze jsem mel WM6 uz pri koupi PDAcka) a nic podobneho mi to nedela, G tam mam od zacatku, zobrazuje dostupnost GPRS a kdyz je aktivni GPRS spojeni tak se jeste zobrazuje mensi G u ukazatele sily signalu
TimonJunior (34)|27.8.2007 10:56
[QUOTE="Lipon"]ja mam nainstalovany SPB phone suite (akorat s tim rozdilem, ze jsem mel WM6 uz pri koupi PDAcka) a nic podobneho mi to nedela, G tam mam od zacatku, zobrazuje dostupnost GPRS a kdyz je aktivni GPRS spojeni tak se jeste zobrazuje mensi G u ukazatele sily signalu[/QUOTE]


kde se da koupit s wm6? diky
Lipon (61)|27.8.2007 10:58
bezne v distribucni siti, ja ho kupoval koncem cervence v Asusu v Pze - nam. Jiriho z Podebrad (www.asus.as)
TimonJunior (34)|27.8.2007 11:00
na internetu jsem chvilku googlil a nikde nenasel v shopech tenhle kousek s wm6 :-(

chci bilej kousek
Lipon (61)|27.8.2007 11:19
o barve jsi predtim nepsal :-)
ja jsem naopak bilej nechtel, jestli u nas nekde bilej s WM6 je, netusim
zuzkys (356)|27.8.2007 13:36
Zkus ten asus v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad. www.asus.as
Tam by měly mít i bílé už s WM6. Ale nejjednodušší by bylo tam napsat mail, či zavolat. A jestli hledáš na netu a všude je napsané "jen" WM5, tak podle mě to přepisovat nebudou na WM6,proto možná tvůj problém s hledáním :)
Rom4n (340)|27.8.2007 15:07
Lidicky, zajimava vec, z nicehonic mi zmizely zvuky pri tuknuti do nabidky start a pak vybrani programu nebo souboru. Po upgrade tam jeste byly, pak ale zmizeli a nejsou ani ve windows. Dale se chci zeptat, jestli taky po upgrade mate "hluche" zvuky "callwait" a "busy" ?
zuzkys (356)|27.8.2007 15:18
Jak myslis zmizely zvuky? Mas nastaveni zvuky kdyz klepnes na start atd? To sem hnedka odstranila, to mi vadilo, nemuze to byt jen tim, ze sis to zrusil to pipnuti? A druhá věc, busy a callwait mě normálně hrajou.
Rom4n (340)|27.8.2007 15:57
zaskrtly to mam. To je divny, tamto mi opravdu nehraje, je tam jen ticho
t.prochazka (125)|27.8.2007 16:06
Tak jsem také neodolal.
Firmware jsem stáhl z oficiálního webu, Evropský mirror je stále špatný.
První pokus o update selhal, updatovací program nahlásil checksum error.

Naformátoval jsem kartu na FAT a dal tam soubory znovu a vše proběhlo v pořádku.

Po updatu se spustil Windows Mobile, rozjel se průvodce, pak se na displeji objevilo zadání pinu pro SIM kartu, displej zablikal a celé zařízení se restartovalo a opět najel průvodce, tentokrát jsem vynechal krok se zadáním hesla přístroje a v pořádku proběhlo nainstalování balíčků od Asus a vše se zdá být OK.

Update firmwaru GSM modulu na 4.8.0 proběhla také v pořádku.

Nyní se chystám na obnovu dat. Zálohu jsem udělal přes PIM Backup i přes SPB Backup. Podle mě je možné použít i SPB backup, ale musí se z obnovení vyloučit systémová data, tedy registry, systémové soubory, databáze, zde by mohl nastat problém s tím, že obnoví něco, co není kompatibilní s WM6. I když myslím, že pokud se někomu nechce vše instalovat znovu, může to zkusit. Hard reset jde vždy.
Rom4n (340)|27.8.2007 19:25
lidi, nevíte někdo,jak se připojit na net do PC přes BTčko??? Nedaří se. (viz: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24963 ). Zkoušel jsem i nastavení připojení a vytvořit připojení přes BT. Ale když dám "přidat nové zařízení", napíše mi to: "V tomto zařízení není nainstaován žádný hardware s technologií Bluetooth". To je nějaka blbost,ne? Vždyť tam BT je a normálně funguje:mad: :sarcastic:
czbird (334)|27.8.2007 19:37
tak mate recht - porad jsem se pral s checksum error, a pomohlo az zformatovani karty - s cistou kartou probehl upgrade ok.
zuzkys (356)|27.8.2007 20:43
Romane mě to funguje, když nastavím active sync aby komunikoval přes bluetooth místo kablíku a net se mi na tom rozjede automaticky. Jestli to pomůže. Nějaké přímé připojování bluetooth k bluetooth za účelem netu sem nikdy nezkoušela.
Rom4n (340)|27.8.2007 21:31
jak se podari zprovoznit activesync pres BT, tak pujde i internet, ale nedari se ta synchronizace BT v activesyncu. Jinak mimo activesync BT v pocitaci vidim a soubory jdou prenaset. Nasdilet net nejde, takze jedine pres ten activesync, u ktereho se to nedari
zuzkys (356)|27.8.2007 22:22
U mě bylo pouze nastavení v active sync a to: nastavení připojení -->povolit bezdrátové připojení zařízení připojeného k zařízení --> povolit připojení k jednomu z následujích portů a tam dát COM 7. Takto to u mě funguje. Jo a Active sync je verze 4.5.0. Jestli ti to pomůže nevim..
Rom4n (340)|28.8.2007 11:28
tuhle verzi mam taky ;). Jake mas BT v pocitaci? Taky do USBcka? Jinak jsem si vzpomnel, ze ted odbocuju od tematu, jak je to s GSM modulem, je na nej taky update? Jaka je v tom zmena a vyhoda ci nevyhoda? Diky ;)
zuzkys (356)|28.8.2007 14:07
Ne já mám bluetooth v notebooku, ale co to v tom je za typ nebo tak to ti nepovim. A nebo jsem používala dříve do USB, ale ne s P535, takže neposoudím zda to jde. GSM modul? Ja upgradovala na verzi 4.8 - doporučují to po flahnutí na WM6. A změny? Rozhodně ten signál je lepší a rychleji se zapíná gsm část, jinak mě přijde, že je to stejný pořád.

Jo a nastavení v asusu si udělal? Správce bluetooth -->nové připojení--> active sync?
Rom4n (340)|28.8.2007 15:08
udelale njde to. Posles prosim link na update pro GSM?? Mam "pouze" update wm6 a GPS
zuzkys (356)|28.8.2007 16:41
Je to na strankach asuse http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Tam zadas select product --> PDA --> p535 a das firmware a hnedka ten první, jmenuje se to "P535 Radio firmware V4.8.0. "
Je to jednoduché.
Rom4n (340)|28.8.2007 18:15
vz radia jsem uz updatoval v domneni, ze se jedna o GPSko ( u ktereho jsem taky zaregistroval zmenu a to v lepsim prijmu, satelity mam nekdy uplne zaplno, coz nikdy predtim nebylo). Takze teda verze radia je GPS a GSM zaroven??
zuzkys (356)|28.8.2007 19:03
Ne "radio" je pouze vylepšení GSM části, GPS se pravděpodobně zlepšila přechodem na WM6.
Rom4n (340)|28.8.2007 19:32
aha tak to jo :-). Kazdoadne ted pozor! ZVETSILA SE I VYDRZ BATERIE!!! Doba spusteni pristroje: 6:55, pocet procent baterie: 21, zbyvajici cas: 1:43. Na WM5 jsem nepresahl 6 hodin!!!!! A ted pozor- nekolik hodin v tom bezelo se zaplym BT nebo GPS a podsvetleni mam VZDY NAPLNO. procesor automaticky-takze to nijak nesetrim :))) kolik by to asi tak vydrzelo s procesorem na minimum a nejslabsim podsvitem,hm?:yes: :yes: :yes: WM6 jsou u me jedna velka :yes: . Od posledniho SR ubehlo skoro 8 hodin a vse je OK
zuzkys (356)|28.8.2007 20:16
Nevim nevim, ale já když jedu s GPS (tom tom 6, nebo iGO) tak půl hodinky s naplno zapnutým podsvícením (jinak to v autě nejde), tak sem z plné baterky po půl hoďce na nule :no: Je to normální, nebo kde může být chybka?
Btw Romane čím měříš baterku? Já na to mám v spb plus ikonku, ale přijde mi to naprosto nepřesné. Poraď prográmek :yes:
Rom4n (340)|28.8.2007 20:28
jmenuje se to BatMemTime verze 3.3.7. stahnul jsem to tusim z ce4you. Jinak ted pisu z milacka,mam asi 12%,vyzdimu ho na nulu. S tim GPS je to divny,delal to i před upgrade? Me to vydrzelo přes 2 hodinky v pohode na plno i s procakem
zuzkys (356)|28.8.2007 20:36
Dík za prográmek. Našla sem BatMemTime verze 3.4 tak uvidíme měření v něm. Jo GPS mi tak jede pořád, v autě mi to neva, dám ho do nabíječky, ale na navigaci mimo auto to moc není.. No ještě na to pořádně mrknu.
Rom4n (340)|28.8.2007 20:48
urcite na to mrkni,tady není něco vporadku. tomika mam taky a jak rikam,2 hodinky není problem. uff,musim rict,ze to da zabrat,psat stylusem. navíc jsem marod. bracha trci u kompu a něco ma s notasem,tak jsem za asusicka vdecnej :) na vybrani mailu super
t.prochazka (125)|29.8.2007 14:35
Tak jsem s WM6 celkem spokojen, dva dny jsem si stím hrál, nainstaloval desítky aplikací a vše funguje, jen jeden zásek. Paměti mám o něco méně, než jsem měl. Po startu jen nějakých 24MB a brzy to klesne na 21MB a už se to nevrátí. Ale to bude tím, že na předchozím WM jsem měl povypínané nebo zmenšené všechny cache a měl jsem tak po startu něco málo přes 28MB. I tak je to děsně málo. Kdyby tam dávali o nějakých 20MB navíc, byl bych děsně šťastný člověk :-( Nebo kdyby šlo swapovat na paměťovou kartu, jak je tomu u desktopových woken.

Ale jsem fakt rád, že mám toho Asuse. Kámoš si teď koupil E-Ten X500+, chápu že je to novinka, ale já Asus taky koupil jako novinku. Ale ten E-Ten je katastrofa, má to tak závažné chyby jako že se maže nastavení Wifi, BT po resetu, nejde mu nastavit čas vypnutí displeje. Hrůza. Už jsou sice nějaké patche, ale...
Rom4n (340)|29.8.2007 15:54
lol, ja mylel, ze kdyz to ma stejnej system, tak to bude "stejne dobry". Jinak vcera jsem udelal na baterku rovnych 8 hodin a 2 minuty! Plne podsviceni, minimalne 4 hodiny se zapnutym BT. S tou RAMkou je to nejaky zahadny. Ted koukam, ukonceny vsechny spustene programy a mam jenom 21,7 MB. A to mivam i 19-30MB. Vetsinou po restartu. Prisel jsem na zajimavou vec, kdyz vytahnu baterku a pak to pustim, je tam zase 31MB. (ktere potom klesnou na nejakych 28,ale tam se to udrzi)
czuraak (97)|29.8.2007 16:38
Tak mně jak to házelo pořád tu nějakou hlášku jako že USSD Info, tak sem se včera nasr:Dl a hodil sem HR. Pak sem zase skoro všechny programy naistaloval a zatim se mi žádná hláška neobjevila. Takže zatím fajn.:cool:
czuraak (97)|29.8.2007 22:01
Tak sem se unáhlil, už se mi tam zase ukazuje ta kok:mad:tská hláška USSD Info, se z toho asi po......:!: :!: :!: :!: :evil: :evil: :!: :!: :!:
Rom4n (340)|29.8.2007 22:15
hele, skus to preuat, jestli to je mozny. hlavne mej predtim zformatovanou kartu. Ja pri upgradu nemel vevnitr radeji ani simku, treba se ti to rozhodilo tak, nevim
czbird (334)|30.8.2007 11:25
USSD je doplnkova servisa operatora, nema to nic moc spolecneho s verzi ROM - treba u Oskara tomu rikaji tusim "Kapesni samoobsluha" - zkus zajit na prodejnu a nechat si vymenit SIM-ku.

USSD - Unstructured Supplementary Service Data - viz napr. http://www.mobilein.com/ussd.htm
czuraak (97)|30.8.2007 13:05
Jééé, díky za radu. Určitě to hnedka při první příležitosti udělám. Dík. :D
Pavel_11 (45)|1.9.2007 14:43
Zdar!

Tak jsem to vsechno tady pozorne precetl a mam jeden dotaz:

WM6 - JO nebo NE?

Mam uz P535 celkem dlouho, zatim zadny problem :) a jsem moc moc moc spokojeny. A tak bych nerad sel do neceho co by neprineslo posun v pred a mohlo by prinest mozna nejake problemy.
Jedine co mne laka je podpora kared 4GB (kterou bych si nekde musel pak poridit).

Diky za info.

Zdravi

Pavel